elrose's Vergelding l\[fZl\LEN /TUKKIN Arrondissements-Rechtbank te Alkmaar. SADIfi Feu illeton DE ZIEKENFONDSKWESTIE. M. de Red., Nu de polemiek tusschen H.H. Doktoren en den heer Haringhuizen is afgeloopen, verzoek ik U be leefd mij over bovenstaande kwestie nog eenige ruimte in Uw blad toe te staan. Door genoemde heeren is veel cijfermateriaal naar voren gebracht, cijfers, die voor velen moeilijk ver werkt kunnen worden. Toch zal bij aandachtige le zing den leden wel duidelijk zijn geworden, dat de crisisslachtoffers bij een regeling zooals die door het Ziekenfonds wordt voorgesteld, veel en veel meer zijn gebaat dan door een regeling zooals de heer Ha ringhuizen die in zijn ingezonden stukken naar voren heeft gebracht, immers dan kan deze gi'oep volstaan met slechts 1/3 van de premie te betalen. Dat de normale premie, voor deze groep te hoog is, daarvan zijn zoowel de artsen als de verzeker den reeds lang overtuigd, het heeft dan ook geen zin meer, dat de heer H. dit algemeen erkende feit nog eens aan een commissie en een accountant gaat bewijzen, dit kan alleen de invoering van een cri sisregeling maar vertragen en daarmede zijn de crisisslachtoffers niet gebaat. Ik hoop dan ook dat de gemeenten, die nog geen regeling met het Zieken fonds hebben getroffen, het nut van deze. regeling zullen inzien en wanneer straks een verzoek daartoe bij hunne besturen aan hangig wordt gemaakt, hierop goedgunstig zullen beschikken. De gemeentebesturen moeten niet uit het oog ver liezen, dat wanneer een crisisslachtoffer niet meer bij machte is om zijn contributie voor het Zieken fonds te betalen bij ziekte, de kosten geheel voor re kening van de gemeente komen en hoe hoog die kosten kunnen oploopen wanneer daar specialisti sche hulp bij te pas komt, kunnen zij het beste be- oordeelen, die daarmede al eens kennis gemaakt hebben. U, Mijnheer de Redacteur, dankend voor de ver leende plaatsruimte, Hoogachtend, Schagcn. G. BACKER. Vertegenw. der verzekerden. Anna Paulowna, 2 Mei 1930. Mijnheer de* Redacteur, In de nummers van Uw blad van Woensdag 29 en van Donderdag 30 April jl. komt een advertentie voor van het bestuur van het A.A.Z.Ak. (Algemeen Afdeelings Ziekenfonds Alkmaar), waarin bedoeld bestuur wel zoo goed is aan de inwoners van onze gemeente medo te deelen, dat de leden van „Zieken zorg" lid kunnen worden van het A.A.Z.Ak. en dade lijk in alle rechten treden, zonder daarbij inleggeld te behoeven te betalen. Zij zullen dan bovendien vrij zijn in de keuze hunner huisarts en zich dus zoowel bij den nieuw te vestigen geneesheer Dr. Veenis als bij Dr. Olree hiervoor kunnen aanmelden. Het is naar aanleiding van deze bij herhaling ge plaatste advertentie, dat wij U gaarne zouden wil len verzoeken, het volgende in Uwe kolommen te wil len opnemen. Ofschoon wij het bestuur van het A.A.Z.Ak. zeer erkentelijk zijn voor de bereidwilligheid, hiermee te genover de leden van „Ziekenzorg" aan den dag ge legd, kunnen wij toch de thans door hen gevolgde geste niet bewonderen. Reeds gedurende twintig jaar heeft het bestuur van „Ziekenzorg", ondanks het verschil in standpunt tusschen deze vereeniging: en liet A.A.Z.Ak., met den hier ge vestigden geneesheer Dr. Olree, in zeer goede verstandhouding gestaan en op gemoedelijke wijze samengewerkt en het had ge hoopt, dat deze goede verstandhouding, voor beide partijen toch wel de meest wcnschelijke, nog gerui- raen tijd had kunnen voortduren. Ook met Dr. Vee nis, die zich hier binnen enkele dagen zal vestigen, hoopte het eenzelfde rustige verdraagzaamheid te kunnen bereiken. Niets zou ons liever zijn geweest, dan hiervan spoedig zekerheid te hebben verkregen. Lezen we echter de hierbedoelde advertentie goed en wij meenen reden te hebben, om te veronder stellen, dat zulks het geval is, dan strookt een dergelijke vreedzame oplossing geenszins met de meening van het bestuur van het A.A.Z.Ak, en wil het, nu er binnen enkele dagen twee dokters in Anna Paulowna zullen zijn, trachten, verwarring onder de leden van „Ziekenzorg" te stichten. Het zal daarom niemand verwonderen, dat wij ons afvragen: „Wat wil het bestuur van 't A.A.Z.Ak. nu eigenlijk? Meent het thans een gunstige gelegenheid ie hebben gevonden, om te trachten geleidelijk ver zekerden van „Ziekenzorg" naar het eigen fonds over te hevelen? En leeft het misschien in de ver wachting, dat het haar op deze wijze zal gelukken „Ziekenzorg" geleidelijk leeg te pompen, althans het volgens eigen verlangen den wet te kunnen voor schrijven?" Mocht het deze illussie zijn, die bij heeren bestuur ders van het A.A.Z.Ak. leeft, dan willen wij hen hierbij wel verklappen, dat zij hunne verwachtin gen wel wat al te hooq hebben gesteld. In de eei-ste plaats is „Ziekenzorg" niet een ver eeniging, die slechts bestaat uit een groepje los bij eengeraapte personen, die hebben gemeend ook maar eens vereenigingetje te moeten spelen, doch het be staat uit een kern van menschen, die zich door een ideëelen band gebonden voelen, deze nl., dat 'het be heer van hun fonds behoort te berusten in handen van een bestuur, uit en door de verzekerden zelve gekozen. Zeker, in dat bestuur kan ook een dokter worden gekozen en bet tegenwoordige bestuur zou er zelfs prijs op stellen, een medicus in haar midden te hebben, die in medische aangelegenheden zijn waardevol advies zou kunnen verstrekken, doch de verantwoordelijkheid voor de vereeniging behoort te blijven berusten bij de uit en door de verzekerden gekozenen en het Dagelijksch Bestuur dient dus uit deze laats ten te zijn samengesteld. Wanneer het be stuur van het A.A.Z.Ak. zich dit leidend beginsel van „Ziekenzorg" even duidelijk voor oogen zou wil len stellen, zou het kunnen begrijpen, dat van een ledenafval van „Ziekenzorg" geen of althans in zéér minieme mate sprake kan zijn. In de tweede plaats zouden wij er op willen wij zen, dat al leeft „Ziekenzorg" liefst in vrede met de heeren dokters, dat volstrekt niet wil zeggen, dat het indien zulks noodig zou blijken, strijd vreest. Mocht het bestuur van het A.A.Z.Ak., door oen dergelijken waan zijn bevangen, dan willen wij omtrent de po sitie van „Ziekenzorg" naast al baar overige tegen over de leden aangegane verplichtingen (en A.A.Z. Ak, weet zéér goed, dat dit er nog méér zijn, dan die welke Zi| aan haar verzekerden biedt) zonder bezwaar mogelijk een eigen apotheek-houdend ge neesheer aan te stellen. „Ziekenzorg" verkeert dus volstrekt niet in de noodzakelijkheid, gebruik te moeten maken, van de hulp van heeren doktoren, welke lid zijn van het A.A.ZAk.., doch kan zichzelf volkomen redden. Daarnaast heeft „Ziekenzorg" ook nog iets geleerd uit 'den strijd, 'die zij, voor ongeveer twintig Jaren terug met de dokters-organisatie heeft moeten voe ren en zij heeft daaruit haar consequenties getrok ken. Toen was er nog géén reserve aanwezig, maar heeft zij zich, ondanks alle haar in den weg gelegde moeilijkheden, toch weten te handhaven. Het be stuur heeft toen echter begrepen, dat het in de toe komst wel eens nuttig kon zijn, een stevige reserve te bezitten en wij kunnen de heeren van het A.A.Z. Ak. nu de verzekering wel geven, dat die stevige reserve thans aanwezig is. Ondanks deze veilige positie blijft het bestuur van „Ziekenzorg" echter bereid tot een vreedzaam naast elkaar voortvverken, doch dan zal het bestuur van het A.A.Z.Ak. haar deze week aangevangen po gingen, om „Ziekenzorg" leden afhandig te maken, dienen te staken. Doet het dat niet, dan zou het wel eens kunnen zijn, dat „Ziekenzorg" hiertegen over tegenmaatregelen nam. Of dit dan voor het A.A.Z.Ak. winst zal beteekenen, valt wel sterk te betwijfelen. Onze vraag is dus nu: Wensclit het bestuur van het A.A.Z.Ak. het op een conflict aan te sturen? Of ligt zulks niet in haar bedoeling? Wij zouden gaar ne zien, dat zij hiermee dan openlijk voor den dag kwam. Mocht echter het bestuur van het A.A.Z.Ak. het, na deze uiteenzetting, werkelijk op een conflict wil len laten aankomen, dan een ieder zal dit reeds hebben begrepen is dat ons wèl. Wij hebben reeds aangetoond, dat wij niemand naar de oogen hebben te zien en, (wanneer zulks noodig mocht zijn) zelf onze eigen boontjes best verder kunnen doppen. Maar in dat geval zal de strijd voor de vrije Zieken fondsen, waarvan de besturen uit en door de ver zekerden zelf worden gevormd, er niet minder op worden. Integendeel, deze strijd zal dan door ons met hernieuwde kracht worden ter hand genomen en voortgezet. De heeren hebben het dus maar voor het kiezen! Aan U, Mijnheer de Redacteur, beleefdelijk dank zeggend voor de plaatsing, Het Bestuur der Vereen. „Ziekenzorg" te Anna Paulowna, K. KEURIS Az., Voorzitter. P. J. CRUM, Secretaris. VOOR DEN POLITIERECHTER. Zitting van Maandag 4 Mei. Alkmaar. VOORARREST AFGETROKKEN! Op 9 Maart was de vertegenwoordiger Evert Jan Karssen bij verstek veroordeeld tot 3 mnd. gev.- straf wegens oplichting. Van dit vonnis was verd. op 3 Maart in verzet gekomen, maar raakte van de wal in de sloot, daar hij toen onmiddellijk gevan gen werd genomen en werd de zaak aangehouden, tot heden 4 Mei, om den heer Wiggers een reclas- sceringsrapport te laten uitbrengen. Dit rapport luidde verre van gunstig voor ver dachte, die als 'n zorgeloos, slap, onbetrouwbaar type werd gekenschetst en zich bovendien met veel meisjes en vrouwen inlaat. De Officier vond dan ook geen termen aanwezig, verzachtende omstandighe den te laten golden en eischte bekrachtiging van 't vonnis. Verd. vroeg om vermindering van 't voor arrest en had in zoovere succes, dat de Politierech ter hierop inging. Uitspraak alzoo 3 mnd. met aftrek van het voorarrest. K o e d ij k. VAN JE FAMILIE MOET JE 'T MAAR HEBBEN. Op 19 Februari kreeg de 69-jarige wed. Visser te Koedijk bezoek van haar 19-jarige neef Pieter Rij der. Het bezoek bracht haar geen voordeelen op, want toen zij zich even had verwijderd, nam neefje lief de gelegenheid te baat, 'n portemonnaie, inhou dende f56, weg te pakken en kon hiervoor een mooi pakkie koopen, om alzoo netjes in de kleeren bij zijn meisje te verschijnen. Tante werd heden als getuige gehoord en .die zeide, dat zij zooiets van haar neef nooit had verwacht. De Officier, die ook nog den heer Wiggers had gehoord, wilde, daar verd. overigens zeer gunstig staat aangeschreven, maar door werkloosheid uit 't evenwicht is geraakt, 'n voorwaardelijke gevangenisstraf eischen voor den tijd van 3 maanden met 3 proefjaren. Uitspraak conform. Stompetoren. EEN INTERNATIONALE VECHTPARTIJ. In het bekende café Renses te Stompetoren, was op 16 Februari dansen, waarbij de verschillende stammen van naburige staten waren vertegenwoor digd. Zoo was er de stam St. Pancras, Koedijk, Ber- gineezen, Schermerhorineezen, Oterleekers en nog veel meer uit omliggende landen. Juist toen de gezelligheid z'n hoogtepunt zou bereiken, werd de vreugde verstoord door 2 vechtenden, die eindigde in 'n bloedneus voor Wietse Butter van Koedijk, maar die als verdachte terecht moest staan, daar hij zelf de eerste klap had gegeven, die dan blijkbaar geen daalder waard was. Oorzaak van deze onlus ten was natuurlijk 'n meisje en nog wel 'n meisje van 'n bevriende staat. Verd. ontkende te zijn be gonnen, maar had zich enkel maar verdedigd. De getuige en tevens getroffene Simon Brak en Corne- lisv an Leijen, verklaarden onder eede het tegenover gestelde. De Officier eischte tenslotte f 15 of 10 d. Uitspraak f 10 of 5 dagen. Enkhuizen. EEN LASTIG EN EIGENWIJS HEERSCHAP. Op 27 Maart zou de verd. Tongert van Rijn, 30 jaar, timmerman te Enkhuizen, z'n van hem weg- geloopen vrouw en kinderen met 'n bezoek gaan vereeren. Dit bezoek werd door verd.'s zwager, Brouwer, bij wien de menschen onderdak waren, niet toegestaan. Brouwer, 'n klein kereltje met 'n lichaamsgebrek, werd toen door verd. 'n oplawaaier tegen de borstkas verstrekt, die zeer pijnlijk aan kwam. Natuurlijk werd 't heele familiezaakje uit gepluisd, tot op 'n gegeven moment de verd. tegen den Politierechter zei: maar dit raakt toch de zaak niet en wij toen van de verdere huiselijke drama's afstapten, om de klap of stomp nader uit te werken. Verd. stelde zich zeer vlegelachtig aan en was al meter voor 'n dergelijk feit gevonnist. Eisch f25 of 15 dg. Verd. zegt de geldboete niet te kunnen be talen en 't gevang aldus automatisch voor hem openstaat. Uitspraak f20 of 10 dagen. Imtcerend groetende verdwijnt hierna verdachte. Alkmaar. HIJ NAM DE VERKOOP MAAR ALS PROVISIE. Eenigcn tijd geleden liep in Alkmaar een foto graaf rond, die u geheel onverwachts kiekte en de foto kon men dan eenige dagen later bekomen. Teneinde de verkoop te bespoedigen, had de man eenige werklooze jongelui tegen provisie in dienst genomen, waarbij ook de verdachte in deze zaak, I-Iendrikus Peereboom, 22 jaar, meer populair bekend als Alkmaar's trottoirkoning. De gelden die deze jongeling voor de verkochte foto's ontving, verzuim de hij echter af te dragen, kocht er althans een mooi overhemd voor. Verd. ontkende de grootte van 't bedrag, want dit was niet f3.27, maar f 1.50, doch uit DONDERDAG 7 MEI. HILVERSUM (1875 M.) 8.00-9.15 KRO, 10.00 NCRV, 11.00 KRO, 2.00 NCRV, s.00—9.15 en 10.00 Grampl; 10.30 Morgendienst; 10.45 Grampl; 11.30—12.00 Godsd. halfuur; 12.15 Gr. pl. en KRO-orkest; 2.00 Handwerkcursus; 3.00 Gram. pl; 3.15—3.45 Voor de vrouw; 4.00 Bijbellezing; 5.00 Handenarbeid voor de jeugd; 5.30 Orgelspel; 6.30 Grampl; 6.45 Causerie vanwege het Chr. Nat. Vak verbond; 7.00 Berichten; 7.15 Reportage; 7.30 Journ. weekoverzicht; 8.00 Berichten; 8.15 Chr. Zangvereen, „Excelsior", solisten en de Haarl. Orkestvereen. (Van 9.25—9.40 Grampl.); 10.40 Berichten; 10.45—11.30 Gr. platen. HILVERSUM (301 M.) AVRO-uitzending. 8.00 Grampl; 9.00 Ensemble J. Kroon; 10.00 Morgenwijding; Grampl; 10.30 En semble J. Kroon; 11.00 Knipcursus; 11.30 Lyra-Trio? 12.15 Cantabilé-orkest en Grampl; 2.15 Voordracht over Landverhuizing; 2.35 Cello en piano; 3.00 Knip cursus; 3.45 Grampl; 4.00 Voor zieleen; 4.30 Grampll; 4.45 Voor de kinderen; 5.15 Grampl; 5.30 De Octo- phonikers; 6.30 Sportpraatje; 7.00 Voor de kinderen; 7.05 Grampl; 7.30 Engelsche les; 8.00 Berichten; 8.10 Omroeporkest en solisten; 9.25 Radiotooneel; 10.00 Omroeporkest; 11.00 Berichten; 11.1012.00 Dansmu- DROITWICH (1500 M.) 10.2510.50 Orgelspel; 11.10 Trocadero Cinema-orkest; 12.10 Gi'ampl; 12.35 B. Wilson's orkest en soliste; 2.20 Vesper; 3.10 Causerie over Arbeidsbemiddeling; 3.30 Grampl; 4.05 Het Harp-trio; 4.35 Dansmuziek; 5.20 Berichten; 5.50 Beethovenconcert; 6.15 Spaansche les; 7.20 Revue-programma mrav. solisten en orkest; 8.20 Piano-recital; S.50 Berichten; 9.25 Opera-uitzen ding; 9.55 L. Bridgewater's kwintet; 10.3511.20 Dansmuziek. RADIO-PARIS (1648 M.) 6.05 en 7.40 Grampl; 10.20 Omroeporkest; 1.50 Grampl., 3.20 Orkestconcert; 6.20 Grampl; 7.20 Piano en zang; 8.05 Nationaal orkest en Raugelkoor; 10.0511.35 Dansmuziek en Populair concert. KEULEN (456 M.) 5.50 Orkestconcert; 11.20 Populair concert; 12.35 Om- roep-Amusementsorkest; 1.35 Gevar. concert; 3.20 Dansmuziek; 4.45 Viool en piano; 5.20 Omroeporkest; 7.30 Kwintetconcert; 8.20 Gevar. programma; 9.50 11.20 Omroeporkest en solist. BRUSSEL (322 en 484 M.) 322 M.: 11.20 Grampl; 11.50 Kleinorkest; 12.50—1.20 Grampl; 4.20 Dansmuziek; 5.50 en .20 Grampl; 7.20 Symphonieconcert en radiotooneel; 9.3010.20 Dans muziek; 4-84 M.: 11.20 Grampl; 11.50 Dansmuziek; 12.50—1.20 Grampl; 4.20 Kleinorkest; 5.35 en 6.35 Grampl; 7.20 Omroeporkest en Zang; 7.50 Cabaret; 8.35 Omroeporkest en zang; 9.3010.20 Grampl. DEUTSCHLANDSENDER (1571 M., 7.30 Ilja Livschakoff's orkest; 8.20 Maandoverzicht; „Mai"; 9.20 Berichten; 9.50 Grampl; 10.05 Weerbe richt; 10.2011.20 Grampl. he getuigenverhoor van den fotograaf, die zelf we gens verduistering te Den Haag ingerekend is, bleek anders. Eisch f 20 of 10 dagen. Uitspraak zeer mild en humaan, slechts f5 of 1 dag. Verd. was hiermede zeer in z'n schik. Schoorl. ONAANGENAME OMGANGSMANIEREN. Op 19 Maart ontstond er te Schoorl een woorden wisseling tusschen Jacob Hart van Koedijk en Pieter. Booij van Sint Pancras, die eindigde met 'n vecht partij, waarbij Hart met 'n broodtrommel Booij's ge-< laat bloedend verwondde, 't Oude heertje, wiens voornaamste verdediging bestond in 't schermen van Edelachtbare voor en Edelachtbare na, voelde zich diep teleurgesteld, toen de Officier hem f 15 of 10 dg. wilde opleggen en viel zelfs den Officier meer dere malen in de rede De Politierechter, inziende dat van 'n kaal geplukte kip geen veeren meer te halen zijn, verdachte is geschorst voor de werkver schaffing, gaf den man f5 of 2 dg. plus 2 maanden gev. woonv. met 3 proefjaren. 1 H e i 1 o o. VOOR DE ZOOVEELSTE KEER WEER DE WINKELDIEFSTALLEN. Op 20 April werd Vrouwtje Tak, echtgenoote van! Wouter van Dijk, wonende te Heiloo, bij verstek veroordeeld tot 1 maanden gev.-straf, voor 't ple-? gen van winkeldiefstallen bij V. en D. en 't Alk- maarsch Warenhuis op 29 en 30 Nov. Deze zaak, al ettelijke malen uitgesteld wegens ziekte van ver dachte, werd nu wederom uitgesteld om den heer Wiggers een reclasseeringsrapport te laten opmaken, Aanhouding van deze zaak tot 25 Mei. n Oorspronkelijke Roman door ARTHUR E. STRATTON 73. Iedereen in Painswick wist, dat Sherman, door uiterst sober te leven, wat geld opzij had weten te leggen en ik, notaris Ellington, be heerde dat sommetje zoo goed mogelijk voor hem, want 't was z'n vurige hoop, de timmer manszaak van Samuel Warnick, bij wien hij al jaren in dienst was, eenmaal te kunnen overnemen. Zijn hoop werd in het begin van 1906 verwezenlijkt en wel op een onverwachte wijze: de oude Warnick werd plotseling door een beroerte getroffen en bleek aan de rech terzijde totaal verlamd te zijn. Het ontbreken de kapitaal schoot ik David Sherman voor. „In dezelfde maand van dat jaar trouwden hij en Jane; het meisje had er van haar kant den noodigen spoed achter gezet, om zeer be grijpelijke redenen. Want zij was er voor be vreesd, dat Sherman vóór zijn huwelijk haar vroegere gedrag in Gloucester te weten zou komen. De eerste maanden van hun huwelijk verliepen uitstekend en David scheen in den zevenden hemel te leven. Maar aldra doken er geruchten op. Een zekere Jack Derrick, een jeugdige losbol met veel geld, met wien Jane meermalen in Gloucester uit was geweest, ver scheen herhaaldelijk in Painswick en bracht haar dan bezoek, wanneer David van huis was. Niemand evenwel durfde hem waarschu wen, want Sherman was zeer opvliegend van aard en wilde geen kwaad woord van zijn vrouw hooren. Toch moet hem langzamerhand wel 't één en ander, ter oore gekomen zijn want de verstandhouding tusschen de echtgenooten werd gaandeweg minder goed en het was zelfs weldra geen zeldzaamheid meer, als in het huis van David Sherman werd getwist. „Toen kwam, ruim een jaar na hun huwe lijk, het kind. Nieuwe hoop bezielde Sherman dat, nu Jane moeder was geworden, zij, beter dan voorheen, naar plichten óók als echtgenoo te zou vervullen. En weder ging het inderdaad een tijdlang goed. David Sherman leefde op, zijn zaak marcheerde uitstekend en hij was in staat, na twee jaar een gedeelte van de som af te doen, welke hij bij mij had geleend. Maar op het onverwachtst kwam de catastrophe. David kwam thuis op een ongewoon uur! een karwei, dat hij even hui ten Painswick had moeten opknappen, was door onvoorziene om standigheden een paar dagen uitgesteld. In de huiskamer trof hij zijn vrouw aan in gezel schap van Jack Derrick. Ik heb al medegedeeld dat Sherman een opvliegend persoontje was. Hij was bovendien bijzonder sterk. Hij ge bruikte niet veel woorden, pakte Derrick bij zijn kraag en smeet hem zonder eenigen om haal de straat op. Sherman was buiten zich zelf van drift en, omdat dit relaas volkomen met de waarheid moet overeenstemmen, voeg ik er aan, dat David daarna een groote font beging: hij ranselde zijn vrouw onbarmhartig af. Hij zelf heeft het mij verteld, toen hij mij zijn ellende opbiechte Ik had met hem te doen: ik had de misère zien aankomen, maar toch onderhield ik hem en zei, dat een man, die zijn vrouw mishandelde, onverschillig wat ze gedaan had, een minderwaardig sujet moest zijn. Nog zie ik den blik, waarmede David Sherman mij toen aanzag; het was de blik van een doodelijk gewond dier. Hij erkende, dat ik gelijk had, drukte mij de hand en verdween. Nog eenmaal zou.ik hem in dit leven weerzien. Ik zeg met opzet: in dit leven. Want ik geloof niet, dat God de misdaad, welke David Sher man pleegde, hem zóó zwaar zal aangerekend hebben, als de menschen het deden, de men schen, die zijn rechters waren, wel te verstaan „Drie dagen na het gebeurde, waarvan ik boven melding maakte, was Jane verdwenen. Zij had voor haar man een briefje achterge laten, waarin zij hem mededeelde, dat zij er genoeg van had, de slavin van een bruut te zijn, en dat zij naar Londen was gegaan met Jack Derrick, den'man, die haar begreep en haar geven kon, wat haar hart verlangde. Het oude, dwaze smoesje van een vrouw, die be driegt, en niet inziet, of niet inzien wil, dat zij zelf op haar beurt bedrogen worden zal. De fout van Jane was, dat zij haar man op de hoogte stelde, waarheen zij met haar min naar vertrokken was. Vermoedelijk gingen zij en Derrick van de veronderstelling uit, dat Londen zoo'n groote stad is, dat David hen oii- mogelijk daar zou kunnen vinden, aan geno men al, dat hij neiging zou gevoelen, zijn vrouw en haar minnaar te volgen. „Maar Sherman deed het. De wegen der Voorzienigheid zijn ondoorgrondelijk en wij, menschen, hebben er ons bij neergelegd, wal God over ons beschikt. Zijn wil is wijs en hei- lig. David was nog maar twee dagen in Londen toen hij zijn vrouw en Derrick op Travalgar Square zag. Hij volgde het paar onopgemerkt' uur na uur, totdat zij eindelijk een bescheiden, logement in Soho opzochten. Terwijl Derrick met een kelner stond te praten, schoot Sher-* man hem met den eersten den besten kogel uit' zijn revolver morsdood. „In de verwarring, welke het drama ver wekte. nam hij de vlucht en hij wist Painswick te bereiken. Hij kwam naar mij toe en nam me geheel en al in zijn vertrouwen. Sherman ver zekerde mij, dat hij naar zijn overtuiging rechf had gedaan; het mocht dan voor de wet al een misdaad zijn, dat hij een schurk als Jack Der rick ik moet hieraan toevoegen, dat Jane niet zijn eerste slachtoffer was uit de wereld had geruimd, hij voor zich geloofde vast en zeker, dat God voor zijn daad verzachtende omstandigheden in aanmerking nemen zou. Het oordeel der menschen liet hem koud. Sher man ging naar huis, haalde zijn dochtertje het kind was toen drie jaar oud en ver trouwde mij de kleine Cicely toe. „Totdat de moeder, zoo ze door het gebeurde tot inkeer is gekomen, haar komt halen", zei hij eenvoudig Het was voor mij een lastig geval, want het huishouden van een vrijgezel is er niet op in gericht, zoo maar één-twee-drie een kind ih ontvangst te nemen. Betty, mijn trouwe huis houdster, deed evenwel wonderen. Nogmaals drukte Sherman mij de hand het zou dd laatste maal zijn verontschuldigde zich voor den overlast, dien hij mij had aangedaan en ging naar de politie, om aangifte te doen van de misdaad, welke hij in Londen had gepleegd Wordt vervolgd?

Schager Courant | 1936 | | pagina 7