VROUW ^/X\ODt <<-93 ONZE GOEDKOOPE PATRONEN. Sportieve mantels en japonnen. Men kan zich dit Voorjaar zeker niet be klagen over gebrek aan afwisseling in de klee ding. Naast de groote variatie in middag- en gekleede japonnen, gar nituren, volants, strik ken, corsages en wat dies meer zij, werken de sportieve modellen inderdaad kalmeerend en brengen weer wat evenwicht. Meer dan |n andere jaren wel licht heeft men aan al lerlei mantels, costu- ïnes, complets en ja- pionnen, die voor alle dagen natuurlijk voor sportieve doeleinden gebruikt worden, een voud betracht en het doel voor oogen gehou den. De werkende vrouw, die dagelijks weer en wind moet trotseeren, heeft be hoefte aan degelijke kleeding, welke tevens zoo gemakkelijk is voor de reis. Sportieve kleeding vereischt een zekere be wegingsvrijheid, doch niet minder goed ma teriaal, dat tegen een buitje kan. Een ander voordeel aan goed ma teriaal verbonden is, dat de coupe er tot het laatst toe goed in blijft. Wij zien ook dit jaar weer de Swagger coat, al nemen wij dan ook kleine afwijkingen waar bij de modellen van het vorig jaar, b.v. twee ingezette klokken over de lengte van den rug. Lange mantels hebben meerma len een pas op den rug en een naar bin nen gevouwen diepe plooi, waardoor het overigens rechte, nauwe model voldoende bewegingsvrijheid geeft. Men ziet weer kleine ceintuurs, alleen over het rugpand, evenals een onzichtbare knoopsluiting. Breede, zoowel als lange, afkleedende tot de taille reikende revers worden gedragen. Bijzondere nadruk wordt gelegd op den vorm van de armsgaten, niet zoozeer bij de tailleur-modellen, dan wel bij de losse mantels. De breede kragen der mantels worden veel even omhoog gedragen, terwijl men de naden vaak doorstikt. De schouderlijn is weer iets verbreed, waardoor de heup lijn gunstig beinvloed wordt. Sportieve japonnen hebben knoopslui ting, even aangeknipte mouwen, opgestik te zakken en tamelijk hoog opgeknipte halzen. Linnen en katoenen weefsels, effen, ge ruit en gestreept, ziet men voor tennissen en andere spelen veel dragen. Werden vroe ger in hoofdzaak witte tennis japonnen ge dragen, zoo ziet men thans ook helle, vroo- lijke kleuren of fleurige details aange bracht. Tailleur mantel van een vischgraat- weefsel met fluweelen kraag, kleine cein tuur en sluiting met één knoop. Jeugdige rugpas met plooi in het midden van den rug. Moderne driekwart lange mantel van geruite stof. Piqué tennisjapon met roode ceintuur en lcnoopen. Geruite japon met wit piqué kraag en ceintuur. wat zal de mode ONS brengen? 1 Aardige, vlotte manteltjes. Wat nog tot nu toe voor weinig gekleed gold is thans „hoogst modern", n.1. de aardi ge, vlotte manteltjes van afstekende kleur en materiaal. Men di*aagt zoowel mantelcostumes, die één geheel vormen van tailleur-stoffen of een sportief voorjaarsweef sel als geruite, genop te en andere mantel tjes of effen rokken. Vele mogelijkheden /orden hierdoor gebo den en wij kunnen niet nders zeggen, dan dat eze gril van Mevrouw lode zich eveneens inpast aan de tijds- jmstandigheden. Wanneer wij het cos- lume zien van genopte weed, dan valt ons reeds onmiddellijk de •oede coupe op. Opge likte zakken, platte kraag en revers en 'jorgestikte naden geven deze mantel een zeer sportief aanzien. De rug is even ruim en heeft een ceintuur. Het is volstrekt niet noodig deze mantel slechts bij de bijpassende rok te dragen, integendeel, is hij evenzeer geschikt voor andere rokken en japonnen. Het rechter model heeft een bovenpas met aangeknip- DEÜX PlèCES VOOR GROOTERE MEISJES. VKK 1836. Deze eenvoudige, practische jurk is van wollen jersey- of een niet te zeer opvallende wollen streepstof gemaakt en be staat uit een jum per, blouse en rokje. Het laat ste bestaat uit 2 banen, waarvan de voorbaan een gedeeltelijk opge stikte plooi te zien geeft. De blouse heeft een wit piqué of lin nen kraagje, dat gemakshalve in den hals geregen wordt. Sluiting midden voor met knoopen, opge stikte mouwen met rechte man chetten. Smalle ceintuur om het midden. Deze jurk kleurt ook heel goed van donkerblauw of rood met een lakceintuur- tje. Patronen verkrijgbaar voor meisjes van 12—14 jaar a f 0.38. Peulvruchten worden eerst gaargekookt, daarna voegt men er het noodige zout bij, waardoor 't kookproces bespoedigd wordt. Citroenen geven veel meer sap, indien ze vóór het uitpersen even in warm water worden gelegd. te stofreepen, die als afwerking dienen en tevens als sluiting; opgestikte zak ken met knoopen. Dit model heeft geen kraag, doch er wordt een aardige das bij gedragen. De mantel met het !kleine blokruitje heeft een donkere kraag en sluit met een knoop; het model is even aangesloten in de taille en kleedt bijzonder aardig. HET BUFFET MET GLAZEN DEUREN. In de moderne huizen, vooral ook in landhuizen ziet men vaak zeer licht ge beitste of gelakte meubelen, die op aardige wijze voorzien zijn van cretonne en chintz- kussens. Het hier weergegeven buffet is zacht groen gelakt en heeft glazen schuif deuren met strak gespannen cretonne of het steeds meer in den smaak vallende chintz. De laatste stof heeft kleine' bloe- men-motieven en is met een wasachtig laagje bedekt. Het komt er echter op aan, dat de ruimte gelijk verdeeld en tusschen roedjes zeer strak gespannen wordt, waar door men het eerste oogenblik den indruk krijgt van geverde paneeltjes. Aan het handsvat van de lade is een lange kwast bevestigd, in de hoofdtint, hetgeen zeer origineel' staat. fluweelen jasje. VKK 1827. Patronen in alle maten. Om aan veler verzoek te vol doen plaatsen wij gaarne een model van een fluweelen jasje, dat tevens op meer gekleede japonnen gedra gen kan worden. Ook in andere mooie weefsels worden deze mo dellen gemaakt, meestal geheel en al afwijkend van de japon. In een gladde bontstof is het practisch en sterk om bij koude da den in huis ge dragen te worden. De imitatie Breit- sehwanz wordt hiervoor veel verwerkt. Het model valt tot in de taille en de groote revers worden met een knoop op de schouders gehecht. Gladde mouwen, die naar de pols toe wijder worden en een splitje hebben van ongeveer 5 c.M., waarboven eveneens een knoop wordt ge naaid. Het geheel wordt gevoerd met kunstzijde en is in alle maten verkrijgbaar, ook 50 en 52 a f 0.35. wenken voor de huisvrouw. Zilveren couverts, die men niet in ge bruik heeft, worden met een lapje met va seline of glycerine dun ingewreven, daar na in vloeipapier gewikkeld bewaard. Noten kan men geruimen tijd in zand bewaren» nu de zon warmer wordt.... i Het is lente! Allerlei veranderingen zijn er het gevolg van. We worden opgewekt tot nieuwe activiteit, we veranderen onze kleeding, wat oud was, wordt vermaakt, als het eenigszins mogelijk is en wat versle ten is, vervangen door nieuw. Maar ziet u, dit alles kost heel wat hoofdbrekens en dikwijls veel geld, als we het niet op de goede manier doen. Er is eigenlijk maar één manier om het goed te doen, n.1. met behulp van de Voorjaarspremie, die wij voor de lezeressen van dit blad beschik baar stellen. Deze premie is een fraai voorjaarsmo deblad. U vindt er van alles in! Een zeer groot aantal modellen, duidelijke, goed be grijpelijke beschrijvingen, prachtige pla ten en gezellige praatjes over alles en nog wat. Recepten vindt men er ook al in en wat het geheel nog meer aantrekkelijk maakt, is de aardige prijsvraag met een groot bedrag aan prijzen. Niemand zal zoo onverstandig zijn, deze premie niet aan te vragen. En het beste is, dat men het nog vandaag doet aan dit adres: Het Practisch Modeblad, Postbus 36, Den Haag. Men sluite dan nog twaalf ets. aan postzegels bij (men kan ook twaalf cents gireeren op gironummer 203203 van Het Practisch Modeblad) en men krijgt deze belangwekkende premie geheel kos teloos toegezonden. Men verzuime niet deze pracht-premie aan te vragen. versche kruiden. In deze maanden, nu de voorjaarsgroen ten nog schaarsch en duur zijn, moet men zooveel mogelijk versche kruiden gebrui ken als peterselie, kervel, selderie e.d. Gehakte peterselie kan b.v. over de aard appelen, winterpeen, doperwten gestrooid worden voor men ze opdient. Gemengde kruiden, zeer fijn gehakt, doet men bij tomaten en groentensoep. In één woord overal waar dit kan, voegt men het ver sche gehakte groen bij. Het menschelijk lichaam heeft in de wintermaanden, doch vooral in het voorjaar aanvullende stoffen noodig. Wie zich aan het gebruik hiervan gewend heeft, zal er zich goed bij bevin den en ze steeds meer leeren toepassen. eenvoudige damesjapon. VKK 1838. Tweed of een ander wol en fantasie zijn ge schikt voor deze een voudige japon, die toch zoo vlot kleedt. Rok en bovenstuk zijn in het middel aan elkander gezet, doch de staande naden moeten precies op elkander passen. De zijkanten vóór worden op de middenbaan ge stikt, terwijl de laatste een in het midden een tegen elkander gestikte plooi heeft, tot 30 c.M. van den zoom af. Het losse deel wordt ingeperst. Een leeren of fluweelen ceintuur passen beiden bij deze japon, die verkrijgbaar is in de maten 4244 en 46 a f 0.58. Deze japon is vooral geschikt voor de meer koele voorjaarsdagen. Zoowel ouderen als jongeren kunnen haar dragen, hoewel zij voor jongeren ongetwijfeld meer geschikt is. PIQUé, de groote mode. Wij hooren onze lezeressen al vragen: „Piqué, de groote mode?" Bij zichzelf den ken zij: „Men ziet dit toch altijd voor gar nituren verwerken!" Zeker, wij geven U in zeker opzicht gelijk, er is geen nieuws onder de zon, dus piqué komt ook weer opdagen. Zooals men het thans echter ver werkt ziet, zal men toegeven, is apart en nieuw. Het meest op den voorgrond treedt het zeer fijn geribde piqué, dat nu eens met gaatjes geborduurd wordt, dan weer met festons. Boogjes, punten, uitgetande lijnen ziet men naast origineele garnituren, die afgebiesd zijn in een kleur en met een of ander motief geborduurd zijn. Het eer ste model geeft een piqué vest met kraag, ceintuur en manchetten weer, met uitge- punte omtrek en knoopgarneering. Rechts zien wij een garnituur, dat wel zeer apart genoemd mag worden en zeer geschikt is voor slanke figuren en even eens met afstekende knoopen is versierd, terwijl in het midden een piqué garneering is aangebracht, zoowel in de puntig uitge knipte halsuitsnijding als aan mouwen en middenstuk. Alleraardigst zijn de piqué corsages, die men als enkele, dan wel als rand van bloemen ziet. Ten gerieve onzer lezeressen wor den van de modellen in de rubriek „goedkoope patronen" tegen inzen ding van 25 cent 5 ct. voor ver zend- en administratiekosten, post zegels aan „Het Practisch Mode blad", Postbus 36, Den Haag (Giro 203203), schitterende patronen franco toegezonden. Zij, die van deze goedkoope patronen willen profiteeren, dienen het nummer en de maat van het gewenschte patroon bene vens naam en adres duidelijk op te geven. Indien men tegelijk met het patroon te vens gaarne het laatste nummer van „Het Practisch Modeblad" wenscht te ontvangen, dient men 10 ct. extra in te sluiten. Het verkrijgbaar stellen van deze fraaie patronen ls uitsluitend ingesteld om de lezeressen van deze krant te gerieven. Wij hopen gaarne dat U ook Uw kenissen, die misschien nog geen abonnee zijn, op deze mogelijkheid wilt wijzen, zoodat ook zij ln de gelegenheid gesteld worden van de vele voordeelen, die een abonnement op leze krant biedt, te genieten. japon voor gezette figuren. VKK 1880. Prijs f 0.25 pl. f 0.05 voor adm.- en verzendkosten. Het weergegeven model, dat van effen stof gemaakt wordt of van zijde, kleedt zeer af. De banen loopen door, terwijl een smalle ceintuur gedragen kan worden, doch beter is dit model zonder ceintuur te dragen. De voorbaan heeft een geknipte pas, waaruit een volant komt, die tot de taille reikt en onder de smalle baan in vertikale lijn wordt mede gestikt. De bui tenkant wordt geajourd, terwijl een smal le lange clips in de puntvormige halsuit snijding komt. Postuurnaadjes en een zij naad. Rechte achterbaan, waar op taille hoogte eenige naadjes worden aangebracht om het figuur beter te doen uitkomen. Pa tronen in de maten 46, 48, 50 en 52. middagjapon. VKK 1862. Prijs f 0.25 pl. f 0.05 voor adm.- en verzendkosten. Cloqué met een moesje of bedrukt crêpe de chine geven evenals andere voorjaars- stoffen een aardig geheel van dit model. In het voorpand is een zijnaad aangebracht, waarmede tevens het onderdeel der groote volant wordt medegestikt. De volant is meerdere malen doorgestikt, evenals de ceintuur. Middenvóór groote clips. Gladde mouwen. Rok bestaande uit één achter baan en een voorbaan, welke in het mid den een smalle tusschenbaan heeft, die naar onderen toe wijder wordt. Patronen in de maten 404244 en 46.

Schager Courant | 1936 | | pagina 8