fieeo speciale zitting ven dsn meuwen Rijksdag. Wierinnermeer. Uit onze omgeving. JAC. JANSEN, Musicus Enorme belangstelling voor de „Queen Mary" Langer diensttijd voor Zeemiliciens. Predikbeurten. Marktberichten. koe0ras JULIANADORP. Naar wij vernemen, is door het College van Kerk voogden der Ned. Herv. Gemeente Huisduinen en Julianadorp benoemd tot Kerkelijk Ontvanger en Secretaris, de heer Joh. Waasdorp, Kortevliet 22 te Julianadorp, zulks in de plaats van den heer J. Don ker, die daarvoor heeft bedankt. Men deelde ons mede, dat Zaterdag aanstaande te 'Julianadorp' door de Provinciale Commissie uit de Rundveefokvereenigingen in de Provincie Noord- Holland een Stierenkeuring zal worden gehouden. Algemeene vergadering van de Begrafe- nisvereen. „De Laatste Eer" te Jnliana- dorp. Maandagavond werd door bovengenoemde vereen, een algemeene vergadering gehouden in het café ,,'t Centrum", van den heer H. W. Veul. Volgens de presentielijst waren slechts 23 leden aanwezig. De voorzitter de lieer G. Kuiper heet de aanwezigen welkom en spreekt de verwachting uit dat de te behandelen punten op aangename wijze zullen mo gen passeeren. De vergadering is hiermede geopend en thans wordt toegelicht dat punt 2 van de agenda moet zijn: Overzicht van den finantieëlen toestand der vereeniging, en verder om een maatregel te tref fen om op een geschikte manier van de obligaties af te komen. Hij meent dat bij een vorige gelegenheid reeds is gebleken dat er leden zijn die er niet veel waarde meer aan toekennen om deze te bezitten. Aan de hand daarvan meent het Bestuur een oplossing gevonden te hebben om de in omloop zijnde obliga ties tegen een minimum bedrag in handen té krij gen. Een taxatie van de eigendommen heeft uitgewe zen dat deze de som van f 200 niet te boven gaat. het kasgeld daarbuiten gelaten. De uitkeering moet dus zoo gering mogelijk zijn. Gevraagd wordt of deze schatting niet te laag is, waarna een specificatie wordt voorgelezen. Aan de hand daarvan stelt het bestuur dan ook voor de uitkeering te bepalen op 2 pet. Door een lid wordt daartegen gewaarschuwd, hij zou de 10 pct.^iit het reglement vast willen houden, dit wordt door ande ren ook naar voren gebracht, en daarenboven er op gewezen, dat sinds de oprichting geen rente is be taald en dat dit ook f 50 op een obligatie van f 100 bedraagt. Daaruit volgen nog eenige discussies van ondergeschikt belang en wordt het bestuursvoorstel om 2 pdt. uit te keeren in stemming gebracht. Hiervoor verklaren zich 20 van de 23 aanwezige le den, zoodat dit besluit straks als punt van bespre king op de eerstvolgende agenda zal voorkomen. Bij de rondvraag wordt geïnformeerd hoe de leden die niets anders bezitten dan een obligatie, straks ha de inlevering daarvan zullen worden behandeld. Het Bestuur meent, dat men dan daarmede heeft afgedaan, waarop een der aanwezigen antwoordt, dat zulks wel juist kan zijn, maar dat er toch een zekere morecle verplichting tegenover die personen bestaat, want zij toch hebben ook hun geld geofferd in liet belang der vereeniging. En worden zij nu zonder meer van de ledenlijst afgevoerd, dan is dat onbillijk te noemen. Laat ze dus oo de ledenlijst slaan, het zal de vereeniging ten goede komen in zooverre, dat men zich van de symoathie van velen verzekerd mag houden en dat is ook voor de toe komst wat. waard. Nadat t hierover nog liet een ken, •ander gezegrf ig, word? vatT'Vlo Wstuurstafei' de 'mc- dedoolihg gedaan, dat'mén hiermede' arconrd gast en allen dus on de ledenlijst 'zullen bliiven voor komen en ook evenals dat altijd het geval is ge weest aan hen hij een uit te voeren begrafenis een reductie op den prijs zal worden verleend. De wer ving van nieuwe le-hii zal spoedig ter hand genomen worden. Verder wordt aangedrongen, door meerdere sprekers, om de rekening over het gepasseerde jaar te laten nazien. Er zijn sinds de vorige vergadering 5 weken verloopen Voorgesteld wordt nu een dag te bepalen, doch de Commissie zal thans een uitnoo- di.ging op korten termijn ontvangen. Verder is er niets meer aan de orde en wordt met dank voor dc gevoerde besprekingen, de vergadering gesloten. i 4 ,v r, e v n ij ff BROEK OP LANGENDIJK. Jaarvergadering Coöp. Boerenleenbank. Maandagavond kwam de bank in vergadering bij een ten huize van den lieer C. Vijzelaar. Voorzitter S Wagenaar memoreerde in zijn ope ning de slechte economische toestand en trots dat verkeeren de boerenleenbanken in een gunstige po sitie tegenover vele andcie banken, hetwelk is te danken aan de goede organisatie en scherpe controle Het jaarverslag wees 'ook op deze gunstige om standigheid. Er werd op gewezen, dat het geen in stelling is om winst te maken, maar om de leden te helpen. Daarnaast werden zij, die niet aan hun verplichtingen konden voldoen, opgewekt op de daar voor gestelde uren te koinen, ter bespreking hunner moeilijkheden, daar anders strenge maatregelen moeten worden genomen Den spaarders werd ver zocht hun boekjes op tijd in te zenden, ter voorko ming van boete Met ledental bedraagt 290. Op de spaarbank zijn geboekt 1035 posten en op de leen bank 2421, tezamen 3456 posten. Aan spaargelden werd ingelegd f75.519.65. Afge lost werd op de voorschotten f 11.133.19. De ontvang sten in loopende rekerting bedroegen f 182.070.58 en van de centraio bank f85.168.53. Aan rente van voor schotnemers is ontvangen f9.412.68 en van loopende rekeninghouders f8.835 05 j\an spaarders uit de spaarbank is terugbetaald £71.579.19. Aan voorschotten is uitgegeven f3000 en aan rekeninghouders f 1G8.819.19. hieronder is begre pen de afschrijving op dubieuze posten, die werd geplaatst bij de rekening reserve-debiteuren. Aan de centrale bank is uitgegeven f 111.917.92. De rente aan spaarders bedroeg f 5404.76, aan reke ninghouders f2240.49 en aan de centrale bank f 6152.91. De rekening sluit in ontvangsten en uitgaven op f423.163.08 en de balans pp f407.253.89. De op de re serve gebrachte winst bedroeg f912.04. Het af-tredende bestuurslid A. Glas Cz., werd her kozen, evenals de heer C. Spaans tot lid van den Raad van Toezicht. De heeren S. Wagenaar en C. Spaans werden tot plaatsvervangende bestuursleden herkozen. Met den wensch "cTat 1936 een gunstig jaar moge zijn voor de leden volgde sluiting. nieuwe n i et) o r p Vergadering Zwemclub „De Rijd". In dc vergadering van het Bestuur van bovenge noemde vereeniging, gehouden in de Prins Maurits alhier, is o.m. besloten bij de zwemgelegenheid aan de Rijd verschillende verbeteringen aan te brengen. Deze zullen bestaan in het uitbreiden der kleedge legenheid, het aanbrengen van een W.C. en van een douche, terwijl het toezicht belangrijk zal worden uitgebreid. Niettegenstaande deze verbeteringen, welke een vrij belangrijk bedrag vragen, zal de contributie welke thans bedraagt f 1.25 per lid en voor kinderen f0.2o, niet verhoogd behoeven tc worden. Kaarten .Voor een geheel gezin kosten f2-.per jaar» Genoemde uitbreiding is zeer gewenscht. Des zomers met mooi weer kan het aan de Rijd razend druk zijn en komt men plaats te kort. Toch heeft het bestuur lang geaarzeld met deze uitgaven te doen, w|nt het is alleen met heel mooi weer zoo druk en het zwemseizoen is kort. Loopt het weer dan niet mee, dan is het financieele gedeelte ook veelal niet best. Men vertrouwt echter dat het aantal leden door deze verbetering nog zal toenemen en men hoopt te vens op veel mooi weer. MOERBEEK. Gisteravond heeft het Nut alhier haar laatste Nutsavond gehouden, ten huize van den heer v. d. Molen. Ondanks het slechte weer waren toch velen gekomen, om van dezen avond te genieten en ge noten is er volop, want ook het program van deze laatste avond is verloopen, zooals dat in de Moer beek gebruikelijk is. De club heeft heel goed werk geleverd. Een compliment hiervoor, aan den leider is zeker op zijn plaats. Als bijzondere attractie werd een verloting gehouden, waarvoor de prijzen door verschillende dames en heeren zijn geschonken aan en tot steun van het Nut. Tot het goede en gezellige verloop heeft zeker de muziek het hare liijgedragen. Nadat het officieele gedeelte met een kort woord was beëindigd, bleven de aanwezigen nog tot laat bijeen onder een gezellig dansje. De dansmuziek werd gegeven door Arie Kos, pi ano met accordeon. Mogelijkheden der techniek. Dank zij de voortschreidende technische vooruit gang is voor onze omgeving de tijd voorbij dat er koren werd gezaaid uit de hand. Monstermachines nemen dit werk met zeer goede resultaten meer en meer over. Cijfers zooals ze ons thans worden ge geven over één dag zaaien grenzen aan het onge- loofelijke. De trekkerbestuurder C. Korstanje heeft naar wij vernemen hierin het record glansrijk gebroken, door met een 8 Meter Zaainiachine, voortbewogen door een 35 P.K Dieseltrekker, in 11 uur een landopper vlakte van 48 H.A. te zaaien of ruim P/4 H.A. per uur. In een volle week werd dan ook 223 H.A. Goud gerst ingezaaid op de Mansholtkavels. Pracht pres tatie inderdaad. Demonstratie Esso-Benzine. A.s. Woensdag (Beursdag) zal in Garage Klare te Middenmcer door trekkrachtmeting enz. worden ge demonstreerd met Esso- cn Benzineproducten. Waar met open carharateurs moet worden gede monstreerd, kon voor een openlucht-demonstratie geen vergunning worden gegeven. Allen die recht streeks of zijdelings interesse hebben voor motor- tractie, benevens auto en motorbezitters worden uitgenoodigd bij de demonstratie in de garage aan wezig te zijn. Men raadplege voorts de in dit num mer voorkomende advertentie. Met nadruk moet worden vastgesteld, dat, hoewel het juist. 1 April is, hier geen sprake is van een April-mop! De roode hond treedt op. ïn sommige gezinnen en zeer verspreid over de W.Meer is onder kinderen en ook grooteren de roode hond gesignaleerd. Gelukkig echter is deze ziekte ook thans, zooals meestal, niet kwaadaardig. Naar het bondsconcours. Naar'wij uit zeer goede bron vernemen, denkt 't Chr. Muziekcorps Soli Deo Gloria deel te nemen Kan-het. op Hemelvaartsdag te Texel-te houden Bonëscoftcours* en wel-in de 4e afd Gezien de korte besfaansfijd van dit corps getuigt dit van zeer groo- te durf. BARSINdERR O RN KOLHORN. Uitvoering U.D.I. Zondagavond gaf de Gymnastiekvereniging U.D.I. een openbare uitvoering in den zaal van den heer A. Buis. In een vlot. tempo werd het uitgebreid programma afgewerkt. Grappig was het als een paar van de allerkleinsten in al te grooten ijver juist met de be wegingen in de war raakten. De brug- en paardoeïeningen van de 2e afd. jon gens en meisjes, toonden duidelijk, dat ze al een tran'e hooger stonden op hun gymnastische loopbaan. Stralend van trots vormden zoowel de 'ongens als de meis'es een aardige groep tot besluit van hun nummer. Daarna volgden voor dc 1ste afd. jongens de K.N.G.V.-seriën oefeningen .1935—1936, die on de maat van gramofoonmuziek keurig werden uitgevoerd. De le afd. meisjes turnde aan de brug, waarhij enkele m eis'es een uitmuntend figuur maakten. De dames- en heerengroepen vergastten ons op ringen- en paardoefeningen, terwijl de K.N.G.V.-seriën 19351936 van heide groepen bijzonder mooie num mers vormden. De veteranen heeren gaven brugoefeningen en Niels-Buck-oefeningen ten beste en toonden nog steeds voor de jongelui oen voorbeeld te kunnen zijn. Hetgeen in de jongens- en meis:esafdeeling bereikt wordt, is voor het grootste deel te danken aan de stuwkracht van den directeur, den heer W. Kees man. De dames en heeren toonen daarbij ook het eigen doorzettingsvermogen dat voor den directeur een eroo.te steun wordt. De veteranen toonen met welk een ijver en wils kracht schitterende resultaten te bereiken zijn. Ook voor den leider van deze groep, den heer N. Kees man, was deze avond weer een succes. Tot slot gaven de veteranen een komisch filmop treden. waar een uitbundig succes mee werd geoogst. Na de pauze werd nog een aardig kluchtspel onge voerd, en het was al laat voor de danslustigen de bee- nen in beweging konden zetten. Verder vermelden we nog dat de voorzitter, de heer N. Keesman, dank bracht aan allen die tot. het slagen van den avond hadden meegewerkt, speciaal me?. Blaauhoer uit Schagen en mei. G. v. d. Klooster, die de plaats van mei. van Alteren, die wegens ziek te verhinderd was, hebben vervuld. Een opwekking om lid te worden van U.D.I.' werd natuurlijk niet vergeten. HOFSTEDE AFGEBRAND Spijkenisse Gistermiddag is brand uitgebro ken in de hofstede, bewoond door Berchout Zn te Hartel onder Spijkenisse. De brandweer was spoedig ter plaatse, doch kon niet voorkomen, dat de hofstede geheel uit brandde. De oorzaak is onbekend. Vezekering dekt de schade. ITALIE's BODEM IN BEWEGING Vrij krachtige aardbeving geregis treerd. Rome Zondagavond om 22 u. 28 is door alle meteorologische instituten in Italië een vrij krachtige aardbeving geregistreerd, welker epi centrum op 650 K.M. van Rome was gelegen. De beving plantte zich van het Zuid-Oosten naar het Noordwesten voort» heeft te Schagen EEN UUR dis ponibel voor SCHAGEN'S HARMONIEKAPEL. Bovengenoemde vereeniging zal haar tweede win- terconcert a.s. Zondag geven. Gaarne wekken we alle vrienden van de Harmoniekapel op, nu eens niet thuis te blijven, maar dit concert te bezoeken. We hebben al verschillende keeren uiting gege ven, dat het zoo heel goed gaat met onze kapel. Het eerste concert onder leiding van Jac. Jansen zijn we verbaasd geweest over de groote vorderingen, de vol gende concerten bleek het steeds weer, dat de kapel door gaat zich artistiek te ontwikkelen. Het programma is met groote zorg gekozen. Een paar pittige marschen, een paar walsen, als: „Espana" en „Die lustige Brüder", ouverture „Heimkehr aus der Fremde" van Mendelssohn en aardige bijnum mers, werkelijk een programma dat den geheelen avond u gespannen kan houden. We vertrouwen dat Jac. Jansen en zijn mannen ons weder een muzikale avond zullen bezorgen. La ten de belangstellenden nu eens net als vroeger, zor gen dat de concertzaal zoo al niet te klein is, dan toch goed gevuld zal zijn, het zal hun geenszins spijten. COLLECTE. SchagenHarenkarspelSt. Maarten In deze week zal in bovenstaande gemeenten wor den gecollecteerd ten behoeve van de werkkampen van de Centrale voor Werkloozenzorg, gesticht op initiatief van den Raad van Ned. Kerken voor Prac- tisch Christendom. De regeering steunt dit particulier initiatief. Bij iedere ontvangen gulden wordt door de regeering drie gulden bijgevoegd. GEMEENTE SCHAGEN. Geboren: Petrus Cornelis, zoon van ChristiAan van Lint en van Afra Cornelia Schaap. Overleden: Margaretha Petronella Spierings, oud 41 jaren. POLITIE. Verloren: een damestaschje. Gevon den: een portemonnaie. Niet minder dan 25.000 menschen Rebben Zondag een bezoek gebracht aan de "bCfueen Mary", die op het oógénblïk te Sout- thampton in het dok ligt Bijna tien uur lang bewoog zich een onafgebroken stroom menschen rond het .gevaarte, en al dien tijd vertelden be ambten van de Southern Railways door middel van luidsprekers bijzonderheden van het schip Reeds om half vier 's' nachts stond er een rij van 15 auto's voor de poort van de werf, die om 8 uur geopend zou worden. Op het. drukste tijdstip passeerden elke minuut 16 auto's de poort. Achttien speciale treinen heb ben vanuit alle deelen van het land 8.000 per sonen aangebraht, terwijl vanuit Gowes en Ports- mouth tal van bezoekers per boot waren gekomen Eenigen waren per vliegtuig gekomen, en vele bezoekers hebben het schip vanuit de lucht be zichtigd. Berlijnsche pers gelooft niet aan tege moetkomingen van Duitsche zijde. B e r 1 ij n: Van welingelichte zijde wordt vernomen, dat de nieuwe Duitsche vredes voorstellen morgen aan Engeland zullen wor den medegedeeld in den vorm van een memo randum. De Duitsche minister van buiten- landsche zaken zal vermoedelijk het docu ment overhandigen aan den Britschen ambas sadeur te Berlijn, sir Eric Phipps. Het docu ment zal eerst worden gepubliceerd nadat de Britsche regeering er kennis van heeft geno men. De Rijksdag zal dus niet bijeenkomen en men is niet voornemens een groote demonstratie te organi- seeren. Naar men in bevoegde kringen te Berlijn ver klaart, verzetten zich teehnische moeilijkheden tegen de bijeenroeping van den Rijksdag. De resultaten van de verkiezingen staan nog niet officieel vast en de verificatie zal nog wel enkele dagen duren. Voorts heeft dr. Frick, de minister van binnenlandsche za ken, nog niet de 750 of S00 nationaal-socialistische Rijksdagafgevaardigden aangewezen, die hij moet kie zen uit de lijst met meer dan 1000 namen van can- didaten welke in het officieele staatsblad is gepubli ceerd. ENDA MAHONI GEBOMBARDEERD Addis Abeba Volgens een officieel commu niqué van het Abessijnsche hoofdkwartier heb ben Italiaansche vliegtuigen gisteren en vandaag Enda Makoni en de omstreken met yperiet-gas bommen gebombardeerd, en daarbij talrijke slachtoffers gemaakt. Een jachtvliegtuig, dat door het luchtafweer geschut was getroffen, is "brandend neergestort. Het Duitsche Nieuwsbureau meldt nog, dat de militaire situatie door het hoofdkwartier z#et bevredigend genoemd wordt. ZWITSERLAND GAAT OOK ZIJN GRENZEN VERSTERKEN. Leening van 235 millïoen fr. overwogen. Bern: - In den Zwitserschen Bondsraad is giste* ren ook de verdediging van de Zwitsersche grens ter sprake gebracht. De leider van het militaire departe ment Minger heeft gewezen op de noodzakelijkheid van de versterking daarvan. De regeering heeft zich in principe accoord verklaard met Minger's inzich ten. Vervolgens werd de kwestie van de voor de ver sterking van de landsgrenzen henoodigde gelden be sproken, waarbij de mogelijkheid onder het oog werd gezien van een eventueele leening tegen lage rente. Het totale bedrag der henoodigde fondsen bedraagt 235 millioen Zwitsersche francs, welke som verdeeld kan worden over verscheidene jaren. Eerste oefentijd voor allen op achttien maanden gebracht. Wijziging dienst* plichtbesluit voor Ned.-Indië. Aneta seint uit Batavia. 30 Maart:/ Door de regeering is aan den Volksraad, met ver zoek om advies, aangeboden een ontwerp-Koninklijk besluit, behelzende eenige belangrijke wijzigingen in het dienstplichtbesluit voor Ned.-Indië, waarbij onder meer de duur van de eerste oefening voor dienstplichtigen bij de Zeemacht van ten hoogste, 5V2, 9 en 12 maanden, voor allen gebracht wordt op ten hoogste 18 maanden. Het ligt in het voornemen om zoodanige maatregelen te treffen dat bij vast stelling van het besluit, conform het thans ingedien de ontwerp, het gewijzigde dienstplichtbesluit reeds op de Juli-ploeg 1936 der Zeemacht van toepassing zal zijn. Ook langer diensttijd in Nederland? Naar de N.R.C. in dit verband vernoemt, ligt het in het voornemen, binnenkort ook den diensttijd van de zeemiliciens in Nederland te verlengen. Doel van het Kon. besluit, dat reeds geruimen tijd in overweging was, is van dien dienst van de zee- miliciens meer gebruik te kunnen maken. De langere diensttijd zal gelegenheid bieden da dienstplichtigen voor allerlei bijzondere werkzaam heden op te leiden en hen in staat te stellen ver schillende brevetten te behalen. De maatregel zal ook tegemoetkomen aan ,het heerschende gebrek aan personeel op do vloot in In- dië en geeft uiteraard ook bezuiniging. Naar het blad verder verneemt, ligt het in het voornemen binnenkort ook den diensttijd van dl© zeemiliciens in Nederland te verlengen. DONDERDAG 2 APRIL. THE STAR OF HOPE MISSION. Julianadorp, nam. 7.30 ur, Ds. J. J. van Petegein, van Hilversum. AMSTERDAM, 30 Maart 193G. Binnenlandsche granen. (Boerennoteeringen). Rogge per 10 Kg. f7.507.90, Cb. gerst f55.50, ha ver [6.500.75, duiveboonen f8.59—9, paardeboonen f5.50—6, groene erwten f 8—9.50,- karwijzaad per 50 Kg. f 10—10.75, blauwmaanzaad f7.50—8. AMSTERDAM. 30 Maart 1936. Aardappelen. (Bericht v. d. Mak. Jac. Knoop). Z. Bonten f2.30—2.60, Z. Blauwen f2.10—2.50, dito eigenheimers f 1.701.80, idem Bevelanders f 1.70 1.80, idem Roodstar f 1.80—2, Bonten en blauwen poters f 1.90—2, Haarlemmermeer en IJpolder Beve- landers f 1.79-1.80, dito bonten f2.40—2.60, Flakk. Eigenheimers f 1.701.80. dito poters f 1.501.69, Spuische eigenheimers f 1.701.80, dito poters f 1.50 1.60, Anna Paulowna zandaardappelen f 1.80^—2.80, I-Iillegommer zandaardapelen f 2.102.80, Friesche Roodstar fl.902, Industrie en roodstar poters fl.50 —1.60. Alle soorten Bonken f 1.70—1.80, alles per 70 kilo, verder per 100 kilo. Winter malta f 1112, Nieuwlandsche zandaardappelen in balen van 50 kilo f2.90—3. Bonken f 2.60—2. AMSTERDAM, 30 Maart 1936. Veemarkt. Aangevoerd: 589 vette koeien, waar van de prijzen waren: le kw. 4953 ct., enkele hoo ger; 2e kw. 40—48 ct., 3e kw. 3238 ct per Kg. slachtgewïcht; S9 melk- en kalfkoeien f140190 per stuk, 106 vette kalveren: 2e kw. 4656 ct. per Kg. levend gewicht; 3e kw. 3644 ct. per Kg. levend gewicht; 114 nuchtere kalveren f 3.50—7 per stuk; 43 schapen f IS—20 per stuk; 568 varkens: vleesch- varkens wegende van 90110 Kg. 4142 ct., zware varkens 39—40 ct., vette varkens 3839 ct. per Kg. slachtgewïcht; 19 paarden f 70110 per stuk. Over zicht: Runderen flinke aanvoer, handel kalm en nauwelijks prijshoudend. Vette kalveren matige aan voel*, handel traag, prijzen iets hooger. Nuchtere kalveren geringe aanvoer, handel vlug, prijzen iets hooger. Schapen geringe aanvoer, handel sleepend, prijzen iets lager. Varkens flinke aanvoer, handel kalm, prijzen lager. ALKMAAR, 30 Maart 1936. Andijvie fl.503.80. Bloemendaler kool f4.5011.50, bloemkool I f 11, TI f5.50, bieten f3.60, gele kool f513, kropsla f3.206.50, koolrapen f 2.80, prei 1.50 4.20, peterselie f2.203.20, rabarber f4.50—12, raap stelen fl.50—2.20, radijs f 1.60—5.20, roode kool f7.10 10.60. selderie f2.80, spinazie 29—50 ct., spruiten f 4—7, uien f 1—3.60, wortelen f 1.60—3.10, witlof I f 4.50—5.50, II f 2.50—3.50. BROEK OP LANGENDIJK, 31 Maart. 375 Kg. aardappelen: Bevelanders f 2.40, drielin gen f 0.901.10, 10.000 Kg. uien f 2.102.40, grove f 2.30—2.60, 2350 Kg. peen f 2.50—3 20, 13000 Kg. roode kool f 4—8, 5200 Kg. f 4.30—13.80, 16000 Kg. D. witte kool f 3.39-7.30. NOORDSCHARWOUDE, 31 Maart 1936. Aardapnelen: Robijnen f 1.401.70, uien f2.10— 2.50, drielingen 70 ct., grove f2.80, gele nep 60 ct., been f2.60, idem kleine f 1.40, kroten fl. roode kool f 6.30—S.70, doorschot f 46.90, gele kool f 13.30—13.50, D. witte kool f3.90—6.90, doorschot f2.10—2.6a

Schager Courant | 1936 | | pagina 5