Crisis-steunregeling 1936 Engeland scherpt zijn zwaard De koninklijke familie in de hoofdstad Strenge maatregelen in Jeruzalem Plaatselijk Nieuws. Een machtig oorlogsapparaat in wording AUTOFABRIEKEN KLAAR VOOR DEN VLIEGTUIGENBOUW. Sir Thomas Inskip, de Engelsche minister voor de coördinatie van de Britsche verdediging, heeft giste ren in het Lagerhuis een groote rede gehouden, waar in hij een inzicht gaf in de vraagstukken, waarvoor Engeland zich geplaatst ziet bij de organisatie van zijn weermacht. Voorop stelde de minister, dat de Britsche verde digingsplannen geen enkel land ter wereld bedrei gen, doch dat, integendeel, een sterk Engeland de veiligheid in de wereld zal vergrooten. Sir Inskip zette daarna uiteen, dat alle kanten van de voedselvoorzie- ning in oorlogstijd zullen worden be- keken, waarvoor daarvoor in aan- merking komende I firmas thans wor den geclassifi- ceerd, geinspec- teerd en bij de verschillende diensten der de- Is part ementen inge- 1 deeld. Daarnaast is een zorgvuldig 1 plan opgesteld, I dat niet alleen be- I vat de fabricage Ivan granaten en I de onderdeelen 1 daarvan, maar te vens van werk tuigen en onder- deelen. Omdat de vliegtuigen-industrie verdrievoudigd is, zijn maatregelen genomen teneinde de automobiel fabrikanten, als reserve producenten te kunnen ge bruiken. Reeds thans worden naast de automobiel fabrieken, voor rekening der regeering nieu we gebouwen opgetrokken, welke het ei gendom der regeering blijven en onmiddellijk in gebruik kunnen worden genomen, zoodat men steeds paraat zal zijn. Onderzoekingen zijn ingesteld naar de kwetsbaar heid van slagschepen en de organisatie van de vloot. Met nadruk zeide de Minister, dat het hoofddoel van zijn bemoeiingen moet liggen in het herstel van een krachtige Engelsche weermacht en in het scheppen van een orga nisatie waardoor de nationale productiecapa citeit binnen 24 uur in elke richting kan wor den gestuurd, ja zelfs verdubbeld of verdrie voudigd kan worden. Volle aandacht wordt, naar de Minister verzekerde, tevens geschonken aan de luchtafweer en de be scherming der koopvaardijvloot, en de burgerlijke bevolking. Enkele bezwaren. Sir Archibold Sinclair wees op de gevaren, wel ke dreigen door de imperialistische politiek van Ita lië en Japan en de snelle herbewapening van Duitschland en wees op de mogelijkheid van bezui niging als de Volkerenbondsleden elkaar slechts helpen, inplaats van, zooals dikwijls gebeurt, tegen werken. Ook oud-minister Chruchill kwam in debat en meende, dat de Britsche herbewapening te lang zaam verliep en onvoldoende was. Hij wees op de gevaren welke dreigen en de gewel dige snelheid, waarmede overal ter wereld de be wapening wordt ter hand genomen. Churchill drong ten slotte aan op een zeer krach tige politiek en op het instellen van een ministerie van Munitie, waarom hij reeds bij vorige gelegen heid zeer dringend had verzocht. Sir Inskip antwoordde hierop, dat de regeering het thans nog niet noodig oordeelde om de indu strie op oorlogsbasis te laten werken, doch als het noodig bleek niet zou aarzelen om in te grijpen. SIR THOMAS INSKIP. Door duizenden een hartelijk welkom toegeroepen. AMSTERDAM. Gistermiddag hebben de Koningin en de Prinses haar intocht gemaakt voor het jaar lij ksch bezoek aan de hoofdstad. Te half zeven boden het Stationsplein, het Dam rak, waar de jeugd de boventoon voerde en de Dam van achter de afzettingen den immer weer impo- santen aanblik van een groote en bonte menschen- menigte, die geduldig en toch met iets van span ning, welke iedere bijzondere gebeurtenis kenmerkt, den vorstelijken stoet afwachten. Te half zeven reeds was Prinses Juliana per auto uit den Haag komende, te Amsterdam gearriveerd en onmiddellijk doorgereden naar het Centraal Sta tion, waar zij in de Koninklijke wachtkamer met leden van haar gevolg de komst van haar Moeder afwachtte. Precies op tijd te negen minuten voor zevenen rolde de Apeldoornsche trein het station binnen en reed het salonrijtuig van de Koningin tot voor het afgezette gedeelte van het eerste perron ter hoogte van de Koninklijke wachtkamer. Tegen zevenen kwam er, terwijl van de richting van het IJ het dof gedreun der 35 saluutschoten uit een der vuurmonden van Hr. Mrs. „Gelderland" tot in de stad doordrong, beweging in de massa op het plein. Korte bevelen weerklonken, het aan den kant van het water opgestelde detachement militaire po litie, presenteerde het geweer en op het zelfde oogen- blik traden de koningin en de prinses naar buiten, waar zij plaats namen in de onder de peristyle ge reed staande, met twee paarden bespannen caleche, waarachter de rijtuigen van het gevolg wachtten. Even later zette de vorstelijke stoet zich onder het gejuich der honderden wachtenden op het Stations plein, voorafgegaan door het militaire escorte, in be weging voor de ï'it naar het palcis. Op en om den Dam. Reeds lang voor het vastgestelde uur van aankomst hadden honderden zich naar den Dam begeven, om getuige te zijn van dé aankomst van de Koningin en Prinses aan het Paleis. Op het Damrak werden de Koningin en de Prin ses enthousiast en hartelijk toegejuicht door de dui zenden kinderen, die met hun vlaggen zwaaiden, Vriendelijk wuifden de beide vorstelijke personen cle kinderen toe. Het was ruim zeven uur toen de stoet den Dam opreed. Tromgeroffel weei'klonk, het carillon deed de plechtige tonen van het Wilhelmus hooren, dui zenden zongen de koningin en de prinses het Volks lied toe. Vriendelijk buigend en wuivend dankten zij voor de enthousiaste begroeting. De eerewacht presenteerde het geweer, het militair escorte stelde zich tegenover het paleis op en op het oogenblik, dat de koninklijke bezoekers het paleis binnengingen, werd de koninklijke standaard geheschen. Enkele oogenblikken later verschenen Hare Majesteit en de Prinses op het balcon, luide en langdurig toegejuicht door de menigte. Een oude dame in een rolstoel liet zich tot op het afgezette Damterrein brengen. Geroerd wuifde zij de beide vorstelijke figfuren op het balkon toe, die vriendelijk en nadrukkelijk naar 't bejaarde vrouw tje groetten. Nog zeer lang bleef het druk op den Dam, het eere-escorte rukte in toen de Koningin en de Prinses zich in het Paleis hadden teruggetrok ken. Levensmiddelentransport door Arabieren overvallen. Jerusalem Gistermiddag vielen gewapende Arabieren een levensmiddelentransport aan op den weg van Hederah naar Gaiffa. Een detache ment van het North Lancashire-regiment ver dreef de aanvallers met schoten. Op de voornaamste plaatsen van Jerusalem zijn manschappen van de Schotse Hooglanders geposteerd met de bajonet op het geweer. De politie patrouilleert door de straten, de Europeesche agenten gewapend met geweer, de inlandsche met een zwaren stok. Alle toegangswegen tot d estad worden be waakt en allen, die de stad ingaan, worden ge- fouileerd op wapenen. Naar verluidt, hebben communisten in den afgeloopen nacht gepoogd de nieuwe douaneloods en een aantal paviljoenen van de Oostersche Jaarbeurs te Tel. Aviv in brand te steken. Uit Jeruzalem wordt nader gemeld, dat scho ten gelost zijn op een autobus op weg van Jeru zalem naar Jaffa. Britsche vliegtuigen helpen de politie bij het afzoeken van de bergen Ier op sporing van de daders. Gistermiddag is bij een politiebureau in Jaffa een bom tot ontploffing gebracht. Niemand werd gewond. In Haifa is op verdachte wijze brand ontstaan bij de Soco- ny Yacuum Oil. Het vuur kon snel worden ge- bluscht. In Jaffa en Nablus zijn pogingen ondernomen betoogingen op touw te zetten De demonstranten werden echter gemakkelijk uiteengejaagd. GESCHENK VAN EMIR SA'OED Arabische paarden voor Koningin en Prinses. Aan H. M. de Koningin en H. K. H. Prinses Juliana heeft de Kroonprins van het Saoedi- Arabische koninkrijk, Z. K. H. Emir Sa'oed, ten geschenke gegeven vier Arabische paarden, als herinnering aan het bezoek, dat de kroonprins Juni 1935 aan ons land heeft gebracht. Deze paarden zijn reeds aangekomen en bevinden zich thans in de Koninklijke stallen op het Loo. Een pijlrog gevangen URKER VÏSSCHER WAAGDE DEN AANVAL OM DE „PIJL- ROGOLIE" BUIT TE MAKEN Na een opwindende jacht is het den thans te Makkuin in Friesland gevestigden Urker vis- scher, J. v. d. Berg dezer dagen gelukt een pijl- rog te bemachtigen van buitengewone afmeting zoo lezen we in het „Vsbl." Het buitgemaakte exemplaar van deze rog- soort, welke in de Waddenzee slechts uiterst spo radisch voorkomt, was zeventig pond zwaar en had zonder staart dat wil in dit geval zeg gen: de pijl, die 0.70 M. lang was een lengte van ruim een meter. De pijlrog, die, anders dan de gewone rog, levende jongen ter wereld brengt, is een gevaar lijk heerschap. Deze rog beeft n.1. een zeer ge vaarlijk wapen in zijn staart, waarop zich aan het uiteinde een van weerhaken voorziene scher pe punt, of een op een punt uitloopend koker tje, bevindt, waarmede het dier gevaarlijke sla gen kan uitdeelen Bovendien bevat dit koker tje vergif, zoodat een wonde, hiermede toege bracht, bijna altijd doodelijk is, indien men ten minste niet onmiddellijk naar een dokter kan gaan, wat bijna steeds voor den visscher op zee onmogelijk is. De jacht op een pijlrog is dan ook een zeer gevaarlijk bedrijf, daar zelfs lederen laarzen niet deminste bescherming bieden, daar een rog hier gemakkelijk doorheen slaat, wat b.v. duidelijk blijkt uit het feit. dat deze rog.zijn pijl ruim an derhalve centimeter diep in den eikenhouten bodem van de boot sloeg. Pijlrogolie Dat de visschers toch een zoo groot risico dur ven loopen, ligt niet aan de waarde van het vleesch, daar de rog niet gegeten wordt, maar aan de waarde van de lever, waaruit traan wordt gewonnen, de z.g. pijlrologie. Deze olie wordt door de visschers buitengemeen hoog geschat Zij gebruiken de olie tegen alle mogelijke spierpij nen, rheumatiek inbegrepen Veelal wordt de olie ingenomen, ook wordt ze wel „uitwendig" ge bruikt. Uit de aard der zaak is*deze olie zeer zeldzaam. Op urk is het zelfs meer dan eens voorgekomen, dat men per omroeper liet vragen of er op het eiland voor een patiënt ook nog een beetje olie beschikbaar was. Deze pijlrog was de tweede, die van der Berg in zijn veertigjarige visschersloopbaan heeft ge vangen. Reeds vijf jaren geleden had zijn moeder hem verzocht om te trachten voor haar pijlrog olie te bemachtigen en nu is hem dit dan ein delijk gelukt. Zijn pijlrog heeft hem ruim drie liter van dit zeezeer gewenschte product opgeleverd. Fruit, en warmoezerij-gewassen. ïn de Staatscourant van gister is opgenomen de „Crisis-Steunbeschikking 1936 (fruit en warmoezerij- gewassen 6)" In deze beschikking heeft de Minister van Land bouw en Visscherij bepaald, dat uit het Landbouw crisisfonds teuers van gewassen van den tuinbouw, steun verleend zal worden overeenkomstig de bepa lingen der beschikking, tot een totaal bedrag van f 680.000. Steun zal worden verleend over de hoeveelheden van de hierna vermelde producten, welke in het achter elk product vermelde tijdvak van 1935 door de telers zijn verhandeld tot de daarbij vermelde be dragen per eenheid. Roode en witte besen, voor zoover voor een prijs lager dan f 9 per 100 kg. door verwerkers gekocht: 1 Jan.31 Dec. f2.per 100 kg. Kruisbessen 1 Jan.9 Juni f2.60 per 100 kg. Andijvie 17 Juni22 Sept. f0.25 per 100 st. Bloemkool 17 Juni14 Juli f 0.25 per 100 st. Stokprinseseboonen 15 Juli15 Sept. f 0.50 p. 100 kg. Enkele stamprincesseboonen 15 Juli15 Sept. f 0.25 per 100 kg. Dubbele stamprincesseboonen 15 Juli15 Sept. f0.25 per 100 kg. Snijboonen 15 Juli15 Sept. f0.80 per 100 kg. Spekboonen 15 Juli15 Sept. f0.25 per 100 kg. Kroten, 3 Juni1 Sept. f0.25 per 100 kg. Witte kool 17 Juni25 Aug. f0.50 per 100 kg. Bospeen 29 April—1 Sept. f 0.50 per 100 kg. Prei 3 Juni 3 Juni31 Dec. f0.25 per 100 kg. Radijs 6 Mei16 Juni f0.50 per 100 bos. Knolselderij 1 Jan—31 Dec. f0.75 per 100 st. Sla 15 Juli—29 Sept. f0.20 per 100 st. Suinazie 27 Mei16 Juni f0.50 per 100 kg. Glastomaten 2 Sept.27 Oct. f 1.per 100 kg. Tuinboonen 17 Juni—15 Sept. f0.40 per 100 kg. Nopi/Aiic en overspannen onrustig w w(J9 en slapeloos. Men gebruike hiertegen de zenuwstillende en zenuwsterkende Mijnhardt's Zenuwtabletten Glazen Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. Z I J P E Woensdag 20 Mei werd door 39 dames van den Bond van Boerinnen en andere Plattelandsvrou wen, afd. Zijpe, een excursie gemaakt naar het P.E.N. te Bloemendaal. Het vertrek per Habo begon des morgens te 9 uur. vanaf Schagerbrug. Te kwart over elf arriveerde het gezelschap voor het Nieuwe P.E.N.- gebouw. Na een hartelijke ontvangst door de directie kwamen wij in de gezellige vergaderzaal, alwaar de heer Sijbrandie ons eenige uiteenzettingen gaf over het electrisch gebruik, enz. Er werd ons koffie met gebak gepresenteerd, wat de dames zich heerlijk liet- ten smaken. Hierop gaf mevr. BoerschSemeins een voordracht over electrisch koken, waarbij een film werd vertoond. Daarna werd de prachtige electrisch ingerichte keuken bezichtigd en volgde een rond gang door het gebouw. Na de mooie en doelmatige inrichting bewonderd te hebben, kwamen wij in een zaal waar de keurige koffietafel met verschillende lekkernijen voor ons gereed stond. Na den inwen- digen mensch wat versterkt te hebben, ging het weer naar de keuken en werd practische les gegeven in het electrisch koken, met voorlichting van mevr. BoerschSemeins. Hierna was de excursie geëindigd en na onzen hartelijken dank betuigd te hebben, ver lieten wij het gebouw en werden tot afscheid ge fotografeerd. De terugtocht ging in opgewekte stem ming over het Kopje, naar Haarlem, alwaar in een restaurant thee werd gedronken. Te ongeveer 7 uur waren wij thuis en kunnen met voldoening aan deze excursie terugdenken. NIEUWE NIEDO RP Kolven. Hemelvaartsdag had het treffen plaats tusschen de Kolfclub Over de Helft alhier en de Club te Koog a. d. Zaan. Dit was de tweede en slotwedstrijd voor dit jaar om den wisselbeker en vond plaats in „De Waakzaamheid" te Koog aan de Zaan. Beide clubs kwamen wederom uit met 16 spelers en ieder had drie partijen te slaan. Op de te N. Niedorp gehouden wedstrijd had Over de Helft de veilige voorsprong behaald van 372 pnt., zoodat, de heeren niet direct zenuwachtig behoefden te zijn. Hoewel was te vex*wachten dat de Koog al op al zou zetten in eigenh uis en daarbij blijft kolfspel zeer verrassend. Maai- N. Niedorp liet zich ook in de Koog van haar beste zijde zien en sloeg in totaal 1796 pnt., slechts 70 p. minder dan in eigen baan. De Koog ovei'ti'of het door haar behaalde aantal p. te_N. Niedorp geslagen met 261 p. en maakte totaal 1755 p. N. Niedorp was dus ook hier de baas en overti'of met 41 p. De totaal uitslag van beide wed strijden was: N. Niedorp 3662 p. De Koog 3249 p. De beker werd dus door N. Niedorp gewonnen met een meerdei'heid van 413 p. De volgende personeele prijzen werden behaald: Hoogste aantal pnt. Afd. De Koog; P. Schudde- boom 155 pnt. Hoogste aantal pnt. Afd. Nieuwe Niedorp: Jn. Goet met 142 pnt. Hoogste 2e Serie Afd. De Koog G. Teeling 50 pnt. Afd. N. Niedorp Dr. C. de Boer 49 pnt. De meeste twaalven J. Ie Clercq, N. Niedorp; de meeste tienen W. Teeling, De Koog. De meeste ne gens D. de Vi'ies, De Koog. Extra prijs, aangeboden door den heer Van Kal ken, Hoofdbestuurslid Ned. Kolfbond voor het hoog ste aantal pnt. in de derde serie, A. Sanders te N. Niedorp met 50 pnt. Bijzondere prijs, aangeboden door den heer Ero, behaald door P. Schipper, De Koog. Extra prijs, aangeboden door den heer Huig te de Koog voor het hoogst aantal pnt. Ie en 2e serie na loting met C. Goet. behaald door Jb. Gelder te N. Het geheel had een gezellig verloop en Over de Helft, beinvloed door het succes, liet zich tot ver hooging der goede stemming niet onbetuigd. Niedorp met 90 pnt. S G H O O R L Het Schoorlsche fanfarecorps heeft op het con cours te Medemblik een 2e prijs weten te behalen in de eere afd. met 124 punten. De bloempjesdag welke op Hemelvaartsdag werd gehouden voor de Emmabloem heeft f 97.79 op gebracht. De heer Mr. W. v. d. Garde werd in de gehou den vergadering van Horecaf tot bestuurslid ge kozen. LANGENBIJK Als bestuursleden van den Ring van Boerenleen banken boven Alkmaar zijn herkozen de heeren G. Barten te Noordschai'woude en S. Wagenaar te Broek op Langendijk en gekozen in de vacature- Ten Hoeve de heer T. Spaan te St. Pancras. NOORD-SCHARWOUDE EEN MOOI SUCCES! De Chr. Zangvereeniging „Soli Deo Gloria" dirigent de heer Paul Kok behaalde op het met Hemelvaartsdag te Leiden gehouden muziekcon cours een 1ste prijs met 306 punten in de tweede afdeeling. POSTDUIVEN VEREENIGING DE METEOOR Warmenhuizen-Noord-Scharwoude Bovengenoemde vereeniging hield een wed vlucht met oude duiven van Noyon Frankrijk. Afstand 370 K.M. De wind was Oost. De duiven werden om 8 uur in vrijheid gesteld.. De aan komst was: 1 J. Kemper 1 u. 31 min. 45 s. 2 J. Kemper 1 u. 36 min. 14 s. 3 J. Deutekom 1 u. 40 min. 18 s. 4- G. Sevenhuijzen 1 u. 52 min. 9 s. 5 H. Bouwens 1 u. 53 min. 22 s. 6 G. Sevenhuijzen 1 u. 54 min. 16 s» 7 P. J. Pr onk 1 u. 56 min. 9 s. 8 G. Keeman 1 u. 58 min. 10 s. BROEK OP LANGENDIJK. Het Chr. gemengd koor „Halleluja" heeft op het gehouden concours te Leiden een len prijs behaald met 380 punten in de superieure afdeeling en het Chr. Fanfarecorps A.D.V.Ë.N.D.O. te Texel een 2en prijs met 53 punten in de afdeeling uitmuntendheid. GOED AFGELOOPEN. De schoenhandelaar M. uit Alkmaar, die een be zoek had gebracht aan zijn filiaal alhier, reed met zijn luxe auto volgeladen met schoenen, op den nieu wen provincialen weg nabij Zijdewind, toen plotse ling een paai'd, dat gespannen was voor een maai- machine, dwars op den weg kwam te staan. De heer M. had de keus tusschen het paai'd aanrij den of zijn wagen de berm op te sturen. Van deze twee kwade kansen koos hij de laatste, met het ge volg dat zijn wagen omsloeg en hijzelf onder de schoeneninhoud kwam te liggen. Toegeschoten hulp wist hem spoedig uit zijn be- nai'de positie te bevrijden en toen bleek gelukkig dat de heer M. slechts enkele lichte kneuzingen aan been en duim had opgeloopen. Hoewel de auto zeer beschadigd was, wist de heer M. nog op eigen kracht Alkmaar te bereiken. Behoudens de materieele schade is een en ander dus nog goed afgeloopen. SCHAGEN-NIEUWS. Programma voor Zondag: Oudeschild 1Schagen 2. Vertrek per bus 11 uur, J. Everts P. Boon J. Broer Jb. Molenaar M. Slikker P. Boontjes H. Veenstra P. de Vx-ies S.S. D. Ruig W. J. Bier- Res. J. Fi'anzen, H. Naber, L. Schooi'1. steker. Nieuwe Niedorp aSchagen a. Vertrek per rijwiel 11 uur. J. J. Slikker A. Molenaar G. Schouten W. Geerts G. Zwaan K. Klaijer J. Slikker J. Heemsbex-gen A. v. d. Pijl S. Vries P. Slil£ Res. N. Prins, Jb. Molenaar. OPBRENGST BLOEMPJESDAG. Met dank aan de bui'gerij van Schagen, deelen wij mede, dat de opbrengst van de bloempjesdag voor de bekende stichtingen voor toevallijders van alle ge zindten „Meer en Bosch" te Heemstede heeft bedra gen f 54.23V2- Zeker een mooi resultaat. GESLAAGD. Trijnie Bregman, alhiei*, slaagde te Den Haag voor het Onclerwijzex'sdiploma Esperanto. Zij was leerlinge van den heer K. Roggeveen alhier. WIELRENNEN y k Op de Donderdag, Hemelvaartsdag gehouden Enkhuizer Sportdag, waarbij ook wielrennen op; het programma stond is de Schagenaar Beuving zeer uitgeblonken. Bij de 50 ronden race ging het in hoofdzaak tusschen hem en den Zaandammer Tel. Deze twee renners waren aan elkaar gewaagd Geen moment werd door de een noch door den ander een poging gedaan om weg te loopen. Zoo naderde dan het eind. De laatste ronde gaat in. Beuving ligt no 2 dan neemt hij de kop over om deze niet meeï af te staan. Op glorieuse wijze won de Schage naar deze pracht course die hij op tactische wij ze had gereden. Een bewijs van z'n uitstekend rijden was wel het uitbundig applaus toen hij z'n eere rondje in de welverdiende bloemetjes reed. EIERVEILING SCHAGEN, 20 Mei 1936. Aangevoerd: 75.000 kipeiei'en: 54r—56 Kg. f2.30—2.40 56—58 Kg. f 2.40-2.45, 58—60 Kg. f 2.40-2.50, 60—62 Kg. f2.45—2.55, 62—65 Kg. f2.60—2.80, 4000 eend eieren f2.352.45, alles per 100 stuks. HELDERSCHE EIERVEILING, 20 Mei 1936. Aangevoerd: 25680 kipeieren: 52—54 Kg. f2.30—2.40, 55-57 Kg. f2.35—2.60, 58-60 Kg. f 2.50-2.70, 61—63 Kg. f2.60—2.S0, 64—67 Kg. f 2.70-2.90, 684 eend eieren f2.20—2.50, per 100 stuks. ALKMAAR, 22 Mei 1936. Aai'dappelen f1215, aardbeien f 1431, andijvie f 1.203.80, asperges f 1030, bloemkool f 1019, II f58, kropsla f0.502.50, komkommers f 5—11.50, prei f 1.50—2.10, petereelie f 2.103.60, postelein f 10 20, peulen f31, rabarber f37, raapstelen f0.50— fl, x-adijs f 0.50—2.40, selderie f 4.307, spinazie 16 —60 ct., snijboonen f 20—23, tomaten f 15—19, wor telen f 6.50—9. LEEUWARDEN, 22 Mei 1936. Inlandsche granen geen noteering. Buitenl. granen! Gele laplatamais 110 boordvrij Leeuwarden, idem IO2V2 booi'dvrij R'dam; Russische gex-st disp. 121 boordvrij Leeuwarden: idem 113 boordvrij R'dam; Noord-Am. lijnkoeken disp. 7.00 boordvi'ij Leeuwar-< den; idem 6.30 boordvrij R'dam; idem merk S.IC disp. 6.35 boordvrij Rotterdam. ALKMAAR, 22 Mei 1936. Op de heden gehouden kaasmarkt waren aange voerd: 62 stapels, zijnde 146.000 K.G. Fabriekskaas kleine f20, idem commissie f 17, Boerenkaas, kleine f 18, idem commissie f21, per 50 Kg. Handel goed ALKMAAR, 22 Mei 1936. Op de heden gehouden graanmarkt waren aange voerd, totaal 115 H.L.'s, waarvan soort en prijzen als volgt; 15 HL gerst chev. f5.75—6, 57 HL haver f 6.30—6.85, 18 HL boonen, w.o.: bruine f 1015.50, citroen f 18, duiven f 10 en witte boonen f 1015; 21 H.L. karwijzaad f 21 en 3 H.L. erwten, w.o. groote groene f 13, grauwe f 25—26 en vale f 21. Alles per 10 Kg. Handel matig.

Schager Courant | 1936 | | pagina 16