Uit den Lanoendijk Van de Wieiinger Wielerbaan. Einde van de staking in de Wieringermeer >VEII Bilt seint In de gehouden vergaderingen van de comi- te's welke zich ten doel stellen jaarlijks een auto tocht voor de Ouden van dagen te organiseeren is besloten, dit jaar die autotocht weer te houden als de daartoe benoodigde financieele bijdragen binnenkomen. Voor het, ter gelegenheid van het 25-jarig be staan van de R. K. Zangvereeniging „St. Ceaci- lia", te houden jaarlijks Zangconcours van den Noordh. Bond van R.K. Gemengde Zangvereeni- gingen hebben zich 30 vereenigingen aangemeld. Nu de steunverleening voor de markttuinders zijn beslag heeft gekregen en deze met een bedrag van f 300.000 worden gesteund, wordt de kans, dat de andere tuinders nog een min of meer be langrijke steunuitkeering zullen krijgen om de z.g. plooien glad te strijken, heel wat minder. Het daarvoor beschikbare bedrag is tenminste al flink gedecimeerd. NOORD-SCHARWOUDE Eenigen tijd geleden werd door ons bericht, dat 10 werkloozen uit deze gemeente naar Schoorl, bij Staatsboschbeheer, te werk zouden kunnen worden gesteld. Officieel bericht hiervan was toen nog niet door het gemeente-bestuur ontvangen, doch naar wij vernemen is dit thans ontvangen, zoodat Maandag 11 Mei eenige arbeiders naar Schoorl zullen gaan. Naar wij uit welingelichte bron ver nemen, was de beslissing reeds op 26 April ge vallen, doch het gemeentebestuur kreeg eerst in de afgeloopen week het betreffende bericht bin nen. ZAL HET ENGELSCHE INVOERRECHT OP AARDAPPELEN VERDWIJNEN? In een Engelsch vakblad wordt mededeeling gedaan van een in omloop zijnd gerucht, dat het invoerrecht naar het gewicht op nieuwe aard appelen zal worden opgeheven. De vereeniging van aardappelen importeurs heeft een verzoek hiertoe aanhangig gemaakt bij de commissie van advies voor de invoerrechten, Wanneer dit eens werkelijkheid mocht worden, zou dit voor de Ne- derlandsche aardappel-export ook van belang zijn. Voordat echter de officieele beslissing is ge komen, moet men er maar niet te sterk op reke nen. POSTDUIVENVEREENIGING DE METEOOR, WARMENHUIZEN-NOORDSCHARWOUDE Deze vereeniging hield een wedvlucht vanaf Vilvoorde in België, met oude duiven. De duiven werden om 8 uur losgelaten, met een O. N. O. wind. De afstand bedroeg 200 KM. De aankomst was als volgt: 1 J. Deutekom. Noord-Scharwoude 11 u. 32 m. 8 s. 2 G. Sevenhuizen, W'huizen 11 u. 40 m. 54 s. 3 J. Deutekom, N.-S.W. 11 u. 40 m. 46 s. 4 P. J. Pronk, W'huizen 11 u. 44 m. 39 s. 5 J. Deutekom, N.-S.W. 11 u. 44 m. 2 s. 6 C. Keeman, N.-S.W. 11 u. 44 m. 1 s. 7 J. Deutekom, N.-S.W. 11 u. 45 m. 11 s. 8 J. Kemper, W'huizen 11 u. 4-7 m. 9 11 u. 53 m. 30 s. 10 G. Sevenhuizen, W'huizen 11 u. 54 m. 42 s. 11 P. J. Pronk, W'huizen 11 u. 54 m. 37 s. WIELRENNEN O.G. Zondag hield Ons Genoegen een sprint over 300 M. voor de A. en B. klasse, waarbij E. Bos, een der juniores meereed en de tweede plaats be zette. Goed zoo Eef. De uitslag was: 1. J. Boon, 2. E. Bos en 3. P. Kort. De uitslag der juniores was: 1. C. Groen, 2. K. Heidsma en 3. H. Groen. WANDELSPORT Door de wandelsportver. „S.N.W." werd Zon dag met een groep deelgenomen aan de 30 K.M. afstandsmarsch van de Voortrekkers te Wijk aan Duin. De tocht begon te Beverwijk en leidde door de mooiste gedeelten van Kennemerland. Het weer werkte uitstekend mede om een en ander goed te doen slagen. Aan alle 11 deelnemers kon een medaille uitgereikt worden, terwijl tevens 2 groepsprijzen werden toegekend n.1. een als groep en een als verstkomende groep. RECTIFICATIE In het verslag van de Kring Langendijk van de Ned. Tuindersbond komt een storende fout voor. Daar waar de heer W. Butter spreekt over de sociale steun te Koedijk staat, dat het bedrag van het B.A. en de Tuinderssteun daar met f 7000 verlaagd is. Dit moet zijn verhoogd. JUBILEUM PASTOOR TH. J. VAN NOORD Zaterdag 9 Mei was het 12% jaar geleden, dat de Zeer Eerw. Heer Pastoor Th. J. van Noord het Herderschap van de parochie hier ter plaat se aanvaardde en welk heugelijk feit niet zonder meer gepasseerd is geworden. Met het oog op de gezondheidstoestand van den jubilaris was het niet mogelijk om volop feest te vieren, doch men heeft er van gemaakt wat onder deze omstandig heden pastte. Vanuit de huizen der parochianen werd druk gevlagd, terwijl de kerk van binnen en van bui ten keurig versierd was. De pastoor, die tijdelijk afwezig was werd Za terdagavond vanaf Alkmaar gehaald door het kerkbestuur en begaf men zich meteen naar de kerk, waar van de versierde poort tot aan de kerkdeur de Graal en de Kruisvaart in een eere- boog met hun vaandels stonden opgesteld. Bij het binnentreden in de kerk door zijn Eerwaar- De uitslagen van de interessante baan wedstrijden luiden: Sprint over 3 ronden: le serie: 1. Kreijger 13.9; 2. Wouters 14.1. 2e serie: 1. Hegeman 13.9; 2. Kramer Groenewoud 14.2. 3e serie: 1. Tichelaar 13.9; 2. Bol 14. 4e serie: 1. Muntjewerf 13.9; 2. Mulder 14.7, Demifinale 1: 1. Kreijger 13,6; 2. Bol 13.9. Demi-finale 2: 1. Muntjewerf 13.5, 2. Wouters 13.7. Finale: 1. Kreijger 13.8; 2. Muntjewerf; 3. Bol. Af val wedstrijden: 1. Hollebeek; 2. Gottfried; 3. Korshuyze; 4. Bakker; 5. Deykers. Koppelwedstrijden, Nieuwelingen, 100 ronden: 1. W. GeerligsBaardman 5 punten; op 2 ronden 2. Groe newoud KramerMartin 8 punt; 3. HermesF. Zoons 5 pnt.; 4. KapteinW. Zoons 4 pnt. Tweede koppel wedstrijd, 125 ronden: 1. H. Bol— Schipper, 16 pnt.; 2. Hegeman—Lont 12 pnt.; 3. N. BakkerJ. Muntjewerf 12 pnt. Het ongeschoold rijden van de gebr. Slikker viel op. Zij maakten rare capriolen. de werd dezen door de parochianen een feestlied toegezongen, waarna door den W.E.H. Kapelaan Oudshoorn in sympathieke bewoordingen een welkom werd toegesproken. Hierna werd een plechtig lof gehouden waarvoor zeer veel belang stelling werd getoond. Zondagmorgen werd o.m. een plechtige Hoog mis gehouden met een feestpredikatie van Prof. C. van Trigt oud-kapelaan van deze parochie. Hierna werd in de pastorie een cadeau van de parochianen aangeboden n.1. een prachtige boe kenkast. Door den voorzitter van het huldigings comité het Tweede Kamerlid den heer Jac. Groen Az werd hierbij een passende toespraak gehouden s avonds om ruim 7 uur werd voor de pasto rie een serenade aangeboden door het R. K. Fan farecorps „Genot door Kunst" en de R. K. Zangvereeniging „St. Caecilia" onder leiding van den heer Jac. N. Al, Dit concert waarbij veel publiek aanwezig was werd door Z.E.W. Heer Pastoor e.a. buiten aan gehoord. Een en ander werd zeer op prijs ge steld. Zoo is dan het jubileum van Pastoor van Noord gevierd, waarbij wij willen opmerken, dat deze niet alleen zeer gezien is in eigen parochie, doch ook bij anders denkenden in deze gemeente. BERGEN Nationale reclasseerinflsdag. Ook in deze gemeente is jl. Zaterdag de Nationale Reclasseeringsclag gehouden. Het Comité van Actie had aan 450 gezinnen een circulaire met de Reclas- seeringscourant verzonden en allen krachtig opge wekt .iets te willen bijdragen. Het streven van het Comité is niet onbeloond gebleven; in totaal werden door de Bergenaren aan de lieftallige medewerksters van het Comité een netto-bedrag van f281 afgedra gen. Gezien de tijdsomstandigheden is dit een zeer fraai resultaat te noemen, vooral als men bedenkt dat de in het vorig jaar voer dit doel gehouden col lecte in de gemeente een bedrag van f209.65 op bracht. Het Comité betuigt den gemeentenaren zijn dank voor dit succes en wil nog een extra woord van hul de doen toekomen aan zijn medewerksters, die zich geheel belangeloos voor dit liefdewerk beschikbaar stelden. Postzegelautomaten aan het postkantoor. Naar wij vernemen, zal ten gerieve van het pu bliek binnen zeer kort aan de buitenzijde van het Postkantoor een drietal automaten worden aange bracht voor den verkoop van postzegels van 1/5, 5 en 6 cent. Hieruit blijkt dat ook de post naar effaciency streelt en zal het publiek een sinds lang gekoesterde wensch in vervulling zien gaan, waar voor zoovelen een lang wachten in de queue op deze manier zal worden voorkomen. Gemeente-Museum. Blijkens het financieele verslag van de Commissie voor het Gemeente-Museum over 1935 bedroegen de ontvangsten f 94.82^ en de uitgaven f73.02. Met het batig saldo per 1 Januari 1935 ad f378.06 sloot het jaar 1935 met een batig saldo van f 399.86/5. Het aantal bezoekers bedroeg in 193o c.a. 3oO, het geen minder was dan het jaar tevoren. In verband met de tijdsomstandigheden is de en- tréeprijs verlaagd en gébracht van 25 op 20 cents. WIERINGEN „Hoe kan dat nou' De lang verwachte revue „Hoe kan dat nou" van den heer M. J. Bosker, opgevoerd m Cinema de Haan, op j.1. Zaterdag- en Zondagavond trok veel belangstelling, en is een groot succes geworden En wc mogen gerust zeggen een verdiend succes. Wie er heengegaan is met de idéé, een revue te zien met een Buziau, zal teleurgesteld geweest zijn, maar ieder die bedacht heeft, dat dit geheele werk door dilettanten in elkaar gezet en opgevoerd is, heeft genoten en kan terecht zeggen: „Hoe kan dat nou Het is gemakkelijk genoeg critiek uit te oefenen, er waren wel enkele dingen die beter hadden kunnen zijn, maar als geheel was het een avond vol genot, voor iedere bezoeker. Wat trouwens uit het applaus wel op te maken viel. Enkele tooneelen waren be slist af. Zooals de „Morgenster" en de finale der eerste acte, waren een genot voor oog en oor. Gees tig was vooral de B. en W.-vergadering over de re delijkheid. Het was een aardige gedachte om in de pauze mej. G. Snooij, de gym-kampioene, nog eens extra „in 't zonnetje te zetten" en haar een ware hulde te brengen voor haar prachtige sportpresta- fies. De balletmeisjes onder leiding van den heer H. Pennekamp oogstten groote bijval. Velen zullen met prettige herinneringen terug denken aan deze genotvolle avonden. Jaarvergadering Schaakclub „Wieringen", De Wieringer Schaakclub hield in haar clublokaal bij den heer S. Halfweeg de jaarvergadering. De voorzitter, de heer B. G. Bandstra opende met een hartelijk welkom deze goed bezochte vergade ring. Door den secretaris, den heer J. de Ruiter, werd een uitgebreid jaarverslag gelezen, wat de dank van den voorzitter volkomen verdiende. Jammer dat deze uitstekende secretaris, aftrad en zich niet meer herkiesbaar stelde. Tweede aftredende was de heer S. K. Minnes, doordat deze niet meer te Wieringen woont. Voor hen werden gekozen de heeren H. J. Hom« WIERINGEN. Zaterdag vergaderde in café Scheltus een dertig-tal stakers, waar als spr. optrad A. v. d. Wal uit Medemblik, met onderwerp: „Op heffing der staking met zoo gunstig mogelijke voor waarden voor de betrokken arbeiders, en de lessen uit de thans gevoerde actie." Te ruim acht uur opende de heer K. Hoekstra met de opmerking dat de opkomst klein was. Men heeft begrafenissen met groot en met klein gevolg, maar deze begrafenis is er een met klein gevolg. De spreker v. d. Wal schetst op duidelijke wijze het doel van deze actie tegen het rouleersysteem. Het was eigenlijk geen staking en dat daaraan deze be naming is gegeven, heeft zeker veel afbreuk aan het geheel gedaan. Als deze actie wat doelmatiger gevoerd en beter georganiseerd was geworden, zou zij zeker niet zoo ontijdig zijn verloopen. Het verzet is te Wieringen Zaterdagmorgen om 11 uur opgeheven. In Hoorn was dat al iets eerder het geval. Daar zijn de arbeiders, die bij deze actie be trokken waren, voor een half jaar van het werk ge schorst. Voor Wieringen zal deze tijd nog wel langer zijn volgens spr. Het beëindigen van de actie had in een centrale vergadering moeten geschieden, waar over dan schriftelijk had moeten worden gestemd. Spr. deelt mede dat op versohillende plaatsen in het land solidariteitsactie's worden gevoerd. Voor de slachtoffers van dezen strijd zal een flink bedrag noodig zijn. Na nog enkele interne besprekingen sluit voorzit ter de vergadering, met dank te brengen aan den spreker voor zijn uiteenzetting. mes en J. Navis. Een nieuwe competiteregeling werd voor het volgende seizoen getroffen, waarna tevens de kwestie aan de orde kwam of in de zomer maanden geschaakt zal worden. De meerderheid was hiervoor, zoodat ook nog een zomercompetitie zal worden gehouden. Tot toetreding tot den West-Frieschen Schaakbond kan nog niet worden overgegaan, daar hiermede te veel geldelijke bezwaren gepaard gaan. Na rondvraag en sluiting, vormde een gangwed strijd een prettig slot van dezen avond. NIEUWE N 1 EDORP Vrouwen vredesg ang Op 18 Mei a.s. zal voor de derde maal de Vrouwen- redesgang zijn! Wat wil dat zeggen? Dat duizenden vrouwen in lange, zwijgende rijen zullen voorttrekken door Amsterdam om te getuigen van hun vredeswil! Vrouwen laat staan uw huiswerk, laat staan uw waschtobbe, er is dien dag belangrijker arbeid voor Zie Uw taak als vrouw en moeder, werkt voor den vrede in dezen oorlog voorbereidende wereld! Al weken is Amsterdam in actie om dezen stillen rondgang voor te bereiden, ook het gemeentebestuur werkt hieraan mede! De spoorwegen verstrekken goedkoope reisbiljetten, zoodat velen van goede wil le er heen kunnen gaan. Ook de Vrouwen Vredes- bond van N. Niedorp doet al haar best veel vrouwen en moeders te vereenigen om met bussen vol aan den stillen omgang mede te doen. Ieder die mee wil, geeft zich bij het bestuur op! De vrouwen beginnen wakker te worden, beginnen in te zien dat zij zich moeten vercenigen voor hun mooie Vredestaak, 't Vergaderlokaal bleek Woens dagavond j.1. te klein te zijn, waar een zeer geani meerde vergadering de vrouwen bijeen riep. 't Gaat zoo goed vrouwen! Komt allen op! Zeg niet: wat geeft het? Zuchten en mopperen dat geeft niets. Maar aanpakken en strijden geeft altijd, ook al zien we niet dadelijk de resultaten! Komt tot ons, werkt met ons! - Ledenvergadering van de Sociëteit Over de Helft in de Prins-Maurits alhier. Aanwezig 17 leden. Dr. de Boer spreekt als w.n. voorzitter een wel komswoord, waarna de notulen door den secretaris den heer C. Goet worden gelezen en goedgekeurd. De Commissie welke verslag uitbrengt over de rekening 1935 adviseert tot goedkeuring, waartoe wordt besloten. Het batig saldo der rekening bedroeg f 56.68 en is bij 't vorig jaar met f 9.15 achteruitgegaan, o.m. tengevolge van het bedanken van zes leden. Thans telt de vereeniging nog 23 leden. Als aanvullend rekeningcommissielid voor 't vol gend jaar wordt aangewezen den heer Jb. Gelder. In de plaats van den heer H. Wilbrink (niet her kiesbaar) wordt tot bestuurslid gekozen de heer J. B. Wilken. In de rondvraag brengt de heer Pluister naar vo ren, dat aan het houden van wedstrijden zijns inziens geen voldoende bekendheid wordt gegeven, zoowel van biljart- als kolf wedstrijden. Zelfs de leden we ten somstijd niet eens dat er een wedstrijd gehou den zal worden. Waar inderdaad zeer weinig bekendheid aan de te houden wedstrijden wordt gegeven zegt het be stuur de wenk ter harte te zullen nemen als zijnde zoowel in het belang van de Sociëteit als van den heer Gelder. Hierna sluiting. SCHOORT De collecte welke hier is gehouden op den reclas- seeringsdag, heeft ruim f70.— opgebracht. Schoorlsche fanfare op 't oorlogspad. De Schoorlsche fanfare gaat op Hemelvaartsdag weer naar een concours, ditmaal naar Medemblik. Ze komt uit in de eere-afdeeling en heeft een bijzon der zwaar verplicht nummer uit te voeren, n.1. „De lustige vrouwtjes van Windsor", terwijl als vrij num mer „Alceu'' zal worden gegeven. Onder leiding van den directeur den heer G. Anderson, wordt ijverig geoefend en men zal zeker met alle kracht beproeven om een nieuwe trophee aan de reeds veroverden toe te voegen. Opening zaak. De Schoorlsche Buurt is weer een zaak rijker ge worden. De heer Th. Knijnsberg heeft op Zaterdag l Mei in zijn dubbel winkelhuis een zaak geopend in ijzerwaren en aanverwante artikelen. Het geheel ziet er keurig uit en de voorraden zijn zoo uitge breid, dat ieder, die iets in deze artikelen van noode heeft, er iets van zijn gading zal vinden. Wij wen- schen den heer Knijnsberg veel succes met zijn mooie zaak. Clubavond S.V.V. De voetbalvereniging S.V.V. heeft haar traditionee- le knalavond gehouden op Zaterdag 9 Mei in de feestelijk versierde zaal van den heer N. Schuijt. De voorzitter, de heer Joh de Leeuw, opent met een woord van welkom aan de heeren en dames en in t' bijzonder aan den heer G. Oudes, die de dameselftallen heeft geleid. De vertooning van films de voordracht van den heer Joh. de Leeuw, vielen zeer in den smaak van allen. Er was volop gele genheid tot dansen, terwijl de A.B.C. Boys door hun uitmuntende muzikale leiding er voor zorgden, dat de stemming er in bleef: De heele avond was een en al gezelligheid en S.V.V. kan weer op een genoeg lijken avond terug zien. Verwachting: Meest zwakke wind uit Noorde lijke tot Westelijke richtingen, betrokken tot zwaar bewolkt, weinig of geen regen, zelfde temperatuur. Verdere vooruitzichten: Weinig verande ring. Hierboven BAROMETERSTAND VAN HEDENMORGEN 8 UUR: 765. Het dunne pijltje geeft den vorigen stand aan TEMPERATUUR: 12 gr. C. is 53 gr. F. VOOR VEEGENEESMIDDELEN IS UW ADRES: TERLEP'S DROGISTERIJ, Apothekers-assistenten Hoogzijde Schagen ZIJPE PETTEN. TRACHT MEN LEELINGEN AAN DE PETTENER SCHOOL TE ONTTREKKEN? Actie voor het aanstellen van een kwee- keling met acte. Vrijdag vond een goed bezochte ouderavond plaats Na welkomstwoorden van den heer Jansma bracht het hoofd der school verslag uit van de te Schagen gehouden algemeene vergadering der vereen, voor tandverzorging. Het daar aangenomen voorstel om het 1ste jaar alleen de 1ste en 3de klasse in de tandheelkundige verzorging te doen deelen, wekte nogal eenige te leurstelling, temeer daar de ouders zich hier in eer ste instantie zoo spontaan en bijna algemeen voor deze materie hadden uitgesproken. Gehoopt werd alsnog op de mogelijkheid van uitbreiding. Na dit punt volgde een bespreking over den der den leerkracht. De heer Geensen wees op eenige feitelijke onjuist heden, die in de voorlaatste raadsvergadering wa ren gedebiteerd, waardoor in elk geval vast kwam 1e staan dat wanneer het gemeentebestuur Petten recht zou willen laten wedervaren door het naar billijk heid vaststellen der schoolgrenzen, daartegen geen wettelijke bezwaren zijn aan te voeren. De heer Jansma las hierna een aan het gemeente bestuur verzonden brief voor, waarop nog wel geen antwoord was ontvangen, maar die toch tot resultaat had gehad, dat van gemeentewege een onderzoek wordt ingesteld naar de positie der openbare scho len nu en in de toekomst. Men betreurde het zeer, dat hangende dit onderzoek van zekere zijde getracht wordt leerlingen van de Pettener school over te he velen. Na eenige discussies over dit onderwerp stelde de voorziter voor, om eventueel te pogen door het aanstellen van een kweelceling met akte de schade voor het onderwijs tot een minimum te beperken. Dit voorstel vond een goed onthaal en men re. kende op ieders medewerking, ook die van diverse vereenigingen, om althans het eerste jaar de be noodigde middelen te vinden. Bij de rondvraag werd de wenschleijkheid geuit om de kinderen, die 's middags overblijven een glas melk te verstrekken. De oudercommissie wilde in October hiermee een proef nemen. Niets meer aan de orde zijnde, sloot de ovorzittcr metwoorden van dank voor de aangename bespre kingen. De collecte voor de reclasseering heeft te Pet" ten f23.15 opgebracht; te St. Maartensbrug f 11.12. Voetbal. Petten speelde Zondagochtend een aardige oefen partij. De clubleden gedomicilieerd te Hazepolder, bonden den strijd aan tegen de spelers uit Petten en anders dan in vele vriendschappelijke ontmoe tingen zat er in dit treffen behoorlijk pit. Inzonder heid de Hazepoldermenschen, zetten er alles op ora 't zoet der overwinning te smaken en ofschoon hun dit bijna gelukt was en misschien ook wat betreft het vertoonde spel zou zijn toegekomen, 't einde bracht een gelijken stand 11, welke reeds met de rust bereikt was. ONTEVREDENHEID IN DE KRINGEN VAN DEN BOND VOOR STAATSPENSION- NEERING OVER DE HOUDING VAN DEN VRIJZ. DEM. BOND INZAKE HET STAATSPENSIOEN De Provinciale Geldersche Federatie van den Bond voor Staatspensionneering Leeft aan alle instanties van dezen Bond een, voor de op 2 Juni a.s. te houden algemeene vergadering, motie toe gezonden, waarbij zij constateert, dat de Vrijz. Dem. Bond in een van zijn verkiezingsbladen van 1933 den sterken indruk vestigde, dat bij zou meewerken aan bet" tot stand komen van een wet, waardoor ook aan 60.000 oudejes die van elk Staatspensioen verstoken zijn, een pensioentje verleend wordt; dat zij van een pensioentje geschiedenis van dien bond den kiezers de over tuiging schonk, dat bij streefde naar het onvrid- delijk tot stand komen van een dergelijke wet; Spreekt haar diepe teleurstelling uit over het stemmen van de Vrijzinnig Democraten in de Tweede Kamer te gen de motie Van Houten wel ke hierin trachtte te voorzien Verder besloot zij het Hoofdbestuur op te dragen, zich voor de ver kiezing van 1937 tot de Hoofdbesturen van de verschillende staatkundige partijen te wenden met de pertinente vraag, of die partijen daadwer kelijk bereid zijn mee te werken aan het onmid dellijk tot stand komen van een wet. waarbij aan de 60.000 uitgeslotenen een pensioentje wordt verleend.

Schager Courant | 1936 | | pagina 2