Van de Alkmaarsche Sportvelden I.F.C.-H.H.V.I.-ELFTAL 1-3. Sportberichten uit Den Helder. Maandag 11 Mei 1936. SCHAGER COURANT. Tweede Blad. No. 9974 Schagen - nieuws. Alkmaar slaat K.V.V. met 3—1 en pro- moveert. Kranenburg in eerste klas se-vorm. Degenen, die op een overwinning van Alcmaria hadden gerekend, hebben gelijk gekregen. Maar ca deau hebben onze groen-witten de zege niet gekre gen. Er is voor gezwoegd, dat het een lust was om te zien. Het was een strijd die tot het einde alles van de spelers vroeg wat ze hadden te geven en liet is vooral de ausdauer van de door en door getrain de mannetjes van Meinders geweest, die den uitslag heeft bepaald. Daarbij kwam, dat in de voorhoede van K.V.V. een schutter totaal ontbrak. De mid- voor, Caro, beschikte wol over een zekere dosis handigheid, hij kon aardig dribbelen, maar het resultaat daarvan was in den regel, dat hij niet opschoot, want aldoor stelde een nieuwe fanatieke Alkmaar-speler zich op zijn weg en zoo kon het gebeuren, dat hij in het midden begon, een schot- gelegenheid je verdribbelde en ten slotte belandde bij de zijlijn. De man, die Alkmaar de overwinning heeft be zorgd was Kranenburg. Het is niet te veel gezegd, wanneer we het zijn wedstrijd noemen. Zijn bal controle was bewonderenswaardig goed, zijn afge ven steeds haarzuiver en precies afgemeten, terwijl de drie doelpunten alle onmiddellijk zijn werk wa ren. Hij moet voor de K.V.V.-verdediging een ware bezoeking zijn geweest. Aal vlug als hij is, was het een hopeloos werk hem af te dekken. Hij wist zich altijd en altijd vrij te spelen en iedere fout van de rood-zwarte achterhoede werd onverbiddelijk en zonder pardon door hem afgestraft. Alle respect! Het was subliem! Om precies twee uur stelden zich de volgende elf tallen in het veld: Alkmaar: Duiveman; Dingerdis, Ooms; Corbie, Zwaan, Huiberts; Van 't Hof, Schoonhoven, Kranen burg, Kuis, Van Os. K.W.: De Jong; Lieshout, Molenaar; de Graaf, v. d. Hoevens, Mus; Slooten, Boutlap, Caro, Kloos ter, Buntsma. K.V.V. wint de toss en Alkmaar trapt af. Reeds in de eerste minuut weten de gasten di rect na elkaar twee corners te forceeren, doch deze leveren hun niets op. We zien Ooms een keer mis sen, maar het loopt goed af en dan komt Alkmaar opzetten. Daaf Kranenburg heeft dan gelegenheid te toonen, wat hij waard is en het K.V.V-doel maakt enkele gevaarlijke oogenblikken door. In de vijfde minuut wordt hij gekraakt. Naar we duidelijk meenden te zien binnen de beruchte lijnen, maar de scheidsrechter, die een penalty vermoedelijk een te strenge straf oordeelde, geeft een vrije trap van de rand "van het strafschopgebied. Kranenburg knalt hem zelf in, maar de K.V.V.-doelman houdt uitste kend. Het spel gaat vrijwel gelijk op, met Allernaar misschien iets in de meerderheid. Dan, in de der tiende minuut, maakt de groen-witte verdediging een blunder. Duiveman loopt terecht niet uit op 'n hoog gespeelde bal. De afstand was te groot. Din gerdis, vermoedelijk in de meening, dat het werk was voor den keeper, stopt af en de K.V.V .-aanval staat voor open doel. Wel verlaat Duiveman nu zijn heiligdom, maar zijn opgave was hopeloos. En zónder dat hij het kan verhinderen, nemen de Kroiiimenieërs de leiding (0—1). Zooals Alkmaar dat wel vroeger heeft laten zien, is dit K.V.V .-succes aanleiding om terdege aan te pakken. Van 't Hof mist uit moeilijke positie een voorzet van Van Os, Kranenburg wordt weer ge nomen en krijgt een vrije trap toegekend, wederom juist buiten het strafschopgebied. Bijna meenen we daarop een tegenpunt te kunnen noteeren, maar de Jong geeft niet thuis. Er volgen twee hoekschoppen tegen de rood-zwarten, maar de gelijkmaker blijft uit. Dan is de beurt weer aan de bezoekers, die on geveer tien minuten lang sterk opdringen, zonder hun voorsprong echter te kunnen vergrooten. Als de wedstrijd precies 30 minuten oud is, zet van 't Hof goed voor, Kranenburg kopt hard in, maar de Jong staat op de goede plaats en houdt de score blank voor K.V.V. Drie minuten later krijgen de gasten een corner te nemen en weer drie minuten later de Alkmaar- ders. Maar het blijft 01. Die drie minuten schijnen het hem gedaan te hebben, want in de 39ste minuut is de beurt weer aan K.V.V. Voor een hoekschop. Hij wordt goed ge nomen, maar Caro verdribbelt de kans. Dan weet Kranenburg zich mooi vrij te spelen, maar zijn schot, waarbij hij overigens zwaar ge hinderd wordt, gaat naast. Een oogenblik later, juist wanneer K.V.V. voor de zooveelste maal een corner heeft geforceerd, fluit de scheidsrechter voor half-time, die dus ingaat met een 01 voorsprong van de Krommeniërs. Voor Alk maar was dat een handicap, maar de wedstrijd was nog niet uitgespeeld. En de groote vraag was, wie het tempo het langst zou kunnen bijhouden. Want het was heel snel gegaan. Gezien het verloop in Krommenie was er voor de groen-witten geen aan leiding om vooralsnog te wanhopen. Alleen hun half- linie moest meer opdringen. De Alkmaarsche achter hoede, waarin Duiveman het heiligdom bewaakte en waarin Ooms alles verwerkte, wat in zijn bezit kwam, had hun hulp allerminst noodig. Vermoede lijk hebben ze gedurende de rust wel een dergelijk consigne gekregen, want nadat de scheidsrechter weer beginnen had gefloten, was hun spel veel ope ner en gedurende het eerste kwartier was het door loopend de Alkmaarsche aanval, die in actie kwam. In de eerste minuut al zien we een gevaarlijke door braak van Kranenburg, er volgen twee corers ge nomen door Van Os en Van 't Hof en in de vijfde minuut een vrije trap, waarbij Van 't Hof zich ech ter nogal onverstandig opstelt, zoodat de scheids rechter onmiddellijk voor buitenspel kan fluiten. Dan even een K.V.V.-aanval, besloten door een goed schot van Buntsma, een corner tegen Alkmaar, die geen verandering brengt in den stand, waarna de groen-witten weer komen opzetten. We meenden, dat het Van Os was, die voorzette. Maar het werd meer een schot, dat de Jong weliswaar wist te kee- ren, maar de bal glijdt tusschen zijn beenen dooi*. Kranenburg, die steeds bliksemsnel reageert is reeds om den K.V.V. doelman heengeflitst, voordat die zich zelfs maar heeft kunnen omdraaien. De rest was kinderwerk. Het. leer lag al ongeveer op de doellijn en Daaf is er niet de speler naar om zulk een kans nog te missen. De partijen waren op gelij ken voet, de stand was 1—1 en Alkmaar had een donderende ovatie van het publiek in ontvangst te nemen. Dat rook nu de overwinning onzer plaatsge- nooten en aangemoedigd door het krijgsgeschreeuw der toeschouwers, kwamen de gastheeren weer op zetten. De bal gaat terug, waar Dingerdis wat ge vaarlijk terugspeelt op Duiveman, die echter op zijn qui-vive is. Dan is Van 't Hof er al weer vandoor, hij zet voor, de bal komt bij Van Os, die hem afgemeten teruggeeft voor het doel. Schoonhoven laat terecht loopen voor Kranenburg, die een waar kanonschot lost van enkele meter afstand, waarop de Jong geen schijn van kans heeft. Alkmaar heeft de leiding genomen ,(21). Er zijn dan twaalf minuten gespeeld, dus alles kan nog ge beuren. Maar K.V.V. verslapt en voor ons was op dit oogenblik de wedstrijd feitelijk beslist. Tenzij er won deren zouden gebeuren, die bij voetbal heel goed mo gelijk schijnen te zijn. Er volgt een gelijk opgaand spel met enkele cor ners aan weerskanten. Kranenburg is nu op zijn sterkst. Het is een genot hem aan het werk te zien. in de moeilijkste posities beheerscht hij den bal volkomen, alles wat hij er mee doet is goed en wel doordacht. Een gevaarlijk oogenblikje ontstaat voor Alkmaar, wanneer K.V.V. een vrijen trap te nemen krijgt van de rand van het strafschopgebied bij de uit-lijn, maar het loopt goed af. Dan plotseling zien we Kranen burg doorbreken. Het gaat ontzettend snel, maar op het laatste oogenblik schijnt een K.V.V.'er hem de schotgelegenheid te zullen benemen. De back wilde vermoedelijk terugspelen op zijn keeper, maar zijn trap is heel hard en den bal wordt bovendien door Kranenburg uit de richting gebracht. Het wordt een sciMrt in het rechterbovenhoek je, dat voor den KVV- doclman niet te bereiken was. Alkmaar heeft een veilige 31 voorsprong. Nog schijnt K.V.V. het te willen probecren. Duive man krijgt, een paar maal werk, dat hij onberispelijk opknapt. Een vrije trap van K.V.V. gaat naast, de gasten krijgen nog een corner te verwerken, maar verandering komt er niet meer. Ook de Alkmaarders beginnen nu symptomen van vermoeidheid te geven, ma'hr de wedstrijd is gewonnen. Nog enkele minu ten, dan fluit de soheidsrechter voor de laatste maal en we kunnen in de kleedkamers de jongste Alk maarsche derde-klasser gaan gelukwenschen. Het was een harde, vinnige wedstrijd, waarin on getwijfeld de beste heeft gezegevierd. De Water en Lichtbedrijven winnen met 42 van de Schagen veteranen. Deze wedstrijd werd georganiseerd ten bate van het Sparta-lid J. Gelder, welke eenige maanden geleden een noodlottig ongeval was overkomen. Onder lei ding van Arie Vader werd deze wedstrijd onder uit bundig geloei van de Water en Licht supporters be gonnen. Water en Licht is samengesteld uit perso neel van het P.W.B. en P.E.N., waaronder eenige zeer goede krachten zaten en waar o.a. R. Rus in meespeelde. Bij de Schagen veteranen viel onmid dellijk het zeer goede spel var. Ir. Lienesch op, die blijk gaf het voetbalspel nog ten' volle ie verstaan. Het begin is sensationeel De eerste aanval der Spar tanen heeft bijna dadelijk succes. Ir. Lienesch plaatst naar Jb. Rus, die rakeling naast kogelt. En in de vol gende minuut ranselt keeper De Jong een hard schot van v. Geelen uit z'n doel. Water en Licht wordt dan sterker. Herhaalde malen moeten Leeuwen kamp en Breebaart handelend optreden. In laatste (Van onzen specialen verslaggever.) Het Bondselftal speelt een goeden wed strijd. Zondag speelde het bondselftal de laatste oefen wedstrijd voor het bondstournooi van a.s. Zondag in Heemstede. Thans fungeerde als tegenstander de tweede klasser W.F.C. in Wormervcer. In een vooral door de ach terhoede goed gcspeelden wedstrijd, slaagden de zwart-witten er in, om ook W.F.C. te kloppen. Laten we direct zeggen, volkomen verdiend, want het combinatiespel was zoo goed, dat we zee nu en dan den indruk kregen, dat hier een elftal speelde, wat reeds een competitie in deze opste.lling gespeeld had. Wanneer dan ook dit elftal, wat, naar we ver namen, niet meer gewijzigd zal worden, volgende weck aantreed tegen dat van den Leidschen voetbal bond, dan mogen we vertrouwen, dat, indien met het zelfde vuur gespeeld wordt, als hedenmiddag, de on zen een goed figuur zullen slaan. Door het niet meespelen van Willemse, was er in de ploeg nog een kleine wijziging ontstaan. Voor de zen speler viel Verbeek in, uit Monnikendam, welke linkshalf speelde, waardoor Gorter naar de rechts half plaats verhuisde. Om enkele minuten over half drie stelden de vol gende elftaaien zich op: N.H.V3. Looij M. Schenk, F. Been Gorter, Spaarman, Verbeek Hart, Stolp, Hazeloop, K. Schenk, S. Wieren. O Valk, Kleij, Kuiper, Vulsma, v. d. Berg. Rem, Winter, Dietz v. d. Bosch, Grin Rensen W.F.C. Hazeloop brengt den bal aan het rollen, doch direct neemt W. den bal over en gaat tot den eersten aan val over. De bal wordt corner gewerkt, doch deze le vert niets op. De B. ploeg is nog niet goed ingespeeld, waardoor W. nog enkele kecren de gelegenheid krijgt om keeper Looij zijn talenten te laten demonstreeren. Het succes komt echter van dien kant, waarvan het niet direct verwacht werd, want plotseling gaat de B. voorhoede ten aanval, mooi plaatst Hart voor doel en het is den midvoor Hazeloop welke op zijn be kende wijze het eerste doelpunt scoort. (1—0). Direct nadat afgetrapt is, gaat W. weer ten aan val en keeper Looij tikt reeds weer een bal uit den uitersten hoek. Een doelpunt wat kort hierop door W. gescoord werd, bleek in buitenspelpositie gescoord te zijn en werd geannuleerd. Het spel golft snel op en neer en is voor het publiek het aankijken ten volle waard. De eerste corner op het W. doel wordt door Hart slecht genomen en gaat achter. Linksbuiten Wieren kan ook nog niet in vorm komen en geeft PROGRAMMA N.H.V.B. 17 Mei. 1 A: K.V.V. 3—Vrone. 4 J: Wieringerwaard 2Dosko 2. Nacompetitie adsp. 1: Mevo aBergen b; Bergen a —Alkmaar a. Promotiewedstrijden. Voor 1 A: O.F.C.Zaandijk 2. Voor 1 C: Flevo 1 Sijbekarspel. Voor 1 D: Dosko 1Succes 2. Kampioenscompetitie. Alk-m. Boys 2K.F.C. 3 (Het Groentje). PROGRAMMA K.N.V.B. 17 Mei. Kampioenscompetitie: Be QuickFeijenoord; N.A.C.Ajax. Promotie derde klasse afd. I: D.W.V.H.R.C. VIERBONDENTOURNOOL Sportpark te Heemstede, georganiseerd door den Haarl. V.B. Des morgens: Leidsche V.B.Noordholl. V.B. en Amsterd. V.B.Haarl. V.B. Des middags: winnaars en verliezersfinales. instantie laat keeper Kocb Sr. zien, dat hij vroeger meer tusschen de palen heeft gestaan. Uit een voor zet van de Capelle dreigt gevaar, doch het loopt nog goed af. Bij een ander gevaarlijk moment redt keeper Koch nog juist, doch tenslotte nemen de Wa ter- en Lichtbedrijven op goedkoope wijze de leiding, als Simon Breebaart terugspeelt en keeper Koch den bal niet kan houden, 01. De witten schijnen er thans de lucht van te krijgen, want een goede pass van R. Rus naar Winter stelt laatstgenoemde in staat een schot te lossen, wat de keeper niet ver mocht te stoppen, 0—2. De geel-zwarten beginnen dan toch even anders te spelen, daar men begreep dat het op deze ma nier op een zeer groote nederlaag moest uitdraaien. Direct na dé hervatting van het spel krijgt S. Pau- lusma de bal netjes toegezonden van Watertor. Een voorzet van hem wordt door eenige Spartanen ge mist doch ten slote keihard en onbereikbaar voor keeper de Jong in het net geschoten, 12. Nog even duurt het kleine overwicht der geel-zwarten voort Een goed genomen corner van Paulusma wordt door Jb. Rus uicstekend ver buiten het bezit van keeper de Jongh ingekopt. R. Rns weet de bal echter nog net van de doellijn te werken. Nadat de geel-zwar ten middenlinio verscheidene scoringskansen, hun geboden door Ir. Lienesch en Paulusma, hadden ver prutst, krijgt Winter de bal direct na een 'uittrap van De Jong te pakken, llij passeert Breebaart en Leeuwenkamp op fenomenale wijze, om dan vervol gens de bal kalm langs den uitgeloopen Sparta- doelverdediger te zenden, 13. Een paar minuten daarna is het dezelfde speler, die van grooten afstand een hard schot inschiet, wat keeper Koch verrast en het is 41 voor de Water en Lichtbedrijven De Spartanen probeeren nog van alles, doch de W. en L. defensie, bestaande uit Rol, de Boer en De Jongh, blijkt te sterk te zijn. De tweede helft begint met een Schagen over wicht, doch ook thans is de W. en L. defensie niet te vermurwen. Ir. Lienesch is voor hun de gevaar lijke man en daarop attent gemaakt door hun trai ner Kip, bewaken ze dezen op een dergelijke manier, dat de andere spelers bijna geen bal goed kunnen aangeven. Als er 25 minuten van de tweede helft is verstre ken, scoort Jb. Rus ten slotte op uitstekende wijze Schagens tweede doelpunt, waarbij het bleef ook. Een woord van lof komt zeker aan keeper De Jongh toe, die zijn doel op onnavolgbare wijze heeft verdedigd. evenals op Wieringen zijn voorzetten weer te laag. Spaarman daarentegen treed met zijn beide half- spelers schitterend op en zet keer op keer de B. voor hoede aan het wei-ken. Wiei-en denken we te zien doelpunten, doch keeper Rensen weet den bal nog net uit te tikken. Een minuut voor rust wordt tenslotte de gelijkma ker gescoord. Een corner wordt goed genomen en buiten bereik van keeper Looij ingeschoten (11). Na een B. tegenaanval breekt clan rust aan. Na de rust. Direct zet W. een krachtig offensief in, maar Been en Schenk zijn in goeden vorm. en, bijgestaan door Spaarman, weten ze het spel weer te verplaatsen. Na enkele minuten geeft Wieren een hooge voor zet, doch Hazeloop kopt net over.Ook zijn andere col lega, Hart plaatst weer goed voor doel en hierdoor komen er veel scoringskansen, maai- Schenk en Ha zeloop schieten enkele malen hoog over. Stolp krijgt een opgelegde kans, maar schiet naast. Het opsom men van deze talrijke aanvallen van de B-vooi-hoede is reeds het bewijs, dat de zwai-t witten sterk in de meerderheid waren, maai' ze weten het overwicht nog niet in doelpunten uit te drukken. Dit kwam na 26 min., toen bij een geweldige scrimage voor het W.-doel de bal ingezet werd. (2—1). Kort hierop breekt Hart door en geeft een geweldige kogel tegen de lat Dezelfde speler schiet vlak hier op in het zijnet. Wanneer dan de W. voorhoede een goeden aanval opzet, weet M. Schenk, nadat Been reeds gepasseerd was, nog te redden ten koste van een corner. Ongeveer 5 minuten voor rust scoort Hart het derde doelpunt. Nadat Schenk nog een keer overgeschoten heeft, fluit de scheidsrechter het einde. De spelers. Evenals in het vorige verslag van Wieringen, zul len we ook nu het bondselftal nog even onder de loupe nemen. Keeper Looij was ook nu weer in goeden vorm. Naast kalm optreden viel ook nu zijn opstellen weer op. Hierdoor stempelt hij zich als een keeper van klasse. M. Schenk wilen we in een adeih noemen met zijn collega Been. Dit backstel was het groote strui kelblok voor de W.-vooi-hoede. Meerdere malen plaat sten ze meteen met harde schoten, naar de vooi' hoede, wat oorzaak was van snelle aanvallen. Spaar- man was de beste speler van de middenlinie. Met z'n beide half spelers trad hij goed aanvallend zoo wel als verdedigend op. Hazeloop was weer zeer bewegelijk en in combi natie met K. Schenk, welke iedere keer snel toeliep, met de ballen, welke over de backs heen geplaatst wei-den, vormden ze een voortdurend gevaar voor de W. defensie. Wieren was de zwakke plek in de voor hoede, hoewel hij er na rust beter inkwam. Hart was beter dan in den vorigen wedstrijd, nu hon hij ook na rust het tempo volhouden. Stolp tenslotte paste ook geheel in de voorhoede. Bij het elftal in z'n geheel viel vooral het goede kopwerk op. Het plaatsen was goed en tevens het afwerken der aanvallen. Het optreden van dit elftal a.s. Zondag zien we dan ook met vertrouwen tegemoet. LOTING RAUCHBEKER. Het Groentje publiceerde den uitslag van de lo ting voor den Rauchbeker. District Den Helder: Eerste ronde a: Sparta 1— Texel 1; b. B.K.C. 1—H.R.C. 2; c. Helder 2 vrije ronde. Tweede ronde: d. Helder 1—winnaar a; e. winnaar b—Succes 1; f. Helder 2 wederom vrije ronde. Derde ronde: g. Helder 2—Winnaar e; h. winnaar d vrije ronde. Vierde ronde j: winnaar dwinnaar g. District Alkmaar en Drechterland. Eerste ronde: k. D.T.S. 1—Alkmaar 1; 1. Alcmaria 2Nieuwe Niedorp 1; m. West Fri 2Strandvo gels 1; n. Andijk 1 vrije ronde. Tweede ronde: o. Alcmaria 1Andijk 1; p. win naar 1—Hollandia 1; q: winnaar m—winnaar k. Derde ronde: r. winnaar q—winnaar o; s. winnaar p vrije ronde. Vierde ronde: t. winnaar r—winnaar s. Vijfde ronde: winnaar t (winnaar van de heele groep Alkmaar en Drechterland)winnaar j (win naar groep Den Helder). De winnaar van dezen laatsten wedstrijd komt in de finale op eigen terrein uit tegen de ploeg, die winnaar wordt van de twee Zaansche groepen. Zondag a.s. wordt met den Rauchbeker aangevan gen. DIVERSEN. Overschrijving. Gevraagd: L. de Jong van Alcmaria naar H.R.C. (Als Alcmaria medewerkt krijgt De Jong overschrij ving met September. Zoo niet, dan met Januari); A. van Anraat van H.R.C. naar M.L.D. Verleend: J. Pol van H.R.C. naar Zeemacht per 1 Aug. a.s. Scheidsrechters. De off. mededeelingen van den N.H.V.B. melden dat de heeren W. J. de Groot en C. D. v. d. Linde te Schagen tot scheidsrechters zijn benoemd. Nederlaagwedstrijden. De N.H.V.B. verleende aan D.T.S., Nieuwe Niedorp en Zeemacht vergunning tot het houden van neder laagwedstrijden. N.H.V.B. WATERVOGELS 1—M.F.C. 1. Zondagmiddag vond op 't Helder-terrein bovenge noemde kampioenswedstrijd plaats. De belangstel ling was niet zoo groot, hoewel 't mooi weer was en er geen andere wedstrijden meer werden gespeeld. Alvorens te beginnen houdt de voorzitter van Wa tervogels een klein speechje, waarna hij den aan voerder van M.F.C. bloemen overhandigt en hun complimenteert met 't behaalde kampioenschap. Ook de aanvoerder van M.F.C. biedt bloemen aan, waar voor de aanvoerder van Watervogels namens zijn club bedankt. Het is een zeer matigen wedstrijd geworden en er valt werkelijk nog heel wat te leeren voor de toekomstige vierde klassers. M.F.C. hadden we niet eerder zien spelen, zoodat we niet konden beoordee- len of ze beneden haar normalen vorm speelde. Wa tervogels, dat twee invallers telde, speelde beter, dan in haar laatsten competiewedstrijd en ook beter dan haar tegenpartij. De spelverhouding wordt door de 21 overwinning van Watervogels ook wel juist weergegeven. Maar goed spel viel er weinig te genie ten. Om 2.40 laat de scheidsreohter beginnen. Na eenig terreinverkennen is 't Waterv., dat 't eerst een goe den aanval opbouwt. Even een schermutseling voor 't M.F.C.-doel, maar de linksbuiten, die een goede kans heeft, schiet over. Waterv. houdt 't spel mooi open. M.F.C. laat zich ook niet onbetuigd en 't W.- doel ontkomt aan een doorboring, doordat de links buiten van M.F.C. hard in 't zijnet schiet. Het tot nu toe vertoonde spel belooft heel wat, maar we worden diep teleurgesteld. Na vijf minuten vermindert het tempo en verslapt het spel zoodanig, dat er weinig te genieten valt. Beide partijen plaatsen steeds naar een tegenstander, terwijl er van een systeem in 't geheel geen sprake is. Even wordt dit lauwe spel on derbroken door een mooie aanval van M.F.C. Uit een voorzet van links mist de M.-linksbinnen, maar de middenvoor geeft met een fraaien kopbal zijn club de leiding, 01. Lang zou deze voorsprong niet duren, want een minuut' later scoort de rechtsbin nen van Watervogels al de gelijkmaker, 11. Water vogels heeft de smaak te pakken, want even later gaat de linksbuiten er alleen vandoor en zendt een hard schot in, dat de keeper niet kan houden, maar een seconde vroeger had de scheidsrechter al voor buitenspel gefloten. Het spel wordt nu weer minder. W. blijft in den aanval ,maar de M.F.C.-achterhoede is nu onpasseerbaar. Ook de M.-aanvallen stranden op de W.-achterhoede. :Eenige minuten voor tijd krijgt W. nog een kans Uit een gevaarlijken aanval volgt een scrimage voor 't M.F.C.-doel, maar de rechtsbinnen schiet hard over. Ewalt, die nu middenvoor speelde heeft niet veel goeds laten zien, ook niet in de tweede helft, toen hij de rechtsbuitenplaats bezette. Met gelijken stand breekt de rust aan. De tweede helft opent met eenige goede aanvallen van M.F.C., maar weldra komt W. weer opzetten en na 15 minuten spelen scoort de W.-middenvoor uit een scrimage voor doel het winnende goal. De stand is nu 21. Er valt nu weinig goeds meer te zien. Het grootste deel van de tweede helft is W. in de meerderheid, maar door te kort spel en door slecht plaatsen leveren haar aanvallen geen resultaat op. En met den stand 21 komt het einde van een slap pen wedstrijd. ZEEMACHT 1—DOSKO 1. Het is DOSKO. gelukt deze wedstrijd op overtui gende wijze te winnen en daarmee te verhinderen, dat Zeemacht promoveerde. Laatstgenoemde club is ons zeer tegengevallen, al kan als^excuss gelden, dat ze vijf invallers telde. Maar dat neemt niet weg, dat DOSKO, met twee invallers, zeker een klasse beter speelde. DOSKO heeft verdiend gewon nen, want ze is 't grootste deel van den wedstrijd in de meerderheid geweest. Er werd met veel meer enthousiasme gespeeld dna bij de zeemenschen, waardoor Z. steeds een tempo langzamer was. Dit laatste nu trachte men door ruw spel te vergoeden, nieth et heele elftal, maar de rechtsback ging toch zeker te ver. Hij kreeg dan ook eenige waarschu wingen van den scheidsrechter en we geloven wel,

Schager Courant | 1936 | | pagina 5