Laatste Telex- berichten Uit den Langend! Uit Bergen. Predikbeurten. EEN NIEUWE ZAAL IN HOTEL KREB. Het geheel maakt een voornamen en in- tiemen indruk en zal het bezoek zeker verhoogen. Zaterdagmiddag om 3 uur wordt de geheel ver nieuwde restauratie- en conversatiezaal van hotel Kreb aan de Breelaan opnieuw geopend. We hebben er op verzoek van den eigenaar een kijkje genomen en kunnen gerust zeggen, dat we de zaal niet meer terugkenden. Niet slechts zijn de wanden geheel vernieuwd, doch ook is een geheel nieuw plafond aangebracht. Het geheel maakt een zeer voornamen en daarbij ook een zeer rustigen indruk. Alle onnoodige luxe is vermeden. De betimmering is van donkerbruin gevlamd Lim- ba, dit is een notenhout-soort uit de Congo, met bree- den zwarten onderrand en een smalleren bovenrand in dezelfde kleur. Boven de lambrizeering is een be hang aangebracht van Japansch grasweefsel, het welk het zeer goed doet. Op een grijzen ondergrond is een goudlaag gebracht en daaroverheen is het grasweefsel gespannen. Het kleurt buitengewoon mooi bij de betimmering en is iets geheel nieuws. Het plafond is wit gehouden met een eenvoudig goudrandje afgezet. Bijzondere vermelding verdient de verlichting, aan de wanden zijn 8 lampen aangebracht, terwijl het pla fond drie lichtstaven heeft, welke over de geheele breedte van de zaal loopen. Het is de z.g. Philinea- verlichting, het allernieuwste op dit gebied uit de fabrieken van Philips. Nog vraagt het meubeltje voor het buffet de aan dacht, met de handige bak voor couranten en tijd schriften, waardoor een rommelige leestafel is komen te vervallen. Dit meubeltje is evenals de buffetom lijsting vervaardigd van hetzelfde hout als de lam brizeering. Zoowel overdag als 's avonds kenmerkt zich de ver nieuwde zaal door de gezellige sfeer en de prettige intimiteit. Het geheel, uitgevoerd onder architectuur van den heer L. Groen uit Alkmaar, doet den architect alle eer aan. De betimmering is van de gebr. IJssels, Alkmaar, terwijl het electrotechnisch-bureau van den heer J. Brugman te Bergen voor de verlichting zorg droeg. Het schilderwerk tenslotte werd uitgevoerd door de Alkmaarsche firma S. Koster en Zoon. Ongetwijfeld zal deze gezellige zaal ertoe bijdragen het bezoek aan het bekende hotel Kreb té verhoogen. DE LAGERE SCHOOL OP DE SCHOOL- WEDSTRIJDEN. De L.O. wandelde op haar gemak hoen door de eerste ronde en won gisteren verdiend met 3—0, zoodat de Jongens zich in de finale plaatsten. Dinsdag moest het elftal van de Openbare Lagere School uit Bergen legen de school uit St. Pancras spelen, doch daar de jongens uit St Pancras niet opkwamen, wandelde Bergen zonder eenige moeite door de eerste ronde heen en moest dus gisteren in 't veld tegen het elftal van het Centrale 7e en 8e leerjaar uit Alkmaar. Er werd, laten we het dade lijk zeggen, zeer verdiend met 3—0 gewonnen en het elftal van de Berger jongens is ons geweldig meegevallen. Natuurlijk waren er zwakke plekken aan te wijzen, wij denken bijvoorbeeld aan de beide buitenspelers, maar er viel daarnaast zeer veel goeds te zien ook. Er werd dikwijls aardig gecombi neerd en goed getrapt. In de middenlinie blonk na tuurlijk Rein Maasen uit, die in B.S.V. een behoor lijke voetbalschoo! volgt, maar de beide kanthalfs Kees Schoen en de kleine Boon waren ook zeer vol doende en deden herhaaldelijk aardige dingen. Het backstelletje Koops en de Wolf was trap- vast en moeilijk te passeeren, de doelverdediger kreeg weinig te doen, doch wat hij deed, deed hij naar behooren. In de voorhoede gaf Jaap Jansen den toon aan, deed weergaloos handige dingen, en was uiterst snel Hij hoede zich echter voor te ver doorgevoerd solo- spel en moet leeren een bal onmiddellijk onder con trole te hebben. Met zijn schieten was Jaap niet gelukkig. Toch was het door zijn toedoen, dat Ellie Koning, die zich ook een handig spelertje toonde, tot tweemaal toe kon doelpunten, terwijl Herman Poldervaart, die de noodige routine mist om een goede partij te spelen, voor nummer drie zorgde. Bergen was feitelijk gedurende den geheelen wed strijd verre de baas van de Alkmaarsche jongens. Deze kregen één serieuze kans om te doelpunten, toen de linksbinnen alleen voor keeper Schoen kwam te staan, doch meters naast schoot. .De Berger jongens hebben zich door deze overwin ning in den eindstrijd geplaatst en zijn daardoor al reeds zeker van een prijs. Bravo! W 1 E R 7 N O E V DEN OEVER. SLEEPSCHIP IN MOEILIJKHEDEN. Na aanvaring met de Hanze VII. In den vroegen Woensdagmorgen is te ca. 4 uur het sleepschip „Evertje", kapitein J. Kaspers, gela den met 250 ton #troo, op weg van Zoutkamp naar Rotterdam, ter hoogte van Hïndeloopen, op het IJs- selmeer in aanvaring gekomen met de lijnstoomboot, „Hunze VII", welke op weg was van Amsterdam naar Komwerderzand. De „Evertje" maakte snel water en moest, teneinde zinken te voorkomen, aan den grond worden gezet. De bergingsboot „Annie" van de fa. O. J. Bosker alhier voer ter assistentie uit. teneinde het schip ledig te pompen en te trachten het lek ter plaatse te dichten, om liet schip daarna naar veiliger haven te brengen. De weersomstandigheden voor de berging zijn gun stig. De „Hunze VII" bekwam geen noemenswaar dige averij en kon de reis voortzetten. Minister Colijn bezoekt de verdedigings werken. De Minister-President Dr. H. Colijn, heeft van de gelegenheid van zijn verblijf te Den Helder gebruik gemaakt de verdedigingswerken in den Afsluitdijk te bezichtigen. Na Dinsdagavond laat nog een bezoek aan de fortificaties te Komwerderzand te hebben ge bracht, arriveerde Zijne Excellentie Woensdagmiddag te 4 uur per auto vanuit Den Helder, thans om de kazematten en de in uitvoering zijnde versperrings- werken te Den Oever te bezichtigen. De Minister was vergezeld van den Kapitein-Adjudant P. M. H. Tie- lens der Landmacht cu den Luitenant le klasse ter zee P. Post Uiterweer. Het hooge gezelschap werd op de werken rondgeleid door den kapitein bij de Genie E. S. Zeevenhooven, onder wiens leiding de werken te Den Oever worden uitgevoerd. Het bezoek duurde 20 minuten, waarna naar Den Helder werd teruggekeerd. Verdedigingswerken. 24 April zal worden aanbesteed het bouwen van verdedigingswerken als gevolg van de afsluiting der Zuiderzee 52e gedeelte: Het maken van electrische installaties); raming f 18.400.— Diefstal. Tegen enkele inwoners van Den Oever is proces verbaal opgemaakt wegens het in verecniging ont vreemden van materialen van het terrein aan de ha- vnn, in eigendom toebohoorende aan de M.U.Z. DE BESTRIJDING VAN MOERASKOORTS. MOSKOU, 16 April (A.N.P.) Gisteren is te Mos kou een congres geopend, dat gewijd is aan de be strijding van moeraskoorts. Thans bevinden zich in Sovjet-Rusland 660 stations en 1220 posten, welke tot taak hebben de moeraskoorts te bestrijden. Dit groote werk geschiedt oan. door de droogma king van moerassen, het nemen van maatregelen tegen de moeras-mug en de organisatie der genees kundige behandeling der bevolking. Dit jaar zullen 140 millioen roebel voor dit doel beschikbaar zijn. In 1935 hebben 1 millioen personen minder dan in 1934 aan moeraskoorts geleden. Met behulp van vliegtuigen zijn de malariamug gen over een gebied van 800.000 H.A. verdelgd. Op het congres werd voorts over andere epidemi sche ziekten gesproken. Het aantal gevallen van pokken is ten opzichte van 1913 verleden jaar tot een twintigste gedaald, het aantal diphterie gevallen bij kinderen is tot een vijfde, het aantal roodvonk- gevallen tot de helft gedaald. ONTVLUCHTE BAGNARDS NAAR TRINIDAD. Ongewenschte bezoekers. Parijs, 16 April (A.N.P.) Vijf uit de strafkolonie St. Laarent de Maroni (Fransch Gnyana) ontsnapte misdadigers waren er in geslaagd met een bootje de kust van het Britsche eiland Trinidad te bereiken. De politieeautoriteiten van het eiland waren evenwel niet gesticht van dit bezoek. Zij verschaffen, naar de Petit Journal meldt, den vijf ontsnapten een zeil boot, voorzagen hen van levensmiddelen en lieten de boot door een politiebarkas weer naar zee brengen. Sindsdien heeft men niets meer van de bagnards gehoord. ONDER AFVALLEND GESTEENTE BEDOLVEN EN GEDOOD. Brunssnm, 16 April. Gisteravond is in de on- dergrondsche werken van de staatsmijn „Hendrik" alhier de 39-jarige houwer L. Vroomen onder afval lend gesteente bedolven en gedood. Het slachtoffer was gehuwd en vader van vier kinderen. VEREENIGING TER BEVORDERING VAN HET VAKONDERWIJS IN WEST-FRIESLAND. Tentoonstelling te Heerhngowaard. Aan degenen onder onze lezers, die dit jaar in ons blad de lijst van bekroningen van bovengenoemde vereeniging hebben ge mist, deelen wij mede, dat deze ons, in tegenstelling met vorige jaren, niet door den directeur, den heer Saai, tijdig is toegezon den. De nachtvorst. Naar wij vernemen, hebben de nachtvorsten op sommige perceelen vrij veel schade toegebracht aan de pas uit den grond komende vroege aardappelen. Verscheidene planten waren tamelijk bruin getint tengevolge van de vorst. De provinciale Kolfwedstrijden van den Noordhol- landschen Kolfbond, zullen dit jaar te Venbuizen worden gehouden. Voor dien wordt er nog gelegen heid gegeven voor het deelnemen aan een 50-slagen- wedstrijd in de baan waar de eerstgenoemde wedstrij den worden gespeeld. We vernemen, dat bij het werkobject baggeren, waar particulieren ongeveer een derde der kosten dragen en waarbij arbeiders zijn geplaatst, niet be hoeft te worden gerouleerd. De Winkeliersvereeniging heeft bij de gemeente besturen adhaesie betuigd aan het verzoek, mee te werken tot het stichten van Borgstellingsfonds voor den Middenstand. NOORDSCHARWOUDE. Pater Henricus sprak niet. Woensdagavond zou de bekende Pater Henricus een spreekbeurt vervullen voor de afd. Langendijlc van den R.-K. Volksbond. Ter elfder ure is echter be richt van verhindering gekomen, zoödat velen teleur gesteld huiswaarts konden keeren. Naar men ons me dedeelt, zal deze vergadering nu over ongeveer veer tien dagen worden gehouden. ZUIDSCHARWOUDE. Dat er de laatste jaren weer flink gemodderd wordt door de tuinders, moge hieruit blijken, dat er over 1935 ruim 5000 schuiten meer of ruim 18000 schuiten modder in werkverschaffing (baggerregeling) op de akkers zijn gebracht. Gisteravond vergaderden in een der lokalen van de openbare school een aantal voorstanders van die school, daartoe opgeroepen door de Oudercommissie, ten einde te spreken over de mogelijkheid een kwee- keling met acte aangesteld te krijgen, om op die wijze een derde leerkracht voor de school te behou den. Het hoofd der school heette de aanwezigen wel kom en zette in 't kort de bedoeling van deze bijeen komst uiteen. De heer S. de Boer releveerde, wat de Oudercommissie met een drietal leden had gedaan. Aan alle voorstanders van het openbaar onderwijs in de gemeente was een circulaire gezonden, om hen tot deze vergadering op te roepen en het speet hem te moeten constateeren, dat zoo weinigen aan dien op roep gehoor hadden gegeven. Intusschen meende hij, dat het zaak was, voort te gaan met de pogingen, om een kwcekeling met acte aangesteld te krijgen, om- Idat het onderwijs er noodzakelijk moet onder lijden, als de school maar 2 leerkrachten heeft, zoodat een onderwijzer dan 3 tot 4 leerjaren voor zijn rekening DE STACHANOF-BEWEGING OP HET GE BIED VAN DE VERKEERSLÜCHTVAART IN DE SOVJET-UNIE Moskou 16 April (A.N.P.) Gisteren is een congres geopend van leden der Stachanof- beweging op het gebied van de verkeers- luchtvaart. Er zijn 250 congresdeelnemers. Dit jaar zal de burgerluchtvloot twee maal zooveel goederen en passagiers moeten ver voeren als verleden jaar. MOEDER VAN VIJF KINDEREN IN ENGELAND TERECHTGESTELD. LONDEN, 16 April (A.N.P). De 34-jarige verpleeg ster Waddingham, moeder van vijf kinderen, die ter dood werd veroordeeld wegens moord op een invali de vrouw, welke aan haar zorgen was toevertrouwd, en die een testament ten voordeele van de ver pleegster had gemaakt, is heden terecht gesteld. DE NIEUWE VERKEERSIGNALEN IN AMSTER DAM IN WERKING. Hedenmorgen te kwart voor acht was het nog een lastig werk en eischte het veel oplettendheid om de Stadhouderskade bij het Parkhotel veilig over te steken. Nauwelijks had de klok acht geslagen of de veiligheid gevende roode, groene en gele lichten brachten orde en regel in de verkeerschaos. Wel haast voor zijn plezier zou men het gevaarlijke kruispunt per fiets per motor of in zijn auto pas seeren: de lichten denken voor u. De automatische, zichzelf regelende verkeerssig- nalen op zes drukke kruispunten zijn vanmorgen in alle stilte in werking gesteld. De vroege fietsen en automobilisten keken nauwelijks verbaasd, Men was op alles voorbereid en weggebruikers en lichten begonnen hun nauwe samenwerking. Veel leden van de verkeerspolitie waren aanwezig om daar nog eens corrigeerend op te treden. Tege lijk is het verkeer op vijf andere kruispunten door lichtsignalen geregeld. Incident in een Spaansche rechtszaal President van de rechtbank door sohoten levensgevaarlijk gewond, MADRID, 16 April. De persident van de recht bank Eizaguire is te Sevilla door politieke tegen- sanders overvallen en door drie schoten levensge vaarlijk gewond. De politiebeambte, die den rechter steeds begeleidt, gaf direct vuur op de aanvallers. krijgt, wat van nadeeligen invloed op het onderwijs moet zijn. Verder stipte hij aan, dat de leerlingen van de zesde klasse naar de U.L.O.-school gaan, on geacht of ze al of niet geschikt zijn, dat onderwijs te volgen. Het aantal leerlingen van de lagere school lijdt ook daar onder. Nog deelde hij mee, dat een paar leden van de Oudercommissie zich met den heer Stam, den kweekeling met acte, dien men op het oog had, had den verstaan en al was alles nog niet in kannen en kruiken, hij hoopte dat als puntje bij paaltje komt, het wel tot overeenstemming zal komen. Als dit on verhoopt niet het geval zou zijn, had men reeds een ander, die het gaarne wou doen. Hij meende, dat als de voorstanders van het openbaar onderwijs zich een klein offer wilden getroosten, het wel mogelijk was, in dezen het gestelde doel te bereiken. Ook oppex-de hij nog de mogelijkheid, eenige sub sidie van het gemeentebestuur te krijgen. Die illusie, meende de heer Du Burck, wethouder, de vergadering te moeten ontnemen, daar hij niet aannam, dat, gezien den financieelen toestand der gemeente, hoogere instanties, aangenomen dat een meerderheid in den raad de subsidie zouden toe staan, dit zouden goedkeuren. Hij vroeg met betrek king tot het overgaan van zooveel leerlingen naar de U.L.O.-school, of het hoofd der school een schriftelijke verklaring had afgegeven, dat z.i. de bedoelde leer lingen geschikt kunnen worden geacht het U.L.O.- onderwijs te volgen. Voorts deelde hij mee, dat weldra een voorstel van B. en W. in den raad aan de orde zal worden gesteld, aan den onderwijzer Van den Berg eervol ontslag te verleenen. Uit deze besprekingen vloeiden verschillende dis cussies voort, waarvan wij o.m. noemen het punt van de combinatie van openbare scholen aan Lan- gendijk, dat door den beer C. de Boer Wz. werd aangesneden, die zich hiervan een warmen voor stander toonde uitsluitend in het belang van goed onderwijs. De heeren Bakker, raadslid, en Du Burck sloten zich daarbij aan, de laatste o.m. opmerkende, dat het in de toekomst toch zoo ver zal moeten komen, tenzij men liever een eenmansschool in de gemeente zou willen hebben. Van andere zijde, de voorzitter, de heeren S. de Boer en Mammen, wilde men liever houden wat men heeft eh trachten het best mogelijke onder wijs in deze gemeente te hebben ook al in verband met de afstanden. Aangezien die combinatie niet het doel dezer ver gadering was en die toch nu niet kan worden ver kregen, bepaalde de vergadering zich verder tot de vraag, wat nu in dezen verder behoort te worden gedaan. Na eenige discussies werd besloten, dat door enkele aanwezigen de voorstanders van de openbare school zullen worden bezocht, nadat hun een circulaire zal zijn toegezonden, waarin een bij drage, hetzij maandelijks, hetzij jaarlijks, zal wor den verzocht voor het bekende doel. Aan de hand van het resultaat kan dan verder worden nagegaan, welken weg moet worden bewandeld. Hierbij kwam ook nog naar voren de vraag, of het niet goed zou zijn, om, op het voorbeeld van Broek op Langen dijk, een afzonderlijke vereeniging, in den trant van het Belang der Jeugd, te stichten, waarbij alle voorstanders van het o. 1. onderwijs zich zouden kunnen aansluiten. Dit werd van belang geacht in verband met het beroep, dat ook op personen zon der of geen schoolgaande kinderen, wordt gedaan, om tot het gestelde doel te geraken. Een definitieve beslissing werd hierin nog niet genomen. Met dankzegging werd daarna de vergadering ge sloten. ANNA PAU LpWNA De collecte voor de Centrale voor Werkloozenzorg Jong Holland snakt naar werk", heeft f73.55 opge bracht. Hij werd zelf evenwél zoo ernstig getroffen, <Ml men voor zijn leven vreest. Eizaguirre is de vadeï van den doelverdediger van het Spaansche vertegen*1 woordigend voetbalelftal. Eizaguirra Sr. en Jr. synv pathiseeren beiden met de Spaansche fascistisch^ partij. IJZERERTS IN RUSLAND. Groote hoeveelheden gevonden1» Archangel, 16 April In het gebied tusschen Ar* changel en Onega heeft men groote ijzerertslagetf ontdekt, die zich gevormd hadden in oude moeras sen. Naar schatting betreft het hier millioenen toü erts. De mijnramp in Japan. 54 doodêH Tokio Bij het mijnongeluk te Foekoe- Oka zijn volgens latere berichten 54 mijn werkers gedood en 28 zwaar gewond. EEN OUD MANUSCRIPT GEVONDEN In de oude bibliotheek van de Turksche hoofd stad Istanboel is een Arabisch manuscript vaflt het gedicht „Elvoe Gind", dat geschreven is dooi den Perzischen dichter Omar Khayyam, gevon den. Omar Khayyam leefde in de elfde eeuw ea schreef het gedicht volgens de gewoonte van dea tijd in het Arabisch: het Britsch museum bezit een Perzische vertaling. ANNA PAULOWNA. Zooals uit een advertentie In het nummer van gi9« .teren blijkt, komt de heer De Graaf Vrijdagavond ia de N.H. Kerk aan de Kleine Sluis een lezing met lichtbeelden houden, die gratis toegankelijk is. Dezé propaganda-bijeenkomst gaat uit van de afd. vaiï den Vrijz. Chr. Jongeren Bond, die voor de jongeren; van vrijzinnige huize een steun wil zijn in dezen tijqi van geestelijke verwarring. Politic^ Verloren: een belastingplaatje. Gevonden: een sleutel; eenig los geld. DZ1V HELDER EEN NIEUWE RECLAME VAN DE BIJENKORF. De Bijenkorf, het bekende dames confectie- en ma> nufacturenmagazijn, Spoorstraat, Den Helder, geeft thans bij aankoop van een mantel, mantelcostumé of complet, een moderne dameshoed naar keuzGj cadeau. Daar de prijz en(zie de advertentie) erg laag zijn# kunnen wij een bezoek aan de Bijenkorf in Den Hel der wel aanbevelen. Ingezonden stukken. Zuidscharwoude, April 19361, M. de Red. In antwoord op het laatste ingezonden stuk van den heer Jb. de Vries te St. Pancras stel ik vast, dat deze voortgaat met beweren, zonder ook maatf iets te bewijzen. Alles, wat hij te berde brengt heeft hij niet van zichzelf, maar ontleent hij aan anderen^ voor wie hij zich blijkbaar geroepen gevoelt, hand en spandiensten te verrichten. We zullen ons in d(* zen niet op zijpaden begeven, en wij wenschen voort loopig bij de hoofdzaak te blijven. Die hoofdzaak is voor den heer De Vries: antwoord te geven op d* door ons in eerste instantie gestelde vragen. Zoo lang hij daarbij in gebreke blijft, zullen we hem blijven beschouwen als een onverantwoordelijke» praatjesmaker, die niet hoog genoeg staat, om te erkennen, dat hij niet in staat is den bewijslast uit te voeren, dien hij met zijn beschuldiging, op de vergadering in Concordia uitgesproken, op zich heefj geladen. Met dank voor de plaatsing, DU BURCK. P.S. Wil de heer De V. eens informeeren, van wlefl het marktbericht van Vrijdag van den N.M.B. te Nd.- scharwoude komt, dat in het Volksblad van 1.1. Za terdag U April is opgenomen, het groote blad, waart van de heer De V. ook correspondent is? En wil hij dan' eens meedeelen, wie de schuldige van dit totaal valsche marktbericht is. De heer De V. spaart natuurlijk geen partijgenooten, zoodat we z'n phi- lippica met zeer veel belangstelling tegemoet zien# ZONDAG 19 APRIL. NED. HERV. GEMEENTE. Schagen, geen dienst, wegens kerkschoonmaak. Barsingerhorn, geen dienst. Dirkshorn, geen samenkomst. Nieuwe Niedorp, geen samenkomst. Winkel, voorm. 10 uur, Ds. Van Baaien. Zuidscharwoude, voorm. 10 uur, Ds. de Leeuw. Noordscharwoude, nam. 2.30 uur, Ds. Van Dijk. Inwijding van de nieuwe Kerk. Oude Niedorp, voorm. 10 uur, Ds. Van Dijk, Valkkoog, voorm. 9.30 uur, Ds. Tinholt. Aartswoud, voorm. 10 uur, Ds. Los. Hoogwoud, geen dienst. Anna Paulowna, voorm. 10 uur, de heer Jac. dei Graaf f. Burgerbrug, voorm. 10 uur, Ds. Vorstman. St. Maartensbrug, zie Burgerbrug. Oudesluis, nam. 2 uur, Ds. Witkop. Petten, geen dienst. Schagerbrug, zie Oudesluis. Eenigenburg, voorm. 10 uur, Ds. Witkop. Kolhorn, voorm. 10 uur, Ds. Van Beek. Oosterland, nam. 2 uur, Ds. Van Beek. Julianadorp. ovorm. 10 uur, de eerw. heer Joh. Men- sink van Weesp. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Barsingerhorn, voorm. 10 uur, Ds. R. van der Veen, Wieringen, geen dienst. GEREF. KERK. Schagen (voormalig Kantongerecht), nam. 5.15 uufi Prof. Honig, van Kampen. Kolhorn, voorm. 9.30 uur, Leesdienst. Nam. 2.30 uur, Leesdienst. EVANGELISATIE. Schagen, voorm. 10.30 uur, Ds. Swaan van IJmuf- den. Bevestiging nieuwe lidmaten. s Breezand, voorm. 10 uur, de heer Boon. Nam. 3.30 uur. de heer Boon. Hippolytushoef, voorm. 10 uur, de heer O. Deen", Den Oever, nam. 2.30 uur, de heer O. Deen. Schagerbrug, Bijeenkomst Chr. Jongemannen vereen'. Woensdagavond 8.15 uur in Evangelisatiegebouw» THE STAR OF HOPE MISSION. Julianadorp, geen dienst.

Schager Courant | 1936 | | pagina 7