Niet versagen Nederlaag van Roosevelt Heropenen Hoe word ik bruin? Oosterpolder Qucen Marytt Maison Modern P. OUD - WINKEL Marktberichten. Pleidooi van Dr. Colijn voor steun aan den Volkerenbond Dr. Colijn heeft gisteravond in de vergadering van „Volkenbond en Vrede" een rede uitgesproken, waar in hij uiting gaf aan zijn ongeschokt vertrouwen in den Volkenbond. Spr. begon met te erkennen dat zij, die steeds sceptisch hadden gestaan tegenover de mogelijkheid om door middel van den Volkenbond oorlogen te voorkomen, schijnbaar sterke pijlen op hun boog hadden gekregen door het feilen van Geneve in de laatste maanden. Moet men nu echter, vroeg Dr. Colijn, de hoop op een internationale regeling van vrede en veiligheid loslaten en terugvallen in een toestand waarin tusschen de volkeren geen rechtsorde heerscht? Voor een antwoord bracht spr. eerst nog eens de inleiding van het handvest van den Volkenhond in herinnering: Ter bevordering van de internationale samenwerking en ter verwerving van internationale vrede en veiligheid verbinden de staten zich om de verplichting te aanvaarden niet hun toevlucht te nemen tot het voeren van oorlog, om hunne weder- zijdsche verhoudingen te baseeren op eer en recht, om de internationale rechtsregelingen ten grondslag te leggen voor hunne gedragingen jegens anderen, om rechtvaardigheid te betrachten jegens elkander en om alle gesloten verdragen met angstvallige nauwgezetheid na te komen. Spreker vroeg, wanneer men zegt dat er van al die fraaie beginselen niets is terecht gekomen: is men dan bereid, deze grondregelen voor het statenverkeer geheel prijs te geven? Zoo neen, meent men dan dat de toepassing daarvan bevorderd zal worden door de afwezigheid van een collectief orgaan, dat in het leven werd geroepen om te waken voor de handha ving van die regelen? We moeten thans afwachten, het hoofd koel hou den en nadenken over mogelijke wijzigingen in het handvest, die de werkzaamheden van den Bond op meer reëelen grondslag zullen kunnen vestigen. Het ligt niet op spreker's weg thans de daarbij te vol gen richting aan te geven. Al dadelijk is hier wei nig te bereiken als het initiatief niet van een der groote machten uitgaat en al ware dit anders, dan nog zou een Nederlandsch regeeringspersoon het probleem langs anderen weg aan de orde moeten stellen dan via een vergadering als deze. Zeker zal zulk een herziening groote moei lijkheden opleveren, maar 't alternatief is zoo afschrikwekkend, dat een uitweg moet wor den gevonden. Nog wees Dr. Colijn op de wenschelijkheid, een krachtig nationaal bewustzijn aan te kweeken, zon der de schepping van een betere verhouding tus schen de staten onderling te verwaarloozen, om te eindigen met de opwekking, om door het falen van dien Volkenbond niet moedeloos bij de paken te gaan neerzitten, maar om over alle teleurstellingen heen den begeerden bergtop te bereiken. Wij mogen, riep spreker uit, door de ondervonden teleurstellingen niet ontmoedigd den strijd opgeven, maar deze tegenslagen moeten veeleer tot vernieuw de en verhoogde krachtsinspanning aansporen. TWEE ORDENINGSWETTEN ON GRONDWETTIG VERKLAARD. President Roosevelt vindt met zijn pogingen om het sociale en economische leven in de Vereenigde Staten te ordenen, niet veel steun bij de rechterlijke macht en het blijkt herhaaldelijk, da de hoogste autoriteiten op het gebied der rechtspraak zich aller minst kunnen vereenigen met de maatregelen van den Amerikaanschen President, welke nolens volens een beperking moeten inhouden van de vrije be schikking over levensinrichting en bezit der Ame rikanen. Het Hof van Appèl voor het District Coluimbia heeft thans ongrondwettig verklaard de Resettle- ment Administration een organisatie, welke ten doel heeft de binnenlandsche kolonisatie te regelen door behoeftige gezinnen over te brengen naar andere gebieden. Hef Hof verklaarde tevens, dat de geheele Relief Act, waarvan de Resettlement een on derdeel is, ongrondwettig is, waardoor de cre- dieten tot steunverleening, welke 480 milli- oen dollars bedragen voor dit jaar, in ge vaar komen en waardoor ook de credieten voor het steunfonds, dat op het oogenblik door den Senaat wordt behandeld, ten be drage van 1425 millioen dollar, gevaar loo- pen. Het Hof nam de beslissing met drie tegen twee stemmen. Voorts nam het Hoogste Gerechtshof een belangrijke beslissing en verklaarde de Guf- fey Coal Act (de bekende steenkolenwet) in strijd met de grondwet. De Guffey-Coal-Bill houdt bepaalde maatregelen in met betrekking tot de bitumineuze kolenindustrie, waardoor voor deze industrie de bepalingen van de vroegere N.R.A. zouden kunnen worden gehand haafd. De aanneming van deze wet geschiedde in het najaar van 1935 met de bedreiging van een staking voor oogen, waarbij 450.000 arbeiders zouden worden betrokken. Roosevelt scheen de aanneming der wet destijds met het oog op den aanhang zijner kiezers noodzakelijk te achten onafhankelijk van de vraag of ze al of niet in overeenstemming was met de grondwet. OFFICIEREN IN ARREST GESTELD. Zij weigeren bevel op te volgen. Madrid. Bijna alle officieren van de twee ca- valerie-regimenten, die te Alcala de Henares lig gen, zijn gistermorgen gearresteerd en overgebracht naar de militaire gevangenis te Guadalajara. De offi cieren hadden geweigerd gehoor te geven aan een bevel, krachtens hetwelk de beide regimenten nieu we garnizoenen zouden betrekken, nl. te Valencia en Salamanca. Madrileensche afdeelingen politie zijn naar Alcala gezonden, waar het rustier is. Het theelek SIR BUTT VERDEDIGT MINISTER THOMAS. Bij de voortgezette verhooren inzake het begroo- tingslek, ontkende het Lagehuislid Sir Alfred Butt ten stelligste ook inlichtingen nóch direct nóch in direct te hebben ontvangen van Minister Thomas. Hij deelde mede in de laatste jaren veel beursr transacties te hebben gedaan, ook in het dekken van belastingrisico's. Sir Butt gaf een uiteenzetting van de motieven, welke hem hadden geleid tot het afsluiten van ri sico's tegen de verhooging der theerechten en ein digde met de verzekering nimmers de zaak met djen heer Thomas of welken anderen minister ook, te hebben besproken. Twee Duitsche wonderen Slechts mogelijk in een „Führerstaat". In een rede, welke de Rijksminister van Finantiën, graaf Schwerin von Krosigk te Keulen heeft gehou den, wees hij -op het feit, dat de wereld in de laat ste vijftien jaar twee Duitsche wonderen op econo misch terrein had beleefd. Het eerste was de schepping van de Rentemark, welke een einde maakte aan de hel der inflatie, ter wijl het tweede wonder bestond in het feit, dat het de nationaal-socialistische regeering gelukt was om in drie jaar tijd, door benutting van alle economi sche en politieke krachten der natie, niet alleen de werkloosheid voor twee-derde deel op te heffen, maar daarenboven de weerbaarmaking van Duitschland tot stand te brengen. Hij eindigde met de verzekering, dat een dergelijke concentratie van krachten slechts mogelijk was in een „Führerstaat", zooals Duitschland thans onder Hit- Ier is. Inbreker aan het werk te Huizen. Het huis vau den president-kerkvoogd der Ned, Herv. Gemeente binnengedron gen.. Een bedrag van 600 gulden buit gemaakt. Een brutale inbraak heeft Zondagavond in de kom van het dorp Huizen (N.H.) plaats gehad. On- genoode gasten zijn binnengedrongen in de nieuwe woning van den president-kerkvoogd der Nederl. Hervormde Gemeente, den heer Rebel. Deze was juist even de deur uitgegaan naar zijn, in een an dere dorpswijk gelegen, bakkerij. Ook zijn dochter was in de bakkerij, zoodat de woning geheel ver laten was. Op dit moment hebben de inbrekers, die met de plaatselijke toestanden bekend moeten zijn geweest, gewacht. Zij zijn het huis binnengedrongen en hebben een bedrag van pl.m. f 600 ontvreemd0 Hoe zij binnengekomen zijn staat nog niet vast. De deur van de schuur was open, doch de heer Re bel weet niet of hij deze zelf heeft opengelaten. Ook is het mogelijk, dat de dieven door het openschui ven van een raam zich toegang tot de woning heb ben verschaft. De politie stelt een onderzoek in. Tot nu toe heeft men nog geen spoor van de daders ontdekt. Door AMILDA-CREME (Zonnebruin) krijgt Uw gelaat, armen en hals direct een gezond, sportief bruine teint, die tevens volkomen beschermt tegen zonne brand. Flacon 90 ct. Tube 60 ct. Doos 50 en 25 ct. HARENK ARS P EL Het Doktersfeest Hebben we het overzicht van de feestelijk heden ter gelegenheid van het doktersjubilée besloten met de vermelding van de serenade door de muziekvereeniging „Onder Ons", we kunnen er nog aan toevoegen dat het nadien een uitmuntend geslaagd féést is geworden. „Onder Ons" trok na de serenade," waarbij de Voorzitter van het corps den jubilaris com plimenteerde, door het dorp, wat de feest vreugde zeer deed toenemen. In de diverse lokaliteiten werd gedanst, men amuseerde zich kostelijk en de bevolking apprecieerde ten zeerste, dat ook nu de „doktersfamilie" door haar tegenwoordigheid aan dit gedeelte van den jubeldag deelnam. Want niet al leen in Dirkshorn verscheen de familie Groenhart, ook in de andere wijken liet zij zich zien en een hartelijk hoera weerklonk steeds bij haar komst. Het was reeds een paar uur in den nieuwen dag, dat de aanwezigheid van de „bejubel den" nog kon worden vermeld. W 1ER1N GERMEER Schorsingsbesluit herroepen. De destijds op den heer Th. J. v. Vegten, door den N.H.V.B. toegepaste schorsing voor den tijd van drie jaren, is thans weer ingetrokken. Eveneens zijn weer vrijgesteld de heeren A. Vene- ma en R. Hooiveld, die voor 3 maanden waren ge schorst. Ophaal huisvuil te Middenmeer. In verband met Hemelvaartsdag zal het huisvuil te Middenmeer opgehaald worden op Woensdagna middag, in plaats van op Donderdagmorgen. Voor Slootdorp en Middenmeer wordt het huisvuil op 'de gebruikelijke dagen opgehaald. BARSINGERHORN In de Maandagavond gehouden vergadering van Notabelen van de Ned. Herv. Kerk, alhier, werd in de plaats van den heer J. Smit Gz., die wegens ver trek als Kerkvoogd bedankt, benoemd de heer Jb. Bakker Az. Z 1 J P E SCHAGERBRUG. Tot besluit van de fancy-fair werd Maandagavond een gemaskerd bal gehouden. De uitslag, namens de jury bekend gemaakt door den heer Mr. D. Breebaart, luidde: Kinderen: le prijs G. van der Sluijs, St. Maartens- vlotbrug, IJscomannetje; 2e prijs Annalies van Loe- nen, Schagerbrug, Noorsch meisje. Volwassenen. Enkelingen: le prijs Sneeuwpop, mej. Boonacker, Schagen; 2e prijs Kerstklok, mej. Rens, Oudesluis; 3e prijs, „Voor honderd jaar", mej. E. Koen, Stolpen; 4e prijs, Sigarenbandje, mej. Wit, Wie- ringerwaard. Groepen: le prijs: Harddraverijvereeniging, Zang- vereeniging, Gymnastiekvereeniging, dames Ott, Van der Werff en Raven, Schagerbrug; 2e prijs: Fruitmeis- jes, dames Boontjes en Tromp, Stolpen. Vergadei'ing van Stemgerechtigde Ingelanden van den Oosterpolder onder Winkel en Nieuwe Niedorp op Maandag 18 Mei 1936, des morgens 10 uur, ten huize van den heer R. Laan. Voorzitter de heer A. Slooves, secretaris de heer A. J. Porte. Aanwezig 11 stemgerechtigde ingelanden. Na opening worden de notulen der vorige verga dering gelezen en goedgekeurd. Medegedeeld wordt dat in de op 20 November 1936 gehouden verkiezing de heer Slooves is herkozen als voorzitter en de heer J. Nobel als hoofdingeland der Strijkmolens in de Niedorper Kogge en de heer A. Slooves werd gekozen in diezelfde functie, ter ver vulling van de vacature ontstaan door het overlijden van den heer P. Strijker. Dat in het afgeloopen seizoen werd overgegaan t.ot het slooten van de molenzwet, de Wirrichsloot, de poldersloot nabij de kerk en de Klampslooten, voorts dat de grensscheidingskwestie tusschen den Niedor per en den Oosterpolder is geregeld en dat in de molen een nieuwe stalen vijzel met behoorende ma terialen is aangebracht. Van het Heemraadschap der Strijkmolens in de Niedorper Kogge is bericht ingekomen, dat de om slag van de Kogge is verlaagd en gebracht op f 2.25 per H.A. Bij monde van den heer S. Vethman wordt ver slag uitgebracht over de rekening van het jaar 1935. Geadviseerd wordt de rekening goed te keuren, over- èenkomstig welk voorstel wordt besloten. De ont vangsten hebben bedragen f 10311.14, de uitgaven f 8480.53, batig saldo f 1830.61. Vervolgens wordt de begrooting voor het dienstjaar 1936 behandeld en vastgesteld in ontvangst en uit gaaf op f 13560.24, terwijl de omslag wordt vastgesteld op f 6.50 per H.A., zijnde een verlaging van f 0.50 per H.A., vergeleken met het jaar 1935. Goedkeuring wordt verleend tot het aangaan van kasgeldleening voor het jaar 1937. Ingevolge circulaire van Ged. Staten van Noord- Holland wordt ter sprake gebracht de belegging van kasgeld. Besloten wordt om indien de Coop. Boeren leenbank bereid is onderpand te geven, de kasgelden belegd te houden bij die instelling. Vez-der worden heeren Molenmeesters gemachtigd tot het uitvoeren van de noodige werken. Tot leden van de rekening-commissie voor 1937 worden aangewezen de heeren D. Wit Cz., Jb. Wit Cz. en Jb. Kuiper Jbz., allen te N. Niedorp. Bij de rondvraag wordt gewezen op de geringe be langstelling van Ingelanden voor deze vergaderin gen. Tevens wordt gevraagd het zomerpeil met 5 cM. te verlagen. Aangezien dat punt niet geconvo ceerd is kan daarover geen besluit worden genomen. Toegezegd wordt deze kwestie voor de volgende ver gadering op de agenda te plaatsen. LANGENDIJK Maandagavond vergaderde de Alg. Ned. Geheclont- houdersbond ten huize van den heer J. Meeldijk te Noordscharwoude. Uit de mededeelingen bleek, dat dit jaar geen spe ciaal Meiblad werd uitgegeven. Met de sterrit van 14 Juni zullen uit Noordholland 2 a 300 personen mee gaan naar Beekbergen. Werd f 1.50 beschikbaar gesteld voor meubileering Kamphuis. 1000 Manifesten „Wij Allen" zullen aangekocht wor den voor de verspreiding. De propaganda-avond met Daan Pool werd voorloo- pig vastgesteld op 25 October. Als spr. zal gevraagd worden Ds. Banning uit Bentveld: Hemelvaartsdag, 's morgens half tien, zullen alle leden present zijn op het Noordeinde van Oudkarspel. „Dan zullen aan den Langendijk 2300 kranten ver spreid worden, begeleid door een grooten propaganda- auto. Verschillende jonge meisjes stelden zich be schikbaar voor het verkoopen van Blauwe Bloempjes. WINKEL De wandelclub „Sparta" heeft Zondag 17 Mei deel genomen aan de K.N.G.V. marsch, uitgeschreven door de Gymver. te Avenhorn over een afstand van 25 K.M. Deze tocht, werd door de 12 deelnemers ge heel uitgeloopen; de vereen, ontving de extra prijs van de verstkomende groep en een vereenigingsprijs en ieder deelnemer een herinneringsmedaille. tt De zwemmende stad Southampton. De navolgen.de bijzonder heden over den Engelschen oceaanreus, waarop de Britten trotscher zijn dan op eenig ander schip van hun de wereldzeeën beheerschiende vloot, geven een zeer aanschouwelijk beeld van de „gigantische ko ning": De Queen Mary is 11 meter langer, dan de Eiffel- toren hoog is; drie moderne sneltreinlocomotieven kunnen el kaar in een van haar machtige ruiimen passeeren", zou men den Oceaanreus overeind kunnen zetfien, dan zou zijn boeg tot de 86ste verdieping van den hoogsben wolkenkrabber der wereld, het 103 ver diepingen hooge Empire State Building, reiken. De machtige romp van de „Queen Mary" zou de „Times Square" te New York geheel op kunnen vul len. Het schip meet 80.773 bruto-register-tonnen. Het schip wordt aangedreven door 4 reusachtige turbines van tezamen 200.000 P.K. Zij zullen het schip eten gemiddelde snelheid van dertig knoopen geven. Voor de aandrijving wordt verder gezorgd door vier schroeven, die ieder 35 ton gewicht heb ben. De electrische stroom wordt geleverd door 528 elec- tromotoren, die een totale capaciteit van 13.500 P.K. bezitten. Deze stroom wordt door kabels van 750 K. M. lengte naar de plaatsen van bestemming geleid. Het schip heeft vier van elkander gescheiden draadlooze zend- en ontvangststations aan boord. 25 groote zalen voor verschillende doeleinden heb ben hun plaats op de „Queen Mary" gevonden. 2500 passagiers zullen de eerste tocht van den oceaanreus medemaken. Het schip hééft een bezetting van 1000 man. De commodore is kapitein sir Edgar Britton. (V.P.B.U.P.) SPOORWEGSTAKING IN MEXICO OMVAT 50.000 MAN. Mexico. Gisteravond 11 uur is de spoorwegsta king uitgebroken. Dit werd aangekondigd door het fluiten van de locomotieven. Den geheelen dag zijn op het paleis van den gouverneur besprekingen ge voerd, evenwel zonder resultaat. Aan de staking ne men meer dan 50.000 personen deel. Vanaf de sta tions en werkplaatsen van de spoorwegen wapperen roode vlaggen, posters beletten hier binnen te gaan. Dit is het eerste conflict tusschen de arbeidende klasse en president Carderas. WOENSDAG 20 MEI 1936, des namiddags 2 uur n.t. wij onze nieuwe, naar de eischen des tijds ingerichte DAMES, en HEERENKAPSALONS aan de DORPSSTRAAT te WINKEL Naast de moderne Dames- en Hee rensalons hebben wij een aparte afdeeling Parfumerie, Sigaren, Si garetten en Tabakken, met tevens een aparte afdeeling voor FOTO ARTIKELEN (Afdrukken en Ont wikkelen). In onze Parfumerie Afdeeling vindt U o.a. Eau de Cologne, Par fums, Poeders, Creams, enz., enz. De nieuwste creaties in Armban den, Clipsen, Colliers, Sierspelden, enz., enz. Vanaf de opening t.m. 20 Juni ge ven wij een bijzondere attractie, waarin U kunt winnen een BON ter waarde v. f 10, f 5, f 2.50, f 1.50 en f 1. Zonder eenige verplichting kan een ieder meeraden. Door verplaatsing der zaak zijn wij vanaf Dinsdag mm. 2 uur GESLO TEN. PERMANENT WAVE f 2.00 f 3.50. Beleefd aanbevelend, TEL. 36. TWEE PERSONEN IN DE VER. STATEN DOOR ONWEER GEDOOD. Washington. Doordat een circustent door een onweersbui werd getroffen, zijn twee personen om het leven gekomen. De tent was bezet met 16.000 toeschouwers. Het kapitool werd door den bliksem getroffen, doch schade werd niet aangericht. DE HEFFINGEN OP MARGARINE. De Nederlandsche Bond van Margarine Mengbe* drijven heeft een adres gezonden aan den minister van landbouw, waarin dringend wordt verzocht ten spoedigste over te gaan tot het verlagen der heffingen op margarine, en wel zoodanig dat dit volks voedsel wederom onder het bereik der massa kan komen. GEMEENTE SCHAGEN. Geboren: Nellie Henderica, dochter van Hendrik Willem Adrianus Molenaar en van Neeltje Kees* man; Johanna Jacoba, dochter van Adrianus Ja* cob Arends en van Maria Cornelia van Buul; Josephj Maria, zoon van Cornelis Baars en van Anna Over toom. POLITIE. Gevonden: een pakje met inhoud. Verloren: een rijwielplaatje. ALKMAAR, 16 Mei 1936. N.V. Eierveiling voor Hollands Noorderkwartier. Aanvoer; 275.000 kipeieren: 58—60 Kg. f2.45—2.55, 6(>_62 Kg. f2.50—2.70, 62-64 Kg. f 2.55—2.2.85, 64— 66 Kg. f2.653, eendeieren f2.40—2.50 p. 100 stuks. AMSTERDAM, 18 Mei 1936. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 577 vette koeien, waarvan de prijzen waren: le kw. 5260 ct* en hooger, 2e kw. 44^-50 ct., 3e kw. 3442 ct., per Kg. slachtgewicht; 75 melk- en kalfkoeien f 160200 per stuk; 152 vette kalveren: 2e kw. 4050 ct,, 3e kw. 30—38 ct. per Kg. levend gewicht; 137 nuchtere kalveren f35.50 per stuk; 52 schapen f1721 per stuk; 114 lammeren (weide) f 811 per stuk; 54S varkens: vleeschvarkens, wegende 90—110 Kg. 394Q ct., zware varkens 3839 ct., vette varkens 3738 ct* per Kg. slachtgewicht. Marktoverzicht: runderen aanvoer iets ruimer, handel slepend, prijzen hooger dan vorige week. Melkkoeien aanvoer kort met stille handel. Vette kalveren aanvoer redelijk, han del niet vlug, oploopende prijzen. Nuchtere kalveren behoorlijke aanvoer, vlugge handel, constante prij* zen. Schapen korte aanvoer, gedrukte handel. Wei* delammeren behoorlijke aanvoer, handel matig. Varkens ruime aanvoer, handel matig, constante prijzen. Paarden geen aanvoer. AMSTERDAM, 18 Mei 1936. Aardappelen. (Bericht van den anak. Jac. Knoop). Z. bonten f2.502.70, Z. blauwen f2.302.50, Z. blau wen en bonten poters fl.902, Z. Roodstar f2.30— 2.50, dito poters f 1.601.70, Haarlemmermeer- en IJpolder Bevelanders f22.20, Dito bonten f2.50— 2.70, Spuische eigenheimers f2—2.20, dito poters fl.501.60, Anna Paulowna zandaardappelen f2— 2.80. Alle soorten bonken f 1.90—2.10, Friesche Roode Star f2.502.80, Friesche Borgers f22.10, Limburg- sche Industrie f 1.80—1.90 alles per 70 Kg. Verder per 100 kilo; Zand- en Klei-muizen oogst 1936 f12 f 15, Dito drielingen f 1215, Zomer Malta aard appelen f 1011, Nieuwlandsche zandaardappelen f2.903, donkere soorten f5—3.20, Winter Malta aardappelen f8.50—9. ALKMAAR, 18 Mei 1936. Aardappelen (nieuwe) f12—15, andijvie fl.50—4, asperges f8—22, bloemkool I f9—16.50, II f5—8, kropsla f 0.503.50, komkommers f 6—12.50, prei fl.50—2.20, peterselie f3.60—5.80, postelein 19—50 ct., rabarber fl.50—5.50, raapstelen f0.50—1.10, radijs fl.50—2.60, selderie fl.50—3.60, spinazie 16—50 ct- tomaten f 1721, boswortelen f4.508. ALKMAAR, 18 Mei 1936. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 68 vette koeien f115—220, han del redelijk; 4 vette kalveren f35—90, per Kg. 60— 90 cent; 149 nuchtere kalveren (slacht) f3r-12; 347 vette varkens 30—32 ct. per Kg. Handel matig. ROTTERDAM, 18 Mei 1936. Granen. Gerst chevalier f5.50—5.75, haver f6.50 7, erwten kleine groene f 89.70, schokkers niet ge- noteerd; bruine boonen 18.50—10.25; extra kwaliteit iets daarboven betaald. AMSTERDAM, 18 Mei 1936. Binnen!. Granen. (Boerennoteering). Rogge f 7.50—8. Chevaliergerst f 5.25—5.75... haver 16.50—6.85, dui- veboonen 18.50—9; paardeboonen 15.50—6, alles per 100 Kg., kanvijzaad 110.25—10.50 en blauw maanzaad 17—7.25 per 50 Kg. NOORDSCHARWOUDE, 19 Mei. Aangevoerd: 1500 Kg. uien 1 2.30—2.60, drielingen 1 80, grove 1 2.60. BROEK OP LANGENDIJK, 19 Mei. Aangevoerd: 360 Kg. tomaten A 1 34.80, B 1 33.90 C 1 28.20, CC 1 15, 4100 bos rhabarber I 1.70—2.40.

Schager Courant | 1936 | | pagina 8