Berichtvanlnzet De Postbestelling in de Wieringermeer. Koekjes en Gebak WieringermBBr. Dc Nevenraad benoemd Ch.H.Th. Schmalz, Schagen 8 8 CINEMA DE HAAN TOONEELBLOED f 3400.== Sj. v. d. WAL KOL HORN Cabaret=Avond Falcon Jas of Mantel In hotel Smit te Middenmeer vond gisteravond een vergadering plaats, uitgeschreven door de 3 land- bouworganisaties om te bespreken de gewijzigde postbestelling in de buitenwijken van de Wieringer meer. Ongeveer een 30-tal personen was aanwezig, toen de heer G. Schoorl Pz. als voorzitter de bijeenkomst namens de Commissie van Vijf opende, en in het bijzonder welkom heette den Inspecteur en adjunct inspecteur van de P.T.T. in het gebied Haarlem, zoomede de heeren De Raat en Bosker, vertegenwoor digende respectievelijk de Schager Courant en Wie- ringermeerbode. Spr. deelde mede, dat Burgemeester Peters, voor zitter van het algemeen bestuur niet tegenwoordig zou zijn en zette uiteen dat de teleurstelling, die door de gewijzigde postbestelling tot uiting was gekomen, bij de Commissie van Vijf aanhangig was gemaakt en haar verzocht was te trachten tot een bevredigen de oplossing te komen. De Commissie had gemeend niet beter te kunnen doen, dan deze vergadering uit te schrijven en zoowel den Inspecteur als partijen, in deze de Schager Courant en de Wieringermeerbode uit te noodigen. Het deed spr. zeer veel genoegen, dat de Inspecteur hier aanwezig was, en spr. ver zoekt den heer Inspecteur de door den P.T.T.-dienst ingevoerde regeling te willen toelichten. Den heer Inspecteur van den P.T.T.-dienst doet 't genoegen in de gelegenheid te zijn met de aanwezi gen de klachten te bespreken, immers uit de wisse ling van gedachten, uit een samenspeking komt dik wijls veel goeds. Men bereikt er meer mee dan met tendentieuze berichten. Spr. doet sterk uitkomen dat in dezen tijd de P.T.T.-dienst met moderne vervoermiddelen alles in het werk stelt om de cor respondentie, couranten e.d. zoo vlug mogelijk be steld te krijgen en het niet opgaat in dezen tijd den P.T.T.-dienst te vergelijken met Tante Pos. Dat men wel eens pruttelt in den uitkant van de wereld over de bezorging van de post, ligt niet aan het postbe drijf. En men moet vooral niet vergeten dat het P.T.T.-bedrijf is een commercieel bedrijf en dat de bestellingen in den Wieringermeer schatten geld kosten. Het is te begrijpen, dat de postadministratie er op uit is, zooveel mogelijk stukken in de postbe stelling opgenomen te krijgen. Het courantenbericht in de Wieringermeer bode, dat de gewijzigde postbestelling ons door een courant zou zijn afgedwongen, is echter absoluut een sprookje. Wij, de P.T.T. laten ons niet in een zekere richting duwen, maar wel wil onze dienst zijn klanten zooveel mogelijk terwille zijn. Tot de bespreking van de regeling van de post bestelling komende, wijst de Inspecteur er op, dat in tallooze dorpen de buitenbestellingen des middags uitgaan, teneinde er zooveel mogelijk corresponden tic in opgenomen te krijgen. De Wieringermeer is een nieuw terrein, de P.T.T.-dienst weet nog niet precies waar de belangen van de bevolking liggen. Door de postbestelling voor de buitenwij ken iets te verlaten, is het mogelijk de post van de eerste en tweede trein, die uit Am sterdam te Schagen aankomen, met de bus vanuit Schagen naar de Wieringermeer te vervoeren en daar nog in de buitenbestelling van dienzelfden dag op te nemen. Met het uitgaan van die buitenbestelling is er door den P.T.T. op gerekend dat de bestellers eerst hun middagmaal thuis zouden kunnen gebruiken, doch de bezwaren die naar voren zijn gebracht, zul len oorzaak zijn dat de buitenbestelling voortaan vroeger uitgaat. Wij zullen zorgen, dat de buitenbe stelling in den vervolge uitgaat te Slootdorp om 11 uur, te Middenmeer om 11.20 uur en te Wieringer- werf om 11.25 uur. Per auto en per motor gaan dan de bestellingen naar de buitenwijken uit, een regeling die slechts op een paar plaatsen in ons land bestaat. Een massa bestellingen toch gaan later uit en eindigen later. Uit deze regeling blijkt toch wel de goede wil van het postbedrijf, immers in die postbestelling wordt dus nog opgenomen de post uit de beide eerste och tendtreinen uit de richting Amsterdam. En bij dit alles bedenke men wel in welken hoek van de we reld men zit. De regeling geschiedt niet ih 't belang van een of andere courant, doch uitsluitend voor het bedrijf en voor de ingezetenen zelf. De Voorzitter dankt den heer Inspecteur voor de concessie die reeds -dadelijk wordt verleend, n.1. de toezegging dat de bestelling voortaan belangrijk vroeger zal uitgaan. Uit het verleenen van deze con cessie blijkt wel, dat de tegenwoordige regeling on billijk was. Spr. geeft dan aan de aanwezigen gele genheid hun wenschen kenbaar te maken. De heer De Raat, directeur der Schager Courant, dankt den Voorzitter voor de rustige wijze, waarop deze de zaak heeft aangepakt en voor de gelegen heid hem geboden, om hier aanwezig te zijn. De ver wijten tot de Schager Courant zijn alleen via de Wieringer pers, niet van particuliere zijde, gedaan en als die pers geen bepaalde insinuaties had ge-, daan, zou de bevolking van de Wieringermeer in de Schager Courant in deze zaak zeker niet de Zwarte Piet hebben gezien. Spr. wijst erop, dat toen hij te weten kwam, dat voor de buitenwijken in den pol der een latere bestelling zou uitgaan, hij getracht heeft, van die nieuwe regeling een zoo mogelijk ge bruik te maken. Als goed koopman had hij daartoe het recht, ja de plicht, en daarin ziet spr. geen en kele aantasting van de rechten van de Wieringer- rneerbevolking. Trouwens uit de verklaring van den Inspecteur blijkt wel dat de regeling is tot stand gekomen, buiten den invloed zijnerzijds. Spr. verheugt zich tenslotte over de toezegging van den Inspecteur om de buitentoesitelling vroeger te doen uitgaan en het doet hem genoegen dat door het feit dat hem allerlei leelijks naar het hoofd is geslingerd, de Wieringermeerbewoners thans in den vorm van een vroegere bestelling zullen gaajj profiteeren. De heer C. J. Bosker, Wieringen, dankt ook voor de uitnoodiging tot deze bijeenkomst en schetst zijn verwondering en verontwaardiging toen op 1 April werd vernomen, dat zijn courant des middags niet meer in de buitenwijken zou worden bezorgd, maar tot den volgenden dag zou blijven liggen. Spr. had nimmer op een later uitgaan van de buitenbestel ling aangedrongen, omdat hij dacht dat dit voor de bevolking van den polder, te veel bezwaren met zich bracht. Spr. wijst op de circulaire van de Scha ger Courant waarin zij mededeelt dat daar een spe ciale regeling 't mogelijk zou zijn op den verschija- ZIJPE Het Hoofdstembureau heeft tot lid van den z.g. Nevenraad benoemd verklaard de heeren J. E. J. Kramer (R.K.), D. Jongejans (V.-D.), B. Elzer (V.-D.); H. S. Eriks (V.-D.), W. Bos (V.B.), A. Kager (R.-K.), J. Komen (R.-K.), J. P. Geensen (S.D.A.P.), H. Rens (S.D.A.P.), J. Schouten (S.D.A.P.) en A. Nannis (S.D. A.P.). dag deze courant nog in den geheelen Polder be zorgd te krijgen en op het feit, dat de Wieringer meerbode geen bericht van de Posterijen ontving dat op 1 April een nieuwe regeling was ingegaan. Dit alles deed spr. veronderstelt e n, dat de nieuwe regeling tot stand was gekomen op aan drang van de Schager Courant. Ook spr. heeft on middellijk alle maatregelen getroffen, heeft zich met Inspecteur Hoofdinspecteur van P.T.T. en met de Wieringermeerdirectie in verbinding gesteld en heeft zijn best gedaan om zijn bedrijf te reorganisee- ren. Nu de onschuld der Schager Courant door de verklaring van den heer Inspecteur is komen vast te staan, erkent spreker, met zijn geschrijf jegens zijn Schager oollega, met wie hij steeds op vriendschappelijken voet heeft omgegaan te hebben gefoudeerd ten biedt daar graag zijn excuus voor aan. Het doet spr. genoegen dat dank zij de ijverige landbouworganisaties deze vergadering is gehouden en de Inspecteur zulke toezeggingen heeft gedaan. Uit al de kwade dingen is dan iets goeds geboren. Al is er dan aan deze zaak een scherp kantje ge weest, spr. hoopt dat men hem dit niet kwalijk zal nemen. Door den Inspecteur wordt er den heer Bosker nog op gewezen, dat in de buitenwijken de Wieringer meerbode altijd een dag na den verschijndag werd bezorgd, door de nieuwe regeling geschiedde die be stelling alleen een paar uur en geen dag later. Ver der gebeurde er niets bijzonders. Van den kant van de posterijen was bet misschien beter geweest ook den heer Bosker op de hoogte te stellen van de nieuwe regeling; dat is dan een verzuim geweest Men moet echter niet vergeten dat bij iedere wijzi ging, bezwaren tegen de regeling komen. De heer De Raat deelt nog mede, dat de speciale regeling in de circulaire aangeduid, alleen sloeg op het aanvoeren van de couranten per autobus naar de Wieringermeerdorpen om ze zoodoende nog opge nomen te krijgen in de middagbestelling. Een ander geheim zat er niet achter. Het excuus van den heer Bosker wil spr. gaarne aannemen. De heer Bakker prefereert de oude regeling, voor al des Woensdags, beursdag, is het van belang vroeg zijn post te ontvangen. De heer Inspecteur wijst op de gelegenheid om dan des Woensdags de post in hotel Smit te doen bezor gen. Met nadruk wijst spr. nog eens op het belang dat voortaan in de buitenbestelling zal worden op genomen de correspondentie van de twee eerste trei nen uit richting Amsterdam, die via Schagen naar de Wieringermeer zal worden veiwoerd. De heer Bruins had ook liever de oude regeling gehandhaafd gezien, maar als nu voortaan vanuit Schagen meerdere correspondentie in die buitenbe stelling wordt opgenomen, wil spr. voor dat belang zwichten. Bij de verdere bespreking komt dan nog naar vo ren dat door het vroeger uitgaan van de buitenbe stelling de zekerheid dat de post des avonds op tijd weg komt, nog grooter wordt, dan thans reeds be stond. Op de vraag of de postbode verplicht is de te vei'zenden correspondentie mede te nemen, en zegels e.d. in zijn bezit te hebben, wordt door den heer Inspecteur bevestigend geantwoord,; dit is voor schrift voor den postbode. De heer Pijper deelt nog mede, dat hij hier niet aanwezig was als opposant, immers de nieuwe re geling was hem goed naar den zin, want hij ont vangt als abonné van de Schager Courant, dit blad nu op den verschijndag, iets wat hem tot nu niet was gelukt. En de nieuwe regeling heeft zelfs dit re sultaat gehad, dat. spi\ de Wieringermeerbode des Vrijdags op denzelfden dag van haar verschijnen ont ving, iets wat nog niet was gebeurd. Spr. dankt ten slotte de 3 landbouworganisaties voor deze vergade- ring en den Inspecteur voor de door hem gedane toe zegging, waardoor de regeling der postbestelling niet wordt een verslechtering, doch een belangrijke ver betering. Nadat nog een paar vragen zijn gesteld en beant woord sluit de Voorzitter met hartelijke woorden van dank tot den Inspecteur, de vergadering. WIERINGERWERF. ERNSTIG ONGEVAL. De broodbakker Buwalda uit Wieringerwerf, trof j.1. Woensdagmiddag een ernstig ongeval. De auto van den ijzer- en gereedschappenhandelaar J. D. Kooij van Wieringen, -welke te Wieringerwerf stond, wilde niet starten. De heer Buwalda bood zijn hulp aan en zou den motor even aanslingeren. De slinger glipte echter uit zijn rechterhand, waardoor de heer B. met groote kracht zijn arm stootte tegen een op dien auto liggenden scherpen schoffel. Het ijzer veroorzaakte niet zoozeer een groote wonde, doch sneed enkele spieren dooi-, waardoor duim en wijsvin ger werden verlamd. Dadelijk werd met het slachtoffer naar dokter Hoogkamer te Middenmeer gereden, die B. adviseer de ter behandeling naar het ziekenhuis te Alkmaar te gaan. Hopenlijk kan B. daar zoo woi-den geholpen, dat de genoemde lichaamsdeelen weer normaal gaan werken. SINT MAARTEN Woensdagavond vergaderde de vereeniging „Helpt Elkander'' alhier, ten huize van den heer Zwakman. Voorzitter sprak in zijn openingswoord zijn teleur- stelling uit over de geringe opkomst. Notulen werden gelezen en goedgekeui'd. Volgt verslag penningmeestei*. Inkomsten f557.60: uitgaven f466.44, alzoo voordeelig saldo van f 91.16. Totaal met bezit op 1 Januari f 643.97^, waarvan f577.65 op de Boerenleenbank en aan kasgeld f66.32Voorts de mededeeling, dat dit afgeloopen jaar 18 ziektegevallen wai-en geweest met 66 uitkee- ringen. De rekening was in orde bevonden. Bij de bestuursverkiezing werden de afti-edende le den, de heeren P. Appel, K. Borst en J. Kos herkozen. De heer Borst, afwezig, zal hiermee in kennis wor den gesteld; de twee andere heeren nemen de herbe noeming aan. Bij de rondvraag deelde de heer J. Koning mede, dat het lid A. Roos, patiënt was, doch dat dit lid slechts een vierde van de hiervoor geldende uitkee ring wilde ontvangen, hetgeen door de vergadering met dank, voor deze loyale houding, werd aanvaard. De heer C. Pronk deelde mede, dat door hem één lid was aangenomen. Daarna sluiting. OgOOOOéOOiOOêOOiOOiOOsO Den 16en April a.s. hopen 8 onze geliefde Oudei-s, Behuwd- q en Grootouders, X P. SCHOEN jj O en 0 o T. SCHOEN Toereppel 80 hunne 40-jarige Echtvereeni- 0 ging te herdenken. n Hunne liefhebbende Kinderen q 0 en Kleinkinderen, Q 8A. SCHILP—Schoen. C D. T. SCHILP en 0 Q JAN PIETER. Q 0 Oudendijk, N.H. 0 0 C. SCHOEN. Q A. SCHOEN—de Jong en 0 0 NICOLAAS. O g G. C. SCHOEN. 0 0 Receptie van 8 tot 10 uur, Q 0' 's avonds. Q Q Schellinkhout, April 1936. aocoöoooaoöoosooio aoaooooooooooooo 8 Op den 13den April a.s. ho- g pen onze geliefde Ouders, Be- huwd- en Grootouders, L. BOS T. BOS Kuiper ni- X hunne 25-jarige Echtvereeni- q ging te herdenken. q X Hunne liefhebbende Kinderen, X en Kleinkinderen, X X JACOB BOS. X 2 T. BOS—van Dijk. X X G. J. VAN DIJK. TRIJNTJE en GERRIT. S Aartswoud, April 1936. ÖOOÖOÖCOOÖOiOOiOÖO Ondertrouwd: ARIE WIT en IM. T. GO VERS. Tolke, Schagen, 9 April 1936. Stompetoi-en, Thuis: Tolke, Zondag 12 April; Stompetoren, Zondag 19 April 2—4.30. Huwelijksvoltrekking 23 April a.s. Ondertrouwd: J. W. METZELAAR en S. P. KISTEMAK7R. Wieringerwaard, 8 April 1936. Waardpolder, Receptie: Wieringerwaard 12 April van 10—12 en 2—5, Waardpolder 19 April 2—5. Huwelijksvoltrekking 25 April, 's namiddags 4 uur, te Barsinger- horn. Aan allen, die ons op eenigei-lei wijze hun deelneming betuigd heb ben met het overlijden van onze lieve Zuster en Schoonzustei', on zen hartelijker] dank. G. H. EIKEMA—Nijk. Ds. J. EIKEMA. Schagen, April 1936. WIERINGEN. Vertoont GaOEDE VRIJDAG en ZATERDAG 8 nur 2 hoofdnummers. le Hoofdnummer: Een boeiende film uit het thea terleven met KATHARINE HEPBURN in: Het meisje dat vocht als een heldin met den honger en de wanhoop, met teleui-stellingen en mislukking om tenslotte tot een schitterende overwinning te ko men. Verdere medespelenden: Adolphe Menjou en Douglas Fairbanks Jr. 2e Hoofnummer: Een geweldige spannende Wild westfilm: „DE RODEO KAMPIOEN" In de hoofdrol de bekende cowboy TOM KEENE. Populaire prijzen: Zaal f0.30, f0.40, Balcon f0.75. Busvertrek Den Oever 7-30 uur. ZATERDAG busvertrek De Terp, Middenmeer, Sloot- dorp 7 uur. Als extra nummer in ons bijprogramma: De op namen van het haringtrekken en het afslaan op de haven van Den Oever. Ondertrouwd: P. HAGTINGIUS en A. REIDINGA. Hoorn, 9 April 1936. Drieboomlaan 222. Huwelijksvoltrekking 23 April '36. Toekomstig adres: Burgerbrug, De Curator in het faillissement van P. HOOGLAND te Winkel brengt ter kennis dat heden door hem de eenige uitdeelingslijst in dit faillissement ter Griffie der Arr. Rechtbank te Alkmaar is ge deponeerd om aldaar gedurende tien dagen ter kostelooz© inzage van belanghebbenden te liggen. De Curator: Mr. P. S. WINKEL. Hoorn, 9 April 1936. Groote Oost 6. Bij do op 7 April 1936 gehouden veiling bij opbod is het huis en ei-f met het recht van doorgang dooi de steeg naar de Spoorstraat, gele gen a. d. Spooi-straat No. 79 te Alk- maai-, gr. 1 A., 4 c.A.„ beh. tot de nalatenschap van den heer J. FRANS Wz., ingezet op: De toeslag blijft bepaald op Dinsdag 14 April 1936, n.m. 6 u., in het koffiehuis van den heer P. HECKER a. h. Vedr.oord te ALKMAAR. Nots. P. J. M. PINXTER, Schoorldam. Uw aangewezen adres voor Paleisbanket. Moscovis Paascheieren. Vanillenootjes Cano's. Bolck ©pootjes Amandelbroodjes. Eikeltjes Gevulde Koeken. Wellingtons Koninginnebrood, Alkmaarsche Jongens. Groote sorteering Bonbons. Krakelingen a 2 ons voor 25 cent* iVictoria's Biskwie, v.a. 14 ct. p. K- p< KATTETONGEN (enz.) tot 28 ct. per half poncï* Beleefd aanbevelend, Brood, en Banketbakkerij, LUTJEWINKEL. Voor K0LH0RN en Omgeving! Heden ontvangen alle soorten FOTO ARTIKELEN o.a. fototoestellen vanaf f2.95, pla* ten, films, gaslicht- en daglicht* papieren, ontwikkelaars en chemi* caliën, enz., enz. In FILMS en PA* PIEREN uitsluitend de beste En* gelsche merken: de Ilford-Selo rol* film en papier in diverse soorten' en maten. ONTWIKKELEN, AFDRUKKEN EN! VERGROOTEN. naar een speciaal systeem, uitge* voerd in het Fotografisch Atelier, yan Arpad Moldovan. Opleiding en advies voor araai teurs geheel gratis. Vraagt inlich* tingen. Beleefd aanbevelend, K. BAKKER. N.-Streek 24, Kolhorn. ZAAL GROET. ZONDAG 1EN PAASCHDAG KLEINKUNST ENSEMBLE van Amsterdam. Regie: I. Romijn. Aanvang half 8 Entrée f0.40 p. 1>» Balmuziek Jus. met z'n Band. is verzekerd van hun Paaschfeest Wilt U geen risico loopen met de Paaschdagen? Doet als de Familie Falcon en koopt Uw bij ons Ook voor uw kinderen orfa£c<yns WEATMERPROQF Alléénverkoop Bij de gisteren gehouden verpachting der gras gewassen aan den Westfriesclien Zeedijk, werden van de 36 parken 7 opgehouden en brachten deze op f263.50, tegen f416.— in 1935. Van het grasgewas der wegen van de Banne St. Maarten, werden 2 perceelen opgehouden en bracht de rest op f38.—, tegen 154.50 in 1935. Het was of Woensdag de waterleiding het in het hoofd had om ons dorpje te overstroomen, daar op 3 verschillende plaatsen de leiding was gesprongen en die plekken aldaar, tot vermaak der jeugd, alles in een waterpoel veranderden. BARSINOEREORN KOLHORN. Naar wij vernemen, zal het bekende Modern Am- sterdamsch Kleinkunst Ensemble, onder leiding van Ts. Romijn, op 12 April, len Paaschdag, een groote Cabaret-voorstelling geven in de zaal van den heer F. Groet te Kolhorn. Er zal een geheel nieuw pro gramma worden opgevoerd en wij zijn er zeker van, dat velen van de gelegenheid gebruik zullen maken dezen vroolijlcen cabaret-avond te bezoeken. Daar de heer Groet buitendien voor uitstekende dansmuziek heeft gezorgd, belooft het dus een zeer gezclligen avond te worden. (Zie adv.). ANNA P AU IQ w NrA De kantoren van de G.T.O. (Gewestelijke Tarwe-Or- ganisatie) en van de L.C.O. (Landbouw Crisis-Orga* nisatie), worden gecombineerd. De heer W. de Jong, reeds secretaris van het rayon van de L.C.O., wordt nu ook secretaris voor het district I van de G.T.O. De heer N. Raap blijft alleen aan de organisatie verbon den voor die werkzaamheden, die in verband staan met de monsters en mej. H. Raap, aan wie op ver zoek, wegens a.s. huwelijk, eervol ontslag is verleend, wordt vervangen door den heer Van Doorn, van Koog aan de Zaan, ambtenaar op wachtgeld, die eerder werkzaam geweest is bij den Raad van Arbeid. LANGEND IJ K Aan den heer J. Hopman is met ingang van 1 Mei a.s. op zijn verzoek eervol ontslag verleend als ambtenaar bij de Lichtbedrijven. ZUIDSCHARWOUDE. Men deelt ons mede, dat een vergadering zal wor den gehouden van ouders van schoolgaande kinde ren en voorstanders van de openbare school, ten einde de mogelijkheid te bespreken, een kweekeling met acte aan te stellen, nu met 1 Mei a.s. de derde leerkracht op wachtgeld zal worden gesteld»

Schager Courant | 1936 | | pagina 3