lelrose's Vergelding Kantongerecht te Alkmaar, Uit onze Omgeving. RADIO Feu illeton Strafzitting van Vrijdag 20 Maart Alkmaar. UITVERKOOPMlSèRE. De 47-jarige manufacturier G. J. BÖttger, had m z'n drukke bezigheden bij het opgeven zijner annon ce het, staatsgevaarlijke misdrijf begaan, botweg op ruiming te lanceeren, waar dit moet zijn Balans opruiming. Heden terecht staande, was deze zaken man zoo sportief, zijn fout te erkennen, en te be treuren, daar hij zelf 'n middenstander was, die om de wet had gevraagd als 't ware. Eisch f 10 of 5 dg. Uitspraak 50 pet. reductie. De boete werd direct voldaan, zoodat 't Rijk weer een voordeeltje had. Z ij p e. IN 'T BELANG VAN UW KIND! De 45-jarige landbouwer te Zijpe, Pieter V., had als hoofd van zijn gezin, niet gezorgd dat zijn doch tertje de school bezocht, ja was zelfs zoo onwillig geweest, terwijl er nu nog steeds klachten binnen kwamen. De Ambtenaar noemde het geval zeer er gerlijk en verweet de man, geen juiste vaderliefde te bezitten en eischte derhalve f 10 of 10 dagen. De Kantonrechter maakte er f6 of 4 dagen van. Alkmaar. ÖAAR DIENT PAAL EN PERK AAN GESTELD TE WORDEN. Het gebeurt de laatste tijd veel, dat allerlei z.g. crïsisslachtoffers het de menschen met een of ander handeltje lastig maken en daarbij zeer brutaal op treden. Zoo ook op 14 Maart, toen de venter J. v. O. zich zeer brutaal gedroeg tegen de 20-jarige Fr. St., die dergelijke onhebbelijkheden niet nam en aan gifte deed. Eisch cn uitspraak f6 boete of 6 dagen beleefdheidslessen nemen. Heercn venters gelieven hier dus goede nota van te nemen. Alkmaar. ONGEZELLIG SLOT VAN EEN GEZELLIG KAARTAVONDJE. Corn. M., 24 jaar, van beroep metaalbewerker zonder emplooi, was op 22 Jan., toen hij met 'n club van 24 personen huiswaarts keerde van 'n bridge drive te Oterieek, zoo ongelukkig, omreden z'n lampje defect raakte. Het was bar slecht weer en omringd door zijn kornuiten had hij 't er maar op gewaagd, verder te peddelen. Maar hij liep toch in de gaten en kreeg 'n vert>aal. De kantonrechter vroeg .zeer belangstellend of de jongeman had gewonnen dien avond en veroordeel de hem tot f2.50 boete of 2 dagen brommen. Egmoad a. Zee. VEILIGHEID VOOR ALLES. Daniël ten H., koopman te Egmond sur Mer, was te Oterieek gesnord op 'n motor, die niet voorzien was van 2 krachtig werkende remmen. In uw eigen belang, mijnbeer, zei de Ambtenaar, en eischte fS of 8 dagen. Uitspraak f5 of 3 d. Alkmaar. 'N WINKELPORTIEK IS GEEN DANSZAAL. De 19-jarige Theodora KI. had op 16 Januari van 1n winkel portiek in de Langestraat 'n danszaal ge maakt. Zij raakte echter wat uit de maat, met als gevolg 'n gesneuvelde ruit ter waarde van f35. Het meisje dat als lastig bekend staat, moet deze scha de met f 0.50 per week betalen, terwijl 'zij nu boven dien nog f6 opgelegd kreeg. Voorloopig heeft zij dus nog wat te offeren. Alkmaar. NOGMAALS, IN BELANG VAN UW KIND. Mej. J. A. 33 jaar en nogal sukkelend, had haar oudste dochtertje niet behoorlijk geregeld naar school gestuurd. Zij stond nu de R.K. scholen eenigs zins te beschimpen, doch dit baatte haar niets, daar zij werd veroordeeld tot f2 of 2 dagen. Bergen. LICHT IN DE DUISTERNIS! De 66-jarige Nellv S. te Bergen, was op 9 Maart bekeurd voor 't rijden zonder licht, 'n Uitvoerig ver haal, zooals alleen vrouwen dat kunnen over 'n ver geten lantaarntje enz., vermurwde de kantonrechter zoo erg, dat zij er met f 1 ))oete of 1 dag zeer bil lijk afkwam. Alkmaar. DAN BEN JE IN ALKMAAR VERKEERD GESTUURD. Alkmaar, dat bij de h.h. automobilisten in 'n zeer kwaden reuk staat, heeft al menig verbaal voor 'n removertreding afgestraft, dat ondervond ook he den de 80-jarlge chauffeur A. Duivedrecht, wiens handrem na genomen proef niet in orde bleek. Eisch f 12 of 12 dg. Uitspraak f6 óf 4 dg. Egmond. EEN TROTTOIRIST VOOR HET GERECHT. De Egmondsche jongens, die meestal voor stroopen terecht staan, zijn nogal praterig aangelegd en doen dit bij voorkeur op 't trottoir. Dit euvel nam zulke vormen aan, dat dit bij gemeenteverordening is verboden. Jacob V., 22 jaar, was na herhaalde waar schuwing 't eerste slachtoffer. Hij verbruide het bij den Kantonrechter, door zijn onhebbelijk optreden leelijk, dat het deze zoo zeer geachte magistraat de woorden ontlokte, had ik je niet gezien, dan was de boete minder geweest. Vonnis f3 of 3 dagen. Alkmaar. ONDANK IS 'S WERELDS LOON. De 42-jarige brood- en banketbakker A. te B., als leeraar van de A.C.O.BA.V.O. zeer bekend en ge acht, had door drukke en lang opgehouden bezig heden z'n knecht op 11 Maart 'n paar uur te lang laten werken. Agent Slaats had bepaald op de loer gelegen en reikte hem 't gebruikelijke bonnetje over, wat hem heden op f2 of 2 dagen kwam te staan, en dat omdat deze nijvere en kwieke zakenman zich zoo uitsloofde voor 'n goed doel. OODE NIE DO R P Donderdagavond j.1. kwam de damesclub wederom bijeen en op welken avond een interessante lezing werd gehouden. De avond werd met een kort openingswoord door de voorzitster, mevr. Postrna, geopend. Hierna werd veel moois geboden. We zullen ons echter tot de le zing beperken, welke voor de lezers ongetwijfeld actueel is. De lezing had als onderwerp: De ongehuwde moeder. Als we over ongehuwde moeder spreken, aldus be gint spreekster hare rede, ssprelten we over onnoeme lijk leed. Leed, dat vaak aanvaard wordt met bitter heid, maar gedragen wordt met groote liefde. Er zijn heel veel soorten ongehuwde moeders en spr. zegt geaarzeld te hebben voor ze wist over welke ongehuw de moeder ze zou spreken. Zooals er goedwillende en kwaadwillende menschen zijn, zoo zijn er ook onge huwde moeders waarvan men niet begrijpt, dat. het nog menschen zijn en er zijn ongehuwde moeders die liefde, en opoffering prestecren, wat wij haar mis schien geen van allen na zouden kunnen doen. Thans zullen we het hebben over de vrouw, die niet ge trouwd zijnde, een kind moet opvoeden, alleen, zon der man, zonder den financieelen steun van kost winner, zonder den raad van den echtgenoot, zon der de hulp der vaderlijke vermaning en wijsheid. De onoverkomelijke moeilijkheden die een werkelijk goedwillende ongehuwde moeder heeft te overwin nen om zich met haar kind door het leven te slaan, worden vaak, juist door christenen over het hoofd gezien. Om dezen toestand goed te kunnen begrijpen, die nen we ons zelf in haar positie verplaatsen. Laten we eens denken dat we zelf een baby verwachten, zonder dat we getrouwd zijn. Dat is niet zoover van ons af als wc misschien op het eerste gezicht zou den denken. Gaat uw kennissenkring maar eens na. Hoeveel verloofden zijn werkelijk rein als zij trou wen. Het is bewezen, dat bij 35 van de huwelijken hel. eerste kind binnen de 9 maanden geboren wordt. Of we het met deze levensopvatting eens zijn, of niet doet, niet ter zake. De feiten zijn er. Veel werkelijk hoogstaande verloofden wachten niet meer tot de dag van het huwelijk, doch zijn van meening, dat zoodra zij het eens zijn met elkander, kunnen leven alsof zij getrouwd waren. Het gevaar lijke van deze opvatting is dat vele jongelui wel wat heel spoedig denken zeker van elkaar te zijn. Als dan blijkt, dat het meisje zwanger is, bemerken zij dat zij eigenlijk toch niet heelemaal bij elkaar hoo- ren. Och, we kennen ze allen in onzen eigen kring de jongens en meisjes, die zich niet. laten waarschu wen voor de huwelijksellende die ze tegemoet gaan. Sommigen zien zoo tegen al de ellende op van het ongehuwde moederschap, dat zij trouwen, ook als zij weten niet gelukkig te zullen worden. Anderen durven het aan alleen de zorg voor de kleine op zich te nemen', omdat zij bij een ongelukkig huwelijk voor de kleine een nog ongelukkiger toekomst tegemoet zien. Spr. schetst, de angst van de vrouw, die lang zamerhand de onverbiddelijke zekerheid krijgt, zwanger te zijn en noemt o.m. het geval in een aller aardigst Ger. gezin van een schoenmaker, waar haar vader in wanhoop zei: „Wat moet ik beginnen. Ik raak al mijn klanten kwijt en ik kan mijn kind toch niet uit huis zetten nu ze mij juist nu zoo dubbel noodig heeft." Spr. vertelt van de meisjes, die als vlinders van de cene jongen naar den anderen gaan, luchthartige wezentjes, die echter, zoodra zij moe der zijn en voortaan alleen voor hun kind moeten zorgen, plotseling veel rustiger en ouder worden en de verantwoording van hun ongevraagd moederschap zwaar voelen. De verleiding voor de a.s. ongehuw de moeder is wel heel groot om uit al deze zorgen te vluchten. Deze kan haar allereerst worden geboden door den vader van het kind. Een andere groote verleiding is om van het kind afstand te doen aan ouderlooze echtparen. Heel vaak besluit het meisje hiertoe voor de geboorte van de kleine. Het meisje weet dan nog absoluut niet wat, moeder zijn beteekent, doch zij ziet niets dan ver achting, schande en ruzie met haar familie voor zich en meent deze voor haar zoo donkere bladzijde uit haar leven te kunnen schrappen door het kind onmiddellijk na de geboorte weg te geven. Alsof je een kind uit je leven kunt schrappen! Alsof moeder en kind niet bij elkaar hooren en, zooals de volks mond zegt: „het bloed niet vroeg of laat begint te spreken." Behalve de bevoorrechte meisjes, die met hun kind naar hun ouders kunnen gaan, waar moeten de ande ren heen? Vanaf het moment dat zij niet meer werken kun nen en niet weten, waar zij kunnen blijven, kunnen zij in een tehuis worden opgenomen. Van hieruit gaan de meisjes naai' een ziekenhuis voor de bevalling. Na haar ontslag uit de kraaninrichting kunnen zij weer in het tehuis terug tot de baby 3 maanden oud is. Zij kunnen dat. kind zelf voeden cn verzorgen. Deze moeders, die later zooveel verdriet hebben dat zij, doordat zij hun eigen kost moeten verdienen, 't kind niet bij zich kunnen hebben, zijn tenminste 3 maanden met hun kind samen. Na deze 3 maanden wordt het voor de moeder steeds moeilijker. Zij zien er geweldig tegen op om het tehuis, waar hun kind is, te verlaten. Enkele bevoorrechten slagen er in een betrekking te vinden, waar zij met hun kind kun nen zijn, doch de meesten moeten gescheiden van hun kind ieven. Een andere mogelijkheid voor de alleenstaande vrouw is het z.g. Volkerak. Dit is altijd overvol. Hier kunnen meisjes met kinderen een kamertje houden. Ieder heeft hier zijn eigen keukengerei en eetservies. 3 a 4 meisjes gebruiken samen een keuken, bad kamer, en droogzolder. Toezicht is er niet. De meisl jes kunnen met. hun klachten komen op de vergade ring van het bestuur en tot nu toe het huis bestaat ongeveer 3 jaar gaat alles naar wensch. De meesten echter gaan in interne betrekking cn laten hun kind in het tehuis of vragen om pleegou ders waar zij hun kind tijdelijk tegen betaling kun nen onderbrengen. Spr. voelt, hierin altijd iets scheefs. Zij zou zoo graag iedere moeder gunnen haar kind bij zich te hebben. De meeste meisjes heb ben dan ook hun idealen om met hun kind samen te kunnen zijn. Spr. denkt hierbij b.v. aan een meis je dat aan het sparen is om later een wolwinkeltje op te kunnen zetten. Gelukkig trouwen heel veel ongehuwde moeders en de meeste mannen nemen het kind da5 op hun naam. Tot slot gelooft spr. dat wc hier alleen maar kun nen probeeren elkaar te begrijpen en te probecren alle vooroordeel uit ons leven te bannen en ons in geen enkel opzicht boven een ander te voelen, niet doordat wij beter zijn, maar vooral niet omdat wij ons verbeelden minder bekrompen te zijn. Wij kun nen alleen probeeren elkander lief te hebben, omdat wij allen menschen zijn en, probeeren elkaar door begrijpen te helpen. ANNA PAÜT.OWNA DINSDAG 24 MAART. HILVERSUM (1875 M.) AVRO-uitzending; 5.30 VPRO; 6.30 RVU. 8.00 Grampl; 10.00 Morgenwijding; Grampl; 10.30 Jetty Cantor's orkest; 11.00 Kookpraatje; 11.30 Vervolg concert; 12.30 Omroeporkest en Grampl; 2.15 Viool recital; 3.00 Kniples; 4.00 Zang en piano; 4.30 Kin derkoorzang; 5.05 Voor de kinderen; 5.30 Bijbelver telling; 6.00 Omroeporkest 6.30 Lezing; 7.00 Voor de kinderen; 7.05 Pianorecital; 7.30 EngeJsche les; 8.0Q Berichten; S.10 Kovacs Lajos' orkest cn solisten; 30.25 Bridgeles; 11.00 Berichten; 11.10—12.00 Gr.pl. HILVERSUM (301 M. KRO-uitzending". 8.009.15 en 10.00 Graöipl; 11.30 12.00 Godsd. halfuur; 12.15 Grampl. en KRO-orkest; 2.00 Voor de vrouw; 3.00 Modecursus; 4.00 &RO* Melodisten; 5.05 Grampl; 5.50 KRO-orkest; 6.4<>—7.00 Esperanto; 7.15 Pianorecital en Grampl.; 7.50 Be richten; 8.00 Lijdensmeditatie; 9.00 KRO-SymphcXnie- orkest en soliste; 9.45 Grampl; Berichten; 10.00 ft|u- zikale causerie; 10.15 Vervolg orkestconcert; 11.1 c*r 12.00 Gramofoonplaten. DROITWICH (1500 M.) 10.20—10.30 Reportage; 10.35-10.50 Morgenwijding; 11.20—11.50 Orgelspel; 12.10 Vervolg reportage; 12.20 Het Wayne-sextet; 12.50 Grampl; 1.20—2.20 BBC- Welsch orkest; 3.103.55 Het Stanley sextet; 420 Lezing; 4.40 Het Wethmar Pianokwintet; 5.35 Dans muziek; 6.20 Berichten; 6.50 Vocaal concért; 7.15 Fransche les; 7.50 Lezing; 8.20 Cellorecital; 8.50 Variété-programma; 9.50 Berichten; 10.25 Lezing}* 10.45 Het Bridgewater kwintet en soliste; 11.35— 12.20 Dansmuziek. RADIO-PARIS (1648 M.) 7.20 en 8.20 Grampl; 11.20 Orkest.concert; 2.50 en 4.20 Grampl; 5.50 Orkestconcert; S.3512.35 Operette- uitzending. KEULEN (456 M.> 5.50 Orkestconcert; 11.20 Populair concert; 1.35 Kwintetconcert; 5.20 Populair concert; 6.20 Grampl;; 7.309.20 Omroeporkest. BRUSSEL (322 en 484 M.) 322 M.: 12.20 Grampl; 12.50 Omroeporkest; 1.50—2.20 Grampl; 5.20 Zigeunermuziek en Grampl; 6.50 en. 7.20 Grampl; 8.20 Symphonieconcert en zang; 9.401 Hoorspel; 10.05 Vervolg concert; 10.30—11.20 Gr.pL 484 M.: 12.20 Grampl; 12.50 Licht orkest; 1.50— 2.20 Grampl; 520 Omroeporkest; 7.05 en 8.20 Gram» pl; 8.50 Dansmuziek; 9.35 Zigeunermuziek; 10.30— 11.20 Grampl. Nederl. Bond van Boerinnen en andere Plattelandsvrouwen. Vrijdagavond kon mevr. Keijzer weer een groot aantal dames welkom heeten op de vergadering van bovengenoemden bond, die in Veerburg gehouden werd. Na lezing der notulen door mevr. Baken, werd me degedeeld, dat „Zonnestraal" in April oen film zal vertoonen, geheeten: De Sterken voor de Zwakken". Entree wordt niet geheven, doch ten bate van „Zonnestraal" zal een collecte worden gehouden. Be sloten werd een tocht naar het P.E.N. te Bloemendaal te maken. Daar het aantal leden te groot is om dit bedrijf gezamenlijk to bezoeken, zal dit in twee groe pen op twee vei'schillende dagen gebeuren. Mevr. Lovinlc kreog hierna het woord om het een en ander over het dienstboden vraagstuk te vertel len. Door Min. Slingenberg is te Haarlem een prov. commissie geinstalleerd voor den opleidingscursus voor dienstboden. Vele dames, waaronder verscheidene burgemeesters vrouwen woonden deze installatie bij. Mevr. Lovink en de echtgenoote van den burgemeester van Wie- ringen vertegenwoordigden Hollands Noorden. De dienstboden zullen ondergebracht worden in 'n r.k. en een neutraal internaat. De verschillende lich tingen in het laatste blijven allen onder eigen lei ding. De cursussen duren drie maanden, waarna de meisjes als dienstbode geplaatst worden, terwijl zij eenigen tijd onder toezicht blijven van een nazorg commissie. Na afloop van deze periode krijgen de meisjes een diploma. Mevr. Lovink verklaarde zich bereid na dere inlichtingen te verstrekken aan baar, die voor plaatsing in aanmerking wenschen te komen. Nadat mevr. Keijzer dank had gebracht aan dé spreekster, volgden nog eenige besprekingen* o.a* over de uitleenbibliotheek. SINT MAARTEN Vergadering van de vereeniging voor Ziekenhuis* verpleging in het lokaal van den heer A. Zwakmam Voorzitter heet de aanwezigen hartelijk welkom, er zijn spijt over uitsprekende, dat er zoo weinig be« langstelling voor deze vergadering bestaat. De secretaris leest dan de notulen der vorige ver* gadering, welke worden goedgekeurd. Bij monde van den heer J. v. d. Ham Sz. wordt namens de rekeningcommissie geadviseerd de reke* ning goed te keuren. Spreker wilde nog enkele vragen stellen naar aam leiding van een post restitutie, welke door den voor zitter werden beantwoord. - Tevens werd besloten, dat leden die af- of overschrij ving wenschten, dit niet meer door middel van den bode, doch schriftelijk aan den administrateur moesten opgeven. Uit de rekening bleek, dat de ontvangsten hebben bedragen f 498.35^» en de uitgaven f917.19, batig saldo f31.16V2- De omslag over het afgeloopen jaar bedroeg fl.per lid, tegen fl.SO over 1934. De secretaris las vervolgens het jaarverslag, waar uit bleek, dat het ledental bedroeg Januari j.1. 957 leden, waarvan 836 betalende.. Dit was in 1934 956 leden, waarvan 842 betalende. In het afgeloopen jaar zijn 10 leden verpleegd met totaal 229 ligdagen. Bestuursverkiezing. Aftredend de heeren A. Klerk, C. de Geus en C. Dekker, welke allen werden herkozen en voor zoover aanwezig, deze benoeming weer aanvaarden. Bij de rondvraag vraagt de heer J. Dekker, of het niet mogelijk is om te komen tot verlaging der con tributie. Voorzitter antwoordt dat dit niet mogelijk is, daar er per omslag wordt geheven datgene, wat aan lig- en vervoerkosten moet worden betaald. Voorzitter deelt nog mede, dat op reservevorming wordt aangedrongen, gelijk aan het bedrag dat per jaar aan contributie wordt ontvangen. Gezien de slechte tijdsomstandigheden, wordt besloten hier niet op in te gaan. Daarna sluiting. Oorspronkelijke Roman door ARTHUR E. STRATTON 43. „Het moet u toch wel aan het hart zijn gegaan dat een kennis, dien u in een nacht-gelegenheid hebt leeren kennen Austin Friards, als ik me niet vergis op zulk een tragische wijze aan zijn eind moest komen! Of vergis ik me in dit opzicht Sir Charles Melrose?" De aangesprokene maakte een plotseling, af werend gebaar. Het overviel hem, dat deze in specteur van Scotland Yard hem bij zijn waren naam en titel aansprak. Hij opende den mond sloot hem weer. Het eenige, waartoe hij zich op dat moment in staat gevoelde, was, de schouders op te halen. „Natuurlijk!" Inspecteur Heagney lachte spottend. „Uw gebaar is net zoo goed als een openlijke bevestiging van mijn woorden. Scotland Yard is heusch nog zóó dom niet, Sir Charles als de meesten wel believen aan te nemen! We maken flaters en dat verhelen wij niet, omdat we per slot van rekening toch menschen blijven. U bent alleen verontschuldig mijn uitdrukking - een beetje te kinderlijk geweest. Na het gebeurde van gistern heb ik er de „personalia" op het hoofdbureau eens op nageslagen en ik kwam de volgende bijzonderheden al héél gauw te weten: U vestigde zich als Charles Clifford aanvankelijk in Victoria Street, deed weldra de Beurs versteld staan door uw zonderlinge, maar met een won derlijk succes bekroonde financieele manipulaties betrok vervolgens een soort paleis op Albert Road kocht een krant Dacht u werkelijk, dat Scot land Yard aan dergelijke gebeurtenissen geen aandacht besteedde? Engeland is een vrij land en u hadt u even goed Smith of Brown kunnen noemen tóch zouden we drommels gauw ach ter uw identiteit zijn gekomen!" Sir Charles had zijn zelfvertrouwen weer ten volle teruggekregen en fronst de wenkbrouwen. „Wilt u mij de reden opgeven, inspecteur Heag ney", vroeg hij koel, „waarom u me ophoudt?? „Pardon, Sir Charles", antwoordd, de politie man met een onderdanigheid welke Melrose dol maakte, „ik had er geen echt toe. Ik bracht al leen het gebeurde met den jongen Bennett in ver band met iets, dat een jaar of veertien geleden in Ghelmsford is voorgevallen, maar ik kan me natuurlijk vergissen! Misschien ontmoeten wij elkaar nog wel eens!" Hij nam den hoed af en liet Sir Charles op het trottoir staan. Melrose, een oogenblik beduusd door de on verwachte conclusie va'n inspecteur Heagney, riep een voorbijgaande vrije taxi aan en gaf den chauffeur order, hem naar de bureaux van The Observer in Fleet Street te rijden. Daar ontving de hoofdredacteur zijn directeur op beleefde, maar niet te miskennen ironische wijze. „Ik was al op uw. komst voorbereid, mijnheer Clifford", zei hij, „en heb het bericht al klaar ge maakt van de gebeurtenis, waarop zonder twij fel uw aandacht is geconcentreed. Al geloof ik niet, dat het ..voor de de reputatie van The Ob server dienstig is, meende ik, geheel in uw geest te handelen, door het bewuste bericht danig op te werken, zooals dat met een journalistieken vakterm heet. Eerst een vet hoofd: „Zoon van den onderstaatssecretaris van Justitie pleegt zelf moord in een cel van het politiebureau Vine Street". Als dat niet inslaat, weet ik waarachtig niet, wat het wèl moet doen!Een pakkend onderhoofd lijkt:,, Door schulden tot dezen tra- gischen stap gebracht". Moeten wij soms ook nog moraliseeren en met kokkerds van letters verkondigen: „Een afschrikwekkend voorbeeld, waaraan vele Londensche jongelui zich kunnen spiegelen"? U ziet: u kunt het krijgen, zooals u het maar hebben wilt!" „Wanneer het uw bedoeling is, mijnheer Fen- ton", zei Sir Charles effen, terwijl hij ging zitten .om op mijn kosten grappig te zijn, wil ik u toch wel vertellen, dat ge uw doel geheel en al voorbijstreeft." „Grappig zijn?" Arhur Fenton lachte schril. .God weet, dat ik daaraan nooit minder heb ge dacht, dan op dit oogenblik! Daarvoor is mij de heele Bennett-zaak te tragisch! Hebt u er wel rekening mee gehouden, dat, als een dergelijk bericht in de pers verschijnt, de kans voor Eusta- ce groot is, om als politicus een onmogelijk man te worden?" Sir Charles knikte. „Daar heb ik zeker aan gedacht". Arthur Fenton kwam tegenover Melrose staan en steunde met vlakke hand op tafel. „Wat hebt u tegen Eustace Bennett, mijnheer Clifford!?"' vroeg hij met grooten nadruk. Want dat het geheele tragische Bennett-geval en de mij afgedwongen publicatie daarvan door u is is geënscèneerd, om den vader t o treffen, was mij van het eerste oogenblik af duidelijk". Sir Charles zag zijn hoofdredacteur met een kouden blik aan. „Wat is voor u de reden, Eustace Bennett in bescherming te nemen?" luidde de wedervraag. „Soms uit vroegere relatiesin Witham?'" Fenton kreeg een schok. „In Witham?" herhaalde hij onwillekeurig, Ja ging hij na een kleine pauze voort, „ik heb Eusta ce Bennett gekend, toen hij nog bij de rechterlij ke macht in Chelmsford was. We zijnlaat ik maar zeggengoede kennissen gebleven ondanks alle verschil van politiek inzicht en het feit, dat zijn levensweg omhoog ging, wat ik van den mijnen nu juist niet zeggen kan. Veroorloof mij een vraag, mijnheer Clifford hebt u Eusta ce Bennett óók in Witham gekend?" „Misschien kan inspecteur Heagney van Scot land Yard u daaromtrent alle gewenschte in lichtingen verschaffen", antwoordde Sir Charles terwijl hij den hoofdredacteur scherp gadesloeg. „U staat immers op goeden voet met hem?" „Met Heagney!" Fenton stiet een korten lach uit. „Nadat ik mijn woord, om niets over het gebeurde met Richard Bennett te publiceereu gebroken heb, bestaan er natuurlijk niet de min ste relaties meer tusschen The Observer en Scot land Yard: Sir Charles haalde verlicht adem; Fenton wist dus niet, wie hij in werkelijkheid was. Nóg niet althans. (Wordt vervolgd) HHHKHI

Schager Courant | 1936 | | pagina 2