Uit den Langendijlt Berger Sportvereeniging. Hollandsctie Maatschappij van Landbouw buitengewone algemeene VERGADERING. - DE OUD-VOOR- Z.ITTER, DE HEER J. ONRUST, BENOEMD TOT EERE-VOORZIT- TER. - GEEN GEMEENTE-COM MISSARIS MEER. - DEBAT OVER DE PUBLICITEIT VAN DE NA MEN DER GEROYEERDE LEDEN IN „DE DUINSTREEK", In de zaal van Café Spoorzicht werd Vrijdagavond een buitengewone algemeene vergadering gehouden vdn de Berger Sportvereeniging, welke vrij goed <\vas bezocht. Tusschentijdsche Bestuursverkiezingen. De heer Onrust eere-voorziiter. Na een kort openingswoord van den voorzitter, den heer P. de Grauw, waarin hij allen welkom heette, speciaal den penningmeester, den heer D. Duinker, die voor 't eerst na net ongeval in Sep tember van het vorige jaar hem overkomen, weer te midden der leden zat, las de secretaris de notu len, voor van de buitengewone algemeene vergade ring, gehouden op 21 November 1935, welke zonder op- of aanmerkingen werden goedgekeurd. Daarna had een "tusschentijdsche bestuursverkie zing plaats wegens het aftreden van de heeren J. Onrust en Q. Rovers, resp. als tweede voorzitter en 2e secretaris. De heer De Grauw nam met een hartelijk toe spraakje afscheid van beide bestuursleden. Spr. wees er op, wat het zeggen wilde, dat de oud-voor zitter, de heer Onrust, thans het bestuur verlaten ging. Hij toch was de fundeering der vereeniging, de rots in de branding en de geestelijke vader van de jeugd. Ofschoon het bestuur het besluit ten zeer ste betreurde, moest het dit toch eerbiedigen, daar privé-omstandigheden den heer Onrust noopten heen te gaan. Spr. bracht het scheidende bestuurslid hartelijk dank voor al hetgeen hij in die vele jaren voor B.S.V. had gedaan en daar het bestuur en on getwijfeld ook de leden hem niet missen wilden, stelde spr. namens het bestuur voor, den heer On rust te benoemen tot .eere-voorzitter. (Daverend applaus.) De heer Onrust zegde den voorzitter dank voor zijn hartelijke en sympathieke woorden, en wilde het eere-voorzitterschap gaarne accepteeren. Spr. her innerde eraan, hoe hij een jaar of drie geleden had willen bedanken, om z'n plaats af te staan aan iemand die meer tijd had zich te wijden aan de be langen der vereeniging. Toen kon spr. het bestuur niet verlaten, nu echter wel, omdat de bal in orde is. „Maar ik blijf achter jullie staan en zal zoolang ik in Bergen woon, voor B.S.V. blijven doen, wat ik kan. Want B.S.V. is geworden een stuk van mijn leven", aldus zeide spr. De voorzitter dankte daarop ook den heer Rovers voor hetgeen dezen voor de vereeniging deed in den korten tijd, dat hij bestuurslid was. (Applaus). De Voorzitter zeide vervolgens, dat er nu twee nieuwe bestuursleden dienden te worden gekozen. Het bestuur stelde de heeren L. Busselman en C. Coevert Snr. als zoodanig candidaat. Ofschoon de leden een week tijd hadden gehad om tegencandidaten in te zenden en daarvan geen gebruik was gemaakt, wil de spr.. nuiettemin toch nog gelegenheid geven andere candidaten te stellen. Aangezien niemand hiervan gebruik maakte, werden de bestuurscandidaten bij enkele candidaatstelling gekozen. Aanvulling Elftal-Commissie. Door het bedanken van den heer G. Visser, was er een aanvulling noodig van de Elftal-commissie. Het bestuur had den heer Q. Rovers daarvoor candidaat gesteld. Uit de vergadering werden genoemd de hee ren J. Akerboom, die niet in aanmerking wenschte te komen en A. ten Herkei, dien de voorzitter liever niet in de commissie gekozen zag, omdat hij zelf speler in een elftal was. De heer Rovers werd daarna als lid der Elftalcom missie gekozen. Publicatie in „De Duinstreek". De heer A. v. d. Berg vond de publicatie van de namen der geschorste en geroyeerde leden in „De Duinstreek" niet op z'n plaats en spreker zeide, dat overal waar hij kwam, daarover iets minder prettigs werd gezegd. De voorzitter antwoordde, dat het bestuur dit toch de eenige manier vond om de leden die niet betalen wilden en die maar speelden op kosten der goede betalers, uit de vereeniging te bannen en ze ook voor goed er uit te weren. Spr. noemt dit soort leden parasieten, die bovendien het geld van de leden sta len. Hoe gaarne zou het bestuur reeds veel eerder zijn overgegaan tot de in dezen tijd zoo hoog noodige contributieverlaging, maar dit kon niet, omdat er voor een bedrag van ruim honderd gulden aan onin bare kwitanties moest worden verscheurd. De heer v. d. Berg zeide niet te vallen over den strafmaatregel, doch wel over de publicatie in de krant. Spr. was van oordeel, dat B.S.V. daardoor een beroerden naam kreeg en dat het publiek hiermede niets noodig had. De heeren J. de Moor en J. Tuin verklaarden zich eveneens tegenstanders van publicatie. De heer Onrust wilde alleen de initialen vermelden, waartegen de heer Kramer zich verzette, omdat dan allicht een verkeerde er op zou worden aangezien. De voorzitter meende, om een minder prettige stem ming te voorkomen, dat de leden dan zelf maar moesten uitmaken, hoe het moest. Of alleen publi catie in het kastje der officieele mededeelingen, of pu blicatie in het kastje en ook in „De Duinstreek". Bij de daarop volgende stemming verklaarden 10 leden zich vóór publicatie alleen in het kastje en 11 leden voor publicatie in het kastje en in „De Duin streek". De gevolgde methode bleef hiermede ge handhaafd. De heer De Moor noemde dit „dictatuur". De Voorzitter antwoordde, dat het dan „dictatuur" was van de vergadering en niet van het bestuur, aan gezien 4 van de 7 bestuursleden gestemd hadden voor de publicatie in het kastje alleen. De heer Tuijn meende, dat hij bij de vereeniging niet thuis hoorde en verliet de vergadering. De voorzitter betreurde dit ten zeerste, doch merkte op, dat er reglementair was gehandeld en er niets meer aan te doen was. Heeft het bestuur fascistische neigingen? De heer Coevert Jr. vroeg, wat er waar was van de praatjes, welke er rond gingen, dat het bestuur fascistische neigingen had? De voorzitter antwoordde hierop, dat er inder daad een brief was ingekomen van het lid M. de Beurs, waarin deze zegt, als lid te bedanken, om dat hij bij de vereen, sterk fascistische neigingen had gezien. De heer A. v. d. Berg: Die moet een tijdje naar Bakkum. (Gelach.) De Voorzitter zeide, dat het bestuur zich natuur lijk aan dezen kwajongensachtigen brief niet storen zou, ware het niet. dat wellicht ook anderen er zoo over denken zouden. Spr. wees erop, dat er in het bestuur nooit over politiek werd gesproken, omdat alleen de sport gediend wordt. Spr. zeide zelf aan hanger te zijn van de R.K. Staatspartij en een ander lid komt nu wellicht met de vrees, dat het bestuur katholieke neigingen zou hebben. De Vooi'zitter wees erop, dat in het bestuur men- schen zitting hadden van iedere godsdienstige en politieke richting en niettegenstaande dit verschijn sel kan spr. getuigen, van een buitengewoon pret tige samenwerking. (Applaus De heer Onrust zeide, dat hij bedankt had als be stuurslid, omdat hij met dat stelletje fascisten niet langer wilde samenwerken. Tenminste dat was ook al beweerd (gelach). Maar ook de heer Onrust wilde wijzen op de prettigo samenwerking en de goede éénheid in het bestur (Applaus). De secretaris deelde .mede, dat het lid M. de Beurs, na ontvangst van den brief, was gevraagd op een bestuurszitting te komen, om z'n aantijging waar te maken. Maar de Beurs was niet verschenen. De Voorzitter oordeelde, dat het debat over deze kwestie kan worden gestaakt, aangezien alle politiek valt buiten de vereeniging. Nadat nog eenige zaken van intiemen aard waren behandeld, sloot de voorzitter onder dankzegging voor de opkomst de vergadering. De b-adspiranten hebben het bestaan de a-dito met 21 te kloppen. En de over winning was verdiend ook! Wat wel niemand zal hebben verwacht, is geschied de eerste wedstrijd voor de na-competitie tusschen de a en b adsp. van B.S.V. is door b met 21 ge wonnen. En een ieder, die den wedstrijd heeft bijge woond, zal moeten erkennen, dat de overwinning vol komen verdiend was ook. Kuipers en z'n mannetjes hebben gedacht een zaoht eitje te hebben aan de b- adsp. en juist dit optimisme is a noodlottig geworden Er werd door a begonnen met de idee: ,dat winnen we dik", en toen de pauze met blanken stand intrad dachten ze er nog net zoo over. In de tweede helft zou het wel gaan, maar het ging niet, dank zij vooral het gevveldige enthousiasme van het jongere zusje en het inderdaad goede spel, zoowel van verdediging en voorhoede. Achter waren het Fokke Jonker en Dick Zwakman die aan a elke duim gronds betwist ten; de middenlinie met de onvermoeibaren Wally Rensinlc aan het hoofd liet de vijandelijke voorhoede geen moment met rust en in de aanval werd er dik wijls zoo aardig gecombineerd, dat de a-achterhoede er geen vat op kreeg. VOORWAARTS I—PURMEREND I 5—2. Voor den wedstrijd werden door Purmerend bloe men aangeboden voor het behaalde kampioenschap, gevolgd door de supporters die zich ook niet onbe tuigd lieten, en Voorwaarts de kampioensvlag aan boden. Even half drie laat scheidsrechter v. Oeffeit beginnen, en zien we Purmerend volledig en Voor waarts met een invaller. Vanaf de aftrap is het de thuisclub, die dadelijk flink op den bal zit, zoodat. Purmerend alle aandacht moet schenken aan de ver dediging, maar het gaat hun voorloopig nog goed af. Een paar corners op het Purmerend-doel leveren niets op, een vlugge aanval werd naast geschoten. Als ieder denkt aan een Voorw. doelpunt, gebeurt het net aan den anderen kant, als bij een Purmerend aanval een der achterspelers mist en de midden voor inschiet 0—1. Voorw. valt nu krachtig aan en als de rechtsbuiten hard voorzet, is het de linksbui ten, die naar binnen is geloopen, en hard inschiet, 11. Steeds is het de thuisclub, die gevaarlijk aan valt, maar de Pumerend achterhoede weet zich voor loopig nog staande te houden. Een paar harde scho ten zijn voor de Purm. keeper, een schot onder de lat, werkt hij er over. Een corner als gevolg wordt prachtig voor het doel geplaatst, en zonder-dat écn der spelers er aan te pas komt verdwijnt de bal in het net 2—1. Purm. begint nu vuriger aan te vallen, maar verder dan de Voorw. backs brengen ze het niet. Weer gaat de Voorw. voorhoede er van door, de linksbuiten schiet hard op 't. doel, de keeper grijpt nog, maar de bal gaat over zijn handen in het doel, 31. Purmerend wordt nu gaandeweg sterker, zoodat de Voorwaarts-keeper een paar harde schoten krijgt te verwerken, wat hem goed afgaat. Toch is dit overwicht van korten duur, want weer is het Voor waarts, dat het Purmerend-doel bestookt, maar door goed verdedigen weten ze tot aan de rust toe stand te houden. De tweede helft begint met een P.-overwicht. Een paar corners op het Voorw.-doel leveren niets op, gevolgd met een hard schot tegen de paal, tot tenslotte de keeper den bal te pakken krijgt en wegwerkt. De linksbuiten krijgt nu den bal te pakken, gaat er vlug mee vandoor, zet hard voor, een der achterspelers mist, waarvan Kos, die naar binnen is geloopen, profiteert, door hard in te schieten, 41. Als er weer wordt afgetrapt, gaat Purm. er vliegenvlug vandoor, een schot, maar de Voorw.-keeper werkt de bal over de lijn. Een corner voor Purmerend werd mooi voor 't doel geplaatst en meteen ingeschoten, 4—2. Dit schenkt Purm. weer moed, en ze nemen het spel tijdelijk in handen, maar de Voorw.-achterhoede weet, al is het dan wel eens met geluk, stand te houden. V. bepaalt zich tot enkele doorbraken, die zeer gevaar- lijk zijn. Als de linksbuiten de bal voor de zooveel- ste maal prachtig voorzet, is het de midvoor, die hard inschiet, 5—2. Aan de andere kant loopt V. er door als een hard schot aan de binnenkant van de paal er uitvliegt. Een vrije schop voor Purm. wordt overgeschoten, gevolgd door een pracht-kop- bal, die niet naast vliegt. De laatste 10 minuten raakt het met Purm. gedaan en zien we steeds de thuisclub ind en aanval. Een corner op het Purm. doel verdwijnt in 't net, maar de scheidsrechter kent hem niet toe. Leek krijgt nog een mooie kans, maar schiet hard naast. Met Voorw. in den aanval kondigt even later de scheidsrechter het einde aan. PETTEN—HELDERSCHE BOYS, 5—0. De ontmoeting P.—Held. Boys. de laatste thuis wedstrijd in dit seizoen, is geëindigd in een over winning voor P., die we schitterend zouden noemen, als ze behaald was geworden op een volwaardig team. Dit was niet het geval, de Boys waren met 10 man, waarbij nog eenige invallers; bij P. ontbrak Boontjes weer, die, goed door J. Vriesman vervan gen werd. Van den aanvang af, ontwikkelde zich een vlug spel, waarbij H 's onvolledigheid nog niet naar vo ren trad, dat openbaarde zich eerst later, inzonder heid in de tweede helft. Geleidelijk nam P. de touwtjes in handen, doch de voorwaartsen blevon wat te langzaam en hielden bovendien het spel te kort. De eerste maal, dat hier mee gebroken werd, kwam ook reeds resultaat, met een formidabele kogel opende de Waard de score. Eriks bracht kort daarna onder gelijke om standigheden den stand op 2—0. Na de thee trachtten de Boys nog even het spel te forceeren, doch toen dit. pogen zonder succes bleef, was hun tegenstand gebroken. Steeds weer werd de bal een prooi van P.'s half- linie, die onverdroten de voorhoede aan het werk zete. Eerst was het Jan Vriesman, die den H. kee per te verschalken wist, en toen zag Jaap Vriesman een van zijn vele schoten doel treffen. De H. keeper heeft zijn ploeg zeker voor een groo- tere débacle behoed; talrijke bijna zeker schijnen de doelpunten wist hij te voorkomen. Dat was werk. waarvoor een compliment niet achterwege mag blijven. Nadat, de Waard een doelpunt wegens buitenspel geannuleerd zag, slaagde Jan Vriesman er in P.'s vijfde, tevens laatste doelpunt te scoren, 5—0. De scheidsrechter, die geen moeilijke taak had, leidde naar behooren. Bij een snellen uitval van b. kopte Dirk Mosk in de richting van het doel, Kees Jansen wilde weg werken, kreeg den bal verkeerd op z'n schoen en voordat keeper Colnot erop was verdacht, lag het leer achter hem in 't net. B. had de leiding en het enthousiasme was geweldig. Wie gedacht had, dat dit doelpunt a tot meerdere krachtinspanning zou inspireeren, kwam bedrogen uit. Integendeel, bd eed er nog een schepje op en vocht er echt voor, om de leiding te behouden. Dit gelukte wonderwel en meer nog zelfs, want na een goed aangeven van Jan Willig kreeg Karei ten Bruggencate den bal te pakken en liep er mee door. Hij bedacht zich geen moment en schoot hard opd oei. Weliswaar stopte Colnot het schot, maar liet den bal weer uit z'n handen vallen de scheidsrechter wees naar 't midden. Volgens hen, die vlakbij en achter het doel stonden, had de bal de doellijn evenwel nog niet gepasseerd. Maar de scheidsrechter beslist nu eenmaal en dus had B.S.V. b met 2—0 de leiding met nog een kwartier te spelen. Dit. werd aanvoerder Kuipers toch wel wat al te bar. Hij haalde Piet Wijers in de achterhoede terug en ging zeil naar voren. En ziet, spoedig had hij succes ook, toen hij na ferm doorzetten alleen op Louis Dames kwam afrennen. Louis liep uit, maar 't gaf hem weinig en over het hoofd van den keeper heen verdween de bal in het net (1—2). Toen kwam de spanning er eerst recht in. Jan Willig trok zich in de achterhoede terug en hoe a ook zwoegde, het lukte niet en met een nederlaag moest zij het veld verladenB. heeft hierdoor twee kostbare puntjes veroverd en zal zoo spelend voor ieder ander elftal moeilijk zijn te verslaan. Bij a hebben we eigenlijk geen uitblinkers kunnen ontdekken, het heele elftal speelde o.i. ver beneden zijn gewonen vorm. In de, b-ploeg heeft Louis Dames in het doel op duidelijke wijze getoond het nog lang niet te zijn verleerd, hij heeft heel wat keurig gered. Fokke onker verdedigt stug, maar is veel te onbesuisd om tot een goed' speler te worden grekend. Dan was Dick Zwakman heel wat beter. In de middenlinie schitterde Wally Rensink, die de beste speler van het veld was. Aanvoerder Mays heaft heel wat ge stopt, maar moet beter leeren plaatsen; Kees Huij- gens voldeed lang niet slecht. In de voorhoede waren Jaap Jansen, Dirk Mosk en Thijs Kroon ditmaal de uitblinkers. der Zitdag te MIDDENMEER Woensdag 1 April van 10 tot 12 uur in Café Smit. Zitdag te SCHAGEN Donderdag 2 April van 9.30 tot 12 uur in „De Beurs" bij Boontjes. HOOGWOUD. Adsp. V.C.L.—Hollandia d. 10. De adsp. van V.C.L. hebben Zondagmorgen die van Hollandia d een 10 overwinning afhandig weten te maken. Het was een drukke morgen in het V.C.L. kamp. Ook bij Holl. was het zwoegen; de beide partijen ga ven elkander niets toe. Met 10 man kwam V.C.L. in het veld, en moest toe zien, dat haar krachtige aanvalspogingen steeds op ernstig verzet bij Holl. stuitten. Al heel spoedig wist V.C.L. de leiding te nemen, maar vermocht de heele wedstrijd door nimmer meer te doelpunten. Ook Holl. kon het doel maar niet met resultaat vin den. Was er nog een enkele maal een goede kans voor haar, dan kwam het leder toeh nog niet goed terecht. Na de rust concentreerde het spel zich grooten- deels voor het V.C.L. doel. Angstig was het soms om aan te zien en dat er geen doelpunten van gekomen zijn, mag dan ook een toeval heeten. V.C.L. vermocht maar niet den bal eens goed vrij te krijgen. Was dit een oogenblik nog eens het geval, dan was de voor hoede te slap om haar verder af te werken. V.C.L. kan in elk opzicht voldaan zijn. De Engelsche Kweekersorganisaties hebben zich tot de regeering van hun land gewend met het verzoek het Engelsche invoerrecht op tomaten te bepalen op 3 d. per lb. dat is bijna 20 ct. per K.G., gedurende het tijdvak 15 Mei-15 Nov. Het Centraal bureau der Tuinbouwveilingen heeft daarin aanleiding gevonden zich tot den Minister-president te richten met een adres, waarin verzocht wordt, al zijn invloed aan te wenden, ten einde deze hooge invoerrechten, die een ramp voor onze tomatenkweekers zouden zijn te voorkomen. NOORD-SCHARWOUDE NED. HERV. KERKKOOR Naar wij vernemen is door een aantal van de Ned. Herv. kerk wederom een koortje gevormd, dat o.a. bij .opening van de nieuwe kerk op 19 April a.s. eenige liederen ten gehoore zal bren gen. GYM.-VER. „HERCULES EN HYGIEA" Zondagmiddag werd in het lokaal van den heer J. de Bakker een Matinée gegeven, waarvoor groote belangstelling werd betoond, vooral van de zijde ,der ouders. Hat programma werd geheel door de adspiran- ten uitgevoerd en was getiteld „Wij gaan op marsch" Voor den directeur geen gemakkelijke taak met de uiteenloopende leeftijden der adspi- ranten, doch behoudens enkele foutjes liep alles vlot van stapel. Alles wat ons dorp aan vermaak voor de jeugd geeft, zooals nieuwe weg, veilingterrein, sluis- werken, de Langebalk enz. werd ons in revue- KEEPER CHRISTIAENS IN HET WILHELM INA« GASTHUIS. Amsterdam, 29 Maart. Naar wij vernemen was de toestand van den Belgi schen keeper Christians, die tijdens den wedstrijd Nederland—België in het Stadion met een der Nederlandsche spelers in botsing is gekomen, tengevolge waarvan hij kwam te vallen en een lichte hersenschudding had op- geloopen, hedenavond nog niet van dien aard, dat hij het Wilhelmina-ziekenhuis, waarheen hij vervoerd was, kon verlaten. vorm weergegeven. De tafreelen raadhuis en' kleuterschool waren heel aardig. Bij dit alles wordt het eigenlijke doel de gymnastiek niet vergeten Hierbij viel ons op de keurige afwerking der nielsbuck oefeningen De tooneelverzorging, decors e.d. waren heel goed. Een en ander werd opgeluisterd door het welbekende orkest „de Vroolijke Vinken" onder, leiding van den heer Langend ijk. De tweede opvoering wordt a.s. Zondag gei houden. OUDKARSPEL WEDSTRIJDEN NED. KOLFBOND De derde en laatste wedstrijd van de Pers- en. Propaganda Commissie van de Ned. Kolf bond! werd Zondag gehouden in de kolfbaan van den; heer C. Vis alhier. Er werd hier gekolfd om dei prins-titel van de derde klasse. Wederom werd' door een twintigtal clubs deelgenomen, terwijl er vrij veel belangstelling bestond van de zijdel der kolvers. Geslagen werden vijf partijen van vijf slagen* De uitslagen waren als volgt: Gummiballen: Eerste prijs en prins de heeï Buis 187. 2. de heer J. Deutekom 185. 3. de heen H. Aarts 178 De prijzen werden met een toepasselijk woorcÉ uitgereikt door den heer L. Mallekote, lid van; de Pers- en Propaganda Commissie. Wij memoreeren nog even dat de keizerstitel van de eerste klasse gummi werd gewonnen door de heer Th. Rijper Jr.,; voor sajetkolvers door den heer H. Ero te Koog aan de Zaan. De ko-. ningstitel van de tweede klasse voor den heer M. Groenewoud te Spanbroek en die van de sa* jetkolvers voor den heer Blaauboer te Barsinger-» horn. Woensdag 1 April a.s. zal het 25 jaar geleden zijn, dat de heer P. Eecen P.z. alhier, als agent van de Noord-Hollandsche Brandwaarborg-Mijt werd aangesteld. ZU1D-SCHARW0ÜDE De wedstrijd, gespeeld tusschen Damlust alhier, en D.O.S. te St. Pancras, werd gewonnen door D.O.S. met 38-20 De Geheelonthouders vereenigingen van Lan- gendijk en St. Pancras hebbenin de zaal varS den heer Kramer alhier het 39sle jaarfeest ge vierd van het bestaan van de geheel-onthouders beweging alhier. Na het openingswoord van den voorzitter werd de avond afgewisseld met een pleidooi voor de geheel-onthouding, zang, tooneel, muziek en voordracht. Allen, die hun medewer* king aan dezen avond verleenden hebben zich' van hun taak op uitnemende wijze gekweten en hebben er aan meegewerkt, dat deze bijeenkomst weer een succes is geworden. Er heerschte een; gezellige en aangename sfeer, die niet zal nalaten de saamhoorigheid onder leven en geestverwant ten te versterken. Onderlinge Operatie-kas. ALG. VERGADERING De onderlinge Operatie Kas van bet Streekver». band van vereenigingen voor vrij ziekenhuisver- pleging in N.-Holland hield op 28 Maart een Alg. Vergadering in het paviljoen „Kinheim" tg Alkmaar. De opkomst van leden was niet groot. Voorzitter, de heer L. J. van der Kuijl, opendei met welkom, waarbij hij memoreerde het over-, lijden van den bode te Broek op Langendijk, wij len de heer Schoon. Spr. hoopte dat men met den heer Slot op dezelfde voet zal doorgaan, alg wijlen de heer Schoon zijn taak vervulde. Na voorlezing en vaststelling der notulen van de vorige vergadering werden verschillende me dedeelingen gedaan over het werk der O.O.K* In Berkhout is een nieuwe afdeeling opgericht, terwijl in enkele andere gemeenten besprekingen worden gevoerd. De administrateur, de hoer H* G. Rijs roemde de goede medewerking van Pen ningmeesters en boden, en waarschuwde tegen; de particuliere maatschappijen, die hoogei'3 premies moeten berekenen, omdat ze zijn geba seerd op winst maken. Het aantal leden bedroeg op 1 Januari 1936! 1503. Hiervan waren verzekerd 75 tegen f 150.- en 75 tegen f 100.- Opgenomen u erden 24 leden* Aan 13 leden werd f 75.- uitgekeerd, aan 1 f 70.* aan 1 f 65. verder eenmaal f 63.75 f 63.- f 44aan' 2 leden f 40, aan 1 lid f 38.-, f 32.50, aan twen leden f 25.-, een f 8.- en een f 3.25 Op 1 Januari waren aangesloten 14 afdeelin- gen van Ziekenhuisverpleging. De rekening over; het jaar 1935 werd, nadat door den heer J. Kra mer te Zuid-Scharwoude verslag was uitgebracht; van het gehouden onderzoek waarbij alles in de beste orde is bevonden, vastgesteld op de volgen de cijfers: Ontvangsten f 2529.97. uitg. 2529.97, waarbij is inbegrepen een storting in het reser vefonds van f 4-95.23 Het reservefonds is hier door gebracht op f 1591.76 Vervolgens werd de begrooting 1936 behandeld sluitende op een totaal bedrag van f 2460.- Op deze cijfers werd de begrooting vastgesteld, Bij de rondvraag werden nog enkele vragen gesteld, welke naar genoegen werden beantwoord.

Schager Courant | 1936 | | pagina 7