Plaatselijk Nieuws. Talrijke bombardementen Hooi, Stroo, SROOTE HOUTVEILING Werk- en Timmerhout Srondcredietlaten SCHAGER ROOSJES Boekhandel v.h. TRAPMAN 4 Co. De oorlog in Oost Afrika Noodlottige aanrijding aan den Lagedijk. Advertentiën. Mej. MIETJE HOVELING, JAN ANTON, Woonkeet, P. Waiboer te Schagerwaard Kinderwagen. Hevige auto-botsing bij Haarlem Marktberichten. verscheidene slachtoffers. abessijnsche ambulance vernield. ADDIS ABEBA! Negentien Italiaansche vlicg- iuïgen hebben gedurende meer dan één uur de stad Djidjiga hevig gebombardeerd. Het aantal slachtofefrs zou vrij hoog zijn. Nader uit Addis Abeba: Naar verluidt, zouden de Abessijnsche ambulance en verschillende aan Europeanen toebehoorende opslagplaatsen vernield zijn in den loop van het bombardement van Djidjiga. Khoram gebombardeerd. Addis Abeba: Een escadrille Italiaansche ■vliegtuigen heeft gisteren Khoram en omstreken ge bombardeerd, en o.a. talrijke yperiet-gasbommen ge worpen. Er zijn tal van slachtoffers to betreuren. Erga Alem gebombardeerd. Addis Abeba: Naar hier wordt medegedeeld, zijn gistermorgen Italiaansche vliegtuigen over Erga Alem, in dc Sidamo, gevlogen. Zij hebben verschil lende gifgasbommen laten vallen, tengevolge waar van talrijke vrouwen en kinderen gedood zouden zijn. Het Noorsche Roode Kruis verzorgt de slachtoffers. Tevens heeft het een krachtig protest lot den Vol kerenbond gericht, tegen het gebruik van gifgassen. Britsohe ambulance gebombardeerd? Khartoem. Een onder bevel van Kelly staando afdceling van do Britsche ambulance zou to Sjilga, op 30 km. ten Noorden van hot Tsana-meer, in het Westen van Gondar, gebombardeerd zijn. Het Nederlandsche Roode Kruis in Abes- sinië, Dr. Van Schelven ongedeerd. Den Haag. Het hoofdbestuur van het Neder landsche Roode Kruis heeft van dr. Winckel een tele gram ontvangen, waaruit blijkt, dat het gerucht om trent de verwondingen van dr. Van Schelven on juist ls geweest. Dr. van Schelven is Vrijdag 20 Maart gezond en Ongedeerd in Dessie aangekomen. In ons nummer van Zaterdag was, zooals de aandachtige lezer zal hebben opgemerkt, een plaatselijke bericht verzeild geraakt onder het nieuws uit de Wieringermeer. Voor de goede orde laten we het hieronder nogmaals volgen: BEROEPEN. toezegging) De heer Ds. J. Eikema alhierheeft thans beroep (toezegging) ontvangen tot predikant bij de Ned. Herv. Kerk te Enschede Toen het 3-jarig zoontje van den heer A. Bakker van Schagerbrug, die met z'n gezin bij zijn moeder aan den Lagedijk op bezoek was, het poortje uit, den weg opliep, werd de kleine aangereden door den automobilist, den heer C. K. uit Schagen. De heer K., die een kalm gangetje had, zag het kindje plotseling voor z'n wielen en doordat hij wegens het tegemoet- rijden van een tegenligger zuiver rcchls reed, was een aanrijding onvermijdelijk. Dr. v. d. Sluis, door 'n juist passeerenden automobilist gewaarschuwd, was spoedig ter plaatse. Gezegd kan worden, dat het on geluk nog betrekkelijk goed is afgeloopen. Uit van ochtend ingewonnen inlichtingen bleek, dat het ■kindje en beentje heeft gebroken, Door den kalmcn gang is het dan ook niet overre den, maar meegesleurd. Verder heeft de kleine tc lijden van koortsen, een evenlueele schedelbreuk kon nog niet geconstateerd worden. Den heer K. treft geenerlei schuld. ned. arbeiders sportbond. De afd. Schagen van bovengenoemden Bond hield Zaterdagavond j.1. een openbare feest-uitvoering in het Noordhollands Koffiehuis. Voor deze uitvoering bestond groote belangstelling, de zaal was dan ook geheel gevuld. Even over ach ten sprak de voorzitter, de heer J. Speur, het ope ningswoord uit. Spr. verheugde zich zeer over de verbeterde en volle zaal en heette een ieder welkom. In het bijzonder de districtsbestuurders Couwenho- ven en Kemp uit Alkmaar en natuurlijk ook de afd. Wormerveer, die haar nieuwe revue „Hier zijn we weer" voor het voetlicht zou brengen. De verwachtingen zijn hoog gespannen, zeide de heer Speur, die hierna de verschillende pleegouders voor hun aanwezigheid dankte (waarmee spr. be doelde zij die gaarne voor de inkwartiering van de Wormerveerders hadden gezorgd), en ook de bestu ren van de plaatselijke turnvereenigingen niet ver gat. Daarna kon met de afwerking van het overvloedi ge programma begonnen worden. We konden constateeren, dat men flink excelsior was gegaan. Wel was de stof eenvoudig gehouden (goed gezien van den heer v. d. Lende),.maar is niet juist eenvoud het kenmerk van het ware? Vooral dc verschillende knotsoefeningen konden ons bekoren. Minder te spreken zijn we over het toestel-tumen van de heeren-leden. Kom heex*en, kop op, rechte rug en beenen strekken. Maar zooals vanzelf spreekt, was hier ook weer veel te waardeeren. Bepaald humoristisch werkten de brugoefeningon van de jongens adspiranten; hij het gemengd sprin- Een tenslotte moesten de dames het royaal tegen de eeren afleggen, een aardig nummer. We hebben niets dan lof voor de vlotte afwerking van het programma, en wellicht zullen anderen hier hun leering uit hebben getrokken. Na de pauze waren het de Wormerveerders, die met hun revue Hier zijn we weer, öhzé aandacht vroegen. De afd. Wormen-eer heeft inderdaad getoond er te kunnen zijn. Zeer gaarne had men gehoor gegeven aan do uitnoodiging van SPORT. N.H.V.B. ia. Alkm. Boys 2 kon het tegen K.F.C. 4 niet tot een overwinning brengen (11). IC.V.V. 3 bleef in de running door een benauwde 4—3 zege op C.S.V. 1. Men zou kunnen veronderstellen, dat deze wedstrijd een onregelmatig verloop heeft gehad. Althans is dc uitslag gcnoteeiM met een „onder protest der bei de partijen". Vrone verloor opnieuw, nu tmet 5—2 van O.S.V. 3. Bergen moest met een gelijk spel genoegen nemen tegen Z.F.C. 5 (1—1). wat ons van de Bergenaren eenigszins tegenvalt. Zilvermeeuwen 2 hield zich W. F.C. 5 van het lijf (40). Door deze krachttoeren ziet de stand er momen teel Uit: 16 10 40-12 25 15 9 4 2 30-20 22 Alkm. Boys 2 K.V.V. 3 O.S.V. 3 16 9 4 3 50—30 22 Bergen 1 17 6 5 6 31-33 17 K.F.C. 4 13 5 6 2 34—18 16 C.S.V. 1 16 6 3 7 24—33 15 Zilvermeeuwen 2 15 5 2 S 3445 12 Z.F.C. 5 17 3 5 9 23-43 11 Vrone 1 W.F.C. 5 14- 8 24-45 10 15 1 2 12 17—37 4 Schagen om weer met een revue te komen, zoo leid den wc uit de eerste scènes af. (Hadden sommige soms nog aangename herinneringen?) De scène, voorstellendo het vertrek naar Scha gen, ging er om het zoo to zeggen, in als koek. En ook de andere vonden gretig hun weg naar het pu bliek. (We denken b.v aan dc scène met de oude tante!). Zang, declamatie, samenspraak, het getuigde alles van ernstige studie Het warme applaus, dat men na afloop in ontvangst had te nemen, was zeer zeker verdiend, zoo ook het bloemstuk, dat door den heer Speur, de afd. Wormerveer onder dank werd aangeboden. Van Wormerveerzijde werd geantwoord dat men het grootste succes zou boeken wanneer de afd. Schagen in ledental zou toenemen. Voorwaar, een woord, ingegeven door gezonden partijgeest! De afd. Schagen kan op een uitstekend geslaag den feest-uit-voering terug zien. AANGESTELD Mej. M. T. Molenaar is met ingang van 30 Maart aangesteld als tijdelijk adjunct-directrice bij het Centraal Genootschap van Kinderherst.el- lings- en Vacantiekolonies te Egmond aan Zee. DE BONTE AVOND We zijn nog slechts enkele dagen van „de Bon te Avond" verwijderd en daarom is het zoo ver heugend voor het bestuur van West-Friesland te mogen rekenen op 'n volle zaal in deze dagen Waar overal en elders uitvoeringen de aandacht opeischen steekt de „Bonte avond" boven de ge wone belangstelling uit, immers dat is 'n genre avonden welke wjj niet veel aanschouwen het brengt ons 'n bonte warreling van revue-zang dans tooneel enz.enz. niet los van elkander dpch geheel verbindend in ;t kort wederom weer 'n' avond van genieten en voor elk wat wils, Het orkest staat onder leiding van Jo Stip, dus een rede te meer om te slagen. De kaarten ver koop is reeds een groot succes en er kijn er reeds zeer. zeer veel verkocht en zij die nog geen kaar ten hebben zouden wij dringend aanraden, loop naar „Vredelust" en het voorkomt u zeer zeker een teleurstelling, de entree is billijk gesteld op dat een ieder deze avond kan bezoeken. BRIDGEWEDSTRIJD TE ALKMAAR. De uitslag van den Zondagmiddag in de Over dekte gehouden bridge-wedstrijd was als volgt: Oneven lijn le prijs mevr. Berkhouwer en de heer Beurs, 21 p.; 2e prijs de heoren Bettink en Roest, 23 pt.3c prijs do hoer en mevr. Lize, 26 p.; Ev enlijn: 1. de heeren Pranger en Trijbetz, 22 p.; 2. de heeren Visser en Schonrl, 25 pt.; 3. de heeren Kliffen en Keppel, Noordscharwoude 27 pnt. LANGEND IJ K De kwestie boekhouder-assistent-directeur van de Gemeenschappelijke Lichtbedrijven loopt op zijn eind. We vernemen althans, dat een voordracht van 3 personen is opgemaakt, waaruit eerstdaags een keuze zal worden gedaan. Men deelt ons mee, dat de heer De Graaf hoofd der o. 1. school to Broek op Langendijk, benoemd is ia gelijke betrekking te Schiedam. De Coöp. Boerenleenbank II te Zuidschanvoude herdenkt heden haar 25-jarig bestaan. De uitvoer van bloembollen heeft over de maand Februari 1.1. 102S ton, ter waarde van f 425.000 bedra gen, tegen 973 ton ter waarde van f 416.000 in dezelfde maand van 1935. Het grootste kwantum hiervan werd uitgevoerd naar Groot-Brittannië en wel 700 ton ter waarde van f291.000. Daarop volgden Frankrijk met 134 ton ter waarde van f56.000 en België en Luxem burg met 43 ton, ter waarde van f14.000. Naar ver schillende andere landen werden kleinere hoeveel heden uitgevoerd. Op de betaalkanloren der veilingen is men druk bezig met het rangschikken en vorwerken der ver schillende ingekomen opgaven, ten einde voor den steun wegens misoogst in aanmerking te komen. Uit zeer betrouwbare bron werd ons meegedeeld, dat de uitbetaling eind Maart of begin April kan worden verwacht. Vele tuinders zitten er met smart op te wachten. ZUIDSCHARWOUDE. Men deelt ons mee, dat in de volgende raadsver gadering oen voorstel aan de orde komt, om aan den heer Van den Berg, onderwijzer aan de o .1. school, eervol ontslag to verleenen. als leerkracht voor wien het Rijk geen subsidie meer verleent. BROEK OP LANGENDIJK. De brand ontstaan door het spelen met vuur. In aansluiting op het bericht betreffende de brand in de brandstoffenzaak van den heer G. Biersteker, is na gedaan onderzoek door den burgemeester en veldwachter Nieuwenhuis, komen vast te staan, dal de 14-jarige zoon van den heer B. de schuldige is. Hij bekende oen in petroleum gedrenkte courant in brand te hebben gestoken, niet denkende dat het zulke ge volgen na zou laten. In een oogwenk echter was het geheele schuren-complex in een .vlammenzee her- sschaperu Algemeene kennisgeving. Heden overleed, in het Tehuis voor Ouden van Dagen, onze geliefde Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder, Wed. D. ADMIRAAL, in den ouderdom van 96 jaar en 7 maanden. Familie VISSER en ADMIRAAL. N. Niedorp, 22 Maart 1936. De teraardebestelling zal plaats hebben te Nieuwe Niedorp, Woensdag 25 Maart, n.m. 2 uur. Heden overleed in het Centraal Ziekenhuis te Alkmaar onze kleine Lieveling slechts 4 dagen oud. Zijn diepbedroefde Ouders, KEURIS. C. A. KEURIS— Langereis. Van Ewijcksluis, 23 Maart 1936. staande Trapweg Schagen. Woonkeet groot 18 Meter lang, 5 Meter breed, alles dubbele wanden, goede vloer, ge schikt voor Auto-Garage of voor Ko- lenboet of wat anders. Koopsom f.200. Tevens ook te koop, een zoo goed als nieuwe Kinderwagen. Te bevragen B. CLAR1JS, Trap weg, Schagen, Keet 5. Alle dagen te bezichtigen. VOERBIETEN en VOER- AARDAPPELEN. Vraagt prijs. TEL, 11 SCHAGERBRUG. bij de Wipbrug, U ME !S MAART. 10 lil, deuren, enz. Te koop gevraagd: een gebruikte doch in goeden staat zijnde Brieven onder no. 909. Bureau v d. blad Bezitters van gelieven hun adres op te geven on der M 44, MACKENZIE's Adv.-Bureau Hilversum. Aangeboden: Puike Bevelander Aardappels; Bevelander, en Eigenheimerpoters, J. NUIJ, Stoómweg, Anna Paulowna Te koop: AFBRAAK BOERDERIJ v. d. HEUVEL, Kleiweg, Anna Pau lowna. Te bevragen op het werk. Te koop: 1300 K.G. GOEDGEKEURDE SCHOTTEN A. KL. GOOTJES, Dirkshorn. Te koop: Enkele bakken Eerstelingen met spruit en blauwe Eigenheimer Poters, 2835. 35-45. Alles klnssu A f4.50 per 100 Kg.,bij W. KAAN, Veerweg 14, Anna Paulowna, Tel. 53. TE KOOP: een versche Koe (tweede kalf), bij Gebr. VETER, Dirkshorn. Te koop: in klasse A gekeurde Eerstelingen Poters, (in bakken en ontsmet), bij Ib. GRIN, G 65 Westerweg, Nieuwe Niedorp, Te koop: Duitsche Kruissnarige Studiepiano, prijs f 70.—. Br. onder letter P, Hulp-» postkantoor Barsingerhorn. Gevraagd: Een flinke nette Slagersleerling of Halfwas. DIRK RAAT, Schagen. Wij hebben steeds groote raad vaü de nieuwste s c Ti oo ni De oliebollendag. De oliebollendag, welke tot stijving dor kasmidde len voor de vereen, voor huisverzorging op Zaterdag 21 Maart is gehouden, werd een groot succes. Om ca. 1.15 uur reden de 2 auto's geflambreerd door een S-tal dames uit om een aanval te doen op do bewoners van Schoorl en te ongev. 3 uur waren alle oliebollen reeds verkocht, terwijl de helft der gemeente nog niet eens was bewerkt. Met het oog op dit succes zal op Zaterdag. 28 Maart nogmaals een oliebollcndag wor den gehouden. Wij hopen dat het ook dan succes mag hebben. Auto-ongeluk op den overweg te Schoorl. De heer J. H. Smit, melkrijder te Schoorl, komen de uit de richting Schoorldam, reed op dè tram, wel ke te pl.m. 7.45 uur van Schoorl naar Warmenhuizen Vertrekt. Het zicht ïs vanaf Schoorldam hee'1 góed en' de tram had nog weinig gang. De voorkant van dc auto is geheel vernield. De bestuurder en zijn knecht zaten in de cabine en kwamen met den schrik vrij. Van een en ander is proces-verbaal opgemaakt cloor conducteur en politie. 2e Nutsavond te Groet. Op 21 Maart werd in café Huibcrs to Groet de 2e Nutsavond gehouden. De voorzitter, de heer C. Duin, opent met een yvoord van welkom aan de talijke aanwezigen en vertrouwt dat het rooken zal worden nagelaten en allen zich zullen amuseeren. De notulen van den vorigen nutsavond worden goedgekeurd, waarna de voorzitter do minder pret tige mededeeling doet, dat dc kas er niet best voor staat. Toch wil het bestuur in do pauze een gratis attractie aan allen geven. Als le nummer zingen do heeren A. Dalenherg (bariton) en Cor Hoogvorst (bas) een succes v. Rich Crooks. „Droomland", dat zeer mooi werd gezongen. Daarna gaven een 4-tal dames een voordracht in ouderwetsch costuum, getiteld „Oud maar... echt", waarin de tegenwoordige jeugd met zijn moderne opvattingen wordt gehekeld. De oenacter „Levens dwang" werd opgevoerd door hot Groeter Intiem Tooneel en goed gespeeld Jammer was het dat de fabrieksdireteur zijn rol niet goed kende en veel te veel op den souffleur speelde. De heer Cor Hoogvost kwam daarna met een eigengemaakt liedje, dat op muziek was gezet door N. Schuijt. Dit gozamenUjko werk van Cor en Niek werd ook tot een succes'en oogstte een welverdiend applaus. Ook de voordrachten van mej. Modder en S. Gut- ker wisten te pakken en wekten de lachlust weer eens op. In de pauze kwam de tractatïe in den vorm van oliebollen., gekocht om een vereeniging. welke met finantieele moeilijkheden had te kampen, te steunen. Na de pauze droeg do heer Cor Hoogvorst voor „Een reisje van de Dominoclub", in West-Friesche dialect, dat goed insloeg, .vooral door.de oerkomische tronies die hij weet te trekken. Daarna kwam een Jordaanstulcje, getiteld „Het jubileum van oome Ti- nus". Daarna „De nieuwe Landweer", „Staats loterij no. 99" en de voorzitter kon dezen gezclligen avond met tevredenheid sluiten. Een gezellig bal was het slot. De heer N. Schuijt heeft alle zangnum mers weer geheel gratis begeleid. W 1 E R T N O E N Zondagavond j.1. werd alhier in Concordia een groote non-stop uitvoering gegeven door de Gym- nastiekvereeniging „Wleringcn". Te 8 uur opende de heer Pennekamp en heet de aanwezigen allen hartelijk welkom. Na de openingswoorden wordt 'n aanvang gemaakt met het zeer varieerend program ma. Allereerst een openingslied, door het duo Dek kerKooij, auteur INI. J. Bosker, waarna verschil lende oefeningen op 't paard, brug, dans- en vrije oefeningen, welke allen correct worden uitgevoerd. Mevr. Kroon—Blaauboer droeg ecnige liederen op verdienstelijke wijze voor. Ook de heeren M. Kooij en D. Bakker traden met succes op. Door mej. G. Kuut werd een vrije oefening ge daan, welke schitterend afgewerkt werd. Het ge,- weldige applaus was hier dan ook zeker niet mis plaatst. Mej. Geer Snooij liet ons nog een gave hoog- brug-oefening zien, welke eveneens krachtig applaus ontlokte, evenals de vrije oefening, waarmede zij in Hengelo bet hoogst aantal punten behaald.. Voor dezcp re&tatie moest zelfs tweemaal „gehaald" wor den. De dansen en knotsoefeningen der dames waren ook zeer mooi, om niet te vergelen. In één woord, alles was af. Aan het einde droeg de heer M. Kooij het sluitings lied voor (auteur M. J. Bosker), waarvan het refrein door allen meegezongen werd, .De heer J. J. Bosker trad dezen avond op ala conferencier, iets wat hem wel is toevertrouwd. Door den heer Pennekamp werden allo medewer kenden dank gebracht, waarna een gezellig bal' volgde. De zaa'1 was overvol, zoo zelfs dat verschei dene zich met een staanplaats moesten tevreden stellen. Halfweg. Vannacht omstreeks een uur is op den Rijksstraatweg tusschen Haarlem en Halfweg, ter, hoogte van de Liede een ernstig auto-ongeluk voor gevallen. In de richting Halfweg reed oen hixe-aitto, be stuurd door den heer J. B. uit Amsterdam. Deze wil de een voor hem rijdende andere luxe-auto passeeren, waartoe hij naar links uitweek. Op het zelfde oogen- blik naderden uit de tegenovergestelde richting twee taxi's, waarvan de voorste stopte, omdat, passeeren niet mogelijk was. De tweede echter trachtte wel to passeeren. Deze wagen werd bestuurd door P. M. uit Haarlem en vervoerde een passagier, afkomstig uit Dordrecht. Het gevolg van deze poging om voorbij te komen was, dat de tweede taxi met een hevige slag tegen de uit de richting Haarlem komende luxe-auto op vloog. De besturende heer B. bleef ongedeerd, doch! de bestuurder en de passagier van de aanrijdende wagen werden gewond. Be heer P. M. kreeg eenige verwondingen aqn het gelaat door glasscherven, ter wijl de passagier verschillende ernstiger verwondin gen opliep. Beiden werden door een passeerende auto naar het St. Elisabeths-Gasthuis te Haarlem overge bracht. Beide auto's werden zwaar beschadigd, met kraan wagens weggesleept. De politie van Halfweg leidde het onderzoek. STILLE OMGANG. De tweede nacht 50 duizend deelnemers. De Stille Omgang te Amsterdam op Octaaf-Zon dag heeft gisteren nog meer mannen dan verleden week doen opkomen. Groote contingenten kwamen uit Utrecht, Haarlem en Rotterdam, Limburg en West! Friesland, Rijnland, de Zaanstreek en liet Gooi, in totaal 24.000 man. Weer uit alle lagen des volks trok ken de groepen naar het Spui, om daar den bedeweg „voor Rechtvaardigheid en Vrede onder de Volken" aan te vragen, oen tocht van smeeking, maar ook van hulde en eerherstel. Onder degenen, die den bekenden bedeweg volg den, bevond zich H-H. Exc. nirg. dr. J. Mangers, apostolisch-vicaris van Oslo en titulair-bisschop van Selja (Bergen). ALKMAAR, 21 Maart 1936. 'Op de heden gehouden veemarkt, waren aanvoir en prijzen als volgt;. 11 paarden f150350; 2 melk koeien f120150; 67 nuchtere kalveren (slacht) f3 ,8 57 schapen: fok f2025, overhouders f 13.75 16; 2 bokken en-of geiten f 5—7; 2 kleine bokken f 0.75—1. ALKMAAR, 21 Maart 1936. Op de heden gehouden botermarkt waren dc prij zen voor groothandel 70—75 cent en kleinhandel 80 —75 cent. Handel goed. Kipeieren (groothandel), f 2.35—2.60 en cendeieren f 2.25. Handel goed. ALKMAAR. 21 Maart 1936. N.V. Eierveiling voor Holl. Noorderkwartier. Aanvoer: 230.000 kipeieren: 58—60 Kg. f2.30—2.35, GO62 Kg. f 2.30-2.40, 62—64 Kg. f2.35—2.70, p. 100 st WARMENHUIZEN, 21 Maart 1936 Roode kool, lc kw. f7.50—10.70, 2e kw. f7.20—9.40, gele kool, 1e kw. f 12.40—17.10, Deenschc witte koola .le kw. f5.50—7.60, 2e kw. f 4.20-6.30, drielingen 1.60 2.20, uien f 1,702.70 grove uien f 2.40—3, peen f 3.10—3.70, idem kleine f 1.201.60. ÜROEK OP LANGENDIK. 23 Maart 1936. Aanvoer: 3500 g. uien f 1.90—2.30, drielingen f 1.60, grove f2.60—2.80. NOORDSCHARWOUDE, 23 Maart 1936. Heden geen aanvoer. J

Schager Courant | 1936 | | pagina 3