elrose's Vergelding INGEZOGEN /TUKKEN Uit onze omgeving. Wieringermeer. Feuilleton DE ZIEKENFONDSKWESTIE. Mijnheer de Redacteur. Hoewel ik uit den aard niet kan blijven schrijven over de crisiscontributieregeling van het A.A.Z.Ak., gevoel ik mij toch gedrongen den heer Backer te doen opmerken, dat de kwestie anders ligt, dan hij het zich voorstelt. De doktoren becijferen, dat de premie niet kan ver lagen, terwijl ik aanbood aan een commissie en een. accountant te bewijzen, dat de contributie voor fonds leden met minder inkomen dan f 900, kan en be hoort te worden verlaagd. Ik verwacht, dat de doktoren, die beweerden dat mijne berekeningen kant noch wal raken, op mijne aanbieding zullen ingaan en ik zie dan ook terzake een -voorstel van hun tegemoet. Volgens mij verdient een het geheele jaar blijven de 1/3 verlaging der premie, met steun van gemeen tewege voor die fondsleden, wien het dan nog moei lijk valt om de premie te voldoen hetwelk de Ver. van B. en S. voorstaat) verre de voorkeur boven een crisisregeling met tijdelijke 2/3 verlaging. Met dank voor de plaatsing, Hoogachtend, C. HARINGHUIZEN. (Vereenvoudigde spelling). Noordscharwoude, 7 Mei 1936. M. de Redakteur; Gaarne zou ik voor onderstaande enige plaatsruim te willen vragen, waarvoor bij voorbaat mijn dank. Krisis, hondenbelastinggaskasje. Zij die 't verslag van de raadsvergadering der gem. Noordscharwoude in de „Schager Courant", hebben gelezen, hebben daarin kunnen lezen, dat men over ging tot postgewijze behandeling van de begroting, en één van de posten die tans het ergste naar voren komt is wel die, waar de hond het slachtoffer van wordt. De post is als volgt: De hondenbelasting wordt van f 3.op f 5.ge bracht, en voor waakhonden van f 1.50 op f 2. Tieperend is dat de hond, die men voor zijn ple zier, als gezelschaps-, als huisdier, of als een dipr voor aanspraak in 't huisgezin heeft, wordt belast met f 2.— verhoging, terwijl de waakhond met f 0.50 wordt verhoogd. Nu wij in de krisis leven zien we, en dat is me al reeds enige malen opgevallen, dat nu de belasting verhoogd is, daar buitengelaten de waakhond, omdat men die nodig heeft, worden de gewone huishonden naar Alkmaar gebracht, naar 't z.g. gaskasje. Ook mensen dié 't nog kunnen betalen?, bedrijven dit euvel. Mot dit voorstel worden dus de honden van 't le ven beroofd. Het voorstel is bijna van nul en gener waarde. Want de beoogde f 2.ontloopt de gemeente, maar tevens de voorheen geinde f 3. Dit is nog niet het ergste. Maar deze maatregelen, die de vrienden van honden treft, treft hen zwaar, omdat t' 'een bezit: is geworden voor het huisgezin, waar men zich aan heeft gehecht. In liefde heeft men het dier opgefokt tot datgene wat men er van wilde zien worden. Nu komt de veihoogde hondenbelasting en gij die soms wel of niet in ekonomiese moeilikheden verkeert, geeft nu uw dier prijs aan de vergassingsdood. Met weemoed zal men 't doen, maar mag dit? Och, het is maar een dier, zal men zeggen, maar is 't al niet even erg, als men dit op een dier toe past, wat net als de mens recht op 't leven heeft? Hoe vresclik is 't een dier te zien lijden, maar hoe blij zijn we als 't lijden afgelopen is, omdat we 't niet aan kunnen zien. Vandaar is bovengenoemde post een aanklacht tegen diegenen die niet wisten? welk een rampzaligheid zij beginnen tegen de be zitter van een hond en 't dier zelve. Gunnen we het dier werkelik het recht op 't leven, dan staan we op de bres, niet om 't leven -te ver nietigen, maar om het te behouden en ageren tegen de verhoging van de hondenbelasting, die vele slachtoffers zal maken, waardoor de beoogde meer dere inkomsten zeer klein zullen zijn, daar 't bizon der gemakkei ik is, om zich van een dier te ontdoen, door 't naar het gaskasje te zenden of te verdrinken. Ik hoop hiermede, in beknopte vorm, aangetoond te hebben, hoe wij tegenover 't dier moeten staan, het moeten beschermen, en dat velen zich terug houden van de bovengenoemde metoden, tot heil van 't dier zelve, alsmede dat de heren in de Raad hun inzichten ook eens uit een ander oogpunt gaan be kijken, zodat bovengenoemde omschrevene niet meer noodgedwongen toegepast behoefd te worden. Nogmaals dankend voor de plaatsing, ENGEL VAN LOENEN. Holl. Mij. van Landbouw Onder leiding van den heer G. Schoorl Pz. was de Holl. Mij. van Landbouw, afd. W.Meer Donderdag avond in hotel Smit te Middenmeer in vergadering bijeen. De voorz. riep de ongeveer 20 aanwezigen in zijn openingswoord hartelijk welkom, waarop de secr., de heer Bakker de notulen las.. Deze werden ongewijzigd goedgekeurd en vastgesteld. Ingekomen stukken. a. Van de afd. Rotterdam en Omstr. een motie, waarvan de hoofdstrekking is, wel zitting te nemen door hoofdbestuurders in de crisisorganisatie's, in tegenstelling met het in de vorige vergadering be handelde adres der afd. Putten. Deze motie werd gesteund door de afdeeling. b. Van de W.Meer-directie een adviesaanvrage over de houding der afd. inzake het koppelbazensysteem. Besloten werd hierop gunstig te adviseeren terwijl de vergadering zich op het standpunt stelt, zoo mo gelijk de zich eventueele hierdoor voorkomende mis standen t.z.t. op te heffen. c. Van de C.B.T.B. afd. W.meer een schrijven, houdend verzoek tot het instellen van een contact commissie tusschen de W.-njeer-directie en de land- pachters. Hiertoe werd besloten en een tweetal per sonen voor deze commissie benoemd, d. Schrijven van de C.B.T.B. afd. Wmeer, om te trachten de zonnetijd te handhaven en ook de schooltijden hierbij aangesloten te krijgen. In beginsel werd hiertoe besloten, terwijl hierover besprekingen zullen worden gevoerd met de be sturen der drie landbouworganisaties, de Han deldrijvende en Industrieele Middenstandsvereen., afd. Wmeer en het bestuur van den Plattel. Vrou wenbond. Daar voor de rondvraag geen bijzonder heden ter tafel komen, sluit hierop de. voorz. deze vergadering met dank voor de opkomst en geani meerde bespreking. Weiden van klein vee in en bij de dorpen in den Wieringermeerpolder. Degene, die in en bij de dorpen in den Wierin germeerpolder klein vee wenscht te weiden, kan zich daarvoor aanmelden bij de Directie van den Wieringermeerpolder, Afdeeling Algemeen Bestuur, Dorpshuis, Middenmeer. Reglementen op het weiden van klein vee in en bij de dorpen zijn op het Dorpshuis verkrijgbaar. Er begint al wat meer kleur te komen in het aspect van Wieringervverf. Zoo zagen wij dezer da gen kleurige markiezen verschijnen voor de ^vm- kclgevels, hetgeen al direct een vroolijk dorpsbeeld SClU0P' 011 VE U 1 EDORP ZWEMVEREENIGING „HET SKARPET". Vrijdagavond werd ten lokale van den heer Feijs een jaarvergadering gehouden van de zwemvereem- ging „Het Skarpet". De opkomst was niet groot. Slechts 15 leden waren opgekomen. De Voorzitter, de heer F. Leek, merkt in zijn ope ningsrede op, dat speciaal de dames slecht ver tegenwoordigd zijn, hetwelk echter zijn oorzaak wel zal hebben in het feit, dat nog een andere verga dering op dezen avond wordt gehouden. De notulen worden hierna onder dank aan mej. Mallet, secretaresse, goedgekeurd. Vervolgens deelt de Voorzitter nog mede, dat er bij het vernieuweu van het zwembad nog eenige bijzondere uitgaven zijn gemaakt, waarmede bij de begrooting geen rekening werd gehouden. Zoo bleek, dat het voor het op diepte brengen van het diepe bassin noodig was, dat er een bag germolen kwam. Dit brengt eenige kosten met zich .mede. Zij zullen echter vermoedelijk niet zoo hoog zijn. Oorspronkelijk was het de bedoeling om een haag om het zwembad te plaatsen, waarvoor f 10. werd geraamd. Van de Sierteeltcentrale te 's-Gravenhage konden thans echter voordeelig planten worden verkregen, en hierdoor is er in plaats van een haag een aar dige beplanting gekomen. De kosten zijn echter nu hooger dan geraamd was Hierna brengt de seretaresse het jaarverslag uit. Het blijkt dat er voor de vereeniging groote activi teit heeft geheerscht. Dat het ledental weer iets ver hoogd is en dat er thans 77 stemgerechtigde en 85 niet-stemgerechtigde leden zijn. In het afgeloopen jaar werden 3 ledenvergaderingen gehouden en 5 bestuursvergaderingen. Besloten werd tot aanslui ting bij den K.N.Z.B. en op 14 Juli werd een mooi zwemfeest gehouden. Goed zwemonderwijs bleek voor Oude Niedorp nog steeds een probleem te zijn. In ieder geval is thans op een voordeelige manier een fraai zwembad verkregen. Do Voorzitter dankt mej. Mallet voor het keurige verslag. Bij monde van den heer Feijs wordt hierna het financieel verslag uitgebracht cn een en ander werd ïn orde bevonden. Het feest leverde een zeer klein nadeelig saldo op Bij de hierna volgende bestuursverkiezing wordt de heer Blanken met groote meerderheid van stem men herkozen, die zijne benoeming wederom aan nam. Hierna komt aan de orde een voorstel van het bestuur tot tariefswijziging. Door vergrooting van het zwembad zijn de kosten vermeerderd en daardoor zal noodgedwongen tot tariefswijziging moeten worden besloten. Tot heden hertaalden de kinderen tot 14 jaar 50 cent. Van 14 17 jaar 80 cent en ouderen fl.25. Thans zullen de schoolkinderen 50 cent moeten betalen en alle anderen fl.25. Dus voortaan zal bij een echtpaar iedere echtgenoote f 1.25 moeten betalen. Thans is een kunstmatig strand gemaakt. Voor degenen, die hierop willen vertoeven en geen lid zijn van de vereeniging, bedraagt de jaarlijksch. te betalen bijdrage f0.75. Voor echtparen fl.Voor losse baden betaalt men evenals voorheen nog 10 ct. per keer voor kinderen tot 14 jaar en voor ouderen 15 cent. Een bezoek per dag aan het zwembad kost 10 cents. De heer Buddendorf vreest, dat nu allen boven 14 jaar fl.25 moeten betalen, hierdoor het stemrecht zal moeten worden gewijzigd. Ook vindt spreker het niet billijk, dat alle schoolkinderen 50 cent moeten betalen. Het is billijk, dat ook voor de kin deren die nog niet naar school gaan, 50 cents wordt betaald. De ouders zullen daartegen zeker geen be zwaar hebben. Voor de vereeniging komt dit ten goede. Vele kleinen maken een groote. De Voorzitter zegt dat het stemrecht niet in ver band staat met de te betalen contributie. Leden van 18 jaren en ouder hebben stemrecht en dat zal in de toekomst zoo blijven. De heer Van Zoonen zegt het met den Voorzitter eens te zijn. Men betaalt toch niet fl.25 om hier door stemrecht te verkrijgen. Door de tariefswijzi ging zullen echter eenige artikels van het huis houdelijk reglement moeten worden gewijzigd, het geen inderdaad het geval blijkt te zijn. De Voorzitter zegt, dat voor de niet-schoolkinde- ren beneden 14 jaar geen contributie moet worden betaald, omdat hierdoor een drang bij de ouders ontstaat om de kinderen ook later te laten baden. Besloten werd de tarieven te aanvaarden, zooals ze door het bestuur werden voorgesteld. Vervolgens wordt besloten om voor de verre uit hoeken correspondenten aan te stellen voor de verspreiding van lidmaatschapskaarten enz. Na ampele bespreking wordt goedgevonden, dat voortaan zwemavonden zullen worden gehouden, waarbij een paar personen tijd zullen opnemen. Voor het uitzenden naar een wedstrijd zal hierdoor een 'keuze kunnen worden gemaakt, wie er heen zullen worden gezonden. Hierdoor gaan niet de leden mee, die niets kunnen presteeren, hetgeen de vereeniging ten goede zal komen, terwijl hierdoor tevens bij de leden de drang ontstaat om betere tijden te maken. De heer Buddendorf vraagt of ieder lid zich hier voor kan opgeven, waarop door den Voorzitter be vestigend wordt geantwoord. De Voorzitter deelt hierna nog mede, dat vanwege den kring geen badmeester kon worden verkregen. Het bleek dat andere zwemvereenigingen hierbij geen belang hebben, omdat deze reeds een bad meester hebben. De heer Feijs raadt aan een advertentie te plaat sen. De Voorzitter zegt, dat een en ander toch te duur zou komen voor de vereeniging. Vervolgens wordt medegedeeld, dat thans inplaats van mevr. de Wit de heer A. Krap met de controle zal worden belast, die dan van 's morgens 10 uur tot 's avonds 7 uur aanwezig zal zijn. Door eenige leden wordt opgemerkt dat 7 uur 's avonds te vroeg is, daar de meesten dan nog komen. Hierover zal nader worden gesproken. Besloten wordt voor de vereeniging goede propa ganda te maken, door het zenden van circulaires, etc. De heer Van Zoonen zou het zeer op prijs stellen, wanneer een foto van het nieuwe zwembad in de Schager Courant werd geplaatst. Het is zeker wel de moeite waard, dat hiervan een aardig verslag wordt gemaakt. De heer H. Kriller stelt voor om een clubdag te houden voor de leden, waarmede de vergadering acoord gaat. Besloten wordt om bij het zwembad vlaggen te plaatsen. Tot slot deelt de Voorzitter mede, dat mej. Mallet door drukke bezigheden niet de functie meer kan vervullen van secretaresse en penningmeesteresse, inplaats waarvan mej. Kriller is benoemd. Mej. Mallet blijft echter bestuurslid. De Voorzitter brengt hierna dank aan mej. Mallet voor alles wat zij voor de vereeniging heeft gedaan en hoopt, dat inej. Kriller een goede opvolgster zal blijken te zijn. Hierna sluiting. WIER1NGERWAARD Vrijdagavond heeft door het kiescollege der Ned. Herv. Gemeente een verkiezing plaats gehad voor een diaken wegens vertrek van den heer K. Zander. Bij eerste stemming werd gekozen de heer H. Sij- brands, die zich deze benoeming liet welgevallen. DINSDAG 12 MEI. HILVERSUM (1875 M.) KRO-uitzending. 8.00—9.15 en 10.00 Grampl; 11.30 12.00 Godsd. halfuur; 12.15 KRO-Boys; 1.00 Gram. pl; 1.20 KRO-orkest; 2.00 Vrouwenuur; 3.00 Grampl; 3.10 KRO-Melodisten400 KRO-Orkest cn Grampl; 6.10 KRO-Bovs; 7.00 Berichten; 7.15 Causerie „De gasoorlog"; 7.35 Sportpraatje; 8.00 Berichten; Gram_. pl; 8.20 Paul Godwin's orkest; 9.00 Grampl; 9.1a Concert mmv. solisten, Maastrichtsche Orat. Ver een., en het Sted. Orkest van Maastricht; 10.00 Gr. pl; 10.15 Paul Godwin's orkest (Om 10.30 Berich ten); 11.00—12.00 Grampl. HILVERSUM (301 M.) AVRO-uitzending. 8.00 Grampl; 9.00 Ensemble Rentmeester; 10.00 Morgenwijding, Grampl; 10-30 Vervolg ensemble; 11.00 Huish. wenken; 11.30 Orgel en zang; 12.30 Omroeporkest en Grampl; 1.45 Gram. pl; 2.00 Omroeporkest; 3.00 Kniples; 4.00 Pianoreci tal; 4.30 Kinderkoorzang; 5.00 Voor de kinderen; 5.30 Omroeporkest; 7.00 Voor de kinderen; 7.05 Piano recital; 7.30 Grampl; 7.45 Toeristenpraatje; S.00 Be richten; 8.10 Revue-programma mmv. solisten en Kovacs Lajos' orkest; 9.30 Grampl; 9.45 Omroepor kest en solist; 10.25 Schaakles; 11.00 Berichten; 11.10 -12.00 Dansmuziek. DROITWICH (1500 M.) 10.20—10.50 Orgelspel; 11.10 Kwintetconcert en zang 11.50 BBC-Midland-orkest en zang; 12.50—1.20 Gr. pl; 2.10—2.55 Sextetconcert; 3.20 Causerie „This and that"; 3.40 Strijkkwartet en zang; 4.35 A. Campoli's orkest; 5.20 Berichten; 5.50 Cembalorecital; 6.15 Fransche les; 6.50 Koloniale causerie; 7.20 Piano recital; 7.50 Populair concert; 8.50 Berichten; 9.20 Kapt. James Griffiths: Life at sea; 9.40 BBC-orkest en viool; 10.35—11.20 Dansmuziek. RADIO-PARIS (1648 M.) 6.20 en 7.20 Grampl; 10.20 Orkestconcert; 1.50 Gr. pl; 4.50 Orkestconcert; 8.05 Zang; 10.0511.35 Dans muziek en populair concert. KEULEN (456 M.) 5.50 en 11.20 Orkestconcert; 12.35 Leipz. Symphonie- orkest; 1.35 Ornroepschrammelensemble en solis ten; 4.20 Dansmuziek; 5.20 Dito; 6.20 Kwintetconcert 7.30 Omroeporkest en tooneelensemble; 8.35 Om- roepkleinorkest (tot 9.20). BRUSSEL (322 en 484 M.) 322 M.: 11.20 Grampl; 11.ob Salonorkest; 12.501.20 Grampl; 4.20 Salonorkest; 5.50 en 6.20 Grampl; 7.20 Omroeporkest en Grampl; 9.30—10.20 Grampl; 484 M.: 11.20 Grampl; 11.50 Licht orkest; 12.501.20 Grampl; 4.20 Dansmuziek; 5.35 Grampl; 5.50 Harp- recital; 7.20 Revue-uitzending; 8.35 Licht orkest; 9.30—10.15 Grampl. DEUTSCHLANDSENDER (1571 M., 7.30 Dansmuziek; 9.20 Berichten; 9.50 Fagot- en cello recital; 10.05 Weerbericht; 10.20—11.20 Dansmuziek. KOE GR AS JULIANADORP. Verloting van „Volksonderwijs". Donderdagavond had in de zaal van het café Prins Hendrik, van den heer A. Kossen de trekking der verloting van Volksonderwijs plaats. Veel publiek was niet aanwezig. Na de trekking bracht de voorzitter, de heer I. J. Schroevers een hartelijk woord van dank aan allen die op eenigerlei wijze tot het welslagen van deze verloting en de geheele fancyfair voor „Volksonder wijs" hadden medegewerkt, en sloot deze bijeenkomst Wij kunnen nog vermelden dat de eerste prijs, een heerenrijwiel is gewonnen door den heer D. Zeeman te Sint Maartensvlotbrug, in de collectie van den bekenden lotencolporteur, den heer W. Slikker te Oudesluis. Deze heeft een vierde deel' van alle loten geplaatst en mocht het genoegen smaken daarin 25 prijzen te kunnen noteeren. LANGEND IJ K BROEK OP LANGENDIJK. Burgerlijke Stand over de maand April '36. Geboren: Neeltje, dochter van K. de Jager en van A. de Ruiter. Lena, dochter van S. Koffeman en van N. Veenstra. Annie, dochter van C. Dekker en van J. Zon. Jan, zoon van E. Jong en van J. Wever. Gusta, dochter van G v. d. Pol en van G. Slot. Getrouwd: K. Smit, oud 24 jaar en P. C. Klercq, oud 25 jaar. J. Schenk, oud 29 jaar, wonende ti^ Barsingerhorn cn A. de Wit, oud 22 jaar. Overleden: Antje Balder, oud 74 jaar, echtgenoote van P. Slot. Trijntje Balder, oud 69 jaar, echtge noote van D. Kloosterboer; Jan Blom, oud 62 jaar, echtgenoot van N. IJfs. n Oorspronkelijke Roman door ARTHIIR E. STRATTON 76. „Zou ik eerst mogen weten, wat deze overval in mijn eigen huis te beteekenen heeft?" vroeg Sir Charles uit de hoogte. Hij had een dof, zwaar gevoel in. zijn achterhoofd, waar de verradelijke slag was neergekomen, doch overigens wist hij zich uitstekend in conditie. „Maak die touwen los, waarmee je mij gebonden hebt!" „Straks", was het antwoord. „Eerst heb ik het één en ander met je te bespreken. En dit is de inleiding". Hij haalde een verfomfaaiden brief Suit zijn binnenzak en hield dien Melrose voor. Deze verbleekte, toen bij een blik in het schrijven bad geworpen en de onderteekening las. „Philip Giles!" riep hij uit: „Precies", knikte de man. „Nu kennen wij tenminste elkanders naam en je zal ook wel be grijpen, waarom ik hier gekomen ben. Ik heb lang op deze gelegenheid geloerd Sir Charles, heel lang zelfs, maar ik wist, dat ik eenmaal mijn kans zou krijgen. En wanneer ik je gezegd heb, wat je weten moet, zal ik je dooden". „Je bent een lafaard, Giles, hem vast in de oogen ziend. „Als een sluipmoordenaar ben je mijn huis binnengedrongen, je hebt mij van ach teren neergeslagen en nu wil je mij dooden, ter wijl je inê weerloos hebt gemaakt. Waarachtig, het is wel de moeite waard, je op zoo'n daad te beroemen?" „Je slaat de plank mis, Melrose!" Het gezicht van Giles vertrok tot een grijns. „Ik zou er geen genot van hebben wanneer ik je doodde, zooals je daar op dien stoel zit, ofschoon ik mijn handen om je verdoemden strot kan slaan en er lang zaam. langzaam het leven uitknijpen. Maar zoo gemakkelijk kom je er niet af. Je zal je vrij kun nen bewegen, vóór ik je naar de plaats stuur, waar je thuis behoort en vanwaar je nooit zult terugkeeren. Een sluipmoordenaar noemde je mij? Herinner jij je eerst eens, hoe je mij in Ghelmsford er hebt uit geboord, terwijl je zelf achter de schermen bleef! Toen ik dat triomfan telijke briefje van je kreeg, nadat mijn onder gang een feit was geworden, heb ik bij me zelf gezegd: afwachten; misschien komt er nog een bedrijf! En ik heb gelijk gekregen. Dat laatste be drijf zullen wij samen strakjes afspelen, Melrose „Maak je inleiding als je blieft zoo kort moge lijk!" zei Sir Charles koel. „Heb je zóó'n haast, om in de hel te komen lachte Giles grimmig. „Mij ook góed! Maar ik heb me nu eenmaal in mijn hoofd gezet, dat je zal we ten, waarom ik je naar de hel stuur!" Hij haalde diep adem. „Niet, omdat je mij in den put hebt gewerkt, al vochten we toen met ongelijke wape nen. waarbij het nadeel geheel aan mijn kant was. Maar je hebt mijn gezin getroffen, zwaarder dan je het mij kon doen. Ik had een dochter, Mel rose. Een jong en knap ding. Maisie heette zij en ik hing met mijn heele hart aan het kind. Zij trok met me mee naar Londen, toen al mijn heb ben en houden was verkocht. In die stad is zij naar den duivel gegaan. Het ging mij beroerd, hoe langer hoe beroerder; ik zocht werk, ik wil de met het allerminste genoegen nemen maar ze hadden me niet noodig. Hóe ellendig de omstan digheden ook waren, ik probeerde tenminste den kop boven water te houden. Melrose, de jeugd heeft niet zooveel weerstand als de ouder dom. Ik bedoel: geestelijken, moreelen weerstand Maisie had het in Chelmsford altijd goed gehad en zij kon niet tegen de armoede. Op een avond was ze verdwenen en al mijn nasporingen bleven vruchteloos. Weet je waar ik haar na eenigen tijd toevallig tegenkwam?" Er blonk een licht in de oogen van Giles, waarvan de beteekenis Sir Charles geen moment in twijfel deed verkeeren de man was ontoerekenbaar, door zorg, door smart, door ellende. „Ik vond haar terug in Pic- cadilly", ging Giles voort, „waar je bij honder den de vrouwen kunt aantreffen die jou en jouw vervloekte soort tot amusement dienen! Maisie was ook één van die verworpenen gewor den. En dat heb jij van haar gemaakt, Melrose! Ondier, ondier!" Hij sloeg hem met de vlakke hand in het gezicht. Sir Charles verdroeg de grievende beleediging zonder een woord te zeggen. Zijn mondhoeken trokken even samen en hij zag Giles met een kou den, hooghartïgen blik aan. „Ik had een zoon", vervolgde Giles, de handen diep in de zakken van zijn broek gestoken. Hij was in Chelmsford aan een zekeren welstand ge^. woon geraakt, niet overdadig, want ik heb er vroeger, toen ik er nog toe in staat was, altijd voor gezorgd, dat jonge menschen, die zich nog een positie moesten maken, niet te veel geld op zak hadden. Maar hij kon Zondags met zijn vrien den een partij biljart spelen, of naar Glouchester' gaan, om zich daar in het gepaste te amuseeren In Londen kon ik hem geen penny toestoppen; God alleen weet, hoe wij van den eenen dag in den anderen kwamen. De handen van John, mijn zoon, stonden verkeerd; hij wist vroeger niet he ter, en in die zekerheid heb ik hem opgevoed, of hij zou mijn opvolger in de zaak worden, zoo als ik de opvolger werd van mijn vader en deze op zijn beurt van mijn grootvader. Ik zal kort zijn. John kon geen werk vinden; hij deelde het lot van duizenden, van honderdduizenden in dit verdoemde Londen. Toen'"Giles haalde opnieuw diep adem. „wist hij aan geld te komen op een manier, die de wet nu eenmaal niet kan toelaten. Hij was in slecht gezelschap geraakt en bij een inbraak, even miserabel opgezet als uitge voerd ik weet dat uit de krantenverslagen, die ik gelezen heb viel hij in handen van de poli tie. Omdat het de eerste maal was, kreeg John achttien maanden op te knappen. Maar ik ken mijn jongen en de gevangenis heeft zijn leven verwoest, voor goed. En dat is óók alweer jouw werk geweest, ondier!" Giles balde de vuisten. Sir Charles zag hem 'onbewogen aan. „Je overdrijft, Giles", zei hij koel, ,en je weet zelf héél goed, dat je overdrijft. Ik neem je be schuldiging aan dat ik je in den grond heb laten werken. Jij kunt me dat kwalijk nemen, omdat je de kwestie natuurlijk uitsluitend van jouw standpunt beschouwt". Hij haalde de schouders op. „Het heeft geen zin, daarover te twisten. (Wordt vervolgd)

Schager Courant | 1936 | | pagina 7