Uit onze omgeving. Pijnen als messteken in haar rug. Zij spreekt nu van een wonder „Ik wil U toch schrijven, hoeveel goed Kruschen Salts mij gedaan heeft. Twee maanden geleden had ik rheumatische pijnen als messteken in mijn rug. Ik was tenslotte volkomen hulpeloos. Ik kon niet staan en was toch ook weer bang om te gaan zitten. Toen zei iemand: „Neem toch eens een proef met Kruschen Salts." Ik besloot zijn raad op te volgen. Welnu, op het oogenblik zijn mijn rheumatische pij nen totaal verdwenen. Het is een wonder. Ik raad Kruschen Salts aan al mijn kennissen, en wat mij zlef betreft, ik zal nimmer de dagelijksche dosis over slaan." Mevr. H. D. te S. De reden der rheumatische pijn is, dat zich in het lichaam afvalstoffen hebben opgehoopt, waaruit ge vaarlijke stoffen als het urinezuur ontstaan. Dit uri nezuur veroorzaakt uiterst pijnlijke zwellingen in spieren en gewrichten, die de wetenschap kent als rheumatische pijnen. De zes zoutenwaarait Kruschen Salts bestaat, sporen de afvocrorganen aan tot krach tiger werking, waardoor de afvalstoffen worden ver wijderd en het bloed van urinezuur bevrijd wordt. Met de zuivering van het bloed verdwijnen de pij nen, terwijl tegelijkertijd de geheele gezondheidstoe stand zal verbeteren. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en erkende drogisten d f 0.90 en f 1.60 per flacon, omzetbelasting inbegrepen. Let op, dat op het etiket op dc flesch, zoowel als op de buiten verpakking, de naam Rowntree Handels Maatschap pij, Amsterdam, voorkomt. zocht het bestuur hieraan zijn volle aandacht te wil len besteden. De voorzitter antwoordde, dat men zich goed moest 'realiseeren, dat een lagere boterprijs noodgedwongen 'n lageren melkprijs tengevolge zou hebben.Spr. acht dit een buitengewoon moeilijke materie, doch zegde toe, dat het bestuur deze zaak nog eens goed onder de oogen zou zien. Vervolgens deed de adj .-secretaris, de heer ir. G. Kranen cenige mededeelingen. Opzetregelinq voor de kaas. Als lid van de Advies Commissie voor de kaas, deelde de Secertaris nog het volgende imede: Gedu rende den tijd waarin de crisismaatregelen voor de kaas zijn genomen is vooi het opzetten van kaas een regeling getroffen, met het doel om het opzetten en exporteeren van ourle kaas mogelijk te maken en te steunen. Dit is goed, want het verhandelen van oude kaas is een groot belang, omdat het opzetten en verhan delen van oude kaas specifiek Nederlandsch belang is. In andere landen begint men wel kaas te maken, doch kaas, geschikt voor de bewaring, heeft men er nog niet, daarom moet Ned°rland zorgen in deze haar plaats voor den afzet te behouden. Dit is voor zoover dc contingenteeringen dit toe lieten altijd goed gegaan, doch nu is er stagnatie voor de regeling gekomen, die berust op het vast stellen van een bedrag ter dekking van het aan den opzet verbonden risico. De toekenning van een bedrag voor het opzetten van kaas is billijk, om dat met dit opzetten belangrijke kosten gepaard gaan. De Leeraar-Technicus, de heer Van Buren, deed daarop eenige mededeelingen, waarvan wij de vol gende vermelden: Technische dienst. Hiervoor werden tot heden in 1936 38 bezoeken aan de fabrieken afgelegd. De aard der bezoeken hielden in vrij sterke mate-verband met het aanschaffen van werktuigen voor de ondermelkpasteurisatic. Naar aanleiding van de tijdelijk verplichte onder- anelkteruggave, werd voor alle belanghebenden een inleiding doors pr. gehouden over de diverse manie ren waarop de ondermelkpasteurisatie kan worden toegepast. Fabrieken die beschikken over afgewerkte stoom van een stoommachine al is het dan maar van een kleine capaciteit, of eventueel stoompomp kunnen zonder veel kosten een warmwater toestel aanschaf fen en hiermede ook een belangrijke besparing op de steenkolen rekening en hebben bovendien het ge rief steeds over warm water te beschikken. Ontijzeringsinrichting. Wat een ontijzeringsinrichting betreft kan het ge schikt maken van eventueel nortonwater voor het wasschen der bofer en het gebruik in de kaasmakerij een belangrijke besparing geven op het gebruik van het leidingwater, dat anders veelal" voor dit doel wordt gebruikt en betrekkelijk nogal kostbaar is. Boterkenringen. Deze zijn dit jaar op dezelfde voet voortgezet, wat het aantal inzendingen betreft. De eischen voor het behalen van een diploma waren in 1935 als volgt: Gemiddeld minstens 67 punten en hoogstens 6 afwij kingen, terwijl die thans zijn vastgesteld op: gemid deld 66 punten en hoogstens 8 afwijkingen. Kaaskeuringen. Door het bestuur is besloten om vanaf 1935, ook voor de kaas de fabrieken in de gelegenheid te stel len een diploma te behalen, besloten is de gelegen heid te openen om voor iedere rubriek een diploma te kunnen venverven. Dit werd in een circulaire, welke aan de fabrieken werd toegezonden, uitvoerig uiteengezet. Spr. hoopt dat het besluit van het bestuur om di ploma's voor de kaaskeuringen beschikbaar te stel len de deelname ten zeerste zal bevorderen. Ballotage nieuwe leden. Het bestuur stelde voor de Zuivelfabrieken „De Ster" te Berkhout en „De Volharding" te Hauwert als gewone leden aan te nemen en als buitengewone leden „De Vereeniging van Directeuren van op Coö peratieven grondslag werkende Zuivelfabrieken in Noordholland en "twee particulieren. Dit voorstel werd met algemeene stemmen aange nomen; nadat de vergadering besloot over de toe treding vand en heer Henneman, kaashandelaar te Alkmaar, op een volgende vergadering te beslissen. Rekening en verantwoording 1935. De heer Zijp (Abbekerk) deed namens de Finanti- eele Commissie verslag en stolde voor de rekening over 1935 goed te keuren. De rekening over 1935 sloot met een totaal aan in komsten van f 20108.34V2 en aan uitgaven van f 17605.25V2. Batig slot derhalve f 2503.09. Het batig saldo over 1934, waarmede de rekening opende bedroeg f 1651.91 Ms, aan omslag van gewone leden werd ontvangen f 15483.33; aan contributies van gewone leden f 390 en van buitengewone leden f 133. Aan rente werd gekweekt een bedrag van f 201.65. Verkiezingen. Hierna hadden verschillende verkiezingen plaats. De Voorzitter deelde mede.d at 34 fabrieken waren vertegenwoordigd. a. Voor een lid van het Bestuur. Aftredend 31 De cember 1936 en niet herkiesbaar, de heer Joh. C Bruin. Gekozen de heer M. de Vries te Koegras. b. Voor een lid van de Commissie voor de Kaas keuringen. Aftredend 31 Decemb. '36 en niet herkies baar de heer R. de Boer. Gekozen de heer A. Talsma Wognum. c. Voor een lid van de Commissie voor de Boter- keuringen. Aftredend 31 December 1936 en niet herkiesbaar de heer A. Talsma. Gekozen de heer R. de Boer te Middelie. d. Voor een lid van de Commissie voor Land bouwcoöperaties. Aftredend 31 December 1936 en niet herkiesbaar de heer D. Brugman Jbz. Gekozen de heer Joch. Blaauboer, Schagen. Commissie voor Landbouwcoöperatie. Vervolgens deed de heer J. Dokter eenige mede deelingen van de commissie van Landbouwcoöpera tie, welke van zuiver internen aard waren. Bijdrage Tcch. Dienst Alg. Ned. Zuivelbond. Vervolgens kwam aan de orde het bestuursvoor stel om voor den Technischen Dienst van den Alg. Ned. Zuivelbond een bijdrage te verleenen van 300 gulden p. jaar, waarvoor de Directeur van genoemd Bureau iedere maand een dag voor den Bond be schikbaar zal zijn om inlichtingen te verstrekken aan de leden. De heer Wit (Berkhout) was tegen deze subsidie, omdat dit onderdeel van de F.N.Z. zichzelf diende te financieren. De heer Geluk antwoordde dat deze bijdrage niet te beschouwen was als een subsidie voor dezen dienst Tegenovér deze bijdrage staat een prestatie, n.1. het geven van algemeene adviezen, De leider van het bureau kost de F.N.Z. elke maal, dat hij zitting heeft f 12, welke niet door den Bond kunnen worden betaald. De dienst werkt nog slechts eenige maanden en het is de bedoeling contact te krijgen tusschen dezen dienst en de fabrieken. Daar geen der aanwezigen het voorstel van den heer Wit ondersteunt, om deze bijdrage niet toe te kennen, wordt 't voorstel van *t Bestuur aangenomen Hierna word gepauzeerd. MIDDAGVERGADERING. Wijziging der Statuten en het Huishou delijk Reglement. Deze werden alle goedgekeurd. De Koninklijke goedkeuring zal worden aange vraagd. Stichting van een Kaasbeurs te Alkmaar. Het rapport, naar aanleiding van een onderzoek naar de vraag, of het aanbeveling verdient te Alk maar een kaasbeurs te stichten, uitgebracht door den heer Ir. G. Kranen, hebben wij reeds in extenso ver meld. Wij vermelden dus hier slechts de besprekingen welke over dit punt werden gevoerd. De Voorzitter zeide de belangstelling van de zijde van het gemeentebestuur ten zeerste op prijs te stel len en heette, behalve den burgemeester, ook de wethouders Klaver en Bonsema, welkom. De Secretaris, de heer Nobel zeide daarop het vol gende: Als lid van de Commissie van Advies voor de kaas van het Crisis Zuivel Bureau heeft spr. de vraag in- bespreking gebracht of het Crisis Zuivel Bureau be reid is om de propaganda voor de Alkmaarsche kaas markt finantieel te steunen, met het gevolg, dat kan worden medegedeeld dat aan dit verzoek alle aan dacht zal worden geschonken en medewerking vrij zeker is. Voor Internationale tentoonstellingen voor onze Nationale propaganda voor kaas wordt bijna zonder uitzondering reclame gemaakt met een inzending die do Alkmaarsche Kaasmarkt nabootst, waarmee men steeds succes heeft en de belangstelling weet te winnen. Het vreemdelingenbezoek aan Alkmaar, met het doel om de Kaasmarkt zooals nergens ter wereld bestaat te bezoeken, levert het overtuigend bewijs hoe groot deze belangstelling is en deze belangstel ling zal nooit ten nadeele van de kaasproducenten uitvallen, integendeel er zal altijd een goeden in vloed van uitgaan. Het welbegrepen eigen belang van producenten brengt rrièè dat deze markt niet moet verdwijnen. Een veel verbeterde propaganda zal het resultaat be langrijk kunnen verbeteren, daarom er alle aandacht aan geschonken. Wanneer Alkmaar hare belangen goed ziet zal zij ongetwijfeld alles doen om de pro paganda voor de kaas te verbeteren. Bovendien zal Alkmaar goed doen om op korten termijn, de wik- en weegloonen, die inderdaad te hoog zijn voor produ centen, belangrijk te verlagen. De toegepaste verla ging is in deze onvoldoende. Bij belangrijk verlaag de wik- en weegloonen zullen producenten veel meer bereid zijn om mede te werken aan de in stand hou ding van de kaasmarkt. In deze is goede samenwer king beider belang, daarom de handen ineengeslagen. Over het groote belang van de prijszetting op de Alk maarsche Kaasmarkt waarvan spr. tenvolle over tuigd is wil spr. alleen nog zeggen: „Wanneer de markt er niet meer is zal men ervaren, met groot nadeel, dat het belang der producenten geschaad wordt, doch dan is het niet meer te herstellen. Vóór- en tegenstanders. De heer Kuiper (Oostwoud) sprak een woord van waardeering uit aan het adres van den heer Kranen voor de samenstelling van dit rapport. (Applaus). Spr. zeide, dat enkele jaren geleden de pogingen tot het oprichten van een kaasbeurs te Allernaar geen resultaat hebben gehad. Het voordeel van een kaas beurs noemde spr. de veel mindere onkosten, welke aan een beurs verbonden zijn. Velen zeggen, dat men voorzichtig moet zijn met het opheffen van de kaas markt, omdat daardoor het afzetgebied zou worden beperkt. Spr. ontkende, dat de kaasmarkt een recla me zou zijn voor het Noordhollandsche product. Im mers, de mcesten die de markt bezoeken zijn vacan- tiegangers, die de goede kwaliteit van het product niet naar buiten uitdragen. Spr. erkende het nut der kaasmarkt, maar constateerde, dat de reclame-on- kosten wel zeer onevenredig werden gedragen. Het gaat hier enkel en alleen om de belangen der zuivel- bereiders en zeker niot om de belangen van Alk maar. (Applaus). Het bezwaar van het monsternemen op 'de kaas beurs, als zou dit niet geschieden, kon spr. niet dee- len, omdat het hier een kwestie van vertrouwen moet zijn. Het zal in het belang der producenten zijn, als we komen tot een goed georganiseerde beurs, aldus eindigde deze spreker. De heer Laan (Westwoud) kon zich niet vereeni gen met hetgeen de vorige spreker had gezegd. Spr. kan zich niet indenken, dat de menschen alleen naar Alkmaar gingen om reclame te maken, doch wel om op de markt geld te maken. Als men met een flinke hoeveelheid kaas ter markt komt en 's middags het geld in handen heeft, dan is dat toch in het belang van den handelaar. De heer Swan (Warmenhuizen) verklaarde zich tegenstander van een kaasbeurs, omdat spr. moei lijkheden voorzag in de afrekening en chicanes voor de koopers. De heer Kooiman (Wognum) zeide voor het be houd van de kaasmarkt te zijn en wel in het be lang van het Vreemdelingenverkeer. In tegenstelling met den heer Kuiper noemde spr. de markt een groote reclame voor het Hollandsche product. Zij, die een kaasbeurs wenschen, kunnen naar Pur- merend gaan en die uitbreiden, maar spr. zou het zeer betreuren als de markt werd opgeheven. (Applaus). De heer Van der Meer noemde het fu nest, het groote massa-product aan weer en wind bloot te stellen en zeide, dat dit een middeleeuwsche toestand was. De heer Laan merkte op, dat de grondprijs op de Alkmaarsche markt altijd nog hooger is dan op een beurs en zou daarom het verdwijnen der markt be treuren. De heer Klaver wilde spreken als lid van den Bond en niet als wethouder der gemeente, ofschoon het gemeentebestuur vol belangstelling deze besprekin gen volgt. Spr. meende, dat er wat al te sterk den na druk was gelegd op het woord „reclame". Over het nut van reclame bestaat in den handel geen oneenig- heid; deze toch is absoluut noodig. Reclame is dan ook van buitengewone beteeken is voor het product, en deze reclame zou nimmer op een beurs naar be- hooren kunnen worden gedemonstreerd. Voor den producent is de markt hoofdzaak en de reclame bij zaak. Juist dat middeleeuwsche gedoe, waarover smalend is gesproken, vormt een machtige reclame. Ook met de burgerij heeft het gemeentebestuur re kening te houden en de middenstand zou het wel zeer betreuren als de markt zou worden opgeheven. Spr. bestreed het bezwaar, als zou de kaas op de markt aan weer en wind zijn blootgesteld; hetzelfde zal ongetwijfeld ook plaats vinden bij ean kaasbeurs. Wat betreft het vraagstuk der betaling, meende spr., dat op de markt van wanbetaling van eenige be- teekenis geen sprake was, maar op de ma.rkt kon ook niet worden gesproken van contante betaïing. De toestand zooals wij die in Alkmaar kennen is volkomen ideaal. Een ieder die wil kan z'n keuze ma ken. Zij, die op een kaasbeurs willen verkoopen, kun nen naar Purmerend of Amsterdam gaan, er bestaat dus geen enkele reden om de markt in Alkmaar op te heffen, aldus besloot spr. (Applaus.) De heer Wit (Berkhout), meende, dat dn oprichting van een beurs in alle opzichten aanbeveling verdien de. Met het nemen van monsters, met de betalingen en met het gewicht heeft spr. nooit last gehad op de beurs te Purmerend. Spr. was er van overtuigd, dat een kaasbeurs te Alkmaar er absoluut komen zou. De heer ir. Kranen lichtte zijn rapport nader toe en legde er den nadruk op, dat de reclame» welke er uitgaat van een markt, zoo'n vaart niet loopt. Voor de prijszetting is een kaasbeurs van evenveel belang als de markt; ja, men heeft er geen markt voor noo dig, meende spr. De heer Dr. Schey meende, dat de zaak nuchter moet worden beschouwd. De markten te Purmerend en die te Hoorn moesten verdwijnen, omdat er naar centralisatie werd gestreefd. Alkmaar nu is het cen trale punt geworden. Spr. meende, dat men eerst dien de te weten hoe de kaashandel denkt over de ophef- fing van de kaasmarkt te Alkmaar, zoolang men dit niet weet, wordt eenzijdig gediscusieerd. Spr. kon daarom geen absoluut advies geven. Men zal ech ter de grootste voorzichtigheid dienen te betrachten; men zal zich moeten afvragen: hoe zal de toestand worden, als de centrale kaasmarkt te Alkmaar wordt opgeheven? De heer Kuiper meende, dat er een beurs moest ko men, onder leiding van den Bond, opdat deze niet van particuliere zijde zou worden gesticht De voorzitter vroeg de aanwezige fabrieken zich in principe uit te spreken over het al of niet oprich ten van een kaasbeurs te Alkmaar. Bij de stemming waren 124 stemmen voor en 23 stemmen tegen de stichting eener beurs. Tegen stem den de fabrieken te Alkmaar, Burgerbrug, Hoog- karspel, Midwoud en Schoort Het bestuur zal zich thans met het gemeentebe stuur in verbinding stellen, teneinde deze materie nader te bespreken. De stichting eener kaasbeurs te Alkmaar is hierdoor verzekerd en practisch gesproken is de Alkmaarsche Kaasmarkt ten doode op geschreven. Rondvraag en sluiting. De rondvraag leverde niets van belang op, waarna de voorzitter de vergadering sloot onder dankzegging voor de prettige behandeling der zaken. BERGEN BERGEN'S HARMONIE Donderdagavond gaf Bergen's Harmonie onder leiding van haren directeur den heer Pranger haar eerste buitenconcert van het seizoen in den gemeentelijken muziektuin aan de Eeuwilg9 laan. Ofschoon het weer zeer koud was, kon de be-» jangstelling toch alleszins bevredigend worden genoemd. Er werd uitstekend geconcerteerd en dAt het publiek het gebodene op hoogen prijs wist te stel len bleek ten volle uit het enthousiaste applaus na ieder nummer. Wij hopen spoedig een tweede concert onder betere weersomstandigheden te kunnen bijwonen W I E R I N G E N OP ZOEK NAAR GEHEIME GENEVERSTOKERIJ. Een Ueberfall-anto in de Dijkstraat, bemand met een 4-tal Rijksveldwachters heeft te Den Oever eenige ontsteltenis veroorzaakt. Op en kele adressen zijn aldaar invallen gedaan op vermoeden van geheime geneverstokerij. Men heeft echter niets aangetroffen wat daarop wees. Niettemin heeft de meening bij de poli tie post gevat dat men te Den Oever reeds ge- ruimen tijd op clandestiene wijze het geest rijke vocht bereidt. Mooie successen. De muziekvereeniging „Harmonie" te Hippolytus- hoef, Dir. de heer P. Kreijger, behaalde op het con cours j.1. Donderdag te Medemblik gehouden, in do eere-afdeeling fanfare een eersten prijs met 173V& punt. Dit was 't hoogst aantal punten, dat op dezen dag is bereikt, en wanneer a.s. Zondag geen hooger puntental wordt toegekend, zal „Harmonie" beslag leggen op den wisselbeker, welke thans in het bezit is van de muziekvereeniging „Apollo" te Don Oever, Dir. de heer Glabbeek, welko j.1. Donderdag op dit zelfde concours in de afd. Uitmuntendheid uitkwam en daar een eersten prijs in de afd. Harmonie met 154 punten behaalde. In ieder geval was het voor de Wicringcr muziek verenigingen weer een succesvolle dag. DEN OEVER. Ontslag op groote schaal. De firma O. J. Bosker heeft aan nagenoeg al hare arbeiders ontslag aangezegd. Dit ontslag schijnt ver band te houden met het zandstraalbedrijf aan de uit wateringssluizen, waarmede om niet bekende rede nen niet kan worden doorgegaan. Basaltglooiing bij het Monument wordt terras. Op zomersche dagen als de pachter van het Monu ment op den Afsluitdijk zijn vele gasten binnen niet kan bergen, zullen deze thans buiten een gelegenheid voor een zitje, als zij tenminste niet door de mug gen worden aangevallen, kunnen vinden. Naar wij vernemen ligt het in de bedoeling de basaltglooiing ter plaatse te effenen voor het plaatsen van stoelen en tafeltjes. WINKEL Bond v. Staatspensionneering. Dinsdag J.1.#hield de afd. Winkel van den Bond voor Staatspensionneering een algemeene vergade ring in het lokaal van den heer W. Fijnheer te Lut je winkel. De vice-voorzitter, de heer Romar, opende de bijeen komt en sprak zijn spijt uit over dc geringe opkomst Hierna worden de notulen gelezen en onveranderd vastgesteld. Verkiezing bestuurslid (vacature Brui' nisse). Hiervoor wordt gekozen de heer R. Nap te Lutjewinkel, die hiermede in kennis zal worden ge steld. Vervolgens benoeming afgevaardigde algemeene vergadering. Bij acclamatie wordt aangewezen de heer J. Romar, die deze benoeming aanneemt. Bij do bespreking „reis ouden van dagen" is men algemeen van oordeel, ook dit jaar weer een reisje tc moeten maken. Het bestuur zal trachten een reisplan samen te stellen, waarover dan naderhand met de autobe zitters overleg gepleegd zal worden. Aan het einde van de vergadering koos het bestuur tot voorzitter den heer J. Romar, die hiermede zijn oude functie heeft teruggekregen, welke hij zoovele jaren met ambitie vervulde. Hierna volgt sluiting. Op Donderdag 21 Mei had de aanbesteding plaats voor onderhoudswerken aan de woningen van de Woningbouwvereniging Winkel, waarbij het schil derwerk werd gegund aan den heer IC. Bakker al- hierv oor f 155 en het behangers werk aan den heec S. Snip alhier voor f42. Verplaatsing „Maison Modern", Op Woensdag 20 Mei is de zaak van den coiffeur P. Oud, „Maison Modern" overgeplaatst naar het nieuwgebouwde pand aan het Oosteinde, hoek Zij-» gprakker, waar we op verzoek even een kijkje heb ben genomen. In het pand zijn twee winkels ondergebracht meC aparte ingang; één voor den winkel met rookartike len, tevens doorgang naar de heerensalon en één voor den winkel met dames-toiletartikelen en byou- terieën, foto-artikelen enz. In de gezellig ingerichte sigarenzaak was alles zeero verachtelijk uitgestald, zoodat men gemakke lijk een keus kan doen uit vele soorten sigaren, st« garetten, abak eh toebehooren en doorloopende, komt men in een ruime luchtige heercnsalon, keu-» rig ingericht. In ded amessalon heeft men de modernste perma/- nent-wave-toestellen. Door de gezelligheid van de in richting zal het wachten niet lang duren. Het geheel is in moderne, stemmige kleuren ge schilderd en schept zoodoende 'n rustige sfeer, terwijl alloss is berekend op zoo groot mogelijk comfort ten gerieve van de bezoekers. Niet minder dan drie flin ke etalages, zeer modern verlicht, telt dit pand en men mag gerust zeggen, dat dit deel van ons dorp in aanzien heeft gewonnen. Het pand is gebouwd door H. Fijnhecr alhier, met> sehverk was van J. van der Molen, schilderwerk van S. Snip, terwijl de electrische installatie werd aan gelegd door de firma de Reus en Grocnewoud allen: alhier. Het pleit voor den ondernemingsgeest van dien heer Oud, om in dezen tijd een zaak als deze te ondernemen en we wenschen hem dan ook veel succes toe. I 471e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 5de Klasse, 4de lUst Trekking van Vrijdag 22 Mei 1936 Hooge Prijzen 100.000— 587 l.OOO.— 3620 400.— 2497 5289 13350 200.— 8511 9702 10404 11843 100.— 4289 5002 7414 9286 1386S 11023 15017 16550 17497 Prijzen van 70.— 30 94 443 550 686 917 1007 1018 1030 1138 1269 1322 1491 1681 1704 1718 1821 1845 1884 2142 2161 2165 2180 2231 2382 2425 2560 2569 3099 3144 3335 3411 3563 S674 3717 3796 3890 4032 4102 4261 4369 4398 4748 4978 5345 5522 5550 5633 5949 6078 6157 6777 6836 6950 7121 7205 7305 -#563 7669 7785 7863 7998 8153 3196 8357 8436 8819 9005 9015 9659 9739 9741 9"^ 9825 9963 10029 10122 10124 10162 10330 VU473 10591 10593 10796 10911 10963 11040 itt» 11074 11299 11308 11828 11994 12012 12022 12C94 12160 12320 12446 12542 12764 12892 12939 3309» 13146 13189 13227 13315 13500 13509 13597 13704 13823 14230 14465 14482 14519 14869 15301 1535? 15396 15445 15865 15923 16015 16040 18347 16363 17181 17395 17628 17689 17875 17928 18052 13644 18748 18800 19025 19158 19533 19656 19763 1S398 20218 20395 20438 20565 20581 20716 20798 Nieten 19 67 92 137 271 302 326 343 366 378 440 462 499 504 546 574 674 683 694 747 748 749 756 "784 794 809 850 853 863 906 1022 1033 1081 1102 1235 1295 1302 1325 1420 1433 1503 1508 1607 1621 1655 1657 1675 1702 1716 1750 1882 2039 2078 2105 2192 2195 2232 2240 2256 2239 2299 2305 2329 2366 2419 2612 2667 2714 2715 2818 2832 2835 2852 2859 2992 3084 3112 3138 3155 3169 3220 3243 3306 3422 3427 3463 3604 3691 3700 3704 3754 3762 3763 3787 3974 3976 3992 4037 4089 4119 4193 4290 4378 4445 4549 4577 4598 4691 4719 4728 4756 4780 4838 4888 4903 4922 4970 5020 5081 5081 5137 5138 5141 5176 5189 5202 5210 5243 5264 5283 5317 5318 5376 5391 5427 5433 5481 5487 5500 5507 5533 5567 5572 5584 5588 5603 5628 5650 5669 5671 5718 5833 5975 5979 6024 6049 6052 6076 6147 6186 6379 6455 6470 6489 6503 6503 6634 6785 6802 6850 6897 6961 6975 7003 7020 7027 7053 7061 7104 7138 7200 7251 7253 7303 7309 7346 7304 7365 7377 7406 1420 7458 7488 7504 7531 7700 7723 7753 7802 7853 7927 7978 8115 8146 8189 8227 8277 8413 8569 8635 8639 8683 8717 8734 8740 8765 8823 8842 8868 8885 8912 9004 9098 9604 9213 9230 9297 9467 9478 9485 9505 9612 9765 9840 9846 9849 9884 9898 9914 9992 10172 10237 10242 10263 10306 10343 10398 10472 10511 10607 10735 10850 10890 10904 10912 10959 11022 11046 11091 11095 11248 11255 11258 11302 11315 11360 11609 11629 11668 11685 11696 11754 11792 11820 11842 11944 11947 11955 12004 12057 12080 12125 12142 12170 12174 12193 12205 12232 12239 12300 12398 12474 12494 12550 12593 12676 12718 12853 12865 12921 12948 12985 12968 13038 13072 13101 13137 13182 13191 13210 13221 13231 13250 13270 13356 13374 13419 13518 13520 12565 13591 13592 13648 13655 13763 13804 13842 13865 13872 13964 14053 14088 14099 14152 14178 14182 14221 14245 14255 14269 14280 14297 14336 14352 14359 14363 14364 14393 14429 14434 14448 14463 14487 14497 14538 14576 14675 14678 14729 14733 14777 14865 14881 14973 15028 15146 15202 15209 15238 15240 15258 15314 15322 15387 15409 15465 15469 15485 15540 15555 15654 15715 15717 15719 15735 15753 15762 15767 15802 15813 15817 15820 15919 15935 15967 16055 16103 16200 16244 16304 16442 16474 16480 16522 16580 16582 16594 16603 16608 16626 16727 16728 16736 16769 16872 16922 16993 17000 17012 17016 17149 17161 17222 17225 17282 17309 17318 17327 17362 17366 17379 17383 17394 17400 17409 17424 17427 17454 17495 17546 17557 17584 17823 17624 17639 17650 17653 17676 17738 17776 17792 17794 17825 17827 17851 17859 17878 17921 17933 17967 17990 18189 18244 18292 18297 18414 18436 184G8 18590 18656 18717 18762 18776 18806 18934 1S940 18994 19004 19080 19133 19178 19180 19215 19242 19262 19360 19392 19430 19453 19469 19554 19601 19607 19740 19744 19767 19788 19804 19808 1980'; 19870 19887 19895 19938 20062 20075 20101 20112 20173 20174 20178 20191 20196 20280 20314 20329 20388 20503 20510 20534 20605 20633 20697. 20706 20707 20714 20800 20848 20867 20887 20920 Verbet. 5e klas, 3e lfjst: 10472 m. z 10442; 14114 100.— m. z. 14114 400.-.

Schager Courant | 1936 | | pagina 15