K.N.V.B. Sportberichten uit Den Helder. Maandag 25 Mei 1S36. SCHAGER COURANT. Tweede Blad. No. 9983 N.H.V.B.=uitslagen B.K.C.=SUCCES 2-6 Berger Sportvereeniging. SPORT VAN ZONDAG Feijenoord slaat Enschedé. Ajax over wint N.A.C. Overzicht van 24 Mei. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. Indien Enschedé nu gezegevierd had over Feijen oord, zou de weg naar het kampioenschap niet zoo heel moeilijk meer geweest zijn. Maar juist daarom zette Feijenoord alles op alles om dit te verhinderen. En het is haar gelukt. Feijenoord won met 41 en, naar Hollander verhaalde, op uitgesproken wijze, n verliespunten staan de heide concurrenten nu gelijk met op de hielenAjax, dat weer van N.A.C. won (3—0). Men weet het, Ajax telt altijd nog mede, zoolang zij nog niet uitgespeeld is. En waar ze nog tegen Enschedé en Feijenoord in het veld komt, moe ten we haar nog terdege meetellen. Enschedé Feijenoord Ajax Be Quick N.A.C. Hennes D.V.S. heeft Velox er in Schiedam met 20 ondergehouden, zoodat ze een heel goede kans heeft zich in de eerste klasse tehandhaven. Er rest nog: D.O.S.HermesD.V.S. Indien D.O.S. wint. is een beslissingswedstrijd noodig. Elk ander resultaat beteekent dat H.D.V.S. eerste klasser blijft. 5 4 0 1 15—11 8 4 3 0 1 13— 6 6 5 3 0 2 10— 8 6 5 1 0 4 10-17 2 5 1 0 4 5-11 2 Promotie afd. L houdbaar schot de partijen weer op gelijken voet brengt. Buis wordt bij Helder vervangen door Mul ler. De withemden spelen nu volkomen futloos, ter wijl Texel er steeds" beter inkomt en tenslotte is het alleen nog maar dit eltfal, dat behoorlijk voetbalt. Na 15 minuen wordt dit beloond met een doelpunt, zij het dan ook in buitenspelpositie door den T.- linksbinnen, gescoord, 23. Na 35 minuten brengt dezelfde speler den stand op 24, waarmee 't einde komt. Een verdiende overwinning van Texel. Helder mag wel goed oefenen en haar oefenwedstrijden an der opvatten dan Zondag, wil ze het komend sei zoen iets bereiken. Hermes D.V.S. D.O.S. Velox 3 2 1 0 6-2 5 3 111 5—6 3 4 1 0 3 6—9 2 Promotie afd. II. C.V.V. heeft het ook een eind in de goede richting geschopt! Ze klopte H.V.V. in Den Haag met 30 en hierdoor staat reeds vast dat ze minstens het recht krijgt om in een extra-beslissingswedstrijd tegen H.F.C. uit te komen. We zeggen met nadruk: min stens, want H.F.C. moet eerst nog zien dat ze haar slotmatch tegen H.V.V. tot een goed einde brengt. En gelijk spel beteekent al degradatie. H.V.V. is uit geschakeld. C.V.V. H.F.C. H.V.V. 4 2 11 3 111 3 10 2 7—4 5 4-4 3 3—6 2 Promotie afd. III. Borne, S.C.H. en N.E.C. zijn hun driekapip begon nen. Borne startte goed. Ze klopte de eerste klasser S.C.H. met 32 in Borne. Promotie afd. IV. Willem II klopte T.S.C. met 5—2. De andere Til- burgsche ploeg, N.O.A.D. won ook, n.1. met 3—0 van Palemig. N.O.A.D. Willem II Palemig T.S.C. 4-211 10—6 4 2 1 1 10—7 4 112 6—9 4 112 9—13 Competitie 4J: Wieringerwaard 2—DOSKO 2 (Zie Wieringerwaard) Promotie 1D: Succes 2—DOSKO 3—0. Rauchbeker: Helder 1—Texel 1 2—4. B.K.C. 1— Succes 1 26. Gouden Kruis: Petten 1Wieringerwaard 1 21; Oudeschild 1Sparta 2 (zie Schagen-nieuws). Overzicht. Twee verrassingen zijn te melden. Ten eerste de Rauchbekerwedstrijd die Texel van Helder won en dan de Gouden Kruis-overwinning van Petten op Wieringerwaard. Weliswaar speelde W. met 10 man (Hermans ontbrak) maar de aanwezigheid van 3 interprovincialen, waaronder 2 goalguetters, had toch eigenlijk den doorslag moeten geven. HELDERTEXEL, 24 (Rauchbeker). In een door Helder zeer slecht gespeelden wedstrijd heeft Texel zich Zondag in de volgende ronde voor den Rauchbeker geplaatst. Texel heeft verdiend ge wonnen en het had er veel van alsof haar tegen stander een club was uit de eerste klase, maar dan N.H.V.B., inplaats van een 3e klasser uit den K.N. V.B. De eenige goede spelers bij Helder waren Trap en Burger. Van Helder kunnen we niet meer zeg gen dan dat het droevig was, zooals ze speelde. Texel daarentegen liet een pittig open spel zien. Jammer alleen, dat de voorhoede er voor de rust nog niet goed in was, waardoor eenige goede kan sen onnoodig verloren gingen. In de tweede helft ging 't veel beter. Over 't spelverloop 't volgende: De eerste aanval is voor Helder, maar dan komt Texel naar voren en de wedstrijd is vijf minuten oud. als door een fout van Spigt. de T.-linksbinmen den bal onhoudbaar in het, H.-doel kogelt, 01. De nu volgende Helder-aan- vallen stranden op de hechte T.-verdediging. Dan komt T. weer opzetten, maar haar voorhoede speelt nog te peuterig. Eenige corners op het H.doel heb ben ook niet 't gewenschte reultaat. Dan maakt Spigt hands in 't strafschopgebied, maar de scheids rechter ziet 't niet. Texel houdt hets pel goed open en na 20 min. komt zij zelfs in de meerderheid, imaar weet dit niet in doelpunten om te zetten. Na 35 minuten krijgt Kiessewetter een vrije schop te ne men. I-Iij plaatst goed voor en 't is Smit, die den bal in 't T.-doel plaatst, 11. Met dezen stand breekt ook de rust aan. De tweede helft is vijf minuten oud, als De Boer uit een voorzet van Kiljan Helder de leiding geeft, 21. Lang zou dit niet duren, want eenige minuten later is 't de linksbuiten van Texel, die met een NIEUWE NIEDORP. Nieuwe Niedorp ID.T.S. 05 Hem I—N. Niedorp H 1—2 N. Niedorp A—Schagen A 34 N. Niedorp II zet haar zegetocht voort. Na de gevoelige nederlaag tegen Alcm. Victrix tweede elftal met 5—0 heeft andermaal Nieuwe Nie dorp I met dezelfde cijfers, nu van het bezoekende D.T.S. klop gekregen. En daar deze match gold vooi- de door N. N. uitgeschreven nederlaagwedstrijden maakt D.T.S. al direct een pracht kans. Nu is een nederlaag, zij het een flinke, nog zoo erg niet, maar de wijze waarop die nederlaag wordt geleden en gedragen zooals heden, zijn wel heel weinig bemoe digend. Wat of er bij N. N. I aan mankeert, weet eigenlijk niemand, er zijn goede voetballers in, zeer goede zelfs. Wat er echter allereerst aan ontbreekt is saamhoorigheid, we weten het best, 't is alles heel gemakkelijk te zeggen, zeker. Maar zooals het den laatsten tijd gaat, kan het toch niet langer, als al len nu eens zeggen: Nu is het mooi genoeg, nü zul len we eens laten zien, dat we er toch nog wel wat van kunnen. Nu gaan we weer eens goed ons best doen. We beginnen van nu af weer eens aan de oefenavonden deel te nemen, want dat dit noodig is blijkt. Kom aan, mannen van N. Niedorp I, doe je best, laat het niet meer voorkomen, dat een spe ler er zoo maar uittipelt, en de grensrechter plaats in de tribune neemt, 't Is van die uitloopers ook niet goed, maar ze zullen er heusch hun reden wel voor gehad hebben. Over den wedstrijd valt maar weinig te melden. De strijd was zeer eenzijdig, D.T.S. domineerde over alle linies. Nu zal het feit, dat N. N. eenige inval lers telde, daar niet vreemd aan zijn, Versloeg in April j.1. N. N. D.T.S. niet met 51. Hier het N. N. teamj De Weerd. spil N.N. I. Peereboom I, Booij, N.N. adsp. Grootes I, Sepers 1, Barsingerhorn II. Toepel I, Merrelaar 3, Faus I, Bregman I, Van Ham, N.N. adsp. Achter den naam het elftal, waarin de spelers gewoonlijk uitkomen, zoo ge ziet een combinatie van alle eltfallen. oBoij en Van Ham hadden tevens reeds een wedstrijd achter den rug. We zullen dezen wedstrijd maar zoo spoedig mogelijk vergeten, er was voor onzen kant weinig moois aan. Aan D.T.S. Wil len we een woord van verdienste niet onthouden, deze zege hebben zij ruimschoots verdiend, er woei een frissche geest door de witzwarte gelederen, een geest welke onontbeerlijk is voor het behalen van successen. Zou D.T.S. haar jaren van inzinking weer te boven komen? Alles wijst er op van wel. Hem IN. Niedorp II, 12. Voor de derde ronde voor de wedstrijden om het Gouden Kruis heeft N. Niedorp II wederom een overwinning weten te behalen. In den uitwedstrijd tegen het verre Hem, werd met 2—1 de vierde ron de bereikt. Een kranige prestatie! N. N. II had in vallers voor Klaver en Barsingerhorn, voor wie Bras en Leegwater het elftal completeerden. Al heeft N. N. onder den vorm gespeled van de laatste weken, het was toch ruim voldoende om een gemak kelijke, ruimschoots verdiende zege te behalen. Het aantal gemiste kansen is legio, nu had Hem daar ook tamelijk goed slag van. Chattillon stond opge steld als midvoor, niet alleen dat hij twee goals scoorde, waarvan het eerste een heel goede was. Er zat nu ook een vee! beter verband in de voor hoede. Dat het bij twee goals bleef, nu ja, daar zijn zooveel reden voor, dat we er maar één zullen noe men, gemakzucht. Trouwens, daaraan had het heele elftal een handje van, je kon zoo echt aan het spel merken, we kunnen het toch immers gemakkelijk winnen, waarvoor zouden we ons zoo uitsloven, dat doen we wel weer als het meer noodig is. De volgende wedstrijd voor. het Gouden Kruis Is wederom een uitwedstrijd en wel tegen den win naar Twisk IStr.vogels II. Die wedstrijd is dan te vens de finale van district Drechterland. Hou je taai geelkragen! De adsp. konden het tegen de Schagen spelertjes niet bolwerken, in den laatsten wedstrijd voor de na- competitie. Na met de rust met 40 te hebben ach ter gestaan, hebben de Niedorpers nog dapper ge streden en wisten den achterstand tot 43 in te loo- pen. Het Pinksterprogramma is nog niet geheel bekend. Wel staat vast de veteranen-ontmoeting op Dinsdagavond, Nieuwe NiedorpOude Niedorp. Dat zal weer een derby worden. Zal Nieuwe Niedorp er nu eindelijk eens in slagen, aan het ongeslagen re cord van Oude Niedorp een einde te maken? We vreezen er wel voor. Aan de Niedorpers te toonen, dat de pessimisten ongelijk hebben. D.T.S. H—EGM. BOYS L 5—3. De wedstrijden tegen de Egmonders hebben altijd iets huiverigs over zich. Het is algemeen bekend, dat zij een forsche partij spelen, welke forschheid wel eens ontaardt in ruw spel en zoo ook dezen middag. Daar het hun in de eerste minuut zoo meeliep, toen Drost een bal van richting veranderde, en zij aan een goedkoop doelpunt kwamen, hadden zij niet ge dacht, dat D.T.S. zich zoo zou weien te rehabilitee- ren. Maar het mag toch geen excuus zijn voor hen, dat, als zij zich de mindere moeten toonen, ze hun heil zo.eken in unfair spel, zooals sommigen dat gis termiddag zien lieten. En ook het met de leiding bemoeien komt nooit te pas, maar de spil der Eg monders was hier een baas. Dat de arbiter hem het veld niet uitstuurde was ons een raadsela Maar met dat al heeft D.T.S. zich niet laten intimidee- ren en vooral voor de rust speelden zij een goede partij voetbal. Nadat E. B. op bovengenoemde wijze de leiding had genomen, waren de D.-tjes het die het heft in handen namen. De Egm. keeper moet ver scheidene malen ingrijpen, wat hem goed afgaat, al bezorgde een mooi schot van Jonker hem nogal wat last. Groen, dié overigens een goede partij speelde, miste een gemakkelijke kans en schoot de bal pre- qies in de handen ,van den keeper. A-le de acrobatentroep „De Vier Gummi- mensehen" schipbreuk geleden heeft.. De Polder uitgebekerd. Als de supporters hun club achtereenvolgens met 51 en 8—2 zien winnen in een vorm die weinig te wenschen overlaat, dan ontstaat, zonder dat men het wil, een stemming van „wie doet ons wat". En zoo zat er aan den wedstrijd B.K.C.Succes voor den tweede Rauchbekerronde een bijzonder tintje. Zeer velen hadden een stille hoop, dat nu ook van Succes zou worden gewonnen. Weer anderen stelden zich met een gelijk spel tevreden, terwijl de meest bezadigde elementen spraken van „een goede kans op een eer volle nederlaag". Maar al die drie groepen hebben een lichte teleur stelling moeten slikken. Succes heeft n.1. afdoende ge zegevierd. Met een 62 overwinning verliet ze het strijdperk. We kunnen lang en breed praten over de kleine oorzaken die tenslotte het vrij groote ge volg meebrachten, het lijkt ons beter het kind maar direct bij den naam te noemen en vast te stellen dat Succes op rustige wijze haar gewone spel heeft ont plooid, zooals ze dat in haar goede oogenblikken kan doen. Dit veldspel eischte door haar vlotte uitvoe ring en hoog tempo te veel inspanning van B.K.C., dan dat deze vierde klasse ploeg er de volle 90 mi nuten weerstand aan zou kunnen bieden. Voor rust ging dit nog wel. Weliswaar was Succes ook toen reeds sterker, maar B.K.C. was daarbij niet kansloos en de 21 stand in het voordeel van S., gaf de verhouding goed weer. In de tweede helft heeft B.K.C. zich niet op dezelfde wijze weten te handhaven. Het wederom door rust gekenmerkte Succes-spel wist men niet meer voortdu rend met de juiste tegenweer te beantwoorden. En toen, door een reeks van kleine inzinkingen aan B.K.C. zijde, kon het gebeuren dat Succes ineens zoo'n voorsprong kreeg. Het werd betrekkelijk „zoo maar" 51, waartoe drie goede doelpunten, bij een waar van keeper Prins totaal mis keek, het hunne hadden bijgedragen. Daarna wist de B. verdediging zich eenigszins te herstellen en het duurde vrij lang voor Albert Schmitt nummer zes kon scoren. In het veld heersch- te Succes toen bijna doorloopend. Eenmaal slechts kon de B.K.C. voorhoede de S. achterhoede verschal ken, zoodat de stand tenslotte 62 was. Succes heeft zich van haar goede zijde getoond. Zij liet nu zien dat haar derde klassebehoud niet uit sluitend aan keeper Posthumus en Albert Schmitt te danken is. Als B.K.C. beschouwd mag worden als een behoorlijke vierde klasser, dan bewees Succes Zon dag ondubbelzinnig daar nog wel eventjes bovenuit te kunnen komen. B.K.C. had Zondag een geduchte handicap. Jan van Wees heeft nog steeds iets aan zijn enkel en na 10 minuten moest hij dan ook al uitvallen. Hij werd toen vervangen door S. de Jong. Men begrijpt dat die geen voldoende plaatsvervanger kon zijn en zeker niet een partner die een buitenspeler als Blok zou kunnen aanvullen. De elftal-commissie stond echter geen andere speler ten dienste. Het beste was maar weer geweest: K. Steenvoorde, rechtsbinnen en Van der Goes linkshalf. V. d. G. was helaas niet tijdig aanwezig. De handicap bestond nu daarin, dat B.K.C. met een verzwakte rechtervleugel speelde. Dit springt vooral in het. oog, als men een zware tegenstander heeft, waarbij alle krachten moeten worden uitgebuit. Na rust zijn De Jong en K. Steenvoorde omgewis seld. De goede bedoeling had echter een averechts resultaat. Want B.K.C. had de krachten niet meer ter beschikking om ongeveer bij te blijven in het veld. In de tweede helft kwam het op verdedigen aan. En in de verdediging ontbrak in die periode K. Steen voorde. Over Succes. Succes heeft ons een behoorlijke partij voetbal la ten zien, die ons het vertrouwen in de Wieringer ploeg niet heeft doen verliezen. Het maakt natuur lijk geweldig verschil of men tegen Volewijckers of tegen een club als B.K.C. speelt. Tegen de Vol. stond Succes primitief te spelen. Het was krampachtig ver dedigen zonder meer. Van veldspel was weinig te bespeuren. En nu? Welaan, de vlotheid waarmee de bal van achter naar voren werd gespeeld, de soepel heid en zuiverheid waarmee Rijkers het. middenveld beheerschte, viel in alle opzichten te prijzen. De bin- nenspelers Jb. Kuiper en Rotgans pasten volkomen in de omgeving. Men zou zich bijna niet voor kunnen stellen dat een speler als Jaap Kuiper tegen Vole wijckers gewoonweg niet aan den bal kon komen. Keeper Posthumus kon het gemakkelijk af. Koorn en Schotting bezwoeren de meeste B.K.C. aanvallen, al hadden ze een kijkje op de snelheid van Blok, die ook zijn speciale bewaker, Idema, meer dan eens te vlug af was. Nog eens, wat jammer dat hij voor rust toen B.K.C. zooveel aanvallen op kon zetten, geen gelijkwaardige man naast zich had. Posthumus heeft tweemaal moeten zwichten. De Schipper scoorde tweemaal met niet harde, maar zeer goed gerichte schoten, die niet te bekijken waren. B.K.C. heeft voor rust op volle kracht gespeeld en behoudens de zwak bezette rechtsbinnenplaats, was er niet veel aan te merken. Alleen moeten we toch even consta- teeren dat Webeling door zijn kleinheid geen per soonlijkheid genoeg is. In het veld is door handig heid en uitkijken veel te vergoeden, maar voor doel komt het doorgaans op stevig ingrijpen aan. Scheidsrechter v. d. Hof leidde goed. Het veld was door den regen glad geworden, maar niettemin nog uitstekend bespeelbaar. MET VOLLE ZEILEN. ZWEMMEN. NIEUW WERELDRECORD 4 x 100 M. ESTAFETTE DAMES. Rotterdam. Tijdens de gisteravond gehou den zwemwedstrijden in het oostelijk zwem bad te Rotterdam slaagden de dames Jopie Selbach, Rie Mastenbroek, Tine Wagner en Willy den Ouden er in het wereldrecord 4 x 100 M. vrije slag estafette te verbeteren, door dezen afstand af te leggen in den tijd van 4 m. 32.8 sec. Het oude record was eveneens in Hollandsche handen, n.1. met een tijd van 4 min. 33.3 sec., gevestigd op 14 April 1934 te Rotterdam, door de dames Selbach, Tim mermans, Mastenbroek en den Ouden. De b-adspiranten verrichtten fraai werk door Alkmaar a in eigen huis met 7—4 te slaan. Met de pauze alreeds een 50 voorsprong. Hel leek er gisteren niet erg op, dat de wedstrijd Alkmaar aBergen b doorgang zou vinden.Eerst scheen het, of de regen welke in de morgenuren on afgebroken neerviel, spelbreker zou worden. Maar ziet, tegen één uur werd het droog en kon de b-ploeg vertrekken. Ze waren met z'n tienen de jongens, want Dirk Mosk was zonder eenig bericht te gevenj thuis gebleven. In Alkmaar vonden de B.S.V.'ers zes Alkmaarders en er moest tot half drie worden ge wacht, voordat 'ook Alkmaar a tien spelers bij elkaar had. Toen kon er dus toch nog worden'gespeeld. Het is een zonderlingen wedstrijd geweest, met als uitslag een 74 overwinning voor de jeugdige Bergenaren, nadat ze reeds met rust een 50 voor sprong hadden. In de eerste helft speelde B.S.V. uitnemend, er werd verrassend goed gecombineerd, hetgeen vooral te danken was aan Fred Bus op de middenvoorplaats, die telkens weer keurig opende en de vleugels daar door in staat stelde aan te vallen. In de achterhoede werd Dick Zwakman door Jaap Jansen zeer goed vervangen en Frans Mays speelde op de spilplaats een zeer verdienstelijke partij. Toch stuwde hij z'n voorhoede wel wat al te veel op, zoodat hij dikwijls in den aanval terecht kwam en daar in den weg liep, maar ongetwijfeld is het een verdienste van dezen enthousiasten aanvoerder, dat hij tot viermaal toe met succes door de Alkmaarverdediging heen brak en even zooveel doelpunten maakte. Fred Bus voegde er een vijfde aan toe en zoo ging de rust in met 50 voor B.S.V. Zooals gezegd, de heele ploeg had uitstekend ge werkt; de middenspelers waren vasthoudend en zoowel Karei ten Bruggencate als Wolly Rensink deden keer op keer goed en handig werk. Ook Jan Willig verdedigde stug. In de voorhoede was Jackie Buijs bijzonder op dreef, doch bleken ook Ellie Ko ning en Henk Stukje nuttige spelertjes te zijn. Twee jongens met aanleg! In de tweede helft tapte Alkmaar, dat voor de pauze veel te peuterig had gespeeld, uit een heel ander vaatje. Het spel werd toen meer open gegooid en daar B.S.V. niet meer zoo speelde als voor de rust, werd de stand door twee goede doelpunten op 5—2 gebracht. Toen was het Fred Bus die door taai doorzetten en er met een listig balletje 6—2 van maakte, maar vlak daarop was het 6—3. Nog ver keerde de overwinning in gevaar, maar Jackie Buijs sepelde zich op een moment mooi vrij en met een goed schot gaf hij z'n club de definitieve overwin ning. Bij de korfbalcijfers 7—4 bleef het tenslotte. Na afloop heeft in de kleedkamer, de voorzitter der vereeniging, de heer C. ten Bruggencate, af scheid genomen van aanvoerder Maijs, die z'n laat sten wedstrijd had gespeeld, omdat hij het voetballen eraan gaat geven, teneinde zich geheel aan de zwem sport te wijden. Namens het bestuur en namens de jongens heeft de voorzitter Frans dank gebracht voor z'n trouw aan B.S.V. en hij heeft met eenige woorden ge schetst, welk een groot verlies het heengaan van Maijs voor de b-ploeg beteekent. Spr. sprak de hoop uit, dat Frans Maijs in de zwemsport vele succes sen zou mogen oogsten. Met een hartelijk applaus hebben de spelers van b 's voorzitters woorden on derstreept.

Schager Courant | 1936 | | pagina 5