i lelrose's Vergelding ïfije ZicWuisverplepg in Nederland. HONIG'S BOUILLONBLOKJES 6 voor lOct. as Huisvlijttentoonstelling Wieringerwaard. Feu illeton liet Streek verband van vere.enigingen voor Vrije Ziekenhuis verpleging in Nederland hield Zaterdag middag de alg. jaarvergadering in café De Boer te Alk maai". De heer A. Schuur, St.-Pancras, opende de ver gadering met welkom, hopende, dat men vrucht dragende besprekingen mocht voeren. Spr. heette in liet bijzonder de afdeclingen Alkmaar, Enkhuizen en Anna Paulowna welkom, en sprak den wenscli uit, dat deze afdeeling tot het Streekverband mogen toetreden. Voorz. deelde mede, dat de heer J. de Ruiter, Zuidscharwoude, wegens ziekte moest be danken. Spr. wenschte hem een spoedig herstel toe en memoreerde hetgeen de heer De Ruiter voor de federatie heeft gedaan. De notulen der vorige vergadering, voorgelezen door den heer H. G. Rijs, werden goedgekeurd en vastgesteld. Op een vraag gaf de heer Rijs te kennen, dat er nog geen definitieve uitslag is van het onderzoek, wat de definitie van een operatie is. Diverse chi rurgen zullen nog worden gevraagd. Het resultaat zal aan de afdeclingen bekend worden gemaakt. Een autoverhuurder in Schagen, Raven en Linge- man deelde mede, een ziekenauto beschikbaar te hebben. Voor de omgeving van Schagen is dat wel aanbevelenswaardig. Het tarief is \V/z ct. per K.M. De afd. St. Maarten vroeg of men niet verplicht was, van het contract met de fa. Met gebruik te maken. Voorz. antwoordde, dat men daaraan niet was gebonden; speciaal was dit overeengekomen in ver hand met de verafliggende gemeenten. Aan het jaarverslag van den secretaris onfleenen wij, dat totaal door 16 afdeelingen f27.795.58 aan verpleeggelden is betaald; het aantal verpleegden was 555 en het totaal aantal verpleegdagen voor deze personen 9618. Het meerendeel der patiënten (537) is te Alkmaar verpleegd. Het gemiddeld aan tal verpleegdagen per patiënt was 17 dagen, terwijl gemiddeld 30 patiënten per duizend leden moesten worden opgenomen. In diverse plaatsen in de omgeving was propa ganda gevoerd. In Oude Niedorp is thans een ver- ecniging in oprichting. Financieel verslag. De heer L. J. van der Kuijl, Barsingerhorn, rap porteerde, dat de boeken en bescheiden van den penningmeester, den heer Van der Sluis, keurig in orde waren bevonden. De ontvangsten waren totaal f227.50 geweest, uitgaven f 104.27, het saldo in kas was alzoo f 123.23. De penningmeester werd gedechar geerd. Het bestuur stelde voor de bijdragen der afdec lingen aan het streekverband te verlagen als volgt: hij een ledental van 500 van f2.50 op f2.—, 1000 le den fo.— op f4.—; 1500 leden van f7.50 op f6.—; 2000 en meer van f 10.— op f 8. Voorzitter merkte nog op, dat het bestuur de vraag heeft besproken of het wel noodig was, dat het groóte bestuur werd gehandhaafd voor de be spreking der agenda. Men wilde wel gaarne vast stellen, dat het dagelijksch bestuur met 2 commis sarissen werd uitgebreid, terwijl bij ernstige zaken liet heele bestuur zou kunnen worden bijeengeroepen Dit zal nog weer een besparing op de uitgaven be- teekenen. Na eenige besprekingen, waarbij o.m. aangedron gen werd om deze twee commissarissen om het jaar te doen aftreden, werd besloten, het voorstel van het bestuur aan te nemen en een rooster op te ma ken, volgens welke de commissarissen zullen wor den aangewezen. Bij acclamatie werd benoemd tot afgevaardigde van het streekverband naar de algemeene verga dering de voorzitter, de heer A. Schuur, een en ander op voorste], van den heer Van der Kuijl. Vervolgens werd cle beschrijvingsbrief voor de algemeene vergadering behandeld. Naar aanleiding van de contributie-verhooging werd door verschei dene afdeelingen het woord gevoerd. De voorzitter van de Federatie beantwoordde deze sprekers, waarbij hij o.m. zeide, dat het voor de kleine afdee lingen eigenlijk geen verhooging beteekent. De groo- 1e vcreenigingen in de groote gemeenten hebben hun medewerking toegezegd en die betalen meer. De afd. krijgen nu de reiskosten van een afgevaar digde vergoed, terwijl tevens een jaarboekje voor dit bedrag wordt gegeven. Spr. wees daarbij op het groote belang, dat de afdeelingen alle de alg. ver gadering bezoeken. Oorspronkelijke Roman door ARTHUR E. STRATTON '44. „Wij zullen er ons met de krant ook wel door heenslaan zónder de hulp van Scotland Yard", zei hij kalm. „Ze kunnen ons ongetwijfeld van dienst zijn, maar als die heeren denken, dat zij de pers naar hun pijpen kunnen laten dansen, vergissen zij zich toch deerlijk! Het bericht komt dus in het nummer van vandaag", ging hij na een oogenblik voort. „En de vorm, dien u aangaf, mijnheer Fenton, lijkt me de beste". De hoofdredacteur ging weder naar zijn bu reau terug. Hij stak een sigaret op, keek aan dachtig de rookwolkjes na en wendde zich toen weder tot zijn bezoeker. „Hebt u nog even tijd voor me, mijnheer •Clif- ford?" vroeg hij. Sir Charles knikte. „Ga uw gang"! „Ik herinner me nog levendig het eerste ge sprek", begon Fenton langzaam, „dat we in uw huis or Albert Road hebben gehad, toen de op richting van The Observer ter sprake werd ge bracht. Ik had. rond-uit gezegd, niet gedacht, dat ik zoo spoedig op uw aanbod zou zijn inge gaan, maar iets in u kwam mij bekend voor ik wist toen niet, wat, en ik weet het nog niet. Alleen: de gedachten, die u uitte, meende ik al Specialistische hulp over ziekenhuisver- pleging. Vervolgens werd stilgestaan bij de concept-over eenkomst met de Maatschappij tot bevordering van de Geneeskunst. Hierin is specialistische-klinisohe hulp verzekerd, waarvan de kosten twee cent per verzekerde per week bedragen, terwijl de constribu- tie voor groote gezinnen niet boven de f6.per jaar kan uitgaan. Zij, die deze hulp van de zieken fondsen krijgen, behoeven niet te betalen. Het is de bedoeling, dat de heele afdeeling toetreedt. Verschil lende vragen werden hierover gesteld en door den Federatie-voorzitter beantwoord. Wanneer dit ont werp wordt aangenomen door de federatie en dé Maatschappij, dan beteekent dit een reuze over winning. Opname in sanatoria. Verder is een plan aanwezig om een stichting te vormen, ter verzekering van het risico van opne ming in een sanatorium. De contributie wordt ge dacht 6 cent per week en per gezin, terwijl de uit- keering per jaar is vastgesteld voor volwassenen 12 maanden verpleging a fl.50 per dag en voor kinde ren 12 maanden a f 1.— per dag. Het is de bedoeling, uiteindelijk het geheele bedrag der kosten te ver goeden. Om te voorkomen dat alleen de sleohte ri sico's zullen toetreden, zal een percentage worden vastgesteld, dat moet toetreden van een vereeniging. De heer Van der Vall zeide, weinig voor de stich tingsvorm te gevoelen, waarin de provinciale ver eeniging evenveel te zeggen heeft als de landelijke. Spr. voelt veel voor t.b.c.-bestrijding. De afd. Zuidscharwoude zag financieele bezwaren voor de leden, terwijl de afd. Enkhuizen vroeg of Uitgaande van het Dep. Wieringerwaard van de Mij. tot Nut van 't Algemeen in samenwerking met den bond van Boerinnen e.a. plattelandsvrouwen, afd. Wieringerwaard werd alhier in het Wapen van Wieringerwaard een huisvlijttentoonstelling gehou den, die in alle opzichten als uitstekend geslaagd kan worden beschouwd. De inzendingen waren legio ïi.l. tusschen de zes en zeven honderd. De bezichtiging was opengesteld op Zaterdag en Zondagnamiddag. Daarvan is zeer veel gebruik ge maakt. De belangstelling voor dergelijke tentoonstel lingen is in den regel nogal groot. Vooral voor da mes was er voor elk wat wils. Aan de voorbereiding is buitengewoon veel werk verbonden, waarvan het leeuwendeel wel is verricht door. den ijverigen secre taris, den heer Sieswerda. Ook de dames van den Boerinnenbond hebben veel bijgedragen om alles zoo gezellig mogelijk te maken. Tevens waren er diverse atti-acties aan verbonden, zooals balgooien, sjoelbak, schieten, grabbelton enz. enz. De firma Holsmuller te Alkmaar zorgde voor een heerlijk bakkie koffie of thee, terwijl eenige dames zich nog belastten met den verkoop van fruit en andere lekkernijen. Daarmede werden goede zaken gemaakt. Prijzen werden toegekend als volgt: Kinderen tot en met 10 jaar, teeken- en schilder werk: C. Hoogmoed, Anna Paulowna le pr., Siem Wilms, Anna Paulowna 2e pr., Jacob Boontjes, Scha- gerbrug 2e pr., 11 jaar en ouder: C. Bood, Schagerbrug, le pr.; Nic. de Beurs, Schagerbrug, 2e pr.; C. Rol, Wieringer waard 2c pr., Aafje Kant, Winkel, 2e pr., R. Bijl, Schagerbrug 3e pr., Juust Jes, Barsingerhorn, 3e pr., Jac. Leeuw, Wieringerwaard 3e pr. Knutselwerk e.d. tot met 10 jaar: Wim de Smit, Anna Paulowna le pr., P. Blaauboer, Dn. Kaan en Kees Mosk, allen te Wieringerwaard 2e pr., 11 Jaar en ouder: Jochem Bruinewoud, Wieringer waard le pr., Nan Wagemaker, Anna Paulowna le pr., Freek van Rooij, Wieringerwaard 2e pr., Kees I-Iaverhoek, Anna Paulowna 2e pr., Wim Schuiling, Anna Paulowna 2e pr., Jacob Boontjes, Schagerbrug 2e pr., J. Goosens, Wieringerwaard 2e pr., G. van Balen, Anna Paulowna 3e prijs. Ouder dan 14 jaar. Zaag en houtsnijwerk: D. Vee ter .Schagerbrug 1 e pr., K. A. Kaan, Anna Paulowna lste pr., J, W. Metzelaar, Wieringerwaard 2e pr., G. Bosscha, Wieringerwaard 3e prijs. Schilder en teekenwerk: Kr. Rezelman, Wieringer waard le pr., C. Klos, Wierigerwaard le pr., C. de Graaf, Oudesluis 2e pr., T. van Essen, Winkel, 2e pr., M. Strijbis, Oudesluis 2e pr., R. Spoelstra, Wie ringerwaard 3e pr. Diversen: L. Veeter, Wieringerwaard le pr. (land- eens eerder gehoord te hebben, jaren en jaren geleden. Misschien waren bet ook wel mijn eigen gedachten, die ik voor die van anderen heb ge houden. Enfin dat doet er per slot van reke ning minder toe. Mijn bedoeling is, u hieraan te herinneren: u gaf op de tegenwoordige pers af en niet ten onrechte. U laakte het, dat de redac teurs niet zelfstandig waren, maar moesten schrijven, zooals de directeuren of uitgevers de creteerden, wien geen ethische, doch uitsluitend commercieele doeleinden voor oogen staan. Ik heb toen in u den man gezien, die een anderen, een beteren weg wilde bewandelen.De hoofd redacteur zweeg veelheteekenend. En u gevoelt u thans in mij óók al teleurge steld?" „Zoo is het", knik Fenton. „Het komt mij voor dat alle dagblad-directeuren toch van één sop zijn overgoten, hoe mooi hun woorden ook mo gen lijken, als een nieuwe onderneming op touw wordt gezet. Ik geef me ten volle rekenschap van hetgeen ik zeg, mijnheer Clifford. In werkelijk heid ben ik niets anders dan een loonslaaf tot uw eer geef ik toe: een buitengewoon goed betaalde loonslaaf en u hebt het recht, me voor mijn woorden op de keien te zetten". „Met inachtneming van den gebruikelijken op zeg-termijn dan toch zeker", zei Melrose droog. „Dat spreekt vanzelf". Sir Charles stond op en glimlachte, voor zijn doen beminnelijk. „Daar zou ik me maar voorloopig geen zor als een percentage is toegetreden, alle leden verze kerd zijn. De afd. Heerhugowaard wilde het Rijk doen bijdragen. De heer Buijze, secr. van het H.B. beantwoordde deze sprekers. Het aantal afgevaardigden in de ge committeerden wordt vastgesteld naar het aantal provincies, dat men bestrijkt. Een stichting brengt bezwaren met zich, doch de andere vormen ook. Het zal voor velen te duur worden, maar tooh moet de gelegenheid worden geopend om voor zichzelf te zorgen. Het percentage dat moet toetreden zal wor den vastgesteld naar plaatselijke omstandigheden. Verscheidene personen voerden hierna nog het woord, waarbij het doel zeer werd toegejuicht. Er moet een einde komen aan de bedelpartijen, welke de uitzending van een t.b.c.-patiënt met zich brengt Hierna deelde de voorzitter mede, te bedanken als voorzitter van het streekverband. Spr. heeft steeds met groot genoegen de vele werkzaamheden aan het ambt verbonden, vervuld en dankte allen, voor de samenwerking en medewerking welke hij heeft ondervonden, De voorzitter van de Federatie betreurde het, dat de heer Schuur zijn functie neerlegt, en sprak zijn hartelijke erkentelijkheid uit voor hetgeen de aftre dende heeft gedaan. Spr. wenschte den heer Schuur verder alle goeds toe. (Instemming). Hierna werd de vice-voorzitter, de heer L. J. van der Kuijl, bij acclamatie tot voorzitter gekozen, die hoopte, op dezelfde wijze als zijn voorganger zijn functie te zullen vervullen. Spr. dankte den voorz. voor het geen deze voor hem persoonlijk en voor de vereenigingen heeft gedaan. De secretaris sloot zich bij deze woorden aan. Bij de rondvraag werden nog eenige zaken van internen aard behandeld, waarna sluiting volgde. huis), Mevr. Hofstée, Wieringerwaard le pr., C. Doorn Schagerbrug le pr., Mej. A. Gorter, Barsingerhorn 2e pr., R. de Jong, Wieringerwaard 3e pr., Eerv. verm.: F. A. Tauber en F. Rob, beiden te Wie ringerwaard. Zeer eerv. verm. buiten meded.: Mevr. Muis, Wieringerwaard (kaas). Fijn breiwerk. Mej. K. Korver, Oudesluis twee le prijzen; Mej. Swarthof, Burgerbrug 2e pr., Mej. M. Korver, Oudesluis 3e pr., Richelieu: Mej. M. Schagen, Schagerbrug een le en een 2e pr., Mevr. SchagenWinkel, Wieringer waard 3e pr. Maccremé: Mej, A. Rezelman, Wieringerwaard le pr., Mej. T. de Groot, Anna Paulowna 2e pr. Ontbijtlakens: Mej. M. Bakker, Wieringerwaard le pr., Mej. S. Kistemaker, Kolhorn 2e pr., Mej.-M. Kor ver, Oudesluis 3e pr., Mevr. VelSmit, Wieringer waard 3e pr., Meisjes van 7 t.m. 10 jaar: lef Rademaker, Wierin gerwaard le pr., E. Rondhout, Schagerbrug 2e pr., Gr. Urspelwey, Wieringerwaard 2e pr., Nel Koomen, Wieringerwaard 2e pr., C. Boot, Schagerbrug 3e pr. Meisjes 11 en 12 jaar: Annie Kater, Wieringerwaard, een le en een 2e prijs; Aafje Kant, Winkel, 2 le prijzen; Ans Kaan, Wieringerwaard le prijs; Pietje Blaauboer Ad., le prijs; Antje Slump, Echten (Fr.) 2e prijs; Annie Smit 2e prijs... Suze v. d. Oord drie 2e prijzen. Meisjes 13 en 14 jaar: G. Woudenberg, Wierin gerwaard le prijs; Joh. Slump, Echten (Fr.) 2e prijs; L. Bobeldijk, Wieringerwaard 2e prijs; Neeltje Kos- sen, Oudesluis, 2e prijs; Rie Bruinewoud 2e prijs; Joh. Leon, Schagen 2e prijs; M. de Block, Wierin gerwaard eerv. verm. Sprei: Mevr. Tauber—Tijsen, Wieringerwaard, le prijs; Mevr. NieuwenburgStammes, Wieringer waard 2e prijs; Mej. M. Schagen, Schagerbrug 3e prijs; Mej. A. Zwaag, Oudesluis 3e prijs. Imitatie Smyrna: Mevr. KaterSleutel, Wieringer waard 2e prijs; Smyrna: Mej. S. Koppes, Wieringerwaard, le pr. Wolbreiwerk: Mej. M. Schagen, Schagerbrug, le prijs; Mevr. Dekkervan Schoorl, Wieringerwaard, 2e prijs. Grof haakwerk: Mej. J. Nobel, Oudesluis, le prijs; Mevr. T. BlaauboerAsjes, Winkel, 2e prijs; Mevr. A. WilmsGeerligs, Anna Paulowna, 3e prijs. Wonderweef: Mej. N. Bakker, Zijpe, le prijs; Mej. van Vuren, Wieringerwaard 2e prijs; Mej. S. Kiste maker, Kolhorn, 3e prijs. Kruissteek wol: Mej. T. Asjes, Oudesluis le prijsJ Jansje Nobel, Oudesluis, 2e prijs; Mevr. G. Nap— Kos, Schagerbrug 3e prijs. Wol borduurwerk: Mej. T. Strijker, Wieringer waard le prijs; Mej. N. Bakker, Zijpe, 2e prijs. Kleeding breiwerk: Mevr. Klerk, Schagen, le pr.; Mevr. G. WaiboerBlaauboer, Wieringerwaard 2c prijs; Mej. Ali Bood, Anna Paulowna 3e prijs. Klein breiwerk: Mevr. A. Blaauboer—Asjes, Win kel, le prijs; Mej. M. Korver, Oudesluis 2e prijs; gen over maken, mijnheer Fenton! Ik heb mij op uw terrein begeven in de kwestie-Bennett; ik erken bet ten volle. Natuurlijk had ik er mijn gegronde jreden voor. Maar het is de eerste en de laatste maal geweest; die verzekering kunt u van mij aanvaarden. Wanneer ik zeg, mijn woord te zullen houden, dan doe ik dat, onver schillig, hoe het uitvalt ten goede of ten kwa de". Hij groette zijn hoofdredacteur met een korten knik en verliet de bureaux van The Observer. Sir Charles wist, dat hij er nimmer terugkeeren zou. Drie weken later kwamen mevrouw Burke, Cicely Sherman en Edward Wendsworth van hun vacantie in Brighton thuis. Sir Charles had er meer dan eens over gedacht, hen eerder terug te roepen, omdat hij zich eenzaam en lusteloos gevoelde in het groote huis op Albert Road, maar de wetenschap dat Cicely zich in Brighton zoo kostelijk amuseerde en de zeelucht voor haar ge stel zoo buitengewoon goed was, had hem daar van telkens weerhouden. Zijn lusteloosheid had een andere oorzaak. Het ergerde hem in hooge mate, bij herhaling te moeten ervaren, dat Arthur Fenton gelijk had gekregen met zijn voorspelling de Bennett-affaire wa§ inderdaad geen triomf voor Sir Charles Melrose geworden. Op de Beurs, waar men uitstekend op de hoogte was met de relaties, waarin hij tot The Observer stond had menigeen hem op ondubbelzinnige wijze te kennen gegeven, dat het een minderwaardige manier van doen was geweest, zooals zijn blad zich in de Bennett-zaak gedragen had. Op een middag, dat hij doelloos door Regent Street slen terde, kwam hij Lady Susan Ballentine tegen en hij verheugde zich er over, eindelijk weer eens een gezicht te zien, dat hem sympathiek was. Maar zij had zijn groet opvallend koel beant WOENSDAG 25 MAART. HILVERSUM (1875 M.) VARA-uitzending. 8.00 Grampl; 9.30 Onze Keu ken; 10.00 Morgenwijding VPRO; 10.15 Kamermu ziek, VARA-tooneel, de Flierefluiters, causerie; 12.00 —1.45 Grampl. en VARA-orkest; 2.00 Voor de vrouw 2.15 Orvitropia; 3.00 Voor de kinderen; 5.30 Dc No tenkrakers; 6.15 E. Walis en zijn orkest; 7.00 Sport- praatje; 7.15 De Roodborstjes; 7.40 Zang; 7.55 Be richten; S.03 „Matthaus-Passion", Bach, mmv. Resi dentie-orkest, Toonkunstkoor, jongenskoor en so listen. 11.00 Berichten; 11.10—12.00 Grampl. HILVERSUM (301 M.) NCRV-uitzending. 8.00 Schriftlezing, meditatie; 8.15—9.30 Grampl; 10.30 Morgendienst; 11.00 Harmo nium en sopraan; 12.15 Grampl; 12.30 Klein-orkest der H.O.V.; 2.00 Grampl; 2.15 Sopraan en Grampl.; 3.00 Grampl; 3.45 Het Haagsche Trio en Grampl; 5.00 Kinderuurtje; 6.00 Landbouwpraatje; 6.30 Afge staan; 7.00 Berichten, reportage; 7.30 Grampl; 7.40 Lezing; 8.00 Berichten; 8.15 NCR V-Strijkorkest en Vrouwenkoor; 9.00 Lezing; 9.30 Vervolg concert; 10.00 Berichten, dampraatje; 10.20 Vervolg con cert; 10.45—11.30 Grampl. DROITWICH (1500 M.) 11.20—11.50 Grampl; 12.05 Orgelconcert; 12.35 Or kestconcert; 1.35—2.20 BBC-Schotsche Orkest; 3.10 Pianorecital; 3.35 Sted. Orkest Bournemouth en pi ano; 5.05 Kwintetconcert; 5.35 Populair concert en zang; 6,20 Berichten; 6.50 Vocaal concert; 7.10 Le zingen; 7.50 Dansmuziek; 8.35 Causerie; 8.50 BRC- Symphonie-orkest, solisten en koor; 9.10 Berichten; 9.25 Vervolg concert; 10.40 „Ski Heil", Tiroolsc-h pro gramma; 11.10 Het Vario-Trio; 11.35—12.20 Dansmuz, RADIO-PARIS f1648 M.) 7.20 en 8.35 Grampl; 11.20 Orkestconcert; 2.50 Con cert; 4.20 Pianorecital; 4.35 Grampl; 5.50 Orkest concert; 8.20 Harp en zang; 9.05 Radiotooneel; 11.05 12.35 Dansmuziek, en populair concert. KEULEN (456 M.) 5.50 Orkestconcert; 11.20 Populair concert; 1.35 Schrammelconcert; 3.50 Orkestconcert; 5.20 Omroep orkest en solisten; 7.30 Cabaretprogramma9.50 11.20 Omroepkleinorkest, dansorkest en solisten. BRUSSEL (322 en 484 M.) 322 M.: 12.20 Zigeunermuziek; 1.30—2.20 Omroep orkest; 6.35 Grampl; 6.50 Omroeporkest; 8.20 Gram. pl; 8.50 Symphonieconcert uit Londen; 10.5011.20 Grampl.; 484 M.: 12.20 Omroeporkest; 1.30—2.20 Zi geunermuziek; 5.35 Dansmuziek; 6.20 Grampl; 6.50 Zigeunermuziek; 8.20 Operette-uitzending; 10.30-^ 11.20 Dansmuziek. Mevr. Hofstee, Zaandam 3e prijs; Mej. G. Wijn, Wie» ringerwaard 4e prijs. Batikwerk: Mej. N. Asjes, Oudesluis, le prijs. Kleeding haakwerk: Mevr. v. d. Brink, Wieringer waard, 2e prijs. Raffia-werk: Mevr. J. Koster—Waiboer, Wierin gerwaard, 3e prijs. Van oud nieuw: Mevr. MoskPolet, Wieringer waard le prijs; Mevr. Kaan—Zeeman, Wieringer waard le prijs; Mej. M. Korver, Oudesluis 2e prijs; Mej. A. Rezelman, Wieringerwaard 2e prijs; Mej. T, Strijker, Wieringerwaard 3e prijs. Zijde borduurwerk: Mej. N. van Eeten, Wieringer waard le prijs. Applique: Mej. G. Vel, Wieringerwaard, twee le prijzen; Mej. A. Gorter, Barsingerhorn 2e prijs; Mevr. MarreesMaijer, Wieringerwaard 2e prijs. Naaiwerk: Mevr. Marrees—Maijer, Wieringerwaard le prijs; Mej. J. Nobel, Oudesluis, le prijs; Mej. N, van Eeten, Wieringerwaard le prijs. Filetwerk: Mej. G. Vel, Wieringerwaard le prijs* Mevr. A. WilmsGeerligs, Anna Paulowna 2e prijs; Mevr. VelSmit, Wieringerwaard 3ep rijs; Mej. G. Vel, Wieringerwaard 3e prijs. Hardanger: Mej. K. Korver, Oudesluis le prijs. Smockwerk: Mej. M. Korver, Oudesluis 2e prijs. Frivolité: Mej. K. Korver, Oudesluis le prijs; Mej,. G. Vel, Wieringerwaard 2e prijs. Gobelin: Mej. K. Korver, Oudesluis le prijs. Fijn borduurwerk: Mej. M. Korver, Oudesluis, le prijs: Mej. R. Nicolai, Wieringerwaard 2e prijs. Fijn haakwerk: Mevr. GrootNïerop, Wieringer waard le prijs; Mevr. A. WilmsGeerligs, Anna Paulowna 2e prijs; Mevr. Schagen—Winkel, Wie ringerwaard 2e prijs; Mej. G. Kiel, Oudesluis 2e prijs; Mej. M. Keetman, Schagen 3e prijs. woord en vóór hij gelegenheid vond, haar aan te spreken, was zij in een winkel verdwenen. Toen hij even later voor de etalages keek, be greep hij maar al te goed, dat het haar kennelij ke bedoeling was geweest, hem te ontloopen! want wat ter wereld, zoo vroeg hij zich af, kon Lady Susan in een zaak van heeren-artikelen te maken hebben? Zijn bitterste teleurstelling was het wel geweest te moeten ervaren, dat de pijl, op Eustace- Ben- nett afgeschoten, niet in het minst doel getroffen had. Bennett had een vertegenwoordiger van de Times te woord gestaan het artikel was op een in het oog vallende plaats in het grootste Londensche dagblad afgedrukt en in het on derhoud onomwonden te kennen gegeven, dat hij reeds geruimen tijd met zijn zoon gebroken had. „Ik betreur het natuurlijk ten zeerste", ver klaarde Bennett in het interview, „dat aan een jong leven ontijdig 'n eind wordt gemaakt vooral wanneer het op een wijze geschiedt als met den jongen man, wien ik het recht niet kon ontzeggen mijn naam te dragen. Maar ik richt mij tot alle vaders in het Vereenigd Koninkrijk, die jaren lang het goede hebben voorgehad met hun zo nen en desniettegenstaande tot de bittere erva ring moesten komen, dat de allerbeste raadge vingen, elk beroep op zedelijk inzicht, elke tucht niet de minste uitwerking hadden. Er moet heel wat gebeuren, vóór een vader de handen van zijn zoon aftrekt; ik geef u de verzekering, dat het mij ontzettend veel strijd, ontelbare slapelooze nachten heeft gekost, vóór ik het besluit nam, dat ik naar eer en geweten meende te móéten nemen. Want er is een goedheid, die alle over eenkomst heeft met misdadige zwakheid, en voor dit laatst heb ik me zeiven willen bewa ren. (Wordt vervolgd)

Schager Courant | 1936 | | pagina 6