Voetbalsport voor de Faaschdagon. „Momentopnamen" uit 3A. INGEZONKEN /TUKKIN Rheumafiek 9 laat U toch wrijven Competitie, De competitie biedt voor de meer Noordelijk wo nende lezers een schitterende gelegenheid hun hart op te halen. Want Eerste Paaschdag kunnen zij SuccesVoiewijckers zien op Wieringen en Tweede Paaschdag HelderH.R.C. Dit is tevens zoowat het eenige, wat de competitie ons biedt. Afgezien dan van de beslissingswedstrijd Hermes D.V.S.-Xerxes en den wedstrijd ExcelsiorFeijenoord, beiden te Rot terdam, waar resp. het behoud van het eerste klas seschap en het kampioenschap van afd. II op het spel staan. De twee genoemde wedstrijden te Wieringen en Den Helder vormen een momentopname uit de film die in 3A nog draait en haar einde nadert. Dat het zeer belangrijke beelden zijn uit de reeks, die spoe dig zal sluiten, behoeven we aan lezers die vol doende meeleven, niet verder duidelijk te maken. Wat kunnen de gevolgen zijn van de twee kampen die het Paaschfeest ons bieden gaat? Welaan, de gevolgen kunnen van zeer uiteenloopenden aard zijn. Eén mogelijkheid is, dat H.R.C. kampioen wordt. Dat zou al geschieden als Succes er in slaagde tegen Voiewijckers gelijk te spelen en H.R.C. den dag daarop van Helder wist te winnen. Bestaat er nu kans op verwezenlijking van die mogelijkheid? Het is een vraag, die ons ook ter wille van Suc ces, wel een oogenblik bezig mag houden. Want, een gelijk spel voor Succes, beteekent voor de Wie- ringers een winstpunt dat den eindstrijd tegen K. V.V. zeer zou verlichten. Immers K.V.V. heeft, even als Succes, ook nog maar 11 punten en één wed strijd (tegen Succes op Wieringen) te spelen. Er is dus alle reden voor Succes om tegen V. zeer hard aan te pakken. En dit zal o.i. vereischt zijn, om slechts één punt te veroveren. Men late zich vooral niet in slaap wiegen door de gedachte, dat Succes destijds in Amsterdam al met 2—0 won. De omstan digheden waren toen van gansch anderen aard en voor Voiewijckers, door haar 5 invallers, bepaald zeer nadeelig. Wij voor ons durven niet te gelooven, dat Succes kans krijgt tegen het V.-elftal. Mocht ■het ondertusschen anders en dus gunstiger uitloopen, dan zou ons dat zeer verheugen, maar dat zou ons toch geweldig meevallen. Daarin ligt opgesloten, dat wij Racing nog geen kampioen zien worden met den Paasch. M.a.w. we gelooven, dat het inderdaad op den laatsten wed strijd H.R.C.Voiewijckers zal moeten aankomen. Racing heeft op het oogenblik, nu alles zich op dat eindduel toespitst, twee punten voorsprong op haar Amsterdamsche rivale. Dat beteekent dus dat, als zij den wedstrijd tegen Helder heelhuids weet te doorstaan, met zeer gunstige papieren tegen Voie wijckers kan aantreden. Zij kan dan immers met de rustige zekerheid spelen dat zelfs bij een nederlaag altijd nog een beslissingsmatch de mogelijkheid voor het kampioenschap open houdt en dat een ge lijk spel haar reeds de fel begeerde titel in handen zou spelen. Het is daarom dat de a.s. match tegen Helder uit vele hoeken met een bijzonder licht overgoten wordt. Zal het Helder gelukken revanche te nemen van de 54 nederlaag van 9 Februari? Is Racing ook op dit oogenblik de sterkste van den Helder? Enz. enz. Tal van vragen die de sportliefhebber zich kan stellen, kunnen hun beantwoording op Paaschmaan- dag verwachten. Aan belangstelling zal het dan ook denkelijk niet ontbreken. Wat de uitslag betreft, ja, dat is en blijft met HelderRacing altijd een gokje. Zelfs nu. in het uur dat Racing het kampioenschap voor het grijpen heeft! Dat is ook, per slot van rekening, het „bij zondere tintje" dat een HelderRacing ontmoeting immer heeft gekenmerkt. Maar, een tip durven we, ondanks alles toch wel te geven: wij houden het ook ditmaal maar op H.R.C. De NJLV.B. De N.H.V.B. verwerkt met de Paschen nog wat klein goed. De beslissingen zijn nu welhaast overal gevallen. Het programma is niet veranderd. Alleen in 4 J is eenige wijziging gebracht. Callantsoog 1 en 2 zijn n.1. vrijgesteld. Daardoor vervallen Wie- ringerwaard 2Callantsoog 1 en Petten 2Callants oog 2. terwijl er voor in de plaats is gekomen Wie ringerwaard 2—DOSKO 2. Van wat er dan verder nog was, maken we mel ding van Succes 2Helder 3 in 1D, waarn ag eenig belang aan verbonden is, omdat Succes 2 misschien weer een goede beurt wil maken als voorbereiding voor haar degradatiewedstrijden tegen Zeemacht en DOSKO. Als Helder 3 nu even slecht speelt als in de Wieringerwaard behoeft men niet op te kijken, als S. 2 wint. W.W. zou hierdoor meteen pracht- uitzicht krijgen op de tweede plaats. In 2 E gaat Flevo's wedstrijd tegen Oudendijk niet door, vanwege de gebruikelijke vacantietrek der Mecrbewoners naar hun voormalige haardsteden, wat de eerste jaren nog wel zoo blijven zal. In 3 F is Succes 3H.R.C. 7 nog uitgevallen. De volledige stand in I A. De Boys hebben Zondag j.1. dus het kampioen schap behaald door een 52 zege op de naaste con current, K.V.V. 3. Vrone, dat ook in deze afdeeling rot de zwakkere zusjes behoort, leverde verdienstelijk werk door C.S.V. een gelijk spel af te dwingen. Ook Zilvermeeuwen 2 roerde zich, waardoor aan O.S.V. 3 dat men nog met eenige fantasie als kampioenscan didaat kon beschouwen, op dubbelzinnige wijze alle illusies werden ontnomen. Bergen speelde boven ver wachting gelijk tegen K.F.C. 4, dat den laatsten tijd zulke knal-overwinningen behaalde. Dat de Bergena- ren in den eindstand de 5e plaats zullen bezetten, ondanks het bewogen vereenigingsjaar, dat niet na gelaten zal hebben z'n terugslag te doen gelden op de verrichtingen op het groene veld, doet de veron derstelling opperen, dat „Bergen" over menschen be schikt, die èn goed voetballen kunnen èn van goede wille zijn. Daarom kunnen de Bergenaren de toe komst met vertrouwen tegemoet zien. We hopen het volgende seizoen in onze kolommen van een serie overwinningen melding te kunnen maken. Mogelijk, dat een intensieve zomertraining, hiertoe het hare kan bijdragen. Hier volgt de stand: Alkm. Boys 2 17 11 5 1 45—14 27 K.V.V. 3 16 9 4 3 41—25 22 O.S.V. 3 17 9 4 4 52—33 K.F.C. 4 15 6 7 2 40—19 19 Bergen 1 18 6 6 6 3234 18 C.S.V. 1 18 6 4 8 26—40 16 Zilvermeeuwen 2 16 6 2 8 3747 14 Vrone 1 15 4 3 8 2748 11 Z.F.C. 5 18 3 5 10 26—47 11 W.F.C, 5 16 2 2 12 20—39 N.H.V.B.-elftal. We hadden onze correspondenten al eens opgedra gen hun oor te luisteren te leggen in de omgeving van de leden der elftalcommissie, maar alle moeite was tevergeefsch. De heeren wisten te zwijgen, zelfs voor hun huisgenooten. Zoodat we de officieele pu blicatie moesten afwachten, waardoor het in de sportkringen gemeengoed werd en het door ons verder, en juist daar waar het geweten behoort te worden, kan worden verbreid. De zaken staan nu zoo dat het voorloopige N.H.V.B. elftal tweeden Paaschdag in Purmerend tegen Pur- mersteijn 1 speelt. Inderdaad heeft men het dus, zooals we reeds wisten te melden, op één zij het dan voorloopig elftal aangestuurd. Dit praedicaat „voorloopig" dient men goed in het oog te houden. Want er wordt nog geprobeerd, gepoetst en ge schaafd, totdat men het definitieve elftal meent te kunnen opstellen. Een der probeersels is bijv. M. Schenk (Wieringerwaard), die destijds in Den Hel der door dienstplicht verhinderd was en die men alsnog zijn kans wil geven. Hij neemt de rechts backplaats in, evenals vorige jaren, hoewel hij zooals men weten kan in eigen club altijd spil speelt. Deze „aanpassing" ging hem echter vorige jaren zoo goed af, dat wij ook nu voor Schenk niet vreezen. Alleen willen we hem den raad geven: bijt wat feller van je af, dat kan geen kwaad! Het elf tal is als volgt: P. W. Looy, Held. Boys, doel; M. Schenk Pz., Wie ringerwaard en C. Baars, Alkmaar 2, achter; J. Willemse, Zeemacht 1, R. Spaarman, Beemster, en Verbeek, Monnikendam, midden; Ewald, Watervo gels, Stolp, W.F.C. 4, Hazeloop, Wieringerwaard, H. Fillet, Bergen en S. Wieren, Helder 3, voor. 1 D. heeft dus wederom het grootste continent spe lers geleverd, n.1. 6, hetgeen bewijst dat de N.H.V.B. qua spel in het Noorden het best vertegenwoordigd is. Aan het elftal dienen o.i. weinig beschouwingen meer te worden toegevoegd. Alleen heeft het even onze verbazing gewekt dat Freek Been, de uitste kende linksback van Watervogels, ontbreekt, zelfs bij de reserves staat hij niet. Misschien moeten we bedenken dat dit elftal maar voorloopig is en dat de commissie Been rustig thuis laat om Helder H.R.C. te zien, terwijl Baars een kans krijgt te laten zien wat hij er van maakt. Als resexwes zijn aangewezen: keeper Van der Horst (Alkm. Boys 2), back de Graaf van Egmond- sche Boys en de voorspeler G. Hart van Koedijk. Het Vierbondentournooi wordt op Zondag 17 Mei gehouden te Haarlem. In de eerste ronde speelt de Amsterd. V.B. tegen den Haarl. V.B. en de Leidsche V.B. 'tegen den Noordholl. V.B. Des namiddags wor den de finale en de verliezerseindstrijd gespeeld. Heldersche schoolwedstrijden. In den Helder organiseert het schoolvoetbalcomité, onder leiding van den heer A. Kramer, dit jaar voor de tiende maal haar tournooi. Dat het weer de ju bilarissen vooral moge begunstigen. Enthousiasme is met de jeugdige deelnemers voldoende voorhanden. Ook enkele lagere scholen van buiten Den Helder doen weer mee. Zij komen alle vanmiddag in het veld. De o. 1. school te Breezand speelt om 2 uur op het Helderterrein tegen Centraal achtste leerjaar 3. De o. 1. school te Oostpolder (Anna Paul.) daarna om 3 uur op hetzelfde terr. tegen de Commeniusschool. De Julianadorperschool tenslotte komt om 3 uur op het H.R.C.-b-terrein uit tegen Centraal achtste leer jaar 4. Houdt je taai jongens. Vriendschappelijk. B.K.C. speelt eerste Paaschdag een oefenpartij te gen de Haarlemsche vierde klasser D.I.O. op haar terrein te Anna Paulowna. Mijnheer de Redacteur, Beleefd verzoek ik U een plaatsje in Uw blad, waarvoor bij voorbaat mijn dank. Gelijkheid. In de „Economische Kroniek" van j.1. Zaterdag las ik o.m.: „Gelijkheid zooals sommige schrijvers zich hebben gedroomd, bestaat niet." Wie met „sommige schrijvers" worden bedoeld, weet ik niet, doch daar in bedoelde kroniek o.a. ook de naam „Edw. Bella my" wordt genoemd, wil ik toch even, om een mis verstand omtrent de bedoeling van Bellamy te voor komen, hier tegen schrijven, dat de „Gelijkheid", zooals deze schrijver die zich heeft gedacht, wel degelijk mogelijk is. Zooals de heer Borst in zijn ingezonden stuk van j.1. Dinsdag schrijft over de economische verhoudingen, zooals Marx en Engels zich dat wenschten, zoo ook wenschte Bellamy pre cies hetzelfde. Niet zooals Borst schrijft: „Gelijkheid van alle menschen", maar „Gelijkheid vóór alle menschen". Gelijkheid vèn alle menschen zou inder daad niet mogelijk en nog minder wenschelijk zijn. Waarom niet wenschelijk? Omdat juist door ver schil van gedachten, zoo veel van elkaar valt te leeren. En in de allereerste plaats is dit laatste noodza kelijk voor de steeds voortgaande evolutie Daarom zou het streven naar een zoodanige gelijkheid niet alleen niet wenschelijk, maar zelfs een zeer groote fout zijn. Gelijkheid vóór alle menschen is echter heel iets anders en is wel heel goed mogelijk en te vens noodzakelijk voor een menschelijke samen leving. Men zegt nog wel eens: „Het Bellamy stelsel is niet te verwezeli.iken omdat het te mooi is!" De heer Borst schrijft zelfs over Belamv als over een romantiek schrijver! Maar, vraag ik, waarom zou juist het slechte en niet het mooie de voorrang hebhen in de maatschappij. Volgens mij is dit alleen maar een kwestie van de menschelijke wil! Ts het dan reeds zoo ver gekomen, dat men het mooie, ro mantiek gaat noemen? Een aanhangster van het „Bellamy-stelsel". Oudkarspel, 8 April 1936. St. Pancras, 9 April 1936. Geachte Redactie, Velen zullen zich met verwondering hebben af gevraagd, waarom ik niet geageerd heb op de zege tocht van den heer Lijftogt, die het wondermiddel ter bestrijding van de draaihartigheid gevonden heeft. Natuurlijk heb ik met. belangstelling kennis geno men van alles, wat door den heer L. op verschillende vergaderingen is naar voren gebracht. De verslagen in de dagbladen hebben er gewag genoeg van ge maakt. Om verschillende redenen, die zich niet voor be handeling in dit stukje leenen, heb ik het daarbij dan ook gelaten, niet omdat het onderwerp van de draaihartigheid mijn belangstelling niet heeft, maar omdat ik het middel, dat door den heer L. wordt aan bevolen als een oude kennis begroette. Reeds vele jaren geleden is er door verschillende proefnemers gebruik gemaakt van tabakszand ter- bestrijding van deze, voor ons zoo belangrijke ziek te (zie o.a. mededeeling no. 54 van den Plantenziek- tenkundigen dienst van het jaar 1929). Bovendien is er bij verschillende gelegenheden reeds gebruik gemaakt van nicotinepraeparaten van een bekende samenstelling, (iets, dat van tabaks- zand niet gezegd kan worden). De resultaten met al die middelen waren van dien aard, dat het gebruik in het groot niet aangeraden kon worden. Het schijnt ook aan de algemcene aandacht ont snapt te zijn, dat de heer Lijftocht reeds vele jaren geleden proeven genomen heeft ter verkrijging van de premie, die door de Provinciale Commissie van veilingen in Noord-Holland was uitgeloofd gewor den. Die premie is echter nooit uitgereikt geworden. De reden, dat ik nu eindelijk uit mijn hoekje ge lokt ben is te zoeken in het feit, dat mijn naam ge noemd wordt in het verslag van de vergadering van de tuinbouwvereen. „Nieuw Leven" te Oude Nie- dorp, welk verslag in extenso in verschillende bladen verschenen is. Uit dat verslag zou men kunnen opmaken (de heer Kuiper is natuurlijk te goeder trouw), dat ik het middel van den heer Lijftogt met warmte aan bevolen zou hebben. Daar staat n.1.: „De heer Kuiper wees erop, dat het tabakszand zeer secuur moet worden gestrooid, wil men goede resultaten bereiken en haalt aan, wat door den heer van Herwijnen hier over is gezegd in een vergadering te Dirkshorn. Ook hij prees dit bestrijdingsmiddel". Nu is er geen stenografisch verslag van die verga dering, maar ik kan u wel verzekeren, dat ik ner gens dit middel zeer geprezen heb, dus ook niet daar. Wel heb ik gezeg, dat ik er niets tegen zag, dat proeven met dit middel genomen zouden worden. Proeven toch worden door de praktijk nog veel te weinig genomen. Ik moet er echter wel tegen waar schuwen, dat men zich geen al te hooge verwach tingen omtrent de uitkomst moet maken. Die kun nen zoo gemakkelijk tegen vallen. Het aanschaffen van wagonladingen tabakszand zou ik dan ook sterk willen afraden. Overigens hoop ik van harte, dat het middel aan de opgewekte verwachtingen zal voldoen. U, Mijnheer de Redacteur, beleefd dankend voor de opname, De ambtenaar v. d. Plantenz.k. Dient, VAN HERWIJNEN. Geachte redactie, Mogen wij uw correspondent van Oudesluis via uw rubriek ingezonden wellicht even attent maken op een kleine formeele onjuistheid in zijn verslag betreffende opvoering van het propagandastuk „Za ken zijn Zaken", Zondagavond j.1. voor de afd. van den bond voor Staatspensionneering aldaar? „Zaken zijn Zaken" is niet geschreven „door den heer F. Groot, beter bekend als Jasper", maar door „Fred. Groot en Anny M. GrootHagenaar, beter be kend als Jasper en Meraike". Zoo staat het ook in de boekjes. Juist omdat Jasper en Meraike bij elkaar lioorcn als Vroom en Dreesman, van Gend en Loos, en de snelle Schager en de Telex, en zij al hun too- neelwerk samen schrijven en verder brengen, zag ik deze rectificatie wel graag aangebracht. Met dank Uw abonné's, Jasper en Meraike. Sint Pancras. Laat U niet kwellen door rheumatische pijnen, die U oud maken vóór Uw tijd. met den geneeskrach- tigen Kloosterbalsem die ze snel verdrijft. akkers Kloosferbalsem dringt tot diep in de weefsels doorl VOOR DEN PAASCHDISCHIETS KLEURIGS EN FLEURIGS! Zelfs al mocht het weer niet meewerken we hebben dit jaar een betrekkelijk vroege Paschen dan toch voelen we in en om ons in dezen tijd van het jaar al iets van het voorjaarsachtige, dat bin nenkort overal tot uitbotting zal zijn gekomen. De lente zit al in de lucht, de vroolijkc voorjaars bloempjes verschijnen in het 'gras en de grauwheid van den winter wijkt voor het kleurige van de ont wakende natuur. Geen wonder, dat we binnenshuis dezelfde stem ming wenschen te brengen, die buiten in ons wordt gewekt en dat wel des te meer als in de aan staande feestdagen de familiekring zich gewoonlijk nog uitbreidt en we het als gastvrouw onze huisgenooten extra-gezellig willen maken. Wat jonge groene of bloeiende takken, wat cro- cusjes of andere voorjaarsbloempjes als kamer- of tafelversieringgoed; maar ook wat fleur en wat kleur in de gerechten, die den feestmaaltijd hel pen samenstellen! Een schema voor het middagmaal zou b.v. kunnen zijn: tomatensoep (ter besparing van werk b.v. be reid van de bekende Maggi's Soeptabletten); een jonge frischgroene bladgroente (spinazie b.v. of krop sla) met hardgekookte doormidden gesneden eieren en gekookte aardappelen met gesmolten boter (of anders gebakken aardappelen); een maizena- of griesmeelpudding met een roode vruchtensapsaus (of omgekeerd een roode vruchtensappudding met. een vanillesaus). Kleur en afwisseling ontbreken in dit menu zeker niet, en de bereiding ervan stelt geen hooge eischen, noch aan den tijd noch aan de kennis van de huis vrouw. Misschien wil de een of ander er nog een „gang" aan toevoegen? Dat kan. We zouden of vóór de soep (als hors-d'oeuvr,e) of er na (inplaats van een croquetje of een pasteitje) kleurige boterhammetjes of broodjes kunnen geven, die behalve voor dat doel, ook uitstekend aan de lunch dienst kunnen doen. Paasohboterhammetjes (4 personen). 8 a 10 stukjes toast, besmeerd met wat bo ter; 1 kropje sla een een plukje sterkers (tuinkers), 1 citroen, 1 niet te groote selderij knol, 1 a 2 tomaten, wat peterselie, 1 a 2 eetlepels aikke mayonnaise, theelepel Maggi's Aroma. Kook de geschilde in plakjes gesneden selderij knol gaar in wat water met zout en citroensap; laat ze uitlekken en koud worden, snijd er dan dunne reepjes („lucifertjes") van en maak die met de mayonnaise en de Maggi's Aroma tot een samen hangend mengsel. Leg op de gesmeerde stukjes toast een dun laagje sterkers, strooi er een ietsje fijn zout over en drup pel er wat citroensap op (héél weinig!). Bedek het broodje even binnen den rand blij vend met een laagje van het selderij-mengsel, leg daarop een plakje tomaat bestrooid met gehakte peterselie. Schik de broodjes op een schaaltje, waarover eerst een vingerdoekje is gelegd. Paaschbroodjes. 5 kleine langwerpige broodjes (z.g. „diner broodjes"), 1 klein blikje groenten-macédoi- ne (mengsel van allerlei groenten), 2 a 3 eetlepels dikke mayonnaise, 1 theelepeltje Maggi's Aroma, 1 a 2 augurken, 50 G. (V& ons) ham of ossentong, 1 hardgekookt ei, wat fijngehakte peterselie, 1niet te groote tomaat. Begin met de groenten uit het blik zoo: zoi^vul- dig mogelijk te laten uitlekken. Snijd intusschen de broodjes doormidden en hol de precies gelijke helften uit (zopder den omtrek te beschadigen!) Meng de uitgelekte groenten, de fijngesneden augur ken en de gehakte ham of ossentong (op één plakje na) met de mayonnaise en de Maggi's Aramo tot een samenhangend slaatje, vul daarmee de broodjes hoog-op en garneer ze met hardgekookt ei (wit en geel afzonderlijk), kleine stukjes tomaat, fijngehakte peterselie en reepjes ham of ossentong. Garneer liefst alle broodjes verschillend, zoodat ze op den schotel een aardig bont geheel vormen. „GEVAARLIJKE MEISKES". Drie Grieksehe studenten, die zich oefenen in het schie ten met klein kaliber pistolen, mm

Schager Courant | 1936 | | pagina 20