Polder „Het Koegras". De Langendijker Groentenveilingen. Uitvoercijfers. - Voor Langendijk weinig bemoedigend. - Van ople ving hier nog weinig te bemerken. Aan de veilingen niet slecht deze week. - Weinig aanvoer aardappe len. - Lage prijzen. - Dure roode kool, later lagere prijzen. - Zeer hooge prijzen voor gele kool. - Ge ringe aanvoer. - Weinig aanvoer veldgele. - Ook voor Deensche wit te kool goede prijzen, iets achter uitloopend. - Vrij goede aanvoer uien. - Aanvankelijk vrij wat betere prijzen. 4 Later op het oude niveau. - Voor peen was goede belangstelling. - Beste prijzen. - Geringer aanvoer bieten. Hooge prijs. Dc uitvoercijfers, die een beeld geven van den ex port onzer groenten, zijn nog maar weinig bemoe digend. Vooral was dit in de maand Februari bet geval met de verschillende soorten sluit,kool. Zoo werd in de afgeloopen maand van 1936 slechts 1.051.000 Kg. witte kool uitgevoerd, ter waarde van f 55000, tegen 2533000 kg. ter waarde van f 64.000 in dezelfde maand van 1935. Er blijkt uit, dat deze kool voor hoogere prijzen naar het buitenland is gegaan, doch ontstellend is de achteruitgang in hoe veelheid uitgevoerde producten. Aan gele kool, waar van in Februari 1935 nog 1.075.000 kg. ter waarde van f36.000 werden uitgevoerd, gingen nu maar 342.000 kg. ter waarde van f28000 de grenzen over. Met roo de kool was het nog erger gesteld. De uitvoer daar van daalde van 3.952.000 Kg. ter waarde van f232000 tegen 1.011.000 kg. ter waarde van f84000. Op vallend is het ook, dat de uitvoer naar Duitschland weer zoo sterk achteruit liep: de totale uitvoer naar dit land beliep in Februari 1936 maar 2.494.000 kg. ter waarde van f 250.000 tegen 6.512.000 kg. ter waarde van f364000 in Februari 1935 Met Engeland ging dit beter. Werd er in Februari 1935 slechts 9.739.000 kg. ter waarde van f382.000 uit gevoerd, thans stegen deze cijfers tot 17.726.000 kg. en f673000. Naast achteruitgang is dus ook vooruit gang te constateeren, doch over 't geheel mangelt het nog aan een gezonden export. Zoo nu en dan hoo- ren we klanken van verbetering en opleving in den algemeenen toestand. De Langendijker tuinders merken er nog weinig of heelemaaï niets van. De misoogst heeft weer een misrekening voor velen op zijn geweten. Er zijn er maar heel weinigen, die nor maal of zoo goed als normaal geteeld hebben. Die zullen ongetwijfeld een goed jaar maken, maar het blijven uitzonderingen, zoodat het heel verkeerd zou zijn op grond van die uitkomsten zijn algcmecne conclusie te trekken. Aan de veilingen ging het in de afgeloopen week niet slecht. Aanvankelijk was het weer voor onze win terproducten heel goed, doch later veranderde dit, doordien het te warm werd. Er bleef echter goe- In hotel „Bellevue" te Den Helder vergader den Zaterdagmiddag Dijkgraaf, Heemraden en Hoofdingelanden van den Polder „Het Koegras" Voorzitter de heer Jb. Verfaille, Dijkgraaf, secretaris de heer G. Taylor. Voorts zijn aan wezig de heeren D. Sleutel; Jh. Laman Trip; G. W. Jimmink; W. J. Roozen; Meskens; P. Visser; P. v. d. Veer, G. Hoogschagen; R. Tromp; A. Grin en G. Dito. De voorzitter opent de vergadering en brengt in herinnering het heengaan van den Heemraad Vries, die juist op den avond van den dag waar op het Bestuur vorig maal vergaderde overleed. Wij allen, zegt spr., weten wat de heer Vries t.a.v. polderzaken was, maar vooral het Dag.- bestuur heeft leeren kennen en waardeeren zijn wijze van samenwerking, de juiste meening die bij zijn adviezen tot uiting kwam en die een steun waren bij vreedzame oplossing der zaken. Zijn persoon zal bij het Dag.- bestuur in dankbare her innering blijven en spr. hoopt dat die gedachte op dezelfde wijze bij de Hoofdingelanden zal voortleven. De notulen, die door den secretaris worden gelezen, worden onder dankzegging goedgekeurd. De geloofsbrieven van de herkozen Hoofdinge landen de heeren C. Dito, Hoogschagen, Tromp en van der Veer worden door een daartoe aan gewezen commissie nagezien en bij monde van den heer Jhr. Laman Trip wordt medegedeeld, dat zij in orde zijn bevonden en tot toelating wordt geadviseerd. Overeenkomstig dit advies wordt besloten waarna de Voorzitter de herko- zenen geluk wenscht en de verwachting uit spreekt dat de heeren met hetzelfde enthousiasme voor den polder werkzaam zullen zijn. Van den heer Blankman is bericht van ver hindering ingekomen. Tot leden van de commissie voor het nazien der rekening en verantwoording 1936 worden aangewezen de heeren Van der Veer en Mes- 'kens. Be begrooting voor 1936 Aan de orde wordt gesteld de behandeling van de begrooting voor 1936. Zij wordt Dostgewijze behandeld en onveranderd vastgesteld. Voor on derhoud sluizen, bruggen enz. kon f 1150 min der worden geraamd, omdat de sluisholten thans gereed zijn. Voor onderhoud enverbetering van wegen, voor aankoop teer enz. is in totaal geraamd f 13000.- Begonnen is met de wegverbreeding tot 5 meter van den weg langs den Zanddijk, van den kop van dezen Zanddijk af tot den Van Foreestweg, ter lengte van ruim 3400 meter Voor deze weg verbreeding alsmede voor het aanbrengen van een slijtlaag van het begin van den Strooweg de vraag voor de stapelproducten, zogfwel voor het binnenland als voor export Dat er zoo'n goede vraag was, vond zijn oorzaak m de omstandigheid, dat er nog maar weinig jonge groenten op de markten wordt aangeboden. Daarvan profileeren onze bezit ters van winterkool. Met den aanvoer van aardappels loopt het blijk baar naar het einde. Groote voorraden zijn er wel niet meer, ofschoon verschillende bouwers toch nog wel wat zullen hebben overgehouden, daar de ge maakte prijzen het geheele seizoen niet uitlokten om alles te verkoopen. Ook nu waren de prijzen aan den lagen kant: voor Bevelanders werd f 1f 1.90 betaald, voor blauwe aardappels f2.80. Aanvankelijk werd nog roode kool verkocht tot boven de f 11. Dit was voor eerste kwaliteit van de sorteering 2 tot 4 pond. De zwaardere bracht f7.50 tot ruim f9 op. Onder den invloed van het mooie voorjaarsweer kwam daarin een eenigszins ongun stige wending, zoodat de prijzen iels achteruit lie pen. De hoogste noteering liep toen tot f 10.20. Het mooiste doorschot bracht aanvankelijk nog tot f 10 op, later was f9 de hoogste markt. De meeste roode kool wordt nog aan de veilingen van den Noordermarktbond aangevoerd. Aan de Broeker veiling begint het al aardig te verminderen. Geringer was ook nu weer de aanvoer van gele kool. De voorraden van deze koolsoort zijn maar heel klein meer. Dit is de voornaamste oorzaak, dat deze week zelfs heel hooge prijzen weruen besteed. Werd aanvankelijk voor eerste kwaliteit van de sorteering van 2 lot 4 pond f 10.70 tot ruim f 13 be steed, later kwam daar nog f2 a f3 bij. De hoogste prijs, welke deze week betaald werd, was f 16.20. Voor iets zwaardere kool, alzoo met een gewicht van 2 kilo en hooger werd aanvankelijk voor f 10— f 11.40 verkocht. De prijs hiervan steeg ook met f 1.50—f2.50. Voor tweede soort werd van f6.80 f 12 besteed, al naar gelang van gewicht en aard van de afwijking. De aanvoer van veldgele had maar weinig meer te beteekenen. Er werd f2.10f2.90 voor betaald. Aan de veiling van den Noordermarktbond werd voor de mooiste Deensche witte kool tot f8.30 be taald. Dit was echter uitzondering. Eerste kwaliteit van 3 tot 4 pond werd voor f6.50—f7.50 verkocht, de zwaardere voor f6 80f7.80. Tweede kwaliteit werd betaald met f 5 tot ruim f 7, in overeenstem ming met kwaliteit. Van deze koolsoort werd nog het meest verhandeld. Met de uien liep het aanvankelijk naar vvensch. Voor grove werd v.f 3.30-4.30 betaald, terwijl voor midclelgroote f2.60 tot ruim f3 werd besteed. Driel. werden toen verkocht voor f 1.50f2.10. Al spoedig echter liepen de prijzen achteruit, zoodat grove slechts f2.90f3.40 opbrachten en de middelgroote weer tot de oude prijzen van f 1.90f2.80 teruglie pen. Drielingen werden verkocht voor f 1.20f 1.70. Voor nep werd f3.4è03.50 betaald. De aanvoer was aanvankelijk grool, doch liep spoedig terug. Vooral aan de veiling van den Noordermarktbond werden heel wat losse wortelen aangevoerd. Daar voor werden beste prijzen betaald. Verschillende van dc mooiste partijen groote peen brachten tot f4 en hooger op. Mindere kwaliteit werd voor f3 f3.80 verkocht. Zelfs voor kleine peen werd flf2 betaald. Ook met de bieten liep hel naar wensch. Grove golden van fl.30fl.GO, middelmaat van f2.50 tot ruim f3. Mooie, kleine bicten deden f4.80f5, soms f5.70—f 5.90. - tot den Van Foreestweg worden de kosten ge raamd op f 10.000. De weg komt voor op het aanvullend wegenplan en gerekend wordt op een bijdrage van de provincie over 1937 van f 5000.- Voor het aanbrengen van de verdere deklaag op den weg Brakkeveldweg, Doggersvaart, bene vens het onderhoud der overige wegen wordt voor 1936 f 3000.- geraamd. Wat de ontvangsten betreft zij herinnerd aan het besluit van den Raad der gemeente Dpn Helder om jaarlijks aan den Polder voor onder houdskosten van de Vlietstraat, de Klaverstraat en de Landbouwstraat te Julianadorp een bedrag van f 150.- te vergoeden. Voor het verder af werken van de deklaag op den weg B rak kevel d- weg-Doggersvaart, ontvangt de polder voor 1936 oen. bedrag van f 3000.- van de gemeente Den Helder De polderlasten zijn voor dit jaar weder ge raamd op f 3.- per H.A. en met deze raming gaat de vergadering accoord. De begrooting wordt dan vastgesteld tot een totaal bedrag van f 22114.05, met een post on voorzien van f 87-30 Ook voor dit jaar wordt aan het Dag.-bestuur machtiging verleend voor het uitvoeren van wer ken boven f 1000.- Bij de rondvraag dankt de heer Hoogschagen voor de vriendelijke woorden die de Voorzitter straks, na het onderzoek der geloofsbrieven heeft gesproken, spr. dankt de Ingelanden voor het in hem gest elde vertrouwen en hij zal zijn best doen de belangen van den polder te behartigen. De voorzitter is daarvan overtuigd en daarom is de keuze van de Ingelanden een gelukkige geweest. De heer Hoogschagen bepleit, bij gladheid van de wegen het strooien van zand bij de brug gen met name noemt spr. de Schoolbrug. De. voorzitter wijst erop dat die gladheid plot seling kan ontstaan en dat het strooien van zand de veiligheid van 't verkeer, niet tot de zaak van den polder behoort. Toch wordt zooveel mogelijk voor het strooien van zand bij de bruggen gezorgd. Wanneer men echter met. paard en wagen van huis gaat en men bemerkt dat de weg glad is, kan men ook wat zand en een schop meenemen. Spr. herhaalt dus dat de polder meer dan eens zand heeft doen strooien maar het mag niet als verplichting op het bestuur gelegd worden. Een monumentaal gebouw ie Julia nadorp. De heer Jhr Laman Trip wijst er op dat het dorp, Julianadorp, zich aardig begint te ont wikkelen en verwacht mag worden dat die ont wikkeling in de toekomst nog wat mag voortdu ren. Spr. zou het toejuichen als in het dorp een eenigszins monumentaal gebouw werd gesticht, een gebouw dat als centrum van het dorp zou kunnen worden beschouwd en dat niet alleen door den polder voor zijn vergaderingen zou worden gebruikt maar ook voor andere doel einden Vroeger was Julianadorp moeilijk te be reiken, doch dat is nu met de goede verkeers wegen niet meer het geval. Spr. wijst ér op dat de bouwkosten thans gering zijn en bijv. voor f 10.000 heel wat kan worden gebouwd. Een be paald idee heeft spr. echter nog niet, hij vraagt alleen of het Dag.-bestuur aan dit onderwerp zijn aandacht eens wil schenken. De Voorzitter deelt mede dat het Dag.-bestuur aan deze zaak steeds aandacht schenkt. Ook het Dag.-bestuur denkt aan een monumentaal ge bouw, dat dan evenwel niet door den Polder zou worden gebouwd, maar in exploitatie zou zijn bij èen ander. De polder zou dan den bouw er van mogelijk kunnen maken door het geven van fasiliteiten en een lokaal ervan huren voor het houden van vergaderingen. Aan deze mogelijk heid is o.a. gedacht toen de heer De Vries zijn onderwijzersfunctie neerlegde en dat dan een ge bouw werd gesticht waarin de Raiffaisenbank zou worden gesticht. De polder zou dan zegging schap moeten hebben wat exterieur betrefl. Zooals de heer Laman Trip dus hoort schenkt het Dag.-bestuur aandacht aan deze zaak. Hierna volgt sluiting. Z IJ P E SCHAGERBRUG. Zaterdagavond gaf de vereen. „Nut en Genoegen in het café van den heer S. Kuiper alhier de tweede en laatste uitvoering van dit seizoen. De zaal was bevredigend bezet. Te ruim 8 uur heette de heer Kuiper namens dc vereeniging de aanwezigen welkom. De lieer Die dc Leeuw opende hierna de rij der op tredenden met de harmonicasolo Dichter und Bauer, uit het hoofd gespeeld, waarvoor hij een dankbaar applaus verwierf. Als conferencier trad op de heer P. Schoorl. Ook nu weer bleek, dat deze heer daar slag van heeft; hij bracht er direct terdege de stemming in. De heer L. Anneveldt zong met veel succes „Moeder" en het oolijke „Als je soms mijn vrouwtje ziet". De heer P. Kroonenburg declameerde „Het Peuteken" van René de Clerccj, „Nauw zichtbaar wiegen op een lichten zucht" van Willem Kloos en „Het Haan tje van den Toren" van De Genest et, hetgeen een aangename afwisseling bracht tusschen do overige stukjes. Mej. Trien .Tongcrling deed ons hierna ge nieten van haar vrijmoedige voordracht en uitste- kendo zang, als „Zuster Anna". Het daverend ap plaus, dat haar ten deel viel, was wel dubbel en dwars verdiend. De gezusters Kuit gaven op gees tige Wijze de gewaarwordingen weer, die Bram cn Griet uit Volendam ondervonden bij hun bezoek aan Amsterdam. De heer Kuiper liet ons in zijn „nooit opgevoerde revue" herhaaldelijk de oude be kende moppen meezingen en zorgde, dat wij de pau ze ingingen in een opperbeste stemming, die een belofte inhield voor de rest van den avond. De da mes T. en J. Jongerling en G. Ott cn de heeren L. Anneveldt, P. Schoorl, Ko Jongerling, A. Kuit en M. Schoen, die na de pauze optraden in het blijspel „Knalgas" (op zichzelf reeds geschikt om de stem ming tot het uitbundige op te voeren), konden zich in deze sfeer volkomen op hun gemak gevoelen en hun krachten ten volle ontplooien. Het is dan ook overtuigend gebleken, dat dc beer Kuiper ongelijk had, toen hij voor den aanvang van dit stukje de clementie van de aanwezigen meende te moeten inroepen voor het spel van de nog niet geroutineer de acteurs en actrices. Deze personen zullen in de toekomst nog wel vaker optreden en we voorspellen hun reeds bij voorbaat succes. Hierna speelde de. heer Die. de Leeuw, op verzoek, wederom geheel uit het hoofd, de Serenade van Tosselli en „Zeemans- lot", welke prestatie met een hartelijk applaus werd beloond. Op zijn bekende manier zong de heer An neveldt „Wees tevreden met je deel". Nadat de da mes M. van der Werff cn G. Ott met veel succes een voordracht ten beste hadden gegeven, en de heer Kuiper was opgetreden als ,De Dorpskomiek" werd door de dame-s T. cn J. Jongerling en de hee ren K. Jongerling en M. Schoen tenslotte als waar- dis? besluit opgevoerd „Het jaar 2000". De beer Kuiper sloot deze uitstekend geslaagde uitvoering met de opwekking aan alle aanwezigen om lid te worden van „Nut en Genoegen". Hierna zijn vele aanwezigen nog geruimen tijd nagebleven op het gezelligcn bal, dat volgde. w I E P 1 N n E N Buitengewoon druk is het de afgeloopen week op de tuinbouwakkers geweest. Overal was men aan het ploegen, spitten, eggen, zaaien en planten. De vroege aardappels werden aan den bodem toevertrouwd, ter wijl heel wat uien en weinig wortelen zijn gezaaid. Overal ziet men de rieten hekken verrijzen, die straks dc jonge planten tegen koude en ruw weer zullen beschermen. Van welingelichte zijde werd ons meegedeeld, dat de voorsnelling, als zou er heel wat land blijven braak liggen, niet. zal uitkomen. Er zal maar zeer weinig land niet in cultuur worden ge bracht. Wat wel opvalt, is het feit., dat. veel minder kunstmest, wordt gebruikt, dan in normale tijden. Dit zal zich natuurlijk wreken in een veel geringer oogst, zoodat naast de kunstmatige, ook nog een na tuurlijke teeltbeperking voor minder tuinbouwpro ducten zal zorgen. Zoo is het weer een en al leven en beweging op de akkers en wachten de tuinderss af, wat dit. jaar weer aanresultaten in den schoot der aarde toevertrouwt zal verborgen liggen. LANGEND ÏJK BROEK OP LANGENDIJK. Schippersvereniging „Schuttevaer." Bovengenoemde vereeniging kwam Zaterdagavond in vergadering bijeen in het lokaal van C. Vijzelaar. Voorzitter J. Hoogland wees in zijn opening op de rustige voortgang, waaronder de vereeniging verkeert, deelde mede dat in zijn plaats de heer J. Kramer zit ting heeft genomen in de Kamer van Koophandel, hetwelk op lioogen prijs wordt gesteld en riep een hartelijk welkom toe aan den heer v. d. Munde, secretaris der afd. Alkmaar. Naar aanleiding der notulen werd gewezen op de omstandigheid, dat nog geen palen zijn geslagen aan de Sluiskade. In het jaarverslag van den secretaris werd gewezen op de slechte tijdsomstandigheden, waaronder de schippers verkeeren, wat hoofdzakelijk is te wijten aan de weinige aanvoeren ter markt. Gehoopt werd op een spoedige opleving. Mededeelingen werden gedaan aangaande de ex cursie naar de Wieringermeer. Uit de rekening van den penningmeester bleek dat de ontvangsten over 1934 hebben bedragen f 262.41 en de uitgaven f 134.97, saldo f 127.44, over 1935 wa ren die bedragen: ontv. f 217.44, uitg. f 221.65, nadeelig slot f 4.21. Het ledental is van 42 gedaald tot 30. In het bestuur werd de heer J. Kramer herkozen. Voorstellen algemecne vergadering. Verzocht zal worden spoedige wegname der oude brug te Sc'hermerhorn naar Beemster, ïer bevortt» ring der scheepvaart. Naar aanleiding van een ingekomen verzoek ons. de te maken hulpbrug aan de Boterhuizen lo c.M* lager te maken als de thans bestaande spoorbrug werd besloten daartegen bezwaar te maken, daar de scheepvaart hiervan last zou ondervinden. Een ingekomen verzoek betreffende de nieuw te maken overhaal te Iieerhugowaard, welke enkele meters vooruit komt in de ringsloot, werd goedge vonden daartegen geen bezwaar te maken. Tot afgevaardigden naar de alg. vergadering wei* den benoemd H. v. d. Heerik en H. Oud. Aan de banne Noórdscharwoude zal verzocht wor den vernieuwing der brug over het grenspad, daas deze gevaar oplevert voor het verkeer. Enkele adressen zullen gericht worden aan de resp. gemeente-besturen aan den Langendijk om de vaart uit te diepen op verschillende punten. HEERRU GDW A ART) Zondagavond gat de tooneelvcreeniging „Harmo» nie" een uitvoering in het lokaal van den heer Rus* Opgevoerd werd „De Distel", een blijspel in 3 be drijven door Robert Saudek, vertaald door J. fa* bricius. De regie was in handen van den heer P. J« Mienes. Er was heel weinig publiek, dat was echter jam mer, want hoewel het. stuk, zooals zoo vele blijspe len, niet veel inhoud heeft, er werd door alle spe^ iers goed spel gegeven. Het publiek heeft van harte kunnen lachen en dat is in deze tijden wel eens noodzakelijk. Van de spelers viel in de eerste plaats op de heer J. de Groot. Hij wist vrijwel alles uit zijn rol te ha len, wat er uit te halen was. Zijn spel behoeft naar onze meening voor dat van een beroepsspeler met onder te doen. Dan zagen we voor liet eerst na lange tijd Mevr* Tr. de GrootMecrboer weer op de planken, maar zij heeft bewezen, het spelen nog niet verleerd te zijn. Ook mej. M. Best hebben wij nog nooit zoo goed zien spelen. De heer J. Duinker was in zijn rol van de oudérwetsche vader ook heel goed. De zwakte speler dezer avond was de heer N, Beers, doch hij was ook wel wat jong voor zijn rol. Ook het spel Van den heer Mienes was naar onze meening niet zoo goed als anders, het was eenigs zins overdreven. Maar over het algemeen was het geheel uitste kend. „Harmonie" had veel meer bezoek verdiend. 471ste STAATSLOTERIJ (Niet officieel) lste klasse, 1ste Iyst Trekking van Maandag 23 Maart 1936 Hooge Prijzen 20.000.— 5374 2.000.— 17719 1.000_ 4495 10223 15801 400.— 4623 5160 12122 200.- 5131 7026 11672 16968 100.— 2920 5249 5388 13640 14677 15847 19969 Prijzen van 20.— 4 61 106 114 125 147 198 214 216 242 352 383 389 441 470 535 554 565 572 594 633 692 702 721 754 761 774 781 810 818 927 944 952 1075 1113 1146 1159 1163 1178 1187 1189 1192 1203 1218 1234 1245 1306 1375 1392 1426 1431 1470 1472 1527 1558 1595 1644 1660 1684 1741 1744 1746 1772 1791 1801 1844 1854 1876 1967 1976 1986 1997 2006 2013 2040 2050 2060 2082 2120 2133 2184 2218 2265 2338 2343 2344 2380 2393 2561 2575 2704 2718 2759 2764 2782 2784 2861 2896 2942 2949 2953 2982 3047 3073 3117 3137 3205 3221 3241 3276 3337 3402 3432 3454 3471 3486 3533 3570 3599 3628 3642 3696 3862 3713 3900 3726 3961 3735 4040 3772 4069 3788 4083 3810 4293 3819 4294 4332 4343 4348 4354 4356 4396 4415 4497 4499 4537 4543 4579 4595 4602 4611 4674 4700 4713 4776 4805 4309 4837 4839 4850 4927 4948 4964 5007 5011 5054 5086 5133 5170 5178 5209 5271 5281 5295 5300 5321 5348 5368 5381 5445 5467 5482 5514 5521 5542 5578 5579 5619 5663 5706 - 5722 5731 5739 5774 5799 5810 5891 5895 5899 5914 5919 5959 6034 6053 6068 6093 6169 6178 6182 6297 6303 6337 6382 6403 6436 6454 6540 6578 6586 6626 6629 6684 6688 6693 6755 6759 6761 6817 6830 6866 6867 6893 6896 6922 6937 6967 7013 7081 7088 7097 7152 7153 7167 7172 7234 7293 7345 7358 7391 7410 7412 7439 7493 7496 7505 7527 7537 7544 7559 7582 7632 7661 7665 7721 7730 7734 7763 7798 7812 7825 7835 7882 7901 7951 7967 7969 8024 8045 8096 8118 8140 8148 8192 8201 8202 8203 8229 8257 8336 8386 8390 8394 8430 8457 8471 8473 8492 8520 8571 8580 8593 8611 8663 8670 8672 8696 8709 8722 8760 8812 8873 8898 8963 8987 8995 9025 9943 9062 9085 9130 9191 9192 9228 9233 9240 9269 9275 9327 9338 9425 9464 9m 9536 9548 9558 9569 9586 9633 9673 9695 9735 9938 9991 10022 10033 10091 10100 10167 10170 10171 10178 10186 10273 10293 10332 10392 10502 10515 10563 10565 10571 10588 10616 10632 10699 10723 10742 10777 10835 10851 10894 10895 10S01 10919 10957 10961 10995 11026 11030 11080 11152 11157 11170 11185 11200 11201 11209 11271 11284 11287 11292 11311 11328 11451 11459 11473 11501 11525 11555 11604 11623 11662 11729 11761 11764 11845 11868 11873 11945 11963 11968 11975 11978 11993 12000 12041 12054 12111 12198 12271 12342 12343 12360 12365 12374 12457 12522 12582 12634 12658 12671 12693 12714 12735 12770 12846 12859 12886 12907 12947 12977 12987 12989 13014 13032 13124 13202 13209 13219 13228 13251 13262 13343 13347 13389 13392 13430 13436 13448 13559 13566 13572 13631 13645 13688 13698 13712 13812 13835 13860 13884 13890 13896 13904 13909 13915 13925 13940 13981 14039 14042 14071 14073 14078 14081 14096 14104 14123 14133 14138 14150 14324 14327 14344 14417 14451 14495 14533 14558 14570 14578 14594 14603 14604 14648 14651 14670 14699 14719 14728 14747 14787 14801 14831 14845 14870 14895 14897 14935 14967 14991 15010 15011 15044 15045 15067 15073 15113 15115 15138 15195 15203 15266 15276 15288 15347 15416 15447 15466 15495 15519 15557 15571 15599 15605 15659 15679 15690 15712 15718 15783 15784 15856 15857 15941 15981 15990 16071 16087 16088 16156 16163 16179 16201 16216 16292 16313 16320 16327 16340 16371 16388 16397 16447 16463 16583 16599 16602 16659 16664 16710 16775 16779 16825 16933 16950 16979 17042 17063 17069 17091 17178 17224 17239 17255 17262 17268 17315 17323 17332 17338 17339 17404 17407 17418 17441 17456 17469 17491 17526 17575 17578 17627 17647 17760 17764 17783 17805 17832 17861 17890 17903 17957 17961 17988 18003 18022 18033 18049 18070 18094 18113 18130 18145 18149 18256 18268 18293 18355 18373 18441 18459 18467 18469 18571 18598 18620 18624 18697 18702 18708 18719 18724 18755 18763 18774 18831 18951 18958 18960 18985 19049 19060 19109 19120 19127 19138 19161 19207 19281 19312 19359 19367 19369 19419 19442 19443 19457 19480 19498 19521 19524 19528 19596 19605 19665 19723 19729 19742 19754 19787 19806 19817 19828 19836 19877 19915 19933 19955 19984 20067 20098 20132 20179 20193 20199 20282. 20459 20494 20499 20502 20505 20516 20529 20535 20550 20626 20637 20667 20673 20785 20818 20824 20858 20880 20905 20929 20951 20972

Schager Courant | 1936 | | pagina 7