Van Geelen's Sportberichten uit Den Helder. N.HV.B.=uitslagen. Sportbekers Takken, Kransen - Medailles, Eerekruisen Insignes Medaillemagazijn Wat er omgaat in de geesten van de Ethi opische Moslims 5 April. 1 D: Wieringerwaard—Helder 3 9—1; Succes 2— Watervogels 3—4. 3 F: B.K.C. 2—B.K.C. 3 2—1; Succes 3—Watervo gels 2 2—3. 4 J: Dirkshorn 1—Wieringerwaard 2 3—2; B.K.C. 4 Callantsoog 2. OVERZICHT. Het heeft blijkbaar zijn uitwerking niet gemist dat we Zaterdag eens een beroep deden op de heeren Schenk en Hazeloop, die zoo gaarne in het N.H. elf tal willen komen, om nu eindelijk ook weer eens te laten zien dat ze een dergelijke opstelling zouden verdienen. In den proefwedstrijd te Den Helder wa ren ze resp. goed (Schenk) en voortreffelijk (Haze loop), maar tegen H.R.C. 4 en ook tegen Watervogels was het zoo dunnetjes dat het maar goed was dat er leden van de elftalcommissie op het veld waren. Blijkens de cijfers was het nu weer in orde en aan de hand van onze W.W.-berichtgever moeten we tot de conclusie komen dat het spel inderdaad goed is geweest. Hoewel de kernachtige 9—1 zege op Helder 3 heel mooi is, is toch niet aan te nemen dat Helder 3 nog van de tweede plaats gedrongen wordt. Of... Helder 3 zou tegen Succes 2 dermate zwak spelen dat zij verloor, waarbij W. dan nog haar laatste uitwedstrijd winnen moet. Succes 2 schijnt intusschen toch aardig te kunnen spelen. Ze hield Watervogels vrij goed in bedwang, al wist zij de nederlaag tenslotte toch niet te ont gaan, (4—3). De stand is: Watervogels 18 16 1 1 58-28 33 Helder 3 17 11 3 3 43—29 25 Wieringerwaard 17 12 0 5 68—32 24 Atlas 18 5 7 6 27—30 17 Petten 17 7 1 9 31—35 15 H.R.C 4 16 7 0 9 37—39 14 Held. Boys 17 5 4 8 28-40 14 Schoort 18 4 2 12 31—58 10 Succes 2 15 1 2 12 36—47 4 Zooals men ziet moet Succes 2 definitief degrada tiewedstrijden spelen. 2 F. Watervogels 2 is kampioen, doordat zij met 3—2 van Succes 3 won. B.K.C. 2 heeft definitief de twee de plaats in bezit genomen. Watervogels, gefelici teerd! Watervogel s 2 14 12 0 2 69—28 24 B.K.C. 2 14 10 2 2 44—23 22 B.K.C. 3 14 9 2 3 43—26 20 H.R.C. 6 14 8 2 4 40—31 18 Zeemacht 2 14 4 1 9 31—33 9 Succes 3 13 3 0 10 19—39 6 J.V.C. 2 14 3 0 11 14—54 6 H.R.C, 7 13 2 0 11 - 13—49 4 4 J. Dirkshorn is kampioen geworden door een 32 overwinning op Wieringerwaard 2. Weliswaar een karig resultaat, vooral om de wijze waarop het be haald werd. Dit sluit echter niet uit dat we D. van harte geluk wenschen. Nu maar hooger op, D.F.C.-ers. B.K.C. 4 verloor tegen de algemeene verwachting met 4r—3 van Callantsoog 2. Dirkshorn 1 Callantsoog 1 DOSKO. 2 Petten 2 Sparta 3 Wieringerwaar B.K.C. 4 N. Niedorp 3 Callantsoog 2 Dirkshorn 2 Adspiranten. Hier volgt nog even de eindstand van afd. T. 16 14 1 84-51 29 ,.17 12 2 3 7S-50 26 17 12 0 5 68—41 24 17 10 2 5 67-31 22 18 8 3 7 61—45 17 lb 8 0 7 46—43 16 17 6 2 9 3753 14 18 3 2 13 47—80 8 16 2 1 13 15-86 5 15 1 1 13 22r—92 3 levert U direct uit voorraad voor iedere sport tegen scherp concur- reerende prijs. Op graveeren kunt U desverlangd wachten. Lagezijde B 40 Tel. 26 Schagen. waar Sparta b vorige week met 4—0 van Succes b won: Helder e 10 10 0 0 66-5 20 Sparta b 10 8 0 2 47—17 16 Succes b 10 5 0 5 28-20 10 Helder f 10 4 0 6 17-53 8 Helder g 10 2 0 8 8-62 4 H.R.C, e 10 1 9 12-37 2 ALKMAAR KAMPIOEN! Een 20 achterstand omgezet ln een 2—4 voorsprong. Gelijk spel de ver houding. De Texel-keeper verliest de wedstrijd. Onder buitengewoon groote belangstelling vond alhier op het Melder-terrein de beslissingswedstrijd plaats om het kampioenschap van de vierde klasse A. Texel werd vergezeld van ruim 350 supporters, die wel teleurgesteld huiswaarts zullen zijn gekeerd. De Alkmaar-aanhang was heel wat geringer. Zooals boven reeds gemeld, won Alkmaar met 42, nadat ze eerst met 20 had achter gestaan. De rust ging in met een 2—1 voorsprong v. Texel. Had Texel een betere, minder zenuwachtige keeper ge had, dan zou de overwinning zeker zijn geweest. Toch was de verhouding, temeer door eenige onge lukkige beslissingen van scheidsrechter Buntsma, zeker een gelijk spel Alkmaar is ook het grootste deel van den wedstrijd in de minderheid geweest. We hebben zeer zeker bewondering voor de Alk- maarsche prestatie, daar ze door hun achterstand in het geheel niet intmoedigd waren. We aarzelen dan ook niet, om van deze plaats onze gelukwen- scjien aan te bieden aan het voormalige Go-Ahead en onze beste wenschen vergezellen de Alkmaarders bij den promotie-degradatiewedstrijd, wie ook de tegenstander mag zijn. Na den aftrap is de eerste aanval voor Texel. Een zachte kopbal van den linksbuiten wordt door den Alkm- keeper gestopt. Weer komt Texel terug en de Alk.-doelman krijgt een gevaarlijk schot van den rechtsbuiten te stoppen Even wordt de T.-aan- val onderbroken door een ver schot op t T.-doel, maar dan is T. alweer terug. Er ontstaat een hache lijke situatie voor het A.-doel, de keeper is uitge- loopen, maar het schot wordt door een van de A.- backs tot corner gewerkt. Dan volgt een aanval van Alkmaar, maar de T.- doelman heeft de bal'te pakken. Hij wordt echter op hardhandige wijze tegen den grond gewerkt en de bal wordt corner. l-O. Als de corner genomen is, volgt er direct een snelle aanval op het Alkm-doel. We zien een hevige scrim- mage voor doel, waaruit de T.-middenvoor Lap ten slotte doelpunt. Na 20 minuten spelen heeft Texel een verdiende 10 voorsprong. Van den aftrap onderneemt Allernaar een run op 't T.-doel, de keeper loopt uit, maar de bal wordt door een anderen Texelaar weggewerkt. Niemand zou op dit oogenblik gedacht hebben, dat het uitloo- pen van den T.-keeper de eilanders de overwinning zou kosten, want hierna zien we de T.-doelverdedi- ger, en vaak onnoodig en fout, uitloopen. We geloo- ven wel, dat dit aan de zenuwen toe te schrijven is. Herhaaldelijk komt het Alkmaar-doel in gevaar te verkeeren, maar de keeper is paraat, ook hij een onverwachte kopbal van den T.-linksbinnen. 2—0. Na een half uur spelen is het weer Lap, die een gevaarlijke T.-aanval besluit met een onhoudbaar schot., 2—0. Texel speelt nu in de W-formatie met sterk te ruggetrokken binnenspelers. 't Gevolg is natuurlijk dat de middenvoor geen steun heeft en daardoor gaan eenige mooie scorings-kansen verloren. Spoe dig wordt dit ingezien en de middenlinie stuwt de voorhoede op. Alkmaar komt er nu iets beter in en de T.-ach- terhoede moet handelend optreden.' Schotvaardig heid is, evenals het plaatsen, bij de kaasstedelingen nog ver te zoeken. 2—1. Na ongeveer veertig minuten krijgt Alkmaar op den rand van het strafschopgebied een vrije schop te nemen. Een haag van Texel-spelers stelt zich voor doel op, waardoor de keeper natuurlijk niets kan zien en met een hard schot weet de A.-midden- voor Kuis den achterstand te verkleinen. Texel geraakt nu uitgespeeld, maar Alkmaar weet hiervan niet te profiteeren en de ruststand gaat in met een zeer verdiende 21 voorsprong voor Texel. De verhouding rechtvaardigde zeker een grootere T.-voorsprong. Tot nu toe had Alkmaar nog niet veel mooi spel laten zien. In de kleedkamers was de stemming bij Alkmaar zeer gedrukt, bij Texel rustig, in 't ge heel niet uitbundig. De tweede helft. De bordjes worden verhangen. De eerste aanval is nu voor Alkmaar. De A-mid denvoor weet de bal te bemachtigen. Een zuivere through-pass volgt en nog geen vijf minuten na de hervatting scoort de linksbinnen Kraanenburg de ge lijkmaker. De T.-keeper liep pog uit, maar hij dook finaal over den bal, heen, 2—2. 't Tempo is niet zoo hoog meer en de strijd gaat eenigen tijd gelijk op, maar komt Alkmaar iets in de meerderheid. Eenige corner op 't Texel-doel heb ben echter niet 't gewenschte resultaat. 23. Na vijftien minuten krijgt de A.-middenvoor Kuis de bal. Hij aarzelt geen moment en geeft een hard schot en via den binnenkant van de paal springt de bal in 't T.-doel. Met dezen voorsprong heeft Alkmaar wel iets te veel van het goede. Texel dringt nu op, maar de Alkmaar-verdediging staat als een rots in de bran ding. Alle spelers worden teruggeroepen en A. staat nu met liefst acht man te verdedigen. Hoe Texel ook werkt, er is geen doorkomen aan. 't Spel wordt wat rommelig en ruw, vooral Alkmaar begaat nogal eens een overtreding Dan heeft Texel toch werkelijk pech, als de scheidsrechter in 't strafschopgebied een zuiver handsgeval van een der A.-spelers over 't hoofd ziet. De Alkmaar-keeper krijgt 't nu zwaar te verduren en van een Alkmaar-overwicht is abso luut geen sprake meer. Bij eenige A.-aanvallen zien we de Texel-keeper steeds uit z'n doel loopen. Gelukig voor Texel schiet de Alkmaar-linksbinnen hard over. Neen, de Texel- doelman is niet erg klemvast ook. 2—4. Terwijl Texel in de meerderheid is, is 't Alkmaar dat haar voorsprong vergroot. Tien minuten voor tijd scoort de A.-linksbinnen het vierde doelpunt, on der uitbundig gejuich van de Alkmaarsche suppor ters. De overwinning kan A. nu niet meer ontgaan. Texel is uitgespeeld en geeft de moed op en dan fluit scheidsrechter Buntsma vo.or de laatste, maal. De Alkmaar-spelers worden op de schouders naar 't kleedlokaal gedragen. N abeschouwing. Alkmaar is kampioen geworden, maar op de he denmiddag behaalde overwinning moet toch niet te veel vertrouwd worden. In de tweede helft hebben de spelers laten zien dat ze wel voetballen kunnen Nu kwam dat nog niet te laat, maar laten ze er vooral om denken, dat in de promotie-wedstrijden èn in de eerste èn in de tweede helft met de uiterste energie gespeeld moet worden. Uitslagen K.N.V.B.: Volewijckers 1Helder 1 2—0. Z.F.C. 3—Helder 2, 1—2. WIERINGERWAARD I—HELDER III. 9—L De laatste thuiswedstrijd der roodbroe» ken eindigt met een groote overwinning. Zondag werd in het Sportpark den wedstrijd W.W. I—Helder 3 gespeeld, met als inzet de bezet ting van de tweede plaats. Dezen strijd is geëindigd met een volkomen debacle voor het Helder-elftal. Of de heeren Schenk en Hazeloop den raad hebben opgevolgd, welke hen in ons blad van Zaterdag werd gegeven, of dat de veranderde opstelling, welke do E. C. nu probeerde, z'n vruchten afwierp, we weten het niet, maar een feit is het, dat de beide spelers de zen keer een productieven wedstrijd speelden. Do voorhoede was nu van links naar rechts: Rob, Blaau- boer, Hazenloop, K. Schenk en v. d. Veen. Het oor deel van deze opstelling was, dat we nu open aan vallen kregen, wat met de twee laatste wedstrijden steeds kort spel was van het middentrio. Linksbuiten Rob plaatste keer op keer prachtig zuiver voor en de laatste der goal voor rust welke hij scoorde, was schitterend. De wedstrijd. Om ruim twee uur fluit de scheidsrechter de aan voerders in den cirkel en het is weer Schenk die de toss verliest. Wieringerwaard trapt tegen wind af en de eerste aanvallen zijn direct voor Helder. Langzamerhand be gint W.W. zich los te werken en het is na 8 min., dat Hazeloop een hard schot inzendt, wat afstuit tegen keeper Gras, de bal komt voor de voeten van K. Schenk en met een harden schuiver'geeft deze W.W. de leiding. Helder zet alles op alles, maar de voor»- hoede was in een onproductieve bui, want enkele opgelegde scoringskansen werden verknoeid. Keeper Rezelman verrichtte tevens enkele keurige safe's, doch kon niet verhinderen, dat uit een corner den gelijkmaker ontstond (11. Enkele minuten na dit doelpunt, volgt na een voorzet van Rob opnieuw een goal van K. Schenk. Na 28 minuten is het Hazeloop, welke voor een 31 voorsprong zorgde, waaraan hij enkele minuten daarna weer een doelpunt toevoeg de (4—1). De wedstrijd was voor het publiek ten volle het aankijken waard, want de bal ging snel van doel tot doel. Eenige minuten voor rust scoorde Rob het door ons vermelde doelpunt. Na de rust kregen we een geheel ander spelbeeld dan in de eer ste periode. Helder gaf zich gewonnen en deed er heel weinig meer voor. Reeds spoedig joeg Schenk no. 6 in de touwen, naar o.m. in buitenspelpositie. Het klopte nu goed met de W. voorhoede en we konden ons ten volle vereenigen met den supporter welke de verzuchting slaakte: hadden ze tegen Watervogels maar zoo gespeeld! Want Hazeloop, welke tegen Watervogels zoo wei nig succes had, maakte na een half uur nog twee prachtige doelpunten (8—1); 2 minuten voor het ein de maakten ze er 9—1 van. Hazeloopmaakte het tiental tenslotte nog vol, maar de speeltijd was verstreken en het doelpunt werd geannuleerd. Het was zeer jammer, dat Helder niet meer tegen stand geboden heeft. Al is een kans op de bovenste plaats ook verkeken, dan mag dit toch geen motief zijn, om in een wedstrijd niet het uiterste te geven. Het tweede elftal keerde met een 32 nederlaag uit Dirkshorn terug. Volgens de spelers hadden ze niet behoeven te verliezen, maar voor Dirkshorn I waren de punten voldoende, om de kampioensvlag te kunnen hijschen. Onze gelukwenschen. Weer terug naar Diredawa ONTMOETING MET DEN AFGE- VAARDIGDE VAN DE EGYPTI- SCHE „ROODE HALVE MAAN." Harrar. In Maart. NA mijn terugkeer van mijn weldra afgebro ken tocht in zuidelijke, richting regende het telkens overdag en 's nachts bijna doorloo pend. Herhaaldelijk hoorde ik weder uit de verte het wilde geweld van een „stroomende" rivier. Over dag trok ik nog wel eens naar de stad. Daar im mers was ik zeker hij het losbreken van zoo'n zond- vloedregen steeds een schuilplaats te vinden. Het leven te Harrar wekte in het bijzonder mijn belang stelling, omdat Harrar is een overwegend Mohame- daansche stad. Van Italiaansche zijde wordt het steeds voorgesteld, alsof er in Ethiopië tusschen de Koptische Christenen en de Mohamedanen een ge spannen verhouding, een soort godsdienststrijd heerscht. Te Harrar heb ik daarvan evenwel niets bemerkt en evenmin elders. De mededeelingen over godsdienstige twisten in Ethiopië kan men gerust rangschikken onder de rubriek „propaganda-berich- ten". Deze indruk werd bevestigd door een ontmoe ting met een der invloedrijkste Mohamedaansche persoonlijkheden uit Egypte, namelijk dr. Abdul Hamid Saicj, die als afgevaardigde van de Egypti sche „Roode Halve Maan" (in de Mohamedaansche landen heeft men niet het „Roode Kruis", doch de „Roode Halve Maan"), een tocht maakte om de Egyptische ambulances in Ethiopië te inspecteeren en een onderzoek in te stellen naar de bombarde menten, waarvan die ambulances de slachtoffers waren. Dr. Abdul Hamid Said was tot de conclusie gekomen, dat er bij deze bombardementen uit de lucht geen sprake kon zijn van een vergissing en dat er wel degelijk van de zijde der Italianen opzet in het spel was. Gewoonlijk verkenden de Italianen eerst uit geringe hoogte de ambulances, zoodat ze ongetwijfeld de Roode-Kruis-teekens en de Roode- Halve-Maan-teekens moesten zien en eerst daarna begonnen ze met bommen te werpen. Deze meening van dr. Abdul Hamid Said komt geheel overeen met de resultaten van het onderzoek naar de bombarde menten van de Zweedsche, Engelsche en Amerikaan- sche ambulances. Gedurende zijn herhaald verblijf in Ethiopië be paalt dr. Abdul Hamid Said zich niet slechts tot zijn werkzaamheden in het belang van de Egyptische Roode Halve Maan. Deze voorname Egyptenaar is een overtuigd, maar tevens verlicht Muzelman en algemeen voorzitter van de Internationale Mohame daansche Vereeniging, die over de geheele wereld afdeelingen en te Cairo haar hoofdbestuur heeft. Het was niet de eerste keer, dat ik dr. Abdul Ha mid Said ontmoette. Reeds meerdere malen had ik hem in Ethiopië gezien en overal, waar hij ver schijnt komen steeds de hodzja's (Mohamedaansche voorgangers) en de voornaamste leden der Muzel man-gemeenten hem begroeten en meestal worden dan, zooals ik reeds eenige malen opmerkte, lang durige besprekingen gehoud. Zoo kan dr. Abdul Ha mid 'Said op de hoogte zijn van wat er omgaat in de geesten van de Ethiopische ftioslims. En hierover had ik met hem een zeer langdurig onderhoud. Toen ik hem de vraag stelde, hoe de Mo hamedaansche Ethiopiërs staan tegenover hun Christelijke landgenooten en tegenover den oorlog, antwoordde dr. Abdul Hamid Said zonder noodig te hebben eerst te overleggen: „De Moslims van Ethiopië staan met lichaam en ziel aan de zijde van hun Christelijke landgenooten en aan die van den negus negèsti. En hierbij kunnen zij rekenen op de sympathie van alle echte Mohamedanen in de ge heele wereld. Nimmer zullen de Muzelmannen ver geten wat de Italianen uit onbeschaving en wreed heid deden in het door hen veroverde Lybië". Dit antwoord verbaasde me allerminst. Ik heb Lybië bereisd en weet hoe de verhouding daar is tus schen de Italianen en de oorspronkelijke bevolking. Duizenden Lybiërs zijn hun land ontvlucht, om te ontkomen aan de Italiaansche overheersching en de ze vluchtelingen, allen Mohamedanen, hebben zich verspreid over vele landen, voornamelijk in Egypte en overal hebben zij onder hun geloofsgenooten een krachtige anti-Italiaansche campagne gevoerd. Een kleine vijf jaar geleden nog heb ik het in Syrië bijgewoond, dat de Fransche troepen de Italiaan sche consulaten moesten beschermen tegen opge wonden Arabieren, die alle Italianen met den dood bedreigden, ook al naar aanleiding van het optre den der Italianen in Lybië. De Italiaansche bezetting in Lybië bestond, in den tijd, dat ik dit land bereisde, nu bijna drie jaar geleden, voornamelijk uit troepen afkomstig uit troepen afkomstig uit Erythrea, bet deel van Ethio pië, dat Italië reeds meer dan een halve eeuw in be zit heeft. Deze Erythreërs, echt Ethiopiërs naar taal, godsdienst en ras, hebben de Italianen naar Ethio pië gezonden om hun eigen broeders te bestrijden. Dat daarvan niet al te veel terecht kon komen, kan een klein kind begrijpen. Bij duizenden zijn deze mannen met pak en zak gedeserteerd. De negus negèsti wilde deze menschen niet in het vuur zen den tegen de Italianen, daar zij, indien zij gevan gen genomen en herkend werden, onherroepelijk terecht gesteld worden. Tallooze Erythreërs hebben echter zoo lang aangedrongen, dat zij thans inge deeld zijn bij de Ethiopische krijgsmacht. Zij be- hooren thans tot de beste Ehiopische krijgslieden, daar zij door bun militaire opvoeding bij de Ita lianen ook de behandeling der meest moderne oor logswerktuigen kennen. Thans hebben de Italianen volgens hun eigen be richten een Lybische divisie vah Arabieren gevormd en ook dit zet me in stomme verbazing. Een haat als die der Lybische Arabieren tegen de Italianen bestaat nergens ter wereld tegen eenige koloniale mogendheid. Ikzelf heb van deze Lybische Arabie ren gedurende mijn reis door dat land nimmer an ders dan vriendelijkheid en gastvrijheid ondervon den, doch slechts nadat de menschen begrepen, dat wij, mijn reismakker en ik, geen Italianen waren. Wat de Italianen van hun Arabische divisie uit Lybië in Ethiopië verwachten is me daarom ook een ondoorgrondelijk raadsel. De Egyptische dr. Abdul Hamid Said, van wien hierboven sprake is, vertelde me nog (doch dit blijft natuurlijk geheel voor zijne rekening, daar ik het niet kan controleeren), dat de Italianen met geweld vijfhonderd jonge Arabische vrouwen uit Lybië hebben weggevoerd voor hun soldaten, die in Ethiopië vechten. Dr. Abdul Hamid Said voegde er nog aan toe: „Wij zullen nu een beroep doen op alle Mohamedanen der wereld om Ethiopië te hel pen in zijn strijd tegen de Italianen, die steeds alle landen, waar ze meester waren, hebben ten gronde gericht en verwoest." Het is deze Egyptische Mohamedaan, een man van zeer veel invloed in eigen land, die zijn gloeien*- den haat tegen alles wat Italiaansch is, in Ethio pië onder zijn geloofsgenooten een soort kruistocht tegen de Italianen predikt. Maar door zijn positie van algemeen voorzitter der Internationale Moha medaansche Vereeniging strekt zijn invloed nog veel verder dan Egypte en Ethiopië. Langzamerhand begon ik me te Harrar eenigs- zins ongerust te maken, niet over een aanstaande komst der Italianen, doch over de telkens weder neergutsende zondvloed-regens. 's Avonds zit ik in mijn buiten de poorten der stad gelegen pension en luister naar de neerstortende watermassa's en houdt de regen oon oogenblik op, dat hoor ik buiten in den nacht het schreeuwen, huilen en janken van hyena's en jakhalzen en meestal nog de verre stem van een „stroomende" rivier, een stem, die aan een zee bij storm doet denken. Op mijn terugweg naar Diredawa, het naasfe station van den spoorweg, zal ik gedurende de eerste helft van den tocht eenige rivieren hebben te passeeren, waarvan de steenen bruggen zijn weggeslagen door het watergeweld* Daar ik begon te vreezen, dat op den duur de terug tocht naar Dirédawa wel eens voor geruimen tijd zeer bezwaarlijk, zoo niet onmogelijk zou kunnen worden, heb ik niet mijn kleinen Tsjechischen be geleider overlegd en ook hij vond het raadzaam niet te lang meer te Harrar te blijven. Er waren uit Dirédawa al auto's aangekomen met twaalf en vijf tien uur vertraging,, daar ze voor „stroomende" rivie ren hadden moeten wachten tot het water was afge vloeid. De spoorweg is thans in Ethiopië het eenige ze kere vervoermiddel, indien men afziet van de we! zeer betrouwbare, doch ook zeer langzame muilezels en indien men buiten beschouwing laat het feit, dat ook het verkeer op den spoorweg soms voor uren en zelfs wel eens voor meer dan èen dag ge stremd wordt, doordat ergens de spoorbaan weg spoelt of begraven wordt onder zand en steenen, die mede worden gevoerd door bet water of nederglijden van een heuvel. Ik heb er dus alle belang bij het naaste spoorwegstation weder te bereiken, namelijk Dirédawa. De kleine Tsjech is er al op uit gegaan, heeft langdurige besprekingen en onderhandelingen ge voerd met Arabische, Amharische en Harrari-chauf- feurs en we zijn thans zeker, dat we over twee da gen met een vrachtautomobiel de terugreis naar Dirédawa kunnen aanvaarden. J. K. BREDERODE.

Schager Courant | 1936 | | pagina 6