De Langendijker Groentencentnle in 1935. Schoolwedstrijden te Schagen. Uit onze Omgeving. Predikbeurten. De beschrijvingsbrief voor de alg. verg. Aan de beschrijvingsbrief voor de alg. vergadering van de Langendijker Groenten Centrale, welke Woensdag 22 April 1936 te Stompetoren zal worden gehouden, ontleenen wij het volgende: De agenda vermeldt een vijftal bestuursvoorstellen. Betreffende de verleening van de toegezegde f 600 subsidie aan de Kanalisatie van Westfriesland, is het bestuur van oordeel dat dit bedrag moet worden betaald, omdat reeds in 1931 het geheele plan in kaart was gebracht. Verder wordt aangedrongen om zooveel mogelijk op de eigen veiling te veilen. Htt bestuur stelt voor, het andijvie-veilen verplicht te stellen, evenals van de goedgekeurde aardappelen. Deze laatsten zouden dan op monster kunnen war den aangeboden. Het vijfde voorstel behelst de garantie door de tuinders, dat het op het veilingsbordje aangegeven gewicht ook werkelijk in het vaartuig aanwezig is. De West te Koedijk stelt voor aan te dringen op verlaging der hoogste salarissen en presentiegelden bij het Hoogheemraadshap, welk voorstel het Be stuur niet op z'n plaats oordeelt bij een tuinbouw- bond. Het voorstel van Groentecultuur te Broek op Lan- gendijk, om de tuinbouwcommissie in de L.G.C. de bevoegdheid te geven een extra teeltrecht te ver strekken, wordt door het bestuur toegejuicht. Het bestuur is echter, in verband met de aandacht welke reeds door diverse instanties wordt besteed aan de draaihartigheid en de bestrijding daarvan, van oor deel dat het voorstel-Koedij'k om bij de Prov. comra, aan te dringen op instelling van een studiecommis sie voor het cultuurvraagstuk, niet moet worden aangenomen. Het jaarverslag. In het Jaarverdag van den secretaris, den heer S. de Boer Kz., wordt er op gewezen, dat de hoop wel ke verleden jaar werd uitgesproken, niet in vervul ling is_ gegaan. Het is voor de tuinbouw weer een slecht jaar geweest, waardoor de schuldenlast zeker weer verzwaard is en de tuinders al meer den moed ontnomen wordt om door te gaan om het hoofd boven water te houden. Het „hoofd boven water houdt" ist hans bijne de hoofdzaak, waaraan gedacht wordt. Men moet medewerken om velen voor den ondergang te bewaren. Velen zullen in het afgeloopen jaar het slachtoffer zijn geworden van de schuldenlast en de slechte tijdsomstandigheden en dat zal. wanneer het niet beter wordt, wel zoo door gaan. De verhouding tusschen de waarde van de eigendommen en de hypotheken zijn thans zeer scheef, waardoor het bijna onmogelijk wordt aan de verplichtingen te voldoen. Vervolgens laat de secre taris de verschillende producten en het prijsverloop de revue passeeren. Do resultaten zijn voortdurend slecht geweest, uitgenomen de roode-koolprijzen, wel ke het geheele voorjaar redelijk waren. Hierbij werd ook gewezen op de gedane pogingen cwn een extra aanvullende steunregeling te krijgen voor de jaren 1932 tot en met 1934 tot aan 80 pet. van den richt prijs. Voor de regeling waarbij de doorgedraaide aardappelen door de aanvoerders moesten worden ingekuild wordt de regeering hulde gebracht, in 't bijzonder aan den regeeringscommissaris, die alles heeft gedaanr om- deze rekeling te krijgen: Van de 877315 Kg. doorgedraaide middelsoort aardappelen werden 733834 Kg. afgeleverd, van de 217514 Kg. bon. ken 15236 Eg. De verschillen zijn ontstaan door ziekte en gewichtverlies. Met uitzondering van de witte kool voor zuurkool is het met de vroege kool slecht gegaan, terwijl de tuinders met glascultuur ook geen loonend bedrijf hebben gehad. Als bewijs welke verwoestingen de luizenplaag heeft aange richt op de koolvelden, waardoor de laatste hoop op de win terproducten te niet te gegaan, wordt een vergelijking gemaakt tusschen de oogsten van ver leden jaar en dit jaar. Op 20 November 1935 waren totaal opgeslagen bij de leden van de L.G.C. 881 wagons stapelproducten (v. j. 2540y2 wagon), waarvan 211 wag. roode kool (v. j. 540^ wag., gele kool 172 wagons (v. j. 1036V£); Deensche witte kool 277^ wagons (v. j. 740 w.); Uien 182 wag. (v. j. 160 w.); peen 38^ wag. (v. j. 631/2 w.). Ook wordt een overzicht gegeven van de geheele inventarisatie der provincie. Verbetering van het handelsverkeer met Sovjet Rusland heeft men nog niet gekregen, doch de reg. commissaris is op zijn qui vive. De omzet in het jaar 1935 was f 1.099.751.83, het geen weer belangrijk minder is dan verleden jaar, toen voor f 1.350.428.43 werd geveild. De aanvoer aan de veiling bedroeg 8.633.526 Kg., aardappelen, 145.212 st. bloemkool, 869.400 Kg. breek- peen, 140.842 bos bospeen, 6.294.150 Kg. roode kool, 8.515.075 Kg. gele kool, 5.658.900 Kg. Deensche witte kool, 3.404.900 Kg. herfstwitte kool, 3.070.000 Kg. uien, 680.025 Kg. bieten, 606.287 kg. tomaten, 22.814 Kg. druiven, 145.734 Kg. slaboonen, 6698 Kg. snijboonen, 12.300 krop sla, 1.642.045 struik andijvie, 72.600 Kg. rhabarber, 33.825 Kg. rammenas, 3.750 Kg. schorse- neeren en 307.900 stuks groene kool. Van de doorgedraaide producten noemen wij aardappelen 35.750 Kg. (v. j. 25.700 Kg.); roode kool 12.350 Kg. (v. j. 351.500 Kg.); gele kool 1.392.790 Kg., (v. j. 108.675 Kg.); d. witte kool 834.925 Kg. (v. j. 17.050 Kg.), bieten 160.750 Kg. (v. j. nihil); rabarber nihil (v. j. 22000 Kg.), uien 7800 Kg. (v. j. 8275 Kg.) breekpeen 7350 Kg. (v. j. 1800 Kg.,) bospeen 44.129 b., (v. j. 9220 b.), tomaten 4275 Kg. (v. j. 7275 Kg.), snij boonen 2998 Kg., slaboonen 17.232 Kg., vroege witte kool 9250 Kg., zilveruien 150 Kg., sla 3500 krop en bloemkool 6353 stuks. In totaal is aan regeeringssteun ontvangen f 439.535.80, waarvan f 168.898.76 voor 1934. De omzet der bloembollenveiling was f 48.369.11 (v. j. f 27.369.90). Aan oogstvergunningen voor vroege aardappelen werden 956 vergunningen uitgereikt, waarop gere gistreerd 699 H.A. Schotsche muizen en 70 H.A. vroe ge eigenheimers. Gewezen wordt op de noodzakelijkheid van het veilen op de eigen veiling, terwijl uitvoerig wordt uitgeweid over de mogelijkheid van het verplichte andijvie-veilen. Gememoreerd wordt, dat een verbetering is aan gebracht aan de overkapping, waardoor deze minder lekt. Na de werkzaamheden van het bestuur te heb ben vermeld, deelt de heer de Boer mede, dat 100 keuringen hebben plaats gehad, tegen verleden jaar 68. Het verslag sluit met den wensch, dat binnen afzienbaren tijd men weer zichzelf kan zijn en het mooie vak weer in aller onderhoud mag voorzien. De balans sluit op een totaal van f 103.311.85. Het belegde minimumprijzenfonds bedraagt thans f 3210.19 (v. j. f 2242.73). De vordering op de bollen veiling is gestegen tot f 32.818.37. De exploitatierekening sluit op een totaal van f 24.835.17. Afgeschreven is een bedrag van f 6348.62, terwijl f 733.26 aan de reserve wordt toegevoegd. De balans der bollenveiling geeft een eindcijfer van f 33.498.03 .Onder de activa is een post van f 26.194.70 aan dubieuze debiteuren geboekt (v. j. f 26.834.81) en een nadeelig saldo van f 4986.74. De exploitatierekening van de bollenveiling sluit met een nadeelig saldo van f 556.51 (v. j. f 1917.20). De begrooting 1936 heeft als eindbedrag f 21.725, met een post van onvoorzien van f 3290. Deze begroo ting is gebaseerd op een omzet van f 1.400.000. SPORT. De wedstrijden voortgezet. Gistermiddag werden de schoolvoetbalwedstrijden op het Sparta-terrein voortgezet. Het was op het ter rein veel minder koud dan voorgaande middagen, waardoor meer publiek aanwezig was als anders op Woensdagmiddagen het geval is. Er werd behoorlijk gevoetbald door de schooljongens en met genoegen hebben we de wedstrijden gevolgd. St. Maartensbrug—Oudesluis. 0—5. Onder leiding van den heer C. v. d. Linden vond bovenstaande wedstrijd plaats. Oudesluis bleek reeds spoedig veel sterker dan Sint Maartensbrug. Eenige goede aanvallen van St. Maartensbrug brachten niet het verwachte succes, waarna de zwarte Oudeslui- zers van een misser van een der S. backs gebruik maakten door onhoudb. te scoren. Kort daarop doel punt de Oudesluis middenvoor in buitenspel-positie staande, opnieuw. 02. St. Maartensbrug verdedigd sterk, door haar geheele voorhoede behalve Nieuw- land in de achterhoede terug te halen. Nieuwland kon wegens te kort steun dan ook bitter weinig uit richten. Als de heer v. d. Linden een handsgeval over het hoofd ziet, werkt Oudesluis no. 3 in de touwen. Na de rust heeft St. Maartensbrug haar opstelling eenigszins gewijzigd. A. Nieuwland staat thans on der de lat, wat een verbetering bleek te zijn. Oude sluis kon slechts nog tweemaal scoren en dat nog wel voor den vrij sterken wind spelende. Het einde kwam met een geflatteerde 50 overwinning voor Oude sluis, hoewel de jongens, de overwinning volkomen hebben verdiend. Schagerbrug—Wieringerwaard. 4—0. Schagerbrug dat tegen Dirkshorn had laten zien dat ze behoorlijk kon voetballen, heeft dezen mid dag wel een wonderlijk best partijtje voetbal laten zien. Netjes ging de bal van voet naar voet, zonder dat een der Wieringerwaarders er aan te pas kon komen. Dank zij de goede keeper van de roodbroeken, kon Schagerbrug voor de rust slechts eenmaal scoren. Na de rust moest Wieringerwaard tegen wind spe len. Schagerbrug had nog voldoende spirit overge houden om de ballen, die nu voor den wind veel sneller liepen, bij te houden en zoo ontstond zoo lang zamerhand een geweldig offensief op de Wieringer- waarder goal. Het kleine keepertje stopte verschillen de schoten, maar moest tenslotte zwichten voor een hoog schot. 20. Na dit doelpunt viel het Wieringer waard elftal als een kaartenhuis in elkaar en maak ten de Schagerbruggers nog twee doelpunten. Het einde kwam met een groote zege 4—0, behaald door beter spel. Oudesluis—Schagen 2. 2—0. Oudesluis dat 's middags reeds tegen St. Maartens brug had gespeeld, moest thans weer spelen tegen Schagen 2. Qua spel moest Oudesluis het tegen de Schagenaren afleggen, maar in grootte wonnen ze het. Deze factor bleek in dezen wedstrijd te beslissen. Het viertal grootste spelers van Oudesluis zwaaide de scepter onafgebroken. Lang hebben de Schagena ren stand gehouden. De kleine keeper Houtkooper pikte verschillende harde schoten uit z'n doel, maar moest kort voor de rust een hoog schot over z'n han den in het doel laten gaan. Jammer dat hij zoo klein was. Een geweldig goede kijk heeft dit spelertje op de ingeschoten ballen. In de voorhoede konden Vol ten, Kater en Wim Bel er maar niet door komen. Na de rust is het dezen vleugel die netjes samenspelend, op het Oudesluis doel afgaat. Net op het kritieke mo ment weet echter een Oudesluizer den bal nog corner te trappen. Deze door Tonny Flapper goed genomen, wordt door Molenaar naast geschoten. Wel probeer den de halfspelers Lem, Blokker en Bakker nog van alles om de zwarten af te weren, maar ook zij moesten tenslotte het loodje leggen. De laatste fase van den wedstrijd is dan ook geheel voor Oudesluis, wat op keurige wijze nog een doelpunt scoort. Hiermede heeft Schagen 2 in de verliezersafdeeling den derden prijs behaald. Evengoed onze felicitatie jongens. Een ander jaar beter. Scheidsrechter K. Wit leidde dezen wedstrijd op uitstekende wijze. Het ware wensche- lijk dat alle arbiters het belang van goed leiden in zagen. Zaterdagmiddag is het de middag der finale's. .Te vens zal een collecte worden gehouden om de kosten aan deze schoolwedstrijden verbonden, te dekken. Laten wij hopen dat het schitterend voetbalweer is met een massa publiek. 1.30 uur: SchagerbrugOudesluis om den eersten en tweeden prijs verliezersronde. 2.20 uur: CallantsoogLutjewinkel. De winnaar heeft den 3en prijs in de winnaarsronde. 3.30 uur: Schagen 1Dirkshorn, om den eersten en tweeden prijs in het winnaarstournooi. Het kan een aardigen voetbalmiddag worden, in dien het weer mee wil werken. WINKEL De gymnastiekvereniging „Sparta" alhier, zal, evenals het vorig jaar wederom een Non-stop-uitvoe ring geven, doch dan een, die zich in gunstigen zin van de vorige zal onderscheiden, want was de vorige „Non-stop" een uitvoering die er zijn mocht, toen moest men roeien met de riemen die men had en had men nog niet de ervaring van thans, want elke uitvoering van dien aard in de omgeving is nauw lettend door het bestuur van „Sparta" gadegeslagen en daaruit heeft men de noodige leering getrokken, zoodat wij er van overtuigd zijn, dat „Sparta" komt met een avond, tot in de puntjes voorbereid en grootsch van opzet en uitvoering. Wekenlang wordt er reeds gerepeteerd en geoefend, costumes worden gemaakt en gepast en alle leden, jong en oud, zijn in de weer, zelfs het gezin van den zaalhouder De Bruijn doet mee aan de voorbereidingen. Sport, mu ziek, zang van de Spartasisters, humorist, enz. zul len dien avond te genieten zijn. (Zie verder de ad vertenties in dit blad). Den tweeden Paaschdag behoeven we evenmin thuis te blijven, want als men dan uitgaat, ga men naar de zaal van Laan, waar de zoo langzamerhand goed bekend staande „Winkel's tooneelclub" onder regie van den heer H. Slikker zal opvoeren het too- neelspel in drie bedrijven „De Dwarskop". „Goede wijn behoeft geen krans" zegt een bekend spreekwoord, wat ongetwijfeld van toepassing is op genoemde club en we durven haar ook wel een goed gevulde zaal te voorspellen. Gaarne verwijzen we dan ook naar de advertenties in dit blad. Onze plaatsgenooten Sijfert Willem Laan en Pieter Peetoom, slaagden voor het diploma van de Ambachtsschool te Allernaar voor het Auto-, Motor en Rijwielvak. De Vereeniging tot Bevordering der Gezondheid in de Grafische Vakken in Nederland herdacht vorig jaar haar 25-jarig bestaan. Op het ter gelegenheid daarvan gehouden congres werd toen o.m. besloten, bij den Minister van Justitie toestemming aan te vragen tot het houden van een Groote Landelijke Verloting, waarvan de baten zouden strekken tot uitbreiding en verbetering van het herstellingsoord en het kinderhuis der vereeniging te Zeist. Deze toestemming werd bereids verkregen, en nu is de vereeniging met haar werk zoo ver gevorderd, dat de loten verkrijgbaar zijn. De verloting omvat 50.000 loten, met 1000 prijzen. Hierbij zijn 50 Hoofdprijzen en 950 andere fraaie n-ijzen, waarvan de minste toch nog altijd de dub- jele waarde van het lot vertegenwoordigt. De eerste prijs bestaat uit een Landhuis ter waar de van f7000—, doch deze prijs kan vervangen worden door een op naam gestelde bon ter waarde van dat bedrag, die kan worden besteed tot over name, oprichting of uitbreiding van zaken, het del gen van schulden, of het zich verschaffen van een middel van bestaan. Deze bepaling lijkt ons, juist in deze crisistijd, van bijzonder groot belang en zij zal dan ook wel een groote aantrekkelijkheid voor de ze verloting blijken te vormen. Ook de tweede en derde prijs, aanvankelijk be staande uit een luxe-automobiel en een Salon-ameu blement, kunnen door andere voorwerpen van gelijke waarde, naar keuze van de winners, worden vervan gen. De prijs der loten bedraagt fl.per lot, terwijl hij of zij, die een boekje van 10 loten tegelijk koopt, daarvoor slechts f9.behoeft te betalen. De trekking, die wordt gehouden ten overstaan van Notaris L. J. van Roosendaal te Amsterdam, zal plaats vinden op een nader te bepalen dag vóór 1 December van dit jaar. De loten zijn door het geheele land verkrijgbaar bij de Afdelingsbesturen der vereeniging, en te Amsterdam en Rotterdam bovendien ook bij de kios ken der daar gevestigde Kiosk-ondernemingen. Ook worden zij gaarne tegen ontvangst van postwissel of storting op postrekening 65780, ten bedrage van fl.— per lot, verhoogd met 10 cent voor porti en trekkingslijst, door het kantoor der vereeniging, Keizersgracht 409 te Amsterdam, toegezonden. Wij vertrouwen dat deze vereeniging, die voor de gezin nen der bewerkers van boek en courant, in de 25 jaren van haar bestaan, al zooveel nuttig werk heeft verricht, bij deze verloting ook op de steun van het buiten 't Grafisch bedrijf staande publiek zal mo gen rekenen. Groote Jubileum-Verloting BARSINGERHORN Dinsdagavond is in de zaal van „de Fortuin" de traditioneele avond met eigen krachten" gegeven voor de vereeniging „D.O.G.". Voorzitter, Dr. J. J. Werner heette de aanwezigen welkom en hield vervolgens een inleiding, waarbij spreker wees op het nut, de verkwikkende geest, welke er vaak uitgaat van dergelijke avonden. In mijn praktijk, zoo zeidc de voorzitter, ontmoet ik meerdere malen menschen, die soms om kleinighe den terneergeslagen zijn, maar ook anderen, die ondanks een langdurig ziekbed met de meest ern stigste gevolgen, do vreugde en de levensblijheid in het gezin en haar omgeving weten te bewaren. Wij moeten daarvoor onze bewondering en groote waardeering uitspreken. Laten wij hopen, dat velen van de aanwezigen de kracht bezitten, niettegen staande tegenspoeden, blijheid in het leven te behou den. Ook dezen avond is zoo uitermate geschikt die geest, die stemming te bevorderen Velen voelden zich geroepen iets ten beste te geven, vele andoren ?ijn gekomen, om daarvan te genieten. Welnu, zet Uw hart open, schenkt U zeiven levensblijheid. (Applaus). In bonte afwisseling is de avond verder verloo- pen. Hartelijk is er gelachen om ae komische stuk jes, om de gymnastiek van eenige oudere dames, onder leiding van den heer van der Kuijl, waardee ring is er uitgesproken voor dedansen, zigeuner dans, boerendans en voor zang, terwijl wij voorts wederom hebben bewonderd de grazieuse dans van Mej. A. de Graaf en een dans van jongere leden van „De Westfries", alsmede de fluitsolï van mej. Tr. Kistemaker. Alles verliep in een vlot tempo en nie mand had er erg in, dat het middernachtelijk uur reeds was verstreken, toen de Voorzitter in zijn slotwoord alle medewerkenden dankte voor hetgeen zij hadden geboden en de aanwezigen voor de be langstelling. „D.O.G.' heeft haar laatste avond in het seizoen verzorgd en velen zullen ongetwijfeld tevreden zijn over alles, wat deze vereaiiging ook dit jaar weer heeft gebracht. W J E R 1 N G E N Emmabloem-collecte, Op 2en Paaschdag zal te Wieringen een Emma bloem-collecte worden gehouden vanwege het Witte Kruis. Dit is voor allen een prachtige gelegenheid een gave te doen voor het zoo noodzakelijke werk, de T.B.C.-bestrijding. Wij kunnen tenminste deze collecte niet te veel propageeren. Er is ook thans weer veel goed werk te verrichten en in vele ge vallen wordt dit door geldgebrek geremd. Geeft al len en gij verricht een weldaad. Voor automobilis ten is een pracht Emmabloem-krans gemaakt, welke tenminste 50 ct. per stuk kost. Welke automobilist wil nu niet zoo'n krans in de wagen hangen? Na tuurlijk wil een ieder dat, en wij zouden zeggen: gebruik hem voor mascotte. Ook hier zouden wij willen roepen: koopt allen een krans. Vele klein tjes maken een groote. ZIJ RE SCHAGERBRUG. Men verzoekt ons mede te deelen, dat van Frans A 23, die op de j.1. Zaterdag te Schagerbrug gehou den stierenkeuring No. 1 geplaatst was, niet H. A. v. d. Sluijs de eigenaar was, doch A. v. d. Sluijs. G ALLA NT SOOG Nummering candidatenlijsten verkiezing nevenraad. Na geldigverklaring en handhaving van de op de lijsten voorkomende candidaten voor de stemming ter verkiezing van de leden van de commissie bedoeld in artikel 158 der Gemeentewet, door het Hoofdstem bureau, zijn door het Centraal stembureau in deze gemeente door loting de lijsten als volgt genummerd 1. Lijst. P. de Haan (S.D.A.P.). 2. Lijst P. van Diepen (R.K. Staatspartij). 3. Lijst Joh. Baken (Burgerkiesver. (Vrijz.)). Politie. Aan komen loopen en hondje, wit met zwarte vlek ken, Inlichtingen bij den gemeenteveldwachter. LANGEND IJ K Huishoudster ernstig gedupeerd. Slachtoffer van wangedrag harer prin-. cipalen. Amsterdam. Een huishoudster die reeds ver scheidene jaren in dienst is bij een echtpaar op de Koninginneweg in de hoofdstad, hoeft bij de poli tie van het bureau Overtoom aangifte gedaan van diefstal door de vrouw des huizes van een schuld bekentenis, welke zij op het echtpaar had ten be drage van f 500. Vermoedelijk heeft de vrouw dit be wijs van schuld, dat zij heeft weten machtig te wor den, verscheurd. Bovendien is gebleken, dat het echtpaar zich ook op andere wijze ernstig jegens de huishoudster heeft misdragen. Laatstgenoemde had eenige jaren geen loon ontvangen, doch verkeerde in de meening, daarvoor schadeloos gesteld te zijn, door een levensverzekering op haar naam ter waar de van f 1000. Dezer dagen, toen zij dit geld moest ontvangen, bleek de verzekering gesloten te zijn op naam van haar principaal, zoodat deze het geld in handen kreeg. Aangezien hij het bedrag niet af-* droeg, deed de huishoudster mede aangifte wegens verduistering, waaraan evenwel geen gevolg kan worden gegeven, daar hier geen strafbaar feit is ge-, pleegd. MOTORACROBAAT VERONGELUKT Ten Boer, Groningen De motorhersteller H. Stuitje, die zicli de laatste weken oefent als kunstrijder hij gaat op het zadel van zijn motorrijwiel staan en houdt zich met een gang van 25 a 30 km. met uitgestrekte armen in eveifwicht sloeg gistermiddag om vijf uur op den rijksweg 'GroningenDelfzijl Ier hoogte van Dijkshar achterover, doordat de motorfiets plot seling meer gang kreeg. Hevig bloedend aan hef achterhoofd en in zorgwekkenden toestand werd: de man per Groene Kruisauto naar het Diaco- nessenhuis te Groningen vervoerd ZUIBSCHARWOUDE Door het niet tijdig uithalen van paard en wagen van heer H. uit Verlaat, bekwam één der bussen- van de H.A.B.O. Woensdagavond eenige materieele schade. De Rijks en gemeentepolitie waren toevallig in de onmiddellijke nabijheid en waren in de gelegenheid een en ander op te nemen. Voor den eigenaar van de wagen beteekent dit een schadeporstje daar den chauffeur geen schuld trof. VRIJDAG 10 MAART. (Goede Vrijdag). NED. HERV. GEMEENTE. Schagen, voorin. 10 uuir, Ds. Eikoma. Bevestiging van lidmaten. Extra collecte. Nam. 7 uur, Ds. Eikema. H. Avondmaal. Dirkshorn, nam. 7 uur, Ds. dc Leeuw. Lijdens- meditatie. Anna Paulowna, nam. 7 uur, Ds. Vorstman. Avondmaal. Heerhugowaard, nam. 7 uur, Ds. v. d. Kam. li, Avondmaal. St. Maartensbrug, voorm. 10 uur, Ds. Witkop. H, Avondmaal. Schagerbrug, nam. 7 uur, Ds. Witkop. H. Avondm, Julianadorp, nam. 8 uur, Ds. M. van Wichcn. H. Avondmaal. Hippolytushoef, nam. 7.30 uur, Ds. "V an. Beek. Avondmaalsviering. Valkkoog, nam. 7 uur, Ds. Tinliolt. Avondmaal. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Hippolytushoef, nam. 7.30 uur, Ds. Meihuizen. Avondmaal. GEREF. KERK. Kolhorn, voorm. 9.30 uur, Ds. S. Greving, van Dirks-. EVANGELISATIE. Schagen, nam. 6.45 uur, de heer Visser uit Ede. Breezand, voorm. 10 uur, de heer Boon. 's Avonds 8 uur, de heer Boon. Hippolytushoef, voorm. 10 uur, de heer O. Deen. Den Oever, nam. 7.30 uur, de heer O. Deen. VRIJ EVANGELISCHE GEMEENTE. Alkmaar (Geesterweg la), nam. 7.30 uur, Ds. Ruijs. ZONDAG 12 APRIL. (lste Paaschdag). NED. HERV. GEMEENTE. Schagen, voorm. 10 uur, Ds. Eikema. Barsingerhorn, geen dienst. Dirkshorn, voorm. 10 uur, Ds. de Leeuw. Onderwerpg Opstanding. Nieuwe Niedorp, nam. 7 uur Ds. v. d. Kam. Anna Paulowna, voorm. 10 uur, Ds. Vorstman. Heerhugowaard, voorm. 10 uur, Ds. v. d. Kam. -*> Zangkoor. Burgerbrug, geen dienst. C St. Maartensbrug, geen dienst. Oudesluis, voorm. 10 uur, Ds. Witkop. Collecte» Fonds Noodl. Kerken en Personen. Petten, geen dienst. Schagerbrug, zie Oudesluis. Den Oever, voorm. 10 uur, Ds. Van Beek. Westerland, nam. 7.30 uur, Ds. Van Beek. Hoogwoud, nam. 7 uur, Ds. Los. Aartswoud, geen dienst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Barsingerhorn, voorm. 10 uur, Ds. R. v. d. Veen. Nieuwe Niedorp, voorm. 10 uur (Haarlem)., Hippolytushoef, voorm. 10 uur, Ds. Meihuizen. Extra coll. Diakenverkiezing. GEREFORMEERDE KERK. Schagen (in het voormalig gebouw van het Kanton gerecht), nam. 5.15 uur, Ds. S. Groving, van Dirkshorn. Kolhorn, voorm. 9.30 uur en nam. 2.30 uur, de heer D. Visch. EVANGELISATIE. Schagen, voorm. 10.30 uur, Ds. Gravemeijer van Am sterdam. Collecte. Breezand, voorm. 10 uur, de heer Boon. Nam. 3.30 uur, de heer Boon. Hippolytushoef, voorm. 10 uur, de heer O. Dccn. Den Oever, nam. 2.30 uur, de heer O. Deen. Schagerbrug, Bijeenkomst Chr. Jongemannenvereeit. Woensdagavond 8.15 uur, in Evangelisatiegebouw, VRIJ EVANGELISCHE GEMEENTE. Alkmaar (Geesterweg la), voorm. 10.15 en 's av. 7.15 uur, Ds. Ruijs. THE STAR OF HOPE MISSION. Julianadorp, voorm. 10 uur en nam. 7 uur, de heer Looij van Rotterdam. MAANDAG 13 APRIL. (2de Paaschdag). NED. HERV. GEMEENTE. Veenhuizen, voorm. 10 uur, Ds. v.'d. Kam. Zang koor. Burgerbrug, geen dienst. St. Maartensbrug, geen dienst. Oudesluis, zie Schagerbrug. Petten, voorm. 10 uur, Ds. Van Wichen. Schagerbrug, voorm. 10 uur, Ds. Witkop. Hippolytushoef, voorm. 10.30 uur, Ds. Van Beek. Winkel, voorm. 10 uur, Ds. Van Dijk. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Oudesluis, voorm. 10 uur, Ds. R. v. d. Veen. GEREF. KERK. horn. Kolhorn, nam. 7.30 uur, de heer D. Visch. EVANGELISATIE. Schagen, voorm. 10.30 uur, Ds. Bartlema van Zeist. Collecte. Breezand, voonm. 10 uur, de heer Boon. Den Oever, voorm. 10 uur, de heer O. Deen. VRIJ EVANGELISCHE GEMEENTE. Alkmaar (Geesterweg la), voorm. 10.15 u. Ds. Ruïjs.

Schager Courant | 1936 | | pagina 7