Uit den Lanpendijlr Varkenscentrale gedagvaard Uit orize omgeving. Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. Bevoordeeling van bepaalde bedrijven I AMSTERDAM, 5 Mei. Mr. G. H. A. Grosheide te Amsterdam verzoekt ons opname van het na volgende: Bij den Nederlandschen Bond van Groothandelaren in varkensvleesch en Groothandelaren tevens pro ducenten van spek en reuzel, bestonden reeds ge- ruimen tijd grieven tegen de Varkens-centrale. Speciaal verweet men haar, dat zij in strijd met haar opdracht en haar bevoegdheden, had ingegre pen op de binnenlandsche markt, bevriende bedrij ven gesteund, ten aanzien van de prijzen een dum ping-politiek toegepast en voor de bonafide-grossiers de winstkansen had weggenomen, althans vermin derd. Alle pogingen om van regeeringszijde hulp tegenover de Varkens-centrale te verkrijgen, bleven zonder succes. Wel verklaarde het Regeeringsbureau, toen in Januari 1933 een achttal landelijke bonden van be langhebbenden een adres richtten tot den Minister van Economische Zaken en Arbeid, met het ver zoek het daarheen te leiden, dat de N.V.C. zich verder zou onthouden van levering van varkens en deelen van varkens voor de binnenlandsche voor ziening, in een schrijven d.d. 3 Februari 1933, dat vanaf 6 Februari 1933 door de N.V.C. niet meer voor haar rekening zou worden gegrossierd. Maar op denzelfden dag sloot de N.V.C. een contract af met de N.V. Engrosslachte- rij „Welling", omdat de Regeeringscommissa- ris, Ir. Louwes, van meening was, dat er meer dan voldoende baconbedrijven waren en deze meer beil zag in het bezit van een groote grossierderij voor het binnenland, het geen hij een voornamer boerenbelang achtte. Blz. 12 rapport-Beumer). De commissie-Beumer zegt dan ook van deze me- dedeeling dat deze ten eenenmale in setrijd met de feiten was. Waar de commissie Beumer verder op blz. 14 van haar rapport vermeldt, dat over de fi- nancieele resultaten die het contract dreigde op te leveren, op 10 Juli 1933 door den Crisisaccountants- dienst een verontrustend rapport werd uitgebracht, hetwelk aan de N.V.C. aanleiding gaf, om op 21 Juli 1933 aan de A.B.T.B. te schrijven, dat het voor een voortzetting van de samenwerking tusschen par tijen volstrekt noodzakelijk was, dat het bedrijf van de N.V. Engroshandel „Welling" vanaf heden geen verlies meer zou opleveren, is het duidelijk, dat de bonafide bedrijven belangrijke schade van dit op staatskosten concurreerende en met verlies wérken de bedrijf moesten ondervinden. Toen nu de tegenwoordige Minister van Land bouw en Visscherij in deze nieuwe hoedanigheid optrad, heeft het bestuur met zijn rechtskundigen adviseur een speciale audiëntie aangevraagd, en deze audiëntie den gang van zaken uiteengezet. Men vond bij den Minister een willig gehoor en de Minister gaf te kennen, dat het hem gewenscht voor kwam, dat bovengenoemde bond een verzoek zou indienen, tot instelling van een onpartijdige com missie, aan welke hij de grieven terzake van déze BERGEN NATUURBAD KARPERTON, Bergermeer, Groeneweg, Bergen (N.H.) Het bad zal dit jaar weder door den eigenaar den heer M. Judell zelf geexploiteerd worden, die er naar zal streven, dat het zijn karakter van familie bad terug krijgt. Het bad heeft een oppervlakte van ruim 6000 M2. met een inhoud van ca. 10.000 M3. zuiver bronwater, dat doorloopend ververscht wordt. Er is een afdee- ling voor kinderen, een voor niet-zwemmers en een groot bassin voor geoefende zwemmers met spring plank. Verder zijn er 2 douches, voldoende kleedka mers voor kinderen en volwassenen, 3 W.C.'s voor dames en 3 voor heeren, gymnastiektoestellen, een groot beschut sportterrein, prachtige gelegenheid voor zonnebaden, een groot speelterrein voor kinde ren met een groote zandbak, daarbij vormt het bad met de aangrenzende villa een schilderachtig geheel, waar men van zon, lucht en mooie vergezichten vol op genieten kan. De oude waterval is vervangen door een regenfontein, die een zeer aardig effect maakt en tevens voor de waterverversching dient. Voor den inwendigen mensch is ook gezorgd door een gezellig restaurant, waaraan dit jaar een flinke, schaduwrijke tuin verbonden werd. De exploitatie hiervan is in handen van Paviljoen Kinheim te Alk maar. Om aan de eischen van den zwem-sport te voldoen, is er een wedstrijdbaan van 50 meter en gelegenheid óm polo wedstrijden te houden. Door het voortdurende koude weer staan de vroege aardappelen nog niet best. Werden de laatste 2 jaren nog in Mei nieuwe aardappelen aan de Broeker vei ling aangevoerd, thans verwacht men niet, dat dit deze maand het geval zal zijn. Dat is wel jammer, want over 't geheel genomen, geven de vroegste aard appelen vaak cle beste financieele uitkomst. We vernemen, dat de gezondheidstoestand van den Weleerw. Heer Van Noort, pastoor van de paro chie Langendijk, die a.s. Zaterdag het feit herdenkt, dat hij hier 12^ jaar geleden als herder optrad, nog niet van dien aard is, dat er groote feesten zullen worden gevoerd. Men deelt ons mee, dat een een an der op sobere, eenvoudige wijze zal worden herdacht. Den parochianen zal worden verzocht te vlaggen. Als we goed zijn ingelicht, zullen de Comité's voor het houden van een Autotocht voor Ouden van Dagen weer bijeenkomen, om te beraadslagen over de vraag, of ook dit jaar weer een dergelijke tocht zal worden gehouden. Gezien den nog steeds heerschen- den slechten toestand in den tuinbouw, die op bijna alles zijn stempel drukt, gaat het organiseeren van zulk een tocht niet zoo gemakkelijk als in gewone tijden. BROEK OP LANGENDIJK. Zooals men weet heeft de plaatselijke brandweer prachtig werk geleverd bij de blussching van den brand bij Biersteker. Was men er niet tijdig bij ge weest en ware er door de brandweerlieden niet zoo hard gewerkt, dan was de ramp niet te overzien geweest. Het was daarom goed gezien van de drie hij deze brand -betrokken maatschappijen, n.1. de dumping door de varkenscentrale toegepast, zou voorleggen en die hem dan verder zou kunnen ad- viseeren. Zelfs gaf de Minister in overweging om in het schrijven, waarin het desbetreffende ver zoek zou worden gedaan, de aandacht van den Minister te vestigen op een lid, dat hij in deze commissie zou kunnen benoemen. Naar onze opvatting beteekende dit, dat de bond een lid zou kunnen voordragen. De commissie uit het bestuur van genoemde ver- eenïging dacht, dat er eindelijk een kans was, om van regeeringswege recht te verkrijgen, waar alle pogingen bij Ir. Louwes en het bestuur der Varkens centrale schipbreuk hadden geleden. In verband met de plaats gehad hebbende audiën tie werd het verzoek ingediend en wat het lidmaat schap van bedoelde commissie betreft, de aandacht van den Minister gevestigd op den adj. directeur van het gemeentelijk abattoir te Amsterdam. De zaak bleef daarop geruimen tijd rusten. Eindelijk kwam van den Minister bericht, dat de Minister niet bereid was tot benoe ming van een commissie over te gaan, daar deze zaak behandeld was in het rapport van de commissie Beumer. Dit antwoord bevreemdde het bestuur zeer, ten eerste omdat de Minister zelf het instel len der commissie en het verzoek daartoe had gesuggeereerd en ten tweede daar juist het rapport der commissie Beumer aanlei ding was geweest tot de bespreking op de particuliere audiëntie en tot de genoemde suggestie. De redenen, van het wel zeer veranderde inzicht van den Minister, laten zich slechts gissen. Nu alle pogingen om in der minne, buiten een procedure, door een onpartijdige commissie een op lossing te verkrijgen, afstuiten op bovenvermelde weigering, heeft de rechtskundige adviseur der ver- eeniging geadviseerd, terzake van de gestie van de Varkenscentrale een beslissing van den rechter uit te lokken. Met algemeene stemmen werd daartoe besloten. Waar verder uit het rapport der commis sie Beumer blijkt, dat de N.V. Uithoornsche Baconfabrieken (onderdeel van het Zwanen berg-concern) voor de door haar geslachte varkens in de periode waarover onderzoek plaats vond (15 Aug. 193231 Maart 1934), 3.3 ct. per kg. minder betaalde dan de be drijven, welke op de vrije markt hun varkens moesten koopen en dit bij een gemiddelde slachting van pl.m. 263 per week maar even een verschil uitmaakt over genoemde pe riode van ruim f 84.000 is het duidelijk, dat het hier om zeer belangrijke bedragen gaat, waar de leden van genoemden bond naar schatting ongeveer het tienvoudige van ge meld aantal slachten. Deze dagen zal tot dagvaarding van de Varkenscentrale in liquidatie worden over gegaan. Arnhemsche Brandwaarborg Mij., de Haarlemsche Brandwaarborg Mij. en de Noordholl. Brandwaarborg Mij. te Oudkarspel, om elk aan den burgemeester een som gelds ter hand te stellen, ter belooning van de flinke houding van de brandweerlieden. De burge meester was daardoor in staat aan een 40-tal een flinke gratificatie uit te keeren. Een woord van dank aan de Brandwaarborg Maatschappijen is hier zeer zeker op zijn plaats. Vacature hoofd O. L .school. Voor de vacante betrekking Van hoofd der O. L. school hebben zich 8 sollicitanten aangemeld. Geslaagd. De heer T. Baas, volontair ter gemeente-secretarie, is bij het gehouden examen voor het laatste gedeelte gemeente-administratie geslaagd. ZUIDSCHARWOUDE. De commissie voor de loonbijslagregeling h§eft thans vergaderd, waarbij is gebleken, dat er voor de ze streek niet veel perspectief in deze regeling zit. De tuinders kunnen nu echter formulieren krijgen en na dere inlichtingen over een en ander inwinnen. Dat er veel gebruik van zal worden gemaakt, is niet te verwachten. Ofschoon de baggerregeling in deze gemeente tot 30 Mei is verlengd, is er niet veel werk meer in deze soort van werkverschaffing. Er is anders ook in de eerste 4 maanden van 1936 een druk gebruik van het baggeren in werkverschaffing gemaakt, nog drukker dan verleden jaar. Behalve verschillende arbeiders hebben er tal van kleine bouwers nog een sobere bron van inkomsten in gevonden. EERSTE HULP BIJ ONGELUKKEN. De Ned. Vereeniging „Eerste Hulp bij Ongelukken, afd. Langendijk, hield Dinsdagavond de alg. jaarver gadering in het lokaal van mej. de wed. R. Schoen maker te Zuidscharwoude. Een twintigtal leden was aanwezig. De heer S. Tromp opende de vergadering met wel kom tot leden en pers. Van burgemeester Jhr. Van Spengler en den medisch leider, de heer Dr. De Wit, was bericht van verhindering ingekomen, waarover voorzitter zijn spijt uitdrukte. Voorzitter liet in het kort volgen, wat de vereeniging het afgeloopen jaar heeft gedaan. De vereeniging heeft niet stil gezeten. Ze begint echter aan bloedarmoede te lijden. De fi nancieele toestand is niet rooskleurig. Na vaststelling der notulen deelde voorzitter me de, dat de heer Dr. Wilmink zich bereid verklaard heeft zich aan de vereeniging te verbinden. Hij heeft toegezegd een lezing te houden over de „Luchtbe scherming", d.w.z. na een luchtaanval, dus voor de 9tukken en de brokken. Verschillende ingekomen stukken werden voorgelezen, waarna door de dames een kopje thee met een koekje werd geserveerd. De heer Tromp bracht het jaarverslag over 1935— 1936 .uit. Hieruit bleek, dat er heel wat is gebeurd. Het was een zeer vruchtbaar jaar. Het aantal ge diplomeerde leden is gestegen van 18 tot 26. Er zijn 6 bestuurs- en 1 ledenvergadering gehouden. Er werd dank gebracht aan den medisch leider, den hr, dr. de Wit, voor het gegeven onderricht, met gevolg, dat alle cursisten zijn geslaagd. Verder werd herinnerd aan de Reddingsbrigade. Door de leden zijn 12 per sonen geholpen, hetgeen het nut van de vereeniging wel bewijst. Spr. deed een ernstig beroep op de leden om het vereenigingsjaar 1936—1937 te doen slagen. Het materiaal dient te worden uitgebreid, doch hier voor zijn de geringe geldmiddelen een beletsel. Het financieel verslag van de penningmees teresse mevr. MullerVan Eekeren, gaf aan, dat de ontvang sten totaal fl86.53Vk waren geweest, de uitgaven f 180.05, batig saldo f 6.48^. Het voordeelig saldo was aan het begin van-het-jaar f 16:77. De heer De Boer rapporteerde dat alles in de beste orde was bevonden, waarna de rekening werd vast gesteld onder dankzegging aan de penningmees- teresse. De heer K. Ruiter merkte op dat het bezit in geld wel is verminderd; liet bezit aan materiaal is echter toegenomen, zoodat de vereeniging nog is vooruit gegaan. De heer Visser bracht verslag uit van het mate riaal. Het was in orde bevonden. In de materiaal commissie werden benoemd de heeren J. Kout en J. Peijs. De heer C. Schrieken las het verslag van de pre sentielijst voor. De Bondsvergadering zal dit jaar niet door de vereeniging worden bezocht, in verband met de kos ten, hieraan verbonden. Bestuursverkiezing. Aftredend waren mevr. E Mul lervan Eekeren en de heeren J. Timmerman en S. Tromp resp. met 17, 11 en 13 stemmen herkozen. In de vacature mej. T. Jaarsma en in de vacature K. Ruiter werden gekozen de heer C. Schrieken met 17 en mej. GlasWagenaar met 15 stemmen. Een aantal leden stelde voor, een speldjesdag te organiseeren om de finantieele positie der vereeni ging te verbeteren. Aangenomen. Eenige leden (alle dames) stelden voor, oefeningen voor luchtbescherming te houden. Besprekingen hiervoor zijn gaande. De heer Schrieken achtte het zeer noodzakelijk, dat de gemeentebesturen bij de lezing van dr. Wil mink aanwezig waren. Voorzitter wilde daarover eerst met de doktoren praten. Het bestuur stelde voor een reglementswijziging aan te brengen, om een lijst voor de aftreding der bestuursleden vast, te stellen. Artikel 5 wilde men geheel laten vervallen. Dit betrof de afgifte van dipoma's, welke niet door de vereen, worden afgegeven. Aangenomen. Het bestuur stelde voor de goederen der vereen, te verzekeren. Aldus besloten. Het bestuur stelt, voor, de tafel en de stoelen te verhuren aan de Reddingsbrigade voor f 3 per jaar. Na eenige bespreking werd het voorstel aangeno men. Verder stelde het bestuur voor, een actie' te voe ren voor het aanwerven van donateurs. Dit zal ge beuren. In de omgeving van den langsten dag zal een demonstratie worden gegeven op het gem. gym- nastiekterrein te Noordseharwoude. Bij de rondvraag werden eenige wenschen naar voren gebracht, terwijl de heer Schrieken de mede werking inriep van alle leden om zich te beijveren ongevallen te voorkomen, door degenen, die zich er aan schuldig maken op het gevaar te wijzen van het achter auto's aanloopen en achter op auto's klim men door de jeugd, zoowel de jonge kinderen als de rijpere jeugd. Nadat de voorzitter Mevr. Groot—Ootjers dank had gebracht voor haar kranig optreden bij een ver drinkingsongeval, volgde sluiting. NOORDSCHARWOUDE. Over de voorbereidingen van het alhier te houden zangconcours deelt men ons mede, dat de tenten zul len worden geplaatst door de fa. Spoelders te Hoorn. De heer K. Bruin, timmerman te Oudkarspel, zal de zitplaatsen maken en de gebr. Witte te Zuidschar woude zijn belast met den aanleg van de verlichting van het terrein. De lijsten voor het garantiefonds, welke thans circuleeren, worden goed bedacht, zoo dat men hoopt een flink bedrag ingeteekend te krij gen. Ook zijn reeds een aantal prijzen beschikbaar gesteld. 50 jaar getrouwd. Het echtpaar ZutSpil heeft Dinsdag zeer veel belangstelling ondervonden bij de herdenking van het 50-jarig huwelijksfeest. Van vele zijden mochten zij felicitaties ontvangen, vele vergezeld van bloe men. Naar wij vernemen vervult de heer Zut nog de functie van kassier van de Boerenleenbank II al hier en was hij gedurende eenige jaren lid van den gemeenteraad. Dinsdagavond bracht het fanfarecorps Genot door Kunst den jubileerenden een serenade. DEN HELDER Oud-redder 80 jaar. Maandag 11 Mei a.s. wordt de oud-schipper van de reddingsboot., Janus Kuiper, S0 jaar. 40-jarig jubileum. Vrijdag, 8 Mei a.s. hoopt de heer Th. Iedema, den dag te herdenken, waarop hij voor 40 jaren in dienst trad bij de fa. M. A. Grunwald en Zoon, grossiers al hier. De heer Iedema, die onder de 3e generatie arbeidt, is thans meesterknecht. Zondag a.s. zal de jubilaris ten huize van mevr. D. H. Grunwald recepiëeren. Bij Kon. besluit van 22 April 1936 is toegekend de aan de orde van Oranje Nassau verbonden eere medaille, in zilver, aan: Th. Iedema, meesterknecht bij de firma M. A. Grunwald en zoon te Den Helder. W I E R 1 N G E N Naar wij vernemen heeft de heer J. Doves Jacz. zijn woonhuis aan de Kliefstraat verkocht aan den heer S. C. Veerdig te Oosterklief en de laatstgenoem de zijn boerenwoning verkocht aan eerstgenoemde. Naar wij vernemen is aan cle fa Dekker en Lont alhier opdracht gegeven tot het bouwen van een woonhuis met bakkerij door den heer D. Oden voor den heer M. Oden. Het pand zal gebouwd worden op de plaats van de onlangs afgebrande woning van den heer Baijs aan de Belt. SC H OO RL Burg. Stand over de maand April 1936. Geboren: Geertruida Ida, dochter van Adrianus Johannes Stam en Maria Slijkerman; Dirk, zoon van Willem Alexancler Paul Frederik Lodewijk Duin en Trijntje Modder; Gerard Klaas, zoon van Willem Ooötindië en -Johanna van den Brink. Huwelijks-aangiften; Dirk Willem Brouwer, 24 ja ren, arbeider en Wilhelmina Duinmeijer, 20 jaren, zonder beroep, beiden wonende te Schoor!; Marti- nus Jozeph Dongelmans, 33. jaren, boomkweeker en Angela Judoca Cornelia van Overmeeren, 28 jaren, zonder beroep, beiden wonende te Schoorl; Jan Bak, 29 jaren, tuinbouwer, wonende te Bergen en Janne tje de Vet, 22 jaren, zonder beroep, won. te Schoorl. Huwelijken: Dirk Willem Biouwer, 24 jaren en Wilhelmina Duinmeijer, 20 jaren. Overleden: Jannetje van Lienen, 70 jaren, zonder beroep, echtgenoote van Gerrit Koster; Gerhardus Dekker, 73 jaren, zonder beroep, weduwnaar van Trijntje IJpelaan; Gerardus Hendrikus Kager, 36 jaren, veehouder, echtgenoot van Maria Praat. NIEUWE NIEDORP Burg. Stand over de maand April 1936. Geboren: Klaas, zoon van Arjen Koopmans en Klasina Reijne. Bernardus Johannes, zoon van Cor- nelis Koomen en Elisabeth Maria Vcrberne. Theodo- rus Petros, zoon van Bruno Goedhart en Gecrtruida Konijn. Annie, dochter van Joost van den Kommer en Wijnanda Blanken. Ondertrouwd... Gerrit Veldman, oud 40 jaren, wo nende te Heerhugowaard en Maria Ursem, oud 29 jaren, wonende te Nieuwe Niedorp; Jan Eriks, oud 24 jaren, wonende te Zijpe en Trijntje Kuiper, oud 24 jaren, wonende te Nieuwe Niedorp.' Getrouwd: Johannes Burgmeijer, oud 24 jaren, wonende te Oude Niedorp en Alida Margaretha Wit, oud 21 jaren, wonende te Nieuwe Niedorp. •-Overledent; -Geene. NIEUWE NIEDORP. Maandagavond j.I. werd in een der schoollokalen :en bijeenkomst gehouden om te komen tot oprich- ing van een vereeniging voor tandverzorging op de .scholen. Thans is tot definitieve oprichting besloten met een aantal leden van 26. De verzorging wordt echter voorloopig beperkt tot de kinderen van de eerste en tweede klas. Tot bestuursleden werden benoemd de heeren: B. Verhoeve, H. Boer en Tj. Druif. Tot 8 Mei a.s. wordt de gelegenheid nog openge steld zich als lid bij 't bestuur op te geven. MEERVOUDIGE STRAFKAMER. Zitting van Dinsdag 5 Mei. Uitspraken: Willemijntje V., geb. K. te Beemster, eisch vijf maanden gev. Uitspraak conform. ■Joh. Ant. S. te Wieringen, smaadschrift; eisch f60 of 30 dagen; uitspraak f25 of 10 dagen. Corn. P., Uitgeest, hooger beroep, visschen zon der akte en vergunning; eisch bevestiging vonnis kantonrechter van f5 of 3 dg. en f3 of 2 dg. Uit* spraak conform. Ant. B., Uitgeest, alsvoren; uitspraak conform. Hendrik de M., Uitgeest, strooperij (op eenden)f; eisch een maand gev. Uitspraak conform. Adr. Gr., Egmond aan Zee, strooperij, hooger be roep, eisch bevestiging van vonnis kantonrechter van f 15 of 10 dagen, met vernietiging der in beslag genomen lantaarn. Uitspraak conform. Engel Gr., visscher, Alkmaar, alsvoren; eisch bevestiging vonnis kantonrechter van f 25 of 15 da gen; uitspraak conform. Arie H., ged., zedenmisdrijf. Uitspraak 6 mnd. gev. Simon B., ged., zedenmisdrijf. Uitspraak 3 mnd. gev. met aftrek van 3 mnd. preventief en ter be schikking van de regeering gesteld; proeftijd 3 jaar. Anth. v. H., Noordseharwoude, ged., verduistering in dienstbetrekking, eisch 1 jaar gev. uitspraak 9 mnd. gev. S. G. M., Koedijk, meineed, eisch 1 jaar. Uitspraak 4 mnd. met 1 mnd. aftrek preventief. 471ste STAATSLOTERIJ (Niet officieel) éde klasse, 2de lijst Trekking: van Dinsdag 5 Mei 1936 Hooge Prijzen 25.000.— 6939 5.000.— 1987 1.500.— 20528 1.000.— 4368 4494 8055 400.8708 200.— 6848 8507 13758 100.— 5532 6931 11663 12904 17836 Prijzen van 65.— 3 22 31 37 38 50 56 63 73 95 102 184 206 288 312 362 381 382 386 397 427 463 471 539 631 «2 673 704 706 713 740 778 845 369 876 883 984 985 993 1038 1072 1099 1184 1407 1409 1437 1446 1457 1539 1540 1553 1616 1619 1622 1645 1719 1729 1795 1806 1807 1856 1996 2104 2117 2147 2153 2234 2250 2255 2310 2346 2374 2377 2446 2459 2465 2467 2507 2553 253S 2629 2649 2658 2708 2734 2750 2752 2763 2773 2816 2865 2904 2907 2932 2941 3036 3141 3168 3219 3249 3274 3283 3295 3305 3334 3397 3444 3446 3489 3556 3575 3600 3650 3679 3688 3694 3707 3708 3722 3728 3745 3757 3802 3812 3823 3829 3868 3886 3913 3920 3928 3997 4019 4029 4039 4077 4094 4097 4166 4182 4231 4236 4259 4269 4311 4340 4375 4409 4410 4413 4422 4431 4461 4505 4590 4596 4610 4659 4736 4746 4768 4795 4815 4824 4833 4885 4896 4901 4931 4945 4975 5006 5070 5103 5115 5191 5265 5290 5327 5329 5331 5334 5347 5354 5369 5373 5392 5413 5424 5447 5453 5485 5564 5575 5610 5627 5629 5637 5641 5649 5680 5686 5687 5749 5753 5757 5773 5777 5787 5823 5840 5859 5864 5883 5909 5920 5926 5969 6009 6022 6039 6045 6122 6124 6125 6138 6159 6183 6228 6262 6285 6287 6304 6307 6360 6367 6399 6401 6472 6516 6588' 6622 6660 6670 6673 6778 6780 6796 6799 6819 6882 6906 6913 6927 6984 6999 7005 7008 7045 7090 7122 7123 7133 7156 7173 7193 7195 7202 7203 7217 7220 7236 7319 7338 7428 7438 7448 7465 7480 7515 7521 7528 7572 7619 7759 7761 7772 7789 7807 7818 7870 7883 7889 7937 7953 7977 7994 8030 8051 8063 8073 8081 8097 8117 8208 8221 8249 8275 8302 8313 8317 8331 8376 8391 8412 8439 8445 8480 8482 8538 8578 8665 8679 8692 8733 8754 8775 8818 8824 8834 8852 8864 8867 8923 8932 8935 8955 8964 9024 9059 9066 9138 9144 9152 9168 9175 9177 9218 9241 9248 9285 9300 9345 9376 9494 9526 9582 9602 9650 9651 9658 9687 9729 9771 9791 9792 9844 9847 9852 9953 9957 10015 10018 10087 10136 10192 10211 10213 10221 10238 10265 10285 10315 10342 10390 10463 10537 10552 10581 10595 10615 10636 10637 10665 10717 10732 10766 10780 10786 10797 10831 10853 10856 10858 10876 10968 10982 11069 11086 11139 11162 11169 11175 11189 11217 11276 11400 11430 11443 11463 11472 11495 11541 11558 11651 11687 11693 11695 11704 11713 11738 11778 11788 11876 11878 11958 12020 12071 12106 12113 12120 12199 12221 12228 12258 12269 12284 12332 12377 12397 12415 12430 12432 12570 12572 12618 12672 12721 12726 12736 12748 12752 12759 12832 12837 12862 12998 13007 13040 13047 13155 13168 13174 13230 13317 13351 13401 13470 13472 13508 13561 13571 13576 13599 13615 13627 13646 13674 13675 13693 13696 13697 13753 13773 13826 13849 13851 13858 13874 13876 13912 13913 13963 14051 14075 14095 14160 14187 14189 14194 14196 14227 14260 14318 i4329 14342 14371 14385 14445 14473 14555 14623 14624 14625 14642 14668 14704 14735 14754 14775 14776 14781 14866 1*4878 14914 149.18 14963 14981 14984 15006 15013 15038 15039 15055 15078 15095 15101 15139 15224 15231 15255 15287 15404 15442 15443 15461 15498 15507 15561 15575 15579 15588 15601 15627 15656 15673 15716 15749 15766 15782 15785 15789 15839 15895 15905 15930 15945 15952 15962 15966 15998 16011 16023 16102 16140 16146 16149 16172 16178 16212 16215 16259 16274 16286 16323 16355 16409 16459 16483 16494 16535 16590 16595 16654 16660 16738 16753 16789 16855 16869 16875 16902 16962 16980 16994 16997 17058 17083 17123 17140 17166 17202 17216 17265 17281 17289 17341 17354 17355 17365 17374 17416 17417 17704 17721 17763 17775 17790 17806 17937 17976 18044 18071 18091 18107 18116 18134 18151 18175 18187 18191 18194 18216 18261 18425 18446 18451 18496 18525 18581 18663 18715 18786 18788 18802 18814 18850 18880 18889 18944 18971 19022 19032 19062 19066 19076 19123 19131 19188 19193 19247 19262 19332 19333 19340 19347 19358 19434 19444 19482 19531 19537 19593 19642 19698 19715 19797 19825 19832 19857 19879 19885 19958 19976 19992 20020 20088 20119 20153 20185 20332 20439 20450 20493 20501 20555 20558 20609 20689 20693 20729 20767 20782 20827 20836 20843 20873 20877 20882 20888 20935 20950 20957 20963 20988 Verbetering éde kl., 1ste lyst: 13096 m. z, 13046.

Schager Courant | 1936 | | pagina 8