Zilveren Jubileum van bargemeesteMtroonenborg Crisis Contributie-regeling Sint Pancras. VAN HET ALGEMEEN AFDEELINGSZIEKEN- FONDS DER NED. MAATSCHAPPIJ TOT BEVORDERING DER GENEESKUNST. In het op S April 1936 door den Secretaris-Penning meester van het Ziekenfonds uitgebracht en in de couranten opgenomen jaarverslag over 1935, deelt deze mede, dat een algemeene doorvoering der cri sisregeling nog achterwege bleef. Op 31 December 1935 hadden 21 van de 37 gemeenten een regeling. Hij voegde aan die mededeeling het volgende toe: „Behalve de lauwe medewerking van deelne- „mers en vertegenwoordigers, heeft als rem ge- „werkt de actie, die gevoerd is tegen de voor gestelde crisisregeling door de Ver. van Burge rmeesters en Secretarissen in het voormalig kan- „ton Schagen. In verscheidene gevallen zal deze „actie de oorzaak zijn geweest dat vele ver zekerden daardoor niet in de gelegenheid zijn „gekomen hun premie tot de helft te zien ver- „minderen. „Dat de heeren Burgemeesters en Secretarissen „daarmede hun inwoners een dienst hebben be- „wezen, wordt door 't ziekenfondsbestuur be utwijfel d." Het betreft hier het verzoek van het Ziekenfonds- bestuur aan de Gemeentebesturen, om van gemeente wege voor werkloozen 1/3 derc ontributie bij te dra gen. De vereeniging van B. en S. heeft tot heden de zaak zuiver ambtelijk behandeld. Nu echter het fondsbestuur bij de fondsleden de stemming wekt dat de burgemeesters en secretarissen de schuld dragen van het niet verminderen der con tributie, acht ik mij als oud-voorzitter van de Ver. van B. en S. gedrongen tot publicatie, opdat de fonds leden en andere ingezetenen der gemeenten zullen kunnen beoordeelen, waar de schuld ligt. In 1932 bereikte de gemeentebesturen een verzoek van het ziekenfonds om bijdrage te verleenen. Aan gezien alle gemeenten in het voormalig kanton Scha gen erbij betrokken waren, kwam de zaak ter sprake in de vergadering van de Ver. van B. en S. Gebruikelijk is dat bij het ontvangen van een ver zoek om steun, het gemeentebestuur een onderdek instelt naar de draagkracht dgr vragende vereeni ging en nagaat of het geven van een bijdrage wer kelijk noodig is en of de vereeniging door reorganisa tie of door ander beheer buiten steun kan blijven. Dit onderzoek werd ten aanzien- van-het A.A.Z.A. voor de gemeente door de vereeniging van B. en S. ingesteld. Het volgende bleek: lo. dat de contributie, vastgesteld in den tijd van hoogconjunctuur en toen voor de artsen voldoende geoordeeld, niettegenstaande voor de artsen de kosten van vervoer, van aankoop van medicamenten e.d. zijn gedaald, en de loonen van arbeiders van f1100.a f1200.daalden tot f750.a f850.ten volle op het hoogc peil is gehouden. 2o. dat het fonds groote reserves heeft gevormd. 3o. dat het fonds per verzekerde ("kinderen waar voor niet betaald wordt inbegrepen) ontvangt f9. 'sjaars, waarvan de huisartsen buiten Alkmaar f6.10 genieten en f2.90 is bestemd voor specialisten, administratie, enz. 4o. dat deze huisartsen naar dit tarief gerekend, gemiddeld per practijk van 2500 zielen, indien alle ingezetenen toetreden op een netto inkomen van f 13000.a f 13500.kunnen rekenen, ook al betalen de gegoeden niet meer dan de armste bij het fonds aangesloten arbeiders. 5o. dat volgens de door de Maatij. tot Bevorde ring der Geneeskunst gepubliceerde cijfers in Neder land de apotheekhoudende artsen ten plattelande van elk in een fonds opgenomen ziel f4.heeft. Overweldigende belangstelling. Het was Dinsdag een buitengewone dag voor de gemeente Sint Pancras; herdacht werd namelijk het 25-jarig ambtsjubileum van den burgemeester, de heer J. Kroonenburg. Eigenlijk was de juiste datum Tweede Paaschdag geweest, doch men had besloten, de feestelijkheden Dinsdag na Paschen te vieren. De algemeene verwachtingen waren, dat het op dezen dag den burgemeester niet aan bewijzen van hulde zou ontbreken, doch de hulde, welke den ju bilaris werd gebracht en de spontane wijze waarop, hebben alle verwachtingen verre overtroffen. Het begon al 's morgens om pl.m. half negen, toen de kinderen van de beide scholen den jubilaris voor zijn huis een zang-hulde brachten. Tc tien uur was een openbare raadszitting uitge schreven, op verzoek van de raadsleden. Deze buiten gewone vergadering werd gehouden in een lokaal van de openbare lagere school, omdat de raadszaal daarvoor te klein werd geacht. Doch ook thans was de ruimte nog te gering en konden niet alle belang stellenden een plaatsje vinden. Behalve den raad, den jubilaris en zijn familie, waren er tegenwoordig verscheidene oud-raadsleden, burgemeesters uit na burige gemeenten en een groot aantal ingezetenen. De leiding van deze vergadering berustte in han den van den heer C. Duif, wethouder, die in een rede de verdiensten van den burgemeester releveer de. De heer J. van Kampen, oud-wethouder en thans hot oudste raadslid voerde vervolgens het woord, het geheele persoonlijke leven van den burgemeester, vanaf zijn geboorte de revue latende passeeren. De heer K. Lek, wethouder, s hetste de eenvoud, welke de burgemeester steeds heeft bewaard, en het respect, dat hij altijd had voor de mcening van an deren. Nadat de heer Timmer nog had gesproken namens de rechtsche raadsfractie sprak burgemeester Kroo nenburg woorden van dank tot allen, die het woord tot hem hebben gericht. Spr. herinnerde aan dé sa menwerking in den gemeenteraad, met de verschil lende raadsleden, waarvan hij hen, die zijn heenge gaan, herdacht. Spr. was zeer dankbaar voor het feest en eindigde met de bede tot God, dat St.. Pan cras spoedig uit de economische druk zal zijn op geheven. Op verzoek van den jubilaris werd een driewerf hoera voor de Koningin geroepen. Hierna spraken nog verscheidene personen. De Oud-wethouder Muurling sprak als vriend, Burge meester Wijnveldt van Oudkarspel als vice-voorzitter van de Commissie van Beheer der lichtbedrijven, en burgemeester P. Slot als buurman. Allen waren vol lof over de prestaties van den jubilaris. Namens de burgehij werd door den heer A. Hoog land een rede gehouden. Spr. zeide, dat de burge meester steeds een burgervader voor de ingezetenen is geweest. Spr. bood de hartelijke gclukwenschen aan en liet deze vergezeld gaan van een mooi Phi- 6o. dat derhalve, waar dit bedrag het gemiddelde over het geheele rijk aangeeft, de bij het fonds be trokken artsen in de gemeenten om Alkmaar ruim f2.— per fondslid boven het rijksgemiddelde ontvan gen. Deze becijfering vestigde de. overtuiging dat het fonds krachtig is en dat het tarief vastgesteld en ver dubbeld in den tijd van hoogconjunctuur, nu de loo nen zoo belangrijk zijn verminderd althans voor de personen met zeer geringe inkomsten kan wor den verlaagd. Ongemotiveerd werd geoordeeld met geld uit de gemeentekas een „te hooge premie" in stand te houden. Over de bovenstaande gegevens werd in een bijeen komst van het bestuur der vereeniging van gedach ten gewisseld met Dr. Eggink, secretaris van de Huis artsen-Commissie der Mij. tot bevordering der Genees kunst, Dr. Spiering, Dr. Groenhart, Dr. Van der Sluijs en den heer Schouten, Secretaris van het Fondsbestuur, terwijl daarna nog in een vergadering van de Vereeniging, waarin ook de dagelijksche be sturen der gemeenten in het voormalig kanton Scha gen tegenwoordig waren, met Dr. Eggink, Dr. Van der Sluijs en Dr. Oterdoom, overleg werd gepleegd. De heeren artsen hebben in die besprekingen de onjuistheid der gegevens niet kunnen aantoonen en ze slaagden er niet in een andere zienswijze te vesti gen. De aanwezige burgemeesters, wethouders en se cretarissen bleven van gevoelen, dat de premie te hoog is. Een crisisregeiing 1/3 der premie van verze kerde, 1/3 van fonds en 1/3 van gemeenten alleen voor werkloozen, achtten zij onvoldoende. Menig be jaard arbeider, die, om in eigen onderhoud te lcun- blijven voorzien voor lager loon is gaan werken en het geheele jaar werk heeft, menig tuinder en andere voor eigen zaak arbeidende ingezetene zal een ge ringer jaarinkomen hebben dan menig tijdelijk werk- looze. Deze categorie menschen valt ingevolge de circu laire van den Minister van sociale zaken buiten de regeling. En voor al die menschen met een zóó ge ring inkomen stel beneden f 900 is de premie te hoog. De toepassing der regeling moet tot onbillijk heden leiden. Op grond van een en ander werd eenparig door de tegenwoordig zijnde dagelijksche besturen der gemeenten (waarvan maar één voorwaardelijk) be sloten dat de vereeniging: le. zou aandringen op verlaging der premie met 1/3 voor de fondsleden in de buitengemeenten, met inkomens beneden f900. 2e. de raden zou adviseeren a. geen bijdragen uit de gemeentekas aan het ziekenfonds te verleenen, voor en aleer het tarief is verlaagd en b. de fonds leden (niet alleen werkloozen), die n& de verlaging nog moeilijk de premie kunnen voldoen, zonder dat het fonds zelf verder bijdraagt, naar behoefte van ge meentewege te helpen. In dit verband werd aan den Minister van sociale zaken verzocht te willen bepalen, dat na de verla ging, indien dan de werkloozen de premie nog niet ten volle kunnen betalen, een deel van het aan het fonds verschuldigde bedrag als verhooging van werk- loozensteun of werkverschaffingsloon in aanmerking zal komen voor de berekening der uitkeering uit het werkloosheidssubsidiefonds. Ziedaar in 't kort de stand van zaken. De fondsleden kunnen nu beoordeelen waar de schoen wringt, wie in werkelijkheid de schuld draagt en wie het beste hun belangen willen dienen. Indien nu tengevolge van deze publicatie ook de fondsleden met meer dan f900 inkomen sjaars be zwaar gaan maken tegen het betalen van een hoo- gere premie aan het Alkmaarsche fonds dan de leden aan fondsen in andere streken, moet het bestuur van het A.A.Z.Ak. dit wijten in de eerste plaats aan zijn eigen publicatie en in de tweede plaats hieraan, dat het zelf geen rekening-heeft--gehouden met de ge wijzigde tijdsomstandigheden en bij het verloopen van het getij niet tijdig de bakens heeft verzet. C. IIARINGHiUIZEN. Wieringerwaard, 13 April 1936. lips-radiotoestel als geschenk van de burgerij. Spr. hoopte, dat spoedig betere tijden mogen aanbreken voor de gemeente, opdat ook de burgemeester een minder zware taak zal hebben. De heer De Ruiter, hoofd der o. 1. school zeide o.m. dat de o. 1. school in St. Pancras nimmer in de ver drukking zou komen zoolang er een burgemeester Kroonenburg was. De heer Kortleven, hoofd van de school met de bijbel was voor 100 pet. overtuigd, dat de burgemees ter deze hulde toekomt. De groei van de bijz. school is een gezonde, en geen gevolg van ongezonde pro tectie. Spr. hoopte dat de burgemeester mag voort gaan volgens het beginsel: Vrees God, eert den ko ning en wees getrouw aan uw overheden. Hierna voerden nog het woord de heer Wagenaar namens het bestuur van de chr. schoolver., de heer Jb, de Vries namens de tuinbouwver., die 's burge meesters bemoeiingen prees in het belang van den tuinbouw. Spr. bood bloemen aan. Tenslotte sprak de heer J. Keizer namens de raads-verslaggevers, den burgemeester dankende voor zijn groote bereidwilligheid en de hoop uitspre kende, dat deze in de toekomst mag voortduren. Hierna dankte de voorzitter voor de vele blijken van hartelijk medeleven met zijn jubileum, ook voor het betrekken hierin van zijn echtgenoote, van wie hij heel veel steun heeft gehad. 's Middags werden de feestelijkheden voortgezet. Op het sportterrein was een groot, aantal personen verzameld. Het Chr. Fanfaregezelschap Advendo te Broek op Langcndijk zorgde voor muzikale afwisse ling. De heer C. Duif sprak hier den burgemeester nog eens toe, waarop burgemeester Kroonenburg, tevens namens zijn echtgenoote hartelijke woorden van dank bracht voor de hem gebrachte hulde. Het Chr. Zangkoor „Looft den Heer" zong hierna den jubilaris een toepasselijk welkomstlied toe, on der leiding van den heer Paul Kok. Vervolgens bestond het programma uit een optre den van de plaatselijke gymnastiekver. en een ge- costumeerde voetbalwedstrijd, welke zeer tot vroo- lijkheid van het publiek verliep. Van 4 tot 6 uur was in het vergaderlokaal van de Chr. school een receptie gehouden. De toeloop van gemeentenaren, die hun burger vader wilden feliciteeren, was buitengewoon groot. Diverse sprekers voerden nog het woord, terwijl 's avonds de feestelijkheden werden voortgezet. Op waarlijk grootsche wijze is dezen dag tot uiting gebracht welke sympathieke gevoelens de burgers van St. Pancras hun burgervader toedragen. Op deze plaats laten wij onze hartelijke felicitatie nogmaals' volgen. 'ANNA PAUIOWNA Ormenio's Tooneelwedstrijd. „De Meid". Op den tweeden Paaschdag, den sluitingsavond van den door „Ormenio" georganiseerden tooneel wedstrijd. voerde onze plaatselijke vereeniging zelf „De Meid" van Herman Heijermans op. Dat ge beurde natuurlijk buiten mededinging. Was dat niet het geval geweest en had haar spel met dat der mededingende vereenigingen vergeleken moeten worden, dan had „Ormenio", gelooven we, nog zoo'n kwaad figuur niet geslagen. Jammer was, dat het spel een paar maal haperde, terwijl we toch de overtuiging hebben, dat de rollen goed gekend wer den. Ook bij een vorige uitvoering moesten we, tof onze spijt, deze fout, die vroeger zelden voorkwam bij Ormenio, opmerken. Daarentegen constateerden we met groot genoegen, dat een paar der oudere le den, waarvan we vreesden, dat ze op hun „retour" waren, hun ouden roem handhaafden. De heer V. Kaan en mevr. LiefhebberSpeets gaven in het tweede bedrijf weer dat te zien, waaraan we ons vroeger zoo vaak vergastten, doch dat we den laat- sten tijd wel eens vergeefs verwachtten. Lag hun rol in dit stuk hun weer eens beter? Mej. M. Kaan stond voor een te zware taak om als jong meisje de rol van een reeds oude tante uit te beelden, maar sloeg zich er toch vrij goed doorheen, en mej. P. Rezelman had de moeilijke opdracht de rol van de meid, waarin mevr. De Boervan Rijk zoo vaak schitterde, te vervullen. Zij bracht het er kranig af! Alleen vonden we haar minder overtuigend in het gedeelte, waarin naar voren kwam, waardoor haar lust tot kwellen van de vrouw, waarvan ze „iets weet", was ontstaan. De nadruk kwam daar- te veel op de hebzucht, terwijl toch haar houding o.i. in de eerste plaats was toe te schrijven aan het zich van kind af getrapt voelen en het zich verlus tigen in den triomf toen de rollen omgedraaid wa ren. De heer W. Kaan was weer heel goed als kruier en ook de dames L. Webeling en A. Groneman en de heer C. Rezelman hielpen mede, de opvoering te doen verloopen op.zoodanige wijze, dat het talrijke publiek aan het einde Ormenio met een krachtig applaus beloonde. De wedstrijden-uitslag. Na de pauze las de voorz. van de jury, de heer Van Leersum, het door den heer Rezelman opge stelde critisch verslag over de verrichtingen van de aan den wedstrijd deelnemende vereenigingen voor, om daarna de prijzen uit te reiken. De uitspraak der jury, die gevormd werd door bovengenoemde heeren, mevr. Van der VeenWilson en den heer P. Deutekom, luidde: Voor de beste opvoering (max. te behalen punten 135): Eerste prijs, verguld zilveren medaille en f 125, „Helmers" van Amsterdam, met „Candida" van G. B. Shaw, 123.16 punt. Tweede prijs, verguld zilveren medaille en f 75, „Roomsch Tooneel" van Rotterdam, met ,Dicky" van P. AranontGerbidon en Manoussi, 116.69 punt. Derde prijs, zilveren medaille en f 50, „Jacob van Lennep" van Haarlem, met „Komedie" van Henk Bakker en Jan van Ees, 111.90 punk „T.A.V.E.N.U." uit Den Helder, de vereeniging, die met „Freuleken" van Herman Roelvink uit kwam en geen prijs verwierf, kreeg f50 als tege moetkoming in de onkosten. De eereprijs voor: de beste uitspraak (hoogste te behalen aantal punten was 20) viel ten deel aan „Helmers" met 18% p.J het beste samenspel (30 p.) „Roomsch Tooneel" met 29% P-; de beste regie (50) aan Roomsch Tooneel met 48% P-l de beste tooneel- aankleeding (10) aan Tavenu met 10 p.; het beste kapwerk (10) aan „Roomsch Tooneel" met 10 p. De prijzen werden met een toepasselijk toespraak je overhandigd aan de vertegenwoordigers der ver eenigingen, die daarvoor hun dank brachten aan de jury en de hartelijke wijze van ontvangst door Ormenio roemden. De jury zelf bood bloemen aan de twee oudste damesleden van Ormenio. Het 15-jarig bestaan. Het 15-Jarig bestaan, dat aanleiding was tot het houden van den tooneelwedstrijd, werd dezen avond eveneens herdacht. De heer N. Raap hield een geestig speechje na mens de trouwe bezoekers van Ormenio, dankend voor hetgeen de vereeniging in die 15 jaar heeft ge daan. Graag, zei spr., had men een „prijs" gegeven aan „Vok" en „Mien", aan ieder afzonderlijk, maar aangezien de financiën dat niet toelieten, heeft men zich bepaald tot één prijs aan „Ormenio", (een verguld zilveren medaille) en „die moet Rezelman bewaren". De heer Van der Laan, bondsvoorzitter, feliciteerde Ormenio met haar 3de lustrum, bood een bloemen mand aan, sprak van de ups en downs, die de ver eeniging gekend heeft en zei, daarin gesterkt door hetgeen hij dezen avond van Ormenio gezien had, te gelooven dat nu weer een tijd van opgang zou aanbreken. De heer V. Kaan sprak woorden van groote waar deering tot de jury, bood namens Ormenio den heer Van Leersum een leeslamp, mevr. Van Veen— Wilson een boekomslag en den heer Rezelman een portefeuille aan. Spr. dankte de schenkers van drie eereprijzen, Burgemeester Lovink, Dijkgraaf Wij de- nes Spaans en den heer Jonker, den laatste ook voor hetgeen hij als zaalhouder tot het welslagen had bijgedragen. Ormenio hoopt nog vele mooie avonden voor de trouwe bezoekers te kunnen verzorgen, zei spr. tot den heer Raap en de vereeniging is dankbaar, dat men haar wilde eeren door aan den heer Rezelman, de ziel der vereeniging, een medaille te overhandi gen De heer Kaan richtte zich vervolgens nog tot den heer Van der Laan, de deelnemende vereenigin gen en de eigen vereeniging, om tenslotte den heer Liefhebber, den secr. van Ormenio, die zooveel werk voor haar heeft verzet, een bureau-lamp aan te bie den. Met een „lang zal hij leven", uiting van sympathie der bezoekers tegenover de jubileerende vereeniging, werd de avond gesloten. BREEZAND. Uitvoering „Internïe". De tooneelvereeniging „Internie" (leider de heer V. A. v. d. Kruk) gaf voor de afd. Breezand van den B. v. Staatsp. een uitvoering in de zaal van den heer Jb. Borst. „Als de poorten opengaan", tooneelspel in 3 be drijven, bleek een stuk te zijn, dat bij het publiek in den smaak viel. Maar het daverend applaus, dat na elk bedrijf opklonk, gold natuurlijk niet alleen bet stuk, het bewees dat ook het spel zeer gewaar deerd werd. Maken wij een uitzondering voor de kleine Rika Zwarts, die zoo lief haar rolletje ver vulde, dan willen we verder toch geen namen noe men van uitblinkende spelers of speelsters en vol staan met te zeggen, dat ieder zijn of haar best deed om de opvoering tot een goed geheel te doen worden. Het propagandastukje „Crisisleed en Ouderdoms- leed" toonde wat er geleden wordt door hen die „oud en arm" zijn. Het tooneelclubje legde ook hier mede veel eer in en het mag zeker met voldoening terugzien op haar werk, vooral ook omdat dit mede tengevolge had, dat het bestuur een 10-tal nieuwe leden kon inschrijven. Velen hebben nog eens een extra-stootje noodig om zich op te geven als lid en het was de verdienste van Internie dit stootje toe te brengen. Geen wonder dus, dat de voorz. der afd., de heer Van der Linden, in z'n slotwoord „Internie" en haar leider hartelijk dankte voor het gebodene en daarbij ook zeer verdiend de grimage van mevr. Loevens nrees. Een gezellig bal besloot den avond. Z IJ PP PETTEN EN ZIJPE. Het Dagelijksch Bestuur van de afd. Zuivelsteun van de Stichting Nederlandsche Zuivelcentrale hrengt ter kennis van de bij de Stichting georgani seerde groepen van melkvergunningshouders A, C, I D, H en J, dat achter de minimum-verkoopprijs voor consumptiemelk onder „Noordholland 8 cent" ach- 1 ter „Zijpe" wordt toegevoegd ,voor wat betreft het dorp Petten", SCHAGERBRUG. De na een rustperiode van pl.m. 12 jaar opnieuw, opgerichte plaatselijke gyninastiekvereeniging „Ons Genoegen", gaf op 13 April j.1. (2en Paaschdag), in de zaal van den heer Kuiper alhier haar eerste uitvoer ring, waarbij medewerking verleende de gymnastiek* vereeniging S.S.S. en D.I.N.D.U.A. van St. Maartens* brug. Wel mede dank zij het feit, dat het weer eenige uren voor den aanvang aanmerkelijk verbeterd was, kon de opkomst bevredigend genoemd worden. Vele belangstellenden uit St. Maartensbrug waren aanwe* zig. De Voorzitter van O. G. de heer P. Vries heettq de aanwezigen welkom, in het bijzonder de leden van S.S.S. en D.I.N.D.U.A. en den heer Jaring, die een belangrijk aantal heeft gehad in de wederoprichting van O. G. Spreker riep voorts de clementie van de aanwezigen in voor het geval er nog een en ander aan het optreden van O. G. zou mankeeren. We kun* nen echter wel direct zeggen, dat dit hoegenaamd niet het geval is geweest. Het is een verdienste van den directeur, dat de ge* kozen nummers niet boven de krachten van de jonge club gingen en geschikt waren voor een openbare uit* voering. Het peil van de nummers was ver boven; verwachting, doch niettemin verliep alles vlot. Ieder wist steeds wat hem of haar te doen stond; een hoogst enkele maal slechts bleek een misverstand te bestaan tusschen de optredenden. Ook speelden de zenuwen sommigen soms even parten, wat echter zeer wel te vergeven is. We kregen allereerst te zien een paar evenwïchts* oefeningen van de kleinste meisjes van O. G. Aller* aardigst was het te zien hoe de kleintjes vol ambitiq hun toeren zoo goed mogelijk trachtten te verrichten. Ze lieten zicli niet van de wijs brengen door het soms wat luidruchtige gelach van enkele aanwezigen en brachten het er keurig af. Het volgende punt op het' programma (dat, het zij terloops opgemerkt, met' prijzenswaardige vlugheid werd afgewerkt) was klas* sikaal brug van de dames van O. G. Het gepresteerda was reeds zeer bevredigend. De jongens van O. G-, gaven een nummertje paardspringen. Onbevreesd ver* toonden ook de kleinsten hun kunsten. Bij de brug* en knotsoefeningen van de dames van D.I.N.D.U.A^ bleek wel, dat er bij voortgezette training toch nog weer veel meer is te bereiken dan O. G. ons bood, We twijfelen echter niet of O. G. zal binnen weinige jarén, wanneer de vorderingen van de leden in het hooge tempo blijven voortgaan, dat ze, naar thans ge* bleken is, tot dusverre hebben gevolgd, toonen de St< Maartensbrugger zustervereeniging te kunnen evenaren. De jongens van O. G. brachten er ook hun oefe* ningen aan de ringen goed af. Na de pauze zagen wei schitterende toeren aan het hoogrek en brugoefenin* gen van de heeren van S.S.S. en den heer Met en Niels Buck oefeningen van de heeren van O.G. Dezel laatste oefeningen toonden wel aan, dat O.G. er era* stig naar streeft de gymnastiek in de allereerste! plaats dienstbaar te maken aan het verkrijgen en be* houden van gezondheid en lenigheid, wat niet anders dan geprezen kan worden. De meisjes, le afd., van O.G., verrichtten goed werk aan de ongelijk brug. Tusschen de andere nu nu mers door zagen we balletten van de dames en d meisjes, ie en 2e afd., van O.G. en van de dames van D.I.N.D.U.A., waarbij de kleurige lichteffecten het goed deden. Het nummer „De Kaasdragertjes* van de meisjes, 2e afd., van O.G., was bijzonder aar* dag. i Nadat nog een verloting had plaats gevonden ten! bate van de kas van O.G., sloot de voorzitter de uit* voering, met een bijzonder woord van dank tot dei* directeur, den heer C. Met, tot de leden van S.SfS^ en D.I.N.D.U.A., tot de band van Stipriaan en tot het Gemeentebestuur van Zijpe voor het beschikbaar stellen van het gymnastieklokaal van de school té Schagerbrug voor de oefeningsavonden van de ver* eeniging. De prima dansmuziek van de band van Stipriaan hield de aanwezigen nog geruimen tijd bij een op het gezellige bal, dat den avond besloot. Resumeerende kunnen we zeggen, dat O.G. ons meti de hulp van S.S.S. en D.I.N.D.U.A. een zeer mooien genotvollen avond heeft bezorgd. De uitvoering heefti ons een goeden indruk gegeven van de levenskracht' van de vereeniging. De heer Met heeft getoond ook: „met de kleinste leden goed te kunnen opschieten en in staat te zijn hun de noodige zin voor orde bij té brengen, wat een waarborg vormt voor het verdere bestaan van O.G. We wenschen de club een voor* spoedige groei toe. BURGERBRUG. 2en Paaschdag gaf de plaatselijke tooneelvereenl* ging „Tavenu" een uitvoering in de tooneelzaal van den heer Langedijk alhier. Opgevoerd werd „Haafl andere man", een blijspel in 3 bedrijven. De vereeni* ging mocht zich verheugen in een talrijke opkomst, De hoofdrol bleek in zeer goede handen te zijn er* werd goed vertolkt. Ook de andere rollen werden' flink naar voren gebracht, zoodat alles een goed ge* heelwormde, en een vlot verloop had. Door goed spel' en samenspel is er dezen avond veel genoten ert niet minder gelachen. WARMENHUIZEN Maandag, 2e Paaschdag, gaf de Zangvereeniging „Varia" met Kinderkoor en met medewerking van eenige leden der vereeniging uit Eenigenburg, onder leiding van den heer Jn. Vlam een uitvoering in de zaal van den heer H. Slikker. De opkomst was nogal bevredigend. Een achttal liederen die ten gehoore werden ge bracht, werden door het koor goed gezongen. Het kinderkoor, want ook zij lieten het er niet bij zitten, gaf wat in hun vermogen lag en brachten het er heel goed af. Ook de leden uit Eenigenburg, die een kluchtspel (eenacter) opvoerden, hadden succes. Zij hebben heel aardig spel gegeven en hartelijk is om dit kluchtspel gelachen. Aan het einde van het programma bracht voor zitter, de heer P. J. Mink, de leden uit Eenigenburg een woord van dank voor de medewerking omdat zij het toch ook mogelijk hebben gemaakt, dat „Varia" een varieerend programma kon uitvoeren. LANGEND IJ TC ZUIDSCHARWOUDE. Bij de Broekerbrug is vanmorgen een vlet met cokes van den heer Slot gezonken. Ze waren, naar men ons meedeelde, bestemd voor de warme kas. De Minister heeft toestemming verleend tot voortzetting der baggerregeling tot 30 Mei a.s. We vernemen, dat de heer J. Groen Azn. zal optreden als voorzitter van de loonbijslagregeling. Voor deze gemeente is goedgekeurd, het rou leersysteem voor arbeiders in de werkverschaffing, dat zoodanig wordt toegepast, dat 4 weken wordt gearbeid en 2 weken wordt gestempeld voor de steunregeling. HEERHUGO WAARD Bij onderhandsche verkoop is het huisje met tuin grond van den heer K. de Groot te Den Helder, over gegaan aan den heer M. Korver, Veenhuizer Middel- weg. OUDE NJEDORP Rood-Wit 1 speelde uit tegen Hollandia 1, Tuitje- horn. Uitslag 0—0. Rood-Wit Junioren verloren te gen V.V.O. Jun. Oudorp. Uitslag 3-1 voor V.V.O.-jun. HARENKARSPET. WAARLAND. Con-Zelo nieuws: Con-Zelo 1 speelde den 2en Paaschdag thuis tegen S.R.C. en won met 7—4. Con Zelo Jun. a afgelast.

Schager Courant | 1936 | | pagina 7