Van de Alkmaarsche Sportvelden Berger Sportvereeniging. Zwemmen Kringwedstrijden* Alomaria wint haar laatste competitie wedstrijd verdiend met 3—2. Wat velen nauwelijks meer voor mogelijk had den gehouden is nochtans geschiedt. Onze withem- den hebben het bestaan hun laatste competitiewed strijd in een overwinning om te zetten. De uitslag 32 was alleszins verdiend. We moeten er echter aan toevoegen, dat het spel van U.V.V. ons niet bij zonder kon imponeeren en dat deze vereeniging, in dien ze niet beter kan doen, dan heden werd gede monstreerd, inderdaad in de lagere regionen van haar afdeeling thuis behoort. Hoewel het dus tot voldoening mag stemmen, dat Alcmaria daartegen was opgewassen, zien we in het verloop van den wedstrijd toch een aanwijzing om hard aan het werk te gaan voor het komende sei zoen. Want het tegenwoordige elftal onzer stad- genooten toont te veel zwakke plaatsen om er zon der meer voor het volgend jaar behoorlijke resul taten van te mogen verwachten. De doelman, Keuris, had ontegenzeggelijk zwakke momenten. Zijn stijl echter heeft een bijzondere soe pelheid en zijn uittrappen is goed. Wat hem ont breekt dunkt ons vooral routine in vlug gespeelde wedstrijden. Het is vooral zijn wegwerken, dat te wenschen overlaat. Wanneer hij wordt aangevallen, weet hij dikwijls geen gelegenheid te vinden tot uit trappen. U.V.V. had dit spoedig door en 't resultaat is geweest, dat deze ontmoeting vermoedelijk een geduchte oefening voor hem is geweest. Gelukkig had hij zijn positieven goed bij elkaar en wist hij, wanneer werd uitgeworpen, het leer correct voor de voeten van een zijner clubgenooten te spelen. Maar dit alles kan veel beter worden. De beide backs vol deden uitstekend, vooral Koning werkte, dat het een lust was. Ze werden echter te weinig gesteund door de middenlinie, voornamelijk doordat de Grand zwak was. Zijn koppen is goed, maar zijn beenwerk laat zeer veel te wenschen over. Daar de spil van U.V.V. goed op dreef was, was in het middenveld Alcmaria vaak in de minderheid. Dat dit niet in een overwinning der Utrechtenaren tot uitdrukking kon worden gebracht, is voornamelijk toe te schrij ven aan het hechte werk van ons backstel. Want het aantal schoten, dat Keuris te verwerken kreeg, was minimaal. Rootring was goed, .terwijl ook v. Hoorn zijn werk bevredigend verrichtte, al kan hij de hoogte van Lengers tot dusverre niet bereiken. En onze voorhoede? Veel valt er in te prijzen, maar helaas is er ook veel, wat maakt, dat ze in deze competitie Alcmaria vermoedelijk nooit een kampioenschap kan bezor gen. Hamstra, Burgers en Plas speelden een uitste kende partij, ieder op zijn wijze. Hamstra is, wan neer hij het op zijn heupen heeft, een pracht links buiten. Plas werkte met het vuur, dat we van hem kennen en, goed gesteund door zijn binnenspeler Burgers ten zijn half Rootring, was hij herhaalde lijk zeer gevaarlijk voor de bezoekers. Burgers be gint zich blijkbaar op zijn binnenplaats thuis te gevoelen, hij heeft een uitstekende balcontrole, geeft goed af en is snel. Gerritse wisselde goede momen ten af met zeer zwakke. Hij zoekt het veel te veel in pingelen, en miste soms. Bovendien lag hij ver schrikkelijk overhoop met de buitenspelregel. Het aantal vrije trappen, dat tegen hem uit dien hoofde werd toegekend was legio en herhaaldelijk zagen we hem heftig gesticuleeren naar den buiten speler de bal toch naar hem over te geven. We mee- nen, dat het af en toe gebeurde, dat de buitenman zijn buitenspel staan constateerde, met het gevolg, dat door de ontstane verwarring de aanval dood liep. Hiemstra ten slotte was beter dan we dat den laatsten tijd van hem gewend zijn geweest. Wat niet wegnam, dat hij geen gevaar voor het U.V.V.-doel wist te scheppen. De wedstrijd. U.V.V. wint de toss en verkiest eerst tegen wind te spelen. Na eenig verkennen over en weer weet Alcmaria na 4 minuten de eerste corner te forcee- ren. De bal wordt weggewerkt, maar een meter buiten het strafschopgebied begaat een U.V.V.-er 'n overtreding. De vrije trap wordt door Gerritse kei hard genomen, doch levert niets op. Alcmaria komt in de meerderheid. Gerritse schiet een keer naast en pingelt bij een volgende aanval tot hij den bal kwijt is. Hiemstra schiet vlak over de lat. We zien mooi openen naar Hamstra, die uit stekend voorzet en het wordt corner, waaruit het leer rakelings naast gaat. Het publiek juicht reeds, maar het was te vroeg. Als het spel ongeveer een kwartier oud is, krijgt Alcmaria wederom twee vrije trappen te nemen, vlak buiten het beruchte gebied, maar de stand blijft 0—0. Een corner tegen U.V.V. wordt slecht door Hamstra genomen. Als de Utrecht- sche doelman uittrapt, schiet hij tegen een terug loopenden half van zijn eigen partij, de bal belandt bij Burgers, die op een 35 meter van het doel af staat. Deze schiet hard in, de keeper van de gasten vangt den bal, laat hem vallen en hoe het moge lijk was, mocht men zich te vergeefs afvragen het leer rolt tusschen zijn beenen door rustig in de tou wen. Alcmaria leidde met 10. Even later kruipt Alkmaar door het oog van een naald, maar ook de aanval, die onmiddellijk daarop volgt, levert niets op wegens buitenspel. Er valt nog een corner tegen U.V.V. en dan, in de 25ste minuut, wordt het spel even gestaakt wegens een blessure van Bijlsma. Alcmaria gaat door met 10 man en het gemis is duidelijk merkbaar, want U.V.V. is plotseling overwegend in den aanval. Er ontstaat een onmogelijke scrum voor het doel der withemden, maar wonder boven wonder blijft een Utrechtsch tegenpunt uit. Na uitstekend spel van Plas krijgt Alcmaria weer een corner te nemen, maar daarvan weten de heeren over 't algemeen wei nig, profijt te trekken. Te weinig! Zoo ook ditmaal. In de 30ste minuut komt Bijlsma terug. Aangezien hij echter niet wacht, totdat het spel is onderbroken, krijgt U.V.V. een vrije trap toegekend, even buiten het strafschopgebied. De bal gaat naast. Een corner, ditmaal tegen Alcmaria, brengt de rood-witten geen succes, we zien de Utrechtsche ver dediging even schutteren en dan plotseling, komt de gelijkmaker in de 32ste minuut. Keuris wordt gehin derd bij het uittrappen, hij is even uitgeloopen, doch werkt onvoldoende weg en dan volgt een hard schot in het verlaten doel. De stand is 1—1. Echter Alcmaria laat het er niet bij zitten. Hamstra valt aan, Plas doet hetzelfde. Een schot van Ger ritse wordt gehouden. In de 37ste minuut zendt Bur gers van ver een prachtig geplaatste kanjer in. De keeper der Utrechtenaren is een weinig voor zijn doel opgesteld. Hij springt naar den bal, die onge veer zijn vingertoppen raakt, doch rakelings onder de lat doorgaat. Het is 21 voor Alcmaria. Nog volgen enkele Alkmaarsche aanvallen en dan is het rust. Na de hervatting krijgen we een herhaling van het spelbeeld van voor half-time. Wel heeft Alcmaria de wind nu tegen, maar 't heeft het beste deel van het spel. Jammer was het, dat zoo vaak moest worden onderbroken wegens buitenspel van Gerritse. Een drietal corners, die Alcmaria successievelijk te nemen kreeg, brachten geen verandering in den stand. In de 22ste minuut zien we de rechtsback van U.V.V. erbarmelijk pingelen met het gevolg, dat hij den bal tenslotte toch kwijt raakt. Hamstra zet uit stekend voor, Gerritse kan koppen en het is 3—1 voor Alcmaria. De wedstrijd scheen gewonnen. Vooral omdat de withemden in de meerderheid bleven. Verandering van de score hadden we eerder verwacht ten gunste van Alcmaria dan omgekeerd. Echter het zou anders komen. In de 37ste minuut krijgen de rood-witten een in- worp, vlak bij de Alkmaarsche doellijn. De bal wordt zeer ver gegooid, het is bijna een corner. Dit over rompelt onze verdediging blijkbaar, ze heeft moeite met wegwerken. En met een boogballetje, hoog over den even uitgeloopen Keuris heen, heeft de Alk maarsche doelman ten tweede male het nakijken. Het is 3—2. Nooh een achttal minuten zijn te spelen. Er komt geen verandering meer. En zoo heeft Alcmaria ten slotte toch nog den laatsten competitiewedstrijd ge wonnen. In de ranglijst mag dit geen verandering meer brengen, het is niettemin een verheugend feit. Het seizoen is ten einde. Wat geweest is, is ge weest. Een volgend jaar beter! SUCCES 2—WATERVOGELS 1, 3-4. In 'n zeer spannenden wedstrijd heeft W. Succes 2 de laatste kans ontnomen en is S. 2 thans de aan gewezen candidaat om zijn le klasseschap te verde digen tegen Zeemacht en Dosko. Alvorens de wedstrijd een aanvang nam, werden de kampioenen door den S. voorzitter gecomplimen teerd en bloemen aangeboden. Het betrof hier 2 kam pioenen, daar Watervogels 2 van Succes 3 gewonnen had met 3—2. Even over tweeën laat W. Gouds waard beginnen en na 10 min. nam W. de leiding. Hierdoor ontstond tusschen de Gebr. Slikker eenig gekibbel en de S.-keeper verliet het veld. S. speelde met 10 man verder en wist spoedig gelijk te ma ken 'en voor rust hadden zij de leiding reeds met 2—1. Na de rust werd door S. flink aangepakt en behield langen tijd de Leiding, doch het einde van den wed strijd was dat W. toch de leiding wist te nemen en hiermede weer 2 punten rijker was geworden, SUCCES 3—WATERVOGELS 2, 2—3. Deze wedstrijd werd om 12 uur aangevangen en na een kwartier nam W de leiding. Lang had ze er geen plezier van, want eenige minuten later maakte S. 3 gelijk. Steeds ging de wedstrijd gelijk op, doch toen de stand 22 was, werd door een S.-back de bal in eigen doel gespeeld, zoodat W. goedkoop aan de overwinning kwam. Door deze overwinning is ook Watervogels 2 kampioen geworden. Den eersten Paaschdag n.m. 2 uur* wordt de be langrijke wedstrijd op het Succes-terrein gespeeld tusschen Succes en Volewijckers. Dus sportliefheb bers, allen a.s. Zondag naar het Succes-terrein. ANNA PAULOWNA. B.K.C. 2 speelde tegen B.K.C. 3, om uit te maken wie bij falen van Watervogels 2 nog een kansje zou krijgen. Wat intusschen overbodig geworden was, want de W.-vogels hadden van 12 tot 1.45 al over Succes 3 gezegevierd. B.K.C. 2 won den strijd van het eigen derde elf tal met 21, wat op weinig krachtsverschil duidt De resultaten in de competitie waren dan ook haast als twee druppels water. B.K.C. 4 verloor met 43 van Callantsoog 2. NIEUWE NIEDORP. NIEUWE NIEDORP—D.T.S. 5-1. Rustige oefenwedstrijd. De match, welke Nieuwe Niedorp en D.T.S. tegen elkaar speelden bij wijze van oefenwedstrijd, werd door slechts een klein aantal getrouwen bijgewoond. Zoowel Nieuwe Niedorp als D.T.S. hebben slechts bij vlagen goed spel laten zien.. Beide elftallen telden een drietal invallers, zoo ontbraken bij Nieuwe Nie dorp: Sepers, Kaaij en Toepoel. Bij D.T.S. misten we o.a. Carnas. De invallers Peereboom Azn., Leegwa ter, Chattillon en na de rust de Bakker (toen Reijne uitviel) hebben over het geheel genomen goed werk geleverd. In het bijzonder Leegwater en Peereboom kunnen terugzien op een goeden wedstrijd. Over den wedstrijd valt niet veel bijzonders te vermeldden. Er was 20 min. gespeeld toen Bregman hoog voorzet, de bal komt op doel, Plakman keert de bal onvoldoende, ge hinderd door een achterspeler, kon hij den bal niet wegwerken, Faus weet den bal te bemachtigen en uiterst kalm, met een goeden omhaal, scoort hij het eerste doelpunt. Dezelfde speler maakt er korten tijd later 20 van. Een goede voorzet van Peereboom Azn., weet hij op keurige wijze te benutten. Het schieten was bijzonder zwak bij het Langendijker Het eerste elftal heeft het seizoen mooi besloten en geheel aan onze verwachtin gen voldaan. De reserves verloren met een zwakke combinatie met dikke cijfers van Alkmaarsche Boys 4, Wat we in ons blad van Zaterdag voorspelden: als B.S.V. er voor werken wilde, zouden de Bergenaren een puntje mee naar huis nemen, is bewaarheid. De jongens hebben er inderdaad voor gewerkt en een gelijk spel was het resultaat van een zeer spannen- den, en dikwijls niet bijzonder zachtzinnigen wed strijd. Met dezen wedstrijd heeft B.S.V. het seizoen mooi besloten en zeker getoond, dat zij behoort tot de sterkste ploegen in afd. A. Immers: het is geen der leidende elftallen op eigen terrein gelukt B.S.V. te koppen; zelfs was de Berger club de eenige die de kampioenen dezer afdeeling, het tweede elftal der 'Alkmaarsche Boys wist te kloppen en dat was dan ook de eerste en laatste nederlaag welke de Alkmaar- el ers leden. Om terug te komen op den wedstrijd van gisteren, kunnen we zeggen, dat de uitslag de verhouding vol komen weergeeft, al had B.S.V. met een beetje geluk kunnen winnen. Want reeds kort na het. begin kreeg de invallen in de voorhoede Henk Plomp een pracht kans om zijn club de leiding te geven, maar hij be nutte deze kans helaas niet en schoot vrij voor doel staande, hoog over. Beide elftallen bleken over een uitnemende defen sie te beschikken en bovendien stond onder de palen bij B.S.V. een doelverdediger, die ongenaakbaar was. Jan de Moor heeft een puiken wedstrijd gespeeld en de Kogers schier tot wanhoop gebracht. Ook Piet Beeldman was weer prachtig op dreef, kranig ter zijde gestaan door Dik Min, die nooit erg opvalt, maar niettemin een massa werk verzet. Bep van Diepen was goed, zonder op te vallen, terwijl Dirk de Jong voor de rust te veel achter bleef. Trouwens, de heele middenlinie verviel gedurende de eerste hlft in deze fout. Voor de rust speelde B.S.V. met wind mee en kon er niet goed inkomen. Kort na den aftrap reeds had K.F.C. succes en scoorde onhoudbaar voor de Moor. binnentrio, de buitenspelers Kuiper en Drost wisten het de N. Niedorper achterhoede nog tamelijk lastig te maken. Vlak voor de rust wordt het 30, als Peere boom hoog voorzet en Leegwater den bal onhoudbaar in het D.T.S. doel kopt. Na de rust is Reijne bij N.N. uitgevallen, de adsp. de Bakker completeert het elf tal. Grootes neemt de spilplaats in, terwijl de Bakker rechtsbuiten wordt geplaatst. Chattillon doet veel, het is een lust zooals hij kopt, hij hoedde er zich ech ter voor om den bal als hij hem afgeeft, te hard te spelen. Het is uit een goed door Chattillon aangege ven bal waaruit Bregman er in slaagt om met 'n fraai doelpunt den stand op 40 te brengen. Nu wordt het D.T.S. toch te bar, goed komen zij opzetten, inder daad slagen zij er in de eer te redden. Bregman straf te daarna een fout der D.T.S. achterhoede af. 51. D.T.S. slaagde er niet in een tweede doelpunt te fa- briceeren, hoewel zij daartoe enkele malen goed de kans kregen. Als scheidsrechter Koedooder eindigen aankondigd, heeft N. Niedorp een sterk geflatteerde 51 overwin ning behaald. Men doet goed deze overwinning niet al te hoog aan te slaan, daar zij werd behaald op een onvolledig D.T.S. elftal, bovendien heeft D.T.S. zich lang niet geheel gegeven. U.S.V. 1—VOORWAARTS 1, 1—3. Zoo heeft Voorwaarts dan de laatste comp. wed strijd met succes beëindigd. Een mooie wedstrijd is het niet geworden, daar er iets te veel wind was, wat het plaatsen van den bal zeer lastig maakte. De eer ste helft haden de bezoekers het voordeel van den wind, zoodat U.S.V. het hard kreeg te verantwoorden. Maar na de rust waren de bordjes verhangen en was U.S.V. het meest aan het woord. Als beide ploegen in het veld verschijnen, biedt U.S.V. den Voorwaarts-aanvoerder bloemen aan voor het behaalde kampioenschap. U.S.V. is volledig. Voorwaarts heeft 2 invallers. De Voorw. aanvoerder wint de toss en kiest voor den wind. Dadelijk doen de bezoekers krachtige aanval len. Een paar harde schoten zijn voor den keeper, een mooie kopbal werkt hij corner. Deze wordt ge nomen en netjes voor het doel geplaatst, doch een der U.S.V.'ers bewerkt de bal met de" hand. Penalty. Deze wordt netjes in den rechterhoek geplaatst. 01. Met een enkele U.S.V. doorbraak weet de Voorw. achterhoede wel raad. Als er een half uur gespeeld is, krijgt Leek de bal voor de zooveelste maal te pakken, inplaats van af te geven, passeert hij een achterspeler en onhoudbaar vliegt de bal in den uitersten hoek, 0—2. Een vlugge Voorw. aanval, besloten met een scherp schot, werkt de keeper over de lijn. Een corner als gevolg, wordt door den links binnen (zonder dat er maar een speler aan te pas komt) in den hoek geschoten, 03. Nog eenige Voorw. aanvallen en de rust is daar. In de tweede helft krijgt U.S.V. het windvoordeel, iets waar Voorw. rekening mee gehouden had, want de middenvoor Leek staat nu op de rechtsback plaats. Voorw. bepaalt zich nu tot een enkele door braak, maar verder dan de twee achterspelers bren gen ze het niet. Een drietal corners voor U.S.V. le veren niets op. Weer komen ze terug, maar nu be ter, want als de linksbuiten hoog voorzet, is het de rechtsbinnen, die even mooi en onhoudltnar inkopt, 1—3. Voorwaarts beantwoordt dit doelpunt met een paar vluggen aanvallen, maar verder dan de keeper brengen ze het niet. Steeds is nu U.S.V. aan het woord, zelfs krijgen ze nog een penalty te nemen, maar zonder resultaat. Door dezen tegenslag wordt het met U.S.V. steeds minder en Voorwaarts krijgt nu het beste van 't spel. De laatste minuten zijn nog weer voor de thuisclub, maar tot doelpunten we ten ook hij het niet meer te brengen. Het einde komt dan ook met onveranderden stand, iets wat vrijwel voor U.S.V. degradatie beteekent. DIVERSEN. Kostelooze Sierplanten. De K.N.V.B. deelt mede, dat de voetbalvereenigin- gen die een terrein in eigendom hebben, door be middeling van de Ned. Sierteelt Centrale kosteloos planten en heesters kunnen betrekken. Alleen kosten voor verpakking en vracht zullen vergoed moeten worden. Het adres der Sierteelt Centrale is Bazarstraat, Den Haag. BelgiëNederland. De Praagsche ProLclub Sparta heeft Raymond Braine vrijgegegeven om op 3 Mei a.s. met België tegen Holland te laten uitkomen. Het Belgische elf tal zal een week van te voren tezamen met Braine in speciale training gaan. De K.N.V.B. deelt in de Sp-kr^mede dat de alle overdekte plaatsen voor den wedstrijd te Brussel uitverkocht zijn. Er zijn nu bij den K.N.V.B. tot 15 April slechts onoverdekte zitplaatsen a f2.40 en staanplaatsen a f 1.te krijgen. Ned. Studenten-elftal. Er is een Ned. Studenten Elftal gekozen dat op 3 Mei te Brussel tegen het Belgisch Studenten Elftal Dat ging er somber uitzien, temeer omdat het ook in de voorhoede niet vlotten wilde. Huig Fillet was te traag en was voor Jaap Tuijn een slechten partner. Toen dan ook de rust met 1—0 voor de thuisclub inging, hadden de B.S.V.'ers niet veel hoop op een gunstigen uitslag. Doch ziet, in de tweede helft van den strijd veranderde het aspect totaal. B.S.V. zat er geweldig op en het heele elftal speelde plotseling stukken beter. Ook Jan Ludding, die voor de pauze weinig vat op z'n tegenstanders had, verrichtte in die tweede helft heel wat beter werk. De geheele mid- denlinie trok meer naar voren en ofschoon B.S.V. toen wind tegen had, werd er veel meer aangevallen. Piet Duin op den rechter- en Jaap Tuin op den linker vleugel deden-herhaaldelijk goed werk, terwijl het binnentrio er geweldig opzat. Toen speelde ook Fillet voor wat hij waard was. En dit harde werken werd beloond ook. Bij een al- gemeenen aanval deed de K.F.C. -doelverdediger even onzeker en onmiddellijk zat Ab. v. d. Berg hem op z'n huid. De bal viel den keeper uit z'n handen, waarna Ab handig op handen en voeten over de doellijn kroop, naar den achterkant van het net, hierdoor de toesnellende Henk Plomp de gelegenheid gevende, de partijen op gelijken voet te brengen. En daarbij bleef het! De reserves speelden zonder aanvoerder ten Ber- kel en de voorspelers Henk Plomp en Jan Halff een zeer slechten wedstrijd tegen Alkm. Boys 4 en ver loren met liefst 60. Gelukkig, dat het maar voor de aardigheid was. Het was droevig te zien dit voetballen van B.S.V. 2. Er zat niet het minste verband in de ploeg en bij de meeste spelers viel van eenige taktiek niets te bespeuren. Alleen Jac. de Groot, Roel Koning, Flurschütz en v. d. Grijspaarde toonden begrip van het 9pel te hebben, terwijl Gluizer als achterspeler lang niet on verdienstelijk was. Het moet voor keeper van Diepen wel ontmoedi gend zijn geweest dit treurige spel van zijn mede spelers, waardoor hij telkens weer voor de grootste moeilijkheden geplaatst werd. Scheidsrechter van Beugen leidde op een zonder linge wijze, van tal zijner beslissingen hebben we niets begrepen. De wedstrijd B.S.V. b—Alkmaar a werd Vrijdag avond afgelast, zoodat de adspiranten vrij waren. Een groote teleurstelling voor de jongens. In de Alkmaarsche „Overdekte* In de prachtige overdekte zweminrichting té Alk* maar waren de clubs, die tezamen de kring Noord e* lijk Noord-Holland vormen, uitgenoodigd om er eeng wedstrijden te komen houden. Dit werd natuurlijk; met beide handen aangegrepen. En zoo kwamen da zwemlustige jongelui uit Holland's Noorden al vroeg naar de kaasstad om de armen alvast een beetje log te maken. Want de meesten hadden sinds Septem* ber, figuurlijk gesproken, geen water meer gezien* Daarom waren de wedstrijden ook een beetje een* zijdig hetgeen trouwens te voorzien was omdati er ook zwemmers mee zouden doen, die wel training hadden genoten. Dat waren n.1. de Helderschen, dia het Marinebad ter beschikking hebben, en een enke* ling van de andere clubs, zooals Van der Meer (Heer* hugowaard). De stemming in het zwemmerskamp; was er echter niet minder om, omdat het eigenlijk een groote familiekring is, waar men elkaar dq lauweren gerust gunt. De uitslagen waren; 50 M. schoolslag dames: 1. A. Wardenaar, Schagenj 46.8; 2. M. Forrer, H.Z.V., Den Helder, 47.1; 3. A. dq Jong H.H.W., 50 sec. 50 M. schoolslag heeren: 1. J. Frijdal, H.Z.V., 40 sec, 2. C. W. Boonen, H.Z.V., 42 sec.; 3. M. Sinke, Annaj Paulowna, 45.4 sec.; 50 M. schoolslag, meisjes adspiranten (t.m. 16 jaar)) T. Stam, H.Z.V., 49.8 sec.; 2. N. Leek, O. Niedorp, 50 s, 50 M. schoolslag jongens adsp. (t.m. 16 jaar): 1. C« Wagenaar, H.H.W., 45.4 sec.; 2. A. Zuurmond, H.Z.V, 48 sec.; 3. M. L. Wissekerke, Anna Paulowna, 48.6 s* Gediskwalificeerd H. v. d. Water, H.Z.V., 44.8 sec« 50 M. rugslag dames: 1. Agaath Vermeulen, H.Z.V, 45 sec.; 2. Mien Visser, H.Z.V. 54.2 sec. 50 M. rugslag heeren: 1. H. v. d. Meer, H.H.W., 42.8 sec.; 2. Van der Werff H.Z.V., 44.4 sec.; 3 S. Koning, Schagen, 51.4 sec. 50 M. rugslag Meisjes adsp. (t. en m. 16 jaar): 1, G. Koning, Schagen, 53.4 sec.; 2. T. Visser, Schageiï 55.2 sec.; 3. M. A. de Beurs, Anna Paulowna, 1 min. 0.2 sec.; 50 M. rugslag jongens adsp. (tot en met 16 Jaar)| 1. F. Maijs, H.Z.V., 47.8 sec.; 2. T. Mulder, H.Z.V, 49.2 sec; 3. H. Franzen, HHW, 51.4 sec. 50 M. Vrije Slag, Dames: 1. A. Vermeulen, H.Z.V, 38.4 sec; 2. M. Forrer, H.Z.V., 42.8 set; 3. A Jansonius H.Z.V., 47 sec. 50 M. Vrije Slag, Heeren: 1. H. v. d. Meer, HH!W., 31,9 sec; 2. F. Maijs, H.Z.V., 33.6 sec; na loting mell 3. J. Kraan, H.Z.V., 33.6 sec; 4. F. Koning, Schagen, 35 sec., 5. J. Kommer, Anna Paulowna, 36.4 en 6. C, de Waard, HHW., eveneens 36.4. Door de Heldersche Zwemmers werd vervolgens een aardige springdemonstratie gegeven. Wisselslag estafette dames 3 keer 50 M. resp. rugj school en vrije slag: 1. H.Z.V. 1, Den Helder, 2 min, 20.2 sec.; 2. Schagen, 2 min. 24.S sec; 3. H.H.W., 2 m< 34.6 sec. Wisselslag estafette heeren, 3 keer 50 M. resp. rug- en school- en vrije slag: 1. H.Z.V. 1, Den Helder, 1' min. 55.6 sec.; 2. H.Z.V. 2, Den Helder, 2 min. pre cies; 3. H.H.W. 2 min. 5 sec. Na afloop vond nog een waterpolodemonstratié plaats, waarbij de Frissche Morgen haar stadge- noote, de H.Z.V., beiden uit Den Helder, wist te kloppen. Mr. Eecen reikte als voorzitter van den Kring Noordelijk Noordholland de prijzen uit. De wedstrijden zijn zeer goed geslaagd en we kunnen het beste verwachten voor de a.s. zomer als in ons Noorden de groote wedstrijden in „buitenwater" kunnen worden gehouden. speelt. Wij schrijven met opzet een Ned. Studenten Elftal. Want o.i. is men in zijn keuze zeer beperkt. Men heeft het elftal gekomen na afloop van het voet* baltournooi der gezamenlijke Nederlandsche Hooge* scholen. Nu moet men er goed op letten, dat dit! alles uitging van de vereenigde Studentencorpsen, Aan elke hoogeschool is een „corps". Dit is de ver eeniging van de best gesitueerde studenten waarvan dan ook niet meer dan 15 procent der studenten lid' is. Aan de meeste universiteiten zijn zelfs andera vereenigingen van studenten die het „corps" in le* dental overtreffen. Het Ned. Studenten Elftal is dus een aangele* genheid van hoogop 15 procent der studentenwe* reld. Daarom noemen wij het ook maar lieve» „een" Ned. Stud. Elftal. Ondertusschen is aan dit elftal de eer te beurt! gevallen tesamen met het Ned. Elftal te mogen trai nen. Het bestaat uit 6 spelers van H.V.V., 1 van Be Quick, 1 van G.V.C. (Wageningen), 1 van Kampong (Utrecht), 1 van Z.A.C. en 1 van Vitesse. De Urugueesche Blamage. De Sp.kr. deelt mee, dat Lotsy een brief heeft gekregen van den vertegenwoordiger van Uruguay te Parijs. Deze heer verontschuldigt het gedrag van de onbeschofte Zuid-Amerikanen door te zeg gen, dat de scheidsrechter, doordat hij geen Spaansch sprak, niet in staat was aan de spelers uitleg te geven van zijn beslissingen. In Uruguay was men n.1. gewend dat voor aanvallen van schou der tegen schouder en voor aanvallen van den kee per wordt gefloten. Toen de scheidsrechter dit niet deed, beschouwden de U-spelers hem als partijdig en werden geprikkeld. A.F.C-E.D.O. De protestcommissie heeft het protest van E.D.O, behandeld, dat ingediend was naar aanleiding van bovengenoemde wedstrijd. Daarbij werd vastgesteld dat de scheidsrechter een leelijke vergissing had begaan, die E.D.O. het kampioenschap zal kunnen kosten. E.D.O. stelt nu, naar de Sp.kr. meedeelt, po ging in het werk om den wedstrijd overgespeeld te krijgen. Duitschland—Nederland. Ook ons blad heeft vermeld, dat Duitschland—Ne derland op 6 Dec. a.s. te Dusseldorf zal worden ge speeld. De Sp.kr. deelt nu officieel mede, dat daar van nog geen sprake kan zijn, omdat het bondsbe- stuur nog geen beslissing heeft genomen. Vanzelf sprekend houdt de K.N.V.B. liever een slag om de arm, nu er kans bestaat dat wij door Engeland zullen worden uitgenoodigd, welke ontmoeting dan vrijwel zeker ook in begin December zou worden gespeeld. NOORDSCHARWOUDE. Wandelsport. Door de wandelclub „S.N.W." zal worden deelge nomen aan de 35 K.M. afstandsmarsch van de „Kaas koppen" den tweeden Paaschdag te Alkmaar,

Schager Courant | 1936 | | pagina 7