Uit het Huis de hoogs trap. Een moderne Philias Fogg Noodlottige brand te Harenkarspel Alkmaarsche Kaasmarkt. Met groot verlof ALKMAAR VIERJARIG JONGETJE IN DE VLAMMEN OMGEKOMEN. Vrijdagochtend omstreeks 10 uur ontstond brand in de boerenbehuizing van den bouwer J. Bruin Pz., in den Speketerpolder. Be vlammen grepen snel om zich heen en toen dan ook de brandspuit uit het Waar land was gearriveerd, kon men den brand niet meer meester worden. Een wel zeer tragische gebeurtenis is het, dat het 4-jarig zoontje van den heer Bruin in de vlammen is omgekomen. Men vond la ter het verkoolde lijkje in de kapberg, waar ook de brand is ontstaan en die aan het huis is gebouwd. Vermoed wordt nu, dat de kleine, al spe lende, brand heeft veroorzaakt, bang is ge worden en zich schuil heeft willen houden, wat hem noodlottig is geworden. Het kind was n.1. flink en had zich anders naar wordt verondersteld toch uit de voeten moeten kunnen maken. Van de inboedel kon nog aardig wat gered worden. Het perceel brandde geheel uit. Verzekering dekt de schade. Zooals te begrijpen is, heerscht in het ge zin, dat bestaat uit vader, moeder en dertien kinderen, groote verslagenheid. DEN HELDER HUIZE „PARKZICHT" NADERT ZIJN VOLTOOIING. Aan de grens van de stad Den Helder, daar waai de ïust ademt van het wijde polderland, verrijst het Rusthuis „Parkzicht". Forsch en kloek ligt daar het gebouw met zonnige, groote vensters, waar het 'gulden licht van de dagvorstin al in den vroegen morgen naar binnen valt en het tot 's avonds in zijn vreugde gevangen houdt. „Zonnehuis" had men het gebouw kunen noemen dat op zonnige dagen den ganschen dag zich baadt in een weelde van zonne schijn. De ligplaats van „Parkzicht" is wel gunstig gekozen en het moet lederen dag opnieuw een vreugde zijn voor de bewoners om van de wijde perspectieven te genieten. Van hier zal men de wolkenhemel in al zijn schoonheid kunnen be wonderen, hier kan men zich verheugen in de vreugdevolle geboorte van het nieuwe leven in de natuur, in het vroege voorjaar, als de boomen en planten en bloemen ontwaken in het park, waar aan het Rusthuis grenst. En als in den herfst de storm woedt en wolken in wilde jacht langs den hemel jagen, zal men zich veilig voelen achter goed gesloten vensters en zal men kunnen meditee- ren over het schoone, dat ook in herfst en winter te genieten valt. „Rusthuis", dat zal voor Parkzicht niet alleen een naam zijn zonder beteekenis, maar voor de bewoners zal deze naaim dieperen klank krijgen. Afgesloten van het stadsgewoel in de rust van de natuur, toch ook weer niet te ver van de stad om het levend contact er mede te onderhouden, zal het huis voor ieder aan zijn doel beantwoorden. Voor hen wier levensavond aangebroken is, en die in rustige omgeving daarvan nog willen genieten. Voor hen, die reeds moeilijk ter been zijn en die in eigen huis gezelligheid zoeken. Hier vindt men, in eenvoudig voorname omgeving, wat men zoekt. Een kamer, die men naar eigen smaak inricht, een verzorging die men niet beter wenschen kan. De bedoeling van „Parkzicht" is voor de bewoners een milieu te scheppen, waar men zich „thujs" voelt. Een prettige sfeer in smaakvolle omgeving, een goede keuken en een prima verzorging voor alle huisgenooten. Parkzicht nadert zijn voltooiing en bereidt de komst van haar bewoners voor. Nog enkele weken dan zal het gebouw in- en uitwendig klaar zijn voor de ontvangst van hen die hier hun levensavond willen doorbrengen. Reeds kwamen tal van aan vragen binnen voor bewoning en wie inlichtingen wil hebben over voorwaarden tot inwoning wende zich tot den secretaris, den heer Portman, Java- straat 85/87, tot Mevr. de BoerJongkees, Koning straat 85/87 of tot den opzichter van het werk. Aan bovengenoemde adressen zijn ook circulaires verkrijgbaar, waarin alle gowenschte inlichtingen voorkomen. WAR HENHUIZEN Actie Rouleersysteem. De heer A. van Buuren heette allen namens de vereen. „Algemeene Samenwerking" hartelijk wel kom" en hoopte dat de besprekingen kalm en zake lijk zullen verloopen. In 't bijzonder heette spreker welkom het bestuur van den R.K. Arbeidersbond en had de volle medewerking toegezegd gekregen van den R.K. Volksbond. Voorzitter deelde mede, dat een audiëntie bij B. en W. heeft plaats gehad en genoemd college de volle medewerking heeft toegezegd. Hierna werd een opgesteld request voorgelezen, dat aan den Minister zal worden gezonden, waarin naar voren komt de nood der tijden en aangedron gen wordt op opheffing van het rouleersysteem. Be doeld request zal aan B en W. worden voorgelegd en door bedoeld college worden onderteekend. De heer P. Dissel deelde nog mede, dat de vorige vergadering op saamhoorigheid werd aangedrongen. In zooverre hebben wij dit bereikt. De audiëntie die we met B. en W. hebben gehad, is naar volle tevre denheid verloopen. De volle medewerking is toege zegd en zou spreker hiervoor een woord van dank willen brengen. Hij raadde dan ook de vergadering aan, bij eventueele moeilijkheden zich te wenden tot B. en W. De heer P. Wildeboer vroeg hoe het bestuur ca* over dacht, wanneer het request wordt afgekitst. Verder, om de arbeiders die hebben gestaakt in de Wieringermeer en hiervan nadeelige gevolgen on dervinden, deze financieel te steunen. Voorzitter deelde mede, dat hij zich in verbinding heeft gesteld met den bestuurdersbond uit Hoorn en van Langendijk, en dat zij hiermede volkomen sym- pathiseeren, enz. Voorts kwamen in bespreking de PE.N.-tarieven. De betaling hiervan is een moeilijkheid, vooral de betaling ineens. Wanneer dit eens ging bij betaling van 50 ets. per week, zou dit wat zachter aankomen. De opmerking word gedaan, dat men allicht tot antwoord zal krijgen, dat er spaarbusjes verkrijg baar zijn. De vergadering ging met het voorstel accoord om een schrijven aan het P.E.N. te richten. De heer D. Berkhout deelde mede, dat hij wegens drukke werkzaamheden moest bedanken als be stuurslid. Het bestuur zou dan gaarne deze plaats aangevuld willen zien door een lid van den R.K. Volksbond. De hoogste prijs was f 20.—. Aanvankelijk leek het of de markt belang rijk stugger was, want vrij lang stonden nog talrijke stapels onverkocht. Maar de mark- ters konden vrijwel allen geld en toen het langzamerhand kwart over tien was gewor den, kozen ze eieren voor hun geld of liever: geld voor hun kaas. De gang was ongeveer f 17 a f 18, wat, ge zien de kwaliteit, die op het oogenblik onge veer geheel uit scheikaas bestaat, niet tegen valt. Hoewel er nog wel het een en ander voor opzet uit zal worden gezocht, moet op het oogenblik toch de hoofdzaak weg voor consumptie. De vraag uit het binnenland, tegenwoordig het hoofdafzetgebied, schijnt redelijk goed te zijn, met 't buitenland blijft het misère. Het prijsverschil met Friesland, wordt intusschen weer grooter, het bedraagt ongeveer 4 a 5 ct. per pond. Dit zal wel wij zen op een betrekkelijk te geringe vraag uit Duitschland, dat nu eenmaal de buitenland- sche hoofd afnemer is voor het Friesche pro duct. Daarnaast begint het verschil met pro ductie van verleden jaar successievelijk klei ner te worden. Als plaatsvervanger werd benoemd de heer S. Goudsblom Dz. De heer P. J. Mink (raadslid) kwam ter vergade ring en voorzitter vroeg diens meening over het rouleeringssysteem. De heer Mink antwoordde, dat hij niet was geko men in kwaliteit als raadslid, maar als particulier belangstellende. Spreker was van oordeel, dat het loon niet toe reikend is om er mee rond te komen. Voorzitter wekte de ongeorganiseerden op zich te organiseeren, wat van groot belang is. Hierna sluiting. Algemeene vergadering Boerenleenbank. Donderdag 14 Mei j.1. vergaderde de Boerenleen bank in de zaal van den heer Wester. De voorzitter, de heer K. Molenaar opende deze vergadering op de gebruikelijke wijze. Na het korte openingswoord van den voozitter, werd als secretaris voor de "vergadering aangewezen de kassier de heer Jac. v. Baar. De notulen werden onveranderd goedgekeurd. Volgde rekening en verantwoording van den kas sier. Het verliessaldo bedroeg f 380.83. De voorzitter dankte den kassier voor zijn keurig en accuraat beheer. Als lid van het bestuur werd de heer K. Molenaar herkozen, als lid van den Raad van Toezicht de heer A. Nannes. Vastgesteld werd de rentestandaard. Het voorstel tot wijziging van art. 2 huish. regl. inzake verwantschap kassier eenerzijds en bestuur anderzijds werd zonder stemming aangenomen. Tot plaatsvervangende leden rekeningcommissie, werden benoemd de heer W. Ligthart Kz., P. Stet, L. Komen. Hierna sluiting, WIERINGEN Benoemd. Met ingang van 1 Mei ƒ.1. is benoemd in vasten dienst ter standplaats Den Oever, de heer Jb. de Graaf, sluisknecht-timmerman bij den dienst der Zuiderzeewerken. Blijkens een in dit blad voorkomende advertentie, zal T.O.P. op a.s. Zondagavond het slotbal geven. Gezien de vele attracties welke het publiek staan te wachten, zal hiervoor zeker wel belangstelling bestaan. Vergadering afd. Wieringen van den Bond van Boerinnen en andere Platte landsvrouwen. De presidente opende met welkom en betreurde het dat slechts een veertigtal leden aanwezig waren. Spr. geeft een kort overzicht van het werk door de afd. in het afgeloopen jaar verricht. Onze afdeeling welke juist een jaar bestaat, heeft haar bestaans recht getoond. Begonnen met 57 leden is dit getal thans opgeloopen tot 153. Onder de andere afdeelin- gen staat Wieringen hoog aangeschreven. O.a. door dat zij uit alle rangen en standen leden telt. Zeer geapprecieerd wordt het dat de burgemeestersvrouw, mevr. Kolffv. Heurn lid is. De notulen der vorige vergadering worden door mevr. BakkerKuut gelezen en zonder op- of aan merking goedgekeurd. Ingekomen stukken. Een schrijven van „Heidehof" te Bargum, waarin gewag wordt gemaakt van een cursus voor platte landsmeisjes welke zal worden gehouden van 8 tot 20 Juni. De kosten zullen bedragen f 20. De rekening. De penningm. Mevr. CornelissePranger is met kennisgeving afwezig. Mevr de HaanBosker doet daarom rekening en verantwoording, nadat mevr. BeekerToirkens namens de kascommissie mede- deeling doet, dat alles in goede orde is bevonden. De ontvangsten bedroegen f 386.91, uitgaven f 356.15, batig saldo f 30.76. Opnieuw wordt een kascommissie benoemd, welke bestaat uit de dames Molenaar, Tijsen en Verfaille. Wegens vertrek van mevr. BoskerBakker wordt in haar plaats als bestuurslid verkozen mevr. Kooij Kossen. Vervolgens leest mevr. de GrootBakker het jaar verslag voor. Hieruit blijkt dat de vereeniging in haar eerste levensjaar zeer actief is geweest. Volgt een bespreking over werkzaamheden in de toekomst. Mevr. Hoedemaker. geeft in overweging eens een spreker te laten komen over de verzorging van ka merplanten, en het doen houden van een cursus in raffiahewerking. Het bestuur zal hiernaar eens in- formeeren. Ook wordt er gesproken over een kookcursus. Ver schillende aanwezigen geven zich hiervoor al reeds op. Een uitstapje per autobus komt dan ter sprake. Van de Gero-fabrieken te Zeist is reeds een schrij ven ingekomen met aanbeveling de fabriek te ko men bezichtigen. Het bestuur had een plan uitgewerkt met als doel de Alkmaarsche kaasmarkt, Schiphol, Artis enz. Voor een reisje naar Zeist geven reeds 17 dames zich op, en naar Artis reeds 13. Dit laatste reisje zal plaats hebben op 5 Juni a.s. waaraan natuurlijk meerdere dames kunnen deelnemen. Deze kunnen zich bij het bestuur melden. Bij de rondvraag komt de buiten postbestelling nog ter sprake. Hieromtrent zal het. bestuur inlich tingen verzamelen en verbetering trachten te ver krijgen. Sluiting volgde. Dat was Donderdag in de Alkmaarsche Raadszaal met recht een muis met een staartje! De muis was heel onschuldig, maar in het staar tje zat nog al wat leven en beweging. De voorzitter, Burgemeester Jhr. F. H. van Kin schot, opende met een korte herdenking van dr. J. Postma, in leven directeur van de Alkmaarsche Han delsschool. Bij de benoeming van een tijdelijk leeraar in het Engelsch aan de Handelsschool, verklaarde mej. v. Nierop (S.D.A.P.), zich tegen de voordracht van B. en W., om dr. J. B. van Amerongen deze functie erbij te geven. Spr. wees er op, dat deze candidaat reeds twee functies bekleedde en daarvoor f3200. salaris toucheerde, dan had z'n vrouw zoo nog een en ander erbij.- Maar de Voorzitter legde het accent op het tijdelijk karakter en mej. v. Nierop zwichtte. Bij de benoeming van een lid van het College van Curatoren van het Murmellius-Gymnasium, werd het een nek-aan-nek race tusschen mej. Da. F. W. Rappold en ds. C. van Meijenfeldt. Er werd geloot en was de dominee de gelukkigste. De heer Tj. Faber werd daarna met algemeene stemmen aangewezen om als gedelegeerde der ge meente zitting te nemen in het. bestuur der R.K. Wo ningbouwvereniging „Goed Wonen" en der Woning bouwvereniging „Rochdale". Toen waren we door de benoemingen heen en vroe gen B. en W. den Raad goedkeuring van het verslag over de Kindervoeding en Kinderkleeding. De heer Appel (R.S.A.P.) had tegen goedkeuring als zoodanig geen bezwaar, maar wees er op, dat lang niet iedereen kon profiteeren van deze voeding en kleeding en dat niet langer kon worden voortge gaan op de wijze waarop dat nu geschiedde. Er moest uitbreiding aan het werk worden gegeven in het belang van het kind. Bij de behandeling der be grooting over 1937 zou de Raad er wel meer van hoo- ren, beloofde spr. Het uitbreidingsplan „West" werd daarna gedeelte lijk herzien', al kon de heer Appel met de nieuwe situatie, welke daar zou worden geschapen, dan ook niet accoord gaan, omdat het tweede plan lang zoo royaal niet was opgezet. Maar wethouder Klaver (R.-K.), maakte den op posant duidelijk, dat het oorspronkelijke plan geen kans van slagen had. Bij het voorstel tot verbetering van het salaris van den conciërge van het Sportpark, was het al weer de heer Appel, die op z'n praatstoel klom. Hij wilde met dit salaris ook de wedden van andere soortgelijke functionnarissen verbeteren. De heer Stoutjesdijk (V.B.) vond de reden, welke tot deze verhooging moest leiden, wel heel erg „uit gesmeerd". „En waarom?" vroeg wethouder Bonsema. Is dat dan zoo erg, dat die man gebouwen en hek ken moet openen en weer dicht maken? repliceerde de heer Stoutjesdijk. Nee, dat is niet erg, zeide de wethouder, maar t is wel erg, dat het salaris van dien man zoo erg bij dat der anderen afstak. Hij heeft er toch een jaar geleden nog genoegen mee genomen, hield koppig de Vrijheidsbonder vol. En toen de heeren Vogelaar (C.H.) en Sietsma (V.D.) den wethouder een handje hadden geholpen, bleef de heer Stoutjesdijk heel zielig alleen staan en zag noode toe, hoe de Raad den conciërge van het Sportpark een salaris van f 1430 in zijn pet stopte. Over het subsidie aan den Stadsautobusdienst 1934 werd door vele raadsleden het woord gevoerd, en het bleek, dat lang niet allen het eens waren met B. en W., die de N.V. Autobusonderneming Van Geelen en van den Berkhof te Heiloo, een bedrag van f 3259.88 wilden toestoppen. De heer Appel ging wel het verst door te beweren, dat hier een particuliere ondernemer trachtte een zoo groot mogelijke winst te behalen door middel van het subsidie der gemeente. Dat was een insinu atie, waarvoor de hamer toch wel even op tafel had mogen rikketikken, dunkt ons. fs-Gravenhage Bij Koninklijk besluit van 13 Mei 1936 is het volgende bepaald: „Voor de dienstplichtigendie ingevolge Koninklijk besluit van 11 Maart 1936, na het einde van de eerste oefening in werke- lijken dienst zijn gebleven, eindigt deze ver lengde werkelijke dienst: a Voor zooveel zij behoor en tot de 4e divisie, niet in gang van 16 Mei 1936, b Voor zooveel zij behoor en tot een der di visies, tot het regiment wielrijders of tot het wapen der artillerie, met ingang van 16 Ju ni 1936 De minister van defensie ad interim heeft voorts in een schrijven aan de militaire autori teiten verzocht, zorg te dragen dat aan de hier bij betrokken dienstplichtigen groot verlof wordt verleend met ingang van 16 Mei of 16 Juni 1936 naar gelang zij behooren tot de onder a. of de onder b vermelde Jegeronderdeelen. Dit geldt uit den aard der zaak evenzeer voor degenen, die reeds met onbepaald klein verlof zijn vertrokken, als voor hen, die nog bij den troep aanwezig zijn. De wereld rond in 20 dagen. Jules Verne liet Philias Fogg in 80 dagen de we reld rond reizen, zijn zoon verbeterde dit „record" met 40 dagen. Maar dr. B. C. Falconer zal de globe rondvliegen in 20 dagen als bijzondere correspondent van de Washington Star. Wiley Post, de beroemde man uit Oklahoma, trok in 7 dagen 18 uur in zijn Winnie Mae de wereld om, maar toch is de gepro jecteerde vlucht van den Amerikaanschen journalist ook iets bijzonders. Immers, hij zal niet met één vliegtuig in een recordtempo de breedtecirkel vol gen, maar hij wil, met bestaande diensten van het eene uitgangspunt op het volgende traject aanslui ting zoeken, van verschillende luchtvaartmaatschap pijen gebruik maken. Met de Zeppelin von Hinden burg is hij zoojuist den „grooten vijver" overgesto ken naar Frankfort, vandaar ging het met de K.L.M. naar Amsterdam en van Schiphol brengt eveneens Maar de Voorzitter wist de tegenstanders 'te over reden, door er op te wijzen, dat de stadsbus nu niet meer liep voor rekening der gemeente en vooruit dan maar", zeide de raad, al bleven mej. v. Nierop en de. heer Appel er glad tegen. Ook het voorstel van B. en W. om over te gaan tot benoeming van twee controleurs en een hoofd- controleur voor de steunverleening, maakte heel wat tongen los. Maar het bleek achteraf ook hierbij te gaan om veel geschreeuw en weinig wol. De heer Appel wees er op, dat er al reeds twee controleurs waren en het dus feitelijk alleen om de aanstelling van een hoofdcontroleur ging. En dat zoo'n man noodig was, kon spr. niet inzien. De heer Van Drunen wilde, in tegenstelling mef Mr. Leesberg geen aanstelling op arbeidscontract, doch meende, dat hier een vaste positie viel ta creeeren. Een voorstel van den heer v. Drunen om voor alle drie functies een oproep te plaatsen, werd met 9 stemmen voor en 12 tegen verworpen, waarna hét voorstel na toelichting door wethouder v. Slinger land (R.K.) met algemeene stemmen werd aanvaard. Over de verlaging der loonen in de werkverschaf fing van 36 ets. op 34 ets., kon men al te keer gaanj het gaf niets! Zelfs een verzoek van den heer Keys- per (R.K.) aan B. en W. om alsnog een poging te wagen om deze verlaging niet ingevoerd te krijgen, kon geen genade vinden in de oogen van het college* Met de stemmen van de heeren Woldendorp en Appel tegen werd het voorstel van B. en W. aange nomen. En toen waren we aan het staartje! Liefst drie interpellaties waarvan er eigenlijk maan één iets beteekende. Het is ons een raadsel hoe een Raad volle drie kwartier kan praten over een klein stukje van den Alkmaarschen hout., dat wat uitgedund werd en ""t bij den muziektuin gevoegd en waartegen de heer Van Drunen had geprotesteerd. Hij sprak in z'n interpellatie van onttrekking van een deel van den Alkmaarschen Hout aan z'n be stemming. We hebben er een kijkje genomen en we hebben ons verbaasd over de wijze waarop deze luttele aangelegenheid tot een zoo groote hoogte is opgeblazen. Voor een klein stukje grond, zou inter- pellant den pachter nog een verhoogde pacht willen laten betalen ook. Nu kan men ons toevoegen: Het gaat niet om dat stukje, maar het gaat om het principe. Maar ook dat motief houdt geen steek, omdat het gewraakte stukje natuur geLegen is binnen de omheining van den Muziektuin. Do interpellatie .kwam nog in stemming ook en er waren nog 7 Raadsleden die met den heer Van Drunen het grijnzende spook der vernieling door den Hout zagen gluren. De heer v. d. Vall interpelleerde over het feit, dat bij den bouw van het Politiebureau, nagenoeg uit sluitend R.K. Arbeiders werden gebruikt door den hoofdaannemer. Als dat inderdaad zoo is en wethouder v. Slinger land is er o.i. niet in geslaagd het tegendeel te be wijzen, al schermde hij dan ook met vele cijfers, dan is dat iets, om er het volle licht op te doen schijnen Natuurlijk treft B. en W. geen verwijt, omdat ze hierover geen zeggenschap - hebben, maar we zijn het eens met den heer v. d. Vall, dat een dergelijke handelwijze niet mag worden gevolgd, omdat de gelden voor dit bouwwerk enkel en alleen van over heidswege worden gevoteerd. B. en W. zullen goed doen, hier hun volle aam dacht aan te besteden! Tenslotte de interpellatie van den heer Grondsma, welke inhield de vraag, welke stappen door B en W. gedaan waren ten aanzien van de restauratie der Groote Kerk? Er zijn nog onderhandelingen gaande over deze belangrijke zaak tusschen Sociale Zaken en Onder wijs en daarop wordt gewacht, zeide de Voorzitter, Daarmede was 't uit en ging de Raad in comité. de K.L.M. met de Fokker-Douglas Perkoetoet, gezag voerder de heer G. J. Geysendorffèr, heden Zaterdag, den ondernemenden passagier naar Penang, waar hij aansluiting krijgt op de Imperial Airways te Ma* cao. Van Macao met de Pan-American Airways te Manilla geland, zal de al beroemd geworden China Clipper dr. Falconer over den Oceaan vliegen naar San Francisco. De American Air Lines zullen ten slotte den wereldreiziger naar Dallas brengen, veilig en wel, welke laatste factor natuurlijk ook in het reisplan is opgenomen. Twee nachten heeft dr. Falconer aan boord van da Zeppelin doorgebracht, overigens wil hij steeds over nachten in geriefelijke hotels langs de route. De kosten van de gansche vlucht zijn getaxeerd! op 3200 dollars. Auto tegen een boom Drie gewonden. Donderdagavond omstreeks 11 uur is nabij de Hol- slootsbrug tusschen Emmen en Dalen een auto, waar in 4 personen gezeten waren in een bocht tegen een boom gereden; 2 van de passagiers, mej. Scheerhoorn en de heer Meerstad, beiden uit Coevorden, werden uit de auto geslingerd en bleven gewond op den we& liggen. Mej. Scheerhoorn was er ernstig aan toe. Zij had een gecompliceerde beenbreuk, een arm breuk en wonden aan gezicht en lichaam gekregen en moest naar het ziekenhuis te Heerenveen worden overgebracht. De heer Meerstad had kwetsuren van lichteren aard opgeloopen, terwijl een zuster van mej. Scheerhoorn, die in den wagen was blijven zifc- ten, eveneens verschillende verwondingen had beko men. De bestuurder van het voertuig, de heer H. Ludwig uit Schoonebeelc, is ongedeerd gebleven. INGEZONDEN DE MUGGENPLAAG Graag zou ik een plaatsje willen hebben in Uw blad voor onderstaand schrijven. Mijn vrien delijke dank daarvoor. Nog altijd zijn er mensen die menen dat mus sen en spreeuwen schadelijk zijn In de buurt van Schagen was er deze week ook nog zo iemand bezig om alle nesten met eieren en jongen in de sloot te gooien. Dat er nog altijd van die barba ren zijn die dat kunnen doen, wisten we, het was echter te wensen dat zo iemand een half uurtje bezoek kreeg van al de muggen die in Medemblik en Urk geweest zijn. Waarschijnlijk zou hij zich in het vervolg wel even bedenken alvorens hij weer de muggeneters bij uitstek, ging vernietigen. N.-Niedorp H. ter Haas*

Schager Courant | 1936 | | pagina 16