Sportberichten uit Ben Beider. D»T.S. - Strandvogels 5-1 Hollandsche Maatschappij van Landbouw Zoo heeft D.T.S. dan de laatste wedstrijd ge- -wonnen, al werd gespeeld met twee invallers, voor H. Kuiper en C. de Waard, na de rust viel Chatillon nog in voor D. Borst Maar ook Strand vogels had een viertal invallers, zoodal dit on geveer gelijk stond. Het was o.i. wel een iets for- sche wedstrijd, dit keer. Zoowel van D.T.S. als van Strandvogels-zijde werd wel eens te veel op den man gespeeld. De scheidsrechter moest her haaldelijk waarschuwen, al gold dit meestal Strandvogels. Het terrein was in goede conditie zoodat er vlug gespeeld kon worden. In de eerste helft heeft men dit dan ook gedaan. De eerste helft was zeer zeker het aankijken waard. In de ze helft zijn dan ook de meeste doelpunten ge maakt. De rust kwam n.1. met een 4-1 voor sprong voor D.T.S. In het begin vaa do wedstrijd was D.T.S. bijna voortdurend in de meerderheid en het spel werd hoofdzakelijk op 'de S-helft ge speeld, zoodat Plakman een gemakkelijke mid dag had. Het eerste doelpunt was echter voor de bezoekers. De bal werd onder tegen de lat geschoten en sprong toen weer terug het veld in De scheidsrechter, de heer Kooi van Berkhout, kende een doelpunt toe. Er wordt daarna hard gewerkt en een goede aanval van D.T.S. wordt beloond, als Carnas het leer in het net doet ver dwijnen. De stand is nu gelijk. Nog geen twee minuten is het spel hervat, of nummer twee zit voor D.T.S. achter de doellijn uit een goede voor zet van Kooijman, die de geheele wedstrijd op zijn vleugel vrijwel ongemoeid werd gelaten door de Strandvogels, hetgeen hun een paar punten heeft gekost. D.T.S. was voortdurend in de aanval en er werd een stevige druk uitgeoefend op het S-doel met gevolg, dat ongeveer tien minuten voor de rust, weer uit een voorzet van Kooijman, num mer drie wordt ingeschoten (3-1) Even later bet spel is nauwelijks hervat, werkt Carnas de vierde in het net. (4-1) Als de Strandvogels daarna even begint op te zetten, wordt de rust aange kondigd Na de rust schijnt het wel, of do fut er hecle- maal uit is. Het wil heelemaal niet meer. Wel komen nog een paar momenten, dat de doelen in gevaar komen, doch het schot is er niet. Het spelpeil was in de tweede helft heel wat lager dan in de eerste helft. Even voor het einde wordt het vijfde doelpunt gescoord. In de stand 5-1 komt hierna geen wijziging meer. ALKMAAR 2—D.T.S. 2, 4—3. De laatste competitiewedstrijd van D.T.S. is' oen nederlaag geworden. Zij het dan ook een kleine. Met 3t won Alkmaar ook zijn laatste wedstrijd. Reeds na vijf minuten spelen was de stand 2—0 voor Alk maar. Maar D.T.S. was niet ontmoedigd en Alkmaar werd geruimen tijd geheel teruggedrongen.' In deze periode maakte D.T.S. een doelpunt iiit een voorzet,. Voor de rust werd niet meer gedoelpunt. Na de rust speelde Alkmaar tegen wind en zij werden geheel ingesloten. Doelpunten konden niet uitblijven. Deze kwamen dan ook, en wel 2 stuks in 10 minuten. Toen was het afgeloopen. Alkmaar maakte nog een mooie uitval, die met een doelpunt bekroond werd. Wel stelde D.T.S. nog alle pogingen in het werk om gelijk te maken. Vele schoten gin gen nog naast en over, maar toen de scheidsrechter het einde floot, had Alkmaar do punten binnen. 1D. WATERVOGELS I—WIERINGERWAARD I. Zondag heeft Watervogels door een 40 overwin ning op Wieringerwaard het zoo begeerde kampioen schap behaald en daarmee tevens Den Helder aan een vierde klasser geholpen. Van deze plaats wenschen wij Watervogels van harte geluk met haar intrede in den K.N.V.B. en we hopen, dat dit spoedig ge volgd wordt door promotie naar de derde klasse. Na afloop van den wedstrijd verzamelden de spelers en het bestuur zich in het kleedlokaal. Vanzelfspre kend was men daar nog eenigszins onder den in druk van het behaalde succes. Hier werd o.a. het woord gevoerd door den heer Oden, die de Vogels complimenteerde, maar er tevens op wees, dat het spelen in den K.N.V.B. iets heel an ders is dan in den N.H.V.B. De voorzitter van W.v. bedankte hierna. Dan wordt door den eigenaar van de toko een bloemenmand aangeboden, waarna de voorzitter van Heldersche Boys nog het woord kreeg. De wedstrijd. Allereerst moeten we ér op wijzen, dat de uitslag 4—0 zeer geflatteerd is. Wieringerwaard is n.1. het grootste deel van den wedstrijd in de meerderheid ge weest. We kunnen dan ook gerust zeggen, dat W.- vogels haar overwinning te danken heeft aan 't uit muntend verdedigen van een van haar backs, en wel F. Been. 't Begin is een zenuwachtig gedoe. Er wordt een beetje heen en weer getrapt en gemist. Watervogels, dat eerst tegen zon en wind speelt, wordt al spoedig teruggedrongen en we zien een sprekend W.-waard- ovorwicht. Snelle aanvallen op het doel van de Vo gels volgen, maar zonder resultaat. Hazeloop schijnt z'n dag niet te hebben. Op eenige mooie ballen loopt hij niet eens. Nu en dan onderneemt Watervogels een aanval, maar ook zonder succes. De roodbroeken handhaven hun overwicht en we verwachten elk oogenblik een doelpunt. Dit komt inderdaad, na 20 minuten, maarbij Wieringerwaard. Een van de half-spelers van W.-vogels geeft een harde pass voor doel. Even een gewirwar, maar dan is, doordat de kee per van W.waard finaal over den bal heengrijpt, het eerste doelpunt gescoord. Watervogels gaat nu ver dedigen en de stormloopen op haar doel leveren niets op. Ondertusschen hebben de Vogels nog niet. voel goeds laten zien. Met W/waard in den aanval gaat de rust in. In de tweede halft pakt W.waard dadelijk flink aan, 't spel is zelfs veel beter dan voor de rust. Na ongeveer 10 minuten komt het tweede doelpunt van Watervogels, alweer tijdens een overwicht der rood broeken: 2—0. Wieringerwaard gaat kalm door, en met een iets minder in vorm zijnde achterhoede zou Watervogels het niet hebben kunnen houden. Nu gelukt dat wel, te meer, daar 't wit-roode binnen- trio niet zoo in vorm is. Eenige fraaie kansen wox- den gemist. Na 25 minuten volgt weer een aanval van Watervogels, een scrimmage voor doel volgt, en het is 3—0. Nu komen de zwarten iets in de meerder heid, verschillende aanvallen op het W.w.-doel vol gen, maar ook deze achterhoede is paraat. Terwijl niemand meer een doelpunt verwacht, komt dit toch nog eenige minuten voor het einde. De linksbuiten van Watervogels krijgt een vrijen schop te nemen.. Hij neemt hem goed ook en met cien stand 40 komt het einde. Gezien de overwegende meerderheid van Wie ringerwaard zou een gelijk spel zeker niet te veel zijn geweest. Rest ons nog eenige bijzonderheden over do nieu- wë vierde klasser. Watervogels is 20 November 1931 opgericht en bestaat van 't jaar dus 5 jaren. Zij is begonnen als een jongensploeg van Oud Den Helder. Het eerste jaar werd in de Heldersche competitie gespeeld. Daarna 2 jaar in 2F van den N.H.V.B. Het seizoen 19341935 speelden ze in 1D en boekten daar direct een mooi resultaat, door als tweede achter H.R.C. 3 te eindigen, terwijl nu als kroon ot) hun werk in den N.H.V.B. het hoogste resultaat bereikt werd. Voor 19361937 veel succes Watervogels! H.R.C. 1—V.S.V. 1, 58. (Vriendschappelijk.) Een doelpuntenrijke wedstrijd, waarbij voor H.R.C. veel te leeren viel. Zondag hebben we dan weer eens de oude club uit Velzcn aan 't werk kunnen zien. Onwillekeurig denken we dan terug aan den tijd, dat H.R.C. en Helder nog met V.S.V. in derde kla^ speelden. Toen ging V.S.V. naar do tweede en vandaar naar de eer sto klas. II.R.C. en Helder promoveerden ook, maar al spoedig degradeerde Helder en weldra volgde H.R.C. V.S.V. geldt in do eerste klas als een van de lastigste tegenstanders en zo heeft dit vanmid dag bewezen ook, en zooals boven gezegd is het een leerzame wedstrijd voor H.R.C. geworden. Ook was het verschil in spel goed merkbaar tusschcn V.S.V. en do onlangs hier spelende Fricsche eerste klasser Friesland. We hebben kunnen genieten van prach tig spel. Mooi solowerk, maai eveneens mooi sa menspel. Alle spelers hebben keurig werk verricht Vooral linksbinnen Sterk, die vijf doelpunten voo: z'n rekening nam. Niettemin slaagde H.R.C. erin oir vijf tegengoals to scoren Er was evenwel een vel schil van twee klassen merkbaar. Bij H.R.C. kan Post, vooral voor rust, op een göe den wedstrijd terugzien. De fout bij II R.C., dat voor deze gelegenheid een wit shirt met groene band droeg, lag weer in de middenlinie, die voortdurond achter bleef. Het gevolg, was natuurlijk een groote gaping tusschen de voor- en achterhoede. Bij V.S.V viel vooral op 't gemak, waarmee de bal geplaatst werd, ook door den keeper, die uitstekend werk ver richtte. De wedstrijd is onder prachtig zomerweer gespeeld, hoewel de zon afwezig was. De eerste aanvallen zijn voor II.R.C., dat mooi spel laat zien en hot beste doet ver wachten. Maar spoedig komt V.S.V. in don aanval en blijkt 't gemak waarmee de spelers dc bal ver plaatsen. Do bal doet 't werk. Na tien minuten zien wo een staaltje mooi samen spel tusschen den linksbinnen en middenvoor van V.S.V. Vanaf 't middenveld wordt de bal opgebracht en de geheele H.R.C.-verdedigir.g gepasseerd. Links binnen Sterk besluit de aanval mot een onhoudbaar schot, 0—1. V.S.V. komt nu in de meerderheid, en acht minuten later is het Sterk, weer, die den voor- PETTEN. PETTEN I—DOSKO I. 4—1. Beide partijen, met eenige invallers uitgekomen, speelden een werkelijk vriendschappelijk partijtje' voetbal. Ondanks jiet feit, dat P.'s plaats op de rang lijst weinig roemvol is, was toch duidelijk een klasse verschil met DOSKO te constateeren. Voor do rust ging het nog, toon boden de Oudeslui- zoers aardig partij; Moorland op de spilplaats en de doolverdedigcr deden vaak uitstekend werk, terwijl ook de 1. buiten zich als 'n goed speler kennen deed, hij werd echter te weinig in het spel betrokken. Eriks opende eindelijk de score, nadat deze spe ler en ook invaller Kuiper, enkele goede schoten had den zien stoppen. Na de theo was P. nagenoeg over allo linies ster ker, vooral P.'s middcnlinie kan op een goeden wed strijd terugzien. Telkens weer werd de vooi-hoede aan het werk gezet en Eriks voorde na dikwijls aar dig combineeren geleidelijk de score op tot 3—0, ter wijl P. Vriesman P.'s vierde doelpunt voor zijn reke ning nam. Even voor het einde wist Moeralnd vanaf de vlougel voor D. do eer te redden. Eindstand 41. Dc heer C. Vriesman leidde kalm en correct. V.V.O. 1—VOORWAARTS 1, 0—1. Voorwaarts naar het kampioenschap Voor overgroote belangstelling werd gistermiddag deze wedstrijd gespeeld. Een strijd, waarin de ze nuwen beide ploegen eenigszins te pakken hadden. De eerste helft was V.V.O. iets sterker, al speelde ze dan met vijf man in de verdediging. Dc Voorwaarts ploeg daarentegen kon haar gewone spel niet ont plooien, al werd dan alles op den aanval gezet. Toen in do eerste helft Voorw. mot een pracht kopbal de leiding had genomen, werd het iets beter. Toch had V.V.O. voor de rust nog wel gelijk kunnen maken, maar de Voorw. achterhoede, met den keeper aan het hoofd, hield stand. De tweede helft waren het de bezoekers, die nu vinniger aanvielen. De schoten wa ren van dien aard, dat er weinig gevaar dreigde voor V.V.O. Toen dan ook V.V.O. inzag dat er voor haar toch geen doorkomen aan was, begonnen ze lang zaam af te zakken. Voorw. kroeg dan ook kansen genoeg, maar doelpunten bleven uit., zoodat tenslot te die ploeg deze kleine overwinning kreeg, die er het meeste recht op had. Over den wedstrijd het volgende: Beide ploegen zijn volledig als de scheidsrechter tossen laat. Voorw. is de gelukkigste, maar de aanv. kiest tegen wind. Dadelijk valt V.V.O. krachtig aan, de Voorw. keeper weet met alle ballen wel raad. Voorw. kan er maar niet inkomen, Steeds is V.V.O. een tikje eerder bij den bal, en zet de voorhoede aan het werk. Een vrije schop voor V.V.O. wordt schitterend over de lat ge stompt, een paar kopballen zijn voor den keeper. Toch komt Voorw. er na een kwartier spelen beter in en krijgt de V.V.O.-keeper dan ook eens werk Een gevaarlijk moment ontstaat als de V.V.O.-keeper den bal laat vallen. Doch dc middenvoor schiet naasl Als een half uur gespeeld is, krijgt de jonge Voor waarts-linksbuiten do bal toegespeeld, gaat or vlug .mee van door, zet dan afgemeten hoog voor en Leek is do man die hoog opspringend inkopt, 0—1. Dit prikkelt de thuisclub en gevaarlijker worden hun aanvallen, maar voor doel gaat het niet. Steeds voorkomt dc keeper erger. Met V.V.O. in den aanval breekt do rust aan. Na de thee heeft Voorwaarts dadelijk het beste van 't spel. Steeds dreigt er dan ook gevaar voor V.V.O. De achterhoede met de keeper, weten nu ook van geen wijken. Steeds is Voorwaarts in den aanval, een paar kogels gaan over de lat, een hard schot stopt de V.V.O.- keeper, maar deze raakt corner. Hoog zweeft nu dc bal voor 't doel, de Voorw.-links'binnen koptv-naast. V.V.O. bepaalt zich nu tot enkele doorbraken; ge vaarlijk zijn ze niet. Een vrije schop voor V.V.O. wordt overgeschoten. Eenmaal denken we aan den gelijkmaker als de keeper uitloopt om .de bal te grijpen. Een der backs verandert den bal van richting en deze gaat vlak langs de paal uit. sprong vergroot, 02. H R.C. blijft evenwel niet bij de pakken neerzitten en zoo van den aftrap maakt Zymni er uit een snellen aanval 1—2 van. Eenigen tijd later ontstaat uit een mooien afgemeten voorzet van Joop Sanders de gelijkmaker van den voet van Dissel, die snel naar binnen gekomen is. H.R.C. komt er beter in en we zien de groen-wit- ton voortdurend aanvallen. Een hard schot van Gast wordt door den V.S.V. doelman op fraaie wijze ge topt. Het spel wordt open gehouden, terwijl de mid- lenlinie van H.R.C. meo naar voren gaat. Na onge veer een half uur spelen scoort Dissel uit een voor- et van Kuiper het derde doelpunt voor II.R.C., 3-2. V.S.V. verandert nu van tactiek en gaat de \V- formntie toepassen. Nu komt Velzen weer in den aan val. Vau Es weet z'n doel evenwel schoon te hou den. Bij H.R.C. is Kuiper er niet erg in, vooral z'n plaatsen is slecht. Dan ontstaan er eenige gevaar lijke situaties voor het Racing-doel. Van Es is een koer uit z'n doel, maar de V.S.V.-voorhoede faalt. Toch komt na 35 minuten de gelijkmaker en wel van den voet van Sterk en met een onhoudbaar schot is het 33. Nu wordt het een spel van kat-en- muis., hoewel V.S.V. zich niet inspant. De H.R.C.- middenlinie gaat, ondanks talrijke protesten van het publiek, verdedigen. Daardoor komt V.S.V. ge regeld terug, terwijl H.R.C. geheel uitgespeeld raakt. Vooral Sterk doet zich gelden. Een enkele aanval van H.R.C. valtn og te noteeren, o.a. een hard schot van Dissel, maar goed gestopt door den keeper. 3 minuten voor tijd passeert de middenvoor van V.S.V. in z'n eentje de middcnlinie en achterhoede van II.R.C. en met een hard schot heeft Velzen weer de leiding genomen, 34. Het. verschil in spel tijdens de eerste helft is niet in dec ijfers tot uitdrukking gekomen. Voor de rust komt er geen verandering in den stand. Tweede helft. De eer3te aanvallen zijn voor V.S.V., maar na 5 minuten maakt Kuiper toch uit een voorzet van Dis sel de gelijkmaker, 4—4 De middenlinie van II.R.C. blijft teruggetrokken, terwijl V.S.V. de W-formatie heeft laten varen. V.S.V. is nu overwegend sterker. De middenvoor passeert drie, vier tegenstanders, maar z'n schot gaat over. Ook zien we Scholten nog een keer van do doellijn wegwerken. Een schot van :ymni gaat tegen de paal. Nu demonstreert de links- linnon. Sterk, van V.S.V. even, hoe men voetballen moet. Dat dit dooi het publick op prijs wordt ge steld, blijkt wel uit het -applaus, dat hij krijgt. Na ongeveer 15 minuten scoort de middenvoor van V.S.V. het vijfde doelpunt, onhoudbaar: 45, maar 10 minuten laier maakt Sanders, nadat de hecle II.R.C.voorhoede gemist hoetf, de stand weer gelijk 55. Nu krijgen wo en opeenvolging van doclpun ten. Na twee minuten maakt Sterk, na mooie samen spel, het zesde V.S.V. doelpunt, 5—6. H.R.S. is go- heel uitgespeeld en Van Es moet voortdurend han delend optreden. Een keer komt de paal hem te hulp. Na ruim een half uur spelen maakt Sterk zijn vijfde doelpunt, 5—7 en ongeveer tien minuten voor tijd maakt de middenvoor z n derde doelpunt, zij 't in buitenspelpositie. Scheidsrechter Goudswaardt kent het echter toe en met den stand 58 komt het einde aan deze mooie voetbaldemonstratic van VSV., maar ook aan een nutigen oefenwedstrijd van H.R.C. voor de nog resteerende twee zware wed strijden. K.N.V.B.-uitslagen: H.R.C. 3Hollandia 2, 7—1. Andijk 1—Texel 1, 1—3. Helder 2—Schagen 1 (vr. sch.), 4—0. Voorw. wordt mi gaandeweg sterker en de V.V.O.- achterhoede krijgt nu gelegenheid om haar talen ten te tooncn. Leek krijgt nu oen paar opgelegde kansen, maar de bul vliegt telkens huizenhoog ovor. De linksbuiten schiet op 't doel, de keeper stompt den bal weg, die bij Kos belandt; nu gaat de bal echter precies over de lat. Met V.V.O. wordt het steeds minder, waardoor Voorwaarts steeds weer in den aanval komt. Hoe er ook gewerkt wordt, tot doelpunten komt het niet meer. Even later kondigt scheidsrechter Hendrikso onder groot gejuich dor Voorwaarts-aanhang het einde aan en kan Voorw. vandaag kampioen zijn, zooniet dan nog 1 punt uit do twee laatste wedstrijden en de kampiocnsvlag kan geheschen worden. ANNA PAULOWNA. Twee propvolle bussen waren noodig om de B.K.C.- supporters naar Alkmaar te brengen waar hot aan B.K.C. was opgedragen zich zoo krachtig mogelijk te verweren tegen Alkmaar, opdat de vierde klasse-af- deeling een zoo sportief mogelijke beslissing zou krij gen. De berichten der terugkomenden luidden, al is er dan ook met 2—0 verloren, gunstig. En ook van Alk- maarsche zijde vernamen we, dat B.K.C, een uitste kenden indruk had gemaakt.. Geen oogenblik waren ze de mindere. Helaas, waar is de schutter die de doelpunten evenredig laat zijn aan de prestaties in het veld? B.K.C. 2 heeft Zondagmorgen van H.R.C. 6 ge wonnen. (50.) Kampioen worden zal echter wel niet meer gaan. Daarvoor zou Watervogels 2 haar laatste partij moe ten verliezen en bovendien nog in een beslissings wedstrijd door B.K.C. 2 wordon geslagen. En dit alles zou nog pas weer gebeuren als B.K.C. 2 baar laat ste match van B.K.C. 3 won. Er moeten dus vele voorwaarden in Vervulling gaan, alvorens we een kampioen in den Polder kunnen krijgen, B.K.C. 4 moest in Wieringerwaard het loodje leggen tegen het tweede elftal aldaar met 3—1. NIEUWE NIEDORP. N. Niedorp III—Petten II. 2—5. N. Niedorp A—Schagen A. 1—2. Nieuwe Niedorp III is er wederom niet in geslaagd het zoet der overwinning te mogen smaken. Met 52 werden zij op eigen terrein door het goed spelende Petten II geslagen. Wel is de uitslag wat geflatteerd, daar de cijfers do verhouding niet juist weergeven Petten II verdiende de overwinning echter zeer ze ker. Het kampioensclftal Nieuwe Niedorp A werd door Schagen A met 21 overwonnen. De twee goals die Schagen wist te scoren, waren twee fouten der N. N. verdediging. Bij de eerste goal liep doelwachter Jes ontactisch uit, wat werd afgestraft. Tewijl bij Jiot tweede doelpunt Booij lang niet vrij uit ging, onnoo- dig sprong hij naar een bal om te trachten deze te koppen, hij raakte de bal maar half, een Schager spelertje kreeg den bal, en bracht den stand op 2—0. Het was Speets die met een ver schot de goede Schagen doelman wist te passoeren. M.F.C. KAMPIOEN. Door den wedstrijd tegen Hoogkarspel na zwaren strijd met 1—0 te winnen, is het Medemblikker M.F.C. er in geslaagd het kampioenschap harer afdeeling 'e behalen. Al jaren heeft M.F.C. voor het thans bereikte gestreden, steeds word hun het kampioen schap nog juist ontnomen. Was het eerst Andijk, later Nieuwe Niedorp, vorige jaar Strandvogels, die het kampioenschap nog net. wisten binnen te halen. Nu is het dan toch een feit geworden. De geel zwarten hebben het wel. verdiend dit jaar, zij wéren uilge sproken de sterksten, bun naaste concurrent Wëst- Frisia II, staat stukken onder haar. M.F.C. zal blijken een waardig veVtegenwoordigcr van den N.H.V.B. te zijn in de 4de klasse K.N.V.B. We krij gen dus weer de zeer spannende matches tegen Nieu we Niedorp, Andijk en Strandvogels. Ook de matches der Surinatnestraat 37 - 's-Gravenhaée Telefoon 180209 Administraties, contróles, behan deling van alle belastingzaken togen de andere tegenstanders zullen er om span* nen. Vanaf deze plaats wenschen we de M.F.C.ers van harte geluk niet het behaalde succes. WIERINGEN. Succes 3—Zeemacht 2, 3—2, In een goed gespeelden wedstrijd, waarin Zee macht de sterkste was, heeft S. 3 een goede over* winning behaald, dank zij den keeper, die alles om schadelijk maakte. Succes aHelder d, 71, De adspiranten behaalde het record en conserveer* dc H. d met 7—1. k Een goede succesdag, 3 wèdstrijden, 6 punten. Over de mooie overwinning van het eerste elftal) op Beverwijk zie men het speciale verslag. Wielrennen VAN DE WIERINGER WIELERBAAN. Zondagmiddag j.1. zijn op de Wielerbaan eenigd onderlinge clubwedstrijden verreden. Er werd be* gonnen met oen sprint ovor 3 ronden. Door de vol* gende series werd gestart; No. 1 Kuiper 14.4 sec.; No. 2 J. Krcijger; 1. Hegeman 13.5 sec.; 2. C. Jongert. 1. Baartmau 15 sec; 2. H. Meijer. Wedstrijd No. 2 was een 20 ronden rac8 met 3 klassementen; er werd gestart door 10 renners; Uitslag lo klassement: Klink 5 pnt; S. Lont 4 pnU Korshuize 3 pnt; N. Bakker 2 pnt; M. Deijkes 1 pnt, 2c klassement: Lont 5 pnt; Klink 4 pnt; N. Bakken 3 pnt; M. Deijkes 2 pnt; Korshuize 1 pnt. 3c klassement: Klink 5 pnt; S. Lont 4 pnt; N. Balt ker 3 pnt; Korshüize 2 pnt; F. Zoons 1 pnt. Totale uitslag: No. 1 Klink 14 pnt; 2 S. Lont 12J pnt; 3 N. Bakker 8 pnt; 4 C. Korshuize 6 pnt; 5 M, Deijkes 3 pnt; G. F. Zoons 1 pnt. Vervolgens hadden we de herkansing der lstei sprint. Uitslag: 1. Jongert 14 sec.; 2. J. Kreijger; 3. H. Meijer. 4 Demi-finale: 1. Kuiper 16.2 sec., 2. Baartman. I. Hegeman 14 sec., 2. C. Jongert. Finale: 1. C. Jongert 15.4 sec., 2. A. Baartman; Jb. Kuiper 15.2 sec., 2. C. I-Iegeman. Totaal uitslagj I. Kuiper, 2. Hegeman, 3. Jongert, 4. Baartman. Na de pauze, welke hierop volgde zagen we dé» 100 ronderace met. 4 klassementen. Er werd gestarï door 9 renners. Uitslag: 1ste klassem. luidt: Kuipen 5 p., Klink 4 p., Geerligs 3 p„ Hegeman 2 p., S. Lontj 1 p.; 2e klassem.: Kuiper 5, Klink 4, Hegeman 3, S« Lont2, Korshuize 1 p.; 3c kl.: Klink 5, Kuiper 4, Hege* man 3, Geerligs 2, S. Lont 1 p.; 4e kl.: Kuiper 10, Klink 8, S. Lont G, Hegeman 4, F. Zoons 2 p. Totaal uitslag: 1. Kuiper 24 p., 2. Klink 21 p., mefl 1 ronde voor; No. 3 I-Iegeman 12 p., No. 4. S. Lont 10 p< WIERINGEN. Wielerclub Wieringen. Zondagmorgen 10 uur zijn te de Haukes team-ritten; verreden over 37 lc.m. Er reden 2 ploegen, welke 51 minuten na elkaar startten. De 1ste ploeg bestond! uit: S. Lont, G/.., W. Geerligs, Jb. Visser en J. Glim, De 2e ploeg uit: C. Korshuize, P. Plooij, F. Hille en II. Deykes. Die ploeg waarvan 3 renners de eind streep behaalden en dan 't; vlugst gereden hadden, was winnaar. Do tijd der 1ste ronde was: lsto ploeg 19.30 min. 2ei ploeg 20.11 min., 2e ronde: 1ste ploeg 20.10 min., 2e ploeg 20.19 min.; 3e ronde: 1ste ploeg 20.28 min., 2e ploeg 20.19 min.; Do eerste ploeg had dus een tijd van 60.08 min., de 2o ploeg 00.49 min., zoodat de eerste ploeg winnaar werd met 41 sec. voorsprong. Van de 1ste ploeg viel in de eerste ronde J. Visser uit wegens pech. Het aflossen was in deze wedstrijd uitstekend. LANDELIJKE RUITERSPORT 10 jaar landelijke ruitersport 1926- 1936. In dit jubileumjaar der Nederlandsche lan delijke ruitersport is het niet overbodig nog eens met nadruk te wijzen op liet doel en streven der landelijke rijvereenigingen. Duidelijk komt dit naar voren in art 2 der sta tuten van de „Nederlandsche Federatie van Lan delijke Rijvereenigingen", waarin we lezen, dat het doel is „Dc liefde voor en de kennis van het paard te bevorderen en daardoor het gebrwtiï van het paard in het bedrijf aan te moedigen. Het paardrijden, de ruitersportbeoefening dus,- is slechts middel om genoemd doel te bereiken Een aangenaam, sportief nuttig en dus een goed middel. En dat het paardrijden niet doel-zelf is doch dat men het eigenlijke doel veel hooger heeft ge steld. is juist gezien, vooral in dezen tijden van depressie ten plattelande. Alleen organisaties die werkzaam zijn in het belang van een goede Neco- nomische bedrijfsleiding hebben dan reden van bestaan; een zuivere sportorganisatie is in dezen tijd veelal een luxe. Zoo lang het paard nog in de bedrijven ge bruikt wordt en dat is nog steeds het geval - zelfs in grooten getale - zoolang is de gebruiker er van verplicht versland van zijn paard te hebben Dit laat de laatste jaren nogal le wenschen over on daarom wil de landelijke ruitersport in die behoefte voorzien, waarmede zij dus het platte land een grooten dienst bewijst.

Schager Courant | 1936 | | pagina 7