De Langendijker Groentenveilingen. Uit onze Omgeving. Uitzetting Montée in het Amstelmeer. De lieer Kooger vindt het bedrag voor onderhoud van de wegen ad f 350 aan den lagen kant. De Voorzitter antwoordt dat dit toch wel goed is. De weg kan dit jaar niet geteerd worden, daar deze anders te vet zou worden. Het bedrag dat dit jaar aan grind wordt uitgespaard zal nu worden besteed voor aanschaffing van split en teer, waarmede straks de schrale plekken worden behandeld. Met algemeene stemmen wordt thans de begroo ting 1936, welke in ontvangsten en uitgaven sluit met een bedrag van f 14969.01, goedgekeurd en aangeno men. Huur safé. De voorzitter vraagt of de vergadering accoord kan gaan met het huren van een safe voor opberging van diverse geldswaardige papieren. Wordt algemeen goedgekeurd. Grondverkoop. Het bestuur stelt voor een stukje grond te verkoo- pen aan D. Vos te Callantsoog, hetwelk deze gebrui ken moet voor het uit- en inrijden van zijn garage, zulks voor het bedrag van f 5. Wordt met algemeene stemmen goedgekeurd. In verband met het omleggen van den nieuwen dorpsweg is bij A. Thomasz een strook grond vrijge komen. Thomasz heeft verzocht dit terrein te mogen koopen voor f 20. Het bestuur vindt dit te weinig en stelt f 40 voor. De heer Van Honschooten meent dat de grond voor den polder geen waarde heeft en stelt voor het bod van Thomasz te aanvaarden. De heer W. Zeeman zegt dat de grond voor Tho masz wel waarde heeft en dan f 40 nog niets is. De heer Stammes meent dat het bestuur naar be vind van zaken zou kunnen handelen, indien de ver gadering machtiging hiervoor verleent. De heer Kooger herinnert zich hoe destijds van Thomasz een strook grond is verkregen voor het leg gen van den weg, waarvoor toen geen vergoeding behoefde te worden gegeven. Spr. geeft het bestuur in overweging het bod van f 20 voor te stellen. De voorzitter stelt f 20 als koopsom voor, welk voorstel thans met algemeene stemmen wordt aan genomen. Rondvraag. Bij de rondvraag informeert de heer C. Kater naar de mogelijkheid van watervoorziening voor zijn land. De Voorzitter zegt hiertoe geen kans te zien. Kater moet zich hiervoor eens met den aangrenzenden eige naar, den heer Jb. Ambuul verstaan. De heer Kruit vraagt of het oude waterschut tus- schen zijn land en dat van D. Kater, weggehaald kan worden. Het doet geen dienst meer. De Voorzitter zegt toe hierover met het bestuur te zullen spreken. Mishandeling Uitlandsche weg. De lieer Van Honschooten vraagt of het extra on derhoud van den Uitlandschen weg voor rekening komt van de zandrijders. De Voorzitter zegt dat de toestemming om van den weg gebruik te mogen maken gegeven is onder voor waarde, dat men den weg in den goeden toestand zou houden. Er moest grind in gebracht worden. Gebleken is, dat hiervoor grind van den polder is gebruikt. Nu zal door den heer Baars zelf de grind weer aangevoerd moeten worden. De heer Van Honschooten vraagt of Baars toestem ming had om de grind te gebruiken. De Voorzitter antwoordt ontkennend. De heer Van Honschooten vindt dit zeer vrijpostig. „Ze rossen maar raak", aldus spreker, „eh de weg wordt danig mishandeld". Spr. geeft in overweging dat vooral streng opgetreden wordt. Er moet een .voorschot gevraagd worden. De heer Stammes zou een borgstelling willen la ten betalen. Hiervan moet bericht gezonden worden en per ommegaande antwoord gevraagd. De heer Van der Plas vindt, het wel goed dat de weg gebruikt wordt, maar dit moet dan niet mis bruiken worden. Het bestuur zal zijn maatregelen treffen. De heer C. Baken heeft de sloot langs liet' voet balveld in orde gemaakt en vraagt wat hij met den grond daaruit moet doen. De Voorzitter meent dat dit wel ter plaatse als aanvulling verwerkt kan worden. De heer G. Dekker vraagt om opening van het wa terschut bij de z.g. „Koetentuin". Zal geschieden. Hierna sluit de Voorzitter de vergadering met een woord van dank voor de aangename besprekingen. ANNA PAÜIOWNA VAN EWÏJCKSLUIS. In de afgeloopen week, Donderdag 30 April j.l. heeft hier in het Amstelmeer een belangrijke viscli- uitzetting plaats gehad, die voor de toekomst van groote beteekenis kan zijn. Toen werd n.1. een par tij van niet minder dan 175 Kg. montée (jonge aal van tweejarigen leeftijd, die de periode van glasaal bijna of reeds geheel heeft doorloopen), in dit water haar vrijheid hergeven. Dat een vischuitzetting als deze van groot, belang is, kan worden nagegaan, als men weet, dat van deze montée gemiddeld pl.m. 2200 stuks in een kilo gaan, zoodat dc thans te water gelaten partij veilig op 350.000 a 400.000 stuks jonge aal kan worden ge schat. Weliswaar zijn deze aaltjes nog betrekkelijk teer en zullen er hiervan dus nog wel een flink aantal aan andere grootere visschen ten prooi val len, doch met vrij groote zekerheid mag worden verwacht., dat hiervan een flink percentage tot marktwaardige visch zal kunnen opgroeien. Temeer mag dit worden verwacht, omdat deze montée het gevaar van sterfte wegens ongunstige weersinvloe den wel reeds te boven is. Zou er nu slechts een vier de gedeelte tot volledige ontwikkeling komen, dan betcekent dit toch altijd nog een aanwinst van on geveer 100.000 stuks, een respectabele hoeveelheid dus. Deze aaltjes bezaten een lengte van respectieve lijk 7 a 10 c.M., terwijl de dikte afwisselde tusschen die van een dikke stopnaald tot die van een dun ne breinaald. Bij somhiige was de huidskleur reeds vrij donker, bij andere konden bij tegen het. licht- houding de inwendige organen nog vrij duidelijk worden waargenomen. Om tot marktwaardige groot te te komen, zal waarschijnlijk nog een periode van ongeveer drie jaar noodig zijn. Met het oog op liet gewennen aan den temperatuur van het water geschiedde de tewaterlating op eene ondiepe plaats, vlak bij den afsluitdijk nabij het Am- srteldiep. Deze plaats had bovendien dit voor, dat met de auto, waarmee het vervoer plaats vond, tot vlak bij de plaats van tewaterlating kon worden ge reden en de uitzetting dus vlug kon verloopen. Dat zulks van belang is om sterfte te voorkomen, is be grijpelijk. Hoewel aal, vooral bij koel weer, geruimen tijd op het droge kan leven (dank zij de nauwe kiewspieten, waardoor de kieuwen ook buiten het water lang vochtig blijven), zal het een ieder toch wel duide lijk zijn, dat het vervoer van dergelijke Jonge exem- Slapte aan de veilingen de stille tijd breekt aan tijd voor bezoek aan bui- tenlandsche relaties daartoe minder aanleiding dan vroeger handel en tuinbouw moeilijke tijden misoogst- steun goed, koud weer aanvoer aardappels maar weinig roode kool goede prijzen gele kool geruimd Deensche witte kool is duur wordt geexporteerd nog vrij grooten aanvoer van uien iets betere, maar toch te lage prijzen weinig aanvoer van peen hooge prijs geringe handel in kro ten, rabarber lager aanvoer toma ten. Het wordt al slapper aan de Langendijker veilin gen. Komen op andere markten reeds vroege groen ten in overvloed, hier is dit niet het geval, en wat er komt, behoort nog tot de teelt van 1935, de sta- pelproducten. Dit zal ook spoedig gedaan zijn, zoo dat, mag worden verwacht., dat dit jaar de „stille tijd" eerder zal aanbreken dan in vele voorafgaande jaren. Vroeger, in normale tijden, trokken verschil lende exporteurs er vaak in dien stillen tijd op uit om hun buitenlandsche relaties te bezoeken, ten einde de handen nog wat vaster aan te knoopen of zoo mogelijk dc middelen te bespreken, deze relaties uit te breiden. Meer connecties te verkrijgen, was ook vaak het-doel eener buitenlandsche reis. Tegen woordig is dit uit den aard der crisisomstandighe den, waaronder we leven, wel anders geworden. De relaties met Duitschland zijn, ongetwijfeld sterk af- gebrokeld en groot zijn de moeilijkheden om meer afzetmogelijkheden te verkrijgen. Het is niet alleen voor dc tuinders een slechte tijd, doch ook voor de vele handelaars, kooplieden en exporteurs, is het vet van den pot. Er zijn er ook, die zich moeilijk kunnen staande houden. Van een of andere steun regeling voor hen is geen sprake. De tuinders heb ben deze week hun misoogststeun ontvangen. Die is weer niet meegevallen, wat wel te verwachten was. Wie van steun moet leven, is doorgaans niet best af. Twintig procent kon worden uitgekeerd van de schade, welke als zoodanig was erkend, Als men clan op f 600 gehoopt had, en men krijgt dan f 120, dan is het duidelijk, dat dc moeilijkheden, waarin men verkeert, niet worden opgelost, doch in zeer ge ringe mate worden verlicht. Vooi'al voor hen, die op den rand van den ondergang stonden, is deze steun een misrekening. Het koude weer, dat we nu ook de laatste week weer hebben gehad, is voor de tuinbouwers, die nog kool hadden overgehouden om daarmee te speculee- ren, nog een meevaller geweest Het zachte weer in Maart was echter oorzaak ge weest, dat er veel was opgeruimd, omdat den tuin ders toen de schrik om het hart was geslagen. Was plaren in zóó groote hoeveelheid wel bijzonderen zorg moet vereischen, omdat bij te zwaren druk van boven af, de onderste aaltjes onherroepelijk zouden sterven. Men vervoert ze dan ook in vlakke laden, in elk waarvan pl.m. één kilo montée, verdeeld over vier vakjes wordt uitgestrooid. In elk vakje komt dus slechts één a anderhalf ons montée. De bodem van iedere lade bestaat uit een soort weefsel van linnen, van zoodanige weef selwijdte, dat de zich er op bevindende aaltjes er niet door kunnen ontsnappen, doch het van hoven af er op gesproeide water er toch vlug doortrekt. Vijfentwintig van deze laden worden bovenop elkaar op een gewonelade met houten bodem geplaatst, terwijl daar bovenop nog een paar laden gevuld met ijs worden bevestigd. Het geheel wordt, met een twee tal stangen, die door den rand der laden worden geschoven, bijeengehouden, en met schroeven vast gedraaid. In iedere bundel laden kan aldus 25 Kilo montée worden vervoerd, zoodat dus voor de te water gelalen partij zeven van deze ladenbundels noodig waren. Hiermee is echter de zorg voor een veilige over komst nog niet ten einde, want bij vervoer over langen afstand dienen deze ladenbundels hoven- dien meerdere malen met frisch water te worden besproeid. Hier zal wel niet nader behoeven te wor den betoogd, dat bij de noodzakelijkheid van meer dere of mindere besproeiing, voornamelijk de tem peratuur een groote rol speelt. Dat bij een nauwkeurige behandeling echter bij zonder mooie resultaten kunnen worden verkregen, werd hier wel bewezen, want de geheele zending kwam hijzonder frisch over en het aantal gestorven exemplaren bleef tot slechts zeer enkelen beperkt. De tewaterlating werd onder leiding van den In specteur der Visscherijen, den heer L. N. van der Heijden, door een zestal leden van de vereeniging „Vissohersbelangen" verricht, terwijl deze zending werd verkregen door bemiddeling van het Hoofd der Afdeeling Kust-, Rivier- en Binnenvisscherij- onderzoek van het Rijksinstituut voor Biologisch Visscherij-Onderzoek, den heer Dr. Havinga. Deze partij montée was enkele dagen tevoren bij St. Nazaire (Frankrijk) in de Loire, een ten Zuiden van Bretagne op de Atlantische Oceaan uitmonden de rivier, ia daarvoor speciaal vervaardigde netten van zeer fijn weefsel gevangen en vandaar per auto door den heer Overmeer, die daar ter plaatse het visscherijbedrijf met schokkers laat uitoefenen, waarnaast hij voor de levering van montée zorg draagt, naar de vischkweekerij van de Nederland- sche Hei de-Maatschappij te Vaassen (Gld.) ver voerd. Deze reis duurt gemiddeld 28 uur en dient zonder onderbreking te geschieden. Na ter opfris- sching gedurende twee dagen in de kweekvijvers te zijn losgelaten, is do montée Donderdagmorgen weer opnieuw in de laden verdeeld en hierheen vervoerd. De heer Overmeer was persoonlijk bij dit vervoer aanwezig en woonde dus mede de tewater lating bij. NIEUWE N I EU O RP Zondagmiddag had op het terrein van den heer Zwagerman een protès'tmeéting plaats tegen het rou leersysteem, welke meeting uitging van het comité van actie. Naar schatting waren ongeveer een 500 personen aanwezig. Ook de politiemacht was vertegenwoor digd. Als voorzitter van het comité van actie opende de heer Jan Bakker deze meeting en stelde voor dat van elke richting een arbeider naar voren komt, die zijn meening zegt. Wordt toegelaten dat politieke kopstukken spreken, dan zal dat beteekenen de be grafenis der staking. Niet één politieke richting is in staat geweest de massa in beweging te brengen, maar wat de politieke stroomingen niet kunnen, dat kun nen de arbeiders zelf wel bereiken. Spr. achtte dit in het belang der actie om de eenheid onder de ar beiders te bewaren. Met instemming der meetinggangers wordt beslot ten alleen de arbeiders zelf te laten spreken. De heer Bugel van Wieringen schetste eerst het verloop der staking in Wieringen en wees op de noodzakelijkheid dat de arbeiders naast elkaar staan Als de arbeiders uit andere plaatsen Wieringen, An- dat nog enkele weken zoo door gegaan, dan was het ongetwijfeld slecht uitgepakt. Aan beide veilingen werden deze week nog aard appels aangevoerd. De omstandigheid, dat het ge heele seizoen lage prijzen zijn besteed, is wel oor zaak, dat er hier en daar nog tamelijke voorraden zitten. Voor Robijn werd f 1.702.20 betaald, terwijl de soort Furore f 1.60 opbracht. De prijs van de blauwe aardappelen was nog al verschillend, ook al in verband met de kwaliteit: er werd f2.30—f3 voor betaald. De prijs van de Beve landers viel mee: er werd f2.50—f3 voor besteed. Een belangrijk kwantum werd uit de hand ver kocht. Over 't algemeen wordt over de kwaliteit geroemd. De aanvoer van roode kool was sterk verminderd. Had men verwacht, dat door de prijsregeling en die der deviezen door Duitschland, de prijzen aanzien lijk zouden dalen, dit is niet het geval geweest. Trouwens de aanvoeren waren daartoe te klein. Bovendien schijnt men ook in enkele andex'e lan den ©enig afzetgebied gevonden te hebben, wat trouwens uit dé mededeeling van het Centraal Bureau der Statistiek wel is gebleken. Wat werd aangevoerd was zoo goed als alles van eerste kwa liteit. Het verschil in prijs lag dan ook in de groot te der aangevoerde kool. De sorteering tot 3 pond bracht f 9 tot ruim f 10 op, de zwaardere liep tot ruim f 12. Zoo vroeg als dit jaar is het zeker met den aan voer van gele kool nog wel nooit gedaan geweest. De weinige voorraad, de goede prijzen en de kwa liteit, die niet gedoogde, dat ze heel ang kon wor den bewaard, hebben dezen toestand in de hand gewerkt, Duur was de Deensche witte kool. Er was voor deze koolsoort nog wat vraag uit Scandinavië. Eer ze daar onder het bereik der consumenten zijn, moeten deze kooltjes wel peperduur worden. Het aangebodene was meestal van eerste kwaliteit. Voor de sorteering van 3 pond en zwaarder werd fll f 13 betaald, lichtere bracht iets minder op. Uien kwamen er ook deze week nog heel wat. De prijzen waren iets beter, doch het gewichtsverlies, door uitschot veroorzaakt, is zoo goed, dat deze prijsverbetering niets beteekent. Voor gewone, mid- delgroote uien werd van f2.30—f3 betaald, voor enkele mooie partijtjes iets meer. Grove uien wer den verkocht voor f 3f 3.50. terwijl drielingen doorgaans 60 tot 70 cent opbrachten. Enkele partij tjes brachten het tot fl. Nep werd niet meer aange voerd. Peen kwam nog slechts aan de veiling van den Noordermarktbond. Dit product bracht hooge prij zen op. Voor kleine werd fl.60 betaald, groote wer den verkocht voor f6.20f6.90, een bijzonder hooge prijs. oVor kroten, die maar weinig meer werden aangeboden, was niet veel belangstelling. Ze wer den voor f 2.202,60 verkocht. Rabarber kwam er reeds eiken marktdag. De prijs, aanvankelijk f5.40, liep tot f4.60 terug. De aange boden tomaten 'brachten 59 cent per kilo op. na Paulowna en Hoorn in hun hemd laten staan, worden niet alleen de stakers afgeslacht, maar de werkers ook. Alleen piet elkaar kan men overwin nen. De heer Mermersboer te Hoorn wees er op dat niet alleen de leiders den strijd moeten voeren, maar de arbeiders zelf. De strijd wordt niet gewonnen met te zeggen: ik staak, 't Is den laatsten strijd, die de arbeiders kunnen voeren. Niemand anders dan de arbeiders zelf kunnen zich redden. Een spreker uit Anna Paulowna schetste het ver loop der staking in die gemeente. Uit de geweldige reactie die de staking teweeg bracht bij de autori teiten, blijkt dat het den goeden weg opgaat met de actie. Met dc methoden die men de laatste jaren toepast, werkt men de arbeiders in de put, maar de arbeider die werk heeft en zich niet solidair met de stakers verklaart, gaat even goed de put in. Mevr. de Haan—Zwagerman verklaart als lid van het Comité van Actie, het er niet geheel mee eens te zijn, dat alleen arbeiders de gelegenheid kregen het woord te voeren en geen anderen, omdat zoodra zich iemand op politiek terrein begaf, die door den voorzitter tot de orde diende te worden geroepen. Spr. oordeelde dat men niet alleen de stakers noo dig heeft, maar zeker ook de werkers, want staan die er niet achter, dan wint men den strijd nooit. Maar men heeft ook de vakcentrales noodig. Hoorn heeft dien steun gevraagd en het N.A.S. heeft zich er achter geschaard. Spr. wees op de vergadering in Hoorn, waar de modern georganiseerden hun eigen menschen hebben uitgejouwd, om de houding, die die leiders aannamen. Wordt dezen strijd niet ge wonnen, dan komt de tegenpartij krachtiger dan ooit in de schoenen te staan. Ook 'vooral is hierbij de steun der vrouwen noodig, die in vele gevallen nog den man van daadwerkelijken strijd afhouden. Een Drentsche arbeider sprak hierna over het ver loop van stakingen in Drente en zegt dat deze week op diverse plaatsen in Drente vergaderingen wor den belegd, waar de strijd, welke hier gevoerd wordt, naar voren zal worden gebracht. De heer Laverman te Hoorn, sprak als christelijk arbeider, en zeide dat de taktiek der regeering ex- geheel op gebaseerd is, de arbeiders de put in te helpen. Ieder arbeider heeft de plicht voor zijn gezin te zorgen. Er moet niet worden gevraagd naar richting en geloof. Ook de christelijke arbei der heeft men noodig, want juist zij zijn het, die gezorgd hebben dat het kabinet er is. De bex'oerde omstandigheden veroorzaken ook tweedracht in het gezin, waaronder de kinderen lijden. Spr. besluit met de opwekking, paraat te wezen, pal te staan en mee te helpen in den strijd. (Krachtig applaus). Na de pauze wees de voorzitter er op, dat het centraal comité lang niet stil heeft gezeten en dat men zich met zijn werk niet alleen tot Noordholland heeft bepaald. Het cardinale punt waar het om gaat Is niet alleen werken voor de staking, maar scholing onder de proletariërs te brengen. Het productiesysteem moet zelfstandig in handen "worden genomen. Een Friesch arbeider en de heer Ottens van Wieringen spraken toen nog een kort woord. Den heer Bart de Haan werd het woord ontno men, toen deze zich naar voorzitter's oordeel op po litiek terrein begaf. De lieer v. d. Wal van Medemblik bepleitte de noodzakelijkheid dezen strijd te populariseeren onder de middenstanders en kleine hoeren,. De heer Mermersboer van Hoorn zeide dat in de groote pers heeft gestaan, dat datgene wat de Mi nister van Soc. Zaken op een vraag van een Kamer, lid heeft, gezegd, hierop neerkwam, dat als de sta kers weer bij hem moesten komen en zeggen dat ze er spijt van hadden en dienden te verzoeken, weer aan het werk gesteld te worden. Onder krachtig applaus verklaarde spr. liever te verrekken dan dat toe te geven. De heer Bakker doet mededeeling van giften die voor de stakers zijn binnengekomen. Spr. spoorde aan den strijd flink door te zetten, houdt het hoofd koel, het hart wai-m. Met giften en gaven wordt een strijd niet gewonnen, maar ze kunnen ons helpen. De strijd en verlossing der ar beiders moet het werk der ax-beiders zelf zijn. Met de opwekking zooveel als in ieders vermogen is de arbeiders voor deze actie te winnen, en den strijd flink door te zetten, sloot voorzitter deze bijeen komst. 471ste STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 4de klasse, 1ste lijst Trekking van Maandag 4 Mei 1936 Hooge Prijzen rf 1500.— 2636 1000.— 11624 13161 400.— 5117 6117 9414 15904 200.— 1258 17021 loo— 663 10569 11808 15220 16846 17864 19556 Prijzen van 65. 18 24 27 66 70 93 99 142 150 194 275 276 281 293 322 342 350 437 451 458 611 620 638 652 701 779 857 864 874 918 940 947 956 976 995 1109 1174 1175 1202 1225 1227 1253 1283 1357 1405 1414 1441 1442 1477 1482 1484 1493 1529 1683 1723 1774 1819 1832 1842 1847 1878 1889 1928 1936 1943 2007 2016 2032 2090 2093 2127 2174 2179 2226 2246 2247 2258 2340 2372 2400 2438 2452 2454 2463 2502 2527 2537 2566 2582 2619 2650 2709 2710 2747 2789 2794 2823 2889 2913 2929 2950 2966 2974 2987 3064 3134 3148 3162 3222 3256 3288 3308 3313 3336 3347 3468 3478 3482 3492 3498 3505 3519 3520 3602 3647 3654 3656 3662 3670 3680 3723 3737 3771 3776 3871 3933 3939 3973 3994 4026 4045 4049 4053 4070 4081 4105 4118 4148 4157 4188 4298 4308 4339 4351 4427 4435 4454 4488 4592 4597 4647 4657 4733 4766 4789 4796 4858 4880 4912 4967 4982 5033 5051 5077 5079 5030 5130 5199 5203 5217 5225 5282 5286 5288 5307 5454 5461 5484 5509 5661 5662 5667 5673 5761 5788 5850 5924 5950 5986 6079 6217 6221 6248 6263 6266 6294 6339 6356 6396 6433 6476 6478 6507 6530 6559 6614 6633 6653 6663 6683 6711 6730 6731 6797 6822 6856 6885 6901 7013 7029 7037 7067 7247 7295 7344 7354 7373 7374 7426 7462 7533 7548 7580 7610 7655 7675 7695 7698 7724 7800 7895 7935 7986 7992 8013 8021 8031 8121 8132 8152 8158 8173 8250 8271 8279 8301 8352 8374 8392 8407 8408 8427 8487 8522 8548 8554 8560 8564 8598 8600 8643 8698 8704 8715 8724 8729 8735 8753 8782 8791 8906 8957 8999 9022 9068 9071' 9086 9139 9160 9196 9203 9224 9232 9238 9287 9324 9368 9436 9461 9477 9512 9517 9520 9529 9537 9574 9599 9625 9645 9718 9743 9758 9774 9787 9854 9862 9S76 9905 9935 9946 9968 10026 10028 10045 10069 10138 10187 10199 10217 10283 10304 10317 10340 10399 10419 10498 10519 10546 10556 10611 10669 10674 10694 10724 10746 10752 10753 10773 10774 10776 10880 10881 10886 10915 10987 11017 11048 11052 11060 11099 11123 11140 11143 11165 11174 11345 11350 11377 11411 11512 11533 11568 11622 11681 11705 11743 11758 11774 11816 11835 11838 11869 11923 11941 11957 11979 11985 11988 12003 12014' 12030 12039 12065 12076 12078 12088 12116 12119; 12131 12153 12181 12188 12189 12192 12209 12222 12230 12237 12243 12261 12292 12382 12394 12409 12436 12476 12505 12510 12541 12609 12643 12702 12751 12781 12788 12790 12819 12881 12883 12884 12909 12916 12926 Ï2929 12932 12975 12992 13006 13010 13025 13030 13049 13058 13061 13066 13070 13096 13123 13131 13179 13234 13235 13237 13309 13316 13331 13349 13409 13432 13442 13507 13601 13602 13610 13620 13651 13682 13719 13734 13769 13787 13802 13827 13868 13875 13879 13960 14022 14035 14043 14082 14089 14093 14207 14240 14249' 14349 14376 14379 14381 14400 14416 14543 14565 14567 14584 14672 14684 14705 14721 14736 14769 14804 14883 14894 14941 19447 14948 14950 14970 14075 14978 15026 15080 15093 15106 15273 15274' 15290 15328 15363 15381 15389 15421 15450 15457, 15470 15477 15500 15503 15521 15555 15569 15611 15614 15624 15674 15685 15694 15700 15724 15748' 15777 15821 15851 15864 15938 15999 16036 16046 16069 16070 16136 16161 16169 16174 16181 16191 16224 16229 16231 16238 16241 16248 16250 16267 16319 16333 16357 16366 16418 16423 16437 16492 16515 16540 16566 16587 16619 16663 1S735 16748 16808 16810 16827 16859 16862 16883 16904 16912 10939 16970 17041 17072 17163 17203 17233 17242 17206 17276 17299 17328 17357 17421 17423 17485 17609 17619 17642 17658 17684 17692 17693 17730 17731 17786 17789 17830 17874 17883 17919 17941 17958 17959 18047 18108 18138 18144 18230 18299 18357 18393 18415 18535 18543 18547 18558 18560 18597 18629 18635 18662 18767 18838 18843 18847 38949 19017 19054 19057 19074 19117 19125 19149 19166 19205 19238 19288 19291 19304 19338 19370 19377 19403 19424 19471 19493 19495 19508 19538 19543 19672 19699 19732 19766 19800 19841 19900 19953 19963 19968 19971 20006 20014 20052 20066 20111 20113 20125 20204 20237 20252 20258 20263 20272 20275 20289 20298 20311 20316 20328 20359 20392 20399 20454 20542 20561 20563 20569 20636 20642 20651 20675 20690 20695 20801 20813 20860 20875 20881 20890 20919 20933 20962 Vele arbeiders uit Alkmaar, Wieringen, Hoorn', Medemblik en andere plaatsen waren aanwezig. Alles verliep zeer ordelijk. Het Tweede Kamerlid Sneevliet was aanwezig, Deze kreeg echter geen gelegenheid te spreken. Nieuwe Niedorp a—D.T.S. a 2—3. Voor de nacompctitie hebben bovengenoemde elf tallen een vooral van N. Niedorpzijde matigen wed strijd gespeeld. Op goede wijze straften de witliem- den een paar fouten der N.N.-backs af. De geel« zwai-te achterhoede was er dezen morgen maar ma tig in, vooral van Booij zijn we dat stukken beter gewoon. Ook de halflinie kon lang niet aan haar gewone spel komen. In de voorhoede moest het in hoofdzaak van de linkerwenk komen, speciaal Cor Kaaij was goed, met wat meer geluk had hij zeker de gelijkmaker kunnen scox-en. Midvoor de Bakker hebben we wel eens meer zwak gezien, maar zoo slecht als hij nu was, gelukkig nog niet, vooral na de rust was hij er hopeloos uit H. Kaaij en Mat Rootjes hebben het er ook niet kwaad afgebracht Na de goede overwinning in Schagen behaald wa ren de verwachtingen hoog gespannen. Zouden de adsp.leden zelf ook niet wat overmoedig geweest zijn? Het idee van: „Och wij zijn sterk, we kunnen ze wel hebben", heeft zich gewroken. Het overwinnende D.T.S.-clftal beschikt over eenl- ge zeer goede spelers, de spil bijv. is een voetballer met toekomst. Ook kan D.T.S. nog plezier beleven van den midvoor. Goede spelers zijn de rechtshalf en rechtsback. Hoewel gelijk spel de verhouding beier had weergegeven, kan D.T.S. toch zeker aanspraak' maken op een verdiende zege. Scheidsrechter Beukman had het niet moeilijk. EARENKARSPEL Bij de op Zaterdag 2 Mei J.l. gehouden rekening van het Onderlinge Veefonds alhier, bleek dat ver zekerd waren over de maanden: Februari 1192 koeien, 136 pinken; Maart 1173 koeien en 134 pin ken en April 115S koeien en 137 pinken. Het. fonds had een verlies van 24 afgekeurde koeien. De om slag werd bepaald op Februari 4(3 et, Maart 40 ct en April 50 ct. per stuks vee. Politie. Gevonden* een oud heerenrijwiel.

Schager Courant | 1936 | | pagina 6