elrose's Vergelding De Langendijker Groentenveilingen. Uit onze omgeving. Feu illeton BARSINGERHORN KOLHORN. Middenstandsvergadering. Vrijdagavond werd door de sedert kort opgerichte vereeiiïging voor den Middenstand te Barsingerhom, Kolhorn en Haringhuizen een propaganda-vergade- ring belegd in de zaal van den heer F. Groet. Op uitnoodiging van het bestuur hield Mr. Buis kool uit Schagen een lezing over de middenstand en zijn taak. Spreker begint met een woord van dank voor de vriendelijke uitnoodiging en zegt dat hij gaarne be langeloos z'n medewerking voor den propaganda- avond van deze jonge vereeniging geeft. De voornaamste punten uit de lezing stippen we aan. Spr. stelt de vraag: „Wat is de middenstand?" De beantwoording is zeer moeilijk. Er is wel vaak gezegd, de stand tusschen kapitaal en arbeid. Aan de hand van vele voorbeelden bestrijdt spr. deze stelling en verdedigt de naar zijn meening eenig juiste definitie: de middenstand is die stand, die de schakel tusschen productie en consumptie vormt. Spr. behandelt vervolgens de verschillende groe pen van middenstanders: le. in het vrije bedrijf; 2e. industrieele middenstand; 3e. handelsmidden stand en 4e. landbouwmiddenstand. Spr. stelt de vraag: Is de middenstand noodig? Spr. schetst in dit verband de groei van den mid denstand sedert de Middeleeuwen. De noodzakelijk heid van den middenstand volgt ook uit de taak die hem is opgedragen. Wat is de taak van den middenstand? Zij regelt vraag en aanbod. Ze regelt de productie, omdat zij kent de consumptie. Zij geeft richting aan het pro- duceeren der goederen en voorkomt, dat de econo mische machine vastloopt. Theoretisch zou het denkbaar zijn. dat deze taak op een andere wijze zou worden vervuld, maar spr. toont aan, dat practisch de middenstand de eenige aangewezen groep daarvoor is. Als de middenstand voelt dat hij de noodzakelijke schakel is in het economische proces, dan zal hij blijven bestaan. Van vele zijden worden aanvallen op zijn positie gedaan (grootbedrijf, coöperatie, enz.) Daarom is organisatie noodzakelijk. Als ge de mid denstandsorganisatie gemeenschappelijk opbouwt, kan voor uw belang worden gewaakt Spr. wil dan besluiten met: „Blijft paraat midden stand" en „Eendracht maakt macht", (Hartelijk applaus). Daarna bespreekt het bestuur nog enkele huis houdelijke kwesties. Ter voorlichting van de nieuwe leden worden de notulen der oprichtingvergadering voorgelezen. De jonge vereeniging Is op 10 Maart ƒ.1. opge richt en heeft zich reeds bezig gehouden met kwes ties inzake ventverboden, onderlinge glasverzeke ring, aansluiting bij de middenstandsbank, plaatsen van palen aan de Strook, enz. Zeer interessant is ook het verslag, dat de lieer Keuris uitbrengt over do door hem bijgewoonde ver gadering van den Kon. Nederl. Middenstandsbond te Alkmaar, waar verschillende afgevaardigden uit dit district aanwezig waren. Daar waren vraagstukken aan de orde, die van groot belang zijn, zooals vestigingseisclien voor den middenstand, borgstellingfonds en rouleerings- stelsel in de werkverschaffing. De, heer Keuris merkt naar aanleiding hiervan op, dat dit. laatste punt met politiek niets heeft te ma ken. Het economisch belang van den middenstand eischt, dat wij ons buiten de politiek houden, maar wel is het eeonomisch belang van de arbeiders ook het onze. Dit wordt .ook in arbeiderskringen zoo gevoeld en spr. meent dan ook, dat een krachtige middenstandsorganisatie juist de sympathie zal ver werven. Mr. Buiskool toont dan nog aan, hoe een mid- denstandsverecniging goed werk kan verrichten, zonder zetel in den gemeenteraad. Vroeger is wel eens gemeend, dat een zetel in het voordeel van den middenstand zou zijn, maar dit is veeleer een gevaar. Over verschillende punten ontstaat nog eenige discussie, waarna de voorzitter met hartelijken dank aan den spreker de geanimeerde vergadering besluit Het blijkt, dat zich dezen avond wederom vijf nieuwe leden hebben opgegeven. De vereeniging is dus al op den goeden weg. NIEUWE N I EB O RP Niedorp's Kinderkoor gaf Zondagmiddag j.1. een matinée in de „Prins Maurits" alhier, onder leiding van den heer Jb. I. Hovenier. De opkomst was helaas niet groot. Na het ope ningswoord van den voorzitter werden eerstens door de grootere meisjes op zeer verdienstelijke wij ze eenige liederen gezongen, waarna de kleintjes ten gehoore brachten „De Toovcnaar", wat een succesnummertje was. De kleine soliste was zeer goed. Steunuitkeering misoogst achterstand bij de vroege aardappelen aanvoer van stapelproducten vermindert sterk ze brachten bevredigende prijzen op nog aanvoer van aardappels prijzen laag roode en Deensche witte kool nog slechts aan de veiling Noordermarkt- bond ook uienaanvoer sterk vermin derd veel afval lage prijzen wor telen, geringe aanvoer lagere prijzen grootere aanvoer van rabarber met sterk dalende prijzen eenige aanvoer van tomaten geen hooge prijs. Er is nu in de afgeloopen week 20 pet. uitgekeerd van de getaxeerde schade, door den misoogst geleden. Er wordt gerekend op nog ongeveer 10 pet. Al is het niet veel, die steun bracht toch weer eenige verlich ting. Hij kwam zeer van pas, nu er een tijd voor de deur slaat, waarin de meeste tuinders van alle ont vangst verstoken zullen zijn. Het zal immers nog verschillende weken duren, eer de vroege aardap pels in eenigszins beduidende mate aan de markt zullen worden gebracht. Er zal niet vroeg worden gerooid, al kan mooi, warm weer nog heel wat van den achterstand inhalen. De ondervinding heeft dit meermalen geleerd. Voor de tuinders is het te hopen, dat dit niet lang uitblijft, daar de geldnood voor de meesten zeer groot is geworden. Met den aanvoer van stapelproducten loopt het als vanzelfsprekend ten einde. Van deze groenten kwam er in de afgeloopen week maar zeerweinig meer. Voor deze producten is het weer goed geweest. De groenten gingen nog goed van de hand en brach ten zeer bevredigende prijzen op. Niettemin heeft men er rekening mee te houden dat er heel wat ge wichtsverlies was, zoodat het lange bewaren geen voordeel heeft opgeleverd. Gelukkig echter, dat er van die taaie overhouders waren, daar anders ge- Vervolgens kregen we na een inleidend woord van den heer Hovenier de opvoering van het zang spel „Als de kinderen slapen", begeleid door den Directeur op de piano. Hoofdzakelijk traden op de kleinste meisjes. Met groot genoegen hebben wij naar de prestaties van de kleinen geluisterd. De verschillende debutantjes voerden hun solowerk op lofwaardige wijze uit en wij hebben kunnen consta- teeren, dat er in de toekomst vele goede krachten voor Niedorps Gemengd Koor onder deze kleinen schuilen. Een woord van hulde voor den directeur is hier zeker op zijn plaats. De instudeering van een derge lijk zangspel met deze kleinen, lijkt ons geen gemak kelijke taak, maar het is schitterend gelukt, het was een lust de een na den ander te zien optreden en te hooren en allen deden hun best het geheel goed te doen slagen. Het was dan ook jammer dat de opkomst niet groo- ter was, want het is heuseh de moeite waard deze kinderklasse eens aan te hooren. Wij hopen op een andere keer meer belangstelling te zien, want na een dergelijke studie geeft belangstelling voor direc teur en bestuur veel voldoening, en te meer als het zoo volop belangstelling waard is. Het vervaardigen der costumetjes was op zich zelf al een verbazend werk, waarvoor enkele dames, die zich hiermede hadden belast, alle lof toekomt. Na afloop richt de heer Hovenier een woord van dank tot Mej. Sepers en den heer Rougoor voor hun ne medewerking tijdens de repetities en het publiek voor de belangstelling, met tevens een opwekkend woord, dat nog vele kinderen als lid zul len worden opgegeven. Dank zij de medewerking der N.H.W. is de contributie slechts tien cent per maand. Na afloop gezellig bal. SINT MAARTEN Zaterdagavond hield de afd. HarenkarspelSint Maarten van de S.D.A.P. haar Mei feestvergadering ten lokale van den heer P. Schrijver alhier. Toen de voorz. der afd. St. M. deze bijeenkomst opende, sprak deze zijn tevredenheid uit over de op komst. Door voorz. werden eenige waardeerende woorden gewijd aan het ontvallen lid, den heer Wibaut, en op zijn verzoek stonden de aanwezigen allen op om door een oogenblik van stilte, hulde te bréngen aan den afgestorvene. Na deze plechtigheid ging voorz. verder; heette de leden der afd. Schagen benevens de pers, welkom en wijdde een extra woord van welkom, aan den heer Venneer uit Amsterdam, die als spreker zou optreden. De rede van den heer Vermeer, die over verschil lende onderwerpen liep als het verscheiden van den vaar bestond, dat de markt overvoerd was geworden. De aanvoer van aardappelen was alweer minder dan de vorige week. Er kwam niet veel verandering in de prijzen; ze bleven laag. Voor Bevelanders werd f 2.10—2.70 per 100 Kg. betaald, al naar gelang van de kwaliteit. Blauwe eigenheimers werden voor f 1.60 verkocht, blauwe aardappels voor f 2.60. Voor Friso werd f 1.60 betaald. Aan de Broeker veiling was het met den aanvoer van de verschillende koolsoorten gedaan. De tuin ders, bij die veiling aangesloten, zijn doorgaans eer der van hun stapelproducten af dan die, aangeslo ten bij den Noordermarktbond. Hier werd nog wat roode kool verhandeld, waarvan de prijzen lagen tusschen t 9.70 tot f 12.50, al naar gelang van groot te en kwaliteit. Evenzoo werd aan deze veiling nog wat Deensche witte kool verhandeld. Ook hiervan vielen de prijzen nog mee. De meest gezochte sor teering bracht van f 13—13.30 op, iets lichtere van f 11.65-12.30. De aanvoer van uien begint ook sterk te vermin deren. De prijzen van dit product vallen echter sterk tegen. Daarbij komt, dat er een buitengewoon veel afval is, zoodat de financieele uitkomst al zeer be droevend is. Voor drielingen werd slechts van 6080 cent betaald; was soms onverkoopbaar. Gewone uien brachten niet meer op dan f 1.502.80, de hoogste prijs werd echter zeer sporadisch besteed. Grove uien werden betaald met f 3.2(P-3.50. Ging het de laatste week uitstekend met den han del in peen, deze week waren de prijzen, ondanks geringen aanvoer, aanmerkelijk lager: er wercl nu voor groote f 3.60—3.70 betaald'en voor kleine f 1.30 De aanvoer van rabarber nam vrij sterk toe en in gelijke mate liepen de prijzen achteruit. Werd de vorige week nog f 45 betaald, nu was de hoogste prijs f 2.80 voor de mooiste. Een belangrijk gedeelte van den aanvoer bracht echter niet meer dan f 1 d f 2 per bos op. Er kwamen deze week ook wat tomaten aan de Broeker veiling. Aanvankelijk werd f 41 besteed, la ter f 49, prijzen, welke lager liggen dan verleden jaar bij de eerste aanvoeren. heer Wibaut, de verschrikkingen gedurende den we reldoorlog 19141918, waaruit de menschheid blijk baar toch zoo weinig leering had getrokken, het kabinet-Cölijn en tenslotte het Plan van den Arbeid, wei'd door de aanwezigen met aandacht gevolgd. Voorts werd dg avond gevuld met zang, muziek en humor in de keuze van den laatste was men o.i. niet gelukkig terwijl den heer P. Breed de taak was opgelegd om een terugblik over de laatste 5 jaar te geven, van welke taak hij zich op waardige wijze kweet. Ook de heer De Vries van Dirkshorn sprak nog eenige woorden. Beide sprekers spraken hun genoe gen er over uit, dat het voor 5 jaar terug was mogen gelukken hier een afdeeling te stichten en riepen de aanwezigen op zich bij de afdeeling als lid op te geven. Hierna sloot de voorzitter onder woorden van dank dezen goed geslaagden avond. EENIGENBURG. Vrijdagavond vergaderde de tuinbouwvereeniging „de Noord-West" ten huize van de Wed. K. Visser. Aanwezig met bestuur, 14 leden. Voorz. opent met een woord van welkom de vergadering. De slechte resultaten van 1935 memoreerende, deed hij als tot troost, de mededeeling ,dai de veiling dit jaar weer vrij goed had geboerd en een bedrag op de gebouwen kon worden afgeschreven. Hierna lezing en goedkeuring der notulen. Naar aanleiding dezer notulen vroeg de heer C. Kos of de ongeregelde groente-aanvoer op de vergadering van het Centr. Bestuur besproken was, waarop hij een ontkennend antwoord kreeg van voorzitter, daar hiervoor, naar hij zei, geen tijd of gelegenheid be stond. Medegedeeld werd, dat zij die gecontracteerde kool zouden verbouwen, hiervan vóór 15 Mei aan den heer Klant mededeeling moeten doen. Ten 2e. dat zij, die met hun laatste kool naar Noordscharwoude willen, dit mogen doen, maar ook hiervan moeten kennis geven en ten 3e. dat 5 spoorwagens ta- baksstof was besteld door het Centr. Bestuur, ter bestrijding der draaihartigheid en dat de heer Lijf tocht uit Apeldoorn, de man die dit bestrijdingsmid del aanbeveelt, genegen is om in Warmenhuizen onder zijn toezicht een proefveld aan te leggen. Jn behandeling komt thans het finanieel verslag der Centr. vereen., dat zonder op of aanmerkingen werd goedgekeurd. Bij de behandeling van den beschrijvingsbrief voor de op 13 Mei a.s. algemeene vergadering, kon den de leden bij alle punten zich met het prae- advies van het Centr. Bestuur vereenigen. Tot afgevaardigden naar deze vergadering werden benoemd de heeren C. Kos, P. Jonker, H. ten Hoeve WOENSDAG 13 MEI. HILVERSUM (1875 M.) NCRV.-uitzending. 8.00 Schriftlezing en meditatie S.15—9.30 Grampl; 10.30 Morgendienst; 11.00—12.00 Vergadering Nederl. Chr. Vrouwenbond; 12.15 De Gooilanders en Grampl; 2.30 Grampl; 3.00 Chr. loc- tuur; 3.30—3.45 en 4.00 Grampl; 4.15 Zang en piano; 5.00 Kinderuur; 6.00 Grampl; 6.30 Afgestaan; 7.00 Berichten; 7.15 Reportage; 7.30 Landboutvhalfuur; 8.00 Berichten; 7.15 Chr. Orat. Vereen. Arnhem m. m.v. solisten en strijkensemble; 9.45 Grampl; 10.00 Berichten; 10.05—11.30 Grampl. HILVERSUM (301 M.) VAR A-uitzending. 8.00 Grampl; 9.30 Kookpraatje; 10.00 Morgenwijding VPRO; 10.15 Grampl. en Relig, Socialistische Causerie; 11.00 R.V.U. Causerie „Ar- beid en studie der vrouw"; 11.30 Grampl; 12.001.4a VARA-Orkest en Grampl; 2.00 Voor de vrouw; 2.15 Grampl; 3.00 Voor de kinderen; 5.30 Orgelspel; 6.30 R.V.U. Causerie over Middelb. Onderwijs; 7.00 Sport- uitzending; 7.20 Kinderkoor „De Krekeltjes"; 7.40 Causerie over „Willem van Oranje"; 8.00 Berichten; 8.10 VARA-orkest, VARA-tooneel en solisten; 9.30 VARA-Varia; 9.35 Orgelspel; 10.00 Berichten; 10.05 Gevar. programma; 11.00—12.00 Grampl. DROITWICH (1500 M.) 10.20—10.50 Grampl; 11.05 Orgelspel; 11.35 BBC- Empire-orkest; 12.35—1.20 Grampl; 2.10 Pianorecital; 2.35 Sted. Orkest Folkestone en solist; 4.05 Het Mae Arthur kwintet; 4.35 Dansmuziek; 5.20 Berichten} 5.50 Cembalorecital; 6.10 Causerie over de Westmin- ster Abdij; 6.25 Landbouwpraatje; 6.50 Revue-pro gramma; 7.50 BBC-Orkest; 8.50 Berichten; 9.20 Voordracht; 9.40 BBC-Theaterorlcest en solist; 10.35 —11.20 Dansmuziek. RADIO-PARIS (1648 M.) 6.20 en 7.35 Grampl; 10.20 en 1.50 Orkestconcert; 3.20 Grampl; 4.50 Orkestconcert; 7.20 Zang en piano; 8.05 Radiotooneel; 10.05—11.35 Dansmuziek en popu lair concert. KEULEN (456 M.) 5.50 en 11.20 Orkestconcert; 12.35 Amusements-or- kest; 1.35 Gevar. concert; 3.50 Grampl; 5.20 Omroep orkest, klein-orkest en solisten; 8.05 Het Hauck- orkest en solisten; 9.5011.20 Omroepkleinorkest en solisten. BRUSSEL (322 en 484 M.) 322 M.: 11.20 Dansmuziek: 12.301.20 Klein-orkest; 4.20 Grampl; 5.20 Salonorkest; 6.20 Grampl 7.20 Svmphonieconcert; 9.2010.20 Grampl; 484 M.: 11.20 Licht orkest; 12.30—1.20 Salonorkest; 4.25 Dansmu ziek; 5.35 Licht concert; 7.20 Salonorkest en radio tooneel; 9.30—10.20 Dansmuziek. en Jb. Strooper, met als plaatsvervangers de jjeeren A. Kossen, G. Tesselaar en C. Blom, Tot lid voor het nazien der rekening werd aan gewezen de heer C. Blom. Naar voren werd gebracht punt 5 van de agenda, en wel benoeming van een commissie voor de rege ling bij het graandorschen. Dit is, zegt voorz., wel direct geen punt de vereen, aangaande, waar wij, meenen goed te doen, dit hier te bespreken, opdat hierdoor aan de klachten bij het dorschen een einde komt. Ook personen, geen lid onzer vereeniging zijnde, maar wel zaadverbouwer, kunnen hierin benoemd worden. Na nog eenige bespreking, tot stemming over gaande, werden gekozen de heeren P. Zomerdijk, D. Visser en K. IJven, met als plaatsvervangers de heeren P. Jonker, W. Meijles en Jb. Strooper. Bij de rondvraag bracht de heer Jb. Strooper wederom de ongelijke aanvoer van groenten ter sprake, waaruit na eenige discussie volgde, dat de heer Strooper dit op de Alg. Vergadering in be spreking zal brengen. Hierna volgde sluiting. I A N GE ND IJ v Men deelt ons mee, dat er door verschillende gemeentebesturen in dit uitgestrekte tuinbouwdis- tricfc bij den Minister herhaaldelijk op aangedrongen is, de loonbijslagregeling, zooals die oorspronkelijk gold, weer in te voeren, doch dat daarop een afwij zend antwoord is ontvangen, daar het gebleken is, dat die regeling, in stede van de werkloosheid te doen verminderen, ze juist deed toenemen. Men is thans in verschillende gemeenten bezig, de nieuwe regeling te bestudeeren, doch de daarvoor ingestelde plaatselijke commissies komen tot de conclusie, dat zij voor deze streek slechts voor zeer weinigen van practisch nut kan zijn. Er wordt dan ook zoo goed als geen gebruik van gemaakt, zoodat de steun, welke de tuinders ten vorigen jare in die regeling vonden, hun nu. ook ontvalt. n Oorspronkelijke Roman door ARTHUR E. STRATTON 77. Maar ik ontken ten stelligste, dat ik aanspra kelijk zou wezen voor den weg, dien jouw kin deren zijn opgegaan, Giles. Dat is een kwestie van opvoeding. Je zoon en je dochter hebben blijk gegeven, slappelingen te zijn, die den strijd om een karig, maar eerlijk bestaan niet aan durfden. Het mag hard voor je klinken het is de waarheid. Zóó diep gezonken is Goddank onze maatschappij nog niet, dat er voor de dochters van de armen niets anders opzit, dan zich te verkoopen, en voor de zoons het eenige toevluchtsoord de gevangenis is!" „Je mag probeeren, je voor je zeiven schoon te praten sterven zal je toch en door mijn handen", antwoordde Giles norsch. „Dat zullen we zien!" Er klonk niet de min ste vrees in de stem van Sir Charles. „Maar jij hebt gezegd, Giles, wat je te zeggen had nu is het mijn beurt. Ik zal het kort maken. Het is volkomen waar, dat ik je ondergang heb be werkt. Het was trouwens je eigen schuld. En je wéét, waarom ik het deed. Wat je niét weet, Gi les, is, dat ik achteraf spijt ben gaan gevoelen, dat ik me op die manier door mijn begeerte naar wraak heb laten leiden. Ik heb bij herha ling getracht, achter je verblijfplaats te komen. Het viel me niet gemakkelijk, want het eenige, wat ik wist, was, dat jij en de jouwen uit Ghelms ford naar Londen waren getrokken. Ik deed, wat ik kon, maar al mijn pogingen bleven vruch teloos, Giles ik geef je de oprechte verzekering Giles legde hem met een heftig gebaar het zwijgen op. „Hou op man, Vnet de gefemel; je maakt me misselijk!" Hij liep even de kamer op en neer; toen bleef hij weder voor Sir Charles staan en lachte giftig. „Kijk, zoo heb ik me de Melrose's altijd voorgesteld hooghartig en wreed, zon der genade, als ze op het Huis zaten of zich op hun grondgebied bevonden, omringd door bedienden, door slaven-zielen. Maar laf en kruiperig, als zij in handen zouden zijn gevallen van hen, die ze meedoogenloos hadden getrapt. Komaan!" Giles schurkte zijn breede schouders ging naar de deur en sloot haar aan de binnen zijde af. Daarna trad hij op Sir Charles toe en sneed de touwen, waarmede hij gebonden was, los met een schoenmakers mes, dat hij op de tafel wierp. Hij klemde de tanden opeen. „Vecht nu om je leven!" Op hetzelfde oogenblik snerpte de electrlsche schel door het huis, lang aangehouden. Even was er een stilte; toen herhaalde het geluid zich. Met een korte tusschenpauze klonk het voor de derde maal. Daarop werd het stil. Giles had den blik van hoop gezien, die in de oogen van Sir Charles oplichtte. „Neen Melrose!" zei hij met een duivelachtigen lach. „Wanneer dat al hulp voor je zou mogen beteekenen, dan zal ze toch in ieder geval te laat komen! Het eenige, wat me spijt, is, dat ik er korter pleizier van zal hebben om je naar de eeuwigheid te sturen, dan ik me had voorgesteldl „Hierheen!" riep Sir Charles, zoo luid hij kon. Het had hem in hooge mate verontrust, dat na het nerveuze schellen alles in huis dood-stil was gebleven. Hij wilde een laatste poging wagen, en, om de tafel heen, snelde hij naar de deur. Giles was hem vóór. Hij haalde uit en een ge weldige vuistslag trof Melrose midden op den mond. Hij wankelde tgen de tafel aan; bloed vloeide tusschen zijn lippen door. De chauffeur, die bij het licht van zijn lan tarens de royale fooi bekeek, welke Cicely hem had gegeven, slenterde in de beste stemming naar zijn zitplaats terug. Hij hoorde het lang aange houden schellen, weldra herhaald. Juist, toen hij zijn motor wilde aanzetten, klonk het geluid voor de derde maal. Iets in hem zei, dat het meisje, door hem naar het opgegeven adres ge reden, in een zenuwachtigen, overspannen toe stand verkeerde; het was bovendien duidelijk merkbaar aan de manier, waarop zij de electri- sche schel bewerkte. Deels uit dankbaarheid voor de ruime fooi, gedeeltelijk door nieuwsgierig heid gedreven, klom hij weer van den wagen en kwam naast Cicely staan. „Kan ik u soms van dienst zijn, miss?" sprak hij haar aan. Cicely keek hem aan met oogen, die wijd-open stonden van een onverklaarbaren angst, welke zich van haar had meester gemaakt. ï,Er brandt licht in de vestibule en toch komt er niemand", stamelde zij. „En Maxwell heeft zijn vrije avond niet!" „Woont u dan hier?" vroeg de chauffeur. Cicely knikte, in strakke staring naar de ver lichte vestibule. „Misschien hebt u dan wel een sleutel van het huis in uw taschje", veronderstelde de bereid willige man. „Mijn hemel!" Het klonk als een snik. „Dank je! Dank je!" Zij werd zich eensklaps het taschje bewust, dat zij in haar linkerhand hield gekneld, griste er zenuwachtig in en haalde een sleutel voor den dag. Doch haar hand beefde zóó, dat zij het sleutelgat niet kon vinden. „Kalm aan, kalm aan, miss!" zei de chauf feur. Hij draaide het slot om en gaf haar den sleutel terug. „Als 't u blieft!" Cicely had geen gedachte, om den behulpzamen man te bedanken zij wierp de deur met een dreunenden slag dicht en snelde de trap op. Buiten sloeg e enmotor aan; de taxi verwijderde zich. Uit de kamer van Sir Charles plekte flauw door een reet licht op de gang. Cicely wilde de deur openen, maar bemerkte tot haar schrik, dat zij afgesloten was. Zij rammelde aan het slot, doch haar pogingen bleven vruchteloos. Cicely legde, gehoor gevend aan een impuls, haar oor aan het sleutelgat. Ingespannen luisterend, ver nam zij een gestommel, alsof een zwaar voor werp met kracht eenige malen tegen den grond werd geslagen, het geluid verdoft door de dikte van het tapijt. Nu hoorde zij duidelijk hijgen en steunen als van twee, die met elkander in een wanhopige worsteling waren gewikkeld. Cicely's vuisten beukten op de deur. „Charles! Charles!" kreet zij als in doodsangst. Geen antwoord op haar roep weer luisterde zij. „Ik zal hangen", hoorde zij een haar onbekende stem mompelen. (Wordt vervolgd)

Schager Courant | 1936 | | pagina 6