Kleeding voor groote en kleine meisjes. - - ONZE GOEDKOOPE PATRONEN. 5 feftNi.fi SMAKELIJKE HAPJES. Gemengde vruchtensla. 2 a 3 appels worden onder de kraan af geborsteld, klokhuizen uitgestoken en in blokjes verdeeld. Twee bananen snijdt men in plakjes en 2 sinaasappels worden ge schild, en in stukjes verdeeld, nadat de pitten verwijderd zijn. Alle stukjes worden in een kom gedaan, hierbij voegt men 1 theekopje vooraf geweekte rozijnen, twee eetlepels gehakte noten, bestrooid alles met suiker en druppelt ar de sap van 1 citroen over. Ongeveer een uurtje op een koele plaats laten staan, om en om scheppen en overbrengen in glazen schaal. Presentee ren met of zonder slagroom. Bananengerecht. In een glazen schaal legt men afwisse lend laagjes in dunne plakjes gesneden bananen en in kleine stukjes gebroken bis cuits; hierover heen giet men een kopje vruchtensap (bessen, sinaasappels, citroen sap en bedekt de bovenlaag met geklopte room of stijf geklopt eiwit, waardoor men citroensap en suiker heeft gemengd. In dien men eiwit gebruikt, wordt dit eerst het laatste oogenblik geklopt en op het slaatje gedaan. Kleine sloten van actetasschen, weekend- koffertjes e.d. raken meermalen buiten wer king, hetgeen wellicht toe te schrijven is aan het feit, dat zij meermalen aan regen blootgesteld zijn. Indien men er van tijd tot tijd een weinig olie indruppelt zal men het euvel echter voorkomen. Met weinig middelen kan men kinderen aardig kleeden, noodig is echter een wei nig smaak en overleg. Men kan tegenwoordig zulke goede pa tronen koopen, dat het maken evenmin veel hoofdbrekens kost en daarbij veel bil lijker is dan confectiekleeding. Goede stof fen zijn veel duurzamer dan goedkoopere soorten en door het nemen van breede zoo men en diepe naden kunnen jurken op de groei gemaakt worden. Aan te bevelen is een weinig stof meer te koopen, dat voor verstellen of eventueel veranderen gebruikt kan worden. Zomer- en voorjaarsjurken zullen in sprekende kleuren gemaakt worden, want kleuren behooren nu eenmaal bij de zonni ge jeugd. Voor de jurken der kleintjes kiezen wij rose, licht blauw, mais-geel, licht groen linnen, voile, waschzijde, batist e.d. ook DE GROOTE MODE IS BLOEMEN EN NOG EENS BLOEMEN. I—t Nagenoeg iedere vrouw is verrukt over al de gezellige details, die de mode biedt. Bloe men nemen hieronder wellicht de voornaam ste plaats in, en men ziet ze vrijwel op alles toegepast. De al te strenge eischen, die de wintermode stelt, heb ben vrij baan moeten maken voor alles wat licht en luchtig is. Zien wij in het voorjaar nog leeren- en piquécorsa ges, dan zullen fijne gazige materialen zich aan de eischen van 't zomerseizoen aanpas sen. Men moet evenwel zorgen, dat ook hier geen overdaad wordt aangebracht, doch de versieringen bescheiden blijven. Fantasie en ge voel voor eenheid ge ven juist wat bij een japon, mantel of hoed past. Lichte en vooral wit te garnituren mogen frisch staan, doch een feit is, dat zij er on berispelijk moeten uitzien. Wasschen, strij ken en innaaien kost tijd, waarom dan geen fantasiezijdjes verwerkt, die met een witte bloem een aardig geheel vormen en veel practischer in het dragen zijn. Men ziet zelfs bloemen aan de hoogslui- tende kraag van mantels, b.v. aan beide kanten van de sluiting gehecht. Organdie, matcrêpe en chiffon bloemen worden op zijden japonnen gedragen en ook hier geven de eenvoudigste corsages 't beste effect. Halsuitsnijdingen worden meermalen gevuld met op tulle gehechte bloemen. Een zomerhoed, die niet al te modern meer is, wordt gegarneerd met enkele bloemen om den bol en afhangend fluweelen strik, terwijl men van den rand een stijve rand tulle laat afhangen. De kappen der zomerhandschoenen zijn meer malen van glasbatist, waarop kleine bloe metjes gehecht worden. Gebloemde zijden japonnen geven iets aparts indien men er 'n effen zijden cape- je op draagt, waarop uit de japon geknip te motiefjes door middel van festonsteken bevestigd worden. Men heeft trouwens veel groote opgefestonneerde bloemen, b.v. rozen op effen zwarte japonnen te wach ten in het komende seizoen. Voor jonge meisjes zijn de ceintuurs van lint bijzon- lichte wollen stoffen heeft men in mooie pasteltinten. Voor alle dag moet de kleeding practisch zijn, zoowel wat materiaal als model be treft, en b.v. eenvoudig gehaakte tusschen- zetsels, zooals onze afbeelding te zien geeft, vormen een alleszins practische garneering. Het puntig gehaakte tusschenzetsel: stokjes, 3 lossen is op het hangertje aange bracht, doch wordt met een picot afge werkt als garneering van den buitenkant van een kraag gebruikt (zie jurkje mid den). Het haakwerk is gemakkelijk in ver loren oogenblikjes ter hand te nemen en kan in wit of kleuren worden gewerkt. Het hangertje voor grootere meisjes heeft een garneering van bedrukte zijde, terwijl er tevens een klein cape-je bij gedragen kan worden, dat het geheel gekleeder maakt. der aardig, die op den rug gestrikt worden en middenvoor opgenaaide bloemen heb ben. Pastelkleuren voor haak- en breiwerk zijn even modern als voor wollen, zijden en andere weefsels. Opengewerkte, kantachtige motieven vragen den voorrang, alhoewel de relief- achtige ribbels zich evènmin laten ver dringen. Haak- en breitechnieken blijven zich in de bijzondere gunst verheugen en steeds mooier en decoratiever zijn de werk stukken door ijverige vrouwenhanden ver vaardigd. Wasch-echte zijde, koord en gemêleerd zijden bouclé ziet men evenals naturel visschersgaren als materiaal gebruikt. Ook hier nemen de bloemen een ruime plaats in en vullen geheele bovenpassen of omlijsten de hals. Fig. 1 geeft een maiskleurige blouse weer in open haakwerk met pofmouwen, die de arm omsluiten boven den elleboog met een boord van heen- en weergaande toeren vasten, waarvan ook de boord is gewerkt. De pas is van kleine bloemenmotieven ge maakt in verschillende kleuren. Het andere model (2) heeft een ronde pas, boord en manchetten van een geribd patroon en is gebreid in een gaatjesmo- tief. De kleur, b.v. een pastel tint in oud zijn vrouwen ifl wezen veel te soliede om zich te buiten te gaan aan dergelijke over tredingen. Zeker, er valt ook dit jaar weer een groote verscheidenheid waar te nemen in allerlei op modegebied, doch héél be grijpelijk hebben de prijzen zich aangepast aan de tijdsomstandigheden. Nemen wij één belangrijk onderdeel der mode, n.1. hoeden, dan zal ieder gaarne toe geven, dat deze reeds voor zeer bescheiden prijsjes in allerlei vlotte modellen te krij gen zijn. De vilten modellen worden nog tot ver in het voorjaar gedragen en onze afbeelding links geeft aan hoe al het oude weer nieuw wordt. Ongeveer dertig jaar geleden zag men op dezelfde wijze tulle voiles dragen, die achter in een strik met afhangende ein den werd gelegd. De zomerhoeden beloven dan ook inder daad wat buitensporiger te worden, althans wat de garneering betreft, die veelal uit bloemen zal bestaan. De voorjaarsmodel len blijven echter uiterst eenvoudig van vorm en materiaal; hebben meestal geen andere garneering dan een lint om den bol. blauw, oud rose, of groen zal zeker een mooi geheel geven, terwijl een rand bloe men de halsuitronding afwerkt. De jumper rechts is in geribd patrpon uitgevoerd in horizontale en vertikale rich ting, terwijl de halsuitsnijding en boordjes in smalle ribbels worden gewerkt. Pas en bovenstuk mouwen bestaan uit gehaakte bloemetjes. NU DE ZON WARMER WORDT.... Het is lente! Allerlei veranderingen zijn er het gevolg van. We worden opgewekt tot nieuwe activiteit, we veranderen onze kleeding, wat oud was, wordt vermaakt, als het eenigszins mogelijk is en wat versle ten is, vervangen door nieuw. Maar ziet u, dit alles kost heel wat hoofdbrekens en dikwijls veel geld, als we het niet op de goede manier doen. Er is eigenlijk maar één manier om het goed te doen, n.1. met behulp van de Voorjaarspremie, die wij voor de lezeressen van dit blad beschik baar stellen. Deze premie is een fraai voorjaarsmode blad. U vindt er van alles in! Een zeer groot aantal modellen, duidelijke, goed be grijpelijke beschrijvingen, prachtige pla ten en gezellige praatjes over alles en nog wat. Recepten vindt men er ook al in en wat het geheel nog meer aantrekkelijk maakt, is de aardige prijsvraag met een groot bedrag aan prijzen. Niemand zal zoo onverstandig zijn, deze premie niet aan te vragen. En het beste is, dat men het nog vandaag doet aan dit adres: Het Practisch Modeblad, Postbus 36, Den Haag. Men sluite dan nog twaalf cents aan postzegels bij (men kan ook twaalf cents gireeren op gironummer 203203 van „Het Practisch Modeblad" en men krijgt deze belangwekkende premie kosteloos toe gezonden. Men verzuime niet deze pracht-premie aan te vragen. De sportieve model len, die wij ook hier te lande zullen zien dragen zijn gedeeltelijk ontleend aan Beier- sche modellen, waar door een zeer apart geheel verkregen kan worden. Bonte kleuren in bloem- en andere motieven geven een bijzonder vroolijk iets aan jumpers, blouses, ceintuurs, tasschen, al lerlei kleine details en zelfs aan schoenen. Zien wij de jumper on deraan op de afbeel ding, die in effen brei werk is uitgevoerd, dan valt ons al dadelijk op, dat bijzondere zorg be steed is aan de puntig gewerkte pas, die. even over de mouw valt en met een bonte menge ling van bloemen ver sierd is in de meest contrasteerende kleu ren. De andere jumper heeft aan de voor zijde een rand fleurige bloemen, die, bij wijze van kantwerk met spijlen verbonden zijn. De halsafwerking is met lossen en stokjes en door de openingen wordt een gehaakt snoer gehaald met twee roode harten in vasten gewerkt. Zeer apart en origineel zijn de knoopen van ceramiek, in levendige kleuren beschilderd, waarbij de hartvormen eveneens een groote rol spelen! Ceintuurs en bijpassende tasschen in hetzelfde kleurige borduurwerk uitge voerd, staan aardig bij witte zomerjapon- nen. Nu eens zijn deze ceintuurs van leer en hebben een gekleurd middenstuk, dan weer zijn zij geheel en al van druk gebor duurde weefsels. Tenslotte noemen wij nog de sportieve schoenen met geborduurde tusschenstuk- jes op de voet. Ten gerieve onzer lezeressen wor den van de modellen in de rubriek „goedkoope patronen" tegen inzen ding van 25 cent 5 ct. voor ver- zend- en administratiekosten, post zegels aan „Het Practisch Mode blad", Postbus 36, Den Haag (Giro 203203), schitterende patronen franco toegezonden. De andere japon van geruite stof, heeft een sluiting met nesselgaten, waardoor koord of bandfluweel gekruist wordt, dat men aan de halszijde strikt. De mouwen WENKEN. Indien men voorwerpen of meubels heeft van gevernist hout, dan kan men ze on derhouden met een aftreksel van gebruik te theebladeren, die men eenige dagen be waard heeft. Men doet ze in een kom en overgiet ze met heet water, laat dit volkomen koud worden, zeven en hiermede neemt men het hout met niet te natte spons en zeem af. MODEGRILLEN. Sportieve modellen. Zij, die van deze goedkoope patronen willen profiteeren, dienen het nummer en de maat van het gewenschte patroon bene vens naam en adres duidelijk op te geven. Indien men tegelijk met het patroon te vens gaarne het laatste nummer van „liet Practisch Modeblad" wenscht te ontvangen, dient men 10 ct. extra in te sluiten. Het verkrijgbaar stellen van deze fraaie patronen is uitsluitend ingesteld om de lezeressen van deze krant te gerieven. Wij hopen gaarne, dat ook Uw kenissen, die misschien nog geen abonnee zijn, op deze mogelijkheid wilt wijzen, zoodat ook zij in de gelegenheid gesteld worden van de vele voordeelen, die een abonnement op deze krant biedt, te genieten. DAMESJAPONNEN. G 30 en G 31. Prijs per patroon f 0.25 plus 5 et. voor adm.- en verzendkosten. Het eerste model heeft een voorpand, dat uit drie deelen bestaat, langs het mid delste gedeelte, dat een flatteuse vorm heeft, wordt een volant gezet. Heel goed is hier een plissée op zijn plaats. De rok be staat "uit een gladde achterbaan met figuur naadjes en een voorbaan, welke uit een boven- en twee zijstukken bestaat. Vooral van een donkere kleur zijde, marocain of wollen georgette geeft deze japon een mooi geheel. De volant wordt geajourd, hetgeen een gemakkelijke en tevens mooie afwerking geeft. In de puntvorm van de hals wordt een clips gedragen. Patronen verkrijgbaar in de maten 40, 42, 44 en 46. zijn glad met een klein kapje en in raglan vorm. Vierbaans rok, die slechts zeer wei nig klokt aan den onderkant. Eenvoudig en gemakkelijk te maken model, ook voor beginnende naaisters. Patronen in de maten 42-44-46-48. VOORJAARSHOEDEN. Indien men nu en dan spotprentjes be kijkt, kan men bemerken, dat deze veelal gericht zijn op de modegrillen der vrouwen en dat deze voorgesteld worden als buiten sporig verkwistend, waar het hare garde robe betreft. De echtgenooten trekken zich bijkans de haren uit het hoofd uit wanhoop om mevrouws rekeningen. Wellicht behoo ren deze overleveringen tot een lang ver geten roemrijk verleden, want inderdaad.

Schager Courant | 1936 | | pagina 8