Polder Waard Nieuwlaod Groot fEEST-BAL Een Costuum noodig? Langer verblijf onder de wapenen J. OTSEN, Kolhorn Predikbeurten. 2den Paaschdag Plaatselijk Nieuws. w i e r r n e e VERGADERING VAN HOOFDINGELANDEN. 8 April 1936. In een der zalen van hotel de Haan te Hippolytus- hoef had hedenmiddag te 2 uur een vergadering plaats van Hoofdingelanden. Voorzitter de heer J. Breebaart Kz. (van Winkel), Secretaris de heer O. J. Bosker te Wieringen. Voorzitter opent deze vergadering. Notulen worden na voorlezing goedgekeurd. Er wordt mededeeling gedaan van de volgende ingekomen stukken: 1. Van Ged. Staten een circulaire inzake den nood in de boomkweekerijen. Het polderbestuur wordt op gedragen bij eventueele bestellingen gebruik te ma ken van in Nederland gekweekt materiaal. 2. Een circulaire van den bond van Waterschappen in N.H., betreffende een nieuwe uitgave van het boek „De Waterschappen in N.H." door D. Kooiman. Dit werk wordt bijzonder aanbevolen. 3. Een schrijven van dcnzelfdcn bond inzake de nieuwe P.E.N.-tarievcn, voor bemalingsinrichtingen in deze provincie. Er is een vergelijk gemaakt tus schen electr. bemaling en bemaling door middel van Dieselmotoren. Bij den tegenwoordigen olieprijs van f 3, zouden de kosten ongeveer overeenkomen. Bij een olieprijs van b.v. f 5 per 100 Kg., welke prijs in de toekomst niet denkbeeldig is, zouden de kosten van een bemaling met Dieselmotoren aanmerkelijk hooger zijn. Nog om verschillende andere redenen, adviseert het bestuur van den bond met het P.E.N. een overeenkomst volgens de nieuw tarieven aan te gaan. Door het bestuur wordt echter besloten bij het P.E.N. aan te dringen op verlaging der vaste lasten, die voor dezen polder nog ruim f 600.— per jaar bedragen. 4. Wordt gelezen een schrijven van het gemeen tebestuur van Wieringen, inzake schaderegeling van •de toegebrachte schade aan den Hoofdweg tijdens de omlegging van 1t verkeer bij de vernieuwing van het wegdek van den gemeenteweg. De polder besturen van Waard-Nieuwland en het heemraad schap Wieringen zullen tezamen van Rijk en Ge meente f 4000 ontvangen. Bedoelde polderbesturen zullen met dit voorstel accoord gaan. 5. Een schrijven van den Minister van Sociale Zaken inzake Rijkssübsidie-verleening voor Water- schapswerken, uit te voeren in werkverschaffing, voor !t uitmalen, verbreeden en verdiepen van de bemalingstocht langs de kade van het gemaal tot de Westhoek, zal f 3600 subsidie worden verleend. Zeer binnenkort zal met dit werk een aanvang worden gemaakt. Een schrijven van den Directeur-Generaal der Zuiderzeewerken inzake het beschikbaar stellen voor de Ingelanden van een los- en laadsteiger in de Oeversche vaart tegenover den Hippolytushoeverweg. Voor 't gebruik van dezen steiger zal een recognitie van f25 per jaar betaald moeten worden. Dijkgraaf en Heemraden worden gemachtigd hiertoe de noodige overeenkomsten met de Directie der Zuiderzeewerken en de Wieringermeer- directie aan te gaan. 7. Naar de verschillende inschrijvers voor het sloopen van de poldemiolen zal een onderzoeik wor den ingesteld. De rekening en verantwoording, dienstjaar 1935, en de begrooling over 't dienstjaar 1936 worden goedge keurd. ^De lasten moesten blijven bepaald op f 15.50 per Wordt besloten met het Heemraadschap Wierin gen een overeenkomst aan te gaan tot het gezamen lijk doen dempen van een gedeelte der Stroeër-uit- watering, uit te voeren met Rijkssubsidie in werk verschaffing. De noodige stukken zijn bereids te beoor deeling ingezonden aan de Rijkscommissie voor werk verschaffing in N.-Holland te Haarlem. Wordt medegedeeld, dat de heeren J. Bosker en Jac. Tijsen Mzn. in verband met hun leeftijd niet lan ger zitting in het bestuur konden blijven nemen en in hun plaats bij enkele candidaalstelling worden gekozen de heeren W. de Jong en N. Mulder Dzn. Do heeren Bosker en Tijsen worden door voorzit ter in zeer hartelijke en waardeerende woorden toe gesproken. De heer Bosker heeft bijna 40 jaren en de heer Tijsen bijna een kwart eeuw den polder met hun beste krachten en volle toewijding in dit be stuur gediend. Voorzitter weet, dat hij namens het bestuur en al de Ingelanden spreekt, wanneer hij hoopt dat hun opvolgers de polder op zoo voortreffe lij.ke wijze zullen dienen als de heeren Bosker en Tijsen dit hebben gedaan. Den Voorzitter wordt door de aftredenden voor deze woorden dank gzegd. De vergadering wordt hierna gesloten. Verhuring. Gisteravond had de veihuring plaats van de eigen (lommen van den Polder Waard-Nieuwland. Er viel meer animo te bespeuren dan in vorige jaren. De opbrengst bedroeg f470 tegen f454 vorige jaar. Onder scheidene perceelen, welke voor langeren tijd waren verhuurd, vielen huiten deze jaarlijksche verhuring. wjeringerwaard Woensdagmiddag heeft alhier op het sportterrein een demonstratie plaats gehad met een Coldwcll Motor grasmachine, model Cub, speciaal geschikt voor kleine gazons. Deze machine vervangt de handmachine, waar mede de tuintjes in den regel worden gemaaid. Aan de machine is een benzinereservoir voor 10 uur werk en is voorzien van automatische smering. De motor wordt aangeslagen, waarna men niets anders te doen heeft dan de machine te sturen. We waren bij de demonstratie tegenwoordig en we hebben ons kunnen Overtuigen dat het veld keurig gemaaid werd. De tuinman Van der Ham heeft de machine ge kocht, waardoor zijn personeel voor heel wat zweet druppels gespaard zal blijven. i'anna paülowra Bezoek aan het P.E.N. Het groote aantal leden van den Bond van Boe rinnen en andere plattelands vrouwen, dat deelnam aan een excursie naar het P.E.N.-bedrijf te Bloemen- daal (er waren er 70), maakte noodzakelijk het be zoek over twee dagen te verdeelen. Beide groepen maakten dit uitstapje per autobus van de firma Naastepad en toen zij in opgewekte stemming arriveerden, werden zij ontvangen door mevr. Roers, die de dames eerst, gelegenheid gaf, zich wat te verfrisschen. Dit was wel noodig, want niet tegenstaande het weer vrij kil' was, waren velen warm van het vurig zingen van het bondslied. Nadat eerst een kleine inleiding was gehouden over het verschil tusschen koken op vuur en met clectriciteit, en de dames daarna verkwikt waren door een geurig kop koffie, waarbij electrisch ge bakken zandkoekgebak werd gepresenteerd,las mevr. Roers een verhaal vooi', dat geiiiustreerd werd door een film en waarin het electrisch koken verheerlijkt werd. Maar ook in werkelijkheid werden de voordeelen van het electrisch koken aangetoond. Met belangstelling werd dit koken in de prachtige keuken van het P.E.N.-gebouw gevolgd en mevr. Roers werd niet moede de talrijk gestelde vragen te beantwoorden. Hierna werd het mooie gebouw verder bezichtigd en allen waren vol bewondering voor de prachtig in stijl gehouden inrichting. Het twaalfuurtje werd gezamenlijk gebruikt in de eetzaal van het P.E.N. Mevr. KeijzerDe Jong voor de eerste groep en mevr. Waiboer—Van Elteren voor de tweede groep, bedankten na afloop namens alle deelneemsters voor het genotene en mevr. Roers voor haar prettige leiding bij het bezoek. Allen gin gen „op de kiek" en hartelijk nagewuifd door mevr. Roers, werd de terugtocht aanvaard. BREEZAND. Een der beide perceelen aan den Stoomweg, waar van de heeren Raven en Hollander de vorige week bij de openbare verkooping eigenaars werden, hebben zij onderhands verkocht aan de Wed. L. KooijVan Dijk. Loop der bevolking. Ingekomen: H. Ebbing en echtg. van Den Helder; C. Schermer en gez. van Castricum; E. J. Totté van Barsingerhorn; Mej. E. M. Snijder van Den Haag; K. Heijboer en gez. van Rotterdam; D. Schoute van Rotterdam; Mej. C. M. Niemeijer van Barsingerhorn. Vertrokken: P. de Wit naar Den Helder, N. C. Quant naar Harenkarspel, A. Band-Blaauboer naar Schagen; Mej. G. Kahlke naar Den Haag; C. v. Oor schot naar Schagen; B. de Vries en echtg. naar Hei- loo; Mej. W. Wijma naar Blaricum; wed. P. Groet Schagen naar Den Helder; P. Jonker en echtg. naar Egmond aan Zee; J. v. Strien naar Medemblik. Burgerlijke stand. Geboren: Aartje Helena Elisabeth, dochter van J. Bergman en G. Colijn; Maart je, dochter van M. Wig- gers en E. H. Oudshoorn; Geertruida Maria, dochter van E. Ligtcringen en M. D. Botman; Willem, zoon van T. Pranger en T. A. van d. Molen; Hendrika Leuntje, dochter van D. J. Hart- hoorn en H. Post; Nicolaas, zoon van J. Groeneveld en C. A. Esseveld. Ondertrouwd: A. M. v. d. Berg en A. M Kroon. Getrouwd: R. Band en A. Blaauboer; A. Hulst en A. Jeeninga; K. Zon en T. van Twuijver. Overleden: J. A. Keuris, oud 3 dagen; L. J. Duij- zer, oud 24 jaar; P. Kuiper, oud 68 jaar. Politie. Gevonden: een alpinomuts, regenjas; Verloren: be lastingplaatje, portemonnaie met inhoud; Aan ko men loopen: twee konijnen. VRIJDAG 10 APRIL. NED. HERV. GEMEENTE. Wieringermeer, geen opgave. NED. HERV. EVANGELISATIE. Slootdorp, nam. 7.30 uur, de heer Kiewiet GEREF. KERK. Slootdorp, nam. 7.30 uur Leesdienst. Middenmeer, nam. 7.30 uur, Ds. C. V. d. Vliet. AFSPRAKEN MET VERVAN GERS VRUCHTELOOS. Het is te begrijpen, dat dienstplichtigen, die langer in werkelijken dienst moeten blijven wegens de bekende omstandigheden en alleen met groot verlof naar huis kunnen, als ze door een ander worden vervangen, zelfs pogingen doen om een vervanger te vinden. Dit gaat soms met een geldelijk aanbod gepaard. Er zij evenwel op gewezen, dat, al vinden ze een ver vanger, meestal de afspraak, die dan gemaakt wordt, toch vruchteloos is, omdat de regeling, die de Minister van Defensie getroffen heeft, niet toelaat, dat personen, die onder de wapenen zijn, zelf uitmaken wie hen zal vervangen. Evenmin kunnen zij, die onder de wapenen wil len komen, bepalen, wie bij hun opkomst met groot verlof gezonden zullen worden. Als er dienstplichtigen vrijwillig opkomen, gaan diegenen naar huis, voor wie het langer in dienst blijven de grootste moeilijkheden op levert. In welke volgorde de in dienst zijnde personen voor groot verlof in aanmerking ko men,beslist de korpscommandant. Natuurlijk zijn hierbij groepen, die elk af zonderlijk moeten worden behandeld. Een ser geant kan alleen door 'n sergeant, een mittraillst door een mitraillist, een tamboer door een tam boer vervangen worden. Zoo kan het ook gebeu ren, dat een sergeant voor wien een vervanger aanwezig is, naar huis kan gan, ofschoon een korperaal of soldaat die in moeilijker omstandig heden verkeert, nog moet blijven. Dezelfde ver schillen kan men krijgen tusschen het eene korps en het andere. Wat onderlinge afspraken betreft, zulk een afspraak zou alleen succes kunnen hebben, in dien degenen, die naar huis willen, bovenaan staan op de lijst van personen, die voor groot 1 rlof in aanmerking komen, omdat dan een, twee of drie vrijwilligers meer het met verlof zenden wn de aan de beurt zijnde dienstplich tigen ten gevolge heeft. Het aansporen van groot verlofgangers om zich voor vrijwillig opkomen aan te melden, kan in elk geval voor deel geven: hoe meer vrijwillig opkomenden, hoe meer anderen naar huis kunnen en des te meer kans ook, dat iemand, die niet hoog op de lijst staat, toch aan de beurt komt. „OPLOSSING VAN HET ZUIVELVRAAGSTUK Melk als brandbluschmiddel Stockholm 8 April A.N.P. In het noorden van het land heeft een felle brand in een hout zaagmolen gewoed. Daar de waterleiding bevro ren was, heeft men den brand met 40.000 liter melk gebluscht. Wij hebben ze vanaf f 10.50 Elke kooper krijgt een prima kleerborstel Cadeau. Hotel „Prins Maurits", Nieuwe Niedorp, met Attracties. Aanvang 7 uur. 'T ZAND. Jasper en Meraike de bekende populaire radio-artis- ten van Vara en Phohi (drie mede- werenden) komen TWEEDEN PAASCHDAG met een nieuw vroolijk programma van Holl. liedjes, kluchten, één- acters, enz., o.a. de kl. „De uitgestel de Kraamvisite" „De parodie voedt U goed". NA AFLOOP BAL. Entrée 60 ct. Gehuwden f 1 p. paar. H. SCHRIEKEN. Schager Roosjes. Te koop: RED STAR POTERS en VOERAARDAPPELEN, JAN C. GEERLIGS Dz., Grasweg 4, Anna Paulowna. Hiermede betuigen wij onze® hartelijken dank aan allen die blij ken van belangstelling hebben be toond bij het overlijden van onze® geliefden Man en Vader, den heer PIETER SILVER Km. In het hijzonder geldt dezen dank aan onze Buren voor hunne hulp en bijstand, ons in deze moeilijke dagen bewezen, en aan den Wel- Eerw. Heer Ds. van der Kam, voor de troostvolle woorden tot ons ge* sproken. Wed. P. SILVER—Burger. en Kinderen, Nieuwe Niedorp, April 1936. Te koop. RUSSISCHE HIT, vosbles, Belgisch model, 2 w.v.a., merrie; een stuit Koemest en 5 Biggen en een zwaar achterstel van Ford, geschikt voor driewielde- kar. A. SCHENK Cz., Molenvaart 347. Anna Paulowna Te koop: Afgek. 1-jarige STAMBOEKSTIER. van hooge productie. Wed. D. N. MULDER, Elft 12, Wieringen. Te koop: Een gebruikte JONGENSRIJWIEL, bij A. DE GRAAF, Westfriesche- sluis, bij Kolhorn. Te koop: Een beste WITTE MELKGEIT, zonder horens, bij Wed. H. SWA- GER, Speketer, Dirkshorn. Te koop: GERSTE-STROO, uit huis geleverd. C. FRANCIS, Woudmeer. VOERAARDAPPELEN te koop. bij H. WILMS, Zwinweg 6, Anna Paulowna. Tel. 23. Te koop: 2 drachtige ZEUGEN. Ie en 2e worp, werptijd 25 April, P. THOMAS, Langevliet 30, Julia, nadorp. Te koop: RED STAR en EIGENHEIMER POTERS, le nabouw. D. SCHENK, Grasweg, Anna Paulowna. Te koop: 12 bakjes EIGENHEIMERS, geodgekeurd in klasse A en 4000 Kg. best Hooi, bij H. TIESSEN, Anna Paulowna. 'Te koop: Een partij BLOEMBOLLENZAKKEN en 2 Salamander Kachels en 8 groote Fornuizen, bij J. BURMAN, Dijkstraat no. 20, Den Helder. Gevraagd: Een BAKKERSKNECHT, Br. no. 96 Bur. van dit blad. Gevraagd: Een FLINKE DIENSTBODE, voor dag en nacht. Indien noodig op Zondagavond geen vrij. Wed. P, SCHAAP, Groetpolder, Winkel. Het reisseizoen in de Sovjet Unie begonnen. Moskou, 9 April (A.N.P.)Het reisseizoen is begonnen. Dit jaar verwacht men een grooten toe loop van buitenlandsche toeristen. In de eerste drie maanden van dit jaar hebben 70 procent meer vreem delingen dan verleden jaar een bezoek aan de Sovjet Unie gebracht. Gedurende het geheele seizoen verwacht men 24.000 toeristen. Verleden jaar waren 19.500 vreemdelingen op bezpek. 40 procent der vreemdelingen wordt uit Amerika venvacht, terwijl de andere toeristen o.m. uit Ne derland zullen komen. In April zullen 20 buitenlandsche reisgezelschap pen in Rusland aankomen, waarvan 15 speciaal voor de 1 Mei-feesten zullen komen. In verband met de in Sovjet-Rusland te verrich ten waarnemingen tijdens de zon-eclips, worden we tenschappelijke expedities verwacht uit Amerika, En geland, Frankrijk, Tsjecho'-Slowakije, Italië, Polen en Japan. Tegen begin September verwacht men eveneens een groot aantal buitenlandsche toeristen, zulks met het oog op de opening van het vierde theaterfestival te Moskou en Leningrad. Jonge gorilla in Artis. Voor het eerst gedurende het thans ruim 98 jarig bestaan van Artis is dit genootschap op het oogenblik in het bezit van een gorilla, een ge schenk van de vereeniging artisfonds. Het dier is een jong mannetje, naar schatting onge- vieer 1 en een half jaar oud. Eenige dagen na aankomst woog het 12 en een half kg., 14 dagen later 13,16 kg. en nog weer veertien dagen later Maandag j.1. 13.65 kg. Jaap je die in Equatoriaal Afrika, Kameroen, vanwaar hij werd meegebracht door opvarenden van het ss „Reggestroom Jacquot genoemd werd, is een door en door gezond, hij zonder levendig kereltje. Zoo nu en dan voert hij ware neger dansen uit. Jaapje is reeds buitengewoon goede vrienden met zijn oppasser en ook elke andere bezoeker die zijn verblijf betreedt wordt met vreugde begroet en vriendelijk, zij het soms handtastelijk, ontvangen. Hij eet zeer behoorlijk zijn bordje leeg, waarbij hij zich reeds van lepel en vork bedient. Een buitengewone attractie is het bad dat hij dagelijks om twee uur des mid dags krijgt en waarhij hij duchtig met zeep gewasschen wordt. Dat deze plechtigheid zeer veel publiek trekt behoeft nauwelijks gezegd te worden. Een groote attractie is voorts het ser veeren van den lunch tusschen half één en één uur, evenals het opdienen van het ontbijt, des morgens om even over half negen. Maar het hoogtepunt vormt wel het naar bed brengen des middags tusschen half zes en zes uur. Nadat de oppasser Jaapje in zijn bedje toegedekt heeft en het verblijf verlaten heeft, wil het ondeugende jong nog wel eens uit bed komen. Een enkel streng vermanend woord van den oppasser is dan echter voldoende om hem weer ijlings in bed te doen schieten waarna hij dan als een ondeugend kind de dekens over zijn kop trekt. Gorilla's behoor en tot de zeldzaamheden in dierentuinen. Over het algemeen heeft men ze alleen in grootere, werkelijk Zoologische tuinen kunnen aantreffen En dat is dan maar goed ook, want alleen in dergelijke inrichtingen, waar men over vo. oen de natuurwetenschappelijke kennis en inzicht beschikt, is het houden van «rorilla's en andere menschapen, zooals orangs oetans en chimpanse"s verantwoord. De gorilla is de grootste onder de menschapen. Een vol wassen gorillaman is een enorme, angstwek kende verschijning. Een mannelijke gorilla kan zelfs langer dan twee meter worden terwijl ge wichten van meer dan 250 kg. en meer gecon stateerd worden. Van de gorilla zi.in twee vormen, soorten of ondersoorten bekend. De eene soort, waartoe ook Jaap behoort, leeft in de tropische erwouden van den Franschen congo en kameroen, in het gebied gelegen tusschen de Sanaga of lomde Kameroenrivier en de Congorivier. De tweede vorm, de berggorilla of gorilla van von Beringen komt uitsluitend voor in het gebergte, gelegen tusschen het Edward meer en het Kiwoe meer, op den grens van den Belgi schen Congo en het Tanganjika territorium De dieren leven daar in uitgestrekte bamboebos scben en schijnen zich ook voor een belangrijk gedeelte met hamhoespruiten te voeden. Vertrokken personen over de maand Maart 1936: Smit, Roelof naar Harenkarspel, Woudmeer F 23$ de Veer, Wed. W. H. M. (Muiterman J.) naar Alk maar, Huize Augestinus, Emmastraat 12; Roggeveen, Neeltje Juliana, naar Bennebroek, Rijksstraatweg la; Bart, Margaretha naar Oude Niedorp, Langereis 55; Brian, Geert en gezin naar Beemster, Middenbeemster 34, Garage Smit; Stadig, Grietje, Wed. P. Mulder naar Wieringen, den Oever bij J. de Haan, Hofstraat 49; Kooij, Gérrit en gezin naar Alkmaar, Doelenstraat 12; Biesboer, Neeltje naar Oude Niedorp, Verlaat 122; Schekkerman, Gerritje naar Wijdenes -B 86; Brug- gink, Henricus Wilh. Joh. naar Almelo, Wierden- schestraat 122; Veuger, Neeltje naar Zijpe, St. Maar- tensvlotbrug D 61 p.a. P. Veuger; Neefkes, Christiaan naar Nieuwe Niedorp, Sliksteeg; Bergmans, Cathar rina H. naar Andijk, Kleine Gouw; Hoek, Dina Geer- truida naar Bovenkarspel, Broekerhaven Kaai C 31; Brügemann, Julianus Maria G. M. naar Tilburg, Zo merstraat 11; Wal, Catharina naar Wieringen, Ko ningsweg 68, Westerland; Homan, Cornelia naar Den Helder,- Boerhavenstraat 26; Biesboer, Klaas en ge zin naar Den Helder, Langestraat 67. Ingekomen personen over de maand Maart 1936. Pronk, Johannes C 14 van Warmenhuizen; Rempt, Klaas Rens E 15 van Alkmaar; Schram, Adriaantje J 10 van Den Helder; Spaan, Wijbrand Pieter, E 51, van Schoorl; Swaerts Marg. H. (wed Buis J.) C 95e van Callantsoog; Blaauw, Adriana Jacoba, E 82 van Zijpe; Broekhuizen, Aaltje D., B 1 van Nieuwe Nie dorp; Lemmens, Johannes Godefridus, E 173, van Zijpe; de Vries, Baukje, F 11, van Amsterdam; Pas toor, Willem, H 29 van Sint Maarten; Ploeger, Aaf- je, C 115 van Heiloo; Rietman, Willem, G 38 van Barsingerhorn; Miedema, Jantje (wed. R. J. Steen stra) en gezin G 38 van Barsingerhorn. SCHAGEN, 9 April. 6 stuks paarden f 125—200, 118 gelde koeien (mag.) f 80—140, 30 idem (vette) f 140—210, 70 kalfkoeie» f 150200, 30 pinken f 60—80, 395 nuchtere kalveren f 512, 40 vette schapen f 17.5026, 134 overhoudera f 1622, 7 bokken en geiten f 0.508, 6 varkens (mar gere) f 1322.50, 10 idem (vette) p. Kg. 3436 ct, 60 biggen f 813, konijnen f 0.251.50, kippen f 0.50 —1.25. BEURS MIDDENMEER, S APRIL. Drukke beurs levendige handel. Gerst f 5—5.25^ haver f 6.506.75, groene erwten f S.50—9.25, karwij f 21—22. voertarwe f 7. MEDEMBLIK. 7 April 1936. Witlof I f7.3O-7.S0, II f 4.20-4.70, per 100 Kg. ALKMAAR, 8 April 1936. Andijvie f 1—3.50, bloemkool I f 11, II f5, bieten f4.80, kropsla f 1.50—5.60 prei fl.504 peterselie 1 2.20 postelein f0.911.11, rabarber f9, raapstelen fl2, radijs f 2.504.50, selderie f34, spinazie 68 —91 ct., uien f 1—3.30, witlof I f 3.50-4.50, II 1.50— f 2.50. AMSTERDAM, 8 April 1936. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 296 vette kalveren, le. kwal. 54—62 ct., 2e kwal. 4653 ct., 3e kwal. 4045 ct 153 nuchtere kalveren f 3.507; 319 varkens, vleeschvarkens, wegende van 90—110 Kg. 4142 ct, zware varkens 39—40 ct., vette varkens 38—39 ct. Marktverloop. Vette kalveren, ruime aanvoer, vlugge handel, hoogere prijzen voor le kwal., eeni ge prima exemplaren 4 cent per kg. boven noteering. Overigens prijzen onveranderd. Nuchtere kalveren redelijke aanvoer, vlugge han del, prijzen onveranderd. Varkens redelijke aanvoer, weinig handel, prijzen onveranderd. BROEK OP LANGENDIJK, 9 April 1936. 1033 Kg. aardappelen eigenheimers f 2.20, Bevel, f 2.20, Friso f 1.10, 13000 Kg. uien f 1.50—2.40, driel. f 0.60. grove f 2.603. 2825 Kg. peen f2.70—2.90; 32000 Kg. roode kool f3.20 —8.10; ge lok ooi 13.10—14.90; D. witte f 3.66-7.50. NOORDSCHARWOUDE. 9 April 1936. 12800 Kg. uien f 1.50—2, driel. f 0.60. grove f 2.96—3.20 9200 Kg. peen f 2.70—3.20, kl. peen f 1.10—1.40. Kroten 3.96—4.40; roode kool 5.90—8.30; gele kool 11.5015.40; D. witte kool 4.807.20.

Schager Courant | 1936 | | pagina 2