T uinbouwvereeniging De Toekomst' Banne Haringhuizen. Slikvenpolder. JUNI 1936 een gevaarlijke maand. ff •- zuidscharwoude. De tuinbouwvereeniging „De Toekomst" vergaderde Maandagavond ten lokale van den heer Kuilman on der voorzitterschap van den heer S. de Boer, die ha de aanwezigen hartelijk welkom te hebben gehee- ten, de op de jaarvergadering aanwezig geweest zijn- die leden 'n welgemeend woord van dank bracht voor de spontane wijze, waarop het cadeau aan de beide jubilarissen (25 jaar bestuurslid) is gegeven. In het bijzonder is deze vergadering belegd voor de -behan deling van den Beschrijvingsbrief der L.G.C. Hij hoopt op aangename besprekingen in het belang van den .tuinbouw. De uitvoerige notulen van de vorige bijeenkomst Werden voorgelezen en ongewijzigd vastgesteld. Als lid van de zetkoolcommissie werd in plaats •van den heer P. van Twuijver aangewezen de h9er S. de Groot. Aan den Plantenziektenkundigen Dienst werd een Jaarlijksche subsidie van 15 toegekend. Van de L.G.C. was een schrijven ingekomen, waar bij werd meegedeeld, dat het aantal afgevaardigden 1 op 10 mag zijn, dat het presentiegeld wordt be paald bij maatstaf van 1 op 20. Een 5-tal leden werden daardoor nog aangewezen om de vereeniging met het Bestuur op de alg, vergadering der L.G.C. te (vertegenwoordigen. Voorzitter doet daarna eenige mededeelingen aan gaande den „luizensteun". We vermelden hiervan, dat ongeveer f530.000 van de toegezegde f800.000 voor Noordholland zal worden bestemd. Voorloopig zal aan de 600 tuinders, die er voor de L.G.C. in aanmerking komen, 20 pet. worden uitgekeerd van het verschil in inkomsten *34'35 en '35'36. Later zullen daar •waarschijnlijk nog wel enkele procenten bij komen. Geconstateerd kan worden, dat de steun niet mee valt. Bij de behandeling der rekening van de L.G.C. maakt de heer De Geus de opmerking, dat deze ver gadering zoo laat wordt gehouden, daar het nu niet oneer mogelijk is eventueels opmerkingen tijdig ter kennis van den penningmeester te bnengen. De voorzitter zegt, dat dit nog kan; bovendien hij had geen tijd, eerder te vergaderen. De heer C. de Boer Wz. maakt aanmerking op de eenmalige emballage. Voorzitter licht toe, dat deze in werkelijkheid niet sluit. Er is waarschijnlijk embal lage niet teruggezonden of zoek geraakt Dezelfde maakt ook aanmerking op de boeking, dat de betaling der oude schuld onder de baten is ondergebracht Voorz. antwoordt dat dit niet onder de baten komt, doch bij de ontvangsten in de reke ning. De heer P. de Geus vraagt naar de contributie voor 'de veilingen. Dit zal aan den penningmeester wor den gevraagd. De heer P. de Geus vindt, dat de reserve niet klopt. De winst wordt bij de reserve gevoegd, zoodat die f250 hooger zou moeten zijn dan ze op de balans (voorkomt. De voorzitter zaJ het onder de aandacht van den penningmeester brengen. De Algemeene Vergadering zal het volgend jaar te Broek op Langcndijk worden gehouden, zooals het Bestuur voorstelt. Daarna volgde de behandeling van de voorstellen voor de Algemeene Vergadering Het voorstel van het Bestuur, om de toegezegde f600 's jaars gedurende 40 jaar aan het Westfriesche kanalenplan wel te ver strekken, lokte nog al wat bespreking uit. Het Be stuur wees' er in zijn toelichting op. dat een com missie een onderzoek had ingesteld op het kantoor van den heer Reigersberg naar de voorbereidende werkzaamheden en daarbij is het gebleken, dat zelfs reeds in 1931 het geheele plan Huigendijk-Ümval in kaart was gebracht, maar dat door verschillende oqr- zaken, onteigening, enz., er zooveel later aan begon nen is. Verschillende besprekingen werden hierover ge voerd. De vraag ging er vooral om, of men moreel en wettelijk verplicht is, nu aan de voorwaarde niet is voldaan, aan de betaling te voldoen. De meeste sprekers waren van die noodzakelijkheid niet over tuigd, vooral nu de tijdsomstandigheden zoo slecht zijn. Bij hoofdelijke stemming werd uitgemaakt, dat imen zich tegen het voorstel behoort te verklaren en -mocht het voorstel onverhoopt worden aangenomen, ininder te betalen of uitstel te krijgen, zoolang het voor den tuinbouw zoo slecht blijft. Bij een volgend voorstel van het Bestuur wordt het noodzakelijk geacht, dat art 17 van het veilingregle ment en art. 3 der 'statuten wordt gehandhaafd, be houdens een enkele uitzondering, en door de leden naar behooren wordt nageleefd. Dit voorstel wordt gedaan uit overweging, dat het vorige jaar nogal belangrijk veel grbenten door de aangesloten leden naar een andere veiling zijn gebracht, wat toch in direct afbreuk doet aan eigen organisatie en bestaans mogelijkheid. Het bestuur doet zooveel als in zijn vermogen is, om niet tot verhooging van het veilings percentage te moeten overgaan, zoodat het ook de plicht der leden is, om eigen organisatie te steunen en niet door de. een of andere omstandigheid zijn producten naar 'n andere veiling te sturen. Men heeft rechten, maar daartegenover ook plichten. De vergadering verklaarde zich hier voor. De heer weinig kans op succes naar een speld in een hooiberg kunnen zoeken". i,Maar u hebt in ieder geval het goede voorge had", zei Cicely, en het is uw schuld niet dat, u niet slaagde". Sir Charles hief de hand op. i,Ik ben nog lang niet aan het eind, Cicely, Toen kwam de afrekening met Eustace Bennett Hij was de openbare aanklager, toen ik terecht stond voor het Hof in Chelmsford. Eustace Ben nett haatte de Melrose's al even erg al ieder an der in de omgeving en hij liet geen draad aan mij goed. Cicely, ik heb er naar gesnakt, om dien man aan mijn voeten te zien, vernederd in hot stof! Maar ik slaagde er niet in'» hij was onbe reikbaar voor mijn wraak in de hooge positie, die hij bekleedde en nog bekleedt. Toen nam ik, in zijn plaats, den zoon. Ik liet Richard Bennett er op een gemeene manier in loopen en toen hij geen uitkomst meer zag, hing hij zich op in zijn cel Nog was ik mijn verdwaasdheid niet te boven Er was een man, Brownson geheeten, die des tijds ook deel uitgemaakt had van de jury, en van wien ik wist, dat het wedden hem in het bloed zat. Op die slechte eigenschap van Brown son speculeerde ik. Ik slaagde er in„ hem geld te doen nemen uit de kas van de zaak, waar hij in betrekking was; ik liet hemalles zetten op het paard, waarvan ik de zekerheid had. dat het zou verliezen. Hij smeekte mij, om hem te redden, en ik vond er een genot in, hem meedoogenloos te vertellen, hoe hij in de val was geloopen. Brown son zag in, dat alles voor hem verloren was, en hij verdronk zich. Cicely, had Ramsay niet het De Geus bepleitte echter een soepele toepassing, of schoon hij ook van oordeel is, dat paal en perk wordt gesteld aan de wijze, waarop tegenwoordig door velen wordt gehandeld. Verder stelt het Bestuur voor om ook het product andijvie onder het verplicht veilen op te nemen. Nu de teelt van dit product belangrijk is toegenomen, moet de aanvoer geconcentreerd worden op één ver koopplaats, en dat is de veiling. Bezwaren tegen verplicht veilen zijn bij ieder product gehoord en telkens is het meegevallen. Het bezwaar, dat de an dijvie voor de fabrieken gebonden moet zijn, is niet ernstig, daar het niet verboden is om ze te binden. Nu de andijvie zoo'n belangrijke teelt is geworden, behoort er ook meer aandacht aan'het product te worden geschonken. De Voorzitter bepleit ook dit voorstel aan te ne men. Vooral in verband met regeeringsmaatregelen is dit noodig. Het is een product, dat werkelijk ge veild moet worden. Uit de vergadering komen stem men voor en tegen. Bepleit wordt, de andijvie in goe de conditie aan te voeren, dat is de eerste winst. De vergadering gaat ton slotte met het voorstel ac- coord, ofschoon er dc nadruk op wordt gelegd, dat de voorschriften worden gemaakt door menschen, die weinig van het artikel af weten. Zoo noodig zal de regeering om vrijstelling worden gevraagd. Dan stelt het Bestuur nog voor om de goedge keurde aardappelen ook onder het verplichte veilen te brengen. Tot nu toe is dit niet geschied. Op grond van de overwegingen van de ver. Óns Begin te O ter- leek, die den wensch van verplicht veilen ook voor dit product heeft te kennen gegeven, is het Bestuur ook op grond van de voordeelen, aan het verplicht veilen in 't algemeen verbonden, tot dit voorstel ge komen. Voorzitter deelt mee, dat, wordt di^ voorstel aan genomen, dit provinciaal zal moeten worden vastge legd. Gewenscht wordt bet geacht, den handel niet te laten te beginnen vóór October en tot bijna den poterstijd toe. De vergadering geeft den afgevaar digde vrij mandaat, ten einde te vernemen, wat hier omtrent op de algemeene vergadering zal worden naar voren gebracht. Met het Bestuursvoorstel, Inhoudende dat voor het aanvoeren aan de veiling van wmterkool, door de tuinders moet worden ingestaan voor het juiste ge wicht, op het veilingbordje vermeld, kon de vergade ring zich niet vereenigen, ofschoon de voorzitter mee deelde, bij de vciiing te Warmenhuizen inlichtingen omtrent den gang van zaken te nebben ingewonnen, waar die zaak op deze wijze goedl oopt Het voorstel van De West, om ter bevoegder plaat se aan te dringen om verlaging der hoogste salaris sen en presentiegelden bij het Hoogheemraadschap Noordh. Noorderkwartier, lokt eenige besprekingen uit, die de noodzakelijkheid bepleiten, te voldoen aan den wensch, w.elke in het voorstel naar voren wordt gebracht. De vergadering vereenigde zich met het voorstel van Groentecultuur te Broek op Langendijk, om er te bevoegder plaatse sterk op aan te dringen, dat de tuinbouwcommissie uit de L.C.O, de bevoegdheid wordt verleend, een extra-teeltrecht te verstrekken, zulks na gehouden overleg met de districts-commis- sies, aan de bedrijven, welke door de teeltbeperking dermate zijn getroffen, dat hun bestaan als tuinder in gevaar komt. Ten slotte stelde De West te Koedijk voor, er hij de Prov. Staten van Noord-Holland op aan te dringen, een studiecommissie voor het cultuurvraagstuk in de provincie in het leven te roepen. Het Bestuur verklaart zich tegen dit voorstel, om dat het vraagstuk van de ziekten in de gewassen terdege de aandacht van Prov. Staten heeft, die ook haar medewerking hebben verleend voor de inten sieve bestrijding daarvan. Om door wisselbouw nieu we cultures in te voeren, kan men zich direct wen den tot den tuinbouwconsulent, dio den tuinbouw ten allen tijde ten dienste staat. De voorzitter deelt in dit verband mee, dat men reeds begonnen is met het voorbereiden van de proe ven voor bestrijding. De vergadering vereenigt zich met het prae-advies van het Bestuur. De heer Muller doet daarna eenige mededeelingen aangaande proeven, welke zullen worden genomen tegen bestrijding van enkele plantenziekten, als schurft bij de aardappelen, knolvoet, draaihartig- heid. Bovendien brengt hij dank aan den heer Malle- kote voor de groote diensten, bij de ontsmetting van zaden verricht. De heer P. de Geus dringt aan, om, mochten de tuinders nog eens worden opgeroepen, om briefjes in te vullen, zooals voor den misoogsisteun, dat de vragen wat duidelijker worden gesteld. Er zal aan dacht aan worden geschonken. Dezelfde wijst op de voorbarige mededeelingen van voormannen, dat er nog steun zou komen, terwijl dit niet het geval is geweest. De voorzitter zegt, dat het moeilijk is, ietó omtrent den steun van te voren te zeggen, het is veel moeilijker dan b.v. voor tarwe, waarvan men weet, hoeveel men uitbetaald krijgt. Er was echter eenigszms op gerekend. Daarna sluiting. Vergadering van Stemgerechtigde Ingelanden op 20 April 1936, ten huize van den heer II. Zwagerman te Haringhuizen. Aanwezig 6 Ingelanden. Voorzitter de heer W. Kooijman Jr., Secretaris de heer H. C. Kooij. Voorzitter opent de vergadering met een woord van welkom, waarna de notulen van de vergadering van 15 Maart 1935 worden gelezen en onveranderd goedgekeurd en geteekend. Ingekomen is een Prov. Blad met de mededeeling dat de Wegenschouw niet steeds is gehouden. Met deze mededeeling zal rekening worden gehouden. Tot leden der Commissie beiast met het nazien van de rekening worden benoemd de heeren J. Nagel hout, G. Bood en Jac. van Wachendorff van Rijn. Alles wordt in goede orde bevonden en de reke ning wordt overeenkomstig het advies van de com missie vastgesteld in ontvangst op f3134.38, in uitgaaf op f 2298.29, alzoo met oen batig saldo van f 836.09. De begrooting wordt vervolgens vastgesteld in ont vangst en uitgaaf op f2927.10, met een omslag van f6.per H.A. en een post voor onvoorzien van f547.69. Voor eenig onderhoud van den weg wordt besloten prijsopgave te vragen aan het Hoogheemraadschap voor de levering van steenslag. De rondvraag levert niet op, waarna de vergade ring onder dankzegging wordt gesloten. Vergadering van Stemgerechtigde Ingelanden op 20 April 1936, ten huize van den heer H. Zwagerman te Haringhuizen. Aanwezig: 8 Ingelanden. Voorzitter de heer W. Kooijman Jr., Secretaris de heer A. Wiedijk. Voorzitter opent de vergadering met een woord van welkom, waarna de notulen van de vergadering van 15 April 1935 worden gelezen en onveranderd goedge keurd en geteekend. Medegedeeld wordt, dat pl.m. 1200 M. slootwerk is uitgevoerd en tot genoegen van het bestuur is opge leverd. De heer D. P. Timmerman vraagt, of het in de be doeling ligt met slootwerk door te gaan. Voorzitter zegt, dat dit wel de bedoeling ls, doch dan voor den dienst 1937. Een Prov. Blad met betrekking tot Wegenbouw, wordt voor kennisgeving aangenomen, daar de polder geen wegen in onderhoud heeft volste recht, mij een schurk, een moordenaar te noemen?" Zij huiverde. „U hebt zoo gehandeld, omdat u een groot onrecht is aangedaan", sprak zij na een korte, drukkende pauze. „Zelfs advocaat Ramsay, die u toch werkelijk niet goed is gezind, vond nog verontschuldigingen voor u. Ik ben wel de aller laatste. die zich het recht mag aanmatigen, u te veroordeelen U bent altijd zoo goed voor me ge weest". „Cicely", zei Sir Charles, het hoofd schuddend „ik weet nu, dat er geen verontschuldiging voor mij mogelijk is. Want vóór ik begon, hen ik ge waarschuwd, niet eens, maar herhaaldelijk, om van mijn onzinnige wraakplannen af te zien. Ik ben overtuigd, dat die menschen het goed met mij meenden, maar ik dacht het toen beter te weten en ik sloeg hun waarschuwingen in den wind. Wat geeft het me nu, Cicely, of ik zeg, berouw te hebben over alles, wat ik gedaan heb? Dit is mijn straf geworden: dat ik het aange richte kwaad nooit meer zal kunnen herstellen En, Cicely, misschien lijd ik méér, in ieder geval langer dan degenen, die mijn slachtoffer ge worden zijn. Ik heb het verdiend. Vroeger lachte ik er om, als er van een hel gesproken werd ik vond het een geschikte bedreiging, om stoute kinderen zoet te honden In Newgate leerde ik haar kennen, naar ik dacht. Maar, groote God. die hel was ten slotte nog een hemel, vergeleken bij hetgeen ik nu moet doormaken!'" Hij stond op en wandelde rusteloos door het vertrek. „Oom Charles", zei Cicely, in een behoefte, hem te troosten, „gelooft u werkelijk, dat er wel Ingekomen is een schrijven namens het bestuur van den polder Schagerwaard, met betrekking tot het bemalen van eenige perceelen door Schagerwaard, welke gelegen zijn in den Slikvenpolder. Meegedeeld wordt dat zich eenige moeilijkheden voordoen bij het betalen van de vergoeding voor die bemaling. De medewerking van Slikvenpolder wordt ingeroepen. De vergadering is van meening, dat de betreffende perceelen door Slikvenpolder bemalen kunnen worden en wanneer bemaling gewenscht wordt door Schager waard, dan is dat een zaak van de Ingelanden zelf. Besloten wordt geen verdere stappen te doen. Tot leden der commissie belast met het nazien van de rekening over 1935, worden benoemd de heeren Jac. v. Wachendorff v. Rijn, G. Bood en A. Schouten. Alles wordt in goede orde bevonden en tot vaststel ling wordt geadviseerd. Dienovereenkomstig wordt besloten. De rekening sloot in ontvangst op f2222.08, in uit gaaf op f 2145.68, alzoo met een batig saldo van f 76.40. De Begrooting wordt vervolgens vastgesteld in ont vangst en uitgaaf op f2590.met een omslag van f 7.50 per H.A. en een post voor onvoorzien van f 35.52. De heer Timmorman zegt dat de begrooting krap is opgezet en geeft het bestuur in overweging volgend jaar rekening te houden met de mogelijkheid van uitvoering van slootwerk. Met deze opmerking zal rekening worden gehouden. Dc rietschouw wordt bepaald op 11 Juni 1936. De rondvraag levert niets op, waarna onder dank zegging sluiting volgt. Een ernstigewaarschuwing aan den Volkenbond Londen 20 April 1936 In deze politiek bewogen tijden hebben ook de Britsche astrologen een conjunctuur voor zich ontdekt. Dezer dagen kwamen zij te Londen bij een en bestudeerden ijverig de sterrenkaarten. Als resultaat van hun onderzoek waarschuwden zij den Volkenhond ernstig tegen het afsluiten van verdragen in de maand Juni 1936. Deze zouden de wereld geen zegen, doch slechts onrust brengen. één mensch op de heele groote wereld is, die niet moet blozen, als hij terugziet op het leven, dat achter hem ligt? Ik heb me een beeld ge vormd van mijn vader, jaren lang al, en ik heb hem nooit anders beschouwd, dan als een man vol van goedheid, die niets anders deed dan zor gen voor zijn kleine meisje, dat hij zoo graag aan zijn hart drukken zou, maar waaraan een wreed lot hem gescheiden hield Vergis ik me in de voor stelling, die ik mij van hem heb gemaakt?" „Je vader had maar één liefde, Cicely", ant woordde Sir Charles bewogen, „en die was jij. Hij had maar één smart die voortdurend aan zijn ziel knaagde, en die was, dat de omstandig heden hem dwongen ver van jou verwijderd te leven. Hoe verlangend zag hij uit naar het oogen blik. dat hij jou eindelijk weer in zijn armen zou kunnen nemen! Maar het heeft niet zoo mogen zijn: Je vader was een nobel man, Cicely, met een hart van goud". „En toch", drong zij aan, terwijl zij zich de oogen afwischte, „zal ook hij wel een bladzijde in aijn leven hebben gehad dat hij ongeschreven zou hebben gelaten, als hij het gekund had. Wan neer de menschen niet zoo hard voor hem zijn geweest, als voor u. dan is dat toch zijn ver dienste niet, vindt u wel?" „Je vader heeft ook zijn deel aan het leed ge had, Cicely; een veel grooter deel zelfs dan voor een man, als hij, rechtvaardig was". Zij stond op en legde beide haar handen op zijn schouders. „U hebt me al zooveel gezegd, oom Charles", fluisterde zij. „Wilt u me niet alles zeggen?" Hij schudde het hoofd. kamer van koophandel. Inschrijvingen Handelsregister 14—21 April 1936, Nieuwe zakent Anna Paulowna: H. Ebbing, Nieuweweg 8a, do» mes- en heerenkapperszaak. Bergen: Pesie's Natuurbad, Bergerweg 100, natuur, bad: „Onder de Linden" (eig H. van Poeteren), Hof-, laan 2, hotel en café. Heiloo: P. J. Potv.eer, Rijksstraatweg A 450, aan nemer. Wieringen: Tj. Riemersma, Hofstraat 56, kruide niers en drogisterijen. Zijpe: Zijper Warenhuis, Burgerbrug A 34, winkel in huishoudelijke artikelen, enz. Wijzigingen: Barsingerhorm Coöp. Boerenleenbank} bestuurfh wijziging. Oude Niedorp: C. de Reus, Verlaat 122, kleinhandel} overgegaan aan Jb. Kaas. Zuidscharwoude: Coöp. Boerenleenbank te Zuid* scharwoude; bestuurswijziging. Opheffingen: Anna Paulowna: W. de Graaf Jr., Nieuweweg 8a, lunchroom en café. Natuurlijk waarschuwden de Britsche astro logen maar niet in het wilde weg. Zij weten heel precies, waarom Juni in politiek opzicht een on geluksmaand moet zijn. De totale zonsverduis tering, die in eenige streken van de aarde in Juni zal vallen waar te nemen, zal volgens de Britsche astrologen het denkvermogen van de Europeesche staatslieden in nog grootere ver warring brengen. Het woordje „nog" is een klei ne onhoffelijkheid van de heeren astrologen. In het manifest, dat van Londen uit verbreid werd, staat ook een hoopvol iets: „Wanneer in dezen tijd geen groote omwenteling zal plaats vinden, dan gaan wij een zeer gelukkige toe komst tegemoet". Dit manifest is opgesteld door mevrouw J. Norman Rh odes, die als astrologe in' Londen een grooten roep geniet. Reeds twintig jaren lang verheugt zij de menschheid met haar prognoses. Wij betreuren, dat wij al deze voor spellingen niet bezitten en dus ook niet na kun nen gaan, in hoeverre zij uitgekomen zijn. Mrs. Rhodes raadde den Britschen staatslied- den ook aan, slechts on die dagen te werken* waarop de sterren gunstig voor hen staan. Pechvogels, die een zeer slechte horoscoop heb ben, kunnèn, indien zij dezen raad opvolgen, dus een lui leventje tegemoet zien. Overigens koes tert mevrouw Rhodes niet de hoop, dat de Brit- she politici zich aan haar raad zullen storen. In het parlement heeft men helaas geen zeer h oogen dunk van de astrologie en daarom be staat de vrees, dat een werkelijke oplossing voor de Europeesche crisis niet gevonden zal worden. Wanneer de boel dus mis loopt, dan weten wij tenminste, waaraan het ligt. Het Engelsche La gerhuis gelooft niet aan astrologische wijsheid. Overigens hebben de Britsche astrologen zich geenszins tot de Engelsche politiek beperkt. Van president Roosevelt wordt beweerd, dat hij zich in een onrustige periode van zijn leven bevond. Om dit vast te stellen, behoeft men eigenlijk geen gebruik te maken van de astrologische we tenschap. Ieder mensch kan in zijn courant le zen, dat Rooseyelt juist men zijn verkiezings campagne begonnen is. En een verkiezings strijd pleegt nu eenmaal niet rustig te zijn. (V. P. B.y Jk bied u beleefd mijn excuses aanfj Maar ik moet eraan toevoegen, dat ik me| •waarlik niet zoo kwaad gemaakt zou heb-, ben als mij op den voet had getrapt! „Ik heb je alles gezegd wat ik kon". „Toch geloof ik het niet'", hield zij aan. „Het is de waarheid". Cicely zuchtte. De armen vielen slap langs haar zijjie. „Er zijn anderen, die mij kunnen mededeelen, wat u me verzwijgt", drong zij aan. „Zij zullen het misschien anders zeggen dan umipder verschoonend, bedoel ik. U ziet zelf wel, beste oom Charles, dat ik een vermoeden heb en er is mij alles aan gelegen, dat vermoeden tot ze kerheid te brengen. Het heeft me al lang veront rust en daardoor ben ik ook zoo schandelijk te gen u opgetreden in het begin van dit onder houd. Vergeef het me!"' Zij vouwde als in smee king haar handen. „Maar, oom Charles, wanneer u zich werkelijk iets aan mij gelegen laat liggen, wanneer ik u niet onverschillig ben spreek dan! U kunt het niet beter vinden, dat ik van, anderen, vreemden, verneem, wat ik weten wil, weten moet! Wees toch niet zoo onverbiddellijk, oom Charles! Wat het ook is, zeg het mij! Ik ben geen. kind meer, al beschouwt u mij als zoo danig!" Haar laatste woorden eindigden in een korten snik: Sir Charles staarde met oogen, die niets zagen uit het venster. Na een oogenhlik schudde hij het hoofd. „Er valt heusch niets meer te vertellen, Cice ly!" sprak hij zachtjes. „Geloof me". Zij wendde zich naar de deur. „Dan moet ik gaan", zei ze toonloos. (Wordt vervolgd)

Schager Courant | 1936 | | pagina 10