Verkeer Paasch» tentoonstelling Marktberichten. Rusthuis «Vreeburg" De commissie tot stichting van het Rusthuis „Vreeburg heeft gistermiddag vergaderd in het lokaal van den heer J. K. Boontjes. Plannen en begrooting ontworpen door Ir. C. Keesman werden ampel besproken, doch de Commissie kon nog niet tot een beslissing ko men, In elk geval is deze bijeenkomst een teeken, dat deze voor Schagen zoo belangrijke zaak njg de volle aandacht der organisatoren heeft, zoodat mag worden verwacht dat binnenkort met defi nitieve plannen kan worden gekomen. NED. VER. VAN HUISVROUWEN Maandagavond hield de heer Kurt Lubinski, daartoe uitgenoodigd door onze afleeling van de Ned. Ver. van huisvrouwen, in café „De Beurs"', een lezing met lichtbeelden, van Abessinie, Land en volk. De opkomst had grooter kunnen zijn, de voor dracht van den heer Lubinski verdiende dat ten tolle. Hij heeft te zamen met zijn vrouw een reis van 7 maanden door het thans zoo veel bespro ken Abessiniö gemaakt en wist daarvan zeer on derhoudend te vertellen. Dat hij onze taal niet volkomen beheerscht deed aan het geheel geen afbreuk, het gesprokene werd verduidelijkt door lantaarnplaatjes, gemaakt naar eigen foto's van den spreker. Alle aanwezigen volgden de voordracht tot het einde met groote aandacht en beloonden den heer Lubinski aan het slot met een welverdiend ap plaus. GEMEENTE SCHAGEN Burgerlijke stand Overleden: Auwel Prins, oud 72 jaren, weduw naar Van Rinske de Boer. Bekendmaking. De BURGEMEESTER van SCHAGEN maakt bekend, dat gedurende de op Woens dag 1 April a.s. te houden Paaschtentoonstel- ling het verkeer van Noord en Loet naar Laan en Hoep (en omgekeerd) zal worden geleid door de Heerenboschstraat in plaats van over de Gedempte Gracht. Schagen, 23 Maart 1936. De Burgemeester voornoemd, J. CORNELISSEN. R.K. BOND VAN HARMONIE- EN FANFARE CORPSEN IN N.-HOLLAND De R.K. Bond van Harmonie- en Fanfarecorp sen hield Zondag een vergadering in Alkmaar. Voorzitter was de heer Lansdaal te Purmerend. Voor het concours te Purmerend op 21 en 28 Juli a.s. bestaat zeer groote belangstelling. Van de 29 bij de bond aangesloten corpsen spelen niet minder dan 27 mede. Bovendien nemen 17 van deze deel aan de marschwedstrijd. Het is dus een drukke bezetting. De Jury voor dit concours beslaat uit de hee- ren Langefeld. Hazebroek en De Klerk. Medegedeeld werd nog, dat het Harmoniege zelschap „Pius X" te Venhuizen een solisten concours zal organiseeren, bij voldoende deelna me. Een en ander gaat voor rekening van die vereen iging. Besproken werd het optreden van aangeslo ten vereenigingen voor de K.R.O. microfoon, voor welke bespreking de directeuren van alle vereenigingen waren uitgenoodigd. De opkomst was echter niet groot. De heer Schaffers, programma-leider van de K.R.O., hield een rede over de eischen, welke gesteld worden. De vereenigingen welke reeds voor de radio hebben gespeeld hebben niet aan die eisch voldaan. Over 't algemeen lag de oorzaak in de te zware nummers De KRO stelt de eisch, dat de nummers absoluut goed worden uitgevoerd, terwijl het niet uitmaakt welke stukken worden uitgevoerd. Zoowel vierde afdeelings- als eere- afdeelings-corpsen kunnen voor de microfoon optreden. De concerten zullen doorgaan, doch er zal een technisch adviseur komen, die het programma vooraf beoordeelt. NEDERLANDSCHE KOLFBOND. De wedstrijden van den Nederlandschen Kolfbond, om den koningstitel van de tweede klasse, werden Zondag j.1. te Grootebroek gehouden in de kolfbaan van den heer J. Vlam. Er waren ongeveer twintig kolfclnbs vertegenwoordigd. De koningstitel werd ge wonnen door den heer M. Groenewoud van Span broek, met het hooge aantal punten van 242. Dit is slechts een punt minder dan dat,, waarmpe de kp>*pr«i. titel werd gewonnen door de jonge Rijper van Zuid- scharwoude. De heer Groenewoud sloeg in zijn laat ste partij het maximum te behalen punten, n.1. 60, waaruit wel blijkt, dat hij in goede coxiditie was. De totale uitslag der gummiballen was: Eerste prijs (koning) de heer M. Groenewoud, Spanbroek 242 p.; 2. de heer P. van Dam te Oudkarspel, 220 p. en 3. de heer J. Stam te Grootebroek met 215 punten. Van de sajetkolvers was de heer D. Blaauboer te Barsingerhorn overwinnaar met 197 punten, terwijl de heer J. van Tongeren te Krommenie met 183 pun ten tweede werd. De laatste wedstrijd, die om den prins-titel van de derde klasse, zal Zondag 29 Maart a.s. te Oudkarspel worden gehouden in de kolfbaan van den heer C. Vis. LANGEND IJ K OUDKARSPEL. „De Sneeuwkoningin* De kinderklasse van „Ceacilia" heeft Zondagavond in de tooneelzaal van den heer C. Vis alhier een op voering gegeven van de kinderoperette De Sneeuw koningin, een vrije bewerking naar de sprookjes van Anderscn. De belangstelling voor deze uitvoering was groot, hoewel het nog grooter had kunnen zijn, en de ope rette zeer zeker een stampvolle zaal waard was, voor al ook door de wijze, waarop de kinderen haar uit voerden. Ongeveer zeventig kinderen speelden in deze ope rette mee, waarvan twintig een min of meer belang rijke rol vervulden. Het zou ons dan ook veel te ver voeren, alle medespelenden hier de revue te laten passeeren, maar toch zouden wij een enkele uitzon dering willen maken zonder de anderen te kort te doen. En dit geldt wel de V2-jarige Jannie Wit, die de rol van Gerda vervulde; een groote rol, zoowel wat spreken als zingen betrof. Zij heeft deze rol vervuld op een wijze, welke alle lof verdient. Zuiver, duide lijk en glashelder werd door haar gezongen. Ook onder de andere medespelenden zijn jeug dige krachten, die wat beloven voor de toekomst. Het is steeds een genoegen, te zien hoe de klei nen, flank en vrij, hun rol vervullen, al zal het den 'teer Saai en ook mevrouw, heel wat moeite heb- >en gekost, om het zoo ver te brengen als het de- 7.en avond werd vertoond. De aanwezigen in de zaal >ok de vaders en moeders der kleine acteurs en ac- rices zullen met ons genoten hebben van de nooie operette. Het is jammer voor de groote kos- en en moeite, dat ze slechts eenmaal vertoond .vordt. De verschillende décors en costumes waren eurig verzorgd, evenals de verlichting. Degenen, lie hieraan hynne medewerking hebben verleend, icbben alle eer van hun werk. Alles was in dr nuntjes verzorgd en aan het einde der uitvoering .verden deze medewerkers dan ook hartelijk door den heer J. Wiersma toegesproken, terwijl de heer Wicrsma ook dankwoorden tot den heer en mevrouw Zaal, voor de toewijding, waarmee zang', balletten toe. waren ingestudeerd richtte. Het is voor Caecilia en de heer en mevrouw Zaal een heel mooie avond geweest, waar men met ge noegen aan kan terugdenken. NOORD-SCHARWOUDE VOORWAARTS KAMPIOEN Schreven wij in bet nummer van gijteren reeds, dat Voorwaarts naar het kampioenschap ging, thans is wel komen vast te staan uit de uit slagen van de rivalen, dat Voorwaarts voor hun onbereikbaar zal zijn en Voorwaarts, ondanks de nog te spelen twee wedstrijden, gerust de kampioensvlag kan hijschen. W r E R J N G E N DEN OEVER. ONDERWIJZERES DOOR FIETSER AANGERADEN. Ernstig gewond opgenomen. Zaterdagmiddag is Mej. v. I-Ioboken, onderwijzeres aan de O.L. school te Den Oever, 'n ernstig ongeval overkomen. Zij werd door een haar achterop rijden den scholier aangereden en tegen den grond gewor pen. Met een schedelbreuk werd Mej. v. H. in zorg- wekkenden toestand naar haar kamer bij de fam. M. aan den Molgerdijk vervoerd. Haar toestand is zeer ernstig. Tandheelkunde op de lagere schooL Lezing van Prof. Heeringa. Maandagavond j.1. hield Prof. Heeringa in Cinema de Haan alhier een lezing, verduidelijkt met lan taarnplaatjes over: „Tandheelkunde op de lagere school". Te ongeveer 8 uur opende mevr. de Haan-Bosker als presidente van den Bond van Boerinnen en an dere Plattelandsvrouwen, afd. Wieringen, deze le zing. Spr. heet prof. Heeringa hartelijk welkom, evenals Dr. de Vries uit Wieringerwaard. Spr. vindt het jammer, dat niet meer ouders aanwezig zijn, daar het hier toch gaat om de belangen van het kind. Spr. gaf daarna het woord aan prof. Heeringa, die afschrikwekkende gevallen van verwaarloozing dei- tanden toonde. Spr. zet zeer duidelijk de oorzaken der ziekten in het gebit uiteen en noemt ons cijfers die ieder moeten imponeeren. Na een zeer interessante voordracht, verduidelijkt door lantaarnplaatjes, beantwoordt de spreker nog vele vragen, waarna Mevr. de Haan-Bosker den avond sluit na den geleerden spreker hartelijk dank te hebben gebracht. Z IJ P E Op Vrijdag j.1. hield de Bond van Boerinnen en andere Plattelandsvrouwen een bijeenkomst in de zaal van den heer Hornan te St. Maartensvlotbrug. Ongeveer 80 dames en heeren waren aanwezig. De waarn. voorzitster, Mevr. M. AppelEriks, opende met een hartelijk welkom en gaf het woord aan don heer Ten Bruggencate, die dezen avond een lezing met lichtbeelden zou houden over de „Reis naar Indic". De heer ten Bruggencate, die deze reis meermalen heeft medegemaakt, heeft ons dit langs dezen weg laten zien, op een hoogst boeiende en prettige wijze. Prachtige natuurkielcen, waaronder veel zeegezichten, vertoonden zich voor onze oogen, ook werd aan verschillende plaatsen een kijkje ge nomen, alwaar ons verschillende historische be zienswaardigheden werden getoond. Wij denken wel te kunnen zeggen, dat allen volop hebben genoten van dezen hoogst leerzamen avond. Door de voorzitster werd medegedeeld, dat 16 April te St. Maartensbrug een Kookdemonstratie gehou den zal worden, ten doel stellende het bevorderen van het gebruik der Zuivelproducten. Ook was er een uitnoodiging van het P.E.N. gekomen, voor de leden van onzen Bond, om het bedrijf te komen bezichtigen. Eenige nieuwe leden traden toe en ook kwamen weer handwerken binnen, voor onze ver zameling. Voorzitster sloot hierna met een harte lijk woord van dank aan den heer ten Bruggen cate voor dezen mooien avond. SCHAGERBRUG. Maandagavond werd in het lokaal van den heer S. Kuiper alhier een algemeene vergadering gehou den van de afd. Zijpe e.o. van de Holl. Mij. van Land- hnmv; Tegenwoordig waren aanvankelijk 12, later 13 le den. De voorzitter, de heer H. Rezelman, opende de ver gadering met een woord van welkom. De notulen van de vorige vergadering, gelezen dooi den secretaris, den heer C. van der Sluijs, werden onveranderd, onder dankzegging aan den samen steller, vastgesteld. Medegedeeld werd, dat, naar aanleiding van een voorstel van den heer Braakman, bedrijfsconsulent, pogingen zijn aangewend om alhier een assistent- nedrijïsconsulent aangesteld te krijgen, zulks tenein de de omgeving alhier op landbouwgebied van meer voorlichting te voorzien. Te dien einde is reeds een vergadering gehouden van een commissie bestaande uit een tweetal afgevaardigden uit de 4 alhier be staande vereenigingen op landuouwgebied te St. Maartensbrug ter benoeming aan den directeur-ge neraal van den Landbouw voorgedragen. Voorts werd medegedeeld, dat er voor den georga- niseerden melkursus zooveel animo is, dat er twee cursussen zullen worden gehouden. Op de te houden verloting ten behoeve van de landbouwtentoonstelling is bereids door het bestuur toestemming gevraagd. Door den secretaris werd vervolgens het jaarver slag over 19335 uitgebracht, waaraan we het volgen de ontleenen. Het aantal leden der afdeeling liep te rug van 151 tot 146 het aantal zoonsleden van 6 op 5. Er werden 4 bestuurs- en, 3 algemeene vergaderingen gehouden. Bovendien werd de kalifilm vertoond. De boekhoudcursus werd door 20 personen gevolgd. Ook de landbouwcursus werd op de gewone wijze gehou den. In 1935 werd de melkcursus door 3 personen tot het einde gevolgd. Aan 2 hunner is een diploma uit gereikt. Gememoreerd werd, dat de tentoonstelling 'n aanzienlijk tekort heeft opgeleverd. Voorts werd 'gereleveerd het overlijden van den heer K. van Loenen, in wien de afdeeling bij hare ten toonstellingen steeds een grooten steun heeft gehad en wiens nagedachtenis in dankbare herinnering zal blijven voortbestaan. De voorzitter bracht den secretaris dank voor diens uitgebreid en keurig verslag. Namens de finantieele commissie werd verslag uit gebracht van het onderzoek der rekening 1935 dooi den heer P. K. Francis. Geadviseerd werd tot goed keuring, waartoe met algemeene stemmen werd be sloten. De ontvangsten bedroegen f 925.91, de uitgaven f 1043.52, nadeelig saldo alzoo f 117.61. Volgde bespreking tentoonstelling en festiviteiten tnr gelegenheid van de kermis 1936. Na uitvoerige discussies, waarbij verschillende at tracties werden besproken, besloot men het bestuur vrij mandaat te geven om een en ander nader uit te werken. Hierna werd door den heer N. T. Hopman een bepreking ingeleid omtrent het doen van proefne mingen op het gebied van verbouw van korrel- mais. Door den inleider werd een uitgebreid artikel op dit gebied van den heer Ir. Koopman van Zie- rikzee gelezen. Aan de hand hiervan kwam inleider tot de conclusie, dat proefneming met het verbou wen van korrelmais in onze omgeving alleszins aan beveling verdient. In Noordholland (in Kocgras) en ook in andere provincies heeft een proef aardige resultaten gehad. Ook uit een oogpunt van werk verruiming is maisteelt toe te juichen. Spreker deed nog mededeeling van de maissoorten, die voor verbouw in aanmerking komen en besloot zijn mededeelingen met het uitspreken van de hoop, dat er in de omgeving voldoende proeven met voldoende maissoorten zullen worden gehouden. In een aangename gedachtenwisseling werd dit vraagstuk van verschillende kanten bekeken en verscheidene vragen besproken. De Voorzitter deelde mede, dat te Zijpe verschil lende personen bereid zijn proeven te nemen en hoopte, dat dit aantal zich nog zal uitbreiden. De heer Hopman is steeds bereid, de noodige inlich tingen te verschaffen. Bij de rondvraag informeerde de heer Hopman of van het werktuigenbureau reeds nadere inlichtingen zijn ontvangen omtrent de gecombineerde mest- strooier-hooischudder Dc Secretaris lichtte toe, dat inlichtingen zijn ge vraagd, doch nog niet ontvangen. De heer Nieinan vestigde de aandacht van de le den op de brandverzekering van de Holl. Mij. v. L. Nadat door den heer G. Schuijt nog inlichtingen waren gevraagd omtrent de bevoegdheid tot karnen door schapenhouders, waarover zich een uitvoei-ige discussie ontspon, volgde sluiting der vergadering- onder dankzegging voor de aangename besprekingen EARENKARSPET DIRKSHORN. Dirkshorn II— Sparta III. 1—7. Dirkshorn I—Callantsoog II. 9—o. Om twaalf uur traden Zondag de D. reserve's in het strijdperk tegen de „Spartanen", om dezen wed strijd volgens „Bartjens'' dik te verliezen, en wel met 7—1. Het lijkt oiis toe dat de tweede elftal Iers de -.aak wat al te fatalistisch opvatten, want. een klein beetje meer „fut zou o.i. nog wel enkele doelpunten hebben kunnen opleveren voor de D.F.C/ers. Om 2 uur de hoofdschol el, en wel D.F.C. I tegen CaJlaxiisoog II. Scheidsrechter Groen schitterde door afwezigheid, zoodat bij wedex-keerig goedvinden A. Butter deze i'ol overnam. Het werd een nogal een zijdige vertooning, vooral na rust, toen D.F.C. het wind voordeel kx-eeg, was Callantsoog totaal ingeslo ten. Vóór rust bracht C. het er wei-kelijk nog aardig af. Met 30 ging de rust in, een voorsprong, die ge maakt was door goede schoten van resp. De Vries, v. Teulingen en nog een v. Teulingen, met een ge weldig hard schot. In deze periode werd bijzon der ongeval de scheidsrechter „buiten gevecht" ge steld door een harde bal in het gezicht geschoten van vlak bij. Na rust kx-ijgen we een spel bijna uitsluitend op de C. helft. Schut maakte hier de 4e goal uit een cor- nex-, welke met een pracht-omhaal in het doel vex-- dween: en het was weer Schuit die no. 5 maakte, waarmee hij toonde het toch wel tc kunnen. No. 6 kwam indirect ook voort door Schuit's toe doen, hoewel de laatste hulp nog geleverd werd door een C. speler, die liet schot buiten 's keepers bereik bracht. Het einde kwam met een 9—0 stand in het voordeel van Dirkshoi-n. Als curiositeit noteerden wij eens het aantal cor ners dat op het C. doel genomen werd, dit waren er 19! Verder commentaar overbodig. Als spelpeil-meter was dezen wedstrijd niet ge schikt, daarvoor verschillen de krachten te veel en kon D.F.C. te veel z'n kracht ontplooien tegenover een zwakkere. De voorhoede deed in combinatie goed werk en ook de spil voedde uitstekend. Verder speelde back v. d. Molen een minder goede wed strijd: veel missen en half raken, gelukkig kwam het er niet zoo op aan. Slik deed z'n weinige werk zeker. barsingerhorn Algemeene ledenvergadex-ing van de Boerenleen bank Barsingerhorn, op Maandag 23 Maart, des nam. uur in „De Fortuin". Aanwezig 27 leden. Voorzittei-, de heer P. Kistemaker Jz. opent de vei'- -radei'ing met een woord van welkom. Spreker her denkt het overlijden van den heer C. v. d. Oord. De heer v. d. Oox*d had van de oprichting zitting in een der bestixui-scolleges en was steeds een uitstekend bestuurslid. Spr. zegt, dat zijn nagedachtenis in dankbare herinnering zal blijven voox-tleven. Voozitter wijdt vex-volgens eenige woorden aan den economischon toestand en constateert dat daar- •itt piet -zeoveel fve-rauderiageji -frijn ^gekomen. Spr. betreurt de geringe opkomst van de zijde der leden. De notulen van de vorige vex-gadering worden ven- volgens gelezen en onveranderd goedgekeurd en ge- teekend.. Uit het jaarverslag van den kassier valt het vol gende te memoreeren. Het aantal leden bedroeg per 1 Jan. 1936 159. 20 Voorschotten wei-den geheel en 40 gedeeltelijk afgelost. Per 1 Jan. '36 stond uit aan voorschotten f 197841.43 325 spaardei-s hadden een tegoed van f396245.83. Van de leden was in loopen- de ï-ekening te vox-deren een bedrag van f 184155.24. De rente van de spaargelden bedroeg 3 De rente van voorschotten bedroeg 4 De winst over 1935 bedraagt f931.93, hetwelk wordt toegevoegd aan het reservefonds voor dubieuze debiteuren, wat daardoor stijgt tot f 3014.91. Het gewone reservefonds bedraagt f24342.26. Voorzitter brengt den kassier dank voor het jaar- verslag. Spreker licht toe, dat de winst over 1935 lager is dan vorige jaren, omdat het verschil tusschen voov- schotrente en rente voor spaargelden zoo laag mo gelijk is gehouden ten gex-ieve van de leden. De financïeele commissie brengt bij monde van den heer C. Kater verslag uit en zegt dat alles in goede orde is bevonden en adviseex-t tot onverandex-de vast stelling. Aldus wox-dt besloten. Dexx kassier wordt dank gebracht voor het rich« tige beheer. Tot. bestuurslid wordt vervolgens herbenoemd de heer W. Kooijman Jr., terwijl als lid van den Raacl van Toezicht wordt hei-benoemd dc heer Jxi. Bak ker Cz. De heer Bakker neemt de herbenoeming on« der dankzegging aan. In de plaats van nu wijlen den heer C. van der Oord, wox-dt tot bestuurslid benoemd dc heer C. Smit Gz. Den heer Smit zal bericht worden gezonden. Waar de heer C. Smit Gz. lid is van den Raad van Toezicht, wordt overgegaan tot voorziening in deze vacature, met het resultaat, dat benoemd wordt de heer K. Swaag. De heer Swaag neemt de benoeming aan. Tot twee plaatsvervangende bestuursleden worden benoemd de heeren Jb. Kistemaker en J. A. Schenk. Voorzitter ïn-engt hierna verslag uit van de alge meene vergadering op 15 Juni 1935 van de Centx*. Raiffeisen Bank te Utrecht. Spr. geeft een beknopt ovei'zicht van de daar gehouden x-ede van den Hoofd- inspecteui-, den heer Vissex-, waarbij den nadruk werd gelegd op het lage onkostencijfer bij Boerenleenban ken tegenover commercieelc Banken. Enkele zinsne den las spreker uit de rede van den lieer v. d. Weij- den, die sprak over: „devaluatie". De heer v. d. Weij- den bleek een voorstander van devaluatie. De voox-zitter van die vergadering antwoordde op die rede, dat hij het niet gewenseht achtte om, daar^ over van gedachten te wisselen, omdat het een on derwerp betrof dat feitelijk buiten de orde was. De rondvraag. De heer L. Bos vraagt of het geen aanbeveling verdient om dc heffing van boete voor het niet bezoeken van de vergadering meer toe te passen. Voorzitter zegt dat het zal worden overwogen. De heer J. Kistemaker brengt dank aan den voox- zitter voor de wijze, waarop hij de functie vex-vult in het belang van de bank. (Instemming). Voorzitter dankt den heer Kistemaker voor de vrien delijke woorden, den kassier voor zijn keux-ig beheer en de stemopnemers voor hun wex-k, de aanwezigen voor de belangstelling en sluit de vergadering. ICOLHORN Zaterdagavond gaf het Burgernut „Ons Ge noegen" de derde en laatste gezellige feestavond Wij vernamen, dat deze avond weer goed ge slaagd is, dank zij de ijverige voorbereiding door allen die. zich hadden opgegeven om dit gevari eerde programma te vullen. Naast vele voor drachten en een tooneelstukje vielen ook de mu ziek- en zangnummertjes zeer in de smaak. Het Burgernut kan weer terugzien op een ge slaagd seizoen. AMSTERDAM, 23 Maart 1936. Aardappelen. (Bericht van den mak. Jac. Knoop).. Zeeuwsche Bonten f2.30—2.60, dito blauwen f2.30— 2.60, dito eigenheimers f 1.651.80, Z. Bevelanders fl.SO—2, Z. Roodstar f 1.80—2, Bonten en blauwen poters f2—2.10, Haarlemmermeer en IJpolder Be velanders f 1.70—1.90, Bonten f2.50—2.60, Flakk. Eigenheimere f 1.651.80, poters f 1.501.60, Spuische eigenheimers f 1.701.80, poters f 1.501.60, Anna Paulowna zandaai'dappelen fl.601.80, Hillegom- mcr zandaai'dappelen f 1.802.80, Friesche Roodstar f 1.90—2.10, Industx-ie en Roodstar potexs fl.50—1.6Q, Industi'ie Bonken fl.701.80 alles per 70 kilo; Ver der per 100 kilo: Winter Malta aai-dappelen f 11— 12. Nieuwlandsche zandaardappelen f2.90—3, bon ken f2.60—2.80. AMSTERDAM, 23 Maart 1936. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 5S9 vette koeien, waarvan de pxijzen waren: le kw. 4954 ct., 2e kw. 40—47 ct., 3e kw. 32—38 ct. per Kg. slachtge- wicht; 100 melk- en kalfkoeien f 140190 per stuk; 124 vette kalveren: 2e kw. 4654 ct., 3e kw. 3244 ct.. per Kg. levend gewicht; 171 nuchtere kalvex-en f3.50—6.50 per stuk; 29 schapen f 19—21 per stuk; 529 varkens: vleeschvarkens, wegende van 90110 Kg. 4243 ct., zware varkens 4041 ct., vette var kens 3940 ct. per Kg. slachtgewicht; 9 paarden. Marktoverzicht. Runderen aanvoer veel ruimex-, han del stug, voor eerste kwaliteit x-underen nogal vx-aag, prijzen als voi-ige week. Melkkoeien aanvoer iets beter, handel vrij goed. Vette kalveren, x-uime aanvoei-, handel stug, dalende prijzen. Nuchtei-e kalveren, ruime aanvoei-, vlugge handel. Schapen korte aanvoer, met hooge pi-ijzen. Vax-kens, redelijke aanvoer, stille handel, prijzen als vox-ige week. Paarden geen notecring. ALKMAAR, 23 October 1936. Aardappelen f 1.80—2,80. andijvie f 0.90—3.S0, Bloe mendaler kool f312, bloemkool II f6.508, kropsla f9.3010.60, knolselderie f7.608.50, prei fl.105.50, peterselie f34, rabax-ber f5.5013.50, x-aapstelen fl.601.80, radijs f6.908.50, roode kool f7.80—10.40, selderie fl.60—3, spinazie f0.75—1.04, spruiten f3.50 9, uien fl2.60, wortelen f2.604.50, witlof I f5 —7, II f 3—4.50. ALKMAAR. 23 Maart 1936. Op de heden gehouden veemai*kt waren aanvoer en prijzen als volgt: 84 vette koeien f90—200, han del matig; 345 nuchtei-e kalvex-en (slacht) f 312; 349 vette varkens 32—34 ct. per Kg., handel stug. AMSTERDAM. 23 Maart 1936. Binnenl. granen. (Boerennoteering). Rogge f 7.50 —7.75, chevalier gerst f 5.255.50, haver f 6.50— 6.75, duiveboonen f 8.50—9, paardeboonen f 5.50— 5.75, groene erwten f 8—9.25, alles per 100 Kg., kar- wijzaad f 10.5011 en blauwmaanzaad fS8.50 per 50 Kg. BROEK OP LANGENDIJK, 24 October 1936. Uien fl.302.20, drielingen f0.701.30, gx-ove f2 2.30, gele nep f2.60, peen f5.105.60, ruige gele kool f2.10, roode kool f7.20—10.60, gele kool f6—17, D. witte kool f2.70—7.60. Aanvoer: 10.000 Kg. uien, 900 Kg. peen, 1100 Kg. ruige gele kool, 20.000 Kg. roode kool, 10000 Kg. gele kool, 13000 Kg. D. witte, NOORDSCHARWOIJDE. 24 Maart 1936. Robijn fl. Bevelanders f 1.10—2, uien f 1.50—2.10, drielingen 60—90 ct., grove f 1.90—2.30, peen f 1.90 —3.10, kleine peen f 1.30, roode kool f 8.10—10.90, doorschot f 6—9.50, gele kool f 12.80—16.30, D. witte kool 4 -6^0—8 60, dooi-schot f 2.20—7.60.

Schager Courant | 1936 | | pagina 2