Plaatselijk Nieuws. BondvanZuivelfabrieken „SESANIT" 1 Fa. G. de Waard sTrrmnn ASPIRIN raiiim nEKMHSHBiBSHBBB Predikbeurten. Alkmaarsche Kaasmarkt. Berger Sportvereeniging. in Noord=Holland. snel, langdurig en krachtig werkt bij i rheumilitk Uitsluitend verkrijgbaar in de oranje-bandbuisjes vart 20 tabl. 70 cis. en oranjezakjes van 2 tabl. 10 cis. PRIJZEN BEHAALD. Op het gehouden Nationale Zangconcours, uitge schreven door het mannenkoor „De Veenzangers" te Vcenendaal behaalde op Hemelvaartsdag de zang vereniging „Vocaal Alkmaar", twee eerste prijzen. Afdeeling Mannenkoor een eerste prijs met 309 pt. Afdeeling Gemengd Koor een eerste prijs met 337 pt. (hoogst aantal). „Vocaal Alkmaar" staat onder lei ding van den heer Nico Snel, directeur van Scha gen s Kinderkoor. De Jury bestond uit de heeren Jacob Hamel, S. H. Englander en A. van Zutphen. De prijzen bestaan uit 2 zilveren medailles. MARKTOVERZICHT. Een verstelde markt valt in den regel niet mee, maar dezen keer wat de aanvoer betrof, viel ze hard mee. De handel in vette koeien was goed; hoog ste noteering f210, pl.m 27 28 ets. per pond, een beste prijs. Er werd gezegd, voor le kwaliteit wordt tegenwoordig 30 ct. besteed, 's Morgens vroeg ging de handel in kalfkoeien nog wel. maar later op den dag een terugloopende handel; toch was de hoogste noteering f220. De handel in gelde koeien was zeer matig. In pinken scheelde het nogal veel bi] de vo rige week, matig. Stieren handel matig. Nuchtere kalveren handel stug, doch geen verlaging van prijzen. Zware nuch tere kalveren, b.v. 14 dagen oud, werden nog ver kocht voor 12 a 16 gld. Bokken en geiten handel stug. De handel in paar den was goed; de heer K. Stammes, Heerhugowaard, voerde weer 10 stuks mooie paarden aan. Oude vette schapen 1827 gld., handel goed. Overhouders handel matig tot 21 gld. Dezen dag wa ren er niet die beste lammeien van de vorige week, handel stug. Do handel in vette varkens was stug, minder in prijzen. Biggen handel stug, minder in prijzen. Schrammen waren er niet aangevoerd. Op de kippemarkt weinig beweging, handel ge woon. Heeren Interlock-onderkleeding STERK - ELASTISCH - SOEPEL en HYGIëNISCH. Vraagt ook onze schitterende collectie ZIJDEN POLOSHIRTS. LEEREN en ELASTISCHE RIEMEN. Uw HEEREN-MODES, HOEDEN en PETTEN, koopt U tenslotte toch ook bij IJMUIDEN. - SCHAGEN. THEATER ROYAL. Met een van 's wereld grootste zangers, Benja- mino Gigli en Magda Schneider in de hoofdrollen geeft het Theater Royal Zondag de succesfilm „Ver geet mij niet". Het is de geschiedenis van twee jonge mcnschen die zich aan boord van een schip meer en meer voe len tot elkaar aangetrokken en bij het licht van de maan en de heerlijke melodie van het lied „Ver- giss-Mein-Nicht", dat de beroemde tenor Eenzo Curti voor de radio zingt, verklaren zij elkaar hun liefde. Helaas zal de reis spoedig ten einde zijn. Ahrends geeft Liselotte de bewuste sigarettenkoker als een aandenken en spreekt met haar af, dat zij hem voor het van boord gaan haar tijdelijk adres in New- York zal geven, opdat zij elkander niet uit het oog zullen verliezen. Irene Hardt heeft inmiddels een list verzonnen om zich van haar mededingster te ontdoen Terwijl Liselotte haar goed kan houren, vertelt zij aan een vriendin de geschiedenis van een knappe lste stuur man, die er zijn werk van maakt om argelooze meis jes het hoofd op hol te brengen, Het voorval met de sigarettenkoker wordt als een truc voorgesteld, om ■kennis te maken. Liselotte is diep gekrenkt. Zij laat de sigarettenkoker terugbrengen en gaat van boord met een gevoel van diepte verslagenheid. Liselotte doet in New-York haar werk als secreta resse verder, zonder veel animo. Haar patroon merkt «lat en als zijn onderhandelingen met een Ameri- kaansch concern met succes bekroond worden, wil hij haar eens ergens meen aar toe nemen om haar op te vroolijkt-n. Zij komen dan op een weldadig heidsvoorstelling, waar de beroemde tenor Enzo Curti zal zingen. Als toegift zingt hij het bekende „Vergis-Mein-Nicht" en Liselotte komt daarvan zoo onder den indruk, dat zij in snikken uitbarst. Dit wordt door Curti opgemerkt en hij wil zich aan haar laten voorstellen, omdat hij zich lot haar aangetrok ken gevoelt. Zij is echter reeds verdwenen en te leurgesteld gaat de tenor heen. Liselotte maakt op de gang van haar hotel ken nis met een schattig jongetje, dat daar nog heel laat met zijn auto aan het spelen is Zij verneemt dat hij geen moeder meer heeft en zijn kinderjuf frouw naar haar vaderland is teruggekeerd. Liefde vol neemt ze het kind in haar armen en brengt het naar bed. Als ze nog bezig is het kereltje zoet te houden, komt de vader binnen, die niemand anders is dan de beroemde tenor Curti. Deze kennismaking leidt spoedig tot een huwelijk niet zoozeer uit lief de, als wel uit wederzijdsch respect en verknocht heid aan het kind. Een jaar duurt reeds hun huwelijk en beiden zijn gelukkig. Alleen het reizen en trekken staat Liselotte op den duur tegen en maakt haar nerveus. Enzo treedt nu in Berlijn op en terwijl hij naar een repetitie is en Liselotte in een restaurant iets wil gebruiken, ziet zij plotseling Ahrends voor zich staan. Ahrends dwingt haar nu om te spreken en weldra weet hij nu hoe alles zich indertijd heeft toe gedragen. Hij vraagt haar mee te gaan naar Argen tinië, waar hij van eeny vriend eenplantage heeft overgenomen. Een heftige strijd voert Lisolette met zichzelf, maar het beeld van den man en het kind. die haar meer noodig hebben dan hun leven, wint het pleit en zij gaat terug naar de plaats, die dc plicht haar aanwijst. NAAR SCHOORL Even als verleden jaar werd op Hemelvaarts dag weer een uitje gehouden door de Chr. Gymn. Vereeniging „Excelsior". Ondanks het zeer slechte weer vertrokken de leden per fiets naar Schoorl, terwijl de adspiranten per autobus daarheen werden gebracht. Onder de leiding der directeur, den heer P. Timmerman had de dag weer een gezellig verloop. Naar hartelust werd genoten van het prachtige speelduin, de weer opnieuw ingerichte speeltuin, en het zeer schoone „Klein Zwitserland". Vooral de wande ling door „Klein Zwitserland" viel bijzonder in de smaak. Jammer dat het weer zoo slecht was waardoor men dikwijls genoodzaakt was, onderdak te bekomen. Maar ondanks dat alles mag toch van een zeer goed geslaagde dag ge sproken worden. ZONDAG 24 MEI. NED. HERV. GEMEENTE. Schagen, voorm. 10 uur, Ds. Nijholt, van Slootdorp. Haringhuizen, voorm. 10.30 uur, Ds. Witkop. Barsingerhorn, nam. 2 uur, Ds. Witkop. Slootdorp, voorm. 10 uur, Ds. Eikema, van Schagen. Burgerbrug, zie St. Maartensbrug. St. Maartensbrug, voorm. 10.30 uur, Ds. Enklaar. Oudesluis, geen dienst wegens kerkschoonmaak. Schagerbrug, geen dienst wegens kerkschoonmaak. Anna Paulowna, voorm. 10 uur, Ds. Vorstman. Wieringerwaard, voorm. 11 uur. Ds. Vorstman. Winkel, voorm. 10.30 uur, de heer E. Baart, theol. cand. te Alkmaar. Dirkshorn, geen samenkomst. Nieuwo Niedorp, nam. 8 uur, Ds. Van Dijk. Warmenhuizen, voorm. 10.30 uur, Ds. de Leeuw. Valkkoog, voorm. 10.30 uur, Ds. Tinholt, Julianadorp, nam. 8 uur, Ds. M. van Wichen. H. Avondmaal. Hoogwoud en Aartswoud, geen dienst. Hippolytushoef, voorm. 10.30 uur, Ds. Van Beek. Doop. Den Oever, nam. 2 uur, Ds. Van Beek. Bergen, voorm. 10 uur, Ds. F. W. J. v. d. Kieboom. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Barsingerhorn, geen dienst. Nieuwe Niedorp, voorm. 10 uur, Ds. H. Britzei, van Wormerveer. Hippolytushoef, voorm. 10.30 uur, Ds. Meihuizen. GEREF. KERK. Schagen (voormalig gebouw van het kantongerecht) nam. kwart voor zes, Ds. S. Greving, van Dirks horn. Kolhorn, voorm. 10 uur, de" heer D. Visch. Nam. 3 uur, de heer D. Visch. EVANGELISATIE. Schagen, voorm. 10.15 uur, Ds. Molenaar, van Sint .Pancras. H. Avondmaal. "s Avonds 7 uur Ds. Molenaar. Dankz. H. A. Breezand, voorm. 10 uur, de heer Boon, Nam. 3 30 uur, de heer Boon. Hippolytushoef, voorm. 10 uur, de heer O. Deen. Den Oever, nam. 2.30 uur, de heer O. Deen. Schagerbrug, Bijeenkomst Chr. 'Jongemannenvereeni- ging Woensdagavond 8.15 uur in Evangelisatiegeb. THE STAR OF HOPE MISSION. Julianadorp, nam. 7.30 uur, de heer S. Kuiper, van Bilthoven. VRIJ EVANGELISCHE GEMEENTE. Alkmaar (Geesterweg la), voorm. 10.15 uur, de heer A. G. Visser, van IJmuiden. Nam. 12 uur Zon dagsschool. 's Av. 7.15 uur Ds. Ruijs. E. V. „MARANATHA". Bergen (Dr. van Peltlaan 1), vooral. 10.30 uur, Ds. Grootjans, van Amsterdam. EEN TRAP VAN ZIJN PAARD GEKREGEN. De landbouwer W. te Winterswijk was Woensdag bezig met een span van twee paarden zijn land te be ploegen, toen hij plotseling een trap van een der paar den kreeg. Hij werd naar het ziekenhuis te Winterswijk ver voerd, waar hij gistermiddag is overleden. De aanvoer was grooter dan dit jaar nog geweest, er stond een lap kaas, doch de prij zen wisten zich te handhaven. De hoogste markt was f20.en de gang viel mee. De aanvoer ging ten deele weg voor consumptie- tegen prijzen van f16.f 17.Daarnevens bestond echter een krachtige vraag naar be- waarkaas. De voorraden van verleden jaar schijnen practisch geruimd te zijn, er is ou de noch belegen kaas in belangrijke partijen te krijgen, zoodat de speculatie een stevig woordje meesprak. Opzetkaas werd verhan deld voor f 18.f 19. Deze extra-vraag zal wel de oorzaak zijn, dat de prijs zich, niettegenstaande den toene- menden aanvoer weet te handhaven. Want de verkoop voor direct verbruik schijnt niet vlot te zijn. De exporteurs naar het Zuiden klagen, de handel op België klaagt, de bln- nenlandsche kooplieden vinden, dat op de be staande prijzen geen vlotte afzet te vinden is. Klachten alom. Maar toch een behoorlijke markt. Wapenfabricatie brengt geen nationale welvaart Do directeur van het internationaal arbeidsbureau, Harold Butler, stelt in zijn verslag over de werk zaamheden van het bureau in het vorig jaar, de vraag welk aandeel der vermeerderde productie over 1935 toegeschreven kan worden aan de wapen industrie. De algemeene index der industrieele pro ductie, aldus het gisteren gepubliceerde rap port, heeft zich in eenige landen in opwaart- sche richting bewogen. Het index-cijfer voor de wereldproductie éls geheel is thans terug tot het peil van 1929. De vraag doet zich voor, in hoeverre deze vooruit gang gezond is. Het is bekend, dat in alle belangrijke industrié-landen de wapenindustrie een groote uit breiding ondergaat, hetzij voor eigen gebruik, dan wel voor rekening van het buitenland. In hoeverre moet bijv. do opmerkelijke vermeerde ring der productie van plaatijzer en staal, welke vooral geldt voor Tsjecho-Slowakije en Duitschland, Italië, Japan, Groot-Brittannië, de Vereenigde Sta ten en Sovjet Rusland aan deze omstandigheid wor den toegeschreven? In hoeverre spruit de sernieuwde activiteit in de chemische automobielkleeding en steenkoolindustrie bijv. hieruit voort? Voor zoover deze welvaart in de industrie geba seerd is op oorlogsvoorbereiding is zij niet alleen on heilspellend, maar de fabrikatie van wapenen, aldus Butler, voegt niets toe aan de nationale welvaart. Als nationale uitgave is de wapenhandel steriel en onproductief. De oeconomische ge volgen van herbewapening moeten geplaatst worden tegenover de schijnbare teekenen van oeconomische opleving. In het algemeen gesproken voert het economisch nationalisme nog steeds de boventoon: Clearingovereenkomsten, quota's, buitensporige ta rieven en beperkingen op monetair gebied versper ren den weg aan een hervatting van den interna tionalen handel, den barometer van oeconomische welvaart. Butler besluit, dat in deze periode van politieke oneenigheid en onzekerheid het bureau kan aantoo- nen, dat internationale samenwerking op het arbeids veld van zijn organisatie werkelijkheid kan worden. Het eerste elftal sterft den Gouden Kruis dood tegen M.E.V.O. 1. De a-adspiran- ten kloppen M.E.V.O. a met 70. Jan Eriks verricht de hattrick. Er zal wel niemand geweest zijn, die aan een overwinning van B.S.V. 1 getwijfeld heeft en dat de wedstrijd tegen het eerste elftal van M.E.V.O. op 'n nederlaag is uitgeloopen, is alweer een bewijs, dat voetbal een wisselvallig spel is en een uitslag altijd moeilijk van tevoren te voorspellen valt. En wat de nederlaag des te ernstiger maakt is het feit, dat ze volkomen verdiend kan worden genoemd en het von nis op regelmatige wijze aan de Berger club voltrok ken werd. Nu kan men wel de schuld gaan geven aan den straffen wind, welke dwars over het veld stond en goed spel onmogelijk maakte, doch vergeten mag niet worden, dat MEVO met dezelfde moeilijkheid te kampen had en er toch van maakte, wat er van te maken viel. Er waren twee factoren welke B.S.V. noodlottig geworden zijn en wel ten eerste de absoluut ver keerde taktick, welke gevolgd werd en ten tweede de kapitale blunder welke de invaller-doel verdediger van Diepen maakte en waaruit het tweede doelpunt voor MEVO ontstond. De verkeerde taktiek nu was, dat steeds op den kant werd gespeeld, juist waar de wind stond en wel als gevolg van het feit, dat er veelal veel te hoog werd getrapt. Zoo kreeg na de rust de rechtervleugel niets meer te doen, ofschoon de Groot en Plomp veel gevaarlij ker waren dan de heeren aan den anderen kant. Wat den tweeden factor betreft, was het jammer, dat MEVO op een zoo eenvoudige wijze een doelpunt ca deau kreeg. We durven gerust te zeggen, dat B.S.V. met Jan de Moor in het doel, dezen wedstrijd ge wonnen had, want werkelijk moeilijk werk heeft van Diepen niet gehad; zijn collega aan de overzijde daarentegen wel. B.S.V. telde invallers voor de Moor, Jaap Tuijn en Piet Duin, maar ook MEVO moest met vier re serves spelen. Het begon hoopvol voor de Berger club, want reeds binnen de minuut had B.S.V. door een goed schot van Jacob de Groot de leiding. Dit punt werd echter wegens buitenspel geannuleerd. MEVO kwam daarna geducht opzetten en de ach terhoede van BSV moest alles in het werk stellen om onheil te voorkomen. Toch kreeg BSV nogmaals de gelegenheid de leiding te nemen, toen Ab v. d. Berg wegens hands van een der MEVO-verdedigers een strafschop te nemen kreeg.-De hal keurig geplaatst in den hoek, dreef door den wind terug en kwam precies tegen de paal terecht. Vlak daarop had Fil- let met twee keiharde schoten, die tegen de bovenlat en de paal afketsten, eveneens geen succes. Het doelpunt kwam juist aan den anderen kant, toen Van Diepen een hoogen bal op doel kreeg. In- plaats van het leer te vangen, of over de lat te stom pen, stompte hij het naar beneden. Zoo kwam de bal bij een der M.Ë.V.O.-voorwaartsen, die zich geen moment bedacht en zijn club de leiding gaf. Zoo bleef het tot de rust. In de tweede helft ging het B.S.V. al niet veel be ter. Wel waren de Bergenaren hijna voortdurend in de meerderheid, maar M.E.V.O. verdedigde met man en macht en met succes ook. Om tijd te winnen, werd bovendien de bal steeds weer over de zijlijn getrapt. Bij een der M.E.V.O. aanvallen ving de B. S.V.-doelman een schot op; hij wilde wegtrappen, doch schoot precies tegen een toesnellenden M.E.V. O.-voorspeler aan en van diens lichaam verdween het leer in het net. Het ging er toen voor B.S.V. bedenkelijk uitzien. Toch kwam er nog even hoop voor de Bergenaren, toen Henk Plomp eindelijk don bal eens op rechts kreeg toegespeeld, zich keu rig vrijmaakte en met een prachtig schot den ach terstand verkleinde. Hoe B.S.V. daarna ook zwoegde, heel M.E.V.O. trok zich in de verdediging terug en er was geen doorkomen aan. Zelfs Dirk de Jong, die centervoor was gaan spelen, kon er niet doorkomen. Het bleef 2—1 voor M.E.V.O. en zoo vond B.S.V. op onverwachte wijze den Gouden Kruis dood. De a-adspiranten van B.S.V. deden het heel wat beter want ofschoon spelende met een uit in vallers bcstaanden rechtervluegel, werd met niet minder dan 70 gewonnen. Jan Eriks verrichtte de hattrick en maakte liefst vijf van de zeven doelpun ten. En het waren alle solide goals ook! Zoo'n schut ter in het eerste elftal en B.S.V. was een heel eind verder. De wedstrijd was van weinig bekoring. Door den stormachtigen wind konden de jongens den bal niet onder controle houden; een uitzondering daarop maakte Arie Urbanus, de nieuwe back van de ad spiranten, die ongetwijfeld een goede aanwinst voor de ploeg beteekent. Verder waren Jan v. d. Pol en Rein Maasen en Nick v. d. Berg voldoende. Karei ten Bruggcncate en Jaap Jansen vielen tegen en Kobus Kramer is er, naar het ons voorkomt, heelemaal uit. Kuipers moet werkelijk leeren uit te kijken, waarheen hij den bal dirigeert. Aan harde kogels in het wilde weg heeft niemand iets. Nick v. d. Berg maakte op handige wijze ©en doel punt, terwijl de serie werd gesloten door Dik Ooster ling, die onder een mooi schot van Karei ten Brug gcncate, dat van de bovenlat terugsprong, zijn hoofd zette. Bij 7—0 bleef het! Alleen de b-adspiranten s-pelen een officieelen wedstrijd BSV a zal een ^tegenbezoek aan Schoorl a brengen. Voor de na-competitie der adspiranten staat op het programma den wedstrijd Alkmaar a en B.S.V. b welke op het terrein aan den Wester- De jaarvergadering in *t Gulden Vlies was goed bezet. Ook de burgemeester van Alkmaar was aanwezig. Er is verbete ring in den toestand te bespeuren, zeide de voorzitter. De rekening over 1935 gal een batig slot van 1 2503.09. Gistermorgen om elf uur werd in het Gulden Vlies te Alkmaar de jaarlijksche algemeene verga dering gehouden van den bond van op coöperatieven grondslag werkende Zuivelfabrieken in Noord-Hol land, onder voorzitterschap van den heer H. K. Kos ter. De zaal was goed bezet, toen de voorzitter de ver gadering opende-en allen hartelijk welkom heette. In het bijzonder richtte spr. zich tot den burgemees ter van Alkmaar, Jhr. van Kinschot, die voor de eerste maal een vergadering van den Bond bijwoon de en den heer Geluk. Spr. zeide, dat deze bijeen komst nog altijd geschiedde onder omstandigheden welke verre van rooskleurig kunnen wordengenoemd Toch viel er eenige verbetering te bespeuren, daar de prijzen der zuivelproducten hooger waren geweest dan in het vorige jaar. Zij, die klagen over de druk kende Regeeringsmaatregelen, mogen niet vergeten dat deze zijn genomen in het belang van het boeren bedrijf. Goede kwaliteiten voor de productie en ver grooting van den afzet der producten, noemde spr. van het grootste belang en wegen ter verbetering van den toestand. Ook het begrip coöperatie moest meer ingang vin den. Dit begrip blijft helaas dikwerf slechts beperkt tot de fabriek. Het geheele boerenbedrijf vindt baat bij coöperatie, zeide spr. Dat het saamhoorigheidsgevoel bij allen ingang zou vinden, was de hartgrondige wensch van den voorzitter en met dezen wensch opende spr. deze vergadering. (Applaus). Notulen. De notulen der vorige algomeene vergadering wer den daarna zonder op- of aanmerking gearresteerd. Mededeelingen. De Secretaris, de heer G. Nobel, deed daarop tal van mededeelingen, waarvan wij do volgende ven- melden: Als vertegenwoordigers van den Bond in het Be stuur van den F.N.Z. zijn aangewezen de heeren: H. K. Koster en J. Veldstra en G. Nobel adviseerend lid, tevens plaatsverv. bestuurslid. Belangrijke uitbreiding van het kwantum ver werkte melk tusschen 1934 en 1935 kon worden geconstateerd, In 1934 was dit 154833000 Ko., in 1935 10320600 Ko., een toename van 5.4 pet. Waneer wij hierbij de 2 nieuwe leden die nog wenschen toe to treden, voegen, dan kunnen wij over de versterking van den Bond tevreden zijn. Van het gemeentebestuur van Alkmaar kwam de mededeeling in dat Wik- en weegloonen voor kaas tijdelijk zijn verlaagd tot f 0.07 per 20 Ko. Deze ver laging zal voor Alkmaar een mindere ontvangst van ongeveer f 2500 bedragen. Voor de regeling van consumptiemelkvoorziening is voor korten tijd de commissie voor Bijstand van de Nederlandsche Zuivelcentrale benoemd, ter ver vanging van de voormalige N.H. melkcommissie. Het aantal leden van de Commissie van Bijstand is belangrijk kleiner dan dat der opgeheven commis sie, wat misschien een vlottere behandeling van de zaken tengevolge kan hebben. De Commissie bestaat behoudens ©nkele uitzonderingen uit personen die zitting hadden in de vorige commissie. Aange zien de Commissie voor korten tijd is ingesteld kan over de resultaten van haar werk nog niets worden medegedeeld. Teruggave ondermelk. De bemoeiingen voor de kaasbeperking, door mid del van de teruggave van ondermelk door de fabrie ken voor veevoeder, hebben goed resultaat gehad, want hierdoor is er gelukkig niet teveel kaas, wat een gunstigen invloed heeft uitgeoefend op de kaas- prijzen. Doorvoering van dit systeem verdient dan ook .alle aanbeveling omdat daardoor de markt tengevolge van een te groote aanvoer, waarvoor on voldoende plaatsing is niet inzakt. Opnemen van Jeugdige Werkloozen In het Bedrijfsleven. Van den Secretaris van den F.N.Z. kwam na mens den minister van Sociale Zaken een ver zoek in om zooveel mogelijk medewerking te verlee- nen voor het te werk stellen van jeugdige werkloo zen. Het Bestuur acht zoo mogelijk plaatsing van deze jeugdige werkloozen wel gewenscht wanneer er plaats voor is cn wanneer dit natuurlijk niet ge paard gaat met ontslag van de tegenwoordige werk lieden, want dan is het maar een verschuiving. Stookcursus. De in dezen winter door den heer Duif, leeraar- machinist van den F.N.Z. gehouden stookcurus, werd gevolgd door 10 leerlingen. De belangstelling van de leerlingen was goed. Bestrijding van Margarineverbrnik op het platteland. Het Bestuur besprak de bestrijding van het mar- garineverbruik op het platteland. Een bepaald plan heeft het bestuur niet voor een eventueele campagne. Het wil gaarne het oordeel van de vergadering ver nemen of er voor gèvoeld wordt dat de Bond op dit terrein actie gaat voeren. De heer Kooiman, Wognum, wees er op, dat het bo- terverbruik achteruit ging, zulks tengevolge van den steeds hooger wordenden prijs van boter. Nu zien we minder verbruik in het binnenland en meer export naar het buitenland. In de eerste 4 maanden van dit jaar is het boterverbruik met 8 gedaald. Spr. ver- weg te Alkmaar gespeeld wordt. Weliswaar heeft B.S.Veen aardig ploegje, maar we gelooven toch dat Alkmaar a te sterk zal blijken te zijn voor de Berger jongens. Wanneer echter B.S.V. b met hetzelfde vuur speelt als tegen de eigen a-adspi ranten en dus de tegenpartij ge en moment vrij spel laat, wordt het slechts een kleine overwin ning voor de Groen-Witte Alkmaarders. De a-adspiranten gaan een tegenbezoek aan Schoorl a brengen. Eenige weken geleden werd te Bergen met 7-1 gewonnen en zeker zullen de jongens uit Schoorl alles in het werk stellen, om deze smadelijke nederlaag zoo goed mogelijk uit te wissen. Aan een overwinning voor Schoorl a kunnen we echter niet gelooven. WIELERS PORT. ALKMAARSCHE WIELERBAAN. Blijkens advertentie in dit nummer zullien de wedstrijden op de Alkmaarsche Wielerbaan, die Hemelvaartsdag zijn uitgesteld, morgen, Zondag, worden gehouden.

Schager Courant | 1936 | | pagina 14