lijpe en Hazepolder. Groote brand te Venlo. De dood langs den weg. Veilingsgebouw in de vlammen. Gistermorgen tegen elf uur brak, door tot nu toe onbekende oorzaak, brand uit in de loodsen en opslagplaatsen der coöperatieve Venlosche veilingvereeniging, gelegen aan de Havenstraat te Venlo. In deze opslagplaatsen lagen groote voor raden van duizenden veilingkisten opgesla gen, welke hoofdzakelijk bestemd waren voor verpakking van sla en eieren. De Ne- derlandsche instrumentencompagnie, die in de onmiddellijke nabijheid van de vuurhaard gelegen is, sloeg het eerste alarm en trad mot haar eigen brandweer onmiddellijk ac tief op. De felle Zuidoosten wind dreef het vuur dwars door de loodsen, van de achter zijde van het gebouwencomplex naar het front. Het vond gretig voedsel in den grooten ihoutvoorraad, bestemd voor het vervaardi- gen van kisten en de reeds gereed zijnde kisten. De brandweer van Venlo was vrij spoedig ter plaatse aanwezig, terwijl onmid dellijk bleek, dat men assistentie noodig had van de omliggende plaatsen, welke werd in geroepen. Een zware, dikke rookwolk werd door den wind over de stad gedreven. De brand had bij het verzenden van dit bericht zoodanigcn omvang aangenomen, dat ge vreesd wordt, dat alle gebouwen van de Ven losche veilingvereeniging waarschijnlijk niet kunnen worden behouden. In de nabijheid van de vuurhaard is ook gelegen de tim merfabriek en de houtzagerij van de Gebr. Van Gasselt Om half twaalf waren de verschillende brandweren nog met man en macht bezig het vuur te blusschen. De vlammen sloegen toen boven de fabriek van de Nedinsco (Ne- derlandsche Instrumenten Compagnie) uit, hetgeen beteekent dat zij een hoogte van pl.m, 30 meter bereikten.- De drie groote loodsen tot deu grond toe afgebrand. Om half één, dus ruim een uur nadat de brand is -uitgebroken, waren de drie groote loodsen, welke on middellijk achter de nieuwe veilinglokalen gelegen zijn, tot den grond toe afgebrand. Er waren hierin ongeveer drie duizend houten kisten geborgen, zoo dat het vuur buitengewoon fel woedde. Op dat oogenblik tastten de brandweren van Ven lo, Tegelen en Blerik het vuur van drie kanten met tien stralen aan. Ze hadden daarbij nog met den wind te kampen, die de vuurzee aan de achterzijde van het gebouw naar de voorzijde joeg. - Door de politie, padvinders en burgers werden in allerijl groote voorraden opgeslagen materialen, die nog niet door het vuur waren aangetast, weggesleept, om het vuur, dat zich met zeer groote snelheid uit breidde, voor te zijn. Ook de eigenlijke veilinglokalen, waarin men op het oogenblik van het uitbreken van den brand nog een veiling hield, waren reeds ontruimd. De aangevoerde voorraad groenten en eieren wer den snel op vrachtauto's geladen en weggevoerd. Tegen één uur vatte een nieuwe steenen loods .van twee verdiepingen en ongeveer 12 meter lengte vlam. Ook hierin waren duizenden houten kisten opge slagen. Voor de brandweer was deze nieuwe vuur haard uiterst moeilijk te bereiken, omdat de bou ten loodsen in de richting van het brandende ge bouw waren ingestort. Achter stapels kisten vei*- scholen, om beveiligd te zijn tegen de ontzettende hitte, zaten de spuitgasten, voorzien van rookmas- kers en bestroden onder de belemmerende omstan digheden van den vrceselijken gloed en den ver- stikkenden rook het vuur. Onder commando van enkele officieren van het tweede en zeventiende regiment infanterie trachtte een detachement militairen een der kantoorlokalen leeg te halen. Nadat enkele bureaux en kasten naar buiten waren gesleept, moesten zij, teruggedreven door de ontzettende hitte, hun pogingen staken. Een groote menschenmenigte was op liet terrein van den brand aanwezig. Vanaf de Maasbrug, in welker nabijheid het brandend complex gelegen was en vanaf bet dertig meter hooge gebouw van de Nederlandsche Instrumenten-compagnie had men een schitterend gezicht op den brand. Tegen half een had het vuur reeds de zijgang der houtzagerijen van de Gebr, van Gasselt aangetast. Een gedeelte van de brandweer van Tegelen trachtte op dat oogenblik het vuur uit de machine kamers te houden. Ofschoon het vuur zich gistermiddag nog zeer snel uitbreidde, had men een gereede hoop, dat men de Geheime distilleerderij ontdekt. Lunteren. Ambtenaren van den dienst van invoerrechten en accijnzen hebben in samenwerking met de gemeente en rijkspolitie gistermorgen een inval gedaan in een perceel, bewoond door den lieer N. K„ op vermoeden van dranksmokkelarij. Inderdaad werd na eenig zoeken een compleet distilleertoestel met alle benoodigde ingrediënten ge vonden. Het toestel werd in beslag genomen en per auto naar Ede gebracht. Tegen K. is proces-veabaal opgemaakt, wegens clandestiene alcoholbereiding. Ook hij is naar Ede overgebracht, om voor den commissaris van politie aldaar te worden geleid. Dit is binnen zeer korten tijd reeds de tweede clandestiene stokerij, die door de in deze omgeving ijverig speurende ambtenaren is ontdekt. ONEERLIJKE BRIEVENBESTELLER. De brievenbesteller V. V. te Baarn werd er Za terdag j.1. door den adjunct-commies der posterijen den heer N. op betrapt, dat hij zich een bedrag van f 40 toeeigende. Er volgde aangifte bij de politie, die termen aanwezig achtte V. V. in arrest te hou den. Het vermoeden bestaat, dat V. V. zich wel meer aan verduistering in dienstbetrekking heeft schuldig gemaakt. Men liad V. V. reeds eenigen tijd gewan- fromvd. Het is reeds meermalen voorgekomen, dat bedragen vermist werden. frontgebouwen der Coöperatieve Veilingvereeniging kon behouden. De brand zoo goed als meester. Ruim twee uur is de brandweer bezig geweest, do frontgebouwen van de Coöperatieve Veiling van den brand af te sluiten. De dakgoten van de vei linghallen en kantoorlokalen waren toen reeds aan het branden. Kantoor- en veilingpersoneel hadden onder leiding van den directeur, den heer H. in 't Zandt, de lokalen ontruimd. Schrijf-, tel- en reken machines, dossiers en boeken werden uit de lokalen verwijderd en naar veiliger plaats gebracht. Men moest wel degelijk rekening houden met bet feit, dat het vuur ook deze lokaliteiten nog zou verwoes ten. De wind, die tot nu toe den vuurgloed met gi'oote snelheid had opgejaagd naar het front van de ge bouwen, had intusschen een andere richting gekre gen, hetgeen het blusschingswerk sterk bevoordeelde. De drie brandweren van Venlo, Tegelen en Blerik concentreerden toen alle krachten op het moest bedreigde pnnt, waardoor zij er na een half uur in slaagden het vuur in zijn geweldigen voortgang te stuiten. Te kwart voor twee kon men aannemen dat de veiling, en kantoorlokalen behouden zouden blijven. Met donderend geraas stortte toen een groot gedeelte van de uit steen en beton opgetrokken opslagplaatsen in elkaar. De betonpeilers, waarop deze gebouwen rustten, zakten door en onder een geweldigen von kenregen sloegen de buitenmuren in het ge bouw. Met behulp van ladderwagens spoot men van bovenaf in de brandende puinhoo- pen, waaruit de vlammen nog hoog oplaai den. Men slaagde er in, den vuurhaard ge heel in te sluiten en ook de houtzagerij van de Gebr. van Gasselt wist men geheel vrij te houden. Door auto aangereden en gedood. Eindhoven. De 73-jarige J. Govers en de 40-jarige P. Das waren Zaterdagavond omstreeks negen uur op den Luikerweg onder Valkenswaard, aan het wandelen, toen zij, ter hoogte van de brug, plotse ling werden aangereden door dé auto van den bier brouwer H. B. uit Valkenswaard, die verblind werd door de lichten van een tegenligger. De oude Govers werd op slag gedood. Zijn metgezel liep ernstige verwondingen op en moest naar het ziekenhuis te Valkenswaard worden vervoerd. De marechaussee heeft procesverbaal opgemaakt en de auto in beslag genomen. Meisje te Doornspijk door een auto over reden en gedood. Auto rijdt daarna tegen een boom. Maandagmiddag omstreeks 5 uur is op den Rijks straatweg tusschen Doornspijk en Elburg een vijf jarig meisje, dat bij haar grootmoeder, Mej. I-I. Land logeerde, toen zij ter plaatse den weg wilde oversteken, door een auto, komëhde uit dé richting' Nunspeet, gegrepen en op slag gedood. Doordat de bestuurder, de heer J. uit Ermelo, ten gevolge hiervan .zijn macht over het stuur verloor, reed de auto tegen een boom. De drie inzittenden werden allen min of meer gewond. De auto werd geheel in elkaar gedrukt. De politie onderzoekt de schuldvraag. Kind onder autobas geraakt en gedood. Zaterdagmiddag te vier uur is bet vijfjarig kind van de familie Hocns te Grevenbicht bij het spelen in de Houtstraat onder een autobus geraakt. De kleine was op slag dood. De autobus werd door de marechaussee in beslag genomen, doch is later weer vrij gegeven. Doodelijk ongeval. Hellendoorn. Doordat de achterband sprong, geraakte Maandag de motorrijder J.B., die op weg was naar Groningen, de macht over het stuur kwijt, Hij begon te slingeren, tengevolge waarvan zijn ver loofde, de 28-jarige mej. A. uit Eindhoven van de duo werd geworpen. Met een schedelbasisfractuur en een ernstige hersenschudding werd het slachtoffer naar het algemeen ziekenhuis te Almelo vervoerd, waar zij enkele uren later is overleden. De motor rijder bekwam vrijwel geen letsel. 20 Runderen in de vlammen omgekomen. Kinderen hadden met lucifers gespeeld. Gistermorgen is te Iiamingen bij Meppel de boer derij met woonhuis, eigendom van en bewoond door de families R. van 't Strik en L. Weide, door brand vernield. De oorzaak moet waarschijnlijk gezocht worden in het feit, dat kinderen in de hooischuur met lucifers hebben gespeeld. 14 Koeien en zes kal veren kwamen in de vlammen om, het overige vee kon worden gered. De geheele inboedel en verschil lende landbouwwerktuigen werden een prooi der vlammen. De brandweer uit Meppel verleende as sistentie, echter zonder resultaat. Alles is tot den grond toe afgebrand. Huis en inboedel waren verze kerd. Schip met kunstschatten gestrand. Beuter seint uit Gibraltar, dat het s.s. „Ranpura" date en groot aantal Chineesche kunstschatten aan boord heeft en nabij Gibraltar is gestrand, niet in onmiddellijk gevaar verkeert. Het zou trachten op eigen kracht vlot te komen. Er waait zulk een krachtige wind uit het Zuid Oosten, dat alle ver trekken naar Marokko gisteren zijn geannuleerd. Twee sleepbooten van de admiraliteit verleenen hulp aan de „Ranpura". Dr. Eckener en Generaal Goering. Londen, 14 April (A.N.P.). De Daily Tele- eraph meldt uit Berlijn, dat dr. Eckener verklaard heeft, volkomen in het duister te tasten over de re denen, welke minister Goebbels er toe aanleiding zouden geven te bepalen, dat Eckener's naam niet meer in de Duitsche pers mag worden genoemd. De ze boycot-maat regel wordt strikt in acht genomen. Dr. Eckener hoopt dezer dagen, mogelijk heden, Woensdag, een bezoek aan Berlijn te brengen, om daar generaal Goering, den minister van lucht vaart, te spreken. Misschien kan deze opheldering geven, aldus Dr. Eckener. Eckener zal in ieder geval den eersten tocht naar Lakehurst in Mei a.s. met de Hindenburg maken. Vergadering van Dijkgraaf, Heemraden en Hoofd ingelanden op Dinsdag 14 April 1936, des namid dags half twee. Voorzitter de heer C. Tiel, dijkgraaf, secretaris- penningmeester de heer J. J. Bleek. Na opening volgt onder dankzegging aan den Secretaris goedkeuring der notulen. Door den Voorzitter wordt mèdedeeling gedaan van de gedane kasopname bij den penningmeester, dat bij het in werkverschaffing uitgevoerde sloot- werk, ruim 12 K.M. slooten zijn uitgegooid, dus on geveer de helft, zoodat de uitvoering van dit werk goed verloopt. Ged. Staten hechtten hunne goedkeuring aan di verse besluiten. T.a.v. het salaris van den secretaris-penningmeester is van Ged. Staten bericht ingekomen, dat de Mi nister van Waterstaat en van Binnenlandsche Zaken het noodig oordeelen dat het salaris als penning meester wordt bepaald op f 1100.als secretaris f 1200, totaal dus f 2300. Verzocht wordt het besluit te nemen, waarbij het salaris dus in totaal op f 2300 wordt vastgesteld. De Voorzitter herinnert er aan dat deze zaak reeds van 1934 af onder weg is. Het Dag. Bestuur heeft omtrent deze zaak een on derhoud gehad met een commissie uit Ged. Staten, omdat het Dag. Bestuur een salaris van f 2300 te hoog vond, doch Ged. Staten blijven bij hun wensch het salaris op f 2300 te bepalen. Het wordt dus een verhooging van f 600, want het salaris bedraagt nu f 1700. Door het Bestuur wordt nu voorgesteld, zulks na overleg met den secretaris- om het salaris op f 2100 per jaar te bepalen, met het vooruitzicht dat de polder een kantoorgebouw zal doen stichten. De heer Bruin dacht dat het bouwen van het kan toorgebouw los stond van de salarisregeling, doch de Voorzitter zegt dat hij het overleg dat plaats vond, het bouwen van een kantoorgebouw toch in uitzicht is gesteld. De heer Rademaker verwacht dat verzet tegen den wensch der Ged. Staten weinig zal baten, maar om in dezen tijd over te gaan tot een dusdanige sa- larisverhooging, kan spr. niet goed vinden en spr. zal er dus zijn stem niet aan geven. Spr. snapt niet best dat van hoogerhand op zoodanige verhooging wordt aangedrongen. Ook de heer Van der Oord verwacht niet, dat ver zet zal helpen, maar acht zich toch verplicht tegen te stemmen. Dan moet de verhooging ons ook maar geheel worden opgelegd. De heer Dignum wijst er op dat men toch beter het bemiddelingsvoorstel van het Dag. Bestuur kan aan vaarden, want stemmen we tegen de verhooging, dan zal ons wel een salaris van f 2300 opgelegd worden. De heer Rezelman wijst er op dat men deze sala risvermeerdering toch niet geheel als een verhooging moet beschouwen. Voorheen was de secretaris, ook werkzaam bij den notaris, genoot daar dus ook sa laris en toen is hem verboden bij den notaris werk zaam te zijn. Ged. Staten oordeelen dat de secretaris dus het salaris, dat hij bij den notaris genoot, moest derven en dat het dan billijk was dat de polder hem dat gemis vergoedde. Het Dag. Bestuur oordeelt een salaris van f 2300 te hoog en komt nu met een bemiddelingsvoorstel. Spr. wijst er nog op dat de secretaris heeft toege zegd voor dat salaris te zullen zorgen dat het werk op tijd klaar is. t De heer Rademaker wijst er op dat de tijdelijke hulp, die de secretaris nu heeft, toch ook door den polder wordt betaald, doch de Voorzitter licht toe dat die tijdelijke hulp noodig was, in verband met de ziekte van den opzichter en met den werkver- schaffingsarbeid. Bij de verdere bespreking wordt er vooral op ge wezen, dat inzake het voorstel van het Dag. Bestuur overleg heeft plaats gehad met den Secretaris en het resultaat is dan ook dat het voorstel van het Dag. Bestuur met algemeene stemmen wordt aange nomen. Het salaris wordt dus behoudens goedkeu ring door Ged. Staten bepaald op f 2100. Zonder bespreking wordt conform de voorstellen van het Dag. Bestuur besloten tot: a. verlaging van pacht met f4.— per jaar over 1936 en 1937 voor J. Bood te Scliagerbrug. b. het vaststellen van een vaste norm voor erf pachtcanons, te weten: 3 cent per M2. voor onbe- bouwden grond per jaar, 5 cent per M2. voor be bouwden grond per jaar, met een minimum van f0.50 (ook voor bebouwden en onbebouwden grond, samen één perceel uitmakende). c. uitgifte in erfpacht van grond voor 29 jaar aan Joch. Kreijger (2 M2. onbeb. beb. canon mi- nim. f0.50), Jb. Nannis (34 M2. onbeb. 12 M2. beb. canon f 1.62)en D. v. Duiken (T2% M2. onbeb. canon f0.53), allen te Oudesluis. d. verhuring aan Joch. Kreijger, van een stukje grond aan de Turflaan te Oudesluis voor f 0.50 per jaar (tot wederopzegging). e. vestiging van de erfdienstbaarheid, dat geen gebouwen of getimmerten, noch beplantingen of an derszins aanwezig mogen zijn hooger dan 1.50 M. op de perceelen sectie B nos. 708 en 709 in verband met het uitzicht op de wegen op den Slikkerdijk en langs de Grootesloot nabij de Flap onder Oudesluis. De rekening en de begrooting. Aan de orde is de vaststelling van de rekening 1935 en de begrooting 1936. Door den heer Rademaker wordt rapport uitge bracht. De rekening over 1935 van het Algemeen Bestuur sluit met een batig saldo van f 1609.95, die van de sloot- en weggelden met een batig saldo van f 14277.17 Geen der beide rekeningen gaf de commissie, be staande uit de heeren Rademaker, Bos en Swan, aanleiding om op- of aanmerkingen te maken. Alles werd volkomen in orde bevonden en alzoo geadvi seerd de rekening goed te keuren. De heer Dignum merkt op, dat het zijn aandacht heeft getrokken dat de rekening van de Sloot- en weggelden met zoo'n flink batig slot sluit. De Voorzitter deelt mede dat dit zijn oorzaak vindt in het feit dat het teren van een gedeelte weg in 1935 niet is uitgevoerd en nu ten laste van 1936 komt. De rekening wordt goedgekeurd. Wat de begrooting voor 1936 betreft, de commissie constateert dat de omslag voor bet algemeen be stuur, welke het vorig jaar op fl.50 p. H.A. was ge steld, thans op f 2 is gebracht. De omslag voor de sloot- en weggelden was vorig jaar f 6, nu gebracht op f 5 per H.A. Met beide ramingen kan de commis sie zich vereenigen. De commissie brengt tenslotte een woord van dank aan den secretaris-penningmeester voor zijn accuraat beheer en voor de door hem verstrekte mededeelin- gen. De heer Dignum informeert waarom de omslag voor het Algemeen Bestuur met 50 cent per H.A. moest worden verhoogd. De Voorzitter licht toe, dat op verlangen van Ged. Staten rente en aflossing van een gedeelte van een -reldleening voor de helft gebracht is op Algemeen Bestuur, terwijl voorheen deze post geheel ten last" <an de rekening Sloot- en weggelden kwam. Door den heer Dignum wordt in verband me' den post omslag voor Uitwaterende Sluizen her innerd aan de overlast van water die we in 1932 hebben gehad en op de toen gebleken onvoldoende spuigelegenheid. Spr. heeft een onderzoek ingesteld naar die spuigelegenheid en toen werd hem de DONDERDAG 16 APRIL. HILVERSUM (1875 M.) 8.00-9.15 KRO. 10.00 NCRV, 11.00 KRO, 2.00-11.30 NCRV 8.00—9.15 en 10.00 Grampl; 10.15 Morgen dienst; 10.45 Grampl; 11.30—12.00 Godsd. halfuur 12.15 KRO-orkest en Grampl; 2.00 HandwerkcursusJ 3.00—3.45 Orgelspel; 4.00 Bijbellezing; 5.00 Handen arbeid voor de jeugd; 5.30 De Gooilanders en Gram. pl; 7.00 Berichten; 7.15 Reportage; 7.30 Cursus Psy chologie; 8.00 Berichten; 8.15 Paaschbergkoor, so listen en orkest; 9.40 Paasch-Overdenking; 10.10 Be richten; 10.1511.30 Grampl. HILVERSUM (301 M. AVRO-uitzending. 8.00 Grampl; 9.00 Omroeporkest; 10.00 Morgenwijding; Grampl; 10.30 Omroeporkest; 11.00 Knipcursus; 11.30 Pianorecital; 12.00 Cantabile orkest en Grampl; 2.15 Voor dc vrouw; 2.45 Gram. pl; 3.00 Knipcursus; 3.45 Grampl; 4.00 Voor zieken; 4.30 Lyra-Trio; 5.15 Voor de meisjes; 5.30 Kovacs Lajos' orkest; 6.30 Sportpraatje; 7.00 Voor de kirde- ren; 7.05 Radiotooneel; 7.30 Engelsche les; 8.00 Be richten; S.10 Padvinders-programma; 9.00 Causerie; 9.20 Grampl; 9.30 Opera-programma; 10.30 Kovacs Lajos' orkest; 11.00 Berichten; 11.10—12.00 Dansmu ziek. DROITW1CH (1500 M.) 11.25 Orgelspel; 11.50 Grampl; 12.20 Trocadero-Cine- ma-orkest; 1.20 Grampl; 2.20 BRC-Welsch orkest en solist; 3.20 Vesper; 4.10 Lezing; 4.30 Grampl; 5.05 Harp-trio; 5.35 Dansmuziek; 6.20 Berichten; 6.50 Viool en cembalo; 7.15 Spaanschei es; 7.50 Lezing; 8.20 Radiotooneel; 9.20 Grampl; 9.50 Berichten; 10.20 Kerkdienst; 10.40 Kamermuziek; 11.35—12.20 Dans muziek. RADIO-PARIS (1648 M.) 7.20 en 8.40 Grampl; 9.20 Orgelconcert; 11.20 Omroep orkest; 2.50 Grampl; 4.20 Concert; 5.20 Radiotooneel 8.20 Zang; 9.05 Nat. orkest; 11.05—12.35 Dansmuziek en populair concert. KEULEN (456 M.) 5.20 Orkestconcert; 11.20 Verzoekprogramma; 12.35 Amusementsorkest; 1.40 Grampl; 3.20 Omroepkoor, kwartet en solisten; 5.20 Omroeporkest en solisten} 7.30 Radiotooneel; 9.50 Literair-muzikaal program ma; 10.2011.20 Omroepkleinorkest. BRUSSEL (322 en 484 M.) 322 M.: 12.20 Grampl; 12.50 Zigeunermuziek; 1.50— 2.20 Grampl; 5.20 Omroeporkest; 6.50 en 7.20 Grampl, 8.20 Omroeporkest; 10.3011.20 Grampl.; 484 M.ï 12.20 en 1.30—2.20 Grampl; 5.20 Zigeunermuziek} 6.35 Zang; 7.05 en 7.35 Grampl; 8.20 Klein-orkest en zang; 10.30—11.20 Gram.pl. DEUTSCHLANDSENDER (1571 M.) 7.30 Opera-uitzending; 9.20 Berichten; 9.50 Piano recital; 10.05 Weerbericht; 10.2011.20 Dansmuz, raad gegeven voor de Marine-autoriteiten een knie> val te doen. Spr. was met die raadgeving alles bo- halve tevreden, want hij is van oordeel, dat waar dc polder aan Uitwaterende Sluizen betaalt, de pol der ook recht heeft op voldoende waterloozing. Spr. dringt daarom aan op liet instellen van een onder zoek, opdat maatregelen kunnen worden getroffen, waardoor toestanden als in 1932 niet meer kunnen voorkomen. Door den heer Bruin wordt o.m. gewezen op <3« groote verbetering die is ontstaan door den bouw van een groote sluis te Monnikendam, terwijl ook aan het spuien door middel van het nieuwe kanaal enz. aandacht is geschonken. Bij de verdere behandeling van de begrooting wordt goedgekeurd: het aangaan van een rekening- courant-overeenkomst met de Boerenleenbank te Schagerbrug, waarbij wordt geleend een bedrag van ten hoogste f20.000 (kasgeldleening), tegen een rente van hoogstens 4V£ pet.; het aangaan van een lee ning van ten hoogste f20.000 voor wegverbetering, af te lossen in 8 jaar en rentende hoogstens i?/2 Pet.? het aangaan van een lecning van ten hoogste f5000 voor bermaanzetting, rentende ten hoogste &/2 pet en af te lossen in 2 jaar. De heer Dignum merkt op, dat het batig saldo van 1935 verwerkt is in de begrooting voor 1936 en het doet hem genoegen, dat ondanks de belangrijke uitgaven voor wegverbetering, de lasten toch met fl.naar beneden kunnen. Nadat nog enkele inlichtingen waren gevraagd, wordt de begrooting vastgesteld. De geloofsbrieven van de gekozen Hoofdingelan den de heeren G. Rademaker, C. Kraakman, V. Bak ker en H. Over, zoomede de geloofsbrieven van de gekozen molenmeesters, de heeren D. Wit, W. Jim- mink en J. v. d. Heuvel worden door een commissie nagezien en daarna wordt tot toelating besloten. De herbenoemde hoofdingelanden, de heeren Rar demaker en Kraakman worden door den Voorzitter geluk gewenscht. De periodiek aftredende Heemraad, de heer C. Smit wordt met 14 van de 15 stemmen, 1 stem werd blanco uitgebracht, opnieuw benoemd. De heer Smit verklaart met groot genoegen en met dank de benoeming te aanvaarden. Nog slechts korten tijd is hij in de gelegenheid de belangen van den polder voor te staan en waar deze belangen zijn volle sympathie hebben, zal hij er gaarne zijn krach ten aangeven. De Voorzitter feliciteert den heer Smit en hoopt op een aangename samenwerking, in het belang van den polder. Algemeene felicitatie volgt. De rondvraag. De heer Rademaker dankt den Voorzitter voor da tot hem gerichte woorden in verband met spr.'s hen benoeming tot hoofdingeland. Spr. hoopt dat het hem gegeven moge zijn die functie in de komende periode naar zijn beste weten te bekleeden. Wat is een scheidingssloot? De heer Dignum stelt eenige vragen betreffende de keur. Spr. heeft een geschil met den rijksopzichter over de onderhoudskosten van een sloot en stelt in verband daarmee de vraag, hoe wordt in de keur omschreven wat een scheidingssloot is? De Voorzitter zegt dat een sloot, die dienst doet als scheiding van eigendommen van 2 of meer be» lendenden een scheidingssloot is. De heer Dignum licht echter toe dat in het on derhavige geval de sloot geheel behoort tot een eigenaar, ja de afscheiding zelfs nog aan den an deren kant van de sloot is aangegeven en spr. is daarom van meening dat hier geen sprake is van een scheidingsloot en hij dus als molenmeester moeilijk de halve kosten van het opknappen dier sloot op den tweeden belendende kan verhalen. Besloten wordt om dit bijzondere geval bij den Bond van Waterschappen aanhangig te maken. In de tvveede plaats meent spr. dat de keur een tegen strijdige bepaling bevat, waar de wegslooten door kleine polders moeten worden onderhouden. Do kleine polders hebben geen belang bij die wegsloo ten, als voorbeeld noemt spr. de zoetwatersloot langs Ion Belkmerweg en spr. vindt het te gek dat de kleine polders het onderhoud dier slooten hebben. Door den heer Rezelman wordt er op gewezen dat vooral in de bebouwde kommen de vroegere regeling de eene helft voor rekening van den polder, de an-

Schager Courant | 1936 | | pagina 2