De „Speed Queen p. DEKKER Met Paschen Cost u m e of 'n Falcon Dringend beroep van den Negus op den Volkenbond de moderne, volmaakte waschmachine 1 Wasclit in 3-T minuten de VUILSTE wasch GEHEEL VftH STAAL Geruiscliloos loopend ELECTRISCHE WRINGER Verkrijgbaar en in werking te zien bij: IjzerhandelLaan, Schagen, tel, 110 ontwikkelen en afdrukken J. H. VR IE LINK, EEN NIEUW De slachtoffers van de Gele Rivier tt Hierin hebben wij de oudste ervaring, en garandee ren wij U onvoorwaardelijk de allerbeste resultaten van Uw opnamen. Ook voor REPRODUCTIES en VERGROOTEN zijn wij speciaal ingericht. AFDRUKKEN en VERGROOTINGEN naar keuze op wit of crème papier, mat of glanzend, 6X98 cent 6K X 11 10 cent. BRIEFKAARTEN 25 cent 13 X 18 60 cent, 18 X 24 80 cent, enz. Denk er om De mooiste resultaten bij „HET GROENE KRUIS", HOOGZIJDE 115. SCHAGEN. Agent voor Anna Paulowna: A. DEKKER Jz. Drogist. - Kleine Sluis. Wij brengen U een sorteering die voor de grootste speciaalzaak niet onder behoeit te doen. Onze prijzen hebben wij aangepast aan de tijdsomstandigheden. Pasvorm en afwerking voldoen aan de hoog ste elschen. VLOTTE SPORTCOSTUMES met lange broek en plusiour. JONGENS-PAKJES met korte broek, plusfour. JONGENS FALCONS. ABESSINIë VERZOEKT MAAT REGELEN TEGEN ITALIë. De regeering van Abessynië heeft den vol kenbond 'n uitvoerig schrijven doen toe komen, dat een dringend beroep op volken bondshulp, in den tegenwoordigen nood van het Abessynische volk, bevat. In de verklaring, die Wolde Mariam namens de regeering van Abessinië aan Avenol heeft doen' toe komen, wordt er in de eerste plaats aan herinnerd, dat de Raadscommissie van dertien in haar bijeen komst van 23 Maart te Londen aan haar voorzitter, cte Madariaga, heeft opgedragen, zich met de twee strijdende partijen in verbinding te stellen, in het belang van een spoedig ophouden van de vijande lijkheden en van een definitief herstel van den vrede binnen het kader van den Volkenbond en in over eenstemming met den geest van het Volkenbonds verdrag. De regeering van Abessinië herhaalt, dat zij tot wapenstilstand en vredesluiting binnen het ka der van den Volkenbond en in den geest van het Volkenbondsverdrag bereid is, doch de houding van de Italiaansche regeering overtreft de meest pessi mistische voorspellingen. De Italiaansche regeering heeft niets meer van zich laten hooren na de prin- cipieele aanvaarding van het beroep van de raads commissie van 8 Maart. Deze principieele aanvaar ding had blijkbaar geen andere bedoeling, dan de verdaging van de in werking treding van de petrtf- leumsanctie. De Italiaansche regeering toonde daar na door daden en woorden, geenerlei bedoeling te hebben de vijandelijkheden te staken en een vrede te sluiten, binnen bet kader van den Volkenbond en in den geest van het Volkenbondsverdrag. De Ita liaansche reg.eering heeft in de laatste weken haar barbaarschheden verdubbeld door het gebruik van bij het volkenrecht verboden strijdmethoden. Tegen een volk, dat slechts over weinig wapenen beschikt, voert de Italiaansche regeering onverbiddelijk een vernietigingsoorlog. Daar Italië den moed der Abes sijnsche soldaten niet kan temmen, gaat de Italiaan sche regeering over tot de systematische vernieti ging van vrouwen, grijsaards en kinderen en tot de verwoesting van steden, kerken, ziekenhuizen en Roode Kruis-ambulances. De verwoesting van Har- rar is slechts een incident van dezen verfoeilijken oorlog. Tevergeefs heeft de regeering van Abessinië tot den Volkenbond en tot het internationale Roode Kruis protesten gericht, met alle bijzonderheden over de toedracht van de voorvallen. De Italiaansche regeering stoort zich hieraan niet. Onder de om standigheden is de Abessijnsche regeering genood zaakt een nieuw beroep op den Volkenbond te doen. Kunnen de Volkensbondsstaten, die op 3 Oc- tober eenstemmig Italië tot aanvaller verklaard hebben, lijdelijk toezien, dat het Abessijnsche volk wordt vernietigd, terwijl het Volkenbondsverdrag van hen eischt, dat zij den aangevallen staat hulp zullen verleenen? Het Abessijnsche volk is zwak, Is dat een voldoende reden voor den Volkenbond om hulp te weigeren? Met de grootste bitterheid moet do Abessijnsche regeering vaststellen, dat haar geenerlei financieele hulp wordt verleend en dat artikel 16 van bet Volkenbondsverdrag niet stipt wordt nageleefd, doch ook dat de Italiaansche re geering er in geslaagd is de toepassing van de reeds vijf maanden geleden in beginsel aangenomen petro leum-sanctie te doen uitstellen, en dat Italië thans door een koehandel zelfs tracht van alle sancties bevrijd te worden. Is dat de geest van het Volken bondsverdrag? De Abessijnsche nota herinnert dan aan de door de Locarnomogendheden te Londen aan den Volkenbondsraad voorgestelde resolutie, over de noodzakelijkheid van een nauwgezette eerbiediging van alle verdragsverplichtingen. De nota herinner' aan de redevoering van Flandin verleden Zondag waarin deze met betrekking tot het geschil tus schen Frankrijk en Duitschland dezelfde beginse len over verdragstrouw en collectieve veiligheid verkondigd heeft, die Abessinië sinds vijftien maan den niet ophoudt te verdedigen. Zullen de kleine mogendheden, vraagt Wolde Mariam, deze door de groote mogendheden verkondigde beginselen hunner zijds vergeefs inroepen? De Abessijnsche regeering verlangt, dat alle Volkenhondsstaten dezelfde begin selen tegen den Italiaansrhen aanvaller zullen aan wenden. De verzoeken van Abessinië. Geneve, 2 April. (A.N.P.) In een aan den Vol kenbond gerichte nota vraagt de Abessijnsche re geering: 1. Finantieele hulp, teneinde haar in staat te stellen met minder ongelukkige wapenen tegen haar aanvaller te strijden; 2. Opheffing van alle hinderpalen en be lemmeringen, die nog door sommige staten leden in den weg worden gelegd aan de transporten bestemd voor de Abessijnsche troepen; 3. Verzwaring en aanvulling der sancties, die artikel 16 van het Pact verplichtend voor schrijft. 4. Spoedige stappen bij de regeering te Ro me om haar het oorlogsrecht en de inter nationale conventies te doen eerbiedigen en de systematische vernieling en uitroeiing van onschuldige bevolkingen te doen staken. De nota besluit: „Is het te veel gevraagd te herin neren aan de essentieele taak van alle leden van den Volkenbond en alle organisma van Genève, t.w. de kracht van het recht te doen zegevieren over het recht van den sterkste?" DE VRIJZ. DEM. BOND EN DE ONTWAPENING Amsterdam en Utrecht tegen het voorstel van het hoofdbe stuur De Woensdagavond gehouden ledenvergade ring van de afdeeling Amsterdam van den Vrij zinnig Democratischen Bond heeft met groote meerderheid van stemmen besloten het voorstel van het hoofdbestuur te verwerpen en de natio nale ontwapening te handhaven. Naar het A.N.P. verneemt, heeft Utrecht een soortgelijke beslissing genomen. IN ENGELAND WORDT NAAR OLIE GE BOORD Zooals we dezer dagen in de couran ten hebben kunnen lezenwerd dezer dagen in de nabijheid van Portsmouth de eerste boortoren opgericht, waarmee men wil trachten naar aard olie te zoekendie men gelooft, daar in den bo dem aan te treffen. Hierboven zien wij het oogenblik, waarop de boortoren in bedrijf zal worden gesteld. verloren hadden, werden in kampen onderge-? bracht, waarin zij ook op het oogenblik nog ver pleegd wordenEen dergelijke menschenmassavoor den hongersnood te redden, was slechts mogelijk doordat com. tot hulp van Noodlijdenden, een internationale organisatie, met een ondersteu ning van 1 gulden per hoofd en per maand uit kwam. Voor iederen gevluchten Chinees stond dus ongeveer 3 cent per dag ter beschikking en toch kon voor dit geringe bedrag den honger* hoofdzakelijk met rijst en haver, gestild worden. Het is zeer moeilijk de Chineezen, die zonder uitzondring zeer arm zijn, te bewegen in het kamp te blijven en niet naar het hongersnood ge bied terug te keeren. Na de laatste overstroo mingen b.v. zijn niet minder dan 1 millioen men- schen naar het dal van de Gele Rivier terugge keerd, hoewel van de huizen niets overgebleven was en de velden met een laag slik waren be dekt. Het is niet mogelijk de Chineezen met ge weld uit het gevaarlijke gebied te verdrijven. Daarom is het aantal slachtoffers bij iedere over strooming ook weer zeer groot en nooit nauw keurig vast te stellen. Melkhygiëne-Vereeniging Holland Een Rapport van de Commissie tot Hidp van Noodlijdenden. Peking, April 1936 (V.P.B.) Volgens een onjuist verschenen rapport hebben de laatste overstroomingen van de Gele Rivier niet minder dan 10 millioen menschen direct of indirect ge troffen en meer dan 2000 steden en dorpen ver nield. En reeds staat weer een nieuwe catastro- phe te wachten. Rond 300.000 vluchteliiigen, die huis en hof M'nisterieele erkenning van een melkcontrolestation gevraagd. De Melkhygiënevereeniging Holland, gevestigd te 's-Gravenhage, heeft aan den minister van landbouw en visscherij toestemming gevraagd voor de oprichting van een eigen melk-controle- station, onder directie van dr. P. Roodzant, dierenarts te 's-Gravenhage. Naar aanleiding van dit bericht wordt aan de N. R. Ct. medegedeeld, dat bovengenoemde ver-, eeniging thans 800 leden uit Den Haag en om streken telt en dat het bestuur verwacht, dat dit aan-tal na de ministerieele erkenning, in belang rijke mate zal toenemen. De vereeniging is ontstaan op initiatief vani melkhouders, zuivelfabrikanten en melkhande laren, die medezeggingschap wenschen in een eigen melkcontrolestation. Naast de bestaande! controlestations, die de Crisis-Zuivel-Centrale gegevens vershaffen o.a. voor de bepaling van de kwaliteit van de melk. verwacht het bestuur (waarin boeren voor de helft en handel en in dustrie voor de andere helft zitting hebben), door oprichting van een eigen controlestation den gezondheidstoestand van mensch en dier, de selectie van den veestapel, de inrichting der stallen kortom de hygiënische raelkwinning te bevorderen, o.m. door het nemen van monsters op de boerderij zelf en niet zooals dat thans geschiedt op de verzamelplaats bij den melk handel, aan de fabriek, of op den onderweg zijnden melkwagen.

Schager Courant | 1936 | | pagina 11