Vit Bergen Langendijker Winkeliers*, Nering* en Vakvereeniging viiBSiiiiT: Zwendel met bloembollen De Voorzitter vindt dat nu toch wel mosterd na den maaltijd. De heer Jansma deelt mede dat hij, zoowel als de heer Van Honschoten menschen gevraagd hebben aan de blussching te willen meehelpen. Van com- mar/deeren is geen sprake geweest. Later is ook de hew Greuh gekomen met een heele ploeg menschen u/t Schoorl. De heer Greub nam toen de leiding, gaf gouwen opdracht de namen der menschen, die hiel pen, te noteeren en de heer Van Honschoten en spr. hebben toen gezegd dat het met de regeling goed ging. Een groot aantal schoppen werd van v. d. Baan gehaald, maar later waren er 20 a 30 schoppen ver dwenen. Dat is wel de oorzaak geweest dat er geen betaling is gevolgd. Ook hier is weer gebleken dat dan de goeden het met de kwaden moeten ontgel den. De heer Blom zegt, dat het natuurlijk niet goed is te keuren dat de schoppen zijn meegenomen, maar dan was er toch een gebrek aan de leiding. De heer Jansma antwoordt dat dit echter niet mee valt, over zoo'n groote oppervlakte. De Voorzitter geeft in overweging deze zaak maar to laten rusten, er is al zoo'n tijd overheen gegaan. De heer Doedens vraagt aan den A.N.W.B. het ver zoek te richten om de richtingaanwijzer, die thans nog bij het Buurtje staat, te doen verplaatsen naai den hoek bij „Hollandia". Mevr. VriesmanSlot bepleit verbetering van den weg naar St. Maartenszee. De Voorzitter deelt mede dat deze weg een onder deel is van de plannen ,dic nog bij B. en W. aan hangig zijn, doch misschien is wel op een kleine ver betering bij de onderhoudsplichtige aan te dringen. Er waren er nog, die er niet waren. De heer Veltman drukt er zijn spijt over uit dat B. en W. niet aanwezig waren op den filmavond van „Zonnestraal'' op 11 Maart 1.1. en spr. hoopt dat als het tot vorming van een comité komt, B. en W. meer belangstelling zullen toonen. De Voorzitter deelt mede, dat bij met den Secreta ris voor belangrijke gemeentezaken in Bloemendaal was. De heer Doorn deelt mede, dat hij er den heer De Boer wel tegenwoordig waren. Waar het initiatief uitging van de raadsleden van Oudesluis, trof het spr. dat. ook de heer Veltman niet aanwezig was. (Gelacht) De heer Veltman deelt mede dat het initiatief van „Zonnestraal" zelf uitging, en dat men zich om me- werking tot den Zijper Bestuurdersbond had gewend Spr. was zelf dien avond verhinderd maar boven dien houdt hij zich liever een beetje achter de scher men, omdat men anders al gauw zegt: „O, gaat het van Veltman liit". De heer Van der Sluijs vindt het toch wel een beetje gek, dat men een definitie moet geven, waar om men ergens wel of niet was. Het was ook bij spr. echter geen gebrek aan belangstelling, maar het was die dag juist, spr.'s geboortedag. Tusschen twee haakjes zij hier even opgemerkt, dat de pers voor dezen dan blijkbaar zoo belang rijken filmavond geen uitnoodiging ontving. Hierna sluiting. De Langendijker Winkeliers-, Nering- en Vakver eeniging hield Dinsdag een alg. vergadering in hotel Concordia te Noordscharwoude. De opkomst der leden was niet groot. Voorzitter, de heer S. Timmerman, opende de ver gadering met woorden van welkom, op de belang rijkheid van de agenda wijzende. Spr. verzocht zake lijke en korte besprekingen. De notulen van de vorige vergadering werden door den secretaris, den heer M. Piersma, voorgele- zen en onder dankzegging goedgekeurd. Ingekomen was een schrijven van de Kamer 'van Koophandel, waarin werd medegedeeld, dat men al lemaal moet zijn ingeschreven in het handelsregister, wanneer men aan zekere eischen voldoet. Voorzitter- gaf in overweging, goed na te gaan, of men inge schreven moet worden of niet. Verschillende personen voerden nog het woord, waarbij tot uiting kwam, dat men geen voordeel zag in de Kamer van Koophandel voor de kleine mid denstand. Anderen waren van ander inzicht. Ten bate van het Bureau van Advies zal een bij dra ge moeten worden verleend van f 0.14 per lid, waarvan vier cent voor het afgeloopen jaar, toen er oen nadeelig saldo was. In verband met de plannen van de stichting van een Middcnstandsborgstellingsfonds, was een schrij ven ontvangen, waarin wordt gevraagd, zich tot het gemeentebestuur te wenden met het verzoek de gedane aanvrage te willen inwilligen. Ook van de Middenstandsborgstellingsfonds-commissie was een schrijven hieromtrent ontvangen, waarin het doel wordt uiteengezet en een financieele bijdrage wordt gevraagd. Het bestuur heeft geen bedrag genoemd, doch bet stelt nu voor f 40.te geven. De heer Zeemail meende, dat het een Jaarlijksche bijdrage fvas. In de circulaire staat, dat het voor ééns is. Er was echter zeer weing helderheid over deze zaak, daar men niet zeker was, hoe of deze zaak in elkaar zit. De vereen, was niet uitgenoodigd voor de vergade ring. Daarom had men geen inzicht in deze zaken verkregen. De beer D. Zeeman stelde voor, het bestuur vrij mandaat- te geven. De heer K. Stam stelde voor, het verzoek voor kennisgeving aan te nemen, daar men niet ovër voldoende inlichtingen beschikt. Men besloot, dat. het bestuur nog nadere inlichtin gen zal vragen, en daarna in de bestuursvergadering over het al of niet verlceenen van de f40 zal be slissen. De volgende nieuwe leden werden tot de vereeni- ging toegelaten: M. Slooves, Oudkarspel, D. Grootjes en G. Kraakman, Zuidscharwoude, N. Bruin, Noord scharwoude, H. Cornelissen, Oudkarspel, J. Kostelijk, M. Bult, B. Schouten, Gchr. Steuringa, J. Romeijn, fa. Schoonenberg, Broek op Langendijk, C.1 öotjers, Noordscharwoude. De rekening 1935 van het Weekblad gaf de volgen de cijfers. Ontvangsten f 3901.35, uitgaven f 3769.S1. voordeelig saldo f 131.54. De balans gaf aan een to- taalcijfer van f 1198.32 .Het bezit was f 1192.32. Ver loden jaar was het f 1082, zoodat men met 110.32 voor uitgegaan is. Den penningmeester, den heer Jb. Smit werd dank gebracht voor zijn accuraat beheer. De lieer J. Schoenmaker vroeg inlichtingen over de exploitatie van het Weekblad. Is dat nog naar bene den gegaan? Geantwoord werd, dat de drukkersrekeningen heel wat lager zijn. Aan de loonen mag men niet tornen Deze zijn laag. Rekening en verantwoording werd gedaan van de gehouden St. Nicolaasattractie. De, verschillende per sonen, die hun medewerking hebben verleend, op zeer te waardeeren wijze, werd dank gebracht. In het bijzonder werd de heer Jac. Prijs hartelijk toegespro ken door den heer D. Zeeman, deze heeft wel zeer veel voor de attractie gedaan» Voorts werd de rekening van den incasso-dienst vastgesteld na oenige besprekingen. De heer Schuitemaker deelde mede, dat het onder zoek naar de mogelijkheden van de krant nog moet beginnen. Viermaal heeft spr. geprobeerd, de com missie bijeen te roepen, doch zonder resultaat. Spr. gaf zijn opdracht terug. Voorzitter deelde mede, dat een schrijven aan het gemeentebestuur was verzonden in verband met het verzoek van het Middenstands-borgstellingsfonds. De Weekblad-geschiedenis werd nog eens ter spra ke gebracht bij de rondvraag. Na eenigc besprekingen werd besloten, dat de commissie nogmaals een po ging tot een onderzoek zou doen. Dc heer Ter Hofstede vroeg waarom het Weekblad niet meer te St. Pancras verspreid wordt. De penningmeester lichtte een en ander toe. Het financieel resultaat heeft er toe geleid. De 'heer Bakker zou willen aandringen op andere sluitingstijd der winkels in verband met den zomcr- tijd. x In verband met het 25-jarig jubileum van het Weekblad vroeg voorz. of dit moest worden herdacht of niet. Uit de vergadering kwamen stemmen op, om het niet zonder meer tc laten voorbijgaan. De heer Stam stelde voor, er een gezellige avond voor te ox-ganiscercn. Men besloot een gezellige bij eenkomst te houden in aansluiting op eenMedenver- gadering. Daarna 'sluiting, ZUIDSCHARWOUDE. Voor goed zijn .vrijgesteld van militairen dienst voor deze gemeente: P. J. Brink, G. J. Groen, P. Kor- ver en J. Schrijvei-, Mej. C. de Boer alhier, telefoniste op het Rijks- P.T.T. kantoor te Broek op Langendijk, wordt bin nenkort overgeplaatst naar het P.T.T. kantoor te Alkmaar in gelijke betrekking. - Dc geheel-onthoudersvereenigingen te St, Pan cras en aan Langendijk zullen bet 39 jarig bestaan van de geheel-onthoudersbeweging aan Langendijk in een gezamenlijke bijeenkomst op feestelijke wijze herdenken. Coop. Boerenleenbank II. Ten lokale van den heer M. Bruin vergaderde de Coop. Boeienleenbank II alhier. Aanwezig waren 33 leden. Op de agenda was meegedeeld, dat volgens art. 23 van het Huishoudelijk Reglement ieder lid verplicht is de ledenvergadering bij te wonen. Bij nalatigheid wordt een boete geheven van één gulden. De heer S. de Boer heette als voorzitter de opge- komenen welkom, wees op dc nog altijd ongunstige toestanden in den tuinbouw en herinnerde er aan, dat de Bank 25 jaar bestaat. Hij memoreerde in 't kort de geschiedenis van de oprichting tot nu, waar uit wel bleek, dat de Bank gedurende baar bestaan met moeilijkheden had te kampen gehad. Als secretai-is wcx-d aangewezen dc heer M. Vlug, dié de notulen der vorige bijeenkomst voorlas, wel ke ongewijzigd werden vastgesteld. Door den kassier werd een vrij uitvoerig jaar- vex-slag voorgelezen, waarin het vooi-naamste, wat in de Bank was voorgevallen, de ï-evuc passeerde. Er bleek uit, dat de vei-houding tusschen Bestuur, Baad van Toezicht en Kassier goed is geweest, dc colleges dc hun opgedragen taak op serieuze wijze hebben verricht, de controle door het Bestuur, Raad van Toezicht en Centrale Bank weer tot genoegen heeft plaats gevonden. Den Kassier werd dank ge zegd voor zijn bemoeiingen. Uit de rekening en balans bleken de geringe om zetten van de Bank. Aan spaargelden was slechts 17909.90 ontvangen en f 30.245.58 uitgegeven, zoodat het bediag aan Spaargelden per 31 December 1935 nog maar f 46449.87 bedroeg. Aan voorschotten was slechts f 1406 ontvangen, terwijl geen enkel voorschot werd verleend. De ontvangsten in rekening-courant bedroegen in totaal f 45.878.53, waarvan f 17375 van de leden en f 24.155.27 van de Centrale Bank. Uitgegeven werd in rekening-courant f 34067.28, waarvan f 17485 aan do letton'en f 12S40.64 aan de Centrale Bank. Aan rente van vooi-schotten was ontvangen f 1786.75 over 1935 en f 577.26 over 1934 Per 31 December was nog f 616.52 rente van voor schotten te vorderen. De ontvangen rente van uit geleende gelden en rek. crt. beliep f 1288.57, de be taalde rente aan spaargelden f 1576.26. Per 31 Dec. 1.1. was in loopende rek.n og f 31475.55 te vorderen en wasn og f 35.795.31. De reserve beliep f 3241.37 met nog f 600 Debiteui'cn-rcserve. De winst bedroog f 573.94. Rekening en balans werden goedgekeurd en besloten van de winst f 273.94 te voegen bij de gewone reserve en f 300 bij de Debiteuren-reserve. Als bestuurslid moest aftreden do heer S. dc Boor Kz. Hij werd herkozen en nam die herbenoeming aan Als lid van den Raad van Toezicht was aan dc beurt van aftreden de heer J. J. Reijne. Ook deze werd her kozen en nam de benoeming aan. Meegedeeld werd, dat elk jaar de verleende voor schotten moeten worden verlengd. De rente van uit geleende en spaargelden bleef onverandei'd, eveneens dc provisie voor voorschotten en gelden in loopende rekening. Met dankzegging werd dc vergadering na rond- vi'aag gesloten. BERGER KUNSTKRING. III, toen tenslotte de ernst van het leven om den hoek kwam glui-en, heb ik haar als waarachtige artiste hoogelijk bewonderd. De rol van den eersten minnaar, den kalen chan sonnier, werd op uitmuntende wijze door Frits van Dongen vertolkt. Prachtig ingetogen was zijn spel, zonder eenige overdrijving. Labaume, de tweede amant, werd gespeeld door Elias van Praag, die het er in I wel wat al te dik oplegde, maar in het laatste bedrijf vooral subliem was. Jacques Reule was de man die tenslotte Gigette be roemd maakte door zijn rijkdom en vrije macht. Zijn spel kon mij niet ten volle bevredigen; hij was tc gekunsteld en daardoor niet waar genoeg. Kostelijk was C. van Kcrckhoven als graaf Stanis- las, die zich als leeraar van Gigette tot taak had ge steld het eenvoudige meisje op te leiden voor het le ven in de beau monde. Ook hier een ietsje te veel aan charge, maar veel schade deed dit toch niet. Ik denk aan de heerlijke les, hoe men zich in het theater te gedragen heeft en noem dan tevens het. keui'ige spel van Willy Dunselman, als Amélie, de vriendin van Gigette, die eigenlijk zoo'n beetje „ge tikt" was en dit in spel en™ mimiek schitterend uit beeldde en vol hield ook. De bijrolletjes waren bij mevr. Mien Erfmann— Sasbach en Corry Korevaer in goede handen. Vertaling en regie waren van C. Kerckhoven en beide waren prachtig in orde. De Kunstkring heeft met dit blijspel, dat hier en daar wel wat heel erg aan den ondeugenden kant. was, het speelseizoen waardig gesloten en de heer Klomp was ongetwijfeld de tolk der aanwezigen, toen hij Mien van Kerckhoven na afloop warme hulde bracht voor haar schitterende creatie: Zij en Willy Dunselman kregen bloemen. Welverdiend! Het publiek was buitengewoon enthousiast en bracht na afloop liet gezelschap staande een ware ovatie. Het was een mooie avond! WARMENHUIZEN Openbare verkooping. Ten overstaan van notaris Pinxter te Schoorldam, had Dinsdag de verkooping plaats van het huis, erf en land in eigendom van den heer Jn. Bommer te Warmenhuizen. Perceel 1. Huis en erf, hoogste bod H. Dapper, Schoorl f 1060; perc. 2. Bouwland 18 snees, hoogste bod J. v. d. Berg, Amsterdam f 50 p. snees. Niet ge mijnd. Perceel 3. Bouwland, 17 snees, hoogste bod J v. d. Berg Amsterdam f 50 per snees. Niet gemijnd, Perceelen 2 en 3 in combinatie (f 1775), niet gem. Perceelen 1, 2 en 3 in combinatie (f 2835,) gemijnd door de Nat. Hyp. Bank op f 40. Perceel 4. Bouwland 32 snees, hoogste bod P. Mosch Dz., Warmenhuizen f 43 per snees. Op f 2 gemijnd door P. Mosch Dz. WINKEL Hooge School der Liefde, blijspel in drie bedrijven, van Paul Armont en Marcel Gerbidon, door „Het Blijspelgezelschap", in de Rustende Jager. Het is de geschiedenis van een gewone Parijsclie cocotte, die streeft naar roem en eer, niet, tevreden is met de liaison welke ze heeft met een gewonnen chansonnier uit een cabaret; zelfs geen bevrediging vindt in haar omgang met een degelijk, huiselijk za kenman, doch meent haar geluk te hebben gevonden als ze door een schatrijken fabrikant wordt binnen gevoerd in de hoogste kringen der Fransche hoofd stad en heel Parijs aan haar voeten ligt. Maar dan de ontgoocheling; dc wreede werkelijk heid als ze merkt dat dit geluk is een schijngeluk, als ze weet. dat ditlleven een leven is zonder liefde en zonder bevrediging en ze tot het besef komt, dat den tijd welke zij samenwoonde met den eenvoudigen chansonnier, de mooiste tijd was van haar leven en dat. ze van hem en alleen van hem gehouden hgeft. Maar dan is het, te laat. Dc eens verstoeten miriftaar komt haar op den dag, waarop ze in de Parijsche uit gaande wereld haar grootste triomf zal vieren, ver tellen, dat hij gaat trouwen. Haar leven van schijn en bedrog zal ze moeten blijven voortzetten en ze zal het geluk nooit vinden. Een stuk dus met een diepen ondergrond, welke in III eerst, tot uiting komt, omdat Ginette in de bei de eerste bedrijven als een vlindertje zweeft van den een naar den ander en telkens weer de vleugels brandt als ze meent het licht te moeten zoeken. Ze schept de onmogelijkste situaties en speelt met de mannen op de meest geraffineerde wijze. De schrijvers hebben er van gemaakt een dolle klucht met een ernstig slot. Een slot, hetwelk zeker niemand zai hebben verwacht. Het is een stuk vol raffinement, overvloeiend ook van geestige vondsten, waardoor telkens weer de gulle lach daverde doo; de zaal. Mien van KerckhovenKling speelde de rol van Ginette en zij speelde die op onverbeterlijke wijze. J Met een tempo en een slagvaardigheid om er nog langen tijd de beste herinnering van te bewaren. In Op Zondag 22 Maart gaf de Arb. Zangvereeniging „Pieter Jelles" in het lokaal van den heer Dc Bruin een openbare uitvoering onder leiding van den di recteur, den heer J. Kos te Schagen. Jammer genoeg was de zaal matig bezet. Na de opening door den voorzitter, den heer Th. do Pree, werden een xweetal liederen ten gehoore gebracht en daarna kregen we een operette te hooren van het kinderkoor. De operette „Grietje Golfzang", waarin een geschie denis van visscherskirtderen wordt behandeld, waar in Grietje de hoofdrol vervult, werd zeer leuk uit gevoerd. Het ongedwongen spel en de onopgesmukte zang van de kinderen en vooral de uitmuntende rolken nis van hoofdpersonen bekoorde ons ten zeerste, want voor een operette van drie bedrijven komt heel wat kijken. Na dc pauze kregen wc van „Pieter Jelles" weer eenige mooie nummers te hooien en daarna een vioolsolo van den directeur zelf, die op voortreffe lijke wijze een tweetal mooie nummers voordroeg, daai'bij, begeleid door den musicus L. König uit Schagen. Geen wonder, dat zij met een daverend ap plaus werden beloond. Toen de uitvoering met een tweetal zangnuramei-s en een tooneelstukje door twee damesleden, bene vens een verloting besloten werd door den voorzit ter, werd den heer Kos hartelijk dank gebracht, niet alleen voor de uitvoering zelf, maar vooral voor de moeite die hij had gedaan om het kinderkoor de gegeven operette te loeren, omdat de heer Kos 20 weken lang door weer en wind .van Schagen kwam fietsen, elke week weer om de operette met de kin deren in te studeeren en dat alles gehel belange loos. Mct/algemeene instemming van de aanwezigen werd hem daarom een bloeiende plant aangeboden en een enveloppe met inhoud. Ook mevr. Leijen-Kos, die eveneens geheel be langeloos hare medewerking had verleend, werd met bloemen bedankt. Alvorens de heer De Pree den avond besloot, moest hem nog iets van het hart. Tot zijn spijt moest hij wederom een beroep doen op de ouders van kinde ren om hen lid te doen worden van het kinderkoox\ Als spr. op huisbezoek komt, maakt men tegenwer pingen, omdat men meent, dat de kinderzang aan politiek doet, doch met de operette van dezen avond, aldus spr., heeft men kunnen constateeren, dat niets minder waar is; het is een neutraal kin derkoor. Waarom blijft men hiervan weg? De on dei-wijzers zeggen kindervienden te zijn, maar met spijt constateert spreker, dat hij hier niemand van het onderwijzend personeel ziet, terwijl men ze wel op andere zanguitvoeringen ziet. Juist, dat niet ko men op onze uitvoering is politiek, zegt spr. en zij die meenen, dat „Pieter Jelles" niet zal blijven be staan, hebben het mis. want elk lid heeft zijn woord gegeven de vereeniging trouw te blijven en zal ge tracht worden leden te winnen. Een gezellig bal besloot dezen avond. De Nutsbibliotheelc is heden wederom gesloten. In het afgeloopen seizoen werd door 35 lezers ge bruik gemaakt om wekelijks boeken te ruilen. In totaal zijn 1365 boeken uitgegeven, terwijl de bi bliotheek thans over 700 werken beschikt. De afdeeling Winkel en Omstreken van Hol landsch Bloembollen Genootschap steekt den laat- sten tijd wel de handen uit de mouwen, in het be lang van de Tulpencultuur. Ér bestaan zelfs al plannen, zij het in vagen vorm, om in het volgend voorjaar een huisbroeitentoonstelling te organi seeren. Voor kweekers is het wel van'belang om a.s. Vrij dag in het lokaal Laan het een en ander te hooren van de lezing van den heer D. van Egmond Jr. van Hillegom over de tulpencultuur, welke lezing vrij toegankelijk is voor alle kweekers en event.ueele vragen door den deskundige beantwoord worden. WJERÏNGEN Ant i-Milit airisme. Dinsdagavond j.1. sprak in hotel De Haan de heer A. L. Constandse, over bovenstaand onderwerp. Te S uur opende de heer R. Holtjer de vergadering en teelt mede, dat mej. Chr. v. d. Hak, uit Dordrecht, lie zou spreken over „Vrouwenstrijd voor het Anti Militairisme", verhinderd is te komen. De heer A. L. Constandse van Den Haag spreekt, 'an over: „Mussolini, de Kerk, de Slavernij". De rede verd verduidelijkt door lantaarnplaatjes. Te ongeveer half elf sloot de heer Holtjer deze loor een 100-tal personen bezochte, vergadering, met een opwekkend woord tot strijd voor liet anti-mili tairisme» Ie Bilt Verwachting: Zwakke tot matige wind uit Oos^ lelijke richting, gedeeltelijk bewolkt, weinig of geen regen, iets koudei-. Verdere vooruitzichten: weinig veranda ring. Hierboven BAROMETERSTAND VAN HEDENMORGEN 8 UUR: 761. Het dunne pijltje geeft den vorigen stand aan TEMPERATUUR: 7 gr. C. 44 gr. F. VETPUISTJES! Verdwijnen spoedig door Dr. May's Bloedzuï". verende thee. Prijs per pak f 0.75. TERLEP'S DROGISTERIJ, Apothekers-assistenten Hoogzijde 103 Schagen. Dr. H. J. Lovink ernstig ziek Naar wij vernemen is de heer dr. H. J. Lo vink, lid der Tweede kamer, oud-directeur- generaal van den landbouw in Nederl.-Indie en oud burgemeester van Alphén a. d. Rijn reeds sinds eenigen tijd ernstig ongesteld. De heer Lovink is opgenomen in het An- thonie van Leeuwenhoekhuis te Amsterdam waar hij tenminste nog vijf weken zal moe ten worden verpleegd voor het ondergaan van een speciale behandeling. 8000 ondeugdelijke onder 300Ö. goede gemengd Veertien dagen geleden hebben de Hillegomsehej bollenkvveeker van K. en diens zoon terecht ge-, staan voor den Haarlemschen kantonrechter om-* dat bij een partij goedgekeurde bloembollen, wel-* ke naar Engeland zou worden verzonden, dui zenden, afgekeurde waren gevoegd. Van K, zeidö jdat een en ander geheel buiten zijn medeweten was geschied, terwijl de zoon bekende, dat hij bet geheel op eigen houtje had gedaan. De zaak werd toen uitgesteld voor nader ge tuigenverhoor. Nadat dit thans was gehouden,, eischte het O.M. tegen den vader f 300 boetö subs. 1 maand hechtenis. De kantonrechter ver oordeelde hem tot f 250 subs. 30 dagen. Hierna stonden terecht bovenbedoelde zoon en tevens een broer van dezen, die de kisten met bollen zouden hebben verzonden. Dé eerste werd veroordeeld tot f 50 boete subs» 15 dagen hechtenis', de twéede werd ondanks zijn bekentenis welker juistheid het O.M. in' twijfel trok vrijgesproken. Tevens werd last gegeven tot vernietiging van 8000 ondeugdelijke bollen; de 3000 goedgekeurde werden vrijgegeven. Aardappelen naar Engeland VRIJ VAN INVOERRECHT Blijkens mededeeling van het Engelsche De partement van de Schatkist zal met ingang van morgen, 26 Maart, de invoer van aardappelen vrij kunnengeschieden. Met uitzondering van nieuwe aardappelen worden zij vrijgesteld van invoerrechten. ZIJRE BURGERVLOTBRUG. AUTO OVER DEN KOP GESLAGEN. Gisteren sloeg door samenloop van omstandighe den een vrachtauto, komende uit de richting Alk maar, door te veel uitwijken, in den grasberm over den kop en bleef nog net met de wielen vasthaken aan de betonglooiing van het Noordhollandsch Ka naal, ter hoogte van den watermolen, bewoond door den heer Jb. Swart. Chauffeur en mede-passagier werden licht gewond on konden later naar hun plaats van bestemming vei-- voerd worden. De getroffen vrachtauto was van de firma Den Duiken, vischhandel te Eindhoven. Zwaar beschadigd werd ze door den reddingswagen van garage Dc Moor opgesleept,

Schager Courant | 1936 | | pagina 7