Uii Bergen. Uit onze Omgeving. CALLANTSOOG V.V.V. GIDS Door de Vereeniging voor Vreemdelingenver keer „Callantsoog", is dit jaar weer een nieuwe gids uitgegeven. De uitgave is zoo juist versche nen. en keurig uitgevoerd. Als formaat zijn de internationale foldermaten aangenomen. De V. V.V. werkt in deze dus mede aan de zoo ge- wenschte uniformiteit. Het vooromslag is ont worpen door de teekenaresse, Mej. T. van Door nik te Amsterdam, en geeft in enkele lijnen het karakter van ons dorp weer, dus aan den voet der duinen, onmiddellijk aan de zee en aan de landzijde de polders met de boerderijen enz. De typeering is eenvoudig maar raak Op de achter zijde komt een kaartje voor waarop de wegen naar Callantsoog zijn aangegeven. Dit is dus weer een verbetering Naast een hollandsche tekst over de badplaats Callantsoog van den serreta- ris der V.V.V.is een Esperanto-tekst opgenomen Deze is van dehand van den leider der Esperan- to-vereeniging „Ciam Antauen" alhier, de heer H. J. Schut. Men gaat met de tijd mede. Al met al een mooie gids. welke er wel zal i,invallen", en waarvoor aan de vervaardigster de N.V. Trapman, een woord van lof zeker op zijn plaats is. De V.V.V. wenschen we met haar nieuwe uit gave wel succes toe en haar leden veel gasten in het a.s. seizoen. Verlenging termijn van advies. Door Burgemeester en Wethouders dezer gemeente Is aan Ged. Staten dezer provincie verzocht den ter mijn, gesteld voor het uitbrengen van advies van den Raad en de Commissie, bedoeld in artikel 158 der Gemeentewet, inzake eventueele vereeniging der gemeenten Zijpe en Callantsoog met één maand te verlengen en aldus te bepalen op 15 Juni a.s. Keuring dienstplicht. Bij de op 17 April j.1. gehouden keuring voor den dienstplicht zijn de volgende uitspraken gedaan. Goedgekeurd werden: S. Baken, J. A. Noordstrand cn W. Raven. Afgekeurd: één. WINKET HET WITTE KRUIS. Naar aanleiding van het 60-jarig bestaan van de afd. Winkel van het „Witte Kruis" werd in de zaal van den heer R. Laan dit jubileum op een eenvou dige wijze herdacht, zoodat Zaterdag 18 April eer. aantal leden en belangstellenden aanwezig waren. In zijn openingsrede liet de Voorzitter, de heer G. J. van Leersum, alles wat in de afgeloopen 60 jaar door de afdeeling tot stand was gebracht, de revue passeeren en zeide het te betreuren, dat de viering van dit belangrijke jubilé door tijdsom standigheden op sobere wijze herdacht moest wor den en memoreerde, dat bij het 50-jarig bestaan van de afdeeling alleen de toen georganiseerde fancy-fair al f1400.— had opgebracht, waardoor het mogelijk was geworden het huis, dat thans door de wijkzuster Wordt bewoond, door het „Witte Kruis" gekocht kon worden. O.a. noemde spr. nog het tot stand ko- imen van het tonnenstelsel, waardoor de jaarlijks terugkeerende typhus onderdrukt werd, het oprich ten van het ijshuisje ten gerieve van den dokter en zijn patiënten, enz. Namens het Hoofdbestuur werd het woord ge voerd door Mevr. Teekens, die zeide, met groot ge noegen op zich genomen te hebben op dezen avond aanwezig te zijn om de afd. te feliciteeren. Hoewel de Voorzitter, de heer Van Leersum, zelf deel uitmaakt van bet Hoofdbestuur, had men toch gemeend een extra mannetje te moeten zenden en spr. hoopte, dat het geen bezwaar werd gevonden, dat men een vrouwtje gezonden had. Zij memoreer de, dat Winkel wel niet de eerste, maar dan toch wel een van de oudste afdeelingen van het „Witte Kruis" was en'apprecieerde het ten zeerste, dat'de afdeeling zoo'n mooi werk had verricht reeds en noemde daarbij het rein houden van wegien en sloo- ten, maar dat men zich het beste tot het heden kon bepalen. Geen beter propaganda dan die van de leden zelf en spr. wenschte, dat de afdeeling Winkel zou groeien en bloeien en hoopte, dat het stoffelijke blijk van belangstelling van het Hoofdbestuur goed gekozen was. Hierna werd het woord gevoerd door den Voorzit ter van de afdeeling Barsingerhorn, die vond, dat het beter was een goede buur, dan een verre vriend te hebben. We hebben wel eens gekibbeld als we elkaar een lid aftroggelden, maar dergelijke geschil len werden als gewoonlijk, onder een kopje thee of koffie geregeld. Hoe gaarne men het ook gewild had, door een kleine kas was men niet in staat ge weest om een stoffelijk blijk van belangstelling aan te bieden, doch spr. hoopte, dat het zoo even goed •was en bood namens de afd. Barsingerhorn z'n ge luk wensche n aan Namens de afd. Nieuwe Niedorp voerde de heer ÏP. Pluister het woord, die ook zijn gel uk wenschen overbracht en zeide, dat het „Witte Kruis", mede gezondheidsdienst, de sympathie van Gemeentebe stuur en bevolking had. Spr. herinnerde zich, dat ook N. Niedorp in gelijken zin als Winkel had ge- workt en o.a. ook een ijshuisje had gehad, dat thans ook verdwenen is, nadat het. eenigen tijd op hon-actief had gestaan, doch tenslotte werd ge bruikt voor allerlei schriftelijke ontboezemingen en als plaats van rendez-vous. Ouderen in die zaal uit onze gemeente zullen zich misschien nog wel herinneren, daar zelf wel te heb ben gestaan. (Gelach). Spr. is overtuigd, dat Winkel steeds zijn taak heeft vervuld en een goede toekomst tegemoet gaat. De afgevaardigde van Broek op Langendijk sprak bok namens z'n afdeeling en bracht als „Babv" de gelukwenschien over, omdat het hier betrof een omstreeks 20 jaar oudere zuster. Spr. vond bet goed als men elkaar eens sprak en hoopte ook de afd. Winkel in Langendijk te zien als die afd. haar 40- Jarig bestaan vierde. Dc heer B. Span sprak namens het Genootschap van de Kindervaeantiekolenies en zeide. dat zij wel niet hetzelfde werk deed als het „Witte Kruis", maar dan toch ook werk in het belang van de gezond beid. meer on 't opbied van „kleingoed". Naar aan leiding van het feit, dat de opkomst niet zoo groot was dan werd verwacht, meende spr. dat het het beste was, dit maar te beschouwen als een blijk van vertrouwen in het Bestuur. Namiens bet gemeentebestuur sprak' de heer D. Brugman Jbzn., die mededeelde, dat de heer Burge meester verhinderd was en hij als oudste wethouder namens hem zou spreken en begon met de hartelijke gelukwenschen van het gemeentebestuur over te brengen. Tot den huldigen dag, aldus spr., heeft het „Witte Hiis" en de t.b.c.-bestrijding de volle belangstelling en sympathie van het gemeentebestuur en tot heden was wijkverpleging gemeente/taak, doch het is niet onmogelijk, dat dit niet langer mag en indien dit werkelijk mocht gebeuren, hoopte spr. dat alle leden het „Witte Kruis" niet alleen moreel-, doch ook. fi nancieel terzijde zullen staan en dat er geen gezins hoofden meer zullen zijn, die geen lid zijn. Nadat ook de operateur van het te vertoornen filmwerk het woord had gevoerd namens de ,Ne- lerlandsche Centrale Vereeniging voor Tuberculose Bestrijding" werd door hem de film vertoond, „Waar oen wil is, is een weg", die de geschiedenis behan delt van een gezin, waar de gevreesde ziekte, de t.b. c., haar verwoestend werkd oet en laat zien, dat met ,roede wil de ziekte werd overwonnen en-bij gebrek aan wil de ziekte overwon. Een mooie film, die op '.eer bevattelijke wijze door den operateur, dien heer Geesink uit Zwolle, werd toegelicht. Na afloop sprak de Voorzitter nogmaals zijn te leurstelling uit, dat de belangstelling niet grooter was geweest en dat ongetwijfeld velen later spijt van hun afwezigheid zullen hebben, maar bracht hen, die wel gekomen waren, dank en verzocht aan anderen te vertellen, wat zij den avond zagen. Ook dien heer Geesink. die belangeloos zijn krachten gaf, werd dank gebracht De afd. Nieuwe Niedorp en Langendijk hadden bloemen gezonden, terwijl andere omliggende afdee lingen gelukwenschen zonden. W 1 E R 7 N G E N Uitvoering O.K.K. De Mandolinevereeniging O.K.K. gaf Zondagavond j.1. in Concordia alhier een openbare uitvoering. De heer P. Jongkind, directeur dezer vereeniging, opende dezen avond met een kort woord tot de tal rijke aanwezigen. De groote zaal van Concordia was ei-vol. Eerst speelde de mandolinevereen. een wals en daarna het verplichte concoursnummer met tot slot het vrije concoursnummer. De resultaten, welke met Paschen zijn behaald in Den Haag, hebben we reeds vermeld en wij konden ons thans overtuigen dat het behaalde succes ver diend is. Buitengewoon zuiver en correct werd de muziek weergegeven. Na het muzikale gedeelte nam mevr. Russelman Dekker, werkend lid der vereen., de gelegenheid waar om enkele woorden tot den directeur te spre ken, waarin zij dezen bedankte voor de moeite, wel ke hij zich heeft getroost om het muzikale peil zoo hoog op te voeren, dat het schitterende succes in den Haag kon worden bereikt. „U heeft, zeide zij, het ons wel erg lastig gemaakt, maar er stond voor O.K.K. heel wat op het spel. Wij hadden tot taak onzen wis selbeker te verdedigen, welke we vorig jaar hadden veroverd. We mochten ons daarom dit jaar niet te vreden stellen met alleen een eersten prijs, maar trachten zoo mogelijk de prestatie van het vorig jaar te overtreffen. En daar kwam heel wat voor kij ken. Veel, zeer veel heeft U van ons gevergd, avond aan avond liet U ons repeteeren, maar het is ons nooit te veel geweest. We wisten maar al te goed, dat het zoo moest gaan, wilden we succes hebben. Wederom heeft de uitslag onze en ook uwe verwach tingen overtroffen. Wat we hadden gehoopt is ge beurd. We hebben de beste prestatie geleverd en voor de tweede maal beslag gelegd op de eerepalm, den wissel beker. Mijnheer de directeur, het moet U wel een groote voldoening zijn geweest op deze wij ze uw werk beloond te zien. Wij zijn het er alle maal over eens, dat we deze successen, waar we zoo reuze blij mee zijn, slechts aan U hebben te danken. Zonder Uwe bekwame leiding hadden we het nooit zoover gebracht. We zijn dankbaar voor hetgeen gij thans weer voor ons heeft gedaan. Mag ik U daar om namens de club dit cadeau overhandigen? (een prachtige barometer). Spreekster betrekt dan ook de echtgenoote van den heer Jongkind, die helaas niet aanwezig kon zijn, in de hulde en overhandigt namens de club een bloemenmand. Een langdurig oorverdoovend applaus volgde op deze toespraak. De heer P. Bruul neemt dan de dirigeerstok ter hand en laat ter eere van den gehuldigde door de club de Triumph-Marsch spelen. De heer Jongkind spreekt woorden van dank uit voor deze onverwach te huldiging. Vervolgens treden op de heeren Tholen en van Lier, de welbekende radio-zangers en voordracht kunstenaars. Deze bekende artisten vulden met groot succes den geheelen verderen avond en hebben zeker aller verwachtingen ver overtroffen. De geheele zaal leefde met hun mee. Er is hartelijk gelachen, zoo zelfs dat soms ware lachsalvo's losbarsten en de aan wezigen zullen O.K.K. zeker dankbaar zijn voor deze genotvolle avond. Tot slot spreekt de heer Jongkind de aanwezigen in goed gekozen woorden toe en sluit dezen feest avond. welke met bal werd besloten. VERKOOPING Zaterdagavond had alhier in hotel „Het wa pen van Wieringen van den heer Jb. Duynker een openbare verkooping plaats krachtens art. 1223 B. W. van een woonhuis, erf en aanbehoo- ren D. 1772 groot 3.18 aren in de Kuil te Wes- terland, eigendom van W. Knol. Kooper werd den beer G. Koorn P.Jz. voor 540.— ARBEIDERS TOONEELVEREENIGING „BERGEN". „Onder één dak", tooneelspel In drie be drijven, van J. Fabricius, in de Rustende Jager. Een dankbaar stuk om ten tooneele te voeren, om dat het gegrepen is uit het leven van alledag en daarom zoo oprecht waar is. Maar ook een stuk, dat juist door z'n eenvoud en natuurlijkheid hooge eischen stelt aan speelsters en spelers. Immers, van bestudeerde pose mag geen spra ke zijn; van charge nog veel minder. Dat de Arbeiders Tooneelvereeniging „Bergen" het heeft aangedurfd dit tooneelspel als afsluiting van het speelseizoen op te voeren, bewijst in de eerste plaats, dat de bekwame regisseur, de heer B. C. Loe vens zijn menschen voldoende kent, om er iets goeds van te verwachten en voorts, dat de leden der vereeni ging zelve zooveel zelfvertrouwen en durf hebben, om er niet tegen op te zien, iets te wagen ook. Dat hebben we trouwens al bewezen gezien met de op voering van Heijerman's spel van de zee. De inhoud is simpel en zeker niet gezocht. Het is feitelijk het strijden en worstelen van den in zijn trots gekrenkten starren boer, die niet wijken wil, als hij meent, dat de eer van den boerenstand met voeten is getreden en er een smet is geworpen op z'n naam, omdat zijn zoon Wolter getrouwd is met een „wufte stadsche madam". Maar als dan de boer, verstooten door z'n anderen zoon, den schijnheiligen Jacob, eindelijk inziet, dat Wolter's vrouw, Dora, een hartje heeft van goud, dan breekt de ijskorst die zijn hart omsluit; ontdooid als deze is door de warme liefde van zijn miskende schoondochter. En het wordt „eind goed, al goed onder één dak! Van dit eenvoudig gegeven heeft Jan Fabricius een mooi geheel gemaakt; hij heeft er tal van waarach tige .levenswaarheden in verwerkt .en .slaqgde .er .in HOOFPRIJZEN STAATSLOTERIJ VAN HEDEN. f 25.000 15822. SPANJE. MIJNWERKERS ZETTEN VOOR EIGEN REKE NING BEDRIJF VOORT. Leon, 21 April (Reuter). De mijnwerkers van' de .Santa Lucia"-mijn hebben besloten met ingang van morgen het bedrijf voor eigen rekening voort te zetten. De eigenaren wenschten het bedrijf stil te leggen, aangezien zij met groote voorraden zitten, waarvoor geen afzetgebied te vinden is. BOODSCHAP VAN ROOSEVELT AAN DE „DOCHTERS VAN DE AMERIK. REVOLUTIE." Washington, 21 April (A.N.P.) In een boodschap aan de „Dochters van de Amerikaansche Revolutie" wier congres gisteren is geopend, verklaart Roose- velt, dat de Vereenigde Staten voort zullen gaan met hnn pogingen een overeenkomst tot internationale vermindering van de bewapening tot stand te bren gen .De Ver. Staten zuilen hun bewapening niet versterken, tenzij ze hiertoe worden gedwongen. De president betreurt, dat de geest der wereld nog niet gericht is op ontwapening. Het Amerikaansche bewa peningssysteem is alleen gericht op verdediging, voor agressie is geen plaats in de Amerikaansche politiek. Vervolgens bespreekt de President de komende Pan-Amerikaansche conferentie te Buenos Aires. De Vereen. Staten wenschten, dat wat hier werd be reikt, overal zal worden bereikt. Tenslotte verklaart de president, dat de Vereen. Staten vast blijven honden aan de Internationale verplichtingen overeenkomstig de gesloten verdragen TERUGTOCHT VAN DE NEDERLANDSCHE AMBULANCE. ADDIS ABEBA, 21 April: Alle overgebleven le den van de Nederlandsche en Britsche ambulances, zijn vannacht te Addis Abeba gearriveerd. De Brit sche ambulance heeft drie leden van de Nederland sche ambulance, o.a. dr. Veeneklaas gered, die ter nauwernood nabij Kworam aan de voorhoede van het Italiaansche leger ontsnapten. Zij waren genoodzaakt hnn vrachtauto in den steek te laten en den tocht per muildier voort te zetten. SOWJET RUSLAND. Slecht weer in het gebied van Franz Joseph-land. MOSKOU, 21 April (A.N.P.) Volgens hier ontvan gen berichten heerscht in 't gebied v. Fr. Josephland en Kaap Verlangen nog steeds slecht weer, waar door de vlucht van Vodopianof wordt opgehouden. De vlieger bevindt zich op het Hochstaetter-eiland. De leden van de bemanning maken het goed en ko men niets tekort. z'n personen op rake wijze te teekenen. De typeering dier personen en het uitdragen van die waarheden liet hij aan hen over, die het stuk opvoerden. Wij willen niet verhelen, dat de Arb. Tooneelver- eeniging „Bergen" van Fabricius' stuk iets zeer goeds heeft gemaakt, al dienen wij dat spreekt vanzelf bij onze beoordeeling den maatstaf van het dilet tantisme aan te leggen. De rol van den ouden boer werd vertolkt door den heer H. Poldervaart en hij deed zulks op bewonde renswaardige wijze. Hij speelde ingetogen en toch sterk; hij wist de fijne trekjes steeds weer opnieuw naar voren te brengen, zonder er al te veel nadruk op te leggen. En hij vermeed ten volle iedere zweem naar overdrijving. Een prachtig type van een gebrekkigen, afgeleef- d>en arbeider; eerst onverzettelijk in z'n hart, vasthou dend aan z'n bekrompen begrip van fatsoen, met een ijzeren wilskracht; later bezwijkend voor de liefde en genegenheid welke hem ten deel vallen en welke hij aanvaardt zooals een kind een liefkoozing van de moeder. In III heeft de heer Poldervaart ons volkomen ge vangen en wij hebben ons niet kunnen onttrekken aan een zekere ontroering welke zich toen van ons meester maakte. In dit laatste bedrijf en speciaal in de verzoenings scène tusschen vader en schoondochter, was ook mevr. G. v. d. Aarde voortreffelijk. Ook zij heeft toen ten volle aangevoeld, dat iedere zweem naar het gewild dramatische in ernstige mate schaden zou. Trou wens, mevr. v. d. Aarde heeft gedurende het geheele stuk knap spel gegeven, al zouden wij haar nu en dan nog wat losser en ongedwongen willen zien. Reeds in I, in het tcte-a-tête met haar man toonde mevr. v. d. Aarde een juist begrip van haar rol te hebben. Wolter, de man van Dora, werd uitgebeeld door den heer J. v. d. Vliet en hij deed dit, zooals we dat van hem gewend zijn, n.1. op zeer goede wijze. Bijzonder gelukkig was zijn opkomen in I en de manier waarop hij innerlijk worstelde in zijn strijd tusschen de lief de voor zijn vrouw en die voor zijn vader. Zijn stille spel dus! Jacob, de andere zoon van den boer werd gespeeld door den heer G. Smit. Hij had zich een kostelijk type gemaakt van een streng orthodox onderwijzer en wisselde in z'n spel goede en slechte momenten met elkander af. Het best vonden wij hem in II ge durende de familie-réunie en later in III bij het op- eischen van zijn erfdeel. Zijn spel echter was tezeer bestudeerd om in alle opzichten waar te zijn, voor al zijn taal was te stroef en te gedragen. Lena, Jacob's vrouw (mej. L. Hart) en Anne, de dochter van den boer (mej. N. Ham), maakten geen 'van beide een sterke indruk en Liesbeth, de andere dochter van den boer (mej. M. Nieuwenhuis) ver vulde haar kleine rol naar behooren, hoewel er ook van haar veel meer kracht had kunnen uitgaan. Haar stille spel in II viel te loven. De heer M. Cornelissen als notaris, heeft ons ook ditmaal niet ten volle kunnen bevredigen. Wij had den meer actie en meer soeplesse willen zien. We hebben Jan den Smid (de heer P. J. de Haan, als gast) als het laatst bewaard, omdat deze rol zoo Teheel valt buiten het kader der overige. Jan is de man met een dieper zieleleven, die geleerd heeft de wereld te bezien van den kant waar de zon schijnt, al dreigt een sombere wolk zoo nu en dan het licht te verduisteren. Maar Jan is ook iemand die de gave bezit, zijn medemenschen scherp te zien en raak te beoordeelen. Wars van alle conventie, komt hij eer lijk ,en oprecht voor .z'.n meerling .uit en plaatst -z'n SOVJET RUSLAND. HET BEZOEK VAN DEN NOORSCHEN MINISTER AAN MOSKOU. MOSKOU, 21 April: (A.N.P.): De volkscommissa ris van buitenlandsche zaken, der Sovjet Unie, Lit- winof, heeft gisteravond ter eere van den Noorschen minister van buitenlandsche zaken, Koht een diner aangeboden. Aan dezen maaltijd zaten voorts aan verschillende leden van den raad van volkscommissarissen. Litwinof verklaarde in zijn tafelrede o.m.: het is ons een bijzondere vreugde de ontwikkeling der vreedzame betrekkingen tusschen de beide landen te releveeren. Juist op dit oogenblik, nu de internati onale toestand zoo buitengewoon gespannen is, en bij alle oprechte aanhangers van den vrede gegronde ongerustheid bestaat, en niet alleen het gevaar voor schending van den vrede toeneemt, doch ook de mid delen dit gevaar te bezweren, dreigen vernietigd te worden. Hij zeide er van overtuigd te zijn, dat datgene, wat in den laatsten tijd zulke ongelukkige gevolgen heeft te weeg gebracht in de eerste plaats het re sultaat is van het feit, dat de volken der wereld niet in staat waren de ontwapeningsvoorstellen, wel ke gij hun deed, aan te nemen en te verwezenlijken. Wij hebben zoowel moreele als materieele ontwa pening noodig en op deze beide gronden geloof ik aan een vriendschappelijke samenwerking tusschen onze beide landen. De Sovjet-Unie wordt bij haar buitenlandsche politiek uitsluitend geleid door de belangen van de veiligheid van den vrede. Ik weet dat het Noorscbe volk en zijn regeering oprecht geinteresseerd zijn bij de handhaving van den vrede. Het wederzijdsche be. grip en de collectieve actie van alle vrienden van den vrede krijgen thans een zeer bijzonder belang. Minister Koht verklaarde in zijn antwoord, dat de de Sovjet-Unie en Noorwegen bij het werk van de georganiseerde verdediging van den vrede vereend zijn. TOESTAND IN PALESTINA VERBETERD. Jerusalem, 21 April (A.N.P.) In een officieel te Jaffa gepubliceerd communiqué, wordt medegedeeld dat de toestand is verbeterd. Het aantal slachtoffers van de onlusten bedraagt 5 Joden gedood en 26 gewond. 2 Arabieren gedood en 32 gewond, In een vergadering te Haifa besloten de Arabieren Woensdag in staking te gaan voor een onbepaalden tijd. DE OORLOG IN ABESSINIë. GROOTE SLAG IN HET NOORDEN. ADDIS ABEBA. 21 April (A.N.P.) Aan het Noor delijk front wordt op het oogenblik een groote slag geleverd. Nadere bijzonderheden ontbreken nog. rake opmerkingen steeds op het juiste oogenblik. Jan den Smid brengt de vroolijke noot in dit gebeuren. Een prachtkerel. En die prachtkerel werd door den heer de Haan magnifiek' uitgebeeld, met talent en met veine. Hij accentueerde, waar dit noodig was en was bescheiden, zoo zulks gewenscht bleek. Éénmaal vergreep bij zich aan onnoodige charge, n.1. in II, toen hij Jacob en z'n vrouw de deur wees. Dat had hij waardiger moe ten doen. Maar overigens niets dan lof. Tusschen de spannende oogenblikken welke door de zaal ten vol le werden medegeleefd, heeft hij keer op keer har telijk doen lachen. Het woord van dank en hulde aan het slot der voorstelling door den heer Poldervaart tot den heer de Haan gericht, was dan ook volkomen verdiend. Jammer, dat niet meer menschen deze goede op voering hebben medegemaakt. ANNA PAULOWNA BREEZAND. R.K. Tooneel. De R.K. Tooneelvereeniging, die Zondagavond een uitvoering gaf in de zaal van den heer Jb. Borst, had zooals gewoonlijk, niet over belangstelling te klagen. De zaal was geheel bezet, toen de heer Ligteringen tot de aanwezigen, waaronder ook de pastoors Ver- hoeff en Van der Eem, een welkomstwoord sprak, de donateurs dankte voor hun steun en anderen op wekte ook dien steun aan de vereeniging te verlee- nen door donateur te worden. Het stuk, dat voor het voetlicht gebracht werd, was „Truusje Meijer", een vroolijk spel in drie bedrijven. Nu, al was de in houd van weinig belang, vroolijk was het en leven dig ook! Vooral het eerste bedrijf, waarin de lapjes koopman Meijer, liquidatieuitverkoop houdt. Toen was het een voortdurend komen en gaan op het too neel en een drukte, dat het den toeschouwers wel eens duizelde en de spelers bijna geen tijd genoeg hadden behoorlijk door de deuren op te komen en weer af te gaan. (Van deuren gesproken: er was ge zorgd, dat een behoorlijke achtergrond zichbaar was als de middendeuren open waren, maar we zouden willen aanraden voortaan ook aandacht aan de zij deuren te schenken en deze zoo te openen, dat de toeschouwers ook dan niet in de ruimte achter de coulissen kunnen zien). Ook in de andere bedrijven en vooral in de tooneeltjes waarin de vrouw van den ex-lapjesman probeert haar man op te voeden tot een „waardig" bewoner van den deftigen singel en Meijer zooveel heeft uit te staan van de hem onge makkelijk zittende kleeding, was handeling genoeg. Niet minder dan twaalf personen speelden in het stuk en natuurlijk kan men dan bij een dilettanten- vereeniging niet verwachten, dat alle rollen even goed bezet zijn. Maar de vertolking in zijn geheel was zoodanig, dat de vroolijkheid goed tot haar recht kwam. Het publiek schaterde het meermalen uit om aardige gezegden en koddige situaties. Het liet zich dan ook niet onbetuigd en beloonde de spelers aan het einde met een daverend applaus. DEN HELDER HET NIEUWE NÜTSSPAARBANK-GEBOUW De voorbereidende werkzaamheden voor den bouw vanhet nieuwe kantoor der Nutsspaar- bank zijn thans zoo ver gevorderd, dat gisteren de eerste der 157 palen in den grond is geheid, onder belangstelling van de zijde van bet Spaar- b&nkbestuur en deT Directie.

Schager Courant | 1936 | | pagina 8