De ondermelkregeling Uit onze omgeving. Wreef in één dag RHEUMATIEK weg met den Kloosterbalsem KLOOSTERBALSEM of het Fransche veiligheidsdetachement vaii nog geen tweehonderd man in staat zou zijn de orde te handhaven, indien tot wanhoop gekomen gewapen de krijsglieden evenals te Addis Abeba tot plunde ring en moorden wilden overgaan. Telkens zag men kleine groepjes blanken naar het station sluipen om daar angstig te vragen: „Is de trein reeds vertrokken? Is de keizer er nog?* De extratrein, die 's avonds om negen uur de reis naar Djibouti had voort moeten zet ten, stond er om middernacht nog. Het kleine paleisje opd en heuvel was nog immer fel verlicht. Gewichtige besprekingen schenen er voort te duren, eindeloos. Maar de felle verlichting van het paleisje was tegelijk een zekere troost, daar ze bewees, dat de keizer er nog was, dat hij nog niet de stad had verlaten, dat er nog hoop was. En heel dien tragischen nacht ruischte de regen neer en weende van de daken. Een stuk wereldgeschiedenis werd afge speeld in het kleine stadje, waar velen vree- zend de naaste toekomst tegemoet keken. DE TRAGISCHE NACHT IN HET PA LEISJE TE DIRÉDAWA. Toen de keizer, de negus-negèsti, de koning der koningen Hailé Selassié, komend van het station uitsteeg voor de breede trap, die voert naar het op den heuvel gelegen paleisje, stond ter weerszijden van die trap in den stroomenden regen opgesteld een eerewacht van politiemannen, die militaire eer bewijzen brachten aan den vorst, waarvan niemand op dat oogenblik de plannen kende. In de dikke duisternis van dien regennacht deed het hel ver lichte paleisje aan een feestilluminatie denken. De negus-negèsti verdween met enkele vertrouw den in een der zalen van het paleisje en op de over dekte gaanderij, die 'om het gebouw loopt, verza melden zich vele overheidspersonen. De negus-negèsti zag er vermoeid uit en scheen sterk verouderd in de laatste maanden. De over heidspersonen wisten nog steeds niet wat gebeuren ging, maar de eenvoudige politiemannen, menschen uit het binnenland, met een sterker natuurlijk in stinct dan de meer ontwikkelden, begrepen alles reeds en dat uitte zich in hun houding, die elk oogenblik nalatiger werd. De moede, verouderde negus-negèsti, dien zij hadden zien voorbij gaan, was geen man die nog een laatsten, uitersten strijd wilde wagen, zoo beseften deze eenvoudige, nog half wilde mannen uit het binnenland. Ook zij begaven zich op de overdekte gaanderij om veilig te zijn voor dén voortdurend neerruiscbenden regen en daar lieten ze zich op den grond vallen, legden zich moe deloos neder en ze deden denken aan hulpelooze, uit het nest gevallen vogeltjes. In het verlek, waarheen de keizer zich had begeven, begonnen de besprekingen alsof er nog plannen waren vast te stellen, terwijl ik overtuigd ben, dat de keizer toen reeds had besloten^ de vlucht te nemen naar het buiten land, ook al wilde hij dat nog niet erkennen tegenover de zijnen. Er was er één, die hem volkomen doorzag en dat was de gouverneur van Harrar, „fitoarari" Tassama. Deze zat op de gaanderij, amar nu en dan liep hij op en neder en kwam zelfs eenige malen in het ver trek van den negus-negèsti zonder eenige vormen in acht te nemen en elkens weder hoorde men zijn hoonlachende stem, die riep tot den negus-negèsti en diens omgeving: „Bastaards, slavinnenzonen, hazen, lafaards." Deze woorden uit zijn mond gingen dan gee- selend door de stilte van den regennacht en niemand had den moed te antwoorden of te protesteeren. De keizer, die ook deze woorden hoorde, zweeg. Hij wilde het nog doen voor komen, of hij grootsche plannen van weder stand overwoog en met verschillende perso nen van zijn omgeving beraadslaagde hij voor den vorm. Onder deze personen was Takli Wariat, tot voor enkele maanden vertegen woordiger van Ethiopië bij den Volkenbond. Deze staatsman had zijn rustige post te Ge- nève, zijn leven van gemak en weelde vrijwil lig opgegeven om aan het hoofd van een le gertje onder de zwaarste ontberingen in de woestijn en de wildernis ie strijden voor de vrijheid van zijn land. Deze tot krijgsman geworden staatsman antwoordde den keizer, toen deze hem zijn meening vroeg: „In geen geval mag Uwe Majesteit het land verlaten. Juist onder de moeilijkste omstandigheden en de grootste gevaren is uw plaats hier. Ver laat ge het land, dan zijt ge een lafaard." De keizer zweeg verder. Zijn plan was reeds lang opgemaakt, al wilde hij dat niet spoedig erkennen. Eén vraagstuk hield hem bezig, doch daarover kwam hij eerst, op het laatste oogenblik te spreken. Voor den schijn besprak hij de mogelijkheid naar het zuidfront te trekken. Daarna opperde hij voor den vorm het denkbeeld, naar bevriend gebied, naar En- gelsch Somaliland uit te wijken om daar in veilig heid en rust de zaken in Ethiopië te blijven leiden en zoo mogelijk terug te lceeren naar zijn land. In werkelijkheid, zoo is de meening van de meesten, heeft de keizer er geen oogenblik aan gedacht zijn met schatten geladen extratrein in den steek te laten. Evenals in het angstige, onrustige stadje bleef dien regennacht ook in het hel verlichte paleisje op den heuvel de grootste onzekerheid heerschen ten opzichte van de plannen des keizers. Deze kwam dan tenslotte op het eenige vraagstuk, dat hem werkelijk had bezig gehouden, zonder dat hij dit had uitgesproken, Hij vroeg wat de Fran- schen met hem zouden doen, indien hij uitweek naar Fransch Somaliland. Zouden ze hem niet ge vangen nemen en uitleveren aan de Italianen? Deze dwaze veronderstelling, deze voor Wester lingen onbegrijpelijke achterdocht, zijn echt Oos- tersch. Op de buitengaande^' bevonden zich de Fransche consul Paris en de Fransche vice-consul Charles Lesca en een der heeren van keizers gevolg begaf zich naar die heeren en vroeg wat den keizer hij zijn komst in Fransch Somaliland te wachten stond. De Fransche eonsul antwoordde, dat de negus-ne gèsti rekenen kon op een ontvangst in overeenstem- 'ming mét zijn rang. Alle hem verschuldigde eerbe wijzen zouden hem worden gebracht, volkomen vrij heid zou hem worden gelaten, al zou natuurlijk niet 'kunnen worden toegestaan, dat hij op Fransch grondgebied de beschikking behield over de veer tig mitrailleurs, welke zich in den keizerlijken trein bevonden. De negus-negèsti kon echter nog geen besluit ne men. In zijn Oostersche hersenen bestond het ver moeden, dat de Fransche consul hem bedroog. In- tusschen hadden verschillende personen reeds bij den keizer aangedrongen op een spoedige beslissing^ Do extratrein moest vertrekken, met den keizer of alleen met de familie van den keizer. Door hun tallooze spionnen zouden de Italianen vermoedelijk reeds op de hoogte zijn van het vertrek van den keizer uit Addis Abeba. Te elf uur rekende men den negus-negèsti voor: „Van hier tot de grens van Fransch Somaliland, waar Uwe Majesteit en de kei zerlijke familie in veiligheid zullen zijn, is een trein reis van vijf-en-een-half uur. Vertrekt de trein thans, dan is hij nog voor het aanbreken van den dag over de grens. Is de morgen eenmaal aangebroken, dan wordt het gevaarlijker." Te één uur 's nachts hield men een dergelijke re deneering tot den negus-negèsti, doch ook toen kon hij niet tot een besluit komen. Eindelijk, tegen vier uur 's morgens zeide de keizer, dat hij de reis naar Fransch grondgebied wilde aanvaarden, indien de Fransche consul hem de gedane verzekering, dat hij niet gevangen genomen en niet aan de Ita'lianen uitgeleverd zou worden, schriftelijk wilde geven. Consul Paris verklaarde, zich hiertoe bereid, maar drong er, met het oog op den tijd, op aan, dat de keizer zich reeds naar het station zou begeven, ter wijl de consul op het consulaat de verlangde ver klaring opstelde. Op het station zou den keizer dan die verklaring worden overhandigd. Aanvankelijk wilde de keizer daarvan niet hooren. Met echt Oosterschen argwaan vreesde hij blijkbaar een valstrik, maar tenslotte ging hij toch op het voorstel in. Terwijl de keizer in zijn auto steeg om naar het station te rijden, begaven consul Paris en vice-consul Charles Lesca zich in allerijl naar het consulaat om de reeds mondeling gegeven verzeke ring op papier te stellen. Te ongeveer vier uur 's morgens bevonden allen WIERINGERWAARD Uitgaande van de afd. Wieringerwaard van Boer innen e.a. plattelandsvrouwen in samenwerking niet de oudleerlingen van de huishoudschool te Schagen, heeft Mej. van der Heide uit Wormerveer Woens dagmiddag een lezing gehouden in de kolfbaan van mevr. van der Woude. Ongeveer 100 dames waren present. De presidente, mevr. VisserBakker sprak haar voldoening uit over de flinke opkomst en heette in 't bijzonder mej. v. d. Heide welkom. In een keurige rede heeft deze dame gesproken over „feesten in ons leven." Spr. begon zich af te vragen of 't wel gerechtvaar digd was om in een crisistijd als deze over feesten te, spreken, doch juist daarom is 't noodig, dat wij vrouwen met een blijmoedig gezicht onze werkzaam heden verrichten. Er is behoefte aan ©enige ontspan ning, doch waar 't op aankomt is de manier waarop feest wordt gevierd. Het ontbreekt niet aan ver maak, doch dat is niet het ware. We zijn zoo weinig meer ons zelf. We leven zoo érg onder den invloed: Het is emotie, op emotie. Wat blijft er over van do ouAve feestviering, b.v. vroeger de ouderwetsche dam sen, waarbij een gemeenschappelijke atmosfeer, thans moderhe dansen met Jazzmuziek. Wat heeft onze tijd in diepte: gewonnen? Daar staan \vè voor èërï'opdn vraag. Breedvoerig werden diverse feesten besproken, zoo als kermis, Kerstfeest, St. Nicolaas enz. enz. Noemt verschillende omstandigheden, die ons zïil- ke aangename herinneringen brengen, en waaraan wij met genoegen terug denken. Wij Hollanders bekijken de dingen veelal negatief: Laten we 't accent leggen op de dingen die er wel zijn, doch niet altijd aan hetgeen er ontbreekt. Feestvieren behoeft niet veel te kosten. Het moet in de eerste plaats gezinsfeest zijn. Wij moeten ons leeren beperken; de groote levenskunst is op een juiste manier ons te leeren kennen. De manier van feestvieren loopt zoo ontzettend uiteen. Goede traditiën die ons bij blijven van vroeger, kunnen ook feestelijk zijn. Na de pauze heeft spreekster meer stilgestaan bij gemeenschappelijke feestviering. Evenals in 't gezin kan b.v. een geheel dorp gemeenschappelijk feest vieren, wat door spr. uit eigen ervaring wordt- uit eengezet. In die goeie ouwe tijd hadden we veel meer gemeenschapsfeesten. In ons tegenwoordige vermaak zien we zoo weinig van het echte gezellige. We kunnen met ons eigen krachten zoo veel moois naar voren brengen, dat behoeft toch niet altijd kunstmatig te gebeuren. Met den wensch dat meer in deze richting gegaan zal worden, eindigde spr. haar mooie en gloedvolle rode. Het woord van dank door de presidente aan mej. v. d. Heide, wat door apnlaus werd bekrachtigd, was wel verdiénd. Medegedeeld werd dat op 28 Juli een excursie zal worden gehouden. Opgave voor 1 Juli. Verder dat in samenwerking met het Witte Kruis in 't najaar een cursus gehouden zal worden over Ziekenverpleging. ANNA PAULOWNA Burgerlijke Stand. Geboren: Johanna Alida Maria, dochter van J. Jan- son en A. Koster; Gerrit Dirk, zoon van D. J. Dek ker en A. Haverkorn; Jan, zoon van D. Blaauboer en T. Keijzer; Cornelis Wilhelmus, zoon van J. P. de Goede en A. A. Timmer. Ondertrouwd: P. C. Huiberts en M. J. Groenewoud P. A. v. d. Burg en Z v. d. Woude; W. M. Ouds hoorn en A. M. Visser; J. Plagmeijer en H. Deelstra; J. G. Hoogevecn en J. G. Huijg; W. de Jong en H. Raap. Getrouwd: J. Slikker en A. Gijsbertsen; J. G. Boere en C. M. Huiberts. Overleden: Wed. J. Cornelissenvan Woesik, oud 90 jaar; H. Smakman—van Kampen, oud 33 jaar. Loop der bevolking. Ingekomen: S. Jongsma van Dokkuun; N. Bakkum en gcz. van Schagen; mej. J. M. en M. A Oudejans van Den Helder; J. M. de Rooij—van Rosse van Am sterdam; mej. A. C. Slijkerman van Zijpe; mej. F. Kexel van Schagen; A. F. VeenisKlaver van Haarlem; wed. W. M. Roosvan der Wal van Haar lemmermeer; mej. A. W. van Savoijen van Barsin- gerhorn. Vertrokken: A. SlikkerGijsbertsen naar Wierin- gen; mej. E. Balder naar Den Helder; P. Wustefeld naar Dinslaken (Dl.); mej. T. Blokkern aar Hoog woud; J. A. Hoexum naar Vlissingen; mej'. A. Lube naar Kleef (Dl.); A. Oosting naar Amsterdam', mej. A. Watertor naar Wieringerwaard; mej. M.J. de Langen naar Den Helder; G. Baken naar Den Hel der; mej. A. Kamp naar Haarlemmermeer. Gegund. Het maken van een betonnen brug in dien N. Mo- lenvaartsweg over den Middenvliet is door het Pol derbestuur gegund aan G. C. van Hoften te Haar lem, die ingeschreven had voor f3180. Bouwvergunning. B. en W. verleenden vergunning aan Gebr. v. d- Bijl tot het bouwen van een lcapschuur aan den Grasweg. zich op het station en was de negus-negèsti in bezit van het verlangde schriftstuk. Aan het station waren nog de zwarte, in blauwe uniformen gekleede politiemannen op bloote voeten onder bevel van hun twee Fransche officieren aan wezig en zij brachten nog eens den keizer de mili taire eerbewijzen. Onder de menschen, die nog op het perron af scheid namen van den vluchtenden keizer, bevon den zich Takli Wariat, de vroegere vertegenwoordi ger van Ethiopië bij den Volkenbond, en raz Hei- loe, vroeger een der groote vijanden van den kei- zei-; die hem geruimen tijd in ketenen gevangen hield. Deze beide mannen wilden niet naar het bui teland uitwijken. Ze zijn teruggekeerd naar de land streek, waar ze thuis behooren om nog te trachten te redden, wat er nog te redden is. Het diepst onder den indruk was de gewezen vijand van den keizer, raz Heiloe. Deze besefte, dat het vertrek van den keizer de ondergang van zijn vaderland beteekende. Hij knielde neder op het per- i-on voor het keizerlijke rijtuig. De keizer steeg toen nog eenmaal uit, hief raz Heiloe op en nam hem een oogenblik in den wagon om afscheid te nemen. Toen de trein zich langzaam in beweging zette, presenteerden de mannen in blauwe uniformen en op bloote voeten voor de laatste maal het geweer voor den keizer, den negus-negèsti. den koning der ko ningen, die als vluchteling zijn land verliet. Raz Heiloe liep nog mede met den trein zoo lang hij kon. Dan bleef hij in den onophoudelijk neer- stroomenden regen staan en keek den trein na, die in den laten regennacht in oostelijke richting ver dween. Een stuk wereldgeschiedenis had zich afgespeeld. (Nadruk, ook van gedeelten verboden). Had een pijn in x'n schouder om tureluurscb van Ie worden mEn zoo in eensl Ik kon niet meer heen of weer. Ih houd niet aan tablet/es en liet mijn vrouw mij wreven met Kloosterbalsem. Niet te hard, zeg ik, want alles, ook de geheele omgeving, deed me zeer. Zij wreef mij zachtjes om te beginnennaderhand wat harder en hei was of er een wonder gebeurde. Onder 't wrijven verminderde de pijn al en toen het 's avonds herhaald was, stond ik den volgenden morgen weer even frtsch op als altijd." Fr. D. te O. AKKER'S ORIGINEEL TER INZAQE „Geen goud zoo goed" Onovertroffen bij brand- en snij wonden Ook ongeëvenaard als wrljfmïddel b(j Rheumatiek, spit en pijnlijke spieren cschroefdoos 35 et Potten: ct en 1.04 Politie. Gevonden: 7 ledige aardappelzakken, ©en paar race handschoenen. Verloren: rood paardcnhalster, kosteloos rijwiel plaatje, zadeldekje. Aan komen loopen: een zwaan. Collecte. B. en W. verleenden vergunning tot het houden van een collecte op 23 en 24 Mei ten bate van Hér- wonnen Levenskracht (R.K. ver. tot bestrijding der t.b.c'.). Duivensport. Bij de wedvlucht van „Altijd Verder", gehouden vanaf Noyon (afst. 390 KM.) waren 65 duiven in .concours, die om 8 uur zijn gelost. De eerste duif is geconstateerd om 1 u. 59 m. 47 sec. en vloog met een snelheid van 1081 M. per minuut. De laatste prijs winnende duif is geconstateerd om 2 u. 20 m. 15 sec. en vloog 1020 M. per minuut. Prijzen behaalden: J. Hengstdijk l, kampioenspun- ten 24; A. Liefhebber 2, k.p. 22.2; N. Spigt 3, k.p. 20.4; W. Blaauboer 4 en 6, kn. 33.6: G. de Boe 5 en 13, kp. 19.2; J. Peute 7. 8 cn 10, kp. 32.4; P. de Vries 9, kp. 10.2; J. A. Waiboer 11, kp. 6; G. v. d. Berg 12, kp. 4.2. Het hoogst aantal punten voor het hokkampioen- schap over de eerste 4 vluchten werden behaald door J. Peute 145.9 p.; P. de Vries 142.8, G. de Boe 105.7. Door de heeren Lansen en Schreuder is voor de winnende vogel van Compicgne 10 K.G. duiven- boonen beschikbaar gesteld. Natuurlijk is deze gift in dank aanvaard en is men zeer verheugd over dit blijk van medeleven met deze duivensport. LANGENDIJK Blauwe Week. Donderdag, Hemelvaartsdag, werd ter gelegenheid van de opening van de Blauwe Week door het Lan gendijker Drankweer-Comité met een auto door de vier Langendijker dorpen en St. Pancras gereden, op welke auto diverse doeken met opschriften waren aangebracht. Bovendien werden huis aan huis be zorgd de Blauwe Week-krant en blauwe bloempjes te koop aangeboden. Met dit laatste had men veel succes. In de drie gemeenten Oudkarspel, Noord- en Zuidscharwoude werden niet minder dan 400 stuks aan den man gebracht. Het was, ondanks het slechte weer, een succes. NOORDSCHARWOUDE. Woensdag heeft het echtpaar G. BartonOotjers onder groote belangstelling het 50-jarig huwelijks feest gevierd. De bruidegom, heeft een tamelijk voor aanstaande positie in deze gemeente, maakt deel uit van diverse besturen van vereenigingen en corpora ties, is o.a. voorzitter van de plaatselijke tuinbouw- vereeniging Tuinbouwbelang. Naar wij vernemen, zal Zaterdag 30 Mei a.s. in „Concordia" alhier een vergadering worden gehouden door de bestuurders van diverse organisaties en be stuurdersbonden van den Langendijk en omgeving over het onderwerp, dat veler gemoederen in beroe ring heeft gebracht, n.1. de Rouleering. Spreker is dezen avond de heer Albers, ass. bestuurder van het N.V.V. Een bijzondere tulp. Bij deh heer De Laat op de Oosterstraat staat een bijzondere tulp te bloeien. Er zijn n.1. zes bloemen op één bol. Van deze zes bloemen staan er drie op één stengel. BOERDERIJ Een mededeeling naar aanlei ding van de buUenwei'kingstel- ling op 10 Mei en de sindsdien ingetreden omstandigheden 's-Gravenhage Met betrekking tot de rege ling voor de verplichte teruggave aan melkleve- ranciers van een zeker percentage der ontvangen melk in den vorm van ondermelk deelt men. ons van bevoeegde zijde bet volgende mede. De regeling bedoelt zoo mogelijk te bevorderen dat de netto kaaswaarde van de ondermelk niet daalt beneden 0,5 cent voor Maart, 0.4 cent voor April en 0,3 cent voor Mei en volgende maan den tot einde Augustus. De regeling schrijft on der bepaalde omstandigheden verplichte buiten- werkingstelling voor, terwijl een commissie weke lijks aan de Nederlandsche zuivelcentrale advies uitbrengt over de vaststelling van het percentage resp. over vrijwillige buiten-werkingstelling. Met ingang van Zondag 10 Mei werd de re geling buiten werking gesteld, mede omdat een overschrijding der gestelde ondermelkwaarde ver wacht werd, doch vooral omdat in de regeling voor verschillende categoriën van bedrijven een sterke beperking ligt opgesloten van de produc tie van melkpoeder en gecondenseerde melk< welke beperking zich moeilijk laat rijmen met de omstandigheden ten aanzien van exportmor gelijkheden, die zich voordoen. Hoewel de ontwikkeling der omstandigheden,- mede vooral door eenige stijging der boterprij- zen deze week ernstig de vraag deed overwegen, of ten behoeve van de kaaswaarde der ondermelk de regeling weer moet worden inwerking gesteld, is de Nederlandsche Zuivelcentrale er deze week nog niet toe overgegaan daartoe te adviseeren. omdat het antwoord op genoemde vraag onze ker is en moeilijkheden ten aanzien van de be perking der bereiding van melkproducten, die hierbovengenoemd werden, nog vrijwel onver zwakt bestaan. De volgende week zal de toestand o pnieuw onder oogen worden gezien, inmiddels wordt ge zocht naar een bevredigende oplossing der moei lijkheden inzake de fabricage van melkproduc ten. NOORDSCHARWOUDE. Het a.s. Zangconcours. In een gehouden commissievergadering van het comité dat de organisatie op zich heeft genomen van het in Juni te houden zangconcours van den R.K. Bond van Zangvereenigingen werd o.ra. beslo ten de verpachting van de consumptietent e.a. zoo mogelijk nog deze week te doen plaats vinden. Op het reservefonds is voor een bedrag van ongeveer f450 geteekend. Verder werd nog medegedeeld, dat reeds diverse prijzen voor het concours beschikbaar zijn gesteld. Drukte in de Conservefabriek. Naar wij vernemen is aan de Fa. Verburg, con servefabriek alhier, door de Arbeidsinspectie toe stemming verleend om gedurende den inmaaktijd van spinazie over te werken. Aan de fabriek heerscht dan ook groote drukte. Met het oog op de werkeloosheid in de Langendijk ker gemeenten, komt bij ons toch de vraag naar vo ren, of het niet mogelijk geweest was, een grooter aantal arbeiders te werk te stellen, opdat dan ten minste de werkeloosheid in deze streek terugge bracht zou kunnen worden. Wandelsportver. „Sport Na Werk". Voor Hemelvaartsdag was door de wandelsportver. „S.N.W." een 35 K.M. marsch georganiseerd, welke ondanks het slechte weer toch nog is doorgegaan. Hoewel het aantal deelnemers slechts gering was, heeft men tocli gemeend de tocht door te laten gaan, ook omdat degene die waren opgekomen hier prijs op stelden. Behalve een aantal individueels wandelaars werd er maar door één groep aan de marsch deelgenomen, nl. door een Jeugdgroep uit Den Helder. Deze groep heeft echter maar 30 K.M. geloopen, en dit dan ook tot het einde goed vol bracht., al moet ons van het hart, dat wij zoo'n af stand voor een jeugdgroep wel wat groot vinden. Van de individueelen was er slechts 1 uitvaller. Het parcours leidde van Noordscharwoude naar Oudkarspel, Kalverdijk, Warmenhuizen, Schoorldam, richting Koedijk, Nieuwe weg terug naar Noord scharwoude, waar een verplichte rust werd gehou den. Hierna ging men door de Langendijker dorpen en over H. Hugowaard weer naar de startplaats. Was het goed weer geweest, dan zouden zeker vele wandelsportbeoefenaars naar hier zijn gekomen. Bet is nu in de bedoeling om de marsch Zondag nog eens te herhalen voor die vereenigingen welke door het slechte weer niet zijn opgekomen. ZIJPE Burgerlijke Stand van 15 t.m. 20 Mei 1936. Geboren: Jacoba Johanna, dochter van Gerrit Groen veld en van Maria Catharina Wit; Anne Dirk, zoon van Dirk Knol en van Jetske Bangma; Lourentius Theodorus, zoon van Willem van Duin en van Maria Spaans; Geertruida Cornelia, dochter van Simon Huibert Lobregt en van Keunje Visser. Ondertrouwd: Martinus Johannes Pronk, oud 28 jaar, timmerman en Maria Mak, oud 27 jaar, beiden alhier. Getrouwd: Anthonius Schouten, oud 31 jaar, land bouwer, te Heerhugowaard en Alida Petronella Kraak man, oud 25 jaar, alhier; Jan Leegwater, oud 30 jaar, landarbeider, alhier en Antje Lakeman, oud 38 jaar, alhier. Gerrit Baken, oud 24 jaar, landbouwer, te Anna Paulowna en Aaltje Doorn, oud 21 jaar, al hier; Gerrit Kaaij, oud 23 jaar, kommies der directe belastingen, te Strampoij, en Maartje Bos, oud 23 jaar .alhier. Overleden: Klaas Mol, oud 41 jaar, echtgenoot vaa Johanna Oud. Dirk Krabman, oud 54 jaar, echtgenoot) van Maria Koper. NEDERLANDSCH INSTITUUT VAN ARCHI TECTEN. Op Maandag 18 Mei j.1. werd te Alkmaar, onder leiding van het hoofdbestuur, geïnstalleerd de kring Alkmaar van het N.I.V.A, Het bestuur van die Kring werd als volgt samen* gesteld: Voorzitter: architect L. Sok te Den Helder. Secretaris: architect D. S. de Boer te Alkmaar.

Schager Courant | 1936 | | pagina 10