KOUSEN Ruil-aanbod Boekhandel Trapman FORD V;8 Ledenvergadering Ch. H. Th. SCHMALZ, SCHAGEN Swan-Vulpenhouder Van een opening die niet doorging SCHAGER ROOSJES 20 ruilkorting Bond voor Staatspensionneering afd. SCHAGEN Moederloos Veulen Pracht eiken Piano f 225.00 Mooie Noten Piano Pinkster Kermis N. Niedorp „DE KRIBBENBIJTER" INCONI AMMY TILLY COM= BINA THEA Laan Schagen Uit onze Omgeving. C&> hedme op Maandag 25 Mei '36 's avonds 8 uur, in het Noord-Hollandsch Koffiehuis. HET BESTUUR. gevraagd, spoed. C. MUIJS Kz., Ze venhuizen, Heiloo. Te koop: uitstekend geschikt voor Café of Dan cing f 275.-. DICK ZOETELIEF, Muziekhandel» Heerenstraat 127, Schagen. Te koop of in ruil: een mooie Buggy op gummi en leeren kap, voor goede Dresseerkar. LUTTERÓT, Kolhorn. Voor direct gevraagd een knecht, beslist goed kunnende melken. R. SLIK Kanaaldijk 13, Bergen. Voederaardappelen te koop gevraagd. W. KUIPER, Schagerwaard. Te koop gevraagd: Een zoo goed als nieuwe Kinderwagen Brieven onder letter P.Bureau van dit blad. 31 MEI, 1 en 2 JUNI 1936. Bezoekt tijdeus de 'kermis de gezellig ingerichte zaal van den heer KOSSEN. Prima dansmuziek van Gebr. van MEURS. Zondag entrée 50 ct. Maandag entrée 35 ct. DINSDAGMIDDAG VRIJ DANSEN. DINSDAGAVOND komt de CENTRAAL BISCOOP met de mooiste Hollandsch sprekende film: met Louis de Bree, Cor Ruis, Dolly Mollinger en niet te vergeten Frits van Dongen, Louis Borel, enz. Aanvang 8 uur. Entrée 60 ct., gehuwde paren f 1. plus bel.' onze nieuwe kous van prima (LA ri„ kwaliteit, in de nieuwe Zon- CIS* nebrandkleur, P. paar een gedistingeerde matzijden OA kous van een «chique Parijsch do. model, P. paar de kous, die het been slan- AC ker doet schijnen, is van een uiterst fijn matzijden weef- paar sel, i een combinatie van elegante 115 lijn, verfijnde tint en soepel veerkrachtig weefsel. Combi- Paar na werd speciaal ontworpen voor zeer lage schoentjes, zool en kous één zelfde tint, Een matzijden kous met file 1 Ofi d' ecosse versterkt, is van bui- 1 tengewoon veerkrachtig weef- P* paar sel. Deze kous doet het been in fijne, zuivere lijn uitko- nen. Het is een kous met' cachet. Evenals vorig jaar is ook nü weer het rull- aanbod van de beroemde. „Swan-vulpen", de „Blackbird", en de „Jackdaw" in werking gesteld. D.w.z. dat de kooper bij inlevering van een ouden vulpenhouder met gouden pen, geniet. Profiteert van deze gelegenheid! Leert het genot van een goeden vulpen kennen. In groote verscheidenheid zijn ze voorradig in ANNA P AU LOW N A BOERENLEENBANK. Het welkomstwoord van den voorzitter, den heer G. J. Lovink, directeur van de Coöp. Boerenleenbank, op de vergadering die Zaterdagavond in Veerburg werd gehouden, gold in het bijzonder het eerelid, den heer N. Raap, wiens tegenwoordigheid op hoo- gen prijs werd gesteld. Het bestuur en de raad van toezicht, namens wie voorz. sprak, vermoeden, dat de vergadering wel tevreden zou zijn met den gang van zaken, waarvan men kennis had kunnen nemen uit de cijfers die bij de convocatie waren verstrekt, Die cijfers toonen aan, dat de administratie steeds omvangrijker wordt en daar zal men van opge keken hebben, zei spr. dat de winst in het afge- loopen jaar f 4936.38 bedroeg. In de notulen was het toekennen van een gratifi catie van f200 aan den kassier, den heer D. Kaan, gememoreerd. Het bestuur en de raad van toeziht, zoo deelde voorz. mede, hebben beslóten die "f200 aan het salaris toe te voegen en hoewel genoemde instanties daartoe zonder meer de bevoegdheid heb ben, is dat natuurlijk geschied in de overtuiging, dat de alg. vergadering daarmee volkomen zou in stemmen. (Applaus). De daarop volgende verkiezingen hadden het vol gende resultaat: het bestuurlid, de heer Jb. van Stipriaan, de plaatsverv. bestuursleden, de heeren J. C. Geerligs en D. Stammes en het lid van den raad van toezicht, de heer P. J. Waibóer werden allen met groote meerderhëid van stemmen herko zen. De heeren J. Geerligs, P. Langereis en A. Over werden aangewezen als commissie tot nazien der rekening over 1936 te vormen en als hun plaatsver vangers de heeren C. Geerligs, v. d. Heuvel en M. Cornelissen benoemd. De heer J. Geerligs rapporteerde, dat de rekening over 1935 sloot met een eindcijfer van f 1.339.354.64%, het eindcijfer van de balans is f 864.832.73, de winst f4936.38. Ónder dank aan de commissie en aan den kassier voor de keurige wijze waarop hij de zaken behartigt, werd de rekening goedgekeurd. -De heer Kaan bracht nu het Jaarverslag uit, waar uit bleek, dat er zijn 581 spaarboekjes, 161 voor schotboekjes en 85 boekjes loopende rekening. Het aantal leden daalde van 372 op 367. Van de spaarbank werd f 34.290.54 meer terugge nomen dan ingelegd, maar doordat de rente groo- tendeels niet opgenomen werd, doch bijgeschreven, daalde de totale inleg niet met bovengenoemd be drag maar met f 14.582.84. Aan het eind van het jaar was f 656.671.56V2 gedeponeerd. Aan 13 personen werden totaal f 19.800 voorschot verstrekt. Afgelost werd f 32.865 of f 13.065 meer, zoo dat aan het eind van het jaar nog f 256.282 uitge leend was. In loopende rekening werd uitgegeven f 999.096.64 én ontvangen f 1.002.096.11%. Met de terug ontvangen f 188.207.45 daalde het tegoed in loopende rekening van de bank tot f 379.153.34%. De winst f 4936.38 zal gedeeltelijk voor dubieuse posten worden gereserveerd, anderdeels bij de re serve worden geboekt. Er zijn in 1935 totaal 4444 posten geboekt (vorig jaar 3963) en de totale omzet was f 2.413.957.69%(vo rig jaar f 2.132.478.14). Het jaarverslag eindigde met dank te brengen aan de leden, die er zich meer en meer aan houden hun zaken op den zittingsdag af te wikkelen. Als afgevaardigden ter algemeene vergadering in Utrecht werden benoemd de heeren J. Geerligs en D. Kaan, als plaatsvervangers de heeren J. Smit Az. en C. Rezelman. Uit de behandeling der beschrij vingsbrief bleek dat de Centrale geen voorschotten meer verleend wil zien aan vereenigingen zonder toestemming van de Centrale en dan alleen onder voortdurende controle van haar. Voorz. deelde nog mede, dat bestuur en raad van toezicht de rente onveranderd wilden laten, dus 3 pet. voor de spaarbank (1 jaar vast 3% pet.), voor voorschotten 4% pet., in loopende rekening-credit 3 pet., loop. rek. debet 4.5 pet. Dit 'gaf den heer J. Stammes aanleiding op te merken, dat hij de rente voor voorschotten, te meer daar de bank toch een flinke winst maakte, hoog vond, terwijl de heer Koorn zeide gelezen te hebben, dat de spaarbankrente elders 3% pet. was voor 1 jaar vast. Voorz. bestreed, dat 4.5 pet. voor. uitgeleende gel den te hoog was. Men kan nergens voor lager te recht en als men het hier verlaagde zou men den spaarders ook minder moeten geven, terwijl men toch graag iets boven de rente van de postspaarbank blijft. Een paar speciale Ford eigenschappen; 8 cD.-mofor In V-vorm. Dubbele valstroomcar. buraietn, laag behZinegebruik. Veiligheidsglas rondom zonder biJbelaDng. Comfortabel rijden in cénterbalansi Hel unieke Fbrd Molar en OflderdeeleD-rüïi* systeem- En bovendien! Nederlandsen fabrikaat fcgetopwde «ao-radlö /I33» exïto 'e Ford V-8 Sedan de Grand Utrxe is mei recht een gróóte wagen, een wagen waarin U ai uw huisgermoten kunt medenemen, In den ruimen, aangebouwden koffer, kan dl aw bagage, sportbenoodigdheden, picnic- mand, netjes en stofvrij wordan opgeborgen. Vooral de dames weten deze practjsohe berg- plaats, het ruime interieur en het ïoortraffe- li'jke rij comfort bijzonder te waardeeren. Wat Uzelf betreft ais U eenmaal hebt onder* vonden hoe de krachtige V-8 motor op den lichtsten pedaaldruk reageert,.dan zult U nooit meer met minder tevreden kunnen zijn. Motoren in V-vorm komen afjeen in de duur ste automobielen voor en de Ford-motor is een zuinige V-8 door zijn weldoordachte constructie, die een juiste verdeeling van hel gasmengsel over de 8 cilinders waarborgt, Maai eeo afspraak mei deo Officia) Ford Dealer voor eeo proefrit Ford gesloten modellenvanal I 1025.» Opeft dak l ?00> e*59 Ford apen modellen «anal f N.V. NEDERLANOSCHE FORD AUTOMOBIEL FABRIEK - AMSTERDAM Official Ford Dealer: Firma Blaauboer Kossen, N. Laagzijde B 92, Schagen. In normale tijdén zou het niet noodig zijn zoo'n winst te maken als men nu deed. Maar al is men gerust over de beleggingen, en al is er een reserve van klein f 30.000, toch moet men groote voorzichtig heid in acht blijven nemen. Als een andere bank misschien iets hoogere spaar- rente geeft, zal daar waarschijnlijk wel tegenover staan, dat men meer vraagt voor uitgeleende gelden, beantwoordde voorz. verder, of niet die faciliteiten verleent, die men hier heeft (geen of weinig kosten voor hypotheek, taxatie enz.) Hierna volgde sluiting. OUDE NIEDORP Het water te koud en het weer te nat! Het zwembad van „het Skarpet". Oude Niedorp, 24 Mei. Regen over Oude Niedorp. Regen, regen en nog eens regen. Geen op klaringen, gestaag neervallende regen. Officieels opening van het zwembad Men zag er evenwel niets in; onherroepelijk zou het een „sof" worden. De koppen werden bij elkaar gestoken en het be sluit viel: „geen opening. Dit stond reeds lang voor den middag vast. IJlings werd deze mare door het dorp verspreid en flitste ze langs de telefoondraden. Edochom de Schager Courant te bereiken, daartoe zag men geen kan, en zoo was onze reis voor bestemd te worden tot een dotreis. We wilden er echter toch nog iets van tot z'n recht laten komen en zoo hebben we onder deskun dige leiding van de heeren Leek en v. Zoonen, resp. voorzitter en. bestuurslid van Het Skarpet, het nieuwe zwembad eens bezichtigd. Het bad is fraai gelegen aan den verbindingsweg Oude Niedorp—Prov. weg; er vóór is een parkeer terrein tje. Als men door den ingang is, krijgt men een goed overzicht van het geheel. Eerst een 10 M. breed strand en dan een bassin voor de jeugd. Dit bassin is niet dieper dan 70 c.M., zoodat men hier z'n kinderen zonder gevaar kan laten rondscharrelen. Daar achter, afgezet door roode balken, een tweede bassin, 50 X 14 M. en diep .1.30 M. Een baggermolen heeft dit bassin geheel bijgewerkt, waardoor de diep te overal gelijk is. Hier weer achter ligt het vrije gedeelte, dat uitmondt in de Ringsloot. Men heeft te beschikken over 16 kleedkamers. Aardig was de langs den kant aangebrachte be planting, een en ander van de Ned. Sierteeltcentrale. Om het werk aldus tot stand te krijgen, moest een groote strook grond worden weggegraven en een ge deelte worden uitgebaggerd. Deze grond heeft dienst gedaan voor ophooging en uitbreiding van de begraaf plaats. Voor het „strand" zijn 26 schuiten zand noo dig geweest. Het werk is uitgevoerd in werkverschaffing en heeft pl.m. f4000.gekost, waarvan f3200.is ver- loond en 800 a 900 gulden heeft het Skarpet er aan ten koste gelegd, zoo wist de heer v. Zoonen ons te vertellen. Vermelden we nog, dat het ledental de laatste da gen sterk is vermeerderd; de zwemgelegenheid kan dan ook schitterend genoemd worden. Door lage con tributie en dito tarieven, hoopt men velen in staat te stellen zich hier eens de zoo hoog noodige ontspan ning te geven en nieuwe krachten op te doen. Dat men er in moge slagenl Het nieuwe bad kan zonder overdrijving als een sieraad voor Oude Niedorp worden aangemerkt. W I ERINGEN Een mooi succes voor de schaakclub „Wieringen". Op het Nationaal Schaaktournooi, dat op Hemel vaartsdag gehouden werd te Alkmaar, en georgani seerd door de schaakclub V.V.V. aldaar, behaalden de heeren J. Navis en H. J. Hommes beiden een eer ste prijs in de eerste klasse. Het is voor de heeren een mooi succes, daar het tournooi ongeveer 80 deelnemers telde. Voor de schaakclub Wieringen is het een eer zulke goede spelers onder haar le den te hebben. De man, die in den winter eiken dag de vogeltjes voederde, gaat bij de intrede van het mooie weer voor het eerst op het halkon ontbijten.

Schager Courant | 1936 | | pagina 4