Van de Wieringer Wielerbaan. N.H.V.B.*uitslagen Berger Sportvereeniging. 3 Mei. Competitie 4J: Petten 2—Callantsoo* 2, 13—1. Promotie-competitie 1D: Succes 2—Zeemacht 1, 3—o. Gouden Kruis: Den Helder tweede groep: B.K.C. 2— Succes 3 32; Watervogels 2Wieringerwaard 2 (niet ontvangen). Eerste groep: J.V.C.—Helder 3 1—4; D.O.S.K.O.— Wieringerwaard 2-w. OVERZICHT. We zullen eindelijk weer eens 4J onder de^andacht brengen. Weliswaar is de beslissing al lang gevallen en komen de resteérendfe uitslagen slechts druppels gewijs binnen, volop actie is er daar, in de laagste afdeeling, nog altijd. We geven nu eerst de stand: Dirkshorn 1 Callantsoog 1 D.O.S.K.O. 2 Petten 2 Wieringerwaard 2 Sparta 3 B.K.C.. 4 N. Niedorp 3 Callantsoog 2 Dirkshorn 2 Sparta 3 heeft twee verliespunten. Of D.O.S.K.O. dan wel Call. op de tweede plaats zal eindigen, ligt in de handen van Wieringerwaard 2, dat beiden nog ontmoet. Deze ploeg kan, waar ze goed uit den hoek kan komen, dus nog voor eenige spanning zorgen. Promotie naar 1D. Zeemacht heeft Zondagmorgen te Wieringen over Succes 2 gezegevieixi. Practisch zijn de Marinemen- schen daardoor eerste klasser, als men bedenkt dat 2 van de 3 mededingers in deze kleine competitie overgaan. Zeemacht 2 2 0 0 95 4 D.O.S.K.O. 10 0 1 2—4 0 Succes 2 10 0 1 3—5 0 Gouden Kruis. Voor de eerste de sterkste 1 groep hebben Hel der 3 en Wieringerwaard z;ch bij Petten en H.R.C. 4 in de tweede ronde geplaatst. We krijgen nu Pet ten—Wieringerwaard en H.R.C. 4Helder 3 en daar na de beide winnaars op bel terrein van den winnaar het laatste tweetal tegen elkaar. 18 16 1 1 90—23 33 17 12 2 3 75—30 26 17 12 0 5 68—41 24 18 11 2 5 80-32 24 16 9 0 7 49-43 18 18 8 3 7 6145 17* 18 6 2 10 37—56 14 18 3 2 13 47—80 S 17 2 1 14 16—99 5 17 1 1 15 24—98 3 De b-adspiranten door de Egmondsché Boys a met 20 geklopt. A behaalde een groote overwinning op Schoorl a. Dat de b-adspiranten het tegen de stoere jongens uit Egmond moesten afleggen, hadden we al reeds voorspel en dat het bij 20 gebleven is, valt ons fei telijk nog mee. Temeer ook, daar het eigenlijk niet eens had gehoefd, daar Jackie Buys, Fred Bus en Jaap Jansen ieder een opgelegde kans om zeep brach ten. Nu mogen we niet uit het oog vérliezen, dat de Egmondsché Boys met z'n negenen waren, hetgeen natuurlijk een groote handicap beteekende, maar daar' staat weer tegenover, dat de spelers der bezoe kende club op een enkele uitzondering na, physiek verre de meerderen waren. Voor rust met wind meespelende, werd er door B. dikwijls keurig gespeeld. Vooral in de voorhoede, waar de vleugelspelers Jackie Buys en Dirk Mosk keer op keer goed werk deden en het binnentrio her haaldelijk handige dingen deed. In dit eerste half uur blonk vooral Fred Bus uit, die een goed speler belooft te worden. Hij moet als middenvoor echter nog leeren het spel te openen en niet. uitsluitend den bal aan de binnenspelers geven. In de middenlinie was aanvoerder Mays prachtig op dreef en zwoegden Wolly Rensink en Jackie Buys dat het een lieve lust was. Van de twee backs blonk Dick Zwakman verre uit boven Foklte Jonker, die veel te onverschil lig is en nuttiger werk zou doen, als hij 'de zaken wat serieuzer aanpakte. Even voor het verstrijken van de eerste helft kreeg Jackie Buys, die keurig was door gebroken, een prachtkans, maar miste voor open doel. Jammer, want dit doelpunt was ongetwijfeld de kroon 'geweest op het goede werk, wat hij had gedaan. We hadden gedacht, dat B.S.V. er na de rust met wind tegen dik zou ingaan, maar 't kwam anders uit en het duurde nog geruimen tijd voordat een der Egmonders met een ver en hoog schot, het eerste doelpunt maakte Als keeper Bakker in z'n doel had gestaan en niet een pas of drie er voor, had hij den bal ongetwijfeld gehouden. Na een ferm doorzetten van Frans Mays, besloten met een fraaien voorzet, hadden we den gelijkmaker reeds geteld, doch Jaap Jansen mi sta li ei aas deze opgelegde kans. En toen het na een doorbraak van de Egmondsché voorhoede 02 werd, was het pleit beslecht. Vlak daarop werd de wedstrijd B.S.V. a—Schoorl a gespeeld en we hebben toen al dadelijk kunnen con- stateeren het groote verschil tusschen a en b. Of schoon B.S.V. met invallers speelde voor Piet Wij er s en Kobus Kramer, demonstreerden de jongens in de eerste helft, met wind tegen spelende, een keurig spel. Er werd vlot gecombineerd in den aanval en liet was in de midenlinie Jan v. d. Plas die een keu rig partijtje speelde. Hij verzette bergen werk en stel de steeds weer de voorhoede in staat aan te vallen. Reeds kort na liet begin zette Dick Oosterling, daar toe door Nick v. d. Berg in staat gesteld, mooi voor 't doel, waar Jan Eriks gereed stond om met een keurigen kopbal B.S.V. de leiding te geven. Niet lang daarna wist bij een algemeenen aanval Nick v. d. Berg, snel doorloopend den Schoorl-keeper voor de tweede maal te passeeren. Dit werd Schoorl toch wel wat al te bar en inderdaad slaagde zij er in op zeer fraaie wijze den achterstand te verkleinen. Maar de pret was van korten duur. Jan Eriks kreeg in moei lijke positie den bal vrij en met een hard en zuiver gericht schot liet hij den Schoorl-doelman voor de derde maal visschen. Met 31 voor B.S.V. a werd gedraaid en daar de Bergenaren na de rust wind mee kregen, was deze wedstrijd met de pauze feitelijk al reeds gewonnen. Toch was het spel van B.S.V. in de tweede helft lang zoo goed niet meer. Vooral de voorhoede vertoon de niet dat mooie samenspel van voor de rust. Het duurde dan ook geruimen tijd, voordat Jan Eriks er in slaagde no. 4 te maken. Toen ging het weer beter en nadat Eriks van links af den bal op doel had ge schoten en de keeper 't leer niet onder controle kon krijgen, had Busselmann geen moeite het vijfde doel punt te maken. Aanvoerder Kuipers beging daarna de fout, spil te gaan spelen en Jan v. d. Plas in de ach terhoede' te plaatsen. Op zichzelf was dit zoo erg niet, maar Kuipers wilde ook een doelpunt maken cn stuwde de voorhoede zoozeer op, dat er van samenspe len weinig meer kwam. Wij vragen ons af: waarvoor was dit noodig? Toch# was het weer Jan Eriks, die nummer zes scoorde en vlak daarop voegde Karei ten Bruggcncate er een zevende doelpunt aan toe, zij liet dan ook via het hoofd van een der Schoorlsche backs. Zoo eindigde deze strijd in een 71 zege voor B.S.V. Zooals gezegd speelde de a-ploeg voor de rust uitstekend, het samenspel op de vleugels vlotte prach tig cn daar tusschen in slond de productieve Jan Eriks, die een dooiioopend gevaar was voor de Schoorlsche achterhoede. SUCCES 2—ZEEMACHT 1, 3—5. Zondagmorgen om 10 uur had de eerste ontmoe ting plaats tusschen Succes 2 en Zeemacht, voor de promotiewedstrijden. Het is helaas in een neder- laar voor Succes uitgeloopen, niettegenstaande met eenig beter optreden van den S.-keeper, ©en gelijk spel de verhouding was. Als om 10 uur de elftallen opstellen, worden de Marine-menschen door den S.- voorziter gecomplimenteerd met het behaalde kam pioenschap en bloemen aangeboden. Geervliet laat tossen en Succes beeft te kiezen. Daar er eenige wind staat, beginnen ze tegen wind. Direct na den aftrap, gaat Z. ten aanval, doch worden teruggesla gen en gaat S. op het Z.-doel af, doch ook zonder resultaat. Z. is eenigszins sterker en onderneemt menigen aanval, welke na 10 min. succes heeft en de leiding neemt. Nadat S. aftrapt, neemt Z. de bal over en zet goede aanvallen op. Bij een dezer stopt de S.-keeper zittend den bal en geraakt over hem heen in doel, 02. Nog voor rust weot Z. er 03 van te maken. Na de rust krijgt S. den wind mee en gaat het spel gelijk op. De S.-aanvallcn zijn met den wind rnee gevaarlijker en weten spoedig den achterstand te verkleinen, door een goed schot van Rotgans, 13. Zeemacht doet er een schepje op en het wordt 14. Dit is S. te bar, steeds komen ze gevaarlijk opzetten en weten den achterstand te verkleinen tot 2—4. Gesteund door deze goals, probeeren ze steeds weer den Z.-keeper te passeeren, doch aan do andere zijde wordt gescoord, 25. Er zijn nog eenige minuten te spelen. Bij een der S.-aanvallen wordt hands gemaakt en de strafschop wordt goed genomen, 3—5. Kort hierna is het einde en heeft Z. zijn promotie-wedstrijd gewonnen. Scheidsrechter Geervliet leidde matig. PROGRAMMA K.N.V.B. 10 Mei. Kampioenschap van Nederland: AJax—Be Kuick; .A.CEnschedé. Promotie-competitie 2e klasse, Afd. I: Velox—ILD.- V.S. Afd. 2: C.V.V.—H.V.V. Promotie-competitie 3e klasse afd. I: Kinheim D.W.V.. Promotie-competitie 4e klasse: afd. I Alkmaar— K.V.V. PROGRAMA N.H.V.B. 10 MeL Op 10 Mei zal het N.H.V.B.-elftal nog een wedstrijd spelen. Eerst in de loop dezer week kan gemeld wor den welke ploeg als tegenstander zal fungeeren. Ho- penlijk tracht men nu een sterke tweede klasser te krijgen. Voor de kampioenscompetitie spelen Watervogels cn M.F.C. tegen elkaar. De match vindt plaats op het Heldex*-terrein. Reeds is gespeeld M.F.C.—Alkm. Boys 2 1—2. Zondag a.s. zal Succes 2Helder 3 eindelijk eens gespeeld worden als tenminste Helder 3 niet weder om uitstel vraagt omdat Sanny Wieren met het N.H.V.B.-elftal moot meedoen. In 1 A staat Zilvermeeuwen 2Vrone 1 vastgesteld St. Pancras behoeft niet te verliezen. Voor 4- J ontvangt Wieringerwaard 2—Callanstoog 1. C. kan winnen, maar dient toch uit te kijken. De nacompetitie 1 vraagt de aandacht voor Ber gen bBergen a, terwijl Alkmaar tiaar Egm. Bóys a moet. D.T.S, a krijgt Sparta a thuis voor de na- competitie 2. Tenslotte is nog uitgeschreven ZeemachtDosko voor de promotiecompetitie om 2 plaatsen in 1 D. De Goudenkruiswedstrijden worden in den loop der week vastgesteld, naar aanleiding van de resul taten van gisteren. We zullen ze Zaterdag a.s. ver melden. ANNA PAULOWNA. Zondagmorgen speelde B.K.C. 2 voor het Gouden Kruis tegen Succes 3. De geelzwarte reserves wisten met rust een 20 voorsprong te krijgen. Na rust maakten beide ploegen elk nog een doelpunt, zoodat de eindstand 3—2 voor B.K.C. was, waardoor dit elf tal in de volgende ronde 1de tweede) bezoek krijgt van De Cocksdorp 1, dat door een gelijk spel op vreemd veld tegen Helder 4 de tweede ronde heeft bereikt. Dat wordt een geheel hieuwe en, naar te ver wachten, zware tegenpartij voor de B.K.C.'ers. NOORDSCHARWOUDE. Het schoolelftal van de U.L.O.-school alhier heeft in de School wedstrijden een tweede prijs behaald. DE STAKINGSBEWEGINGEN IN PALESTINA Cairo Volgens uit Palestina ontvangen be richten duurt daar de stakingsbeweging voort. Emir Abdalla van Transjordanie, die door een Arabisch-Palestijnsclie delegatie geraadpleegd is heeft den raad gegeven de staking, die thans 12 dagen duurt op te heffen, maar de Arabische nationale raad heeft besloten de staking voort te zetten. De algemeene toestand is vrij kalm hoe wel er toch nog enkele bommen geworpen zijn, eh eenige pogingen zijn gedaan in enkele Jood- sche plaatsjes brand te stichten. Een Joodsch medicus, gewond tijdens een betooging te Haifa, is inmiddels bezweken. Zijn stoffelijk overschot is gistermorgen zonder incidenten ter aarde be steld. VR0UWENLIJK OPGEHAALD Vught Uit de „IJzeren man", het natuur bad bij 'sHertogenbosch, is gister een vrouwen- lijk opgehaald. Het is naar het lijkenhuis over gebracht. Doordat het in verregaanden staat van ont binding verkeerde, heeft men het tot nu toe niet kunnen identificeeren. TE ZWARE TAAK VOOR KLINK—KUIPER. Zwartepoorte blinkt te Wieringen uit. WIERINGEN, 3 Mei. Je moet van een Demi fond kunnen houden. Je vindt bijvoorbeeld al die race's in zoo'n Demifond, als kijkspel bijzonder oninteressant, maar als je eens goed gadeslaat wat zoo'n renner presteert om de punten binnen te ha len Je hebt dan zooals gistermiddag op de Wieringer baan het werk van een Zwartepoorte op de keeper beschouwd, gezien hoe deze renner, zoo pas een klasementsrace van 50 ronden op glorieuze wijze won, om daarna een Koppel race van 60 K.M. met Roes'met groote voorsprong te winnen wel dan is het hoed-af voor de heeren, die in een paar uurtjes tijd de eene topprestatie na de andere leveren op telkens ander gebied. De Wieringer directie had ook deze middag de wieler!lefhebbers een programa voortgezet om van te watertanden. De Demifond. Sprint over 3 ronden voor Nieuwelingen en Ama teurs: Eerste serie: 1. J. Snijders laatste 200 M. 15.1 sec.; 2. S. Lont; 3. H. Meijer. Tweede serie: 1. M. Deijkes, laatste 200 M. 16.1 sec.; 2. J. Mulder. Derde serie: 1. C. Hegeman, laatste 200 M. 14 sec.; 2. J Tichelaar; 3. J. Kreijger. Vierde serie: 1. N. Bakker, laatste 200 M. 14.2 sec.; 2. H. Quant; 3. Hollebeek. Vijfde serie: 1. J. Dingerdis, laatste 200 M. 15.1 sec; 2. W. Geerligs; 3. F. Zoons. Zesde serie: 1. J. Manneveld, laatste 200 M. 14.4 sec; 2. J Bouman; 3. v d. Veer. Zevende serie: 1. Muntjewerf, laatste 200 M. 15 sec; 2. J Peters; 3. H. Glim. Demi-finale: Eerste serie: J. Snijders laatste 200 M. 15 sec.; 2. N. Bakker; 3. M Deijkes. Tweede serie: 1. C. Hegeman, laatste 200 M. 14.1 sec.: 2. J. Dingerdis; 3. J. Manneveld. Derde serie: 1. J Tichelaar, laatste 200 M. 14 sec.; 2. Muntjewerf; 3. H. Quant. Finale: Eerste serie om de 4e, 5e en 6e plaats: 1. J. Din- j o, Muntjewerf3. Bakker. Tweede serie, om de le, 2c cn 3e plaats: 1. C. Hegeman; 2 J. Tichelaar; 3. J. Snijders. Rondenrace voor Nieuwelingen en Ama teurs. Deze race's werden in twee series verreden. Eerste serie: 1. J. Snijders; 2. J. Kreijger; 3. W. Wouters; 4. M. v. d. Veer; 5. M. Deijkes; 6. S Lont. Tweede serie: 1. C. Hegeman; 2. IL Quant, 3. J. Tichelaar; 4. N. Bakker; 5. Muntjewerf; 6. H. Meijer. Finale: 1. C. Hegeman; 2. J. Snijders; 3. J. Kreij ger; 4. M. Deijkes; 5. II. Quant; 6. N. Bakker. De renner Hegeman, hij moge nog niet voldoende stuurvast zijn, reed deze course uitstekend. De totale uitslag dezer demifond is: 1. C. Hege man, 12 pnt.; 2. J. Snijders, 9 pnt.; 3. J. Tichelaar 5 pnt.; 4. J. Kreijger 4 p. cn M. Deijkes en J. Din gerdis elk 3 punten. Klassementsrace Amateurs en Onaf- hankelijken. Deze klassementsrace werd wegens het groote aantal renners in twee series verreden met twee klassementen. In de eerste serie maakten we ken nis met de sterren. We zagen de Wieringer Klink in dit veld, benevens Zwartepoorte en v. d. Heijden, den zes-dagenrenner. Na 't startsein probeert Klink er vandoor te gaan, doch het is niet noodig, aange zien Zwartepoorte en v. d. Heijden hem „door" heb ben. Uitslag eerste klassement: 1. A. Zwartepoorte 4 p.; 2. v. d. Heijden 3 p.; 3. IL Bol 2 p. en C. Medik 1 p. Het tweede klassement was opnieuw voor Zwar tepoorte. Tweede werd thans Klink 3 p.; 3. v. d. Heijden 2 p; 4. Bol. Totale uitslag: l. A. Zwartepoorte 8 p.; 2. J. v. d. Heijden 5 p.; 3. en 4. D. Klink en H. Bol elk met 3 punten; 5. C. Medik 1 pnt. Tweede serie: We zagen hier Roes en Kuiper star ten. Uitslag eerste klassement: 1. P. Roes 4 pnt.; 2. II. van Kuijk 3 pnt.; 3. F. Goovaerts; 4. J. Schip per 1 pnt. Tweede klassement: 1. Kuiper 4 p.; 2. Roes 3 p.; Goovaerts 2 p.; 4. Jansen 1 p. Totale uitslag: 1, P. Roes 7 p.; 2 en 3 Goovaerts en Kuiper elk met 4 p.; 4. v. Kuijk 3 p.; 5. Jansen 1 p. Finale: We hadden verwacht een geweldigen strijd te zullen zien tusschen Kuiper en Zwartepoorte, doch laatstgenoemde sprintte zoo uitstekend, dat Kuiper noch Klink er aan tippen konden. Eerste klassement: 1. Zwartepoorte 4 p., 2. Kuiper 3 p., 3. v. d. Heijden 2 p., 4. Roes 1 p. Tweerlo l.-lncentvipnf1. o Ruïner 3 p., 3. Ból 2 p., 4. Goovaerts 1 p. Derde en laatste klassement: 1. v. d. Heijden 8 p., 2. Zwartepoorte 6 p., 3. Roes 4 p., 4. Bol 2 p. Totale uitslag: 1. Zwartepoorten 14 p., 2. v. d. Ileij- •den 10 p., 3. Kuiper 6 p., 4. Roes 5 p., 5. Bol 4 p. Koppel wedstrijd 60 K.M. Oogenschijnlijk lijkt U 60 K.M. voor renners van klasse niet zoo'n grooten afstand. Maar u moet maar eens 300 rondjes moeten fietsen op een derge lijk hellend vlak. In dezen koppelwedstrijd hebben KlinkKuiper het niet kunnen redden. Maar begrijp dat er een paar koppels in de baan lagen, die wat sprint en tactiek aangingen beterja veel beter waren dan Klink en Kuiper. Toch hebben laatst genoemden steeds weer opnieuw de poppen aan het dansen gemaakt. Waren zij hei niet, toen pas slechts 25 ronden waren gereden, om er tusschenuit te gaan. 10, 20, 30, ja zelfs liepen ze 50 meter weg, voordat een Zwartepoorte en Hiddcs begrepen dat daar een koppel bezig was een ronde te nemen. Toen demar reerden ook zij en spoedig hadden ze Klink te pak ken. Doch Kuiper demarreerde vijf seconden later weer, doch ook thans bleef de bewaking van de koppels v. d. Heijden—Hid des en Zwartepoorte—Roes te goed om alleen een ronde te nemen. Dan maar met z'n drieën dacht Klink en zoo gebeurde het dat na 49 ronden 3 koppels aan den kop lagen met een ron de voorsprong. Doch dan laat het oranjekoppel het er niet bij zitten. Medik demarreerde en vlucht en goed ook. Roes en Hiddcs drukken het overige pele- ton cn zoo kon Medik z'n ronde achterstand inhalen. Nog eenmaal leveren de koppels v. d. HpijdenI-Iid- des, ZwartepoorteRoes en KlinkKuiper het om een ronde te nemen. Het eerste klassement is voor Zwartepoorte, die vanaf de staart er zoo fenominaal overheen sprint, wat we nog zelden zagen. We be- gi-epen toen reeds dat het koppel Klink—Kuiper geen ronde alleen zouden kunnen uitloopen en dat het koppel ZwartepoorteRoes het op de puntentelling aan lieten komen. Het zou te ver voeren nog uitvoeriger te worden, zoodat wc deze keer maar zullen volstaan met den totalen uitslag, met verzwijging van de zes verreden .klassementen: 1. Zwartepoorte—Roes 26y2 punt: 2. v. d. Heijden Hiddes 15*4 punt; 3. KlinkKuiper 12 p.. Op een ronde 4. MedikJansen 4 p.; 5. G. AukesSchipper Op twee ronden 6. Goovaerts—Roordink 6 p., 7. Bol —Hollander 4 p. Van Kuijk cn Korshuijze waren uitgevallen en vormden Goovaerts en Roordink toen een nieuw kop pel. De tijd over deze 300 ronden was 1 uur 30 minu ten. Het was weer een zeer goed geslaagde' wieler- mirlrlaer. TENNIS, 1 L.T.V. ZAANDAM—SCHAGEN, 4—i. De uitslagen der partijen luiden als volgt: le Heerenenkelspel: W. G. dé Jong slaat Mr. Dn J. A. E. Buiskool met 7—5, 6—3. 2e Heerenenkelspel: Dr. H. W. Kuiper slaat Chr. J. Nonnekes met 64, 6—2. Hcerendubbelspel: Dr. Kuiper en W. G. de Jong slaan Mr. Dr. J. A. E. Buiskool en Chr. J. Nonnekes met 61 ;63. le Damesenkelspel: Mej. A. Oortwijn verliest van mej. E. T. Igesz met 46; 16. 2e Damesenkelspel: Mej. J. Hinnes verliest van mej. C. Bronder met 57; 26. Damesdubbelspel: de dames Oortwijn en Hinnes verliezen van de dames Igesz en Boontjes met 3—6; 6-4; 1—6. le Gemengd dubbelspel: mej. Oortwijn en W. G. de Jong verliezen van mej. E. T. Igesz en Mr. Dr. J. A. E. Buiskool met 3—6;68. 2e Gemengd dubbelspel: Mej. J. Hinnes en Dr. H. W. Kuiper slaan mej. A. Boontjes Cd. en L. Niestadt met 6—5; 6—3. De eindstand was L.T.V. ZaandamSchagen 44. De instorting in de Cunera-kerk te Rhenen. Rhenen 2 Mei. Zaterdag hebben voorzitter en secretaris van de Rijkscommissie voor de mo numentenzorg een bezoek gebracht aan de Cu- nerakerk en ter plaatse een onderzoek naar de oorzaak van de instorting van den pilaar inge steld. De resultaten van dit onderzoek zijn nog niet bekend. Wat de instorting betreft, vernemen wij nog dat de solide' constructie der betonnen zoldering,- welke boven de gewelven in nieuw metselwerk is aangebracht, beeft voorkomen, dat de gevol gen der instorting catastrofaal zijn geworden. Was het betondek, toen de vloer instortte, gaan verzakken, dan zouden de muren der kerk naar binnen zijn ingestort. Er wordt thans ijverig gewerkt aan nieuwe steunpunten. Men hoopt deze voor a.s. Woens dag klaar te hebben. Doen zich in den tusschen- tijd geen nieuwe complicaties voor, dan beeft men bet geheele werk in handen. Zoekende naar de oorzaak van de instorting kan men het volgende in aanmerking nemen; bet metselwerk heeft reeds twee branden te door staan gekregen. Het roetwater heeft bij deze ge legenheid ingewerkt op de specie en deze is gedeeltelijk opgelost. Ook kan moeheid van den steen de oorzaak zijn. Hiervoor zou pleiten bet feit, dat in Jan. bet betonwerk op de gewelven werd gebracht en bet metselwerk de beele zware slappe massa kreeg te dragen, er deden zich toen geen compli caties voor. Dit gebeurde pas na vier maanden, toen de beton verhard was. Thans blijkt, dat bet betonwerk geen streep is geweken. Van overbelasting kan dus geen sprake zijn. Doodelijk ongeluk te Haarlem 'Arbeider door ijzermassa getroffen In het voormalige kerkgebouw aan de Jans straat te Haarlem, dat verbouwd wordt, aange zien bet gemeentearchief er zal worden onderge bracht, werden Zaterdagmiddag door den aan nemer proeven genomen om het draagvermogen van de palen van gewapend beton vast te stel len. Daartoe was op een der palen een ijzer- massa van 30 ton gestapeld. Door nog onopge helderde oorzaak is bet ijzer gekanteld en terecht gekomen op den 33-jarigen arbeider W. G. Castricum. De man liep een ruggegraatsfractuur op en overleed eenige oogenblikken na het on geluk. Het stoffelijk overschot is naar een der ziekenhuizen overgebracht. De justitie heeft een deskundige opgedragen, een nauwkeurig onderzoek naar de oorzaak van bet ongeluk in te stellen. VECHTPARTIJ IN TECHNISCHE HOOGE- SCHOOL TE WARSCHAU In de technische Hoogescbool te Warschau heeft zich een vechtpartij voorgedaan tusschen nationalistische en linksch-georienteerde studen ten. Eerstgenoemde wierpen hun tegenstanders naar buiten, hetgeen met een vrij ernstig hand gemeen gepaard ging. EEN BAKFIETS MET DUBBELEN BODEM Overtreding Landbouwcnsistvet,. 2 Mei. Zaterdagmiddag omstreeks een uur werd door eenige rechercheurs der Landhouw- crisiswet een bestuurder van een driewielige bakfiets aangehouden ter hoogte van het politie bureau Raampoort te Amsterdam. Na grondige controle bleek den ambtenaren, dat zich in de bakfiets een dubbele bodem bevond, waarin een aanzienlijke hoeveelheid frauduleuze margarine was. De waar was niet verpakt in wikkels met de voorgeschreven merken en vermoedelijk bereid uit plantenvet en slaolie. Tegen den bestuurde* werd procesverbaal opgemaakt, terwijl de eige naar, een Noord-Hollandsche boterhandelaaT zich zal hebben te verantwoorden voor den kan tonrechter. DE VROUWENSLUIER IN TURKIJE Ankara De gouverneur van Oost-Turklfe heeft wederom een verbod uitgevaardigd tot het dragen van den sluier, welke ondanks de vorige verboden door vele vrouwen nog steeds gedragen werd.

Schager Courant | 1936 | | pagina 6