Bravo Belgen! Plechtige zitting der Italiaansche Kamer. Ingezonden stukken. LANGEND IJ r OUDKARSPEL. Het Mei-feest der G.P.N. uitstekend ge slaagd. Het Meifeest, georganiseerd door de afd. Oudkar spel van de C.P.N. in de zaal van den heer C. Vis, is zeer goed geslaagd. Het aantal bezoekers was ongeveer 175. Na opening door den voorzitter, den heer C. Borst Pz., werd de Internationale gezon gen, en trad de heer Martien Beversluis, alhier geen onbekende, op als declamator. De heer Van Munster voerde hierna het woord en sprak de Mei-rede uit. Spr. behandelde het ontstaan van den Mei-dag, welke ongeveer 50 jaren geleden als Arbeidersfeestdag werd ingevoerd door het te Parijs gehouden congres. Spr. wees op de noodza kelijkheid dat er eenheid heerscht onder de ar beiders, zooals in Spanje, Frankrijk, Amerika. Spr. liet de revue passeeren hetgeen in deze 50 jaren is gebeurd. Ten bate van de stakende werkloozen in de Wie- ringermeer werd een collecte gehouden. Aan het einde van den avond trad nog op de z.g. 'Agit. Prop. „Het Signaal" met een stuk politiek tooneel. Op zeer verdienstelijke wijze werd door de medespelenden de inhoud van dit stuk ten tooneele gevoerd. Het optreden is een succes geworden. Dit goedgeslaagde Mei-feest werd tenslotte door den heer Borst met eenige woorden van dank en opwekking gesloten. NOORDSCHARWOUDE. Wielersport. De juniores van Ond. Genoegen hebben een rit ge houden over 28 K.M. De uitslag was: 1. Cs. Groen, St. Pancras 1 u. 4.5 min. 2» P. Zeegers, 3. H. Groen, 4. C. Zeegers en T. Wold- huis. De A en B-klasse namen deel aan den peletonwed- strijd in M.Beemster voor het kampioenschap van de Fed. van Wielerclubs in N.-Holland. Ze plaatsten zich nummer 9, oftewel het laatst. Renaud, Kort en Langedijk hebben het geheel e traject uitgereden. Men verzoekt ons te berichten, naar aanleiding van de raadsvergadering van Woensdag j.1., dat niet, zooals daarin werd medegedeeld, de heer Mal- lekote den cursus voor leerplichtvrije jeugd alleen heeft gegeven, doch dat de heer Bierman ook de helft van den cursus heeft verzorgd. Jubileum A. Sjoerds. Donderdag 7 Mei is de heer A. Sjoerds 25 jaar werkzaam als typograaf in het drukkersbedrijf van de firma J. H. Keizer alhier. De jubilaris heeft de ups en downs van zijn firma in alle opzichten mee gemaakt zoodat wij er niet aan twijfelen of deze dag zal niet zonder meer herdacht worden. BROEK OP LANGENDIJK. Overgeplaatst. De directeur van het P.T.T. kantoor alhier, de re ferendaris 2e klas, de heer T. Bos, wordt met ingang van 1 Juli overgeplaatst naar Amsterdam (Tele graafkantoor). OUDKARSPEL. Burg. Stand over de maand April. Geboren: Pieter, zoon van Johannes Dekker en Jannetje Kroon; Jan, zoon van Jan Wormsbecker en Hendrikje Burgert; Cornelis, zoon van Cornelis Vlug en Vrouwtje van Hout; Gerardus Adrianus, zoon van Cornelis Adrianus Dudok en Cornelia Smit. Ondertrouwd: Louwrens Johannes Koomen, oud 31 jaren en Hillegonda Jonker, oud 25 jaren; Cor nelis Kos, oud 29 jaren en Petronella Maria Span- j'aart, oud 23 jaren. Overleden: Albert Barten, oud 78 jaren, echtgenoot van Trijntje Mosk (overleden te Alkmaar); Hen drik Dekker, oud 65 jaren, echtgenoot van Jansje Smit. Ingekomen personen: Janna van den Brink van Nijkerk; Wed. B. H. Wissink en gezin van Noord scharwoude; Coraelis Klingeier van Zuidscharwou de; Sijtje Grietje Pool van Zijpe, Alida Meijer van S'chagen; Frederik Berkhout van Wieringerwaard; lef je Jonker van Alkmaar. Vertrokken personen: Jan Biesboer naar Scha- gen; Jan Jonker naar Heerhugowaard; Nicolaas Jo hannes Kooijman naar Noordscharwoude; Jacomi- ma Timmer naar Noordscharwoude; Jan Nieman naar Noordscharwoude; Alida Agatha Seegers naar Noordscharwoude. Z IJ PE OUDESLUIS. -Zondagavond vond in lokaal Kreijger het Plan- Meispel plaats, waaraan medewerkten de Sportbond, Zangvereeniging van Wieringerwaard en een Spreek koor. Nadat de niet talrijke aanwezigen door den heer Goosen welkom waren geheeten, hield de heer Veldman een uiteenzetting van de beteekenis van het spel. Hierna begint het spel, wat met bezieling en lief de door de uitvoerenden wordt voorgedragen. Een mooi tooneel, frissche, sportieve menschen, aardige gang en een prima begeleiding maakten het geheel tot een kleurige, fleurige vertooning. Vooral het eer ste bedrijf kwam goed tot zijn recht; het tweede be drijf, met de aardige dansen, zal heel mooi op een weide, in de openlucht zijn; op een tooneel is het gebrek aan ruimte te merkbaar. Hoewel alle mede- Werkers zonder uitzondering een goed figuur sloe gen, mag een klein complimentje niet onthouden wor den aan de spreekster, die mei zooveel verve en dic tie declameerde. Vooral in het eerste bedrijf gaf zij blijk, een zeer goed inzicht te hebben omtrent de combinatie van woord en gebaar. Een prettig gezicht is en blijft de J. P. J. Die klein tjes geven leven en beweging aan het geheel. De mooie uitvoering werd besloten met zang van de Wieringerwaarders, onder leiding van den direc teur Jan Kos. Voor het eerst zagen wij dezen direc teur als zoodanig. Zijn forsch en toch beheerscht di rigeer en dwingt bewondering af. Daar gaat iets van Uit. Hierna neemt de heer Veldman nog eens het woord, Om de aanwezigen op de Meigedachte te wijzen. Hoe de leuze: „kortere arbeidsduur" langzamerhand in ver Vulling is gegaan, doch door andere leuzen is ver- Vangen. Spr. wijst op de vele gevaren die de sociaal democratie bedreigen en haalt een krantje te voor schijn, uitgegeven door de N.S.B., als bewijs, hoe ver de aanvallen op ons Meifeest reeds zijn gekomen. Deze Meikrant zegt spr., verdiende, dat ik haar hier verbrande; ik zal haar echter verscheuren voor het het oog van het publiek! Een daverend applaus Volgde na deze geste. Aan het einde van het programma gekomen zijn de, dankte de heer Goosen het publiek voor de aan gename samenwerking en hoopte, dat dezè Mei avond de banden onderling weer zou versterken, waarna een gezellig bal, onder leiding der familie Kos volgde. Voor het Gouden Kruis had Dosko 1 bezoek van Wieringerwaard 1. D. had vier invallers, W. één. W. was den geheelen wedstrijd wel iets in de meer derheid, toch was het geenszins een eenzijdigen wed strijd, want de D.-voorhoede wist af en toe de W.- verdediging flink werk te bezorgen. Voor de rust wist W. een 30 voorsprong te bemachtigen, waar- Van een D.-back er twee in eigen doel werkte. Na de rust wist D. den achterstand te verklei nen, doch W. wist al spoedig ook weer tweemaal het net te vinden, waarvan één door een zeer fraai schot van haar linksbuiten. Wel wist de D.-midvoor met een pracht hard schot den achterstand te verkleinen doch ondanks het goede verdedigen van den D.-doel- man wist W. den stand op 7—2 te brengen, waar mede het einde kwam. Het was jammer dat D. met zooveel invallers uitkwam, doch laten wij hopen dat het a.s. Zondagmorgen beter is tegen Zeemacht I in Den Helder» W I ERïNGE N Verkooping. J.1. Zaterdagavond werd in hotel Centraal ten ver koop aangeboden krachtens art. 1223 B.W. een woon- en winkelhuis en banketbakkerij aan de Elftstraat no. 1 te Hippolytushoef, eigendom van den heer M. Oden. Kooper werd de heer C. C. Bakker, Elft, alhier voor f 7000. Opvoering St. Caecilia zangspel. Bovengenoemd zangspel werd Zondagavond opge voerd door het Breezander dameszangkoor in de tot in alle hoeken bezette bovenzaal van café Veerdig te Hippolytushoef. Om 8 uur opende Pastoor de Wildt, deze avond met welkom en spreekt zijn voldoening er over uit, dat zoo velen aanwezig zijn. Spr. hoopte dat deze avond een genotvolle zou zijn en geeft dan de leiding over aan pastoor Verhoef f, die zijn koor ter eere van pastoor de Wildt laat zin gen: „Hij leve hoog". Hierna hoorden we „Der Himmel ruhmen", drie stemmig; „Heilige Nacht", vierstemmig van Beet hoven; „Komm holder Lenz", vierst., van Haydn; „Old folks at home", driestemmig. Een Engelsch Ne gerlied en nog verschillende andere nummers. Het hoofdnummer van den avond, het „St. Cae cilia zangspel" bracht met de mooie costumes en veelkleurige licht-apothese menigeen in ontroering. Na dit spel volgde meer het vroolijke gedeelte. Het was een goed geslaagde avond en mooie* avond, waarin veel goeds werd gepresteerd. Uitvoering Zang en Vriendschap. Zondag j.1. hield de zangver. Zang en Vriendschap een uitvoering in de zaal van S. Halfweeg alhier. Hoewel de verwachtingen wat betreft de belang stelling niet hoog gespannen waren, was de zaal goed bezet. De voorz. opende met een hartelijk woord van wel kom aan de aanwezigen en maakte tevens van de gelegenheid gebruik om den heer Jongkind, dir. van O.K.K., van harte te feliciteeren met het schitterend succes op het laatstgehouden concours in Den Haag behaald. Op het programma stonden zes nummers voor het koor, die vol aandacht werden beluisterd. Een har telijk applaus was het beste bewijs dat het werk van den eminenten directeur, den heer J'b. I. Hove nier ten zeerste gewaardeerd wordt. Tusschen de nummers van het koor door werden nog enkele zeer verdienstelijke voordrachten gehou den. Na de pauze was de beurt aan het pas opge richte kinderkoor. Het alleraardigste zangspelletje „Als de kinderen slapen" van mevr. BrandtBuijs werd door de kinderen opgevoerd. Dit gedeelte van het programma viel wel zeer bijzonder in den smaak bij het publiek. Na sluiting door den voorzitter werd nog tot ruim 1 uur een geanimeerd bal gehouden. ANNA PAULOWNA BREEZAND. Uitvoering „Concordia". Het was, zooals Concordia's voorzitter in z'n ope ningswoord opmerkte, droevig gesteld met de be langstelling voor het concert, dat de harmonie Zon dag in de zaal van den heer J'b. Borst gaf. De wensch van den heer Prins, dat het toch een gezel li ge avond mocht worden, kon daardoor, dat stond eigenlijk van te voren al vast, niet in vervulling gaan. Is er iets ongezelligers dan een zaal, waarin verspreid wat menschen zitten? Zoo iets drukt de stemming geheel neer. 't Was jammer Concordia had werkelijk beter verdiend. Om de uitgaven zoo gering mogelijk te doen zijn, had men zich de moeite getroost met eigen krachten een tooneelstulcje „Z'n eerste spreek uur" in te studeeren, want men bood toch graag ook wat afwisseling tusschen de muziek aan. Die moeite was nu gedaan voor een handjevol toeschou wers. Maar vooral jammer was de geringe opkomst van het publiek, omdat Concordia zulke goede mu ziek ten gehoore bracht. Het corps was met een paar man aangevuld en had een mooie evenredige bezetting, waardoor alle partijen goed tot haar recht kwamen. „Fruhlingserwachen", de opera- fantasie Faust, de „Ouverture Neptune" en vooral „Le Khedive", het waren geen gemakkelijke num mertjes, maar ze werden zeer goed gespeeld. Het publiek klapte er eens extra hard voor, zoodat Con cordia tenminste aan het applaus niet te kort kwam. Maar we hopen toch voor het muziekleven in Breezand, dat er bij een volgende uitvoering van Concordia wat meer personen komen meehelpen om het applaus zoo krachtig te doen zijn, als deze vereeniging voor haar ernstig streven om goede muziek te brengen, verdient. SINT PANCRAS Burg. Stand over de maand April 1936. Geboren: Jan, zoon van Klaas Pieter Bus en Cor nelia van Twuijver; Greta, zoon van Geert de Jong en Lena Catarina Kouwen; Willem, zoon van Wil lem Haveman en Aafje Femmigje Roelofje Beens; Trijntje, dochter van Evert Ket en Magdalena Doorn. Gehuwd: Geene. Overleden: Jacob Hoogland, 72 jaren, echtgen. van Trijntje Yfs; Vrouwtje Heins, 80 jaren, wed. van Cornelis Koedijk. Ingekomen personen: Dirk Molen, manufacturier, van Alkmaar naar No. 283; Neeltje Bakker, dienst bode, van Broek op Langendijk naar No. 288; Joh. Fred. Sander, bakkersknecht, van Zuidscharwoude naar No. 282; Klaas Rus en gezin, van Broek op Langendijk naar No. 223; Jan Hendrik de Boer, smid, van Zuidscharwoude naar No. 99a; Reijer Strijbis, groentekoopman, van Harenkarspel naar No. 176B; Grietje Guurtje Schenk, zonder beroep, van Wieringerwaard naar No. 176B. Vertrokken personen: Wijbrand Yfs en gezin, van No. 283 naar Koedijk; Huibert Wijker, bakkers knecht, van No. 282 naar Egmond aan Zee; Jan Engel en gezin, van No. 186a naar Koedijk. BERGEN Benoeming motorbedienaar. In de dezer dagen gbhouden vergadering van het Bestuur van den Damlanderpolder alhier, is met in gang van 1 Mei 1.1. tot motorbedienaar van dezen pol der benoemd de heer H. Mol, Groeneweg 22 te Ber gen. Opbrengst collecte. De in de R.K. Kerk gehouden extra collecte tot schulddelging der kerk, heeft opgebracht f360. FEDERATIE VAN WIELERCLUBS IN N.-HOLLAND Om het kampioenschap. Te Midden Beemster werd Zondag een wedstrijd gehouden om het kampioenschap van de Federatie van Wielerclubs in Noord-Holland. De deelname aan dezen wedstrijd was niet bijzonder groot. Van de 25 aangesloten vereenigingen waren er slechts elf aan de start verschenen. Er werd een pelotonwedstrijd gehouden over 90 K.M., waarvan de uitslag was: 1. De Germaan te Am sterdam 2 u. 15 min. 6 sec.; 2. Olympia, Amsterdam 2.15.17 uur; 3. Ulyssus, idem, 2.15.50 uur; 4. De Ba taaf, Halfweg 2.17.14 uur; 5. Excelsior, Amsterdam 2.17.55 uur; 6. Champion, Amsterdam 2.20.37 uur; 7. D.T.S., Zaandam 2.20.54 uur; 8. Flevo, Hoorn 2.27.17 u. en 9. Onderling Genoegen, Noordscharwoude 2.27.48 uur» Twee vereenigingen hebben opgegeven. België heeft ons Oranje Nu wel niet bepaald geklopt, Maar zich toch in ieder opzicht Als herboren weer ontpopt! Na het krachtige Wilhelmus, Juichend uit de menschen-zee, Zong men zelfs de Brabangonne Voor het eerst in massa mee! Toen ging dan het spel beginnen, En zoo was het inderdaad, Belgen snelden langs het lijntje, Vol van geestdrift en paraat! Gelijkwaardig met Oranje Grepen ze hun kansen aan, En ze wisten van geen wijken, Zoo is 't steeds maar doorgegaan! Dit is inderdaad van harte, Belgen, een gelukwensch waard. Gij hebt, nationaal gesproken, Al Uw kracht bijeengegaard, En toen hebt ge U gegeven, Elke kostbare minuut, Hiervoor past, sportief gesproken, Werkelijk een eer-saluut! 'k Wed, dat onze Oranje-truien, Ook al bleef de match gelijk, Dit 11 U gaarne bieden Als een prachtig huldeblijk! Zij, die zelf in vroeger dagen, 't Ergste hebben meegemaakt, En door nieuw ontwaakte geestdrift Weer tot hooger zijn geraakt! Nederland wenscht U het beste Op Uw verder voetbal-pad, Blijf Uw wil, Uw kracht behouden, Als een kostb're voetbal-schat! Dit is 't, wat steeds aan Oranje Zijn successen heeft gebracht, En ook U succes zal brengen: „Eendracht maakt nog altijd macht!" Mei 1936. KROES. (Nadruk verboden.) „ABESSINIë OVERGELEVERD AAN DE GENADE VAN HET ITALIAANSCHE LEGER MUSSOLINI ZAL EEN GROO- TE REDE HOUDEN. Het A.N.P. meldt uit Rome: Vanmiddag te 4 uur is de zitting der Italiaansche kamer geopend Alle leden der regeering en alle afgevaardigden, voorzoover zij zich niet in Oost-Afrika bevin den, waren aanwezig. De publieke tribunes en die van het corps diplomatigue, de pers en de militaire autoriteiten waren stampvol. De duce werd bij zijn binnentreden verwelkomd met lang durig applaus en toejuichingen, die minutenlang aanhielden. Daarna nam de president der Kamer, Giano het woord. Hij zeide o.in.: „Het Abessijnsche Keizerrijk, dat gedurende vele jaren de door Italië aangeboden vriend schap heeft afgewezen, dat de rust in onze ko loniën bedreigde, is thans overgeleverd aan de genade van het Italiaansche leger, terwijl de Negus op de vlucht is. In den loop van eenige maanden zijn de legers der slavenhouders, on danks den moreelen en materieelen steun van het Geneefsche Antifascisme, het een na het ander vernietigd door de militaire macht van Italië, Ciano bracht dank aan het leger, de arbeiders en vooral aan Mussolini. De rede van den pre sident werd luide toegejuicht. De zitting werd daarna voor korten tijd gesloten. Na de hervatting sprak Ciano woorden van herinnering bij het overlijden van Koning Foead van Egypte. Mussolini sloot zich bij deze woorden aan en bracht naar voren, dat er een historische affiniteit bestaat tuusschen Egypte en Italië die beide de erfgenamen van een duizenden jaren oude beschaving zijn. De herdenkingstoespraken van Ciano en Mus solini werden staande door de aanwezigen aan gehoord. De duce nam opnieuw het woord en zeide: „Ik heb bevel gegeven voor een algemeen opkomen van het Italiaansche volk. Ik zal het Italiaansche volk datgene mededeelen, waarop gij wacht. Ik zal tot het volk spreken zooals op 2 October". Opnieuw barstten de toejuichingen los. De zitting werd daarna, op voorstel van den president, tot morgen verdaagd uit rouwbetoon in verband met het overlijden van Koning Foead KAMER VAN KOOPHANDEL. Inschrijvingen Handelsregister 28 April— 5 Mei 1936. Nieuwe zaken: Den Helder: „Verstegen's Radiopaleis", Spoorstraat 94, radiohandel. Drogisterij Kwast—Buise, v.h. Ten Klooster, Kei zerstraat 95. Schoorl: Schoorlsche ijzerhandel, Heerenweg 38, win kel en kleinhandel in ijzerwaren, verfwaren, enz. W ij z i g i n g e n: Anna Paulowna: Breezand: J. B. v. d. Burg, Balg- weg 53, handel in aardappelen en groenten, enz.; bedrijf omgezet in een vennootschap onder firma. Heerhugo waard: Protestantsche Begrafenisvereeni- ging „De Laatste Eer"; bestuurswijziging. Den Helder: N.V. Zeebad Huisduinen; bestuurswijzi ging. Opheffingen: Oude Niedorp: Mij. van Onderlinge verwaarborging van Vee, Zijdewind 339, veeverzekering, Breezand. Mijnheer de Red., zoudt u onderstaande in uw blad op willen nemen; ik zal probeeren niet zoo scherp te zijn, opdat dit niet geweigerd behoeft te worden. In uw blad van Zaterdag, in 't verslag van den Raad van Anna Paulowna sprekende over de sta king, zegt de voorzitter, noemende de namen Heij- mans en Smit, de menschen moesten toch weten wat er aan vast zit. Ik kan persoonlijk Heijmans niet en ook Smit, niet, maar al mocht er aan deze menschen iets mankeeren, daar heeft de staking niets mee te maken. Niemand waagt 't toch, om 't openlijk een Communisten-rel te noemen; 't is ook meer dan be kend, dat de toestand, die al onhoudbaar was, door 't rouleersysteem vele huishoudingen tot wanhoop gebracht heeft, denk niet heeren, dat degene die zijn blijven werken, zoo tevreden zijn, 't is een kwestie van durven, twijfelen en hopen, en als een Maandag uitgerouleerde arbeiders weer beginnen, is dit, om dat ze in staken geen heil zien of omdat ze bang zijn voor nog grooter armoede. En toch heeren, weten jullie, evengoed als wij, dat, indien de arbeiders ge meenschappelijk de Regeering geen halt toeroepen, wij steeds dieper de put ingaan, 't Is nu 4 weken rou- leeren, straks 6 a 8 en zoo gaan de heeren verder. Er is ook nog nooit geen staking uitgebroken die zoo gerechtvaardigd was als deze, 't is toch wel opval lend dat de stakers zoo rustig de werkwilligen naar hun werk laten gaan en komen. (Dit getuigt toch! niet van op relletjes beluste stakers). De heer Keu ris vindt staken in werkverschaffing onzinnig, wel nu, dan zijn alle vorige stakingen onzinnig geweest bij goede loonen is meer dan eens gestaakt, dat kon de goedkeuring van Keuris dan wegdragen, omdat daar politieke munt uit geslagen kon worden. Waar om hebben de heeren indertijd Keizer, onzen ge meentesecretaris niet aangevallen, toen hij weigerde dat baantje van den Burgerlijken Stand voor minder salaris te vervullen? Maar neen, zulke heeren zijn geen communisten, alleen arbeiders die voor hun heilige rechten opkomen. Deze staking is zuiver uit de ellende gehoren. Moe ders kunnen hun kinderen niet meer voeden, laat staan zich zelve; moet dit zoo voortgaan, terwijl de regeering de vruchten des velds laat vernietigen? Is 't geen groote schande dat nu alweer duizenden kroppen sla en andere vroege groenten op de mest- hoopen worden geworpen, terwijl 95 procent van de arbeiders ze nog niet kan koopen. Is 't tevens niet treurig, dat niet één van de raadsleden een woord van sympathie voor de arbeiders spreekt, de arbei ders, die in staking gegaan zijn, voelen heel goed dat ze niets meer hebben te verliezen; nu of nooit, ook neringdoenden en huiseigenaren voelen dat er verbetering komen moet, anders gaan ook zij in de put. Daarom, mijnheer de voorzitter ,heb ik u van de week gevraagd, probeer met andere burgemeesters voor de arbeiders eenige verbetering te krijgen. Gij weet best dat ze voor een redelijk loon wel werken willen en 't doet de arbeiders en hun vrouwen goed, als ze weten dat de_ burgemeester aan hun zijde staat, beter dan dat u zich smalend over deze menschen uitlaat. Nogmaals dank, B. Bakker—v. Rozelaar. EEN TIJGER ALS TEGENSPELER Haary Piel's nieuwste tegen- speler in zijn film. „Be wilderr nis roept". Niettegenstaande vele ongevallen die Harry Piel in den loop van zijn filmcarrière bij het uitvoeren van gevaarlijke kunststukjes opgeloo- pen heeft, koos hij voor zijn nieuwe film, „De Wildernis roept" als climax het gevaarlijke spel met een tijger en geeft hij bewonderingswaardige staaltjes van dressuur en moed te zien. Buiten den tijger werken in deze film weer mede de aap^ de olifant en de papagaai, die ook in de film „Artisten" hebben medegewerkt. REDDING VAN OP IJSSCHOTS AFGEDRE VEN ESKIMO'S TOT NU TOE ONMOGELIJK Moskou De piloten van de vliegtuigen, die uitgezonden zijn om de vijftien eskimo-jagers, die in de Poolzee op een ijsschots zijn afgedreven, te redden, hebben draadloos medegedeeld, dat zij ónmogelijk op het ijs hebben kunnen landen. Van de vijftien vermisten heeft men er acht ge zien. Over het lot van de zeven anderen verkeert men in het onzekere. CANADEESCH SCHIP GEZONKEN. Be opvarenden gered. New York Uit Nantucket (Massachusettsl1 wordt gemeld, dat het Canadeesche passagiers- en vrachtschip „Canadian Planter" na een bot sing met het Britsche stoomschip „City of Auck- land" tijdens een dikken mist ten Noord-Oosten van Nantucket is gezonken. De opvarenden werden gered. ONRUST IN KAUKASIë? Riga, 4 Mei (A.N.P.) Volgens berichten uit Tiflis hebben ernstige onlusten plaats gehad in Bakoe, Tiflis en andere steden van Kaukasië, aan gezien de Sovjet-autoriteiten levensmiddelen in be slag namen, bestemd voor het Roode Leger. De arbeiders namen een dreigende houding aan tegen de op'koopers van levensmiddelen. Een depu tatie van arbeiders,d ie naar Tiflis was gekomen om tegen het in beslag nemen te protesteeren, is volgens deze berichten gearresteerd en de leden zijn naar Siberië verbannen. MOTORRIJDER BIJ BOTSING DOODELIJK GEWOND. Gistermiddag te half zes is op den nieuwen Rijks weg tusschen Delft en Overschie, onder de gemeente Pijnacker, de motorrijder V. van M. uit Rotterdam, bij het passeeren van twee auto's, in botsing geko men met een uit de richting Rotterdam komende auto, welke werd bestuurd door den heer T. uit Voorburg. De motorrijder en zijn vrouw, die op de duo gezeten was, werden tegen den grond gesmakt en ernstig gewond. Zij zijn naar het ziekenhuis te Delft overgebracht .Eenige uren later is van M. overleden. De toestand van de vrouw, die een beer1 had gebroken, is redelijk wel. De auto werd licht be schadigd, doch de bestuurder kreeg geen letsel.

Schager Courant | 1936 | | pagina 7