Raad Zuid-Scharwoude RAEI0 DE MOOISTE FOTO De raad dezer gemeente vergaderde Donderdag avond 8 uur in het gemeentehuis. Voorzitter de heer Jhr. A. L. van Spengler, Secre taris de heer G. G. Post. De heer Dijkhuizen lig,d bericht van verhindering gezonden. Op de notulen werd door wethouder Du Burck een aanmerking gemaakt over het genotuleerde over het besluit inzake het Maatschappelijk Hulpbetoon. Nadat verscheidene heeren hierover het woord hadden gevoerd, werd tot stemming overgegaan. Tegen de notulen stemden de heeren D. Bakker, P. de Geus en J. Du Burck. De notulen werden aangehouden. Voorzitter wijdde hierna eenigc woorden aan de verjaardag van H.K.H. Prinses Juliana en uitte de beste wenschen. Ontvangen is de goedkeuring op de vastgestelde veldwachtersverordening, en op de verordening op de heffing van 75 opcenten op de gemeentefondsbe lasting. Volgens het proces-verbaal van opname van kas en boeken bij den gemeente-ontvanger moest in kas zijn een bedrag van f 166.06. Dit was in orde. Aanwezig was het. verslag van de commissie tot wering van schoolverzuim, evenals dat van de keu ringskring Oudkarspel van den Vleeschkeurings- dienst. De rekening van de keuringskring vermeld de een nadeelig saldo ten laste dezer gemeente van f 93.10. Voor kennisgeving aangenomen. Vastgesteld werden eenige pensioengrondslagen van de ambtenaren der Burg. stand en van den ge meentesecretaris. B. en W. stelden voor het kohier der straatbelas ting voor het dienstjaar 1936 vast te stellen met als eindbedrag f 1448.40. Aldus besloten. Het middenstandsborgstellingsfonds. Voorzitter gaf een overzicht van de plannen om te geraken tot de oprichting van een middenstands- iiorgstellingsfonds. (Voldoende bekend). B. en W .stelden voor, een bijdrage te verleenen van f 0.15 per inwoner. De Langendijker Winikeliers- vereeniging betuigde adhaesie aan het verzoek. Het voorstel van B. en W. werd z.h.st. aangeno men. Ontslag onderwijzer. B. en W. stelden voor, den heer J. H. van den Berg met ingang van 1 Mei 1936 eervol ontslag te verlee nen aan de O. L. school alhier, in verband met het leerlingental. De wet schrijft dit gebiedend voor. De termijn zou nog een punt van bespreking kunnen uitmaken, maar de belanghebbende heeft reeds maanden lang geweten dat hij ontslagen zou worden. De heer Kramer vroeg naar het leerlingenaantal van de O. L. school. Voorzitter antwoordde dat er op 1 April 73 leerlin gen waren. Het verplichte aantal was 81 voor den derden leerkracht. Het vorig jaar was het gemiddel- delde aantal leerlingen 76^. Aldus besloten. De heer De Geus vond het een paskwil om op 30 April te komen met een voorstel om per 1 Mei te ontslaan. Voorzitter: Als u geluisterd had naar wat ik ge zegd had, was 't een paskwil om hier over te spreken. De onderwijzer had, wanneer niet tot ontslag was besloten, toch niet op 1 Mei in school kunnen zijn, volgens de wet. Namens de Oudercommissie wordt verzocht een subsidie te willen verleenen voor het vormen van een fonds voor het aanstellen van een kweekeiing met acte, wegens het vertrek van den derden leer kracht aan de O. L. school alhier door de verminde ring van het aantal leerlingen. B. en W. deelen mede, dat de meerderheid van liet college van oordeel is, dat het belang van het onderwijs niet gedoogt dat voortaan de leerlingen dezer school door slechts twee leerkrachten zullen worden onderwezen en acht het daarom voor de ge meente een plicht alle middelen aan te wenden om dit te voorkomen. Nu zij deze aangelegenheid in de allereerste plaats als een taak der gemeente be schouwt, stelt zij voor, behoudens goedkeuring van Ged. Staten, op de begrooting de noodige gelden voor deze aanstelling ,t.w. f 450, uit te trekken, subs. een subsidie te verleenen van f 300. Een lid der meerderheid wenscht hieraan de voor waarde te verbinden dat de aanstelling van den kweekeling geschiedt door B. en W., bij dc wet is tot deze benoeming het hoofd der school bevoegd. De minderheid van het college, de heer Groen gaat met dit voorstel niet accoord, omdat in het verzoek der oudercommissie alleen sprake is van een sub sidie, waarmee h.i. een tegemoetkoming wordt be doeld en stelt dientengevolge voor een subsidie van f 300 voor deze aanstelling te verleenen. Voorzitter schetste nogmaals den toestand op de school, waar na heden 2 leerkrachten voor de 7 a 8 klassen staan, hetgeen zeer moeilijk zal zijn. zoo niet onmogelijk. Het wordt een bovenmenschelijke taak Geef hem je hart en je zult beiden gelukkig zijn. Cicely droogde haar oogen. ,.Sir Charles heeft geen behoefte aan me. mé- vrouw Fenton". zei ze. „Zoudt u, zoo^ls hij deed iemand laten gaan, als je haar noodig, werke lijk noodig hebt? Natuurlijk niet! U zoudt zoo iemand met alle middelen, waarover je kunt be schikken, trachten vast te houden! Maar maar misschien keer ik naar hein terug, wan neer ik alles omtrent mijn vader ben te weten gekomen'". Mevrouw Fenton streelde Cicely over het haar „Je spreekt altijd en altijd weer over je vader dien je evenmin hebt gekend als je moeder, lief ste". berispte zij op vriendelijken toon. ,Ik res pecteer het in je. Maar drijf het niet te ver. Er is iets wat boven vader en boven moeder gaat de echtgenoot, aan wien de vrouw zich toever trouwt. Het is al in den Bijbel gezegd: dat de vrouw vader en moeder zal verlaten, om haar man aan te hangen. Wij moeten leven met de levenden, Cicely, en niet met de dooden. Je vader, wie en wat hij ook is geweest, krijg je niet terug door al je nasporingen. En weet je wel héél zeker, dat je je eigen leven niet bederft, als je in je nasporingen slaagt? Heb jij je wel eens in allen ernst afgevraagd, waarom de anderen die weten, of van wie je het veronderstelt, te genover jou zwijgen?" ..U spreekt precies als de rest", zei Cicely on willig, terwijl zij opstond. „Niemand kan mijn zaak eens van den anderen kant beschouwen!" ,En welke is die andere kant dan wel?" vroeg mevrouw Fenton. met een hand op haar schou der. „Dat het een marteling Is", riep Cicely harts tochtelijk uit, wan neer je je zelf iederen dag, ieder uur van dien dag moet afvragen, zonder er een antwoord op te krijgen: wie ben ik, waar voor de onderwijzers. In verscheidene gemeenten heeft men kunnen zien, dat dergelijke besluiten wor den genomen, zooals hier wordt voorgesteld. Voorzitter memoreerde het beroep van de ouder commissie op de burgers. Spr. apprecieerde zeer ze ker de offervaardigheid, doch moest het toch afkeü- ren dat sommigen een bijdrage zullen hebben gege ven, welke ze eigenlijk niet kunnen missen. Spr. achtte de zorg voor een kweekeling met acte 'n ge meentezaak. Wanneer men geen bijdrage uit het be lastingfonds zou hebben, zou men dit wel kunnen. Het is niet wel mogelijk om een goedkeuring te krijgen op een bedrag van de kweekeling. Een on derzoek naar de noodzaak door de minister zou spr. in het. voordcel der gemeente zien uitvallen, zoodat men 111 dc gelegenheid zal zijn de kweekeling te bezoldigen, waarin Voorz. wordt versterkt doordat men niet noodlijdend is. De heer Groen zeide dat het niet Juist is, dat de meerderheid heeft besloten subs. f 300.te ge ven, ook niet dat de minderheid f300 heeft voorge steld Spr. heeft voorgesteld f 150 subsidie te verlee nen en niet. f 300. Voorzitter zeide dat de heer Du Burck eerst niet mee kon gaan met spr.'s voorstel, om het geheele bedrag tc geven. Later voelde de heer Du Burck er wel voor. Het slot was dat de heer Du Burck zich met de voorstellen eens verklaarde, De heer Groen ontkent de juistheid van deze mede- deeling. Spr. deelt nog mee, dat het prae-advies van de minderheid klopt op liet adres, Anders is niet ge vraagd dan een subsidie. Spr. wees er op, dat dit onderwijsverslechteririg bet eekent. Dat ontkent nie mand, maar dat, is niet ontstaan door de wijziging der leerlingenschaal. Ook op de oude schaal zou de onderwijzer moeten worden ontslagen. Het geldt hier een permanente toestand, zeide spr. We moeten dus wel overwegen, dat. dit besluit niet voor 1 jaar is. In het belang van het onderwijs zijn andere mogelijkheden aanwezig. Als Lange ndij-k eens 1 was zou geen der scholen gehandhaafd kunnen worden. Nu de ouders niet voor concentratie voelen, juicht spr het. toe, dat een subsidie wordt gegeven. Er is nog alle kans, dat het geheele bedrag niet wordt toegestaan en ook niet de subsidiaire subsidie. On der welke post wilde Voorz. dit onderbrengen? Het zal niet mogelijk zijn. Spr. beval zijn voorstel van f150 aan. Voorzitter zeide dat de Prov. Griffie is opgebeld, waar men meedeelde, dat dit wel meer is voorge komen cn men adviseerde 0111 zich tot den Minister te wenden, die dan een onderzoek zal instellen. Als er een post verantwoord is, op de begrooting der gemeente, dan is het deze, voor de kweekeling. Voorz. heeft eenige hoop, dai de f450 wordt toe gestaan. Wethouder Du Burck zeide, in B. en W. eerst van overtuiging te zijn geweest, dat men geen succes zou hebben, waarvoor spr. zijn redenen had, waarbij hij verwees op de besluiten van Eerste en Tweede Kamer. Dc burgemeester heeft trachten te bewijzen, dat ed kans bestond, voor vervulling, waarvan spr. zich niet wilde onttrekken. Spr. gelooft nog niet dat het zal gelukken. De wachtgelder heeft de eerst© drie maanden vol salaris, waardoor nadeel zou ont staan voor de gemeenschap, hetgeen spr. bereken de. Als de minister het hier zou toestaan, zou hij het op meer plaatsen moeten toestaan. Spr. wilde nog wel in comité een en ander bespreken, over het adres van de oudercommissie en wat dc gevolgen daarvan zijn. Men ging in comité. Comité, dat geen comité was. Voorzitter deelde na heropening mede, dat het comité geen comité is geweest, daar het gesprokene niet met deze zaak uitstaande had. De heer Kramer had zich er over verwonderd, dat de oudercommissie het initiatief heeft genomen, omdat het de plicht van de gemeente was. Verder wees spr. erop dat onverplichte uitgaven niet meer mochten worden gedaan voor het onder wijs We yerkeeren in een gewone positie. Het leer lingental is steeds terugloopende aan de O. L. school Spr. is er voor, liet onderwijs zoo goed mogelijk te doen zijn. Omdat er met een kweekeling met acte en twee onderwijzers niet goed kan zijn, zooals wij 't hebben willen, ligt 't volgens spr. op den weg van deze cn omliggende plaatsen, concentratie van scholen te krijgen in het belang van het onderwijs. Dat de afstand niet meer zoo'n belangrijk punt is, blijkt uit de kleuterschool Een groote school wordt door spr. geprefereerd. Spr. geloofde dat de gemeen teraad alleen de bevoegdheid heeft om een kweeke ling aan te stellen en niet het Hoofd der School. Spr. zou het beter zoo zien als het niet toegestaan wordt, dat de gemeente een leerkracht betaalt, de ingezetenen een subsidie aan het gemeentebestuur geven voor de betaling van de kweeling. Voorzitter zeide dat dit onjuist was. Dc benoe ming berust bij het Hoofd der School. De raad of B. en W. hebben hierover niets te zeggen. Juist om het mogelijk te maken, een kweekeling aan te stellen is geschrapt, dat een kweekeling onder toe zicht moet werken. Voorz. meende, dat wanneer B. en W niet waren begonnen met dit voorstel, de raad met een voorstel zou zijn gekomen. Combi- kom ik vandaan? Dat liet een marteling is, als je niet weet, of de menschen tegenover je zwijgen uit medelijden, of om een andere reden wanneer je altijd wordt behandeld als een onmondig kind op dien onuitstaanbaren toon van: „stil maar; wij weten veel beter dan jij zelf, wat goed voor je is'! Maar ik ben geen kind meer mevrouw Fenton! Zeg het zelf: hoe kan ik ooit werkelijk gelukkig zijn, als ik altijd en altijd weer de scha duw moet zien, die over mijn leven ligt? AI zou ik het verschrikkelijkste moeten hooren, dat voor een kind denkbaar is liever die weten schap. dan de martelende onzekerheid!" „Heb je dit alles ook zoo aan Sir Charles ge zegd, Cicely?" „Misschien met andere woorden, maar het kwam toch op hetzelfde neer. Ik kon hem niet overtuigen", antwoordde zij. „En nu ziet u zelf wel in, mevrouw Fenton, dat ik mij zelve moet helpen. Morgen ga ik naar Painswick, naar no taris Ellington. Het is mijn laatste kans. En misschien mijn beste". Zij nam hartelijk afscheid van Caroline Fen' ton. beloofde haar, spoedig nog eens terug te zullen komen. Cicely reisde echter den volgen den dag niet naar Painswick. Een zware ver koudheid noodzaakte haar, het bed te houden en toen de zorgzame mevrouw Burke symptomen van koorts bij het jonge meisje waarnam, ont bood zij onmiddellijk een geneesheer. Deze con stateerde griep en de eerste dagen mocht de pa tiënte in geen geval naar buiten. Toen de dokter na een week afscheid nam, verklaarde hij, er geen bezwaar in te hebben, dat Cicely een wan deling ging maken. Maar zij gevoelde zich te lusteloos, om onmiddellijk aan haar voornemen, notaris Ellington op te zoeken, uitvoering te geven. Eerst tien dagen, nadat zij aan mevrouw Fenton haar bezoek had gebracht, reisde zij naar ZONDAG 3 MEL HILVERSUM (1875 M.) .30 KRO, 9.30 NCRV, 12.15 KRO, 5.00 NCRV, 7.45 KRO. 8.30 Morgenwijding; 9.30 Gewijde muziek: 1020 Herst. Evang. Luth. Kerkdienst. Hierna: Orgel spel; 12.15 KRO-orkest cn Boekbespreking; 2.00 Godsdienstonderricht; 2.30 Reportage v d. Pater Da- miaan-Hulde te Antwerpen, en Grampl; 5.00 Ned. Herv. Kerkdienst; Hierna gewijde muziek; 7.45 Sport. Causerie over reclasseermg; 8.10 Berichten; S.20 Grampl; 8.25 Zang en piano; 8.45 Grampl; 9.00 KRO-Symphonie-orkest en solist; 9.50 Grampl; 10.05 Symphonieconcert; 10.30 Berichten; Grampl; 10.40 Epiloog; 11.0011.30 Esperanto-causerie. HILVERSUM (301 M.) 8.55 VARA, 12.00 AVRO, 5.00 VARA, 6.00 VPRO, 8.00 AVRO. 8.55 Orgelspel; 9.00 Postduivenbe- richten; 9.05 Tuinbouwpraatje; 9.30 Berichten; Ver volg orgelspel; 9.58 Berichten; Grampl; 10.30 Dam- praatje; 10.50 Hollandsch Strijkkwartet; 11.15 Cau serie „Van Staat en Maatschappij"; 11.30 Vervolg kwartet concert; 11.50 Grampl; 12.00 Cantabilé-orkest en reportage uit de Betuwe; 1.30 Orgelspel en zang; 2.00 Boekbespreking; 2.30 Grampl: 2.35 Verslag voetbalwedstrijd BelgiëHolland; 4.35 en 500 Gram. pl; 5.30 Sportpraatje en -nieuws; Grampl; 6.00 Lite raire causerie; 6.30 Causerie Dr. J. A. de Koning; 6.45 Kerkdienst Ned. Prot. Bond; 8.00 Berichten; 8.15 Kova.es Lajos' orkest, solist en Grampl; 9.45 Radio-Journaal; 10.00 Omroeporkest en solist; 11.00 Berichten; 11.10—12,00 Renova-kwintet. DROITWICH (1500 M.) 11.50 BBC-Northern-Irelancl Orkest; 12.50 Het Squire Celeste Octet; 1.35 Het Hanwell Silver-orkest en solist; 2.35 Grampl; 3.05 Mantovani's Tipica-orkest; 3.50 Voor de kinderen; 4.10 ReAig. causerie; 4.30 Causerie „Church and State"; 4.50 De BBC-Zangers; 5.20 Causerie over Weenen; 5.35 Zangvoordracht; 6.05 Lezing „Living in the past"; 6.20 Solisten en het Griller strijkkwartet; 7.20 Kerkdienst; 7.35 Relig. causerie; 8.05 Liefdadigheidsoproep; S.10 Berichten; 8.20 Troise en zijn Mandoline-orkest mmv. solist; 8.50 Leslie Jeffries' orkest en solisten; 10.05 Epiloog. RADIO-PARIS (1648 M.) 6.20 en 7.20 Grampl; 10.20 Orkestconcert; 11.20 Or gelconcert; 12,20 Orkestconcert; 2.05 Nationaal or- natie van scholen zou ook teere punten treffen, waardoor men in een wespennest geraakt. Aan de U.L.O. heeft men ook jarenlang een kweekeling ge had, in het belang van het onderwijs. De heer De Geus had niet gedacht, dat er zooveel over zou zijn gesproken in den raad. Spr. juicht het royale standpunt toe, doch betwijfelde of men suc ces zou hebben. De hoogere instanties zullen nauw lettend toezien op de uitgaven in deze door de ge meente gedaan. De heer Weel had zich er over verwonderd, dat dc heer Du Burck niet had aangedrongen bij de menschen om eerst aan de gemeente te vragen, nu hij het volle bedrag wil geven. Het is voor spr. dubbelzinnig. Spr. is met den heer Groen eens, f 150 te geven. In het belang van het onderwijs is concentratie van scholen gewenscht. Zal het initiatief niet. kunnen uitgaan van B en W. van Zuidscharvvoude? Nadat nog. velerlei besprekingen werden gevoerd, werd tot stemming overgegaan over het voorstel der meerdez-heid van B. en W. De stemmen staakten. Bij deze besprekingen ontstond nog een incident toen de heer Groen verklaarde dat het heele prae- advies van B. en W. niet deugde en hij zich ge noodzaakt zag zelf aanteekeningen te houden. De Secretaris gaf nog een toelichting, waarbij hij er de aandacht op vestigde dat de Voorzitter steeds van f 300 heeft gesproken. Bij de rondvraag vroeg de heer Bakker naar het adres van Van der Welle voor afschrijving van straatbelasting. Voorzitter antwoordde dat dit niet voor behande ling in openbare vergadering geschikt was. De heer De Geus, die naar de loonbijslagregeling vroeg, werd naar de gemeentesecretarie verwezen. Daar kan hij alles inzien. Daarna sluiting. Painswick. Ondanks al haar overredingskracht was mevrouw Burke er niet in geslaagd, dat zij het jonge meisje mocht vergezellen. De oude, vriendelijke notaris Ellington toonde zich in het minst niet verwonderd door haar komst. Hij ontving Cicely op zijn kantoor nam een verzegelde enveloppe ter hand. „Ik wist al eenige dagen, dat ik u verwachten kon, juffrouw Sherman", zei hij. „Zoowel Sir Charles Melrose als mevrouw Burke hebben mij daaromtrent op dc hoogte gesteld Zij deelden mij ook het doel van uw komst mede. Sir Charles liet de zaak aan mij over en vond. dat ik moest han delen, zooals mijn geweten het mij zou voorschrij ven. „Ik had dus gelijk met te veronderstellen, dat u mij alles zou kunnen zeggen, wat ik wilde weten?" vroeg zij. Het bloed stroomde uit haar gezicht terug en zij gevoelde zich in hooge mate nerveus, nu zij zóó na voor de beslissing stond Doch zij wilde doorzetten, wat het ook mocht kosten. „En welk besluit hebt u genomen, mijn heer Ellington?" „Mijn beste jonge dame", antwoordde de nota ris, met de enveloppe op zijn bureau tikkend. „Ik beschouw de zaak eenigszins anders als Sir Char les Melrose, en ook als mevrouw Burke, die even wel, wees daar overtuigd van, beiden het beste met u voor hebben. Maar ik ben toevallig een man van de wet en u bent toevallig meerderja rig. Toch en daar moet ik u met allen nadruk op wijzen zou het Sir Charles aangenaam zijn. als hij u mocht inlichten, wanneer hij den tijd daartoe gekomen achtte". „Mijnheer Ellington", zei Cicely koel. „dat is een uitvlucht, waaraan ik niet de minste waarde hecht. Ik meen, dat ik het recht heb, en ik alleen om te bepalen, wanneer voor mij het tijdstip aan gebroken is, om volledig ingelicht tc worden. Ik Portret-Atelier JAC. DE BOER Keizerstraat - DEN HELDER kest; 4.20 Populair concert; 6.50 Zang; 8.05 Radio- tooneel; 10.05—11.35 Dansmuziek en Populair con- cert' KEULEN (456 MO 5.20 Havenconcert; 11.20 Omroeporkest en solisten; 220 Gevar. programma; 3.20 Gevar. programma m. m.v solisten en het Omroopkleinorkest en -koor; 7.20 Populair concert; 9.50 Dansmuziek; 10.35 Gr.pl» 11.20 Dansmuziek. BRUSSEL (322 en 484 M.) 322 M.: 8.25 Grampl; 9.30 Zigeunermuziek; 10.20 en 11.20 Grampl; 11.35 Gons tantin-orkest; 12.30 Orgel spel; 1.20 Klein-orkest; 2.10 Pater Da mi aan Hulde to Antwerpen en Grampl; 4.50 Voetbalwedstrijd België- Holland; 5.35 Grampl; 5.50 Vervolg van 4.50; 7.20 Militair concert; 8.50 Grampl; 9.30 Dansmuziek; 10.05—11.20 Grampl.; 484 M.: 8.20 Zigeunermu ziek; 9.20 Grampl; 10.20 Constantin-orkest; 11.20 Grampl; 12.30 Dansmuziek; 1.20 aZng; 1.50 Grampl; 2.10 Pater Damiaan-Hulde te Antwerpen en Gram. pl; 4.50 Zigeunermuziek; 5.35 Voetbalwedstrijd Bel gië—Holland; 5.45 Kamermuziek; 6.35 Grampl; 7.20 Klein-orkest; 8.20 Grampl; 8.35 Klein-orkest; 9.30 Zigeunermuziek; 10.2011.20 Dansmuziek. DEÜTSCHLANDSENDER (1571 M., 7.20 Keltisch programma mmv. solisten en het Om roeporkest; 8.50 „Der Mai ist gekommen", reporta ge; 9.35 Berichten; 9.55 Pianorecital; 10.05 Scheeps- weerbericht; 10.2012.15 Dansmuziek. MAANDAG 4 MEI. HILVERSUM (1875 M.) NCRV.-uitzending. 8.00 Schriftlezing en meditatie S.159.30 Grampl; 10.30 Morgendienst; 11.00 Chr. lectuur: 11.30—1200 Grampl; 12.15 A'damsch Salon orkest: 2.00 Voor de scholen; 2.35 Grampl; 2.45 Wenken voor de keuken; 3.153.45 Grampl; 4.00 Bijbellezing; 5.00 Friesch Kinderuur; 6.00 Grampl; G.30 Vragenuur; 7.00 Berichten; 7.15 Reportage; 7.30 Vragenuur; 8.00 Berichten: 8.15 NCRV-orkest; 9.00 Voor jonge menschen; 9.30 Vervolg concert (Om 10.00 Berichten); 10.30—11.30 Grampl. HILVERSUM (301 M.) Algemeen programma, verzorgd door de AVRO. 8.00 Grampl; 9.00 Ensemble Lismonde; 10.00 Mor genwijding; Grampl; 10.30 Ensemble Lismonde; 11.00 Orgelconcert en zang; 12.00 „De Minstreels"; Grampl; 2.00 Voordracht; 2.30 Omroeporkest; 3.30 De Octophonikers; 4.30 Muzikale causerie; 5.30 Kovacs Lajos1 orkest en zangduo; 7.00 Liefdadige causerie; 7.10 Pianorecital; 7.30 Dansmuziek; 8.00 Berichten; 8.10 Grampl; 9.00 Declamatie met orkest begeleiding; 9.10 Orgelconcert; 9.25 Moderne zang declamatie; 9.40 Concert mmv solist, mannenkoor en het Omroeporkest; 10.30 Grampl; 11.00 Berichten; 11.10—12.00 Het Juga-orkest. DROITWICH (1500 M.) 10.20—10.50 en 11.05—11.20 Grampl; 11.45 Het Wayne- Sextet; 12.35 Orgelconcert; 2.20—2.55 Grampl; 3.20 Viool en piano; 3.50 Blaasconcert; 4.35 Kwintet concert; 5.20 Berichten; 5.50 Beethoven-concert; 6.10 Reislezing; 6.30 Boekbespreking; 6.50 Natuurhistori sche lezing; 7.20 Sopraan en piano; 7.50 Orkest- en koorconcert; 8.50 Berichten; 9.20 Buitenlandsch over zicht; 9.35 BBC Northern-orkest; 10.35 Dansmuziek; 10.50—1L20' Dansmuziek (Grpl.) RADIO-PARIS (1648 M.) 6.20 en 7.35 Grampl; 10.20 Kamermuziek; 1.50 Gram. pl; 3.20 Concert; 4.50 Orkestconcert; 7.20 Radiotoo- neel; 8.05 Kamermuziek; 10.05—11.35 Dansmu ziek en populair concert. B KEULEN (456 M.) o.oO Orkestconcert; 11.20 Populair concert; 12.35 Ne- dersaks. Symphonie-orkest; 1.20 Orgelconcert; 3.20 Gevar. programma; 5.20 Omroeporkest, Oscar Joost en zijn orkest, en solisten; 6.20 Zang en piano; 7.25 Mei cantate, mmv. solisten, het Omroeporkest, en -koor en mandoline-orkest; 9.50 Literair-muzikaal programma; 10.20—11.20 Orkestconcert. BRUSSEL (322 en 484 M.) 322 M.: 11.20 Grampl; 11.50 Zigeunermuziek; 12.50 —120 Grampl; 4.20 Kleinorkest; 5.50 en 6.20 Grampl; 7.25 Omroeporkest en radiotooneel; In de pauzes: Zang en grampl; 9.30—10.20 Dansmuziek. 484 M.: 11.20 Grampl; 11.50 Licht orkest; 12.50—1.20 Gevar. programma; 4.20 Zigeunermuziek; 5.35 Grampl; 6.35 Zang; 7.20 Symphonieconcert mmv. violist; 9.30— 10.20 Cabaret. DEÜTSCHLANDSENDER (1571 M.) 7.30 Dansmuziek; 8.20 Radiotooneel; 9.20 Berichten; Oo.O Sextetconcert; 10.05 Weerbericht; 10.20—11.20 Gramofoonplaten. ben verloofd geweest met Edward Wendsworth den tegenwoordigen Lord Waverley en de verlo ving werd verbroken, omdat ik niet in staat was, mijn toekomstigen echtgenoot omtrent mijn af komst de noodige mededeelingen te doen". „Lord Waverley heeft daarmede bewezen, een groote uil te zijn", antwoordde notaris Ellington lakoniek, met een bewonderenden blik op bet mooie meisje tegenover hem. „Een danseresje uit de Olympic is een paar maanden geleden hertogin van Bayswater geworden en zij was lang zoo knap niet als u". Hij lachte, toen hij den diepen blos zag, welke Cicely naar de wan gen steeg. „Beste kind, er zit geen kwaad bij, als ik u een heel mooi meisje noem. want ik zou in eer en deugd uw overgrootvader kunnen zijn. In het begin van het volgend jaar hoop ik tach tig jaar te worden! Maar nu ter zake!" vervolg de hij op ernstiger toon. „Ik wilde eigenlijk zeg gen, dat de liefde van Lord Waverley toch niet heel diep moet hebben gezeten. Aan den anderen kant begrijp ik niet, waarom Sir Charles u toen niet heeft ingelicht. Er was toen zeer zeker alle reden toe!" Cicely knikte met overtuiging. „Dat meende ik ook". Zij zag den heer Elling ton vol verwachting aan. Vijf-en-veertig jaar van mijn lange leven heb ik in Painswick gesleten", zei deze peinzend, „en het spreekt dus vanzelf, dat ik David Sherman heb gekend, want Painswick is een klein plaats je.. Er zijn nog verschillende inwoners, die u alles over uw vader zouden kunen mededeelen, maar ik ben toch blij, dat u naar mij bent gekomen. Niet, dat anderen ook maar één woord kwaad over David Sherman zouden zeggen! Hij was een braaf en gezien werkman, totdat het noodlot hem trof". (Wordt vervolgd)

Schager Courant | 1936 | | pagina 18