Het voetbalprogramma, Sport. Uit onze Omgeving. Ontmoeting met Buffalo Bill Britsch schip verdwenen Landskampioenschap. Op de agenda staan twee wedstrijden. In Gronin gen speelt Be Quick tegen Feijenoord, terwijl in Bre da de ontmoeting N.A.C.—Ajax plaats vindt Als F. in Groningen zegeviert en menschelijker- wijs gesproken valt daar op te rekenen staat eij met Enschede gelijk. N.A.C.Ajax ligt op het tweede plan. De winnaar behoudt een klein kansje als gevaarlijke derde, die van het duel van Enschedé en Feijenoord kan pro- fiteeren. Het is met Ajax droevig gesteld. Deze be faamde vereeniging heeft met ontzettend veel pech te kampen. Van Reenen, Fischer, Diselbrink en Gischler kun nen wegens blessures niet meedoen, terwijl Anderies- sen, Mulders, Van Diepenbeek en Blomvliet wel zul len meedoen, maar eveneens geblesseerd zijn, doch eenvoudig niet vervangen kunnen worden omdat er .anders niets meer van Ajax zou overblijven. N.A.C. heeft dus wel een kans om te winnen. Promotiecompetities. Afd. I. Velox krijgt D.O.S. thuis. V. is goeddeels Uitgeschakeld. D.O.S. heeft daarentegen alle kans om eerste klasser te worden, zij het dan dat hiervoor een overwinning op Hermes D.V.S. noodig is. Het is mo gelijk dat Velox haar stadgenoote D.O.S. een handje helpen wil, nu ze het zelf niet meer halen zal; wij voor ons denken echter eerder aan het tegendeel. Waarmee we maar zeggen wilden dat D.O.S. geducht op zal moeten passen. Nochtans ligt een tweede D.O.S. overwinning in het verschiet. Afd. II. C.V.V. krijgt H.F.C. op bezoek. De drie kemphanen beginnen de tweede ronde met absoluut gelijke kansen. Ze hebben elk 2 punten uit evenveel wedstrijden. Afgaande op de overwinning die C.V.V. In Haarlem reeds behaalde, is men geneigd C.V.V. ook nu de beste kans te geven. Afd. III. Het wachten is nog steeds op N.E.C. Als 'deze ploeg morgen gelijk speelt tegen Rchden is zij kampioen en kan de strijd met S.C.H. en Borne een aanvgng nemen. Afd. IV. Hier wordt, gespeeld: N.O.A.D.—Palemig en T.S.C.Willem II. We geven de beide Tilburg- sche clubs N.O.A.D. en W. II de kans. Afd. V. In Heerenveen valt Zondag in ieder geval ile beslissing, wie volgend seizoen eerste klasser zal zijn. Achilles komt n.1. bij Hcerenveen op bezoek. Slechts indien de Asser club wint is zij behouden. In beide andere gevallen heeft Friesland er ten koste van Drente een eerste klasser bij. Promotie 3 A. Zondag moet H.R.C. naar D.W.V. Het groote oogenblik voor de Racingclub breekt dus aan! We hebben nog zelden zoo weinig durven zeggen van een wedstrijd als deze. Het staat vast dat D.W.V. door de Amsterdamsche pers veel te hoog wordt en werd opgetild. 3 B is o.i. positief lichter dan 3 A, vandaar de fraaie cijfers waarmede de club van 'Amsterdam boven het IJ kampioen is geworden. Het enthousiasme is Zondag j.1. in Velzen wel ©enigszins bekoeld toen Kinheim zonder pardon van leer trok en er de Amsterdammers met 41 onder hield. Dit alles neemt echter niet weg dat we het noodige respect voor D.W.V.'s capaciteiten in acht nemen. Daarom zien we H.R.C. niet zoomaar winnen. We houden het op een gelijk spelletje aan. Racing moet dan maar zien dat liet meer wordt, hetgeen ons niet in de laatste plaats zou verheugen. Vierbonden-tournooï. A.s. Zondag gaat het N.H.V.B.-elfial naar Heem stede om er deel te nemen aan het tournooi met de Amsterdamsche, Haarlemschc en Leidsche voetbal bonden. Dank zij de verbeterde verkiezingsmethode en de meerdere propaganda die o.a. ons blad gevoerd heeft, hebben we een uitstekend elftal, zoo sterk als dat maar was samen te stellen. En ook weet nu iedereen in het gebied van ons blad tenminste dat er een N.H.V.B.-elftal is en dat het a.s. Zondag de eer van onze provincie gaat hooghouden. De spe lers hebben nu ook veel meer belangstelling getoond: juist doordat er zoo zorgvuldig gekozen is en het N.H.V.B.-elftal in het middelpunt der belangstelling is geplaatst, is het een eer voor hen er in uit te ko men en een prikkel om zich zoo goed mogelijk in te spannen. Morgen zal de strijd dan plaats vinden! De oefen- campagne is prachtig geslaagd. Achtereenvolgens werden Punmersteijn (4—1), Succes (50) en W.F.C. ,(3—1) geslagen. Nu willen we onze lezers vooral waarschuwen voor al te optimistische verwachtingen. Op de W.F.C.- ploeg, die Zondag j.1. werd geklopt, valt het noodige af te dingen (zwaar gehandicapte voorhoede) en., houdt er ook rekening mede dat de andere bonden hun tijd ook goed besteed hebben. Bovendien is een vooruitblik in deze zoo goed als onmogelijk, omdat elke maatstaf voor vergelijking ontbreekt, We weten alleen dat het Amsterd. V.B. elftal pas met 4—0 van Meteoor (vierde klasse kam pioen, heeft gewonnen. De Leidsche V.B. pleegt, hoewel het de kleinste bond is, altijd een bijzonder goed elftal te hebben, terwijl dat van de Amst. V.B. altijd iets tegenvalt. Wat o.i. wel vaststaat is, dat de elftalcommissie yan den N.H.V.B. niet vaak in staat is geweest een zoodanig sterk elftal te kiezen als dit jaar. Bovendien is de onderlinge verstandhouding boven alle lof ver heven. Ze zullen er voor vechten, de jongens uit Hol- land's Noorden, daar kan men van op aan. Onze spec. verslaggever die wij tot nu toe alle wed strijden hebben laten bijwonen, zal ook nu weer mee gaan, teneinde Maandag zijn wedervaren met de elf jongens te ontvouwen. Ten overvloede geven we hier nog even de ploeg: Looij, Held. Bovs, doel; Mein Schenk, W.W., en Freek Been, Watervogels, achter; Verbeek, Monni kendam, Spaarman, Bcemster en Gorter, Z.F.C. 4, midden; Hart, Koedijk, Stolp, W.F.C 4, Hazeloop, W.W., Klaas Schenk, W.W. en S. Wieren, Helder 3. Als reserves gaan «mee: keeper J. de Moor, Ber gen, en verder de halfspeler A. Schreuder, Helder 3 en de voorspeler Nic. Been, Watervogels. Men reist gezamenlijk per bus, die te half acht van Den Helder vertrekt. Op diverse tusschcnstaü- ons zullen de interprovincialen worden „opgepikt". Om 11 uur vangt de eerste ronde aan. Op 2 vlak hij elkaar gelegen velden wordt gelijktijdig ge speeld. N.H.V.B. speelt tegen L.V.B. en A.V.B. te gen H.V.B, Groote attractie. Als trekpleister voor het publiek, maar ongetwij feld ook als zeer leerzame opluistering voor de spe lers, vindt om 2 uur een wedstrijd plaats tusschen een K.N.V.B.-elftal en een Haarlemsch Elftal. Het K.N.V.B.-elftal is het Ned. B.-elftal, versterkt met de nationale rechtervleugel. De elftallen zijn: Nederland B: Dijkstra, Z.F.C.; v d. Hoven. Longa en Hardy, M.V.V.; Pellikaan, Longa, Woltjes, Veen- dam, Roelofs. Go Ahead, Wels, Unitas, Drok, R.F.C., Den Hoed, M.V.V.. -Van Spaendonck, Neptunus. Pino u.v.v- Haarlemsch elftal: Hollenberg, Stormvogels; Haak Stormvogels, en Pre vost, R.C.H.; De Koning, V.S.V., Kammeijer, Haarlem, en Leemhuis, Bloemendaal; Spek, E.D.O., De Bock, Bloemendaal, Smit, Haar lem, Sterk, V.S.V. en Lenselinck, R.C.H. Dit zijn inderdaad twee prachtige elftallen! Na dezen wedstrijd vinden (om plus minus 4 uur) de winnaar- en verliezersfinales plaats, gevolgd door prijsuitreiking. N.H.V.B.-ers, nogmaals, het beste beentje voor en veel plezier! We wijzen er nog even op, dat de winnaar yan dit Vierbonden-tournooi t.z.t. meedingt in de eind- wedstrijden om de Moorman-beker die tusschen de winnaars van een aantal dergelijke bondentour- nooien verspeeld wordt. Wat biedt de N.H.V.B. verder? De competitie ligt op een paar adspiran ten wed strijdjes na stil. Dit zijn de beide adsp.-wedstrijden van Bergen a en b resp. tegen Mevo en Alkmaar. Wieringerwaard 2—DOSKO 2 is dus uitgesteld. Wat de promotie-competities betreft, deze zijn nu in vollen gang. Voor IA betreft het O.F.C. 1—Zaandijk 2. Z. 2 klop te vorige week de hekkesluiter W.F.C. 5 al met 40! Flevo krijgt voor de competitie die tot doel heeft IC al of niet van andere clubs te voorzien, Sijbe- karspel thuis, waarvan N. Niedorp 2 Zondag al met 30 won. De zwarthemden zijn den laatsten tijd wel uitstekend in vorm. Wint Flevo nu ook van S., dan is de promotiekans van Flevo en N. Niedorp een stuk gestegen. Er gaan er 2 over, zoo men weet, indien M.F.C. naar den K.N.V.B. overgaat. In de promotie-competitie 1D wordt morgen ant woord gegeven op de vraag of Succes 2 in staat is van DOSKO. te winnen. Aan de Oudesluis zagen de jongelui wit om hun neus, Maandag j.1., van wege de 41 overwinning van Succes 2 op Helder 3. Dat was evenwel niet noodig geweest, want de uitslag was ons verkeerd uit Den Helder opgege ven: Helder 3 had n.1. met 41 gewonnen. Trou wens, die witto gezichten kwamen misschien nog wel van Zondagavond Hoe het ook zij, vooral met het ruggesteuntje van de 4—0 op Zeemacht, hoeft DOSKO. niet zonder zelfvertrouwen te beginnen, Vooral niet, als „Leo" Stins weer in vorm is. Omtrent de uitslag zijn we niet zeker. Speelt D. weer zooals tegen Zeemacht, dan is een kleine zege niet onwaarschijnlijk. Wat de kampioenscompetitie betreft, hiervoor zullen Allcm. Boys 2 en K.F.C. 3 elkaar in de haren vliegen te Alkmaar. Rauchbeker. Er staat een zeer aardig stel wedstrijden te wachten voor morgen, waarbij de diverse thuisclubs hun supporters op een mooien (middag kunnen vergasten. Sparta krijgt Texel thuis. Hoewel T. o. i. winnen wil, is de mogelijkheid niet uitgesloten, dat T., nu de groote spanning voor haar voorbij is, het gemakkelijker opneemt dan in de competitie. Hier in ligt voor S. de kans op een eervol resultaat. B.K.C. 1 dat H.R.C. 2 ontvangt, zal eveneens haar beste beentje voor moeten zetten. Waar te ver wachten is, dat H.R.C. 2 enkele reserves moet mee geven met H.R.C. 1, dat D.W.V. immers gaat bekam pen, moet de strijd van B.K.C. niet hopeloos wor den geacht. Al moet ons uit de pen, dat we vreezen dat de voorhoede der Polderschen de strijd niet zoo goed zal kunnen bijhouden als de achterhoede. D.T.S. zal gastvrouwe zijn van de nieuwbakken derde klasser Alkmaar. Deze laatste is aan haar eer verplicht te winnen. Is er betere prikkel denkbaar voor de Oudkarspel-spelers? N. Niedorp treft het niet zoo goed als haar zus- terclubs. Zij moet uit naar Alcmaria 2. Dat zal ook niet meevallen voor de geelkragen. Strandvogels moet naar W. Frisia 2. Typisch dat alle vierde klassers uit ons gebied tegen een op papier sterkere moeten spelen. We zullen Maandag eens zien hoe het afgekomen is. Gouden Kruis. Er is veel kans op, dat N. Niedorp 2 er morgen uitraakt nu zij van leer moet trekken tegen West- Frisia 3. HoewelM.F.C., dat immers nog een plaats boven de Enkhuizers staat, er ook aan ging. Bergen moet morgenochtend naar Mevo. Daar van mag toch niet anders dan gewonnen worden, nietwaar B.S.V.-ers! Verder hebben we nog Sparta 2Wieringerwaard 2, waar Wieringerwaard 2—DOSKO. 2 (competitie) voor moest wijken. Wint Sparta waar alle kans op is als de Schagers tenminste goed uitkomen dan moet zij met Oudeschild uitvechten wie tegen B.K.C. 2 uit mag komen voor de derde ronde. WIELRENNEN Nieuwe recordpoging van D. Vermeulen. Maandagmorgen 18 Mei a.s. des morgens om zeven uur, zal de wielrenner D. Vèrmeulen van de Amsterdamsche rennersclub „Excelsior"' aan de overzijde van het Y, bij het tolhuis, starten om te trachten het record „Rond het Yselmeer" op zijn naam te brengen. Dit record, een afstand van 349.6 km. staat momenteel op naam van den amateur G. Snijders met een tijd van 10 uur, 59 min. 51 sec. Snijders vestigde dit record verleden jaar, den tijd van Vermeulen verbeterend met 1 minuut 23 sec. Vermeulen heeft nadien nog getracht het re cord weer op zijn naam te brengen, doch bij een poging in Mei van het vorig jaar moest hij we gens slechte weeromstandigheden opgeven. A.s. Maandag zal Vermeulen een nieuwe po ging ondernemen. Haar rheumatiek en zijn spit verdwenen „Jaren leed ik aan rheumatische pijnen. Ik begon met evenveel hoop in Kruschen Salts als ik zou ge had hebben om de „Irish Sweepstake" te winnen. Tot mijn vreugde deed het mij zooveel goed, dat ik maandenlang zonder onderbreking met Kruschen ben doorgegaan. Niet alleen dat mijn pijnen ver dwenen, mijn teint werd nu ook beter en mijn oogen stonden weer helder. Maar nu nog het mooiste: Mijn man had een ernstige aanval van spit. Maar hij wilde geen Kruschen nemen. Iedere morgen deed ik nu de dagelijksche dosis in zijn eerste kop thee, ook deed ik het bij kleine beetjes in de groente. Het resultaat? Hij loopt nu weer als een kievit. Toen ik het hem vertelde, was hij verstomd. Maar toch kreeg ik van hem een prachtig paar bonthandschoenen als belooning. Ik dank U hartelijk voor alles was Kru schen Salts voor ons deed." Mevr. F. C. te L. Rheumatische pijnen, spit en ischias ontstaan door dat afvalstoffen zich in het lichaam hebben opge hoopt. Uit deze afvalstoffen vormt zich het gevaar lijke urinezuur, dat de oorzaak is der pijnlijke rheu matische zwellingen in spieren en gewrichten. Kru schen Salts nu spoort de afvoerorganen lever, nie ren en ingewanden aan tot krachtiger werking, waardoor de afvalstoffen worden verwijderd en het bloed gezuiverd wordt. De pijnen zullen afnemen om tenslotte geheel te verdwijnen, bovendien voelt ge U frisscher en „fitter", het is of met het frissche bloed de jeugd tot U terugkeert. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en erkende drogisten a f 0.90 en f 1.60 per flacon, omzetbelasting inbegrepen. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buiten verpakking, de naam Rowntree Handels Maatschap pij, Amsterdam, voorkomt. LANGENDIJK OUDKARSPEL UITSTAPJE DAMESCLUB De damesclub heeft onder leiding van mevr. Van Dijk een uitstapje gemaakt naar de Lever's Zeep Maatschappij te Vlaardingen, de bekende zeepfabriek, waar Sunlight Huishoudzeep enz. worden vervaardigd. In twee groote autobussen van de II.A.B.O. ging men 's morgens om half zeven van huis, om door de bloeiende bollenvelden via Den Haag en Rotterdam om tien uur te Vlaardingen aan te komen, waar de dames een keurige ontvangst was bereid door de Lever's Zeep Maatschappij. Hartelijk verwelkomd in een keurige speech van een der dames van het personeel, werd aller eerst een kopje koffie gepresenteerd, waarna de dames onder geleide van een tweetal geleidsters een rondgang deden door het geheele bedrijf, vanaf de aanlegsteiger der firma waar de oliën benoodigd voor de vervaardiging van de zeep en andere producten aangevoerd worden tot de plaat, war de artikelen de fabriek verlaten. De dames werden door de beschaafde geleid sters op onderhoudende wijze en duidelijk voor gelicht, hoe in het groote bedrijf van de ruwe oliën eindelijk het bekende zeepproduct werd ver kregen. Verder werden bezichtigd de ontspanningster- reinen, waar gevoetbald en getennisd kan wor den, verder de keurige woningen, waarin het personeel woont. In een der recreatie-zalen werd na de bezichtiging door de directie een keu rig verzorgde lunch aangeboden, en bij het ver trek aan alle dames een pakket met een mon ster van de producten, welke door de firma worden vervaardigd, in de bekende verpakkingen Verschillende bijzonderheden omtrent de berei ding van de zeep zijn de dames door dit bezoek duidelijk geworden terwijl kennis werd gemaakt met het bijzondere vak der zeep„proevers", een betrekking welke aan deze fabrieken bestaat en welke menschen door middel van hun smaak vaststellen of de zeep goed is ja dan neen. Lek ker Nadat door Mevr. Van Dijk een hartelijk, woord van dank was gesproken tot'de vertegenwoordi gers en vertegenwoordigsters van de fabriek werd de tocht voortgezet en een bezoek gebracht aan Hoek van Holland, waar eenigen tijd in de duinen en aan het strand werd doorgebracht Door het mooie Westland ging het vervolgens naar Den -Haag waar verschillende bezienswaar digheden werden bezichtigd, zooals de Vijverberg het Vredespaleis, waarna nog eenigen tijd werd vertoefd op de Pier te Scheveningen. Vandaar werd het Haagje weer opgezocht, de Ciniac be zocht en bij Heek gegeten. Daarna werd de terug reis aanvaard en om tien uur waren de dames zeer voldaan, weer thuis. Het was een mooie dag geweest. Men was met de Lever's Zeep Maat schappij in verbinding gekomen door de goede zorgen van mevr. Manneveld te Dirkshorn. WIERINGERMEER Vereen, lot stichting en instandhouding van Chr. scholen voor lager en U.L. on derwijs in de W.Meer. Bovengenoemde vereeniging was j.1. Donderdag avond in het gebouw voor Maatschappelijk Werk te Slootdorp in vergadering bijeen. Aanwezig waren pï.m. 30 personen. De leiding dezer vergadering was in handen van den heer A. Hoogendoorn. Deze opent met het lezen van een schriftgedeelte en gebed, en heet vervolgens de aanwezigen hartelijk welkom, in zonderheid Ds. v. d. Vliet. De notulen werden zonder bemerkingen goedge keurd. Hierop volgt behandeling on voorlezing artikelsge- wijze van het in concept opgestelde huish. regiem., dat behoudens enkele geringe wijzigingen, conform werd aangenomen. Bestuursmededeelingen. De voorz. deelde mede dat de lijsten, welke had den gecirculeerd, een verrassend resultaat hadden gegeven. Ruim 200 kinderen werden opgegeven voor ontvangen van Chr. onderwijs. Dit cijfer blijkt ruim voldoende voor 2 scholen met drie leerkrachten. Voorts deelde voorzitter mede dat reeds bij be voegde instanties de medewerking is gevraagd tot het stichten van een tweetal scholen, elk voor ruim 100 kinderen. Het ledencijfer groeide aan tot 111 terwijl zich tij dens de vergadering nog een "tweetal personen voor het lidmaatschap lieten inschrijven. Na eenige mededeelingen en besprekingen van in ternen aard, volgt de rondvraag, die niets oplevert. De voorz. brengt hierop den aanwezigen hartelijk dank voor de gevoerde besprekingen, waarop de hr. K. v. d. Veer deze vergadering sloot met dankgebed. Belangstelling voor de Wieringermeer. Bedriegen de voorteekens niet, dan zal ook dit zomerseizoen de W.meer weer volop in de alge- heele belangstelling staan. Reeds thans komen ette- UIT DE HERINNERINGEN VAN EEN ZWEEDSCHEN PIONIER IN HET WILDE WESTEN Stockholm De herinneringen van een Zweedschen pionier in het Wilde Westen zijn on langs gepubliceerd. Zij vermelden, dat in de jaren 1870 duizenden families uit verschillende deelen van Zweden de lange en ongerieflijke reis over den Atlanti sche Oceaan ondernamen, naar het beloofde land in het Westen. Tot hen behoorde een 11-jarig knaapje. Nils Fredrik Norlin. De vader van Nils liet zijn vrou welijke familieleden en kleine kinderen te Kan sas City achter en begaf zich met Nils, twee grootere zoons en een paar landgenooten naar een streek, welke, volgens het zeggen „van Idi- anen gezuiverd" zou zijn. Daar bouwden zij een huisje en begonnen zij den grond te bebouwen. Op een goeden dag be gaf de oude Norling zich met een zijner land genooten op de buffeljacht naar een gebied dat een 25 km. van hun huis verwijderd was. Nils en zijn broertjes bleven in de buurt van hun woning. Zij speelden „verstoppertje" dat wil zeggen, zij verbergen zich voor de Indianen,- hoewel zij geen Indianen verwachtten. Plotseling hoorden zij een Indiaansche strijd kreet en voor zij het goed begrepen was het huis omringd. De knecht van hun vader werd voor hun oogen doodgeschoten. Een Indiaan werd op hen afgestuurd. Een van de jongens die in het bezit was van een geweer, zag kans den Indiaan schrik in te boezemen, zoodat de man naar zijn slamgenooten terugkeerde om hulp te halen. Intusschen konden de jongens zich verbergen voor de „echte" Indianen, die de hoeve in brand staken en den dooden Scandina- vier scalpeerden. Deze aanval en andere over vallen werden aan de autoriteiten gemeld en korten tijd later kwam generaal Custer met een troep, waarbij zich Bufalo Bill bevond op de farm. De jongens werden ondervraagd. Zij moes ten de oorlogskreten van de aanvallers naboot sen. Toen vertrokken de soldaten, die de' Indi anen opspoorden en gevoelig straften. Wordt het tot zeeroover verklaard? Londen. Sedert een maand wordt de trawler ,Girlpat", welke thuishoort te Grimsby, vermist. Op 3 April kwam het schip in een havenplaats aan. De bevelvoerder ging aan land, doch toen hij weer naar het schip terugkeerde, was dit verdwe nen. Gedurende veertien dagen vernamen de eige naars niets en Woensdag j.1. werd vernomen, dat het schip de haven van Carcubion in Spanje had aangedaan. Het schip was daarna weer op geheim zinnige wijze verdwenen, zonder de gewone formali teiten. Men vermoedt, dat de bemanning zich- van het schip heeft meester gemaakt en voor eigen rekening vaart. Het is mogelijk, dat het Schip tot „piraat" wordt verklaard, hetgeen de laatste eeuw niet meer is geschied. lijke autobussen, volgeladen met bezoekers uit alle deelen van ons land, een dagbezoek brengen aan de dorpen en boerenhofsteden van onzen polder. Ook groepen ijmkers komen een kijkje nemen naar de bloeiende koolzaadvelden, het Eldorado voor do nijvere bijen. Deze belangstelling reeds zoo vroeg in het jaar, belooft veel voor het komende seizoen. Politie. Gevonden: nummerbord van auto, gem. G 2-1030. Inl. bij Politie te Middenmeer, Havenstraat 17. Bouw opgedragen. Aan den heer J. Kingma, aannemer te Midden- meer is als laagste inschrijver thans de bouw op gedragen van een graanpakhuis te Kolhorn, voor rekening van het Centraal Bureau te Rotterdam. Zooals men zich herinnert, had de aanbesteding eenige weken geleden plaats. Z I J P E SCHAGERBRUG. Onze lezers willen we even doen opmerken, dat tot slot den Fancy-Fair een groot gemaskerd bal wordt gehouden. Zie hiervoor advertentie in dit nummer. BurgerL Stand van 8 Lm. 14 Mei 1936, Geboren: Geene. Ondertrouwd: Cornelis Aarsen, oud 27 jr., schip per, te Broek op Langendijk en Dieuwertje de Leeuw, 21 jr., te Zijpe, onlangs te Noordscharwoude. Getrouwd: Johannes Dignum, oud 24 jr., landbou wer, te Zijpe en Johanna Maria Mul, oud 21 jr., te Berkhout. Overleden: Nicolaas van Westerop, oud 3 jaar. En geltje Appel, oud 77 jr,. echtgenootc van Dirk Zee man. W IE RIN GEN t Veemarkt Op de Woensdagen 20 en 27 Mei eD 3 en 10 Juni a.s. zal in deze gemeente weer de jaarlijksche vee markt worden gehouden. Zuiderzeewerken, Op 10 Juni a.s. zal worden aanbesteed het uitvoe ren van baggerwerken: 1. In de vaargeul ten noorden van de buitenhaf- ven te Kornwerderzand; 2. in den mond van de buitenhaven te Den Oever. Wegenverbetering in den polder. Een gedeelte van de klinkerbestrating van den Schagerweg, tusschen Kolhorn en Middenmeer, zal worden vervangen door een gewalste verharding. De aanbesteding vindt reeds op 26 Mei a.s. plaats. Burg. Stand van 8 Lm. 14 Mei 1938. Geboren: Johannes Jacobus, zoon van A. van Don gen en M C. Mahieu. Gehuwd: A. van Sabben en D. Berghorst. S. Slikker en G. de Vries. Ondertrouwd: G. Moermond en G. Kooij.

Schager Courant | 1936 | | pagina 14