Schager Paaschtentoonstelling. De inhoud van het Bekroningen. Hitler's voorstellen aan Eden overhandigd. Ossche strafzaken in hooger beroep. Op de gister gehouden Schager Paaschtentoon stelling werden de volgende bekroningen toegekend: a. vetvee. No. 1. Voor den besten en fijnsten gemesten Os, met hoogstens 6 breede tanden: le prijs f 30, A. Pruissen, Haarlemmermmeer; 2e pr. f 15, A. Spaans, Kolhorn. Kwaliteitsprijs: A. Pruissen, Haarlemmer- meel*. Bestuurspi*.: Gebr. Slooten, Haarlemmermeer. No. 2. Voor de besten, fijnsten 2-jarigen Os, met hoogstens 2 breede tanden: le prijs f20, Gebr. Kwel- dam, Schagen; 2e prijs f10, M. Muijs, Dori'egeest, Uitgeest. Kwaliteitsprijs: Gebr. Kweldam, Schagen. No. 3. Voor de beste en fijnst gem. Koe, met 8 br. tanden: le prijs f30, A. Pruissen, Haarlemmermeer; 2e prijs f20, als voren; 3e prijs f15, J. J. v. Schie, Haarlem-Noord; 4e prijs f 10, J. Meijer Dz., Haar lemmermeer; Kwaliteitsprijs: A. Pruissen, Haarlem- mei'meer. Bestuursprijzen: D. Haremaker, Beemster, tweemaal. No. 4. Voor de beste en zwaarst gemeste Koe met 8 bi*eede tanden: le pi'ijs f25. A. Pruissen, Haar lemmermeer; 2e prijs f 15, J. H. P. v. d. Zijden, Heemstede; 3e prijs f10, K. Hopman, Burgerbrug. Kwaliteitsprijs: A. Pruissen, Haarlemmeimeer. No. 5. Voor de beste en fijnste gemeste Koe met 6 breede tanden: le prijs f35, O. de Koek, Nieuw- Vennep; 2e prijs f25, A. Pruissen, Haarlemmermeer; 3e prijs f 10, C. Bulk, Nieuw-Vennep. Kwaliteitsprijs: O. de Koek, Nieuw-Vennep. Bestuursprijzen: D. Ha remaker, Beemster; N. C. Smit Dz., Twisk en C. S. Smit, Beets. No. 6. Voor de beste en fijnste gemeste Koe met 4 breede tanden; le prijs f35, J. H. Verhulsen, Am sterdam-West; 2e prijs f25, J. H. P. v. d. Zijden, Heemstede 3e prijs f 10, A. Pruissen, Haarlemmer meer. Kwaliteitsprijs: J. H. Verhulsen, Amsterdam- West; Bestuursprijs: C. Bulk, Nieuw-Vennep. No. 7. Voor de iieste en fijnste gemeste Koe, dik- ■bil, niet afgewisseld: le prijs f20, A. Pruissen, Haar lemmermeer; 2e prijs f10, A. Pruissen, Haarlem- mei*meer. Kwaliteitsprijs: A. Pruissen, Haarlem mermeer. Bestuursprijs: J. J. v. Schie, Haarlem. No. 8. Voor de beste en fijnste gemeste Vaars, met hoogstens twee breede tanden, gewicht boven 575 Kg.: le prijs f25, A. Spaans, Kolhorn; 2e prijs f 15, O. de Koek, Nieuw-Vennep. Bestuursprijs: A. Spaans, Kolhorn; P. A. Melchioi*, Kolhorn. No. 9. Voor de beste en fijnste gemeste Vaars, met hoogstens twee breede tanden, gewicht tot en met 575 K.G.: le prijs f25, J. F. Hannema, Winkel; 2e prijs f 15, H. van Hoorn, Wieringerwaard; 3e prijs f 10, G. Beers, Groetpolder, Winkel; 4e prijs f5, L. Metzelaar, Anna Paulowna. Bestuursprijs: Gebr. Knoop, Nieuw-Vennep. No. 10. Voor de beste vette Koe (melkgevend): le prijs f25, V. Kav Cz., Twisk; 2e prijs f 15, A. Wie- ring, Zwaagdijk-Oost; 3e prijs f10 J. van Diepen, Hoogwoud: 4e prijs f5, Andr. Blokker, Oudesluis. Kwaliteitsprijs: Wed. P. Wiei'ing, Zwaagdijk-West. De Kampioensprijs. Het kunstvoorwerp voor het beste beest van de Tentoonstelling, gekozen uit de eerste prijswinners der rubrieken l10, werd toegewezen aan A. Pruis sen, Haarlemmermeer, met een Koe, dikbil, niet af gewisseld. No. 11. Voor het beste vette Kalf: le prijs f10, K. Gootjes, Dirkshorn; 2e prijs f5, als voren; 3e prijs f2.50, Gebr. Jonker, Stroet, St. Maarten. b. wolvee. No. 1. Voor de beste Oonschapen, van Texelsch ras, met of zonder lammeren: le prijs f 15, M. Kant, Winkel; 2e prijs f10, P. Marrees Dz., Beemster; 3e prijs f5, K. Reijne, Bai*singerhorn. Bestuursprijs: Wed. H. Langedijk, Abbekerk, tweemaal. No. 2. Voor de beste Overhouders: le prijs f 10, W. Scholten, Alkmaar; 2e prijs f7.50 J. Stammes, Nieu we Niedox-p; 3e prijs f5, A. Sleutel, Schagen; ,4e prijs f2.50, J. Veerman, Schagen. No. 3. Voor den besten Ram, van Texelsch ras, geboren in 1934 of vroeger: le prijs f7.50, M. Kant, Winkel; 2e prijs f5, Wed. H. Langedijk, Abbekerk; Bestuursprijs: K. Reijne, Barsingerhorn. No. 4. Voor den besten jarigen Ram, van Texelsch ras: le prijs f7.50, W. v. d. Ooi*d, Barsingerhorn; 2e prijs f5, P. Marrees Dz., Beemster; 3e prijs f2.50, G. Oosterman, St. Maartensbrug. Bestuursprijzen: M. Blaauboer, Wiei'ingerwaard; P. Marrees Dz. Beemster; P. Borst, Heerhugowaard-Noord. c. varkens. No. 1 Voor de beste vette Varkens: le prijs f10, .T. C. Bruin, Burgerbrug; 2e prijs f7.50, Jn. Wage- maker, Abbekerk; 3e prijs f5, P. Zwaan, Schagen; 4e prijs f2.50, als voren. Bestuursprijs: Jn. Wage- maker, Abbekerk. No. 2. Voor de beste Fokzeug met of zonder big gen: 2e prijs f5, Corn. Spaans, 'Barsingerhorn. No. 3. Voor de beste Fokzeug met biggen, inge schreven in het Noordhollandsch Groot Yorkshire Varkensstamboek: le prijs f20, P. Boi*st, Heerhugo waard-Noord; 2e prijs f 15, C. Muijs Hz., Heiloo; 3e prijs f10, P. Blokker Nz., Akersloot; Bestuursprijzen A. Dekker Kz., Oterleek en S. v. d. Wal, Winkel. No. 4. Voor de beste dragende Fokzeug, ingeschre ven in het Noordhollandsch Groot Yorkshire-Var- kensstomboek: le prijs f20, Jb. Pleijter, Nieuwe Nie- dorp; 2e prijs f 15, P. Borst, Heex*hugowaard-Noord; 3e prijs f10, D. Schoen, Benningbroek; Bestuurs prijs: C. Wagemaker, Sijbekarspel. No. 5. Voor den besten Dekbeer, ingeschreven in het Noordhollandsch Groot Yorkshire-Varkensstam- flxoek: le prijs f20, S. v. d. Wal, Winkel; 2e prijs f 15, Spierdijker Varkensfokvereeniging; 3e prijs f 10, Beerenhouderij „Ons Belang", Ursem; Bestuursprij zen: J. Bleeker Cz., Assendelft; P. Borst, Heerhugo waard-Noord. d. pluimgedierte. Voor de rubrieken Pluimgedierte en Konijnen wer den beschikbaar gesteld, als le prijzen f2.50 en als 2e prijzen fl.50. No. 1. Brakels: le prijs D. Wit Cz., Nieuwe Nie dorp. No. 2. Hollandsche Hoenders (Hamburgers): le prijs J. Harteveld, Alkmaar; 2e prijs S. Vasbinder, Alkmaai*. No. 3. Wyandottes: le prijs Jb. de Groot, Alk maar; 2e prijs Du Crocq, Alkmaar. No. 4. Leghorns (wit): le prijs Jb. v. Zon, Alk maar. No. 6. Leghorns (andere kleuren)? le prijs J. F. Hannema, Winkel. No. 9. Minorca's: le prijs Jr. Smit, Spanbroek; 2e prijs als voren. No. 10. Rhode Island Reds: le prijs J. Blaauboer, Alkmaar; 2e prijs C. Visser, Wieringerwaard, No. 13. N.-H. Blauwen: le prijs E. Barten, Stroet, St. Maarten; 2e prijs D. Wit, Nieuwe Niedorp. No. 14. Andere Rassen: le prijs F. Molenaar, Scha gen; 2e prijs D. Wit Cz., Nieuwe Niedoi'p. Krielen: No. 15. Hollandsche Krielen: le prijs J. N. van Diepen, Alkmaar; 2e prijs Ji*. Smit, Spanbroek. No. 16. Java Krielen: le prijs C. de Geus, Alk maar; 2e prijs K. Groen, Lutjewinkel. No. 17. Wyandotte Krielen: le prijs: Jr. Smit, Spanbroek; 2e prijs als voi*en. No. IS. Cochin Krielen: le prijs A. J. Luttei*ot, Kolhorn. No. 20. Engelsche Vecht-Ki*iel: le prijs Jb. v. Zon, Alkmaar. No. 21. Andere Rassen Krielen: le prijs Du Crocq, Alkmaar; 2e pr. G. Bi*ugman, Groetpolder, Winkel. Eenden. No. 22. Noordhollandsche Spreeuwkoppen: le prijs Jr. Smit, Spanbroek; 2e prijs idem. No 23. Loopeenden: le prijs D. Duin, Dirksliorn; 2e prijs Jr. Smit., Spanbroek. No. 24. Khaki Campbell Eenden: le prijs C. Borst Pz., Heerhugowaard-Noord. No. 25 Andere Eenden: le prijs Jr. Smit, Span broek; 2e prijs als voren. Diversen. No. 26. Kalkoenen, Fazanten en Pauwen: le prijs D. Duin, Schagerwaard. No. 27. Toornen 14, 1—6: le prijs J. Blaauboer, Alkmaar; 2e prijs Jr. Smit, Spanbroek. E. KONIJNEN. No. 1. Vlaamsche Reus, wit, Ram: le prijs Gebr. Visser, Alkmaar; 2e prijs J. v. d. Aakster, Alkmaai*. No. 2. Vlaamsche Reus, wit, Voedster: le prijs S. Groot, Alkmaar; 2e prijs H. Kistemaker, Kolhorn. No. 3. Vlaamsche Reus, andere kleur, Ram: 2e prijs G. Vriend Kz., Wognum. No. 6. Lotharingers, Voedster: 2e prijs D. Sleutel, Barsingerhoi'n. No. 7. Weener, Ram: le prijs K. Vader, Winkel; 2e prijs C. Kooij Hz., Harenkarspel. No. 8. Weener, Voedster: le pr. K. Vader, Winkel. No. 9. Angora, Ram: le prijs Poelstra, Alkmaar. BERLIJN, 1 ApriJ. Het Italiaansche agentschap Stefani vei*necmt uit welingelichte bron, dat de Duitsche voorstellen hedenmorgen aan Eden zijn overhandigd. Het document beslaat 22 getypte vellen en bestaat uit 27 punten, welke in drie verschillende deelexx zijn gegroepeerd. In het eerste deel zijn juridische ovei*wegingen vervat, waarbij Duitschland zijn weigering ver nieuwt om het memorandum van Londen te aan vaarden, polemiseert over de oppoi'tuniteit der aan gekondigde besprekingen tusschen de genei*ale sta ven van Frankrijk en Engeland en verklaart dat Frankrijk met het Verdrag van Versailles de 14 punten van Wilson, die de grondslag waren van den Wapenstilstand van 1918, geschonden heeft. Duitschland zegt van meening te zijn, dat indien ondei-handelingen moeten plaats hebben voor her- stel van den vrede in Europa, dezen in di*ie phasen moeten geschieden: De eerste phase als inleidende besprekingen ter nauwkeurige bepaling van den toestand. De tweede phase voor concrete onderhandelingen met het doel een definitief accoord te bereiken voor de veiligheid en den vrede in Europa. De derde phase om zekere kwesties op te lossen, zooals het economische vraagstuk, die nog niet op nauwkeurig omschreven wijze kunnen worden be keken, maar die eens in haar geheel moeten wor den onderzocht. Het tweede deel van het document dat uit 17 punten bestaat, bevat de hoofdvoorstellen, welke dezelfden zijn als die van het Duit sche memorandum van 7 Maart, n.1.: het sluiten van non-agressiepacten met Frank rijk, België en Nederland indien dit laatste land dit wil voor den duur van 25 jaren, met een waarborg van Engeland en Italië; het sluiten van een luchtpact met de Westelijke mogendheden, een non-agressie- pact met Litauen, de terugkeer van Duitsch land naar den Volkenbond, terstond of na het sluiten van een accoord, dit alles in de verwachting, dat men binnen zekeren tijd een oplossing verschaft voor het koloniale vraagstuk en voor het vraagstuk der af scheiding van het Volkenbondsstatnut van de discrimineerende bepalingen in het ver drag van Versailles. Duitschland verplicht zich tevens om de effectie ven van zijn troepen in het Rijnland niet te ver- hoogen mits Frankrijk *en België hetzelfde doen. Duitschland en Frankrijk zouden op zich moeten ne men te verhindex*en dat men bij de opvoeding van de jeugd en in de pers de wederkeerige gevoelens der beide volken vergiftigt door hatelijke en kwet sende beweringen. De inhoud van het document. De beide staten zouden zich bereid moeten verkla ren Fransch-Duitsche commissies bij den Volken bond te voi*men, welke ten doel hebben, alle klach ten in de verhoudingen tusschen de beide landen in ontvangst te nemen en aan de respectieve regeeringen voor te leggen. Duitschland stelt voor dat de eei*ste phase der procedure 'n maximum duur heeft van 4 maanden; de onderhandelingen moeten echter terstond worden begonnen of tenminste na de Fi'ansche verkiezingen. De Duitsche regeering stelt voor dat of in Duitsch land of in Frankrijk een volksstemming over dit algemeen accoord tusschen de beide mogendheden No. 10. Angora, Voedster; 2e prijs Poelstra, Alk maar. No. 11. Hollanders, Zwart en Blauw, Ram: le prijs Jr. Smit, Spanbroek; 2e prijs idem. No. 12. Hollanders, Zwart en Blauw, Voedster; le prijs Jr. Smit, Spanbroek; 2e prijs idem. No. 13. Hollanders, andere kleur, Ram: le prijs J. P. de Boer, Schagen; 2e prijs J. Ham Sr., Lutje winkel. No. 14. Hollanders, andere kleur, Voedster: le prijs Jr. Smit, Spanbroek; 2e prijs idem. No. 15. Chinchilla, Ram: le px*ijs G. Meerveld, Wognum; 2e prijs Jb. v. Zon, Alkmaai*. No. 16. Chinchilla, Voedstel'; le prijs G. Meerveld, Wognum; 2e prijs A. Mooij Az., Winkel. No. 17. Tan Konijn, Ram: le prijs N. Kossen, Bin- nenwijzend. No. 18. Tan Konijn, Voedster: le prijs N. Kossen, Binnenwijzend; 2e prijs idem. No. 19. Brandneuzcn, Ram: 2e prijs G. Meerveld, Wognum. No. 20. Brandneuzen, Voedster: le prijs G. Meer veld, Wognum; 2e prijs L. du Pont, Alkmaar. No. 21. Zilverkoijnen, Ram; geen bekroning. No. 23. Andere Rassen, Ram: le prijs J. v. Hoorn, Alkmaar; 2e prijs S. Groot, Alkmaar. No. 24. Andere Rassen, Voedster: le prijs H. Scholtens, Hoorn; 2e prijs J. van Diepen, Alkmaar. No. 25. Voedster met jongeii, groote Rassen (VI. Reuzen, Lotharingers en Fr. Hangooren): le prijs S. Groot, Alkmaar. No. 26. Nesten jongen, groote rassen (VI. Reuzen, Lotharingers en Fr. Hangooren): le prijs J. Ruis, Alkmaar; 2e prijs J. Visser St. Maartensbrug. No. 27. Voedster met jongen, andere rassen: le prijs Jr. Smit, Spanbroek; 2e prijs P. Bos, Tolke, Schagen. No. 28. Nesten jongen, andere rassen: le prijs Jr. Smit, Spanbroek; 2e prijs S. Groot, Alkmaar. buitengewone prijzen. No. 1. De belangrijkste collectieve inzending van voorwerpen, die tot den landbouw in betrekking staan: bekroning plus f7.50 J. Tijsma, Schagen; be kroning plus f7.50 firma A. Peereboom, Nieuwe Niedorp; bekroning plus f7.50 M. Wissekerke, Scha gen. No. 2. Afzonderlijke voorwerpen, die tot den land bouw in betrekking staan: bekroning plus f7.50, Propaganda voor Zuivelproducten, door de Propa- ganda-zuivelcommissie, met medewerking van de Landbouwhuishoudschool te Schagen; bekroning plus f7.50 P. Voorthuijzen, Barsingerhorn; bekro ning plus f 7.50 M. Wissekerke, Schagen. No. 3. Andere inzendingen, ter beoordeeling aan de Jury: bekroning plus f7.50 fa. N. J. C. van Gee- len, Schagen; bekroning plus f7.50 Ch. H. Th. Schmalz, Schagen; bekroning plus f7.50 M Boer- sen, Schagen; Bestuursprijs: firma Kruit, Schagen. wordt gehouden, welke volksstemming kracht van ratificatie van het betreffende accoord zou moeten bezitten. Teneinde de territoriale toestanden aan de Duit sche of aan de Fransch-Belgische grens te contro leeren, zou men een commissie van drie leden moe ten instellen, waarvan het derde lid toebehoort aan een neutraal land dat niet bij de kwestie betrok ken is. Deze commissie zou tot taak hebben de militaire verhoudingen tusschen de beide contracteerende par tijen in het grensgebied gade te slaan, teneinde de eventueele noodzakelijkheid van wijziging te om derzoeken. Elk van de beide contracteerende partijen zou het recht hebben, op deze commissie een beroep te doen. Indien zich in de militaire bezetting van het grens gebied. hetzij aan de Duitsche, hetzij aan de Fransch-Belgische zijde wijzigingen voordoen, zou bovengenoemde commissie indien een klacht hierover wordt ingediend de militaire attachés van Engeland en Italië moeten opdragen een onder zoek naar deze wijzigingen in te stellen. De beide contracteerende partijen verklaren zich bereid terstond rekening te houden met de waarne mingen en voorstellen van de commissie. Duitschland verklaart zich bereid zich in vérbin ding te stellen met de staten aan de Oostelijke en Zuid-Oostelijke grens, t.w. Oostenrijk, Tsjecho-slo- wakije, Lithauen en Polen, om met deze staten non agressie-pacten te sluiten. Ook stelt Duitschland voor de oprichting van een internationaal gerechtshof van Arbitrage dat uitslui tend voor dit accoord competent is en dat de uit voering van de bepalingen welke in het accoord zijn vervat zou moeten waarborgen en besluiten zou moe ten nemen ten aanzien van eventueele schendingen of geschillen. Wanneer dit gerechtshof een schending zou consta- teeren, verplichten zich Duitschland en de andere partij om den normalen stand van zaken te herstel len. Het derde deel van het document behelst het voor stel een internationale conferentie bijeen te roepen met het uitsluitend en nauwkeurig omschreven doel den vrede te verzekeren. Ook wordt voorgesteld dat de kwestie der beperking der bewapening wordt be studeerd, aangezien de oplossing van deze kwestie niet slechts om economische en financieele redenen, maar ook uit psychologisch oogpunt noodzakelijk is. Ten aanzien hiervan doet het document een serie voorstellen, welke ten doel hebben „den oorlog hu maner te maken". Het document besluit met de verklaring dat de Duitsche regeering in dit programma een daadwer kelijke bijdrage van het Duitsche Rijk ziet tot het waarborgen van den vrede in Europa. Auto tegen een boom gereden Bestuurder door slaap overmand. Vier personen gewond. Eindhoven. Gisternacht omstreeks twaalf uur kwam de heer W. J. M. Lemmens, vergezeld van zijn drie kinderen per auto van Blerick gereden, waar zijn schoonvader overleden was, op weg naar Eindhoven. Op den Geldropschen weg is hij, vermoe delijk door slaap overmand, de. macht over het stuur kwijtgeraakt, tengevolge waarvan de auto in volle vaart tegen een boom botste. De wagen werd geheel vernield. Alle vier inzittenden liepen ver wondingen op. De heer Lemmens en zijn oudste dochter de tienjarige Tinie, kwamen met lichte ont vellingen en snijwonden in het gelaat vrij. De beide andere dochtertjes van den heer L. waren er ern stiger aan toe. De vierjarige Leonie had een gapende wonde aan het achterhoofd opgeloopen en de negen jarige Annie bleek een schedelbasisfractuur te heb ben gekregen. Alle vier werden zij naar het binnen gasthuis te Eindhoven vervoerd. De vader en de oudste dochter konden gistermorgen worden ont slagen. De toestand van Annie is nog zeer zorgwek kend* Invoering van de Bonds» dienstplicht in Oostenrijk. WEENEN, 1 April. De invoering van de Bondsdienstplicht is bij acclamatie aangeno men in de gistermorgen gehouden zitting van den Bondsdag. Na de aanneming van de wet nam Bonds kanselier Dr. Schuschnigg het woord voor een uitvoerige verklaring, waarin hij zoo. wel de nieuwe wet omschreef, als ook een uiteenzetting gaf van de binnen- en buiten- landsche politieke verhoudingen. Tot chef van den Generalen Staf der ge wapende macht werd benoemd de vroegere militaire attaché in Berlijn, Veldmaarschalk luitenant Jansa. Bondsdienstplicht afgekondigd. „Met of zonder wapenen". W e e n e n. De voorzitter van den federalen landdag heeft voorlezing gedaan van een wet, waar bij de bondsdienstplicht wordt ingevoerd, krachtens welken alle Oostenrijksche burgers tusschen 18 en 42 jaar verplicht zijn, „het vaderland met of zon der wapenen te dienen". De roofoverval te Oss, Voor het Gerechtshof te 's-Hertogenbosch stonden gistermorgen in hooger beroep terecht de 29-jarige W. A. Bloemers, schilder te Oss, de 31 jarige F. de Reuver, landbouwer te Oss en de 26-jarige J. M. den Brok, arbeider te Oss, die ter zake van roofoverval te Oss in de woning van J. Kuypers, waarbij een bedrag van ongeveer f 1000 werd gestolen, door de rechtbank waren veroordeeld, resp. tot vijf jaar, drie jaar en vijf jaar gevangenisstraf. De verdachte Bloemers, door den president onder- vraagd, ontkende de echtgenoote van Kuypers te hebben vastgegrepen. Zij zou hem in de slaapkamer uit eigen beweging wat geld hebben gegeven. De rest van het geld is door den Brok in de voorkamer gevonden. De verdachten de Reuver en den Brok bleven bij hun vroeger afgelegde bekentenis. De advocaat-generaal Mr. Massink meende dat t vonnis van de rechtbank moet worden bevestigd. Hier is weer een geval, waarbij drie of vier mannen een overval pleegden, toen de kans daartoe schoon was. Hun optreden is zeer gevaarlijk, al blijft ern stig geweld dikwijls uit. Spr. somde de straflijsten der verdachten op, waarna hij tegen de Reuver be vestiging van het vonnis en tegen de beide anderen verhooging van de straf door de rechtbank opgelegd eischte, n.1. zeven jaar gevangenisstraf voor Bloe mers en zes jaar gevangenisstraf voor den Brok. De roofoverval te VegheL Het Hof deed eveneens gister uitspraak in de zaak tegen den 25-jarigen landbouwer F. N. van de We tering, die terechtstond wegens den roofoverval in de woning van den 72-jarigen C. van der Burgt te Veghel, gepleegd in den nacht van 6 op 7 Mei 1933. Van der W. werd veroordeeld tot vijf jaar gevan genisstraf met aftrek van voorarrest. De zaak tegen den assuradeur Snabel. Veertien dagen geleden stond in hooger beroep te recht de 43-jarige assuradeur A. Snabel uit Nijme gen, die door de rechtbank tot vijf jaar gevangenis straf was veroordeeld wegens medeplichtigheid aan de in Mei 1933 in het Gemeentehuis te Gasselt ge pleegde inbraak en de inbraak bij G. van Huiseling te Langenboom in Januari 1934 gepleegd, voor welke beide misdrijven hij inlichtingen had verstrekt. Te vens was hij veroordeeld wegens heling. In hooger beroep eischte de advocaat-generaal zeven jaar ge vangenisstraf. Het Gerechtshof veroordeelde S. thans tot zes jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. van 12 Meter hoogte gestort. Doodelijk arbeidsongeval op het hoog- ovenbedrijf. IJmuiden. Dinsdagmiddag is bij de in aan bouw zijnde buizengieterij van het hoogovenbedrijf te IJmuiden, waarvan de montage wordt uitgevoerd door de Hollandsche Constructie Werkplaats te Leiden, de 52-jarige gehuwde arbeider E. J. Duf fels, wonende te Leiden, en in dienst van genoem de firma, van een hoogte van 12 meter gestort, door dat hij van een ladder viel, waarop hij zich wilde verplaatsen. Een inmiddels gewaarschuwde geneesheer kon slechts den dood constateeren. christiaen's toestand zeer gunstig. Weldra ter verdere verpleging naar België. Amsterdam. De toestand van den Belgfschen doelverdediger Christiaens. die Zondag tijdens den voetbalwedstrijd Nederland-België bij een valpartij een hersenschudding opliep, blijft zich naar ons bij informatie aan het Wilhelmina Gasthuis werd medegedeeld in gunstigen zin ontwikkelen, zoo dat de kans groot is dat weldra aan zijn verlangen om verder in zijn eigen land te worden verpleegd' gevolg zal kunnen worden gegeven. het instortingsongeluk in de hermann goeringstrasse, Behandeling voor he'. gerecht Berlijn. Voor de elfde strafkamer van het „Landgericht" is heden het proces naar aanleiding van het instortingsongeluk in de Hermann Goe- ringstrasse begonnen. Bij dit ongeluk, dat in Augus tus van het vorige jaar plaats had, zijn, zooals men zich zal herinneren, 19 arbeiders om het leven ge komen. Tegen de aannemers van het betreffende werk is toen een aanklacht ingediend, waarover het gerecht thans zal hebben te beslissen. amerikaansch vliegtuig vermist. Elko (Nevada). Een vliegtuig, dat Maandag van Rene is vertrokken, wordt sindsdien vermist. Drie vooraanstande zakenlieden uit Elko hadden als pas sagiers in het toestel plaats genomen. Het onder zoek wordt zeer bemoeilijkt door zwaren sneeuw val.

Schager Courant | 1936 | | pagina 2