Uit onze Omgeving. De zilveren Coöp. Boeren leenbank te Oudkarspel. W I E R J N G E N WEDEROM EEN AFSCHEID BIJ P.T.T. DEN OEVER. „Vraaggesprek" met de scheidende. Het is reeds eerder gezegd. Zonder de haring en de aan P.T.T. verwante familie Bruul, vergeef mij de combinatie, geen kopy. Zonder deze beiden zou den Oever, dit plaatsje aan het begin van den af sluitdijk, dit centrum van den haringhandel, voor den krantenman een arbeidsveld van slechts wei nig beteekenis zijn. De vele wel en niet ambtelijke gebeurtenissen in den kring der fam. Bruul hebben reeds menige kolom in ons blad voor zich opge- eischt, en nog steeds blijft dat plekje aan de Zee.- straat, waar men thans in den drukken haringtijd nagenoeg handen tekort komt .om alles, en niet in het minst het telefoonverkeer, in goede banen te leiden, kopy opleveren. Zoo was het gisteren de laatste dag dat Mcj. Ma Poel na een bijna 5-jarig dienstverband bij de P.T.T. hare aansluitingen tot stand bracht, in afwachting van een aansluiting voor haar leven Ook haar stem zullen de abonné's voortaan missen Na het laatste telefoontje Dinsdagavond hebben ■wij Ma even opgezocht, teneinde enkele bijzonder heden te vernemeir uit haar loopbaan. Dat zij deze toch unieke gelegenheid niet met beide handen aan greep om „in de krant te komen", moge uit den loop van het vraaggesprek blijken. Leest slechts: „Wel Ma, we kwamen je op dezen laatsten dag van je werkzaamheid voor de P.T.T., den laatsten dag dat wij je welluidende stem voor de microfoon mochten hooren, een interview afnemen!" „Wat zeg je? Toch niet voor de krant! Daar moet ik niets van hebben en als je het hart hebt dat je 't „erin" zet, dan zet jij hier geen p..t meer in huis!!" Na een dergelijke ontboezeming wordt je vanzelf Iets voorzichtiger met het stellen van vragen en dus vervolgden wij: „Vertel dan maar eens Ma, wat waren wel in je drukken werkkring hier te den Oever de belang rijkste evenementen?" Als bij tooverslag veranderde de geïnterviewde en repliceerde: „Vanzelf dat ik Jan hier heb leeren kennen!" Het antwoord kwam zoo vanzelfsprekend dat het eigenlijk overbodig was geweest die vraag te stellen. Wij vervolgden met aandrang: „Het zal vreemd zijn Ma als wij voortaan je stem voor de „microfoon zullen moeten missen", waarop prompt het antwoord kwam: „Hoor eens hier, ik houd niet van dat gezwam, ik ga liever „recht door zee en ik wil niet hebben dat 't erin komt!" Wij gooiden het over een anderen boeg en waag den te vragen: „Is het misschien geoorloofd voor zichtig te informeeren naar „den datum, waarop je den grooten stap zult wagen Ma?" Wederom liet de geïnterviewde zich niet onbetuigd en antwoordde vastberaden: „Daar hebben jullie niets mee noodig!" Zoo, daar konden we het dus mee doen en we be sloten van verdere pogingen af te zien, echter met respect voor de vrouw, die inderdaad niet. alleen in die enkele minuten doch reeds vanaf het eerste oogenblik, dat zij de schakel vormde tusschen aan vrager en opgeroepene, had blijk gegeven van za kelijke en recht door zee te gaan. Zij deed dit, naar de oud-kantoorhouder, de heer S. Bruul ons mededeelde, op een wijze welke, voor al in drukke tijden, respect afdwong, een uitspraak waaraan wij niet twijfelden. Nadat de vrede met Ma weer was geteekend heb ben we, ondanks haar waarschuwing, toch den euve len moed gevonden in onzen vulpen te klimmen om het verslag van het „interview" aan de openbaarheid prijs te geven. Én al mogen we daardoor dan niet meer van hare hartelijke gastvrijheid in de toekomst gebruik maken, zij zal haar deur toch bezwaarlijk geheel voor ons kunnen sluiten, want Ma komt te wonen in een openbaar, dus voor een ieder toegankelijk, ge bouw, t.w. het Post-, Telefoon- en Telegraafkantoor in de Zeestraat te Den Oever. Ma en Jan de beste wenschen voor de laatste „aansluiting!" BERECHTING AUTO-ONGEVAL OP DEN BETONWEG Naar wij vernemen zal Dinsdag 21 April a.s. te Alkmaar worden berecht de rampzalige aan rijding, welke vorig jaar op den betonweg tus schen Hippolytushoef en den Oever 5 slachtof fers eischte. BEHANDELING SMAADAFFAIRE TE WIERINGEN Dinsdag 28 April zal te Alkmaar voorkomen de zaak tegen den heer S. te Westerland, aange klaagd door een geillustreerd dagblad wegens smaad. Deze kwestie heeft te Wielingen nogal beroering gewekt en wij vernemen dat uit abon né's van genoemd blad een 5-tal Wieringer inge zetenen als getuigen zullen worden gedagvaard. NIEUWE N1EDORP Blijkens een in dit nummer voorkomende adver tentie zal a.s. Maandagavond door de Ned. Vereen, van Spiritisten „Harmonia" in hotel Prins Maurits te N. Niedorp een openbare séance worden gehouden waar als spreekster het bekende medium Mevr. Ak- keringa uit Den Haag zal optreden. Tevens zullen voorwerpen, welke door het publiek kunnen worden meegebracht door haar op dien avond worden be handeld. Zij, die belangstellen in de occulte weten schap en in de vraag of er een leven is na dit aard- sche leven, verzuimen niet dezen avond bij te wonen. Ledenvergadering der v.v. „Nieuwe Niedorp". Een korte maar uiterst belangrijke agenda had cir-, ca een 30-tal N.N.-leden naar de Prins Maurits doen komen, om aldaar getuige te zijn der besprekingen. Het was reeds over half negen, als voorzitter Faus de aanwezigen welkom heet (zou liet- met het oog op het late sluitingsuur voor adsp. niet beter zijn als het bestuur in den vervolge vóór acht uur ver gaderde, opdat de vergadering tijdig kan beginnen) Bij afwezigheid, met kennisgeving, van secretaris de Jong, leest de heer Keetman de notulen der vo rige vergadering. Behoudens een kleine opmerking worden deze goedgekeurd. Ingekomen stukken. Een gelukwensch is inge komen met het behaalde kampioenschap der adsp. van den heer D. Breebaart. te Oostzaan. Daarmee geeft Breebaart wel duidelijk te kennen, dat hij nog steeds met de belangen der club, waarvan hij eens voorzitter was, meeleeft. Vervolgens leest Keetman een schrijven voor, dat wel zéér belangrijk is, het betreft het bedanken als secretaris van T. de Jong. Dit is ongetwijfeld een groot verlies voor de N. Niedorper voetbalvereeniging, daar toch gedurende de ruim twee jaren waarin de Jong het secretari aat heeft waargenomen, hij zich heeft doen kennen als een zeer ijverig en nauwgezet persoon (gezien het aantal boetes). Een ieder die eenigszins met vereenigingszaken op de hoogte is, weet wat voor arbeid en tijd het eischt, om seretaris te zijn, welke zoowel in K.N.V.B. als in N.H.V.B. uitkomt. Het zal dan ook een moeilijke taak blijken te zijn om een geschikte opvolger voor de Jong te vinden. Verder is een uitnoodiging ontvangen van D.T.S., tot deelname met twee elftallen aan de door haar uitgeschreven nederlaagwedstrijden. Allen voor, dus aangenomen. Ingeschreven is voor N. Niedorp 1 tot deelname aan de wedstrijden voor den Rauchbeker. Deelname Gouden Kruis wedstrijden voor N.N. II. Ingekomen is een schrijven inzake na-competitie adsp. voor de adsp.-elftallen van D.T.S., Vrone, Schagen en N. Niedorp. Ook niets tegen. N. Niedorp krijgtd ezen zomer nederlaagwedstrij den, waarvoor reeds toezegging tot deelname is ont vangen van Succes en West-Frisia II. Met andere sterke tegenstanders wordt nog onderhandeld. Als herinnering aan een glorieuze jeugd wordt de adsp. een medaille uitgereikt voor het behaalde kampioen schap. Het volgende agendapunt brengt ons de verkie zing van een bestuurslid inplaats van T. de Jong. Na veel besprekingen wordt gekozen de hr. C. Goet. Afgewacht dient te worden of Goet zijn benoeming aanneemt. f De elftalcommissie ondergaat een drastische wij ziging. De heeren W. Woudt en Nic. Spaans hadden ieder uit hoofde van eigen overweging als zoodanig bedankt. Het uittreden van Woudt is zeer zeker te betreuren, al sedert vele jaren was hij de man die met de samenstelling der elftallen véél werk voor N.V.V. heeft gedaan. Was er een moeilijk op te los sen probleem bij die samenstelling (en dat gebeurde wel eens), dan was het steeds „Wullem", die er een oplossing voor wist. Een E.C. zonder Woudt is dan ook bijna niet denkbaar, wie weet is zijn uittreden van tijdelijken aard! Een langdurende bespreking heeft liet resultaat dat een E.C. wordt gekozen be staande uit de heeren G. Keuken, Jn. Stammes en J. Blokker; de laatste neemt zijn benoeming echter voorwaardelijk aan. Volgt hierna bespreking zomerprogramma. N.N. I's programma was reeds vastgesteld. Voor het reser veelftal zullen seriewedstrijden worden georgani seerd, waarvoor drie sterke tegenstanders zullen worden uitgenoodigd. N. Niedorp 3 zal zooveel mo gelijk vriendschappelijke matches spelen, evenals de adsp. De veteranen van Oude Niedorp zullen wor den gevraagd te willen komen spelen met de Pink- sterkermis. Het populaire nummer, de rondvraag volgt nu. Stammes heeft het over training en contributie- betaling, waarvan hij de regeling niet juist vindt. De penningmeester legt de zaak aan Stammes uit., waarna St. tevreden is. De heer Sterk brengt naar' voren den wedstrijd welke zou worden gespeeld voor Besoo en Koorn. Deze wedstrijd is nog nooit gespeeld. Onderzocht zal worden wat kan worden gedaan. De heer Chattillon is klaagzaam, hij vindt dat er weinig aandacht door E.C. en bestuur wordt besteed aan de lagere elftallen, speciaal N.N. 3. Graag zag hij dat er steeds één of meer als begeleiders de reis meemaakten. Ook vindt hij het onplezierig dat er steeds weer spelers zijn, die te laat of in het geheel niet opkomen. Beide klachten waren zeker lang niet mis. Hot is zeer juist om zijn klachten op een ver gadering naar voren te brengen-. We hebben het ook op deze vergadering weer ge zien, dat jongens die op do straat een hoog woord hebben en alles beter weten, op een vergadering als het er werkelijk op aankomt, en kans hebben wat te zeggen, maar doodleuk hun mond houden in de rond vraag. Wel was opvallend het veel onnoodig geklets waardoor het bestuur bemoeilijkt werd in een vlote, afwerking van de agenda, de vergadering maakte nu een rommeligen indruk. Om op Chattillons opmerkingen terug te komen, getracht zal worden, dezen toestand te verbéteren. Nadat nog besloten was clubspeldjes aan te schaf fen en de rondvraag verder niets belangrijks ople vert, sluit voorzitter Faus deze N.N. vergadering. HOOGWOUD De jaarlijksclie stierenkeuring is Dinsdagmiddag alhier gehouden in de Kerkelaan, voor het school plein. De plaats voor het houden van een dergelijke keuring lijkt ons niet ideaal, steeds weer werd het verkeer gestremd. 29 eenjarige en 13 2-jarige stieren werden gekeurd, waarvan er van de eenjarige werden goedgekeurd: Jannie's Nico, eigenaar P. Pijper, Hoogwoud: Lux 28, eigenaar P. Donker Jz., Hoogwoud; Hollander, eige naar A. Kuiper, Veenhuizen; Roosevelt 7, eigenaar P. Donker Az., Aartswoud; Henriot, 9, eigenaar Jn. Blauw, Opmeer. Van de tweejarige stieren werden goedgekeurd: Adolf, eigen. wed. J. de Boer, Spanbroek; Hendrik 3, eigenaar G. Stapel, Sijbekarspel; Wodan Albert,, eigenaar Stiorenvereeniging, Gouwe, Hoogwoud; Leendert, eigenaar Jb. Groot; Nico 2, eigenaar Jb. Houter, Sijbekarspel; Sikkema, eigenaar A. Wit, Op meer; Const. Frans, eigenaar P. Donker Jz., Hoog woud. AARTSWOUD. Met verwijzing naar advertentie van Zaterdag a.s., wekken wij de burgers op vooral a.s. Dinsdag naar Café Bakker te gaan, om daar spreker en declama- trice te hooren. CALLANTSOOG AANNEMING LIDMAATSCHAP De heer M. J. Jelierse heeft zijn benoeming als li cl-werkgever van de Commissie van toezicht op het Agentschap der Arbeidsbemiddeling alhier aangenomen. - Burgerlijke Stand Geboren: Marie, dochter van A. Swaerts en A. Belles. Overleden: Langereis, Trijntje, oud 75 jaar en Struyf, Jan, oud 85 jaar. Lo;op der bevolking. Ingekomen: Van Duin, Adrianus, wijk B 66 van Harenkarspel. Volkers, Pieter en echtgenoo- te wijk C. 56 van Rotterdam (Hoek van Holland) Kater, Trijntje wijk A. -31 van Warmenhuizen. Reinierse, Jan wijk A. 69 van Batavia (N.O.-In- dië) Van Leeuwen, Josephus F. en gezin wijk G. 4 van 'sGravenhage, De Groot, Rensje wijk B 37 van Zijpe. Vertrokken: Verduin, Cornelis J. en gezin naar Den Helder, Hollander, Néeltje naar Anna Paulowna; Wed. Buis-Swaerts naar Schagen; Sikkema, Pieter naar Zijpe (Schagerbrug):; Heida, Sake en gezin naar Zijpe (St. Maartens brug) S G H 00 Rl Burgerlijke Stand Geboren: Johanna, dochter van Johannes Wijnker en Anna Mooij; Lambertus Johannes, zoon van Gerardus Hageman en Anna Baltus; Adriana Johanna, dochter van Bernardus Rop- zendaal en Neeltje Vriend; Maria Cornelia, dochter van Gerbrand Masteling en Maria Ap pelman; Huwelijken: Geene. Overleden: Willem Hoebe, 59 jaren, zonder beroep, echtgenoot van Neeltje Timmer LAN G END IJ K De Coöperatieve Boerenleenbank hield de jaarlijk sclie algemeene vergadering op Woensdag 1 April, 's avonds half acht, in het lokaal van den heer C. Vis, alhier. Een 50-tal leden was aanwezig. Als gast was aanwezig de burgemeester dezer gemeente, de heer A. J. Wijneveldt. Voorzitter de heer P. Wijn, opende de vergadering met woorden van welkom, wijzende op het bijzonder karakter der vergadering, in verband met het 25-ja- rig bestaan van den bank. In het bijzonder werd den burgemeester een welkom toegeroepen. Voorz. deelde mede, dat de kassier de heer Timmerman die bijna vanaf de oprichting deze functie heeft ver vuld, een overzicht zal geven van het afgeloopen tijdvak van 25 jaren. Voorzitter herinnert aan den toestand van de bank bij de aanvaarding van zijn lidmaatschap van het bgstuur, ongeveer 10 jaar geleden. Toen vloeide het spaargeld regelmatig toe. Hoe anders is het nu. Men zou niet hebben kunnen denken dat een gemeente zóó Schteruit kan gaan. Uitvoerig schetste voorz. het moeilijke werk van het bestuur, welke taak moeilijk en ook ondankbaar is, waarvoor een groote kennis van zaken en omstandigheden noodig is. De ver standhouding tusschen Raad van Toezicht, bestuur en kassier is steeds goed geweest, al kwamen wel eens verschillen van meening voor. Al moest het be stuur soms wel eens met de leden minder aange name besprekingen voeren, deze leidden steeds tot goede verstandhouding. Spr. zette het verschil uiteen tusschen de Boeren leenbank en een commercieele bank, met welke laat ste ze niet mag worden vergeleken. Voor het feit, dat de Boerenleenbank in een behoefte heeft voor zien is wel het bewijs het 25-jarig. bestaan van de bank. De Boerenleenbank heeft zeer veel gedaan in het belang der gemeenschap door het verstrekken van bedrijfskapitaal en het op korten termijn beleg gen van spaargelden der leden. Helaas kan de bank dit thans niet voortzetten. Nieuwe voorschotten kun nen niet meer verleend worden en de oude moeten worden afgehandeld. De Boerenleenbank moet echter in stand gehouden worden om als het weer beter gaat, de taak weer op te vatten. Alle zaken konden niot worden afgehandeld van het vorig jaar, jammer genoeg ten gevolge van de tijdsomstandigheden. Spr. herinnerde aan. het twee jaar geleden geno men besluit om de rente van spaargelden te verla gen om dè winst te waarborgen door versterking van het reservefonds. De spaarders hebben het goed be grepen, de spaargelden zijn niet vlugger weggegaan clan anders, zooals de tegenstanders meenden. Het bestuur heeft een veer geplukt van de spaarders ten bate van de crediteuren. Dat moeten we allen goed begrijpen. Ook moet worden begrepen, dat het. be stuur niet het individueel belang van één lid be hartigt, maar van dc leden als geheel. De bewering dat de Boerenleenbank slecht staat omdat de belang hebbenden het zoo slecht hebben gaat niet op, daar de Boerenleenbank een meer algemeene credietinstel- ling is geworden en niet alleen aan tuinders en boe ren crediet verleent. De actie, welke de boeren en tuinders voor de instandhouding hunner bedrijven voeren, wordt met belangstelling door de Boeren leenbank gevolgd en toegejuicht. Als het waar is, zooals gezegd wordt, dat de Boe renleenbank voor 60 pet. bij faillissementen betrok ken zijn, is het een bewijs dat de Boerenleenbanken wat kunnen weerstaan, want geen enkele Boeren leenbank is nog ten onder gegaan en geen spaarder is iets te kort gekomen in tegenstelling met vele commercieele banken. Voorzitter gaf een uiteenzetting van de oorzaak, dat de Boerenleenbank, ondanks dat het slecht gaat met vele der leden, toch nog zoo sterk staat, o.a. doordat de bank zich niet met groote ondernemingen inlaat, een lage onkostenrekening heeft en de be legging deed in kleine ondernemingen, waardoor de strop, als ze komt, niet groot is. Spr. las een der be^ treffende artikelen voor uit de Raiffeissenbode, waar in wordt berekend dat het onkostenpercentage van de Boerenleenbanken 2/3 pet. is van het balansto taal. Voorzitter wekte op eensgezind te strijden om de kop boven water te houden, opdat de Boeren leenbank aan de andere zijde U weer de helpende hand kan toereiken. Voorzitter feliciteerde allen met het jubileum en hoopte, dat de Boerenleenbank weer spoedig aan zijn doel zal mogen beantwoorden. Diverse sprekers. Burgemeester Wijnveldt had gedacht, dat als de agenda het 25-jarig bestaan had vermeld, de zaal te klein zou zijn geweest, omdat juist op het platteland het best het doel van de Boerenleenbank wordt be grepen. Spr. wees er op, dat de gemeente en ook hoo- gere instanties relaties onderhouden met de Boeren leenbank. Spr. feliciteerde namens het gemeentebe stuur het bestuur en de leden met het jubileum, den wensch uitsprekende, dat het in de komende 25 jaar in opgaande lijn mag gaan en dat de bank moge groeien en bloeien. (Applaus). De heer A. Swager Az. sprak namens den Noor- dermarktbond, welke ook in relatie staat met de Boerenleenbank. Spr. noemde het een zegen dat een Boerenleenbank bestaat in een gemeente. Men be hoeft niet meer met veel geld in huis te zitten voor zijn vereeniging of als particulier. Spr. bracht de hulde van het Noordermarktbond- bestuur over voor de wijze, waarop de gelden van den N.M.B. zijn beheerd. Spr. overhandigde een prachtig bloemstuk en sprak den wensch uit, dat het de leden weer spoedig goed moge gaan. Voorzitter dankte den burgemeester voor zijn woorden. Men heeft het plan gehad de herdenking op eenvoudige wijze te vieren, waarom men het niet op de convocatie had laten drukken. Spr. zou wel gaarne een volle zaal hebben gehad, als het verleden jaar ook zoo was geweest. Nu heeft men de men- schen, die altijd op de vergadering komen. Ook dankte voorz. den N.M.B. voor de ontvangen hulde betuiging. Hierna las de heer A. Timmerman de notulen der vorige vergadering voor, welke werden goedgekeurd en vastgesteld. Vervolgens bracht de heer Timmerman een over zicht uit van het 25-jarig bestaan, vanaf de op richting op 13 December 1910, waarin verschillende gebeurtenissen wei-den gereleveerd. De eerste jaar omzet was ruim f53000. Gememoreerd werd, dat de heer M. Borst 25 jaar lid van het Bestuur is geweest. Het ledental was 210. De winst over 1935 was f 1429.12. Aan rente was nog tegoed f890. De uit staande gelden waren als volgt verdeeld: Voorschot ten f 124.936.89; in rekening-courant van de leden f 176.424.67, tegoed aan de Centrale Bank f45.084.71. Erw as een bedrag van f306.944.07 aan spaargel den, verschuldigd aan leden in rek.-courant f37461. Het reservefonds is f21.040.31. Het jaarverslag werd aldus vastgesteld. De voorzitter bracht degenen, die in dit overzicht werden genoemd, dank voor het genomen initiatief. Ook richtte spr. zich nog apart tot den heer A. Timmerman, die bijna zijn 25-jarig jubileum als kas sier viert. Voorz. hoopte dat de heer Timmerman dit mag beleven. (Huldiging M. Borst, Hierna sprak "de voorzitter den heer M. Borst, toe, die 25 jaar in het bestuur zit. Voorz. herinnerde aap, het vele werk dat door den heer Borst is verricht, U is al wat op leeftijd gekomen, en omdat we weten dat een beetje rust goed voor u is, aldus voorzitter, hebben wij iets uitgezocht, waarin ge kunt rusten na een wandeling of het werk voor de Bank. Voorz. voegde er den wensch aan toe, dat de heer Borst nog lang in het belang van de bank werk- zaam mag zijn. Spr. bood een haardfauteuil aan, (Applaus. De heer Borst dankte hartelijk voor het geschenK en het in hem gestelde vertrouwen gedurende al deze jaren. De rekening 1935 sloot op een totaal van f227.680.64. Ontvangen vand e spaarbank f68.545.84, uitgegeven f74.354.92. Terugbetaalde voorschotten f6107.72, uitgegeven nieuwe voorschotten f3510. De ontvangsten in loopende rekening waren: van mede leden f 60.595.87, van de Centrale Bank f 58.869.%. De uitgaven in loopende rekening waren aan medele-. den f62.319.— en aan de Centr. Bank f62.200.15. De rekening werd op advies van den heer Kooij- man goedgekeurd. De winst werd op de reserve ge bracht. Het aftredende bestuurslid, de heer J. Kalverdijk, werd herkozen. Ter herinnering aan dit jubileum werd aan alle aanwezigen een vulpotlood aangeboden met in scriptie: Boerenleeenbank Oudkarspel 19101936. In de commissie tot nazien der ekening werden gekozen de heeren C. Stam, Jb. Smit Cz. en S. Tim merman. De heer P. Wijn werd met bijna algemeene stem men herkozen tot lid van den Raad van Toezicht. Beiden namen hun benoeming met dank voor het in hun gestelde vertrouwen aan. Voorzitter feliciteerde den heer Kalverdijk en de vergadering met diens herbenoeming. Het bestuur bood de leden een consumptie aan ter gelegenheid van dit jubileum. Bij de rondvraag spVak de heer Jb. Kroon Jbz* namens de Banne en feliciteerde het bestuur onder dankzegging voor de ondervonden medewerking. Ook de heer S. Timmerman feliciteerde het be stuur en dankte voor de bereidwilligheid om ook middenstanders in de Bank op te nemen. De burgemeester dankte namens de aanwezigen voor het ontvangen aandenken, waardoor men voort durend wordt herinnerd aan de Boerenleenbank. Hierna sloot de voorzitter de vergadering, nog maals op het belang van de bank wijzende, welke door de gemeenschap voor zoover ze onder de wie ken van de bank is, moet worden gesteund. Voorz. drong aan op samenwerking en dankte allen voor de medewerking op deze vergadering. Daarna sloot spr. de vergadering met de béste wenschen voor de toekomst. LANGENDIJK. Bevorderingen Ambachtsschool* Van de le naar de 2e klasse afd. Timmerlieden, werd bevorderd T. Kostelijk te Zuidscharwoude, van de le naar de 2e klasse afd. Smeden, W. Feller, Oudkarspel en T. Woldhuis, Zuidscharwoude, van de 2de naar de 3e klasse afd Metselaars, C. Rut- sen ie Zuidscharwoude, terwijl het einddiploma werd toegekend aan S. A Kramer te Zuidscharwou-, de en Th. de Haas, Broek op Langendijk, afd. Timj merlieden. Van de avondvakcursussen slaagden van de afd. schoenmakers o.m. van de le naar de 2e klasse J.' Vink, van de 2e naar de 3e klasse P. Feller en van de 3e naar de 4e klasse J Muileboom. BROEK OP LANGENDIJK. Nadat Woensdag 25 Maart j.1. aan de Chr. Tuint bouwschool te Broek op Langendijk, de overgangs examens van de 3 laagste klassen hadden plaats gehad, werd Vrijdag het schriftelijk eindexamen van de 4e klasse gehouden, en Zaterdagmiddag in te-< genwoordigheid van den heer Tuinbouwconsulent Ir. C. Rietsema, het bestuur der Tuinbouwschool en de commissie van toezicht en de ouders der leer lingen, liet. mondeling gedeelte. Aan alle leerlingen (7) werd na gehouden examen het diploma uitgereikt, dat zij met vrucht het on derwijs aan de tuinbouwschool hebben gevolgd. Voor ieder van hen was hier een puntenlijst aan toegevoegd. Dit feit was voor de school van groote beteekenis. Immers is nu de eerste vrucht van het onderwijs geteeld; en allen die het eindexamen heb-* ben bijgewoond, zullen niet anders kunnen zeggen, dan dat de leerlingen in de 3 jaar dat zij het on derwijs hebben gevolgd, een schat van kennis heb* ben opgedaan, die in hun verder leven voor hen' van zeer groote beteekenis zal zijn. OUDKARSPEL KINDEROPERETTE CEACILIA Dinsdagavond werd in de zaal van den heer C. Vis alhier de tweede uitvoering gegeven door het kinderkoor van de operetteclub Ceacilia met' de Kinder-operette „De Sneeuwkoningin". Er. was veel belangstelling voor deze uitvoe ring. De zaal was geheel bezet. Onder de aan wezigen waren pl.m. 50 ouden van Dagen, die door de vereeniging waren uitgenoodigd om de ze operette bij te wonen. Van deze uitnoodiging had alzoo een flink gedeelte van de ouden van Dagen uit deze gemeente gehoor gegeven. De operette werd wederom op zeer verdienste lijke wijze door de kinderen vertolkt, zoodat de aanwezigen zeer zeker van de uitvoering hebben genoten. De ouden van dagen hebben dit onge twijfeld ook. want de heer P. Kat heeft in een korte toespraak namens de oude menschen de vereeniging hartelijk bedankt voor hun aangebo den ontspanningsavond. Het was een leuk idee van Ceacilia om de oudsten uit het dorp te laten zien wat de jongsten zoo al presteeren. Burgerlijke Stand Geboren: Neeltje, dochter van Hendrik Lig- tenberg en Maart je Doekes; Cornelis, zoon van Cornelis Biesboer en Aagje Bakker; Johanna, dohter van Bernardus Theodorus Pancras en Catharii^a Hessing. Overleden: Neeltje Eecen, oud 68 jaren, onge huwd, dochter van Adelaar Eecen en Neeltje Meylis; Simon Stam. oud 76 jaren, weduwnaar van Maart je Dekker; Antje Hoogeboom, oud 68 jaren, echtgenoote van Cornelis Bruin. Ingekomen personen: Severinus Johannes Hink van Alkmaar. Catharina Geertruida Mors van Alkmaar; Wed. Bakker, geb. Dekker, Neeltje van Groot-Schermer. Vetrokken personen: Helena Adriana Rijper naar Warmenhuizen; Wijtske Talsma naar Am sterdam; Albertus Kuilman naar SchagerbrugT Pieter Wijnstra naar Schoorl; Antje Renooij naar Abbekerk; lefje Jonker naar Alkmaar; Jacob Kaas naar OudeNiedorp; Stijntje Compas naar Sijbekarspel! Cornelis Nap naar Velsen.

Schager Courant | 1936 | | pagina 7