K.N.V.B. N.H.V.B.=uitslagen Berger Sportvereeniging. Raad Schagen. dat deze speler er nog meer van zal hooren. Naast dit ruwe spel ontbrak ook 't. komisch element niet, want toen twee paarden kalm liet speelveld betra den, moest de scheidsrechter 't spel een vijf minuten onderbreken. Na veel moeite slaagde men er einde lijk in, door middel van eenige handen gras, de paai den naar een andere plek te expedieeren. Een eere- saluut verdient nog de keeper van DOSKO, die er op een wijze, een Halle en aVn Male awardig, een strafschop wist te houden. Over 't spelverloop 't volgende: De wedstrijd begint met eenige goede aanvallen van DOSKO en 't spel is vijf minuten oud, als Zee macht een penalty tegen zich krijgt, doordat een der D-spelers in 't strafschopgebied gemangeld" werd. Onhoudbaar vloog de bal in het uiterste hoekje, 01 Er ontwikkelt zich nu een vlot spel, met D. 't meest in den aanval. De fout bij Zeemacht was, dat 't spel in de voorhoede te ver werd doorgevoerd, waardoor de D-achterhoede gemakkelijk kon ingrijpen. Na 40 min. maakt een der D.-backs hands in 't straf schopgebied. De penalty wordt genomen, maar de bal. die hard in de uiterste hoek werd geschoten, werd er op schiterende wijze door den keeper uitge houden. Met een 01-voorsprong voor DOSKO breekt de rust aan. De tweede helft is vijf minuten oud, als DOSKO het tweede doelpunt scoort. Van Zeemacht-zijde wordt nog geappelleerd voor buitenspel, maar de arbiter wijst onverbiddelijk naar 't midden, 0—2. D. blijft in de meerderheid en de enkele goede aanvallen van Zeemacht stranden op de hechte D.-verdediging. De D.-middenovor, die tusschen twee Z.-spelers genomen werd, wordt nu vervangen. Na 30 minuten volgt uit een aanval van DOSKO. 't mooiste doelpunt van de wedstrijd. Van de links- ö)ui ten plaats af volgt een onhoudbaar schot, 03. Nog geen minuut later volgt 't vierde D.-doelpunt, precies onder de lat. Het laatste kwartier komt Z. in de meerderheid, maard oelpunten blijven uit. In den stand komt geen verandering meer en als de scheidsrechter voor 't laatst fluit, heeft DOSKO. verdiend gewonnen. K.N.V.B.-uitslag: Helder *2—Z.F.C. 3, 2—1. NIEUWE NIEDORP. SIJBEKARSPEL IN.NIEDORP n. 0—3. N. NIEDORP III—V.C.L. I. 6—2. Nieuwe Niedorp I zet de promotiewed strijd goed in. De eerste wedstrijd van Nieuwe Niedorp II in den strijd om een plaats in de eerste klasse tegen de eer ste klasser Sijbekarspel I, is voor Nieuwe Niedorp II groot succes geworden. Met overtuigende cijfers, 3—0 hebben de geel zwarten zich de sterksten getoond. Geen oogenblik is de zege twijfelachtig geweest, vrij wel gedurende de heele match heeft Nieuwe Niedorp den toon aangegeven, het aantal keeren dat doelman Blokker voor moeilijke opgaven heeft gestaan, is te betellen. Het elftal van Sijbekarspel is ons sterk tegengeval len, dat had voor een eerste klasser, zij het dan ook de onderste, veel beter moeten zijn, van eenig ver band in het team was heden geen sprake. Het moet voornamelijk van de achterhoede komen, de backs en spil zijn zeker goede spelers. In den aanval is het de linksbuiten en 4n mindere mate de rechtbui- ten, welke voor de tegenpartij het meeste gevaar op leveren. In Barsingerhorn en Kuiper hadden zij hun mannetje gevonden, deze kanthalfs mogen dan hun aanvullende taak wat hebben verwaarloosd, als ver dedigers hebben zij echter dikwijls uitstekend werd verricht. Deugd en Klaver waren er weer goed in, hun optreden en afslaan van de Sijbekarspel aanvallen was zoodanig, dat de eerste klassers maar weinig scoringlcansen kregen. De voorhoede was er even als in Hoorn maar matig in, het terrein moge door zijn hardheid een handicap zijn, maar dat hadden de anderen ook. Er is nog maar kort gespeeld, als Nieuwe Niedorp door Peereboom scoort, doch wegens buitenspel wordt dit doelpunt geanuleerd. Reeds di rect is Nieuwe Niedorp het meest in den aanval en moet de Sijbekarspeler doelman al verschillende ma len handelend optreden. De lange rechtsback is een groot struikelblok voor den Niedorper aanval. Toch weet Nieuwe Niedorp nog voor de rust de leiding te nemen, het is Ruig die zegevierend uit een duel komt en de Sijbek. doelman het nakijken geeft. 10. Sijbekarspel komt dan geweldig opzetten en tot aan de rust blijven zij in de meerderheid (dit is de eenige periode geweest dat Nieuwe Niedorp de mindere was.) Ondanks deze veldmeerderheid slaagde de voorhoe de er maar niet in Deugd en Klaver en in laatste in stantie Blokker te nasseeren. Na de thee (die er niet was) is het Nieuwe Niedorp, dat vrijwel steeds in de meerderheid is geweest. Slechts sporadisch heeft Sijbekarspel het tot een gevaarlijken aanval weten te brengen. Als één der achterspelers per ongeluk den bal met zijn handen bewerkt, weet Deugd de hier voor toegekende penalty in een doelpunt om te zet ten. 20. Opvallend is het veelvuldig fluiten van den scheidsrechter, het moge o.a. dan door onbesuisd spel veelal van Nieuwe Niedorp terecht zijn, ook waren er wel gevallen van buitenspel, die bestraffing ver dienden, echter was het meestentijds voor zeer kleine voorvallen, o.a. bij het ingooien, waarvoor hij het spel veelvuldig ophield. Tot zijn eer dient gezegd te worden, dat hij strikt onpartijdig was, zoodat het nadeel voor beiden ge lijk was. Met een 20 achterstand doet Sijbek nog wel goede pogingen om den achterstand te verkleinen, het is hun toch aan te zien dat ze voor de rust wel wat veel energie hebben verbruikt. Het derde N. N. doelpunt is wel op zeer eigenaardige wijze ontstaan bij een ware doelworsteling, waarbij 'n man of vijf door en over elkaar ligt D» Sijbekarpsel doelman heeft het zeer kwaad op dit oogenblik. Waarom de scheidsrechter nu juist niet floot, is ons een raadsel, Hij wordt dermate zwaar gehinderd, dat hij de bal niet kan houden, en Kistemakcr tenslotte inknalt. 30. Verder dan een twijfelachtig doelpunt weet N. N. het niet meer te brengen en als de scheidsrech ter voor de laatste maal fluit, heeft N. Niedorp II één der zwaarste wedstrijden, zoo niet de zwaarste achter den rug, met een resultaat, dat zeer verdiend te noemen is. Mocht N. N. IFs zege belangrijk zijn, van niet minder belang achten we de zeer fraaie zege, welke N. Niedorp III op het bezoekende V.C.L. I wist te behalen. Met niet minder dan 62 werd V.C.L. I naar huis gezonden. Er is door do comb. van derde elftal en aclspiranten zeer goed gespeeld. Verheugend was het, dat de Bakker op de rechtsbuitenplaats een dei- beste spelers was, zijn voorzetten waren vaak heel goed. Daar Van Dijk niet was opgekomen, comple teerde de doelman der adsp: Jes het team. Op ver dienstelijke wijze heeft hij daar gespeeld; bovendien benutte hij in samenwerking met den keeper een penalty. Alzoo voor N. Niedorp een goede dag. ENSCHEDE WINT WEER. ALK MAAR PROMOVEERT. Overzicht van 10 Mei. LANDSKAMPIOENSCHAP. Dat Ajax van Be Quick zou winnen, werd wel algemeen verwacht. Ook de cijfers (31) geven geen reden tot opmerkingen. Ajax heeft de Gro- ningsche ploeg nu op de laatste plaats neergezet. De Amsterdammers zelf mogen echter niet meteen geacht worden nu toch een rol te spelen. Daarvoor zullen meer overwinningen noodig zijn. In Breda heeft Enschedé met N.A.C. afgerekend (31). Eerlijk gezégd, valt ons dat van de Ooste lijken mee. Weliswaar deden overwinningen op Ajax en Be Quick het beste verwachten, zekerheid omtrent de kracht der Oostelijkcn gaven ze ons nog niet. We gelooven dat het niet erg gewaagd is het ver der maar een beetje op Feijenoord en Enschedé aan te houden. De eerstkomende ontmoeting tusschen die twee (24 Mei te Rotterdam) zal ons wellicht vertellen wie van beide als favoriet te beschouwen is. De stand is: Enschede Feijenoord N.A.C. Ajax Be Quick PROMOTIE TWEEDE KLASSE. Dat Velox het niet redden zou tegen H.D.V.S. ver wondert ons niet. Een gelijk spel hadden we als het best bereikbare van Velox beschouwd. H.D.V.S. won met 31 en zal verder geen makkelijke tegen stander zijn van D.O.S. D.O.S. heeft echter het voor deel, dat zij H.D.V.S. nog eenmaal thuis krijgt De stand is: 3 3 0 0 11—5 6 2 2 0 0 7—1 4 3 1 0 2 4—6 2 3 1 0 2 5—7 2 3 0 0 3 4-12 0 Hermes D.V.S. D.O.S. Velox 2 110 4-2 3 2 110 3—2 3 2 0 0 2 25 0 In afd. II is een verrassing voorgevallen. C.V.V heeft n.l. thuis met 2—1 van H.V.V. verloren. Alle drie partijen staan nu gelijk. C.V.V. H.F.C. H.V.V. 10 1 3-3 2 1 0 1 3-3 2 10 1 3—3 2 In afd. IV heeft de plaatselijke strijd tusschen N.O.A.D. en Willem II een gelijk spel opgeleverd (1—1). Dat valt ons mee van N.O.A.D. Palemig— .T.S.C. 1—2. In het Noorden tenslotte hebben Achilles en B.R.C. gelijk gespeeld (2—2). Dit een kolfje naar de hand van Heerenvecn, dat in haar slotmatch op eigen ter rein tegen Achilles „maar" gelijk behoeft te spelen om eerste klasser te zijn. Heerenveen Achilles B.R.C. 3 2 0 1 6—2 4 3 1115-63 4 112 4—73 K.N.V.B.'ERS IN NOORD-HOLLAND. Kinheim wint. De promotiecompetitie ïs begonnen. In Velzen heeft Kinheim met 4—1 met D.W.V. afgerekend. Met groote spanning kan nu het optreden van H.R.C. worden afgewacht. H.R.C. gaat Zondag naar DAV.V., terwijl met Hemelvaartsdag Kinheim naar Den Helder komt. De Racers hebben den wedstrijd tusschen hun a.s. tegenstanders bijgewoond en ongetwijfeld hun oogen de kost gegeven. Kinheim 1 1 0 0 41 2 D.W.V. 10 0 1 1—4 0 H.R.C. Alkmaar derde klasser. Prachtig, groenwitte Alkmaarders! Dat was keu rig werk om K.V.V. er nu met 31 onder te houden, waardoor jullie je moeite geheel beloond hebben ge kregen. De wedstrijd was rijk aan zenuwen, zooals te be grijpen is. Zeer lang had K.V.V. een 1—0 voorsprong, tot 10 min. na rust de linkshalf der Krommenieërs een bal op zijn keeper terugspeelde, die deze liet gaan. Dat was de ommekeer. Toen het eenmaal 11 stond kwam Alkmaar los en scoorde achtereenvol- gens het tweede en derde doelpunt. Onze felicitaties, Alkmaar. Alkmaar 2 110 42 3 K.V.V. 2 0 11 2-4 1 1 D: Succes 2Helder 3 41. 4 J: Wieringerwaard 2Callantsoog 1, 33. Promotie 1 D: Zeemacht 1Dosko 1 04. Gouden Kruis. District Den Helder tweede groep 2e ronde: B.K.C. 2Cocksdorp 1 41. OVERZICHT. Op één wedstrijd na is de competitie in 1 D ge ëindigd. Alleen Succes 2—Wieringerwaard moet nog gespeeld worden. Succes deed Zondag heel mooi werk!. Doordat Helder 3 nu met 41 van de Wie- ringer reserves verloor bezet zij nog niet definitief de tweede plaats. Watervogels 18 16 1 1 58—28 33 Helder 3 18 11 3 4 44—43 25 Wieringerwaard 17 12 0 5 68—32 24 Atlas 18 5 7 6 27—30 17 Petten 18 8 1 9 33—49 17 H.R.C. 4 18 8 0 10 46—45 16 J.V.C. 18 6 4 8 38-43 16 Held. Boys 18 5 4 9 27—48 14 Schoorl 18 4 2 12 31—49 10 Succes 2 17 2 2 13 29—50 4 Promotie 1 D. Dosko verraste vriend en vijand door voor een klinkende 40 zege op Zeemacht te zorgen. Zeemacht 3 2 0 1 99 4 Dosko 2 10 16-42 Succes 2 10 0 1 3—5 0 4J. Dat W.W. 2 inderdaad niet gemakkelijk te over winnen is bewees zij Zondag opnieuw. Ondanks het feit, dat Call. 1 gewaarschuwd was, moest zij met een gelijk spel tevreden zijn (33). Dirkshora 1 IS 16 1 1 90—23 33 Callantsoog 1 18 12 3 3 78—33 27 DOSKO 2 17 12 0 5 68—41 24 Wieringerwaard 2 17 9 1 7 5246 19 Sparta 3 18 8 3 7 61—45 17*) B.K.C. 4 18 6 2 10 37—56 14 N. Niedorp 3 IS 3 2 13 47—S0 8 Callantsoog 2 17 2 1 14 16499 5 Dirkshorn 2 17 1 1 15 24—98 3 Voor de kampioenscompetitie klopte Watervogels M.F.C. met 2—1. De stand is nu: Watervogels Allcm. Boys 2 M.F.C. K.F.C. 3 1 1 0 0 2-1 2 1 1 0 0 21 2 2 0 0 2 2-4 0 0 0 0 0 O-O 0 De a-adspixanten wonnen op het nip pertje van de b-adspiranten met de on even goal. De B.S.V.-reserves speel den een aardigen wedstrijd tegen Schoorl 2 en verloren met 23. Het had inderdaad weinig gescheeld, of de A-adspi- anten van B.S.V. hadden het weer niet gered tegen hun jongere zusje. Ditmaal echter was dit niet het gevolg van het minder enthousiaste spel van A, want de jongens zaten er goed op, maar B liet ze eenvoudig weg niet spelen en vooral de voorhoede, waar het spel bovendien veel te kort werd gehou den, kreeg tegen de middenlinie en achterhoede van B. bitter weinig kans. Frans Mays was de groote stuwkracht in de B ploeg en een groot struikelblok voor de A.-voorhoede. Maar ook Dick Zwakman en Jan Wilig, maar vooral Wolly Rensinlc speelden voor wat ze waard waren en gaven geen krimp. Was het wonder, dat wederom A. z'n gewone spel niet ontplooien kon? Maar ook aan de voorhoede van B. werd bitter weinig kans gegeven, daar zorgden Kuipers en z'n mannen wel voor. Het gevolg was, dat we eigenlijk een strijd te zien kregen, waarin de beide achterhoeden feitelijk te sterk waren voor de aanvaMinies. Het duurde ge- ruimen tijd, vóórdat A, de leiding nam en wel door Jan Eriks, die een hoogen bal op doel gaf. Het leer kwam voor keeper Bakker op den grond terecht en stuitte zoo vlak onder de lat in het doel. Nog vóór de pauze wist B. gelijk to maken, uit een strafschop, netjes door Karei ten Bruggencate in den uitersten hoek geplaatst. Wel viel Karei Colnot nog uit, doch hij kon er niet bij. In de tweede helft heeft A. feitelijk doorloopend gedomineerd, maar hoe de voorhoede ook zwoegde, de achterhoede van B. gaf geen krimp en in de uiterste instantie was keeper Bakker op zijn post en deed zijn plicht. We noteerden een pracht kogel van Jan Eriks, welke door Bakker op verbluffende wijze er uit werd gehouden en een paar opgelegde kansen van Hans Busselmann, welke hij jammerlijk om zeep bracht Het begon aanvoerder Kuipers blijkbaar te verve len en hij ging zelf spil spelen, nadat hij Jan v. d. Plas in de achterhoede had teruggetrokken. Reeds dadelijk had Kuipers succes, want hij slaagde er in den stand op 21 voor A. te brengen. En daarbij bleef het. De B-adspiranten hebben zich kranig geweerd en den strijd geenszins gewonnen gegeven. De twee de butanten in de ploeg, Henk Stukje en Ellie Koning zullen ongetwijfeld zeer bruikbare spelers worden, Laatstgenoemde moet het spel niet te kort houden en dus niet steeds den bal naar rechts afgeven. Fred Bus z'n spel was vooral vqor de rust een openbaring; hij opende keurig op de vleugels en zat er buitengewoon enthousiast op. Een knaap die van doorzetten weet. Jackie Buijs deed goede dingen maar was te bang om goed door te loopen. Na dezen adspiranten-wedstrijd speelden de reser ves van B.S.V. en Schoorl vriendschappelijk. In de eerste helft kregen we van de Bergenaren niet veel fraais te zien en was Schoorl verre de meerdere in techniek. Ook het verband in de Schoorlsche ploeg was heel wat beter dan bij Bergen. Dat het met de pauze slechts 20 voor Schoorl was, dankte B.S.V. voor een goed deel aan den reser ve-doelman Jan Halff, die Ar ie van Diepen verving. Hij heeft een inderdaad fraaie partij gespeeld en maakte een zeer zekeren indruk. Ook Roel Koning als back was goed op dreef en het was spijtig dat juist door een fout van hem, een der weinige welke hij maakte, Schoorl het derde en winnende doelpunt maakte. In de middenlinie deed Piet Franzen goed werk, later toen hij in de voorhoede werd geplaatst, was hij veel minder, al maakte hij dan ook een aardig doel- puntje. Cor Coevert en Jac. de Groot zaten er in de voor hoede geducht op en Wim Sluizer liet bij herhaling knappe technische staaltjes van voetbal zien. De ma nier, waarop hij Cor Coevert. den bal voor de voeten speelde, die aldus voor de tweede maal kon scoren, was mooi werk. Ten Herkei als spil zwoegde hard, doch niet steeds met succes. Hij dient minder te praten en moet zich tegen zijn tegenstanders kalmer gedragen. Henk Plomp speelde weliswaar een nuttige partij, maar we zien hem toch heel wat liever in de voor hoede dan als back. De tweede helft toen B.S.V. beduidend beter en ook enthousiaster speelde was zeker niet van interesse ontbloot en het aankijken ook ten volle waard. Waar het voor dienen moest, om t elkens weer ver andering in de ploeg te brengen, hebben we niet be grepen. ANNA PAULOWNA. Zondagmiddag speelde B.K.C. 2 voor het Gouden Kruis tegen De Cocksdorp 1, de kampioen van een der vierde klasse-afdeelingen. Dit was voor B.K.C. 2 een nieuwe tegenstander. Het is een aardigen wedstrijd geworden, waarin gestreden werd alsof er een kampioenschap op het spel stond. B.K.C. nam al spoedig de leiding door een fout van den C.-keeper. Het spel ging aardig op en neer; beide ploegen scoorden voor rust nog eens, zoodat met den stand 21 voor B.K.C. de tweede helft in ging. In deze helft is er zoo mogelijk nogvlugger gespeeld dan er voor. Beide voorhoeden kregen op hun tijd de noodige kansen, maar de achterhoedes waren door forsch ingrijpen in staat het gevaar te bezweren. Op eenmaal kreeg B.K.C. een strafschop toegewezen. De Schipper schoot echter onzuiver en het kranige C keeperlje sloeg den bal er uit. Maar ook Cocksdorp deed het niet beter. Want toen een der B.K.C.-ers een der Texelaars wat erg onsierlijk over den kop deed duiken, kon de C. schutter het net ook niet vin den. Hoewel er aan toegevoegd moet worden dat de penalty wel goed genomen werd, maar door C. de Schipper meesterlijk werd gekeerd. In het laatste kwartier werd er hard gestreden. C. probeerde met alle macht gelijk te maken. In plaats van dezen gelijkmaker die voor C. als bezoekende ploeg als een overwinning zou hebben geteld kwam het succes aan den anderen kant. Een uitstekend gericht schot van Webeling trof n.l. in de verwarring doel (31) terwijl de Schipper in gelijke omstandigheden een venijnig schot in den uitersten hoek gaf, waartegen de C. keeper ook geen middelen bezat. Aldus was de einduitslag 41 voor B.Iv.C. 2, gezien de spel verhouding wel iets te veel in B.K.C.'s voordeel. Wie de volgende tegenstander van B.K.C. 2 zal zijn, is nog niet uitgemaakt. De winnaar van Sparta 2—Wieringerwaard 2 moet eerst naar Oudeschild. De winnaar van deze laatste ontmoeting krijgt dan voor de derde ronde B.K.C. 2 bij zich op bezoek. A.s. Zondag gaat B.K.C 3 naar M.O.C. 1. Zeer waar schijnlijk wordt ook a.s. Zondag de Rauchbekerwed- strijd B.K.C. 1H.R.C. 2 gespeeld. Voor Hemelvaarts dag heeft het bestuur de Amsterdamsche derde klas ser Neerlandia bereid gevonden naar den Polder te komen. De supporters kunnen dus het eerste eer daags weer in een paar pittige wedstrijden gade slaan. België—Engeland, 3—2. De Belgen hebben Zaterdagmiddag zonder Brame en Smellinkx van Engeland gewonnen, 'n Keurig resultaat, al was het Engelsche elftal lang niet op zijn sterkst. Nederland heeft het er met zijn 11 achteraf dus toch nog beter afgebracht! D.T.S. n—ALKM. BOYS IV, 1—0. Voor de derde ronde van het Gouden Kruis speel de D.T.S. gister tegen Alkm. Boys IV. Dank zij een doelpunt, gescoord in de eerste helft, bereikten zij de 4e ronde De Alkmaarders waren echter volstrekt niet zwakker en een gelijk spel had de verhouding beter weergegeven. De eerste aanvallen zijn voor D.T.S., maar zonder resultaat. Het spel gaat snel op en neer cn er wordt vrij goed gespeeld. Beide doelen verkeeven beurte lings in gevaar, maar de keepers voorkomen erger. Kort voor de rust scoort de D.T.S. linksbinnen na een doorbraak. Na de rust wordt D.T.S. geheel teruggedrongen, maar het schot bij Alkm. Boys ontbreekt, wat voor D.T.S. maar gelukkig is. Langzamerhand weten ze zich los te werken en eenige mooie schoten verdien den beter lot dan over te gaan. Bijna maakte Alkm. Boys gelijk, maar de linksbinnen kopte over. Er werd niet meer gescoord, zoodat ook Alkm. Boys uitgebe- kerd was. SCHAGEN—SMASH (Krommenie) 5—3. De uitslagen der partijen luiden als volgt: le heeren-enkelspèl: Mr. Dr. J. A. E. Buiskool ver liest van E. G. Buma met 46, 16. 2e heeren-enkelspel: Chr. J. Nonnekes slaat J. Leguit met 36; 6—3; 63. Heeren-dubbelspel: Mr. J. A. E. Buiskool en Chr. J. Nonnekes slaan E. G. Buma cn J. Leguit met 6—3 6—1. le Dames-enkelspel: Mej. E. T. Igesz slaat mej. G. A. Kouwenhoven met 64, 64. 2e Dames-enkelspel: Mej. C. A. Bronder slaat mevr, A. Buma met 63, 63. Damesdubbelspel: mej. E. T. Igesz en mej. A Boontjes Cd. verliezen van mevr. T. Sonnevelt en mej. G. A. Kouwenhoven met 64, 26, 46. le Gemengd Dubbelspel: mej. E. T. Igesz en Mr. Dr, A. E. Buiskool verliezen van mej. G. A. Kouwen hoven cn E. G. Buma met 5—7, 3—6. 2e. Gemengd Dubbelspel: mej. C. A. Bronder en Chr. J. Nonnekes slaan mevr. T. Sonnevelt en J, Leguit met 62, G1. De uitslag der wedstrijd was: Schagen slaat Smash met 53. VERZOEK VAN DE ALGEMEENE ARBEIDERS WO- NINGBOUWVEREENIGING „GOED WONEN" OM EEN BIJDRAGE VOOR HUUR VERLAGING. Naar aanleiding van dit adres hebben B. en W. de eer den Raad mede te deelen, dat zij naar aanleiding van dit adres aan adressante hebben medegedeeld, dat zij alvorens den Raad een voorstel te doen, gaar ne zouden vernemen of het college in het onderhoud der woningen medezeggingschap zou kunnen krij gen. Hiertegen scheen bij het bestuur bezwaar te be staan, waarop het college zich andermaal tot het bestuur richtte, onder verwijzing naar de desbetref fende overeenkomst, met de mededecling, dat als voorwaarde verbonden aan het voorstel tot het ver- leenen van een bijdrage werd gesteld, dat de begroo ting jaarlijks aan het college diende te worden in gezonden, opdat deze in overleg met den Gemeente- architect door het college zou kunnen worden be handeld. Hierop is bericht ontvangen, dat het bestuur zich met het jaarlijks ter goedkeuring inzenden van de begrooting kan vereenigen. B. en W. stellen voor met ingang van 1 Juli a.s. een bijdrage ten behoeve dér huurverlaging te ver- leenen berekend naar f 0.25 per woning por week, onder voorwaarde dat jaarlijks de begrooting van de exploitatie der woningen aan hun college ter goed keuring wordt ingezonden. Aangezien het hier gaat over 20 woningen, zal dit een uitgave voor de gemeente met zich brengen van f 260 per jaar. Verzoek van den Schager Bestuurders- bond en den R.K. Volksbond om een bij drage in de Ziekenfondspremie. Naar aanleiding van dit adres stellen B. en W. voor een bijdrage tot 1/3 deel der premie ten behoeve van diegenen die niet meer in staat zijn die premie te voldoen, te verleenen, mits hun College zegging schap krijgt ten aanzien van de personen voor wie de bijdrage zal worden toegestaan. B. en W. hebben hierbij overwogen, dat het ver leenen van een bijdrage de uitgaven der gemeente ten aanzien van de kosten van geneeskundige hulp aan behoeftigen, gunstig zal beinvloeden. Aangezien het niet wel doenlijk is een bepaald bedrag voor de bijdrage te noemen, vragen B. en W. den Raad hiervoor een blanco crediet toe te staan op de voorwaarde als bovenvermeld. Met de instelling van een commissie als door adres santen bedoeld kan het college zich niet vereenigen, aangezien dit» de decentralisatie van het armwezen in niet geringe mate in de hand zou werken. Zij stellen daarom voor daartoe niet te besluiten. Voorstel tot machtiging van Burgemees ter en Wethouders tot vaststelling van dé pensioensgrondslagen der gemeente ambtenaren. Ingevolge artikel 24 van de Pensioenwet 1922 ge schiedt de vaststelling van de pensioensgrondslagen der ambtenaren door of vanwege het orgaan dat die ambtenaren benoemt of in hunne jaarwedden ver andering brengt. v°or een spoedige vaststelling der grondslagen is het van belang, dat deze vaststelling ook voor de ambtenaren die door het College worden be noemd, geschiedt door Burgemeester en Wethouders. Het is daarom dat B. en W. de machtiging van den Raad verzoeken tot vaststelling der 'pen sioensgrondslagen voor alle gemeenteambtenaren. De aandacht wordt er op gevestigd, dat hot hier oetreft een zuiver administatieve maatregel. Voorstel tot aanstelling van een haven meester en tot vaststelling van diens bezoldiging. Bugemeester en Wethouders stellen den Raad voor, een havenmeester te benoemen en hiervoor een oproeping van sollicitanten te plaatsen, beperkt tot de ingezetenen der gemeente. Ten aanzien van de jaarwedde stellen zij voor, deze te bepalen op f250.—.

Schager Courant | 1936 | | pagina 6