Modebladen. SCHAGER ROOSJES TRAPMAN 5 Co. NEL, Jan Butter Gz. JANNETJE VAN LIENEN, Plaatselijk Nieuws. Leger van den Negus vernietigd Voor f 40.000 aan kruideniers waren verloren gegaan Heden overleed, onze lieve Doch ter, Zuster, Behuwdzuster en Tante In den ouderdom van 18 jaar. Haar diepbedroefde Ouders, Broeders en Zusters, j. IN 'T VELD Sr. Julianadorp, 4 April 1936. Rijksweg 27. Goederenvervoer met 5-tons vrachtauto. Lutjewinkel Alkmaar Zaanstreek- Amsterdam. Dagelijks worden goederen aangenomen Bestelhuis Amsterdam: Gebr.Drijfhout, Singel t.o. No. 76. Tel. Winkel 8. Tel. A'dam 44529. TE KOOP; 2000 K.G. Gerstestroo, 1 drachtige Zeug, begin Mei kunnende werpen, 1 afgek. twee-jarige Stier en drie jonge gelde koeien, bij E. G, WONDER, Kreil, Wieringerwaard. Te koop: een 1-jarige goedgekeurde Stier, van beste afkomst. Kleinzoon van Lindberg en Pel Rooske, beiden pref, F.R.S. De moeder is te zien. Te bevragen bij A. KOOPMANS, Nieuwe Niedorp. Te koop gevraagd: Z. Blauwe en Bevelander Eetaardappelen. J. KROON, Aardappelhandel, Holle- Heden overleed, zacht en kalm, onze geliefde Echtgenoote, Zus ter, Behuwdzuster en Tante in den ouderdom van ruim 70 jaar. Uit aller naam, G. KOSTER. Groet, gem. Schoorl, 4 April 1936. De teraardebestelling zal plaats hebben op Woensdag 8 April te Schoorl, 's middags half twee, vanaf het sterfhuis. weg 38, Heiloo. 60 bak blauwe Eigenheimer Poters, klasse A, 35—50. Te bevragen bi] Wed. C. Blaauboer, Lotweg 40, Anna Paulowna. Wij hebben eteede groote voor» raad van de nleuwete Te koop: (wee gelde Koeien, bij D. BLAAUBOER Dzn., Nes H 28, Schagen. Te koop: 4 beste gelde Koeien en 1 Kuikalf van beste afkomst, 14 dagen oud, bij |n. BREED, Tolke, Schagen. SPORT. N.H.V.B. IA, Al km. Boys 2 kampioen. De bigmatch Alkim. Boys 2—K.V.V. 3 is gestreden. #n de Boys boekten een gedecideerde overwinning (f>—2). Hiermede is bun kampioenschap een feit ge worden, met welk fraai resultaat we de mannen van vu d. Horst van harte geluk wenschen. We gelooven wel, dat het kampioenschap ook werkelijk bij de Sterkste is terecht gekomen. DIRKSHORN. D.F.C. 1—Wieringerwaard II, 3—2. D.F.C. kampioen. D.F.C. kan juichen: het kampioenschap is binnen en allereerst hiervoor onze hartelijke felicitatie aan de gelukkige club. Maar direct hierop moet volgen een uitdrukking van spijtgevoelens, dat dit kampi oenschap nu juist op deze wijze behaald moest wor den. Want jammer, driedubbel jammer dat deze wedstrijd niet in kampioensvorm gespeeld werd. Het was een voor kampioenen onwaardige vertooning en ware het niet dat we weten dat de D.F.C.'ers beter kunnen, dan zouden we moeten concludeeren, dat dit kampioenschap, afgaande op dezen wedstrijd, on verdiend is. Wat zou het mooi geweest zijn wanneer deze wed strijd in topvorm gespeeld was. Er was geen echte kampioens vreugdestemming, noch in, noch om het veld. Er viel weinig fraais te bewonderen in het D.F.C.-elftal. Alles mislukte en het geheel klopte hoe genaamd nooit. Hier tegenover speelden de W.W.ders een heel aardig spel, goed combineeren en veel ac tiever in het veld. Het begin was al sensationeel en deed het beste venvachten: Slik moest een bal uit z'n doel slaan; bijna had de W.W.-voorhoede hier een goal ge maakt. Onmiddellijk hierop gaf D.F.C. het juiste antwoord door een verrassende aanval, welke een doelpunt opleverde, dat echter geannuleerd werd wegens buiten spel. Na een kwartier van goed spel trad de bovengenoemde malaise in, waaruit de D.F.C.'ers zich niet meer wisten los te maken. De achterhoede liep elkaar bij tijden geweldig in den weg en het gevolg was: „modderen" voor het doel der D.F.C.'ers. W.W. had pech door een s.chot tegen de paal in deze periode. Het was D.F.C., dat tenslotte het eerst doelpuntte, door Manneveld, 1—0. Noch eenmaal was W.Waard in groot gevaar, doordat de keeper reeds gepasseerd was, en een achterspeler z'n plaats innemend den bal nog corner wist te trappen. De corner leverde echter niets op. Van nu af zakte het spel steeds neer in elkaar bij D.F.C. De linkervleugel presteerde nets meer. Nieman hinkte geblesseerd wat mee. Met l0 kwam de rust. Wie nu na rust gemeend had dat Nieman door den lanvoerder vervangen zou worden kwam bedrogen ïit. Nieman speelde, of liever hinkte weer mee! .Vaarom nu eigenlijk? Waarvoor zijn dan eigenlijk le reserves? en waarvoor is er dan een aanvoerder, och niet om zooiets maar goed te vinden? Een spe er die niet mee kan, dient vervangen te worden m wel zonder talmen. Na rust hetzelfde matte spel, met als opflikkering een enkele aardige aanval, waarbij D. pech had door ;weemaal tegen de paal te schieten. Plotseling moest au toch v. d. Molen het veld geblesseerd verlaten en moest er een invaller komen. Ja: moest, want de aangewezen reserve stond vroo" lijk zonder voetbalkleeren of schoenen aan 't lijn tje! Tableau. Eerst dan maar naar huis om te ver- klceden! Na een kwartier van wachten, ondertus- schen speelde D.F.C. met 10 man verscheen de reserve in 't veld. Braaf opgepast. Het was Nieman die er tenslotte 20 van wist te maken. Heel spoe dig hfc(rftaw-.werd W.W.'s werken beloond door een prima..goal; (21). Door een misverstand, in de W.- achterhoede, kon de Vries heel gemakkelijk doel punten: de W.-achterspelèrs zetten n.1. de zaak stop om eerst eens uit te maken, wie of z'n taak ver keerd opvatte (31). De W.waard- voorhoede wist tenslotte de laatste goal te maken en zoodoende den stand op 32 in hun nadeel te brengen. En velen van de D.F.C.- aanhangers vreesden, dat het hier niet bij blijven zou, alhoewel ieder aan W.-waard meer gunde! Maar gelukkig kwam met dezen stand het einde. De Wieringerwaarders speelden individueel en te zamen de kleine rechtshalf en de keeper die nen met eere genoemd een aardige partij voet bal ene en gelijk spel was verdiend geweest. Nogmaals gefeliciteerd D.F.C.! Maar nu de laat ste wedstrijd in kampioensvorm hoor! Het kan veel en veel beter. De adspiranten krijgen nog een groote pluim voor hun schitterende prestaties in Schagen bij het school voetbal: 2 gewonnen wedstrijden en a.s. Zaterdag om de le en 2e prijs tegen Schagen kampen. Wat een eer en wat een geluk voor de D.F.C.- „jonkjes". Hieruit moet straks het frissche bloed voor de „groote" eltfallen komen. Er zitten beloften in voor de toekomst. WIERINGERMEER. Flevo II—Hem II, 0—8. Het Flevo 2 elftal had Zondag een onfortuinlijke dag te boeken. Doordat slechts 8 spelers kwamen opdagen, kon men de Hems niet trotseeren. De af loop gaf dan ook een somber beeld te aanschouwen voor onze jongens. Geklopt alzoo met 8—0. LANGEND JJK •f NOORDSCHARWOUDE. Aanbesteding. Door den heer Jb. Ooievaar, handel in boter, kaas, melk, enz., is onderhands aanbesteed het bouwen van een nieuw woon- en winkelhuis op het terrein van den heer H. Bouwens. Het werk werd gegund aan: J. Henselman, metsel werk; K. Kardinaal, timmerwerk en D. Zijp het schil derwerk. WIELRENNEN De ren- en tourvereeniging „Onderling Genoe gen" hield Zondagmorgen een sprint over 300 M. voor de juniores. De uitslag hiervan was als volgt: 1 E. Bos te NoordscharwoudeJ 2 A. Groen te Sint Panoras; 3 P. Bijhouwer Winkel; 4 P. Zee- gers te Sint Pancras. Door de A en B klasse werd een peleton-trai- ning gehouden over pl.m. 70 K.M., als training voor de a.s. competitie. MISSIETENTOONSTELLING Zondag werd in de R.K.-School een Missie tentoonstelling gehouden, waarvan de opbrengst bestemd is voor de missie van Pater Kruier. Er was groote belangstelling terwijl diverse prijzen uitgereikt werden. WIJ GAAN OP MARSCH Zondagmiddag hebben de adspirantenafdee- lingen van de Gym.-Vereen. „Hercules en Hy- giéa" een tweede opvoering gegeven van „Wij gaan op marsch", een soort revue in twaalf ta- freelen van het leven van de Langendijker jeugd De belangstelling voor deze uitvoering was heel groot. De zaal van den heer De Bakker was zoo goed als geheel uitverkocht. Het was een genoegen, de jongelui in de ver killende tooneeltjês te zien optreden echt „Lan- gedaiks" sprekende in hun spel op de diverse plaatsen, waar kattekwaad wordt uitgehaald, op het Zakkertjesland, waar een paar natte beenen werden gehaald, op het spoorterrein, waar in den spoorwagen de eerste sigarettjes door de jeugd worden gepaft. Allerkoddigst waren som mige tooneeltjes. Vooral is door de aanwezigen gelachen om de scène van de raadszaal, waarin geen enkel woord werd gezegd, alleen maar de gebaren van het spreken werden gmaakt, met eevolg, dat tenslotte toch nog ruzie ontstond. De veldwachter met de koffiekan ontbrak zelfs niet bij deze vertooning. Aardig gevonden. Bij deze rondwandeling door de Langendijk werd ook een bezoek gebracht aan de Kleuterschool te Zuid-Scharwoude, waar de allrkleinste gym nasten uit de kinderbox, verschillende oefenin gen alleraardigst uitvoerden. De twaalf tafreelen werden door de adspiran ten tot een geheel verbonden, door een korte toespraak, een liedje en een dansje. In een der tafreelen, waarin het sportveld de plaats van het spel was kwam duidelijk tot uiting het gemis van zulk een terrein, waardoor de jeugd een vrije speelplaats zou hebben Wanneer zal de tijd komen, dat niet door de jongens op straat zal worden gevoetbald, met al de gevaren van dien door het drukke verkeer. Al de tafreelen in bijzonderheden te bespreken zou te veel plaats ruimte vergen. Wij kunnen verklaren dat het ge heel keurig in orde was, zoowel de vertolking door de gymnasten als de tooneelaankleeding en de costumes. De muziekale begeleiding werd verzorgd door de bekende „Vroolijke Vinken" onder leiding van den heer Langedijk, op zeer verdienstelijke wijze De gymnastiekvereniging met haar ijverige directeur de heer Boot, kan op een tweetal zeer goed geslaagde uitvoeringen terugzien, die velen zullen doen wenschen, dat op deze wijze nog maals een of meer gymnastiek-uitvoeringen zul len worden ingekleed. C A TT A N T SOO'G BEËINDIGING WERKVERSCHAFFING IN HET ZWANENWATER De werkverschaffing in het Zwanenwater, met z.g.n. overheidssubsidie van 40 pet., is voorloo- pig beëindigd. De hierbij geplaatste arbeiders zijn overgenomen bij de bebossching van het Luttiek- duin. NIEUWE N I E DO RP Onze plaatsgenoot J. Ruig behaalde te Alkmaar het diploma 3-jarige cursus Motor-, rijwiel- en autotech niek. SCHOORT Uitvoering Schoorls Kinderkoor. Onder groote belangstelling, de zaal was tot in alle hoeken gevuld, had de eerste opvoering plaats van Rein Valkhof's kinderoperette: Theater Coco- lino. Ongeveer half negen opende de heer C. Hoog- vorst met hartelijk welkom aan alle aanwezigen en maakte excuus voor het late beginnen, hetgeen kwam door ziekte van den directeur, Corn. Jonker. Hij hoopte dat eventueele fouten niet te zwaar zouden worden aangerekend, daar hij nu onverwacht de heele leiding op zich moest nemen. Hoogvorst vergde nog iets van ons geduld, voordat het stuk een aan vang kon nemen, omdat hij zelf nog gesminkt moest worden. Even daarna werd er gebeld en kregen wij het gezicht op den voorkant van het Theater, waar de directeur met zijn clown Puck stonden te wach ten op de bezoekers. De directeur was zeer zwaarmoe dig gestemd naar het scheen. Het décor voor het eerste bedrijf was zeer mooi en gemaakt door Henk Kok. Op den linkerkant stond een tentje met een oliebollenverkoopster. Dan komt de speelman met een leutig liedje en die montert de boel een beetje op. Burgers, boeren en buitenlui zingen ook aardig hun liedjes, allen begeleid door musici uit Alkmaar. De oliebollenverkoopster begint dan haar waar aan te praten, 't Was jammer genoeg wat onduidelijk, omdat ze te veel achteraf stond. Ook de ijscoman ging zijn geluid verheffen om koopers te lokken. On derwijl geeft Puck zijn baas een teeken, dat het nu de tijd is om de menschen binnen te krijgen. Hij zingt met mooie stem zijn reclame voor het Theater, daarin bijgestaan door Puck, die zich uitstekend weerde. Mohamed Sali met zijn slang dped vele men schen de koude rillingen over den rug loopen. waar na de koorddanseres, een snoezig Japanneesje, met een parasolletje, een aardig lied zong en veler harten stal. Ook Carolus Knokman, geassisteerd door Puck werd nog gepresenteerd en met succes. De directeur noodigt nu de aanwezigen uit om het theater te be zoeken. Maar ze durven niet erg. „Ik durf niet voor die enge vent", zegt één der kleine dames. Waarna de clown haar begeleiden wil. Dan gaan allen onder gezang het theater binnen. In het tweede bedrijf is het pauze in 't theater en probeert Puck sinaasap pelen te verkoopen. Aan liefhebbers geen gebrek. Maar hij is royaal, de bezoekers mogen grabbelen. Dan blijken de sinaasappelen aan elkaar te zitten en uitbundig gelach beloont deze aardige scène. Tal van aardige tafreelen, de een al doller en vroo- lijker dan de ander, wisselen elkaar af en werden op waaldijk verdienstelijke wijze door de spelenden vertolkt. In het derde bedrijf zien we Puck zitten met de handen onder het hoofd. De zaak is failliet en de baas huilt van verdriet. Als redster komt dan de be roemde danseres Rosaline, die in Theater Cocolino haar Rozenballet zal dansen, de opbrengst geheel zal afstaan aan de brave Puck en zijn baas. Het Rozen- ballet wordt door de kleintjes met Rosaline aan het hoofd mooi uitgevoerd. Hierna volgde het slotkoor. De heer Hoogvorst, wien bloemenhulde werd ge bracht, dankt den heer Valkhof voor zijn hulp enz., alsook de componist de heer Balhe, die evenals mevr. Jonker—Jonker, met bloemen werd gehuldigd. WIERINGERWAARD Zondagavond heeft in het Wapen van Wieringer waard, evenals vorige jaren, een gemaskerd bal plaats gehad, wat wederom als goed geslaagd kan worden beschouwd. Er waren 21 deelnemers(sters), verdeeld als volgt: 9 dames enkelingen, 4 heeren enkelingen, 2 groepen dames, 1 groep heer en dame, 1 groep heeren, 1 groep 4 origineelen. Het was voor de jury, bestaande uit mevr. Samplonius en de heer en mevrouw Sneek geen gemakkelijke taak om de prijzen op de juiste manier vast te stellen. De uitslag, welke door den heer Sneek werd mede gedeeld, was als volgt: Origineelen: le prijs Mobilisatieherinneringen, 2e orijs Heeft u een sigarenbandje, 3e prijs Zuivelpro duct; 4e prijs Pindakoningin. Groep heeren: le prijs Apachen. I Paren: le prijs Pierette en Pierot. Groep dames: le prijs Fruitmeisjes, 2e prijs Schot- sche hooglanders. Heeren enkelingen; le prijsIJscoman, 2e prijs Vod- OVERGEPLAATST Naar we vernemen wordt de heer A. J. A. Knol, ambtenaar bij den Raad van Arbeid alhier over een maand overgeplaatst naar Zaandam. In zijn plaats komt de heer S. Ruiter uit Zaan dam. - OPBRENGST COLLECTE De speldjesdag ten bate van Herwonnen Le venskracht heeft opgebracht f 40.- GEMEENTE SCHAGEN. Geboren: Petrus Henricus, zoon van Wilhelmus Gerardus Plukker en van Margaretha Johanna Ma ria Dekker. Ondertrouwd: Hindrik Wilkens, oud 20 jaren, grondwerker, wonende te Winkel en Sjoukje Fenne- ma, oud 17 jaren, zonder beroep, wonende te Scha gen; Petrus Theodorus Simon Meereboer, oud 24 jaren, schilder, en Geertruida Elisabeth Snaas, oud 28 jaren, zonder beroep, beiden wonende te Schagen. denboer, 3e prijs Verstrooide Professor; 4e prijs Mo derne Matroos. Dames enkelingen: le prijs Boerin van 1800; 2e prijs Tompoes; 3e prijs Burchtvrouw; 4e prijs Rozenkonin- gin; 5e prijs Voorjaarsbloemetje, 6e prijs Werktasch; 7e prijs Schoolmeisje; 8e prijs Mooie molen; 9e prijs Melkmeisje. In aanmerking genomen dat in de omgeving nog al veel was te doen, was de belangstelling zeer goed te noemen en het was een gezellige avond. HEERHUGOWAARD Voor het deze week te Heemstede gehouden exa men als huisbezoekster voor zuigelingenbescher ming is o.a. ook geslaagd onze plaatsgenoote zuster A. Smit, wijkverpleegster alhier. VEENHUIZEN. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer H. J. v. Twui- ver, slaagde, zooals reeds in ons blad vermeld is, als no. 1 voor korporaal bij het corps politietroepen. Hierdoor had hij vrije keuze uit alle standplaatsen, waar een vacature was. Hij heeft Den Helder ge kozen, waarheen hij- bereids vertrokken is. W I E R I N G E N Bij gehouden inschrijving voor sloopen e.d. van de rijkswoning- aan de Quarantaine te Wes- terland is dit werk gegund aan S. P. de Vries alhier voor 91.- bijbetalen. Verkooping. Openbare verkooping ten verzoeke van de weduwe en erven van wijlen den heer P. Mulder Mz., Elft, alhier. Perceel 1, Huis, erf en land, 13.80 A., kooper B. Kat voor f 885. Perceel 2, Land aan den Koningsweg, 28.80 A., hoog ste bod J. Landman f560, afgemijnd door M. Minnes op f40 daarboven. Perceel 1 en 2 gecombineerd afgemijnd op f1492 door B. Kat. Perceel 3, grenzend aan perc. 2, 63 A., koopster Doopsgez. Gem. voor f815. Perceel 4-, Gortakkers, 18.30 A., hoogste bod J. v. Duin, f270, afgemijnd op fl daar boven, zoodat P. Halfweeg kooper werd voor f271. Perceel 5, Ven achter Oosterklief, 66.90 A., kooper Jb. Wagemaker voor f680. Perceel 6, Paddehosch, 22.98 A., kooper S. Blaauboer voor f50. Totaal opbrengst f3308. K OEGR AS JULIANADORP. Zaterdagmiddag werd alhier de aangekondigde stierenkeuring gehouden, welke uitging van de Pro vinciale Commissie tot bevordering van de Rundvee fokkerij in Noordholland en van het Nederlandsch Rundveestamboek. Tengevolge van het minder aange name weer, waren de dieren ondergebracht in den stal behoorende bij het café „Prins Hendrik" van den heer A. Kossen. Voor deze keuring bestond tamelijk veel belangstelling van de zijde der veehouders. Aangeboden ter keuring werden 6 tweejarige stie ren, waarvan er 2 werden aangehouden en 10-een- jarigen, waarvan er 1 werd aangehouden. Uitvoering van de Tooneelvereeniging „D.E.M." te Julianadorp. Bovengenoemde tooneelvereeniging gaf Zaterdag avond de eerste uitvoering tijdens haar bestaan in de zaal van het café Prins Hendrik van den heer A. Kossen. De leiding berustte in handen van den heer Z. van der Woude. Door een aantal dames en heeren werd daarna voor het voetlicht gebracht het tooneelspel in drie bedrijven, getiteld „Materialisme". Wij zullen ons onthouden orn critiek uit te oefenen op het spel van deze of geene medewerkende, maar wel moesten wij constateeren dat sommige te spelen scènes de krach ten van de spelers te boven gingen, waardoor niet dat effect werd gesorteerd, wat anders zeker het geval zoude zijn geweest. Dat wil niet zeggen, dat zij niet hun best hebben gedaan, neen dat was wel in orde en wij twijfelen er ook niet aan of bij voort gezette ijverige studie, zullen wij van deze vereeni- ging in de toekomst zeker iets goeds te zien krijgen. Alle begin is moeilijk. In de pauze werden door eenige dames lootjes ver kocht tot dekking der onkosten van dezen avond. Daarna werd de klucht in een bedrijf „Het consigne is Snorken" opgevoerd. Dit spel werd vlot weerge geven, en wekte geducht de lachlust der aanwezi gen op, die aan het einde den spelers een warme ovatie bracht. En deze was zeker verdiend. De heer Van der Woude sloot met enkele woorden deze ge zellige bijeenkomst, die werd opgeluisterd met goede jazz-muziek van een gezelschap uit Anna Paulowna en die tenslotte ook voor de dansmuziek zorgde. ASBLARA: Naar de oorlogscorrespon dent van het D.N.B. meldt, zijn de Italiaan- sche operaties van de laatste dagen geken merkt door een ongewoon hevige activiteit van de luchtmacht, die de vluchtende leger scharen van den Negus hevig bestookte" Hierdoor zou het geheele leger van den Ne gus zijn vernield en nog slechts enkele hon derden manschappen bedragen, die oprukken in de richting van Dessie. De hevige verliezen zijn niet alleen te wijten aan het groot aantal dooden en gewonden, maar ook aan het feit, dat groote groepen krijgers zelf tot ontbinding der legercorpsen zijn overgegaan. Ten aanzien van de vliegtocht van Falconi boven de hoofdstad bericht men dat Falconi een Abessy- nisch vlegtuig opmerkte, welk hij volgde tot Addis Abeba. En na deA landing op het vliegveld aldaar met bommen bestookte en vernietigde. Wervelstorm verwoest stadje Het stadje Tupelo in den Amerika anschen staat Mississippi, tellende 5100 inwoners, is door een geweldigen wervelstorm bjjna to taal verwoest. 100 personen werden gedood. Bij een feilen pakhuisbrand te Nijmegen. Zondag, in den vroegen ochtend, is het oude pak* huis van de firma H. Roelofs, groothandel in kruide nierswaren, aan den Waalwal 41 te Nijmegen, groo- tendeels door brand verwoest. Om zes uur des morgens ontdekte een surveillee- rende agent van politie, dat er brand in het pand was uitgebroken. Onmiddellijk werd de brandweer gealarmeerd, welke met groot materiaal uitrukte en het vuur van twee kanten, van de zijde van den Waalwal en van de Lage Markt, aantasste. De vlam men, die een gretig voedsel vonden in de groote voorraden koloniale waren, grepen zeer snel om zich heen en weldra waren de eerste en tweede verdieping van het pakhuis een vuurzee. Het bleek, dat de brand haard zich op de eerste verdieping bevond. Na een^ uur hard werken was de brandweer de situatie meester. De twee verdiepingen van het pakhuis zijn geheel uitgebrand, terwijl ook het dak is weggebrand. Het gelijkvloersche gedeelte bleef behouden, doch dit heeft veel waterschade geleden. De belendende per- ceelen kregen vrijwel geen schade. Wel hadden de bewoners hun meubels reeds op straat gebracht. Naar wij vernemen is een goederenvoorraad ter waarde van veertig duizend gulden verlóren gegaan. Verzekering dekt gedeeltelijk de schade. Omtrent de oorzaak van den brand konden Zondagavond nog geen mededeelingen worden gedaan. Het afgebrande pakhuis kon gerekend worden tot een der oudste pakhuizen van Nijmegen. Het pand dateerde reeds uit het jaar 1568. In 1895 is het ook door brand vernield en daarna weer opgebouwd, IN EEN ZWEEFVLIEGTUIG MET EEN MOTOR IN 9 UUR VAN BERLIJN NAAR ENGELAND Londen De bekende Britsche sportvlieger, Lord Sempill is met zijn zweefvliegtuig met mo- ter van Berlijn naar een vliegveld nabij Ganter- bury gevlogen. Hij had voor .deze vlucht 9 uur noodig. BROEK OP LANGENDIJK, 6 April. 575 Kg. uien f 1.70, driel. f 0.60, grove f 2,30. NOORDSCHARWOUDE, 6 April. Geen aanvoer. ALKMAAR, 4 April 1936. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt; 718 paarden f100325; 6 melk koeien f80—140; 62 nuchtere kalveren (salcht) f3 10: 99 overhouders f 1518. ALKMAAR, 4 April 1936. Op de heden gehouden botermarkt werd betaald groothandel 70—75 cent en kleinhandel 72.5—77.5 ct., handel matig; kipeieren (groothandel) f 2.15—2.50, handel goed en eendeieren f 2.10. ALKMAAR, 4 April 1936. N.V. Eierveiling voor Hollands Noorderkwartier. Aanvoer; 275.000 kipeieren: 5860 Kg. f 2.30—2.40, 60-62 Kg. f 2.35—2.45, 62-64 Kg. f 2.40-2.75, p. 100. WARMENHUIZEN, 4 April 1936. Roode kool, le kw. f 4.80—8.30, 2e kw. f 2.90—6.20, gele kool, le kw. f 8.80—11.30, Deensche witte kool, le kw. f 5.206.50, 2e kw. f 1.604.20, drielingen 60 —70 ct., uien f 1.40—1.80, grove uien f 2. bieten f 3.20. Aanvoer: 32725 Kg. roode kool, 950 Kg. gele kool, 14300 Kg. D. witte kool, 4250 Kg. uien, 50 Kg. bieten.

Schager Courant | 1936 | | pagina 3