Raad Barsingerhorn- over liet Tanaoieer Raad Oude Niedorp Vergadering van den Raad op Donderdag 30 April 1936, 's namiddags om 7 uur. Voorzitter de heer C. G. M. van Baar, burgemees ter, tevens secretaris. Alle leden zijn aanwezig. In zijn openingswoord stond de Voorzitter een oogenblik stil bij den dag, waarop H. K. H. Prinses Juliana verjaart. Spr. wilde dezen verjaardag even herden ben en hoopte, dat het nieuwe leven Haar datgene mag brengen, wat Zij ervan verwacht, tot heil van Vorstenhuis en Vaderland. Vervolgens bracht spr. in herinnering het herstel van den heer Folkers; spr. feliciteerde den heer Folkers en vertrouwde, dat zijn herstel duurzaam inocht zijn en Folkers met veel ijver werkzaam zou zijn in het belang van de gemeente. (Applaus). De notulen werden hierna onveranderd vastgesteld. lttededeelingen. Hiervan vermelden we: Goedgekeurd is de begrooting 1935, diverse sup- pletoire begrootingen, het besluit tot wijziging van de verordening op de heffing van leges ter secre tarie. Proces-verbaal van opname van kas en boeken. Het quotiënt bedoeld in art. 21, 2e lid van het fi- nancieele verhoudingsbesluit is vastgesteld op f 9.09. De som der belastingopbrengsten bedoeld in artt. 5, 3e lid en 8 van het Kon. Besluit van 27 Juni 1935 is vastgesteld op f 15.058.07 (boekingstijdvak 1932 1933). Blijkens gemeenschappelijke beschikking van de ministers van Soc. Zaken en van Binnenlandsche Zaken en van Financiën is aan deze gemeente een extra bijdrage in de werkloosheidslasten verleend van f2210.en een belastingbijdrage van f3629. Ingekomen stukken. Ingekomen is een schrijven van Ged. Staten, hou dende mededeeling dat de beslissing omtrent het besluit van den raad tot overdracht van de Leijer- brug van de Provincie Noordholland, tot overne ming van grond en tot overneming in beheer en onderhoud van een door de Provincie aan te leggen straat en riool, na amoveering van de schutsluis aan het Verlaat, is verdaagd. Een schrijven van den heer C. Postma, houdende verzoek tot verlaging van zijn huishuur voor 1936 met f70.—. B. en W. stellen voor dit schrijven te behandelen Vóór de begrooting 1937. Allen voor. Voor steunverleening B. Voorstel van B. en W. tot beschikbaarstelling van ten hoogste f42.voor steunverleening B (extra hulp aan werkloozen). Bij schrijven van den Minister van Soc. Zaken werd medegedeeld, dat ten hoogste f 4.20 per jaar per werklooze mag worden besteed, waarvan komt ten laste van de gemeente f2.— en ten laste van het rijk f2.20. Gerekend op een gemiddeld aantal werkloozen over de eerste 10 maanden van 1935 van 21 zal dus in totaal mogen worden uitgekeerd 21 keer f4.20 is f88.20, waarvan komt ten laste van de gemeente f42.—. Goedgevonden. Aan de orde komt het voorstel van B. en W. tot vervoer van een dochtertje van P. Wit, wonende te Barsingerhorn, naar de bijzondere school voor ge woon lager onderwijs te 't Veld, tegen een vergoe ding van f25.per jaar met ingang van 21 Dec. '35. De heer Waiboer vraagt of hier geen gevaar aan is verbonden, gezien de vergoeding voor andere kinderen. De Voorzitter geeft een toelichting, waaruit wel blijkt, dat dit kind geenszins goedkooper wordt be handeld. Conform het voorstel wordt dan ook besloten. De vermakelijkheidsbelasting. In verband met eenige bedenkingen van den mi nister van Binnenl. Zaken, stellen B. en W. voor te wijzigen de verordening op de heffing van een be lasting op tooneelvertooningen en andere vermake lijkheden in de gemeente Oude Niedorp. Overeenkomstig wordt besloten. Door deze wijziging kunnen ook muziek- en too- neelvereenigingen uit andere plaatsen hier voor stellingen geven, zonder daarvoor belasting te be talen. De splitsing van den Vleeschkeurings. dienst, Kring Barsingerhorn c.a. De heer Waiboer is bang voor salarisver- hooging! Voorstel van B. en W. om: a. te besluiten tot splitsing van den Keurings dienst van Vee en Vleesch in den Kring Barsinger horn; b. in principe te besluiten tot vaststelling van een gemeenschappelijke regeling voor de exploitatie van den destructor met noodslachtplaats in het destructordistrict Barsingerhorn; c. vast te stellen de gemeenschappelijke rege ling voor clen keuringsdienst van vee en vleesch in den Kring Barsingerhorn. In verband met een ingekomen schrijven van de commissie van uitvoering van den Vleeschkeurings- dienst in den Kring Barsingerhorn, is het wenschc- lijk den bestaanden dienst te splitsen; voor de keu ring van vee en vleesch de gemeenten de Vleesch- keuringsdienst Barsingerhorn te laten blijven vor men en voor de exploitatie van den destructor met noodslachtplaats met de aansluitende gemeenten 'n rechfspersoonlijkheidsbezittend lichaam te vormen. Vermits nog niet bekend is welke gemeenten tot de regeling zullen toetreden, zal het besluit, vermeld onder b een principe besluit zijn. Reeds eenigen tijd terug, hebben wij in een arti kel deze voorstellen uitvoerig toegelicht. •De Voorzitter zegt dat eerst het idee geopperd was, voor Oude Niedorp, Nieuwe Niedorp en Winkel een aparte keuringsdienst van Vee en Vleesch in te stel len. Wellicht zou men dan goedkooper klaar ge weest zijn. Waar intusschen Winkel en N. Niedorp reeds tot de nu hier voorgestelde regeling zijn toe getreden ,is dat plan niet meer voor verwezenlijking vatbaar. De heer Waiboer heeft in de concepten iets gevon den, waar spr. niet accoord mee kan gaan. Dat het bestuur van de nieuw te stichten kring het recht heeft de salarissen vast te stellen, vindt spr. niet goed. Ook al in verband met de crisis oordeelt spr. dat iedere aangeslotene, die toch ook medebetaalt, medezeggenschap moet hebben. De Voorzitter antwoordt, dat het in de practijk toch moeilijk anders uit te voeren zal zijn, dan hier wordt voorgesteld. Het is niet te doen, dat alle ge meenteraden regelingen gaan maken en bovendien: wanneer er iets is, waar we onze goedkeuring niet aan kunnen geven, dan kunnen we altijd bij Ged. Staten onze grief kenbaar maken. De heer Waiboer noemt het sneu, wanneer iemand aan iets mee betaalt en hij heeft geen medezeggen schap; dat is niet in den haak. Eén stem uit 't be stuur kan b.v. de salarissen van het personeel willen herzien; de meerderheid kan wel zeggen: het moet zoo blijven en dat vindt spr. niet goed. De Voorzitter zegt, dat wanneer 1 of 2 een andere meening zijn toegedaan, de zeer groote meerderheid Be Nijlpaarden hebben een rus tiger oord opgezocht Be Italianen vinden vruchtbare gebieden. Gondar, April 1936 35 kilometer ten Zuiden van Gondar ligt het veelomstreden Tanameer, dat ongeveer 74 K.M. lang, even breed en ongeveer 70 meter diep is. Van deze enorme diepte is ook de naam afgeleid, want „tana" of „tsana" is het Arabische woord voor „diep". Het Tanameer, het grootste meer van Abessi- nië wordt door ongeveer 50 bergstroomen gevoed terwijl slechts een rivier de Abbai of Blauwe Nijl die door de uitgestrekte en vruchtbare provincie Godsjam stroomt, haar water uit het meer ont vangt. Nog slechts weinige jaren geleden wemelden de oevers van het meer van nijlpaarden, doch op het oogenblik zijn deze geweldige dieren zoo goed als verdwenen. Krokodillen vindt men er in het geheel niet. De oevers van het meer worden door de Woito's bewoond, een soort Mohammedanen, die wegens hun „bastaardreligie" zij kenneD onder anderen het vasten niet door de overige Abessijnsche Islamieten worden veracht. Deze Woito's voorzien in hun levensonderhoud door akkerbouw, vischvangst en scheepvaart. Zij ge bruiken lichte, van drie tot acht meter lange, vaartuigen, die uit riet zijn vervaardigd, doch desondanks zoo waterdicht zijn, dat zij zqlfs bij stormachtig weer veiligheid bieden. De naam van dit vaartuig, dat soms van zeilen voorzien is, is „tangoea". Be eilanden. Karakteristiek voor het Tanameer zijn de vele eilanden en eilandjes. Een ieder van deze eilan den bezit de een of andere overlevering en her bergt een kerk of Klooster. Op eenigen van de meest bekenden moeten zelfs de mummies van de Oud-Abessijnsche keizers begraven liggen. De belangrijkste eilanden in het Zuidelijke gedeelte van het meer zijn Dedsj en Daga. Een bijzondere vereering geniet het eilandje Metraha, omdat in haar kerk de negus Fasilidas, die Gondar tot de hoofdstad van het keizerrijk verhief, begraven ligt. Het is voor een Europeaan bijna onmogelijk om toegang tot deze plaats te krijgen. Slechts een enkele keer gelukt het, de priesters door klin kende munt te bewegen, niet alleen hun schatten doch ook hun kerken en in de daarin rustende mummies te laten zien. Op een klein eilandje tegenover de uitmonding van de Rebrivier ligt de ruine van een Portu- geesch slot, dat gedurende den oorlog tegen de Derwisjen geheel door de Soedaneezen werd ver nield. Een ander eiland, of liever gezegd een ver in het meer uitstekend schiereiland, Seghie ge- heeten, is bekend om zijn groote vruchtbaar- beid en de uitstekende koffie, die hier verbouwd wordt. Be priesters tegen een stuwdam De gebieden die aan het meer grenzen, zijn van een buitengewoon groote vruchtbaarheid, doch daarvan wordt door de Abessijnen zoo goed als geen gebruik gemankt. De meestbelovende gebieden zijn die van Arno, van Foghera en van het in de nabijheid van de watervallen van den Blauwen Nijl liggende Dera. Deze watervallen gelooven de Italianen zich overigens nog voor industriëele doeleinden ten nutte te kunnen maken. In dit verband zij er nog op gewezen, dat de Abessijnsche geestelijkheid en ook de openbare meening zich tegen een aanleg van een stuwdam in het Tanameer hartstochtelijk verzet. Het reeds genoemde eiland Metraha, dat het overschot van de zeer vereerde Negus Fasilidas herbergt, ligt slechts een meter boven den waterspiegel. De aanleg van een stuwdam zoo vreest men nu zou dit eiland met al zijn heiligdommen onder water zetten. (V.P.B.) het toch wel bij het rechte eind zal hebben. Wan neer wij echter afwijkende meening hebben, wordt er wel degelijk op gelet, of die meeningen niet juist kunnen zijn. Het bestuur kan niet doen, wat het wil en spr. gelooft, dat met succes tegen onbillijke maatregelen valt te ageeren. De heer Waiboer merkt op, dat we bij de herzie ning van de salarissen al eens nul op het request hebben gehad en nu zal het wel weer nul op het re quest worden. We moeten nu eenmaal aanpassen aan den huidigen toestand; van die aanpassing heeft spr. evenwel nog weinig bespeurd. De heer Van Zoonen wil, waar het niet aan de orde is, aanpassen of niet aanpassen buiten beschou- wink laten. Spr. betreurt het evenwel zonder ver tegenwoordiger te zijn. Gaarne had spr. een lichaam gezien, waarin alle gemeenten een vertegenwoordiger zouden hebben. Ook spr. constateert, dat we niet veel hebben te zeggen. De voorstellen wordt vervolgens in stemming ge bracht, le en 2e worden z.h.s. aangenomen. De Voorzitter brengt dan 3e in stemming. De heer Waiboer: Het gaat om de concepten. Ik wil een wijziging zien aangebracht. Het is niet goed te keuren mee te betalen en niets te vertellen te hebben. De Voorzitter zegt, dat het weinig zin zou hebben wijzigingen aan te brengen, dat is practisch onuit voerbaar. Onbillijkheden kunnen toch ter bevoeg- der plaatse worden bekend gemaakt. De zaak zit goed in elkaar; we moeten het als een geheel be zien en spr. vindt het moment niet gunstig amende menten aan te brengen. De heer Waiboer: Wanneer het besfuur het salaris van den directeur wil verhoogen van f 2000 op f 4000, wat moet de raad daar dan aan doen; je kunt er niets aan doen. De Voorzitter merkt op, dat men protest kan aan- teekenen bij Ged. Staten. De heer Waiboer: We hebben de conceptbesluiten maar te slikken. De Voorzitter maakt den heer Waiboer erop at tent, dat hij kan tegenstemmen. Spr. wijst nog eens op het practisch onuitvoerbare om b.v. een salaris vast te laten stellen door twintig raden, dan zal een meerderheid het uitmaken, wat nu ook gebeurt. De heer Waiboer legt zich er nu maar bij neer, waarna ook 3e z.h.s. wordt goedgevonden. Voorschot op vergoeding. Voorstel van B. en W. tot toekenning van een voorschot op de gem. vergoeding ingevolge art. 101 der L. O. wet 1920 ten behoeve van de bijzondere lagere school te 't Veld voor het dienstjaar 1936. De totale kosten van instandhouding der o. 1. school volgens de laatst vastgestelde gemeentereke ning (1933) welke voor berekening in aanmerking komen, bedragen f 998.26. Het gemiddelde aantal leerlingen over 1933 der o. 1. school bedroeg f 44.75, zoodat de kosten per leerling bedragen i' 22.81. De vergoeding zal dus bedragen 152 x f 22.81 is f 3467.12. Voorschot art. lOs bedraagt 80 pet. of f 2773. Aldus vastgesteld. Vastgesteld wordt een suppletoire begrooting, ge wonen dienst 1935. De rondvraag. De heer Waiboer vraagt of nu de goedkeuring van de verbreeding van den Reiderweg zoo lang op zich laat wachten deze weg niet kan worden opgeknapt. Hij is bijkans onbegaanbaar. De Voorzitter antwoordt, dat het aan den ecnen kant wat gek is, geld uit te geven, nu de goedkeu ring over misschien een paar weken af kan komen, aan den anderen kant duurt het toch wel erg lang. Spx\ denkt, dat het het beste is, eens te informeeren, hoe het ermee staat, kan men geen afdoend antwoord krijgen, dan moeten we den weg oplappen met teer ~n bazalt. De heer Waiboer zou het dan een paar werkloozen die bezwaarlijk naar de Meer gaan, willen laten op knappen. Ook de andere leden wijzen op den onhoudbaren toestond. De Voorzitter besluit dan ook maar om den weg zonder voorbehoud te doen verbeteren. De heer De Heer heeft klachten gehoord over de Leijerbrug; die moet gerepareerd worden. De Voorzitter zegt dat dit al opgedragen is, al weet spr. niet of de brug al gerepareerd is. De heer De Heer zou verder een vaste standplaats zien toebedacht voor de woonwagens. De Voorzitter heeft liever geen vaste standplaats maar zegt toe, dat er naar omgezien zal worden. Hierna volgt sluiting. Vergadering van den raad op Donderdag 30 April 1936, 's middags om 2 uur. Voorzitter de heer G. G. Loggers, burgemeester- secretaris. Afwezig zijn de heeren Kater, D. Burger en Kooij- man met bericht van verhindering. De vaststelling van de notulen wordt tot de vol gende vergadering uitgesteld. Ingekomen stukken. Ingekomen is o.m.: Een schrijven van Ged. Staten houdende mede deeling, dat de boeken en kas van den administra teur van den Centralen Vleeschkeuringsdienst en Verwerkingsinrichting op 13 Maart 1936, werden op genomen en geen aanleiding tot het maken van op merkingen heeft gegeven. Rapporten van den heer J. J. de Vries, accountant te Schagen, inzake controle van het Algemeen Bur gerlijk Armbestuur, het Weezen Armenbestuur en den Gemeente-Ontvanger. Mededeeling van de verdaging van een 3-tol raads besluiten. Een schrijven van J. Smit te Barsingerhorn, hou dende verzoek hem ontslag te willen verleenen als lid van het Weezen Armenbestuur. B. en W. stellen voor het gevraagd ontslag te ver leenen onder dankbetuiging voor de als zoodanig bewezen diensten. Allen voor. N.a.v. 'n schrijven van Ged. Stoten wordt gewijzigd de verordening tot heffing van brandweerrechten, welke wijziging van geen invloed is voor de prak tijk. Benoeming lid Alg. Burg. Armbestuur. In de vacature, ontstaan door het overlijden van Mevr. A. KooijmanKuiper, worden voorgedragen: 1. Mevr. G. BorstSleutel; 2. Mevr. N. Paarlberg Glas. Benoemd met algemeene stemmen wordt Mevr. G. Borst—Sleutel. Benoeming lid Weezen-Armbestunr. In de vacature J. Smit worden voorgedragen 1. C. Paarlberg, 2. Jn. Borst, beiden te Haringhuizen. Met algemeene stemmen wordt benoemd de heer C. Paarlberg. De plaatselijke vereenigingen en de ver makelijkheidsbelasting. Overeenkomstig den wensch van den Minister van Binnenlandsche Zaken is in de vergadering van 24 Maart j.1. de verordening in dien zin gewijzigd dat geschrapt is de bepaling dat de belasting wordt ver minderd met 10 pet. van de onzuivere opbrengst, indien de vermakelijkheden niet gewinshalve door plaatselijke vereenigingen worden gegeven. Het is B. en W. gebleken, dat verordeningen ko ninklijk zijn goedgekeurd, waarin de bepaling is opgenomen, dat geen belasting verschuldigd is voor vermakelijkheden, te houden door plaatselijke ver eenigingen, welke worden gehouden voor het in standhouden der vereeniging en voor die, welke bo- na fide gegeven worden, uitsluitend voor de leden eener vereeniging en haar donateurs. In verband hiermede stellen zij voor over te gaan tot intrekking van het besluit van 24 Maart 1936, tot wijziging van de verordening in boven aangegeven zin. Conform het voorstel wordt besloten. Gemeentebegrootlng 1935. De begrooting voor 1935 is andermaal van Ged. Staten terug ontvangen met verzoek het bedrag, ge raamd op de post onder volgnummer 211 (extra-bij drage uit het werkl. subs. fonds) van de begrooting af te voeren en het evenwicht tusschen inkomsten en uitgaven door herziening der ramingen te her stellen. Als gevolg van de ter Provinciale Griffie gevoerde besprekingen stellen B. en W. voor hieraan te vol doen, o.a. door den post onder volgnummer 3a (Bij drage aan Hoofdstuk XV kapitaal dienst (reservee ring) met f 1070.te verlagen. Tevens stellen B. en W. voor de in 1935 overschreden posten aan te vullen door afschrijving van uitgaafposten. Voor 1935 zijn dan, aldus de voorzitter, de moei lijkheden opgelost. ANNA PAÜIOWNA Middenstandsvergadering De handeldrijvende en industrieele mïddenstands- vereeniging „Anna Paulowna" hield een vergadering bij den heer W. Kossen, waarop, na een inleidend woord van den heer C. Kaan, door den heer A. Zwaan, redacteur van het „Algemeen Weekblad van den Middenstand", een causerie werd gehouden over „Vestigingseischen voor den middenstand". De heer Zwaan gaf allereerst een overzicht van het op z'n onderwerp betrekking hebbend wetsontwerp en legde er vervolgens den nadruk op, dat, als dit ontwerp zoo wordt aangenomen en de middenstand verder niets doet, de nieuwe wet weinig zin zal heb ben. De bedoeling er van toch is niet het aantal mid denstanders te beperken, maar den stroom van on- bekwamen te weren. Vroeger, merkte spr. op, werd. een winkelier, die aan lager wal raakte, arbeider, nu probeert ieder, die niet slaagt in z'n pogingen ar beid te vinden, maar handelaar te worden. De ge stelde eischen, waaraan men zal hebben te voldoen om in het bezit van een vergunning tot het vestigen van een middenstandsbedrijf te komen, hebben hun waarde. De eisch van credietwaardigheid kan voor komen wat nu gebeurt, nl. dat menschen, die toch niets te verliezen hebben, een moordende concurren tie voeren, waar een reëel bedrijf nooit tegen op kan. Gok de eisch voldoende handelskennis te bezitten voor men een zaak mag vestigen, maar vooral de eisch van vakbekwaamheid kan van beteekenis blij ken te zijn. Maar dan zal de middenstand er op moe ten aandringen dat er ook werkelijk behoorlijke eischen van vakbekwaamheid gesteld worden en om dat te kunnen doen, zullen er goede vakopleidingen moeten komen. In tegenstelling met andere landen, heeft men hier het oude gildewezen geheel los gelaten, het goe de, dat daarin zat niet vastgehouden en 't is dan ook vaak allertreurigst gesteld met de vakbekwaamheid bij de middenstanders. De eisch van vakbekwaamheid kan niet alleen aan het „vak" meer aanzien schen ken, maar ook zal iemand, die z'n vak werkelijk de gelijk verstaat, daarin een behoorlijk stuk brood wil len verdienen, z'n zeli-respect zal hem weerhouden van concurrentie die naar niets lijkt. Wordt het ontwerp werkelijk wet, dan moet men niet verwachten, dat er een gouden tijd voor de mid denstanders aanbreekt. De wet kan geen welvaart scheppen, maar wel den grondslag leggen voor be tere toestanden in het bedrijf, waarin volgens de laatste berekeningen, 20 van de bevolking een be staan vindt. De middenstand zelf zal dan echter niet alleen moeten klagen, dat men altijd achter gesteld wordt hij andere bevolkingsgroepen, maar zich meer en beter moeten organiseeren en de opleiding van do jongeren ter hand moeten nemen. Spr. gaf na deze inleiding gelegenheid vragen te stellen en enkele van z'n antwoorden laten we nög volgen. Het is de bedoeling bij het overdoen van een zaak aan den nieuwen eigenaar een voorloopige vergun ning te verstrekken, die geldig zal zijn tot hem de aangevraagde vergunning, na onderzoek of hij aan de gestelde eischen voldoet, wordt verleend of gewei gerd. De eischen worden niet gesteld als de zaak aan een erfgenaam overgaat, maar wel zijn ze van toepassing op een N.V. of coöperatie. De bestuursle den zijn dan verantwoordelijk. Grootbedrijven en coöperaties zullen gemakkelijk aan den eisch van credietwaardigheid kunnen voldoen, maar de em- ployé's en filiaalhouders, die aan de eist.hen van han delskennis en vakbekwaamheid zullen moeten vol doen kan men niet met de lage' loonen afschepen, die ze nu vaak krijgen, anders beginnen zij zelf een zaak. De gemeenteraden kunnen nu nog geen vestigings eischen stellen, alleen bij de uitbreidingsplannen kan eenigszins regelend opgetreden worden. In aansluiting op bovengenoemde inleiding sprak de heer Zwaan, na een korte pauze over De nood zakelijkheid van organisatie der middenstandsjon- geren". Het gaat goed met de jeugdbeweging, zei spr., er zijn reeds verscheidene jeugdafdeelingen. De jonge ren komen waarin bijeen om op prettige wijze opge leid te worden in administratie-voeren, correspon- deeren, enz Lezingen en cu? sussen over het vak in z'n ruimste beteekenis worden gegeven, organisatie besef bijgebracht en men leert met elkaar omgaan als vrienden, ook al is men concurrent. Dc jeugdbe weging is niet een strijd om de jeugd, maar heeft ten doel de jongeren goed voorbereid een betere toekomst te doen ingaan. Met een aansporing ook hier de jongeren te orga niseeren en hen te steunen, besloot spr. deze inlei ding. Over de huishoudelijke vergadering, die nu nog volgde, zullen we nu maar kort zijn. Vele ingekomen stukken werden behandeld, men besloot bij voldoende deelname per bus naar de al gemeene vergadering in Utrecht te gaan en tenslotte kwam ook nog weer de ventregeling in Den Helder ter sprake. Hierna volgde sluiting. Oü BE NJEB 0RP Onderling Veefonds Zijdewind. Wegens de vele verliezen onder den verzekerden veestapel en het nogal traag binnenkomen van de dientengevolge nogal flinke premiebedragen, is in de op 27 dezer gehouden vergadering van verzekerden besloten tot opheffing van het fonds per 1 Mei 1936. St. Vincentiusver., 't Veld. In onze parochie bestaan plannen om te komen tot de oprichting eener vereeniging van den H. Vincen- tius van Paulo. Bouwvergunning. Aan den heer P. Bakker Dzn. werd vergunning verleend voor het bouwen van een schuur, voor ber ging van tuinbouwproducten. De heer Vries: Dus in 1936 beginnen de moeilijk heden. De Voorzitter zegt, dat het voor de gemeente niet veel uitmaakt: de belastingbijdrage zal verhoogd moeten worden en het Rijk zal het dus toch betalen moeten. De begrootingswijziging wordt met algemeeno stemmen goedgekeurd. Onderhoud brandkranen. Voor elke brandkraan betaalt de gemeente aan het P.W.N. f 4.25. De P.W.N. stelt nu voor de ge meente de brandkranen te doen onderhouden, waar voor de gemeente f 2 per kraan terug ontvangt. Het onderhoud bestaat o.a. uit het vorstvrijhouden, be proeven (één maal 's jaars), eventueele herstelling van bestratingen. B. en W. stellen voor op het voorstel in te gaan. Goedgevonden. Medegedeeld wordt nog, dat het hier 6 brandkra nen betreft, terwijl de overeenkomst telkens voor een jaar wordt aangegaan. Bij de rondvraag verlangt niemand het woord, waarna sluiting volgt van deze korte vergadering, die noodig was ter spoedige afwikkeling van de goedkeuring van de begrooting 1935.

Schager Courant | 1936 | | pagina 19