Wieringermeer. Argentinië legt auto wegen aan Ernstige stakings onlusten bij Krakau 30 April Prinsessedag! Advertentiën. Marktberichten. Ontoegankelijke wildernissen worden opengelegd! Buenos Aires, April 1936 Hieronder volgen eenige bijzonderheden fmede over het groote plan van 'de Argen- tijnsche regeering, het land een uitgebreid wegennet te verschaffen, waardoor tot nog toe volkomen ontoegankelijke gebieden voor het verkeer zullen worden ontsloten. Argentinië bezit rijke gebieden, die tot nog toe hoofdzakelijk wegens het ontbreken aan goede verkeersmiddelen, voor het grootste gedeelte on bewoond waren. Hierin wil de Argentijnsche re geering thans een verandering trachten te bren gen. Binnenkort zal het land een wijdvertakt wegennet krijgen, dat de tot nog toe ontoegan kelijke gebieden moet ontsluiten om de trans portverhoudingen zoowel in het binnenland als aan de kusten aanzienlijk zal verbeteren. Naar United Press uit betrouwbare bron heeft vernomen, zullen voor de uitvoering van het programma van wegenaanleg der regeering niet minder dan 300 millioen pesos ter beschikking worden gesteld. Men is voornemens bij de uit voering van het project de allergrootste haast te maken,. Binnen twee jaren moet het geheele wegennet gereed zijn. Het belang van Argentinië bij het scheppen van een beter verkeersnet is in het bijzonder ont staan door de in het vooruitzicht gestelde con structie van een internationalen autoweg, die een directe verbinding tusschen de beide deelen van het Amerikaansche continent zal vormen. Deze autoweg zal in Canada zijn uitgangspunt heb ben. Vandaar zal hij zich langs de kust van den Pacific tot het Noordelijke deel van Zuid-Ame rika uitstrekken, om daar de Andes te kruizen en door de Argentijnsche pampa's naar het eind doel Buenos Aires te voeren. De nieuwe Argentijnsche wegen zullen tot het meest moderne behooren, van wat er tot nog toe op het gebied van wegenaanleg in een zoo uit gestrekt en dun bevolkt land is gepresteerd. Daar de Vereenigde Staten de techniek van den aanleg van groote transcontinentale auto wegen in de laatste jaren steeds meer vervol maakt hebben, heeft een Argentijnsche studie commissie onder leiding van Justinia.no Allendo Posses, een autoriteit op het gebied van wegen bouw in Argentinië, zich naar de Vereenigde Staten begeven, om daar de arbeidsmethoden en gebruikte machines, bouwmaterialen, enz. te be- studeeren. (V.P.B.-U.P.) Botsingen met de politie Warschau Te Chrzanof bij Krakau is een groep arbeiders, die bij openbare werken waren tewerkgesteld, in staking gegaan. Zij eischen loonsverhooging en verkorting van den arbeids dag. Zij hebben werkwillige arbeiders gepost waarna de politie hen door traangas vrspreidde Een deel der betoogers verzamelde zich echter opnieuw en viel de politie met steenen en revol verschoten aan. De agenten zagen zich genoodzaakt eveneens van de vuurwapens gebruik te maken Een der betoogers werd in de botsing gedood. Negen sta kers werden gewond. Verder werden veertien agenten gewond. Van zes hunner is de toestand ernstig. DE PARIJSCHE TRAMS TEN DOODE OPGESCHREVEN De Parijsche trams zijn ten doode opgeschre ven. De laatste 18 lijnen zullen binnen afzienba- ren tijd verdwijnen, om te beginnen de drukste, welke het gare de T'Est via de boulevards Stras- bourg, Sébastopol en St. Michel alsmede Avenue d'Orléans met de poort van dezen naam verbindt Ze belemmeren te ernstig het verkeer en de nieu we motorbussen kunnen wat aangaat ruimte en lenigheid van beweging tegen de daaraan te stel len eischen op. Het volgende jaar worden er 550 nieuwe in circulatie gebracht benevens vrachtwagens voor het vervoer van groente enz. naar de hallen En daar de geleidelijke vervanging van tram door bus, allereerst op de lijn naar Versailles het aan tal passagiers belangrijk deed toenemen, belooft deze verkorting van de rijtijden met een vermeer dering van de inkomsten samen te gaan. HARENKARSPE* Bij de op Woensdagavond gehouden verkooping van een woonhuis met koolschuur, staande te Oud- karspel, Woudmeer, benevens 1.15.40 H.A. weiland, liggende in de Bleekmeer, Harenkarspel, ten over staan van Notaris Hilbrand te Obdam, werden koopers van het woonhuis en koolschuur de heer C. Wagenaar te Oudkarspel voor de som van f1420 en het land de heer H. Bruin Pz. te Waarland voor de som van f1115 of 23 gulden per snees. Een mooie, doch verdiende belooning. Schipper W. Bijlsma van Medemblik, de moedige redder van het einde Febr. jl. zich in verdrinkings- nood bevindende zoontje G. te M. Meer, heeft thans door bemiddeling van Burgem. Peters van Medem blik, voor deze kranige redding, van het Carnegie Heldenfonds ontvangen een gratificatie, groot f 30. Inderdaad een mooie, doch verdiende belooning! Ongeval in de Werkverschaffing. Woensdagmiddag kregen een 2-tal personen, af komstig uit Enkhuizen en werkzaam bij de werkver schaffing in de W. Meer, bij het transport van een schuilkeet, zware vleesch- en beenwonden. Na be handeld te zijn door onzen plaatselijken medicus, werden ze daarop naar hun woning vervoerd. Opbrengst Emmabloem-collecte. De jl. Woensdag gehouden aanbieding Emma bloem heeft opgebracht voor Middenmeer f 50.83M, voor Slootdorp f24.77, voor W. Werf f9.25, totaal f 84.85/4. Voor de inzameling hadden zich belast voor M. Meer mevr. Hoogkamer en mevr. Harshagen, voor Slootdorp Zuster Schouten, Mej. N. Bakker en Mej. E. Top, voor W.Werf mej. A. Feikens, die daarvoor een woord van lof toekomt. Het geld blijft in eigen plaats en kan worden aan gewend om aan plaatselijke t.b.c.-slachtoffers finan- cieele steun te verleenen, enz. Officieele noteering Graanbeurs Wierin germeer, 29 April. Zomergerst f5f5.35, witte haver f 6.56—f 6.95, groene erwten f8.50f9.35, Karwijzaad f20.o0 f21, T.C. Voertarwe f 7.1CL Zaaikwaliteiten daarboven. Politie. Gevonden: 2 rijwielbelastingmerken. Inl. bij politie Slootdorp. Gevonden: 1 bos, pl.m. 26 meter, bindtouw en eeni ge steigertouwen. Inl. politie Middenmeer. De staking bij de werkverschaffing in de Wieringermeer. Hoewel de bakermat der staking eigenlijk is „de Wieringermeer", omdat het werk in onzen polder is neergelegd, bemerken wij hier niets van de sta kers. Wel trokken enkele keeren eenige tientallen door onze dorpen, met bestemming naar een an dere plaats. Door verscherpte politiemaatregelen, en bewaking der toegangswegen, is de toegang tot de Meer gesloten. Het koolzaad begint te bloeien. De bijenvolken, voor een groot deel reeds naar de koolzaadvelden verplaatst, beginnen dank zij de eerste bloesems, reeds met de eerste inzameling van stuifmeel. Het aantal amateur-imkers groeit nog steeds aan, zoodat, bedriegen de vooi'teekens niet, de Wieringermeer een centrum van bijenteelt wordt Ook van elders is vrij groote animo voor de Wierin- germeerhoning, dat volgens kenners een product is van „non plus ultra"-kwaliteit. Vergadering Chr. Boeren- en Tuinders- bond. Gisterenavond hield onder leiding van haren voor zitter, den heer A. C. de Graaf, in hotel Smit te Mid denmeer, de C.B.T.B. afd. W.Meer een vergadering De voorzitter heette de aanwezigen (27 leden) met een hartelijk woord welkom, waarop de notulen wer den gelezen en goedgekeurd. Ingekomen stukken. Op het door de drie landbouworganisaties verzon den adres werd een antwoord van het bestuur Holl. Brab. afd. C.B.T.B. voorgelezen, naar aanleiding van de aanvraag tot verhoogde bietengarantie. Eenigs- zins hoopgevend klonk gelukkig dit schrijven, zoo dat het met genoegen door de aanwezigen werd be groet. Behandeling schrijven W.Meer-directie over te be palen houding inzake koppelbazensysteem. De vergadering sprak zich principieel „tegen" dit systeem uit, men acht een oplossing in andere rich ting, n.1. in den vorm van arbeidsbemiddeling meer gewenscht. Behandeld werd daarna de vraag „Wat kan de organisatie voor de pachters doen"? Na uitvoerige bespreking wordt besloten het initia tief te nemen om, in samenwerking met de zuster organisaties in de W.Meer, een commissie te benoe men met het doel voor een geregeld contact met de W.Meer-directie te zorgen. Voorts werd de wensch geuit om voor de land- bouwwerkzaamheden den „zonnetijd" te doen gelden en zoo mogelijk ook de schooltijden daarbij aange sloten te krijgen. Algemeen goedgevonden. Rondvraag. De rondvraag leverde geen bijzonderheden op, waarop de voorzitter na dank te hebben gebracht voor opkomst en bespreking sloot met dankgebed. WARMENHUIZEN Men schrijft ons uit Hoofddorp: In ons nationale volksleven begint 30 April lang zamerhand onder de zoo schaarsch geworden Oran- jedagen een echt Nationale Oranjedag te worden. Heel ons volk herdenkt heden dankbaar en blijde de verjaardag van onze Kroonprinses. Nog maar twee telgen uit het oude vorstenhuis zijn ons overgebleven, maar die twee mogen zich gedragen weten door de liefde en trouw van een volk, dat God dankt voor de rijke zegeningen ons in ons Vorstenhuis reeds eeuwen geschonken. Ons Oranjehuis is weel zeer diep geworteld in ons nationale volksleven. En geen wonder. Wie onze rijke historie kent, weet, hoe dat Vorstenhuis onver brekelijk verbonden is met ons volksbestaan en onze volksvrijheden. De Vader des Vaderlands grondvestte die vrijheid en viel daardoor door moordenaai'shand. Voor de zaak der vrijheid lieten drie zijner broeders het leven op het slagveld. Zijn zonen zetten zijn werk voort en kroonden het. En als in later jaren ons volksbestaan en onze vrij heden weer bedreigd worden, is het weer een Oranje, die op de bres staat en zelfs machtige staten het hoofd weet te bieden. Geen vorstenhuis in Europa is wel haast te noe men, dat zoo innig met een volk is saamgegroeid, als het Oranjehuis met Neerlandsch volk. Onze vrijheid is gekocht met het dierbare bloed van Oranje. Beschermen wij Oranje daarom des te meer tegen ieder die het aanranden wil. Een eigen plaats in de historische ontwikkeling van ons volksleven onder de leiding Gods moet ons Oranjehuis blijven innemen. Twee edele Vrouwen uit een edel Vorstenhuis resten ons nog. Beide zijn zich bewust van de heilige tra ditie, die op Haar schouders rust en treden met vol le toewijding in het lichtende spoor der Oranjes. Het oog van heel ons volk rust op dezen dag in liefde op onze Kroonprinses, die, zoo God Haar het leven spaart, eenmaal de draagster zal zijn der sou- vereiniteit. Reeds nu heeft Zij door Haar gulle spon tane vriendelijkheid en Haar hartelijk medeleven met de nooden van ons volk, het hart van ons volk ver overd. Hierin gaat de Prinses in het lichtende spoor van haar Koninklijke Moeder en Grootmoeder. Spare God Haar lang voor land en volk en voor Haar Ko ninklijke Moedei*. ARN0LD1NA JAC0BA, Dochter van A. VERMEULEN en T. VERMEULEN—van der Horst, Den Helder, 29 April 1936. Brakkeveldweg 32. VERGADERING L.T.B. AFD. WARMENHUIZEN. Woensdagavond hield in de zaal van den heer G. J. Mosch deze afdeeling een vergadering onder voor zitterschap van den heer W. Dekker. Na de opening volgden de notulen, welke onver anderd onder dankzegging werden goedgekeurd. Behandeling agenda voor de algemeene vergadering der Centr. Veilingsvereen. De vergadering ging, wat betreft de ingediende voorstellen, aceoord met de prae-adviezen van het Centraal Bestuur. Op de rekening en verantwoording v. d. penningm. en de ingediende begrooting werden geen op- of aanmerkingen ingediend. De geestelijke adviseur hield hierna een korte in leiding over het doel en werkprogramma van de katholieke actie. Verkiezing van een lid van het Centraal Bestuur der Veiling; aftredend de heer W. Dekker (herkies baar). Met algem. stemmen is de heer Dekker herko zen. Rondvraag. De heer K. Mosch stelde de vraag of het waar is, dat contractkool voor 15 Mei a.s. opgegeven - moet worden. De voorzitter bevestigde dit, en deelde mede, dat dit een voorschrift is van de Ned. Groenten- en Fruit- Centrale te Den Haag. Op een desbetreffende vraag deelde de voorzitter mede, dat de jaarlijksche boete processie naar Heiloo gehouden zal worden in Mei en September a.s. Hierna volgde sluiting. T A N G E N D IJ E NOORDSCHARWOUDE. A.-R. Kiesvereeniging. De Kiesvereen. „Ned. en Oranje", hield gisteren avond ledenvergadering in de zaal achter de Geref. Kerk. De voorzitter de heer P. F. Slot, opent de ver- gadei*ing, na het zingen van Ps. 123:1 en het lezen van Rom. 13:1—7. Notulen onveranderd goedgekeurd. De heer F. v. Dijk brengt verslag uit van dei Ka- mei'kieskring-vergadering. Een nieuwe inleidingen-rooster wordt opgemaakt, waarvoor zich verschillende leden opgeven. De heer H, Reek houdt hierna een inleiding over „Het Gezag", op hetwelk een drukke bespreking volgt. Daar de rondvraag niets oplevert, wordt hierna de vergadering gesloten, waarbij den heer H. Reek ein digde met dankzegging. WIERINGEN Algemeene vergadering van de Ind. en Handel drijvende Middenstandsvereeniging „Wielingen' op j.1. Woensdagavond in Concordia, van den heer S. HaJfweeg. Aanwezig 45 leden. De Voorzitter opende met welkom en deelt mede, dat het in de bedoeling lag, eei*st later een verga dering uit te schrijven, maar daar morgen een dis trictsvergadering-in Alkmaar wordt gehouden, waar verschillende afgevaardigden heengaan, is reeds nu deze vergadering uitgeschreven. Dit was ook de re den, dat de convocatie wat laat aan de leden is toegezonden. De secretaris leest dan voor een reeks notulen van vorige gehouden vergaderingen, welke onver anderd worden goedgekeurd. Er is gunstig beiicht ingekomen op het verzoek om de Zwinstraat te Den Oever te doen verlichten. Tevens is bericht ingekomen van het gemeente bestuur, over het bekende verzoek betreffende hef fing leges-gelden ten laste van venters van buiten gemeenten. Hiervan is een uitvoerige beschrijving gegeven in ons blad van j.1. Zaterdag (Zie Raads- verslag Wieringen). Het bestuur is de gemeenteraad voor de genomen besluiten erkentelijk, al zijn ze nog niet goedgekeurd door Ged. Staten. De besluiten zijn echter niet ge heel genomen in dien geest als de Middenstands vereeniging dit gaarne had gewenscht. Een betaling van 25 cent per dag voor marskra mers en voor anderen dan marskramers en 1 gulden per week of korter, vindt wel algemeene bijval, doch f3.— voor hen, die langer dan een week en hoogstens voor een jaar vergunning verkrijgen, acht men te laag Wanneer iemand van buiten de gemeente hier b.v. 3 keer per week een dag komt venten, beteekent dit 2 ct. per dag. Het is in hoofd zaak de bedoeling, dat die venters bijdragen aan de gemeentelasten en de vergadering wil er dan ook nogmaals bij het gemeentebestuur op aan dringen om van die venters f25.per jaar te heffen Enkele leden, ter vergadering aanwezig, deelen mede, dat zij in den Wieringermeer- polder venten en dat zij daarvoor aan de gemeente Medemblik 50 cent per week moe ten betalen of wel f26.per jaar. Het ver zoek in den geest als bovenomschreven wordt billijk geacht. De Voorzitter deelt mede, dat dank zij de be moeiingen van den consul van den A.N.W.B., den heer O. J. Bosker, de verwijderde wegwijzers in de dorpen weer zijn herplaatst. Den Consul en de A.N.W.B. worden daarvoor dank gebracht. Bij dit punt wordt nog even stilgestaan omdat vanaf den Rijksweg geen voldoende aanwijzigingen bestaan naar de dorpen op Wieringen. Aan den A.N. W.B. zal worden verzocht daarin te voorzien, en wanneer dit niet gaat, zal getracht woi'den of de plaatselijke vereenigingen hiervoor kunnen zorgen. Hierdoor komt het werk van V.V.V. ter sprake, als mede de boomaanplanting op Wieringen. Ook hiervoor zal nogmaals een vex*zoekschrift wor den ingezonden aan de betreffende lichamen, omdat dit voor onze gemeente van zeer groot belang is. Deelname borgstellingsfonds. Over dit punt worden uitvoerige besprekingen ge houden. Wij hebben in ons blad hierover reeds veel ge schreven, en ook in het x*aadsverslag dat j.1. Zater dag door ons is afgedrukt, kan men lezen, dat de ge meenteraad heeft besloten 20 cent per inwoner bij te dragen. Het bestuur vraagt machtiging om morgen in de vergadering te Alkmaar toezegging te doen om per lid van de vereeniging 25 cent bij te dragen. Wordt goedgevonden. Het rouleersysteem. Volgt bespreking welk standpunt de vereeniging moet innemen inzake het rouleeringsysteem bij de werkverschaffing. De thans plaats- hebbende staking wordt geheel buiten de bespreking gehouden. Al was deze staking niet uitgebroken, dan zou de midden standsvereeniging toch er bij de betreffende licha men op aan hebben gedx*ongen het rouleeringsysteem niet toe te passen of voor zoover het was ingevoerd af te schaffen. Het is den middenstandei's volkomen duidelijk dat bij deze loon- of steunvermindering het hoofd niet boven water is te houden. In de heden, Donderdag ,te Alkmaar te houden vergadering, zal in dien geest gehandeld worden. Bij de bespreking over een gezamenlijke tocht naar een industrieele onderneming blijken de verlangens en gedachten nogal uiteen te -loopen* Het bestuur zal dan ook een plan ontwerpen en dat op de eerstvol» gende vergadering naar voren brengen. De rondvraag leverde nog wat stof op tot verdere besprekingen van huishoudelijken aard, waarna sluiting volgde. 4 N N A PAü10W N4 In een vergadering van „Sportlust", gehouden bi] den heer Slikker, is besloten ook dit jaar weer een Floralia- en Middenstandstentoonstellrng te hou den. Aan kinderen en volwassenen zullen daartoe weer planten ter opkweeking worden verstrekt en ook vrije inzendingen zijn welkom. Het succes, dat men het vorige jaar met de gon delvaart had, gaf aanleiding ook nu weer een wed strijd voor versierde bootjes uit te schrijven en bo. vendien besloot men nog een bloemencorso voor fietsen, enz. te organiseeren. Bouwvergunningen, B. en W. verleenden bouwvergunning aan J. Geerligs voor twee graanschuren aan den Zwin- weg en aan de N.V. „B.E.M.A.P." voor een bloemt bollenschuur aan den Kleiweg. BREEZAND. Woensdagmiddag, bij het uitgaan van de school met den bijbel aan de Zandvaart had de heer B, het ongeluk het dochtertje van den heer Simons, dat juist schuin den weg overstak, toen hij eenige fietsers passeerde, met z'n auto aan te rijden. Eigen lijk was van een aanrijding minder sprake en liep het meisje meer tegen de auto op. Het kwam op het spatbord terecht en viel, na het krachtig remmen op den weg. Het kind bekwam oogenschijnlijk geen ander letsel dan een vleeschwond aan de dij en dokter Olree, die spoedig ter plaatse was, en voorloo- pig ook geen andere gevolgen constateerde, bracht haar zelf naar het ouderlijk huis. Postduivensport, De eerste wedvlucht van de vereen. „Altijd Ver der" werd gehouden vanaf Oudenbosch, afstand 143 K.M. In concours waren 100 dieren, die om 9.45 ge lost zijn. De eerste duif is om 11 u. 58 m. 20 s. gecon stateerd en vloog 1063 m. per minuut. De laatste prijswinnende duif werd om 12 u. 32 m. 16 sec. ge constateerd en vloog 872 m. per minuut. Prijzen behaalden: G. de Boe 1; A. Liefhebber 2, 4, 9, 13 en 17; P. de Vries 3, 7, 8, 10, 14 en 18; G. v. d. Berg 5 en 11; N. Spigt 6 en 12; W. Blaauboer 15 en 19; J. Waiboer 16 en J. Peute 20. ZIJ PE SCHAGERBRUG. Ouderdavond O. L. school. Woensdagavond vergaderden, ouders en personeel in een der lokalen van het schoolgebouw. De op« komst was goed. Na opening door het hoofd der school, den heer Jaring, las de secretaris, de heer Rentenaar, de notulen der vorige vergadering. Deze werden onveranderd goedgekeurd. Hierna volgden de mededeelingen. De tandverzorging op de scholen zal niet kunnen plaats vinden, zooals men dit oor spronkelijk had voorgesteld. Alleen het eerste en tweede leerjaar zal in behandeling genomen kun nen worden. Uitvoerig is hierover in de Scliager Courant geschreven. Do voorzitter sprak zijn groote teleurstelling uit over dezen gang van zaken, maar deed een beroep op de medewerking van de ouders, om toch vooral de goede zaak te blijven steunen en de kinderen van de eerste en tweede klasse aan de tandverzorging te laten deelnemen. Er is groote kans, dat binnenkort een begin wordt gemaakt. Het aantal leerlingen der school bedraagt thans 88. Door de toevoer op 1 Mei zal dit bijna honderd worden. Op de onlangs gehouden huisvlijttentoonstelling fa schoolwerk van alle kinderen ingezonden, zooals op den voorgaanden ouderavond was besproken. Ten overvloede deelde spr. nog mede, dat in de school- voetbalwedstrijden te Schagen door de jongens de tweede prijs in de verliezersronde is gewonnen. De rekening en verantwoording van het St. Nico-: laasfeest 1935 werd door mevr. Hopman-Rezelman en den heer Nieuwland gecontroleerd. Alles werd in volmaakte orde bevonden. Daarna besprak de heer Jaring, de onlangs bij de uitgevers Van Gorcum en Comp. te Assen uitgegeven „Gids voor Oudercommissiën", geschreven door den. secretaris van den „N.O.R.O.L.Ó.", den Nederland- schen Ouderraad bij het Openbaar Lager Onderwijs, Deze gids bevat vele goede gedachten en nuttige aan wijzingen. Een tiental exemplaren werden door be langstellende ouders medegenomen en zullen zooveel mogelijk circuleeren. De rondvraag leverde weinig op. Er werd ge ïnformeerd naar het toezicht op het schoolverzuim* Hierna sluiting en bezichtiging van het schoolwerk^ SCHAGEN, 30 April. 7 stuks Paarden f 150350, 467 gelde koeien (mag.) f 80—135, 30 idem (vette) f 140—195, 80 kalfkoeien f 140—230, 20 pinken f 60—95, 276 nuchtere kalveren f 4-10, 25 Schapen f 1824, 157 overhouders f12—17, 9 bokken en geiten f6—10. 24 magere varkens 30—31 ct., 108 biggen f7—15, konijnen f 0.251.50, kippen 50 ct. SCHAGEN, Eierveiling, 30 April. 85 part. 85000 kipeieren, 10 part. 5000 eendeieren. Prijzen: kipeieren f 2.402.45, kleine f 2.25, eend eieren f 2.30—2.35, 33 kalkoeneieren f 4.05, 23 ganze- eieren f 7, 11 kievitseieren f 5. De veiling duurt voort. Zie voor voledig bericht in het nr. van a.s. Zaterdag. NOORDSCHARWOUDE, 30 April 1936. Aanvoer: 233 Kg. aardappelen: groote f 1.60, Robijn f 1.80, 14400 Kg. uien f 2.103, drielingen 60—70 ct, grove f 3—3.30. 350 Kg. peen f 6.206.90, 6800 Kg. roode kool f 10.20 —12.40, 5700 Kg. D. witte kool f 10.90—12.30. BROEK OP LANGENDIJK, 30 April 1936. Aanvoer: *2550 Kg. uien f 2.30—3.20, drielingen 60 ct. grove f 2—2.10,380, bos rabarber f 4.80, 3500 Kg. Deensche witte kool f 11.2012.60. AMSTERDAM, 29 April 1936. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 276 vette kalveren: le kw. 5258 ct, en enkele boven no teering; 2e kw. 40—50 ct., 3e kw. 32—39 ct. per Kg. levend gewicht; 107 nuchtere kalveren f3.50—6.50 per stuk; 229 vleeschvarkens, wegende van 90—110 Kg. 3940 ct., zware varkens 3839 ct., vette var kens 37—38 ct. per Kg. slachtgewicht. Marktoverzicht: vette kalveren groote aanvoer, handel voor eerste kwaliteit vlug en prijshoudend, van anderen traag en nauwelijks prijshoudend. Nuchtere kalveren gewone aanvoer, handel kalm, prijzen als Maandag. Varkens matige aanvoer, handel zeer traag en prijzen wederom iets lager, ALKMAAR, 29 April 1936 Aardappelen fl.70, andijvie f0.703, bloemkool I f U17.50,II f 69, kropsla f 1.504, koolrapen f2.30, prei fl.502.40, peterselie f2.60, postelein 55 90 ct., rabarber f2507, raapstelen f0.501.60, radijs f 0.80—1.80, selderie f2.60—3.90, spinazie 16— 25 ct. per bak, uien f 1—3, Witlof I f 4.50-6.50, 11 f 2—3.50,

Schager Courant | 1936 | | pagina 8