lïcho onheid en gezondheid Zaterdag 11 April 1936. SCHAGER COURANT. Vierde blad. No. 9954 Lente in Zuid Limburg Overhemd, Zelfstrikker, Sokken, enz. Firma G. de Waard Vervuld van de Paaschgedachte trekkelijkheid speelt maar al te vaak een beslis sende rol. Ik wil daarmee natuurlijk niet zeggen dat alléén het uiterlijk van belang is. Zeker is het dat niet. Op den duur, meer en meer, gaan uw meer verborgen deugden een ernstig woordje meespreken. Als u niets anders hebben zoudt dan en glad rimpeloos gezicht, een paar fraaie wenk- brouwen en een paar sierlijke lippen, kunt u op duurzame waardeering niet rekenen. De vlag moet een degelijke lading dekken. Maar de men- schen, die u niet kennen, zien in het begin alléén de vlag Wat hebt u er aan of u alle deug den ter wereld bezit, maar aantrekkelijkheid mist die u later, gelegenheid geven zal die deugden nader te doen kennen? Niemand ziet uw gouden hart, maar iedereen ziet uw gezicht en uw ge stalte! Er is dus voor een vrouw, die haar aantrek kelijkheden verzorgt en zoo goed mogelijk onder streept geen sprake van ij delheid. Er is slechts sprake van welbegrepen eigenbelang en in heel veel gevallen van bittere noodzaak. Wij moeten ons verzorgen willen wij niet ontelbare kansen missen, die anderen, die begrijpen waarom het gaat, zonder moeite grijpen. Maar een aantrekkelijk uiterlijk alleen is nog niet voldoende. Als het enkel door kunstmiddelen verkregen wordt verliest het veel van zijn waar de. Een vrouw, dié het rood van haar lippen al leen aan haar lippenstift dankt, die een gladde huid heeft dank zij de laag crème, waarmede zij alle oneffenheden heeft bedekt, die kunstwimpers ingeplant heeft, en die de onvolmaaktheden van haar silhouet door verborgen kunstmiddelen heeft gerepareerd, kan niet werkelijk aantrek kelijk genoemd worden. Zij is een kunstwerk en zij boezemt wantrouwen in. Schoonheid moet natuurlijk zijn. Schoonheid verdient alleen dien naam dan, wanneer zij gezondheid tot basis heeft Het gaat hier niet over de genezing van ziek ten. Ziekten moet de dokter genezen, wiens vak dat is, Maar zooveel vrouwen zijn niet ziek, zon der werkelijk volkomen gezond te zijn. Zij zijn prikkelbaar, lusteloos, spoedig vermoeid, slecht gehumeurd, haar lippen zijn bleek, haar oogen glanzen niet, haar haar is dof hoe willen zij op den bodem van haar potjes en fleschjes daar voor verbetering zoeken!? Die vrouwen moeten niet met haar teint beginnen dat volgt wel als de rest eenmaal in orde is, zij moeten de geheele machine onderhanden nemen. Wij, vrouwen, hebben een teer organisme, dat van allerlei in vloeden spoedig ongunstige gevolgen ondervindt. Er hapert in de lichaams-machine van een vrouw gemakkelijk wat en een kleinigheid al is voldoende om haar te ontredderen. Het is dus in de eerste plaats zaak die machine geruisch- loos en zonder de minste hapering te laten loopen Om dat te bereiken moet zij er op bedacht zijn alle hygiënische maatregelen toe te passen en geregeld toe te passen, die haar lichaam vraagt Dat is het begin van alle schoonheidszorg. De rest volgt vanzelf. Een paar mooie wenkbrouwen laat zich zonder moeite verkrijgen, maar een y,Denk niet, Gertrude, dat ik ijdel ben", schrijft me een lezeres„maar ik zou er toch graag wat aantrekkelijker uitzien. En dan volgt een klaaglied dat hier verder niet ter zake doet. Wat me getroffen heeft, zijn die eerste woorden r,Denk niet dat ik ijdel ben". IJdel? Maar zijn er werkelijk nog menschen, jonge menschen, die gelooven, dat schoonheidszorg, die lichaamszorg is, iets te maken heeft met de ondeugd der ij del heid? In ieder geval sterven zij uit Vroeger, toen het er minder op aankwam, toen iedereen haar weg vond, zonder strijd en betrekkelijk zon der moeite, toen was een vrouw, die bijzondere zorg aan haar uiterlijk besteedde, wellicht min- of-meer: ijdel. In ieder geval was zij altijd een vrouw van goeden smaak. Maar tegenwoordig? Ieder jong meisje, en niet alleen ieder jong meisje, weet dat het in onze dagen van het allergrootste belang is er goed, verzorgd, aantrekkelijk uit te zien. Het is een voudig nóódig! In een kleine stad laat zich de volstrekte noodzakelijkheid daarvan misschien niet zóó scherp voelen de menschen kennen er elkaar beter en beoordeelen elkaar óók naar een anderen maatstaf dan een zuiver uiterlijken maar in een groote heeft een jonge vrouw al léén een kans als zij zich niet verwaarloost, en van zichzelf maakt wat er van te maken is. Wij moeten nu maar eens de'moed hebben de dingen te zien zooals ze zijn en elkaar, zonder doekjes er om te winden, vertellen hoe de zaken staan. Onlangs sprak ik den chef van de afdeeling personeel van een groot warenhuis. isHoe kiest u toch," vroeg ik hem. „uit vijftig, zestig meisjes, die zich voor een plaats aanbieden altijd de meest geschikte? Me dunkt, daarvoor is een dosis menschenkennis noodig, die maar weinigen bezitten" -„Menschenkennis?" antwoordde hij. „Ja, als het een belangrijke betrekking betreft. Dan on dervraag ik de candidaten op de meest-serieuze manier. Dan komt het bijna uitsluitend op ca paciteiten aan. Maar als het een plaats betreft van laat ons zeggen, gids voor klanten die vele fdeelingen te bezoeken hebben en hun tijd niet met zoeken kunnen doorbrengen, kies ik het aardigste en het knapste meisje uit de dozijnen, die naar het baantje een gooi doen. Het publiek komt liever met een knap, aantrekkelijk meisje in aanraking dan met een leelijk en een ver waarloosd" „Maar iederen Is geen schoonheid"! -„Het komt niet op schoonheid in absoluten zin aan. Als ik alleen schoonheden engageerde vrees ik dat het aantal vacatures groot blijven zou. Het is dan ook niet de schoonheid, die de door slag geeft, maar de aantrekkelijkheid. In mijn loopbaan heb ik geleerd met een enkele blik te ontdekken of een vrouw zich goed verzorgt of niet. Ik kijk naar haar schoenen, naar haar handen, naar haar haar, naar haar glimlach. Ik wil een aantrekkelijk, gesoigneerd gehéél zien Alleen zoo'n meisje heeft bij de klanten succes, alleen zoo'n meisje is een aanbeveling voor de zaak. En voor mij staat het vast dat jonge vrouwen, die de lust toonen zich op haar best te laten zien óók energie bezitten haar werk goed en plichtsgetrouw te verrichten." Bovenstaande bemerkingen hebben zeker niet betrekking op een geisoleerd geval; ze zijn alge meen-geldig. Ze gelden voor iedere vrouw die buiten werkt, maar niet alleen voor haar. Hoe aantrekkelijker een vrouw er uit ziet hoe beter haar kansen zijn, op ieder levensgebied. Het is toch zoo eenvoudig en zoo logisch, niet Waar? Als een jong meisje haar eerste woorden of haar eersten blik met een onbekende wisselt, heeft deze laatste geen enkel ander gegeven tot oordeelen dan haar uiterlijk. Valt dat in den smaak dan zal hij geneigd zijn de kennismaking voort te zetten. Stoot het hem af, doet het hem 'om een of andere reden onaangenaam aan dan valt op geen tweede hoofdstuk na het eerste vluchtige Inleidinkje te hopen-.- Uiterlijke -aan- paar mooie wenkbrouwen bezorgen u niet het goede en prettige humeur, dat alleen een gevolg van een toestand van volkomen lichamelijk en geestelijk evenwicht kan zijn. Slaagt u er in dien toestand te bereiken dan kunt u het leven en al zijn moeilijkheden altijd met volkomen vertrouwen in de oogen zien, Dan zal het u goed behandelen, omdat u zeker van u zelf zijn kunt. Dan behoeft u er niet over te piekeren dat u geen „platina-blonde" bent, want dan hebt u allang begrepen dat u óók als bru nette ieder succes hebben kunt dat u wenscht. Want de kleur van uw haren en die van uw oogen doet weinig ter zake alleen uw gezond heid en de ontwikkeling van de aantrekkelijkhe den, die u van nature bezit, zijn van belang. En als ik u bij die ontwikkeling helpen kan mijn vriendschappelijke raadgevingen zijn altijd tot uw dienst. Brussel GERTRUDE JONGEN DOOR TIJGER AANGEVALLEN. Beide armen verscheurd. Naar Aneta uit Padang Sidempoean meldt, is een 16-jarige knaap, die terugkwam van de sawah, op den openbaren weg nabij Kampong Simirik door een tijger aangevallen. Beide armen van den on- gelukkigen jongen werden verscheurd. De tijger maakte aanstalten om zijn slachtoffer mee te sleu ren toen een vrachtauto aankwam uit de richting van Sidempoean, waarop de tijger, met achterlating van zijn slachtoffer, de vlucht nam. Het voorjaarsseizoen vraagt ook vernieuwing van een keurig OOK UW ONDERKLEEDING KOOPT U BIJ EEN VERTROUWD ADRES. 'Aanbevelend, IJMUIDEN. SCHAGEN.

Schager Courant | 1936 | | pagina 13