liet huis 'ijl Kantongerecht te Alkmaar. De moeilijkheden met de bevrachtingscommissie. met de Het vaste lasten ontwerp. ZITTING VAN VRIJDAG 22 MEL Alkmaar. DE KIKKER IN DE FEBEL. In de fabels van La Fontaine lezen we het sprook je van den kikker, welk edel dier zich spiegelde aan een vette os en zich zoo geweldig begon op te blazen, dat hij ten slotte deze overmatige luchtaan- voer niet kon verdragen en met 'n reuzeplof in stuk ken sprong. De eerste zaak van de nieuwe kantonrechtersrol kon met die sensationeele geschiedenis worden vergeleken, naar aanleiding van het feit, dat agent Heijdentreijk te Alkmaar op 14 Mei op surveillance tot de ontstellende ontdekking kwam, dat 2 dames, me. Marie Grison en de naaister Anna Timmermans uit Schermerhorn, op het Scharloo nabij het bekende café van Toon Molenaar zich aan 'n huiveringwek kende verkeersfout hadden schuldig gemaakt en per fiets links voorbij het verkeersmonument waren gezweefd in de richting Gerechtsgebouw. Nu is Heijdentreijk een hoffelijk man, maar plicht gaat voor alles! Hij peddelde dus de zondaressen na, ten einde hen de ambtelijke ceremoniën te doen onder gaan in casu de diverse notities en de gebruikelijke bon. Mej. Grison echter, die zich van geen schuld bewust voelde, had heel wat tramelant gemaakt en zelfs 2 schetsteekeningen in het proces gevlochten. Voorts bracht zij haar Schermerhorner lotgenoote en modiste als getuige a décharge naar voren, doch al dit gedoe stuitte af op den laconischen verbali sant, die zich ijskoud hield aan. zijn observaties en zijn verbaaltje en de satisfactie genoot, dat beide overtreedsters werden veroordeeld tot f3 boete subs. 3 dagen. Broek op Langend ijk. De onevenwichtige tijd waarin we leven, als ge volg der ontwrichting van het normale economische en zakenleven, scheppen ons allerlei buitennissige overtredingen, waarvan men voor een aantal jaren terug niet de minste notie had. Onder deze nou- veauté's behoort ook de onder de auspiciën van onze Kaancr van Koophandel in wehking ge stelde bevrachtingcommissie, waaronder de vracht schippers enzoovoorts aan stevige wettelijke voor schriften worden gelegd, in verband met de ladin gen, opdat ook andere gegadigden in de gelegenheid worden gesteld 'n vorkje mee te pikken. En het ver- waarloozen van deze wettelijke voorschriften, met welks handhaving de Kamers van Koophandel wor den belast. d alzoo tot oorzaak, dat heden in ons kalm en ll,->-gelijk Kantongerecht een aantal za ken weriun lehandeld tegen binnenschippers, die zich had>^ vermeten, vrachten te vervoeren, waar toe hen geen toestemming was verleend. Zoo trad als eerste beklaagde op de dikke expedi teur Cornelis van Schoorl Junior uit Broek op Lan- gendijk, aan welke heer was ten laste gelegd, dat hij aan schipper Dirk Slot in strijd met de wet op dracht had gegeven tot vervoer met de hem in eigendom toebehoorende motorschuit Trio D, om van Den Helder naar St. Maartensvlotbrug te vervoeren een partij tarwe, welke tarwe afkomstig was uit 't pakhuis van de te Den Helder gevestigde firma Kei zer. Het scheen echter, dat. men te Den Helder reeds lont had geroken, althans 'n brigadier en agent van politie waren reeds op de ladingsplaats aanwezigen, om een oogje in 't zeil te houden en zoo noodig proces-Verbaal op te maken. Wat dan ook geschied de, toen de ingeladen tarwe na ter plaatse gedena- tueerd te zijn, dat is door verbastering en verkleu ring voor menschel ijk voedsel onbruikbaar maken, ingevolge opdracht van Kees van Schoorl Jr., door schipper Slot inderdaad naar St. Maartensvlotbrug werd overgebracht. De heer v. Schoorl, die reeds lang en langs ver schillende kanalen, om in schipperstaal te spreken, met de bevrachtingscommissie van de K. v. K. over hoop ligt, stond nu heden eenige malen voor der gelijke overtredingen terecht en had als juridisch steunsel ter zijner beschikking mr. Grolleman, een kwieke Arnsterdamsche jurist en vermoedelijk wel special teit in bevrachtigscom missiezaken. Hij scheen althans zijn spullen aardig voor elkaar te hebben, teneinde mr. Bruyes Tack, de ambtenaar, zijn wettelijken contra-duellist, behoorlijk van re pliek te kunnen dienen. Voorts waren nog in het vuur gebracht de bekende meelmolenaar Timmer man en zijn collega Piet Dekker van St. Maartens brug in kwaliteit van getuigen a décharge. In de eerste zaak, Van Schoorl in de schoenen ge schoven, werd onder meer gehoord ook de heer H. W. Holzmüller, plaatsverv. Secretaris van de Kamer van Koophandel en van de bevrachtingscommissie die een uiteenzetting gaf tot welke vrachtvervoeren FEUILLETON Naar het Engelsch door A. E. W. Mason 4. Jim, evenwel, was bezield met genoeg geest drift voor beiden. Zijn ridderlijk gevoel was wakker geschud, zooals meermalen voorkomt bij eenzelvige mannen, nu hij zijn verbeeldingskracht den vrijen teugel liet. Dat kleine meisje, Betty Harlowe! Hoe oud kon zij nu wezen? Een en twintig! Geen dag ouder. Met alle trotsche on verschilligheid van haar sekse en haar jeugd was zij door het leven gegaan, totdat zij haar voeten plotseling verward vond in den een of anderen strik, haar gelegd door een verrader. Hulpeloos zag zij om zich heen, en in haar doodsangst, was deze noodkreet haar uit het hart geweld. Meisjes geven nooit acht op noodsignalen", zeide hij. „Neen, zij vallen hals over kop tot in het diepst van den afgrond." Wie kon zeggen, welken keten van leugens en valschheden Boris Waberski in het duister had gesmeed, om de zen in het juiste oogenhlik gezwind om haar polsen en enkels te wikkelen? En bij deze vraag maakte een groote ontmoediging zich van hem meester. „Wij zijn niet dan .oppervlakkig op de hoogte van de crimineele produre, zelfs in ons eigen de verdachte was bevoegd en waarbij dan o.m. bleek, dat hem in ieder geval niet was toegestaan, vrach ten vanaf Den Helder te doen vervoeren. De ver dachte was van die beslissing in beroep gekomen, doch ook door den Raad van Beroep in het ongelijk gesteld. Verdachte vervoerde voortdurend voor den heer Timmerman, waartoe hem geen bevoegdheid was verleend. De ambtenaar, mr Tack, die verklaarde geen bij zondere sympathieën te hebben, niet voor de Be vrachtingscommissie, noch voor wie of wat dan ook, maar slechts de wet te willen handhaven, decreteer de, dat de verdachte de bevrachtingscommissie had gesaboteerd. Het was onzin geweest om die tarwe in Den Helder te doen denatureeren. Natuurlij# was het v. Schoorl te doen om te verdienen, terwijl de andere schippers konden toekijken. Nu is het geen misdrijf om naar eerlijke verdiensten te streven, maar men moet daarbij zorg dragen de wet in acht te nemen. In Den Haag, bij monde van den contro leur Stemmerik wordt beweerd, dat v. Schoorl veel moeite aan de bevrachtingscommissie gaf en her haaldelijk was hij reeds door spreker gewaarschuwd, die hem al meermalen had gedreigd met inbeslag name van zijn motorbooten. Doch te vergeefs, zoodat de ambtenaar tenslotte vermeende, uit een oogpunt van billijkheid en algemeene preventie, te moeten overgaan tot inbeslagname van de schepen. Voorts wenschte mr. Tack een gestrenge straf te requiree- ren en vorderde f500 boete subs. 100 dagen, doch te ruggave van de opgelegde schepen binnen 14 dagen, nadat het vonnis in kracht van gewijsde zou zijn gegaan. Mr. „Grolleman" en ook een „verstandig man verklaarde eerst tot verdediging en aanval (van mr. Tack) over te zullen gaan, nadat alle zaken waren behandeld. TWEEDE BEDRIJF VAN HET BEVRACHTINGS DRAMA. Vervolgens stond de heer Corn. van Schoorl Jr. opnieuw terecht voor een dergelijke overtreding en wel omdat hij in strijd met de voorschriften der be vrachtingscommissie zijn schipper Corn. Aarsen op dracht had gegeven om te vervoeren naar het taboe verklaarde adres van den meel- en fouragehande- laar Timmerman, op 9 Maart een partij cocos- en soja-koeken. Deze lading was ingenomen te Zwijn- drecht en vervoerd via Rotterdam door bemiddeling van den caféhouder en scheepsbevrachter Martinot. De brigadier der Rijksvekhvacht, Dijk, die al we kenlang hier en daar op de loer lag, kwam net nog op tijd om te Heerhugowaard het laatste gedeelte van de cocos- en soja-lekkernij te Heerhugowaard te snappen. De schipper Corn. Aarsen, van Broek op Langendijk erkende dat hem te Zwijndrecht tele fonisch opdracht was gegeven met de partij, gele verd door de „Unielever" naar Rotterdam op te stoomen en verder te vervoeren. De zwaargebukte scheepsagent te Rotterdam, die niet wist welke ge heimen er achter dat verweer staken, had geen bezwaren gemaakt. De heer Timmerman, voor wien deze koekien be stemd waren geweest, werd alsnog gehoord als ge tuige a décharge en gaf als zoodanig een resume van zijn onaangenaamheden met bevrachtingscommissie. De schippers, aangewezen door deze commissie, had den in een strenge winterperiode dienst geweigerd en toen was van Schoorl in de bres gesprongen en had Timmerman uit zijn moeilijkheden, met betrekking tot de vracht van zijn grondstoffen gered. Thans was het bedrijf zóó teruggeloopen, dat ge tuige het met eenige vrachtauto's en een schippertje, in casu v. Schoorl, kon redden. Een tweede getuige decharge, de heer P. Dekker, graanhandelaar te St. Maartensbrug, liet niet veel los, doch verklaarde met kracht, dat vrijheid van handelen werd verlangd. De ambtenaar wees ook ditmaal op de weinig loyale houding door v. Schoorl aangenomen, vorderde ook hier f 509 boete of 100 dagen, alsmede teruggave van het in beslag genomen 2e schip, 14 dagen nadat het vonnis in kracht van gewijsde was gegaan. NOG EEN PAAR SCHIPPERS, DIE ALS FIGURAN TEN WAREN GEENGAGEERD. Na de auctor intellectuales van de ongewettigde vrachtvervoeren, verschenen nog een tweetal gezag voerders van de aan Kees van Schoorl toebehooren de vrachtstoomers, die feitelijk in het opgevoerde spectakelstuk een lijdelijke rol hadden gespeeld. Als nummer 1 Dirk Krap uit Noordscharwoude, die in opdracht van den patroon een lading houtskool had vervoerd voor rekening van het adres Timmermans. Deze verdachte ontkende te hebben geweten voor wien de vracht was bestemd, doch wel zou v. Schoorl hebben gezegd dat men goederen bestemd voor re kening van Timmermans niet mocht vervoeren. Ge vorderd werd f 10 boete of 10 dagen. A.s. week uit spraak. Vervolgens moest schipper van Aarsen nog eens een paar maal op de pijnbank ter zake een tweetal vervoeren in opdracht van zijn patroon v. Schoorl. Eisch 2 x f 7.50 of 2 x 5 dagen. De ambtenaar be treurde het tegen deze schippers straf te moeten re- quireeren, die zijn opdrachtgever toekwam. land, als niet liggende in de lijn van ons kantoor merkte hij met eenig leedwezen op. „Gelukkig", antwoordde mijnheer Haslitt niet zonder bitsheid. Bij hem kwam de Firma altijd het eerst en het laatst. Mrs. Frobisher Haslitt hadden zich nopit afgegeven met crimineele za ken Het proces, zelfs in zijn zuiverste vorm werd nauwelijks geduld. Wel is waar bestond er een kleine speciale afdeeling, onder de leiding van een ouden hoofdklerk, en was daarvoor ergens in een van de bovenverdiepingen, een verborgen hoekje ingeruimd, als voor een ontoonbaar lid van een groote familie, waar een weinig van dat soort werk verricht werd. Doch dit geschiedde uitsluitend ten behoeve van cliënten van oudsher en dan nog bij wijze van gunst. „Niettemin", merkte mijnbeer Haslitt verder op, toen hij de mistroostigheid van Jim bemerkte „maak ik mij niet bevreesd, mijn jongen, dat je te kort zult schieten, waar je kennis wordt ver- eischt. Doch wees altijd indachtig, dat er achter deze zaak iets schuilt, waarvan wij hier niet weten wat het is". Eenigzins norsch veranderde Jim van houding Dit geleuter van den ouden heer begon nu te lijken op het praten van een papegaai een voorgekauwde zin, e9n formule. Jim was met zijn gedachte bij het meisje te Dijon en haar hart- verscheurenden kreet om hulp. Op dit oogenblik was zij niet bezig „met haar vingers te knip pen". „Het is een zaak van gewoon gezond verstand hield mijnheer Haslitt nog steeds aan. „Hier is een geval voor een lijkschouwing en voor dokters Wanneer zij dien Hanaud er bü halenen hij hield eensklaps op. Hij raapte het telegram van den grond en door iiep het nog eens. „Ja dien Hanaud", herhaalde hij, terwijl zijn gelaat bewolkt werd, zich verhelderde, om Pleidooi van Mr. Grolleman. In een uitvoerig pleidooi achtte pleiter de telaste gelegde feiten niet strafbaar. Voorts wees hij op een onjuistheid in de dagvaarding, die aanleiding gaf deze nietig te verklaren en ten slotte concludeer de pleiter ontslag van rechtsvervolging in de zaken, waarin „vervoer" was te laste gelegd en in de andere zaken vrijspraak. A.s. week schriftelijk vonnis. Schagen. DE ONBEWAAKTE OVERWEG. Op 28 Dec. kwam de 22-jarige chauffeur Corn. Kruit met z'n auto aangereden onder Schagen en moest een overweg passeeren, die wel bewaakt was. Daar de boomen open waren reed hij dus door. Wie kent zijn groote schrik toen daar een trein kwam aan- gedenderd. Slechts door groote tegenwoordigheid van geest wist hij zich het veege lijf te bergen. Natuurlijk deed hij aangifte van de nalatigheid en moest dan heden de overwegwachter J. Schram verantwoorden. Deze verklaarde dat het etenstijd was en hij dus maar was heengegaan, de overweg laten voor wat deze was. Hij had echter vergeten z'n chef in ken nis te stellen, zoodat geen vervanger geplaatst was geworden. De ambtenaar noemt dit een buitengewoon ernstig verzuim, dat, menschenlevens had kunnen kosten. De eisch werd tenslotte f 25 of 20 d. Uitspraak f 12 of 10 d. Egm. Binnen. OP HÉT RIJWIELPAD WIELRIJDERS. Dat lang niet alle Mokummers even handig en slim zijn bewees de 20-jarige Hendrik v. d. Kamp, die op tour per fiets zich te Egmond bevond en straal de rijwielpaden negeerde, zeer tot schade van zijn be rooide portemonnaie (de jongeman is werkloos). Eisch f 10 of 10 d. Uitspraak f 4 of 4 d. Egm. a. Zee. WAT IS VENTEN? Hein Kruider, zich noemende koopman en oud 25 jaren, was op 14 Mei te Egm. a. Zee geverbaliseerd, daar hij ventte zonder vergunning. Heintje beet ech ter flink van zich af, want hij ventte niet, doch be zocht vaste afnemers, die op afbetaling kochten, en waar hij dus iederen week aankomt Tja, nu de zaak zóó stond vinden de heeren rech ters het maar beter ook nog de verbalisant ten Brug- gencate te hooren, die volgende week ook de pre- sence zal geven. Alkmaar. DE VERLEIDING DIE TE STERK WAS. Al 10 avonden had Gijsbertus Ket, sigarenmaker van beroep, les gekregen van z'n broer in 't besturen van 'n motorrijwiel. De 11e avond kwam broerlief niet opdagen en vond Gijs het te verleidelijk z'n motor aan de hand te duwen en ging er rijdende mee weg. Alles ging goed tot plots een agent, die 't gebruike lijk ceremonieel overhandigde. Eisch f 8 of 8 d. Uit spraak f 5 of 5 d. Schoorl. T MOCHT WEL, 'T MOCHT NIET. De veehouder J. v. d. Oord kreeg op 6 Maart een bekeuring, daar hij een vaarskalf van 290 Kg. in het bezit had zonder identiteitsbewijs, wat zeggen wil, dat hij dit beest niet mocht houden. Janneman be streed echter de zaak, want hij mocht het beest wel houden, wat de ambtenaar tenslotte moest; toegeven. Daar verd. voor de tuchtrechter reeds f5 boete had gekregen, en verd. te goeder trouw handelde, volgde wel schuldigverklaring, doch geen strafoplegging. Verlaging van huren gevraagd. Het bestuur van het Nederlandsche Verbond van Vakvereenigingen heeft zich in verband met het ontwerp van wet, houdende bijzondere maatregelen ter verkrijging van verlaging van sommige vaste lasten en van huren, met een adres tot de Tweede Kamer gewend. In dit adres wordt te kennen gegeven, dat naar de meening van het bestuur van het N.V.V. een al gemeene en diepingrijpende verlaging van de wo- ninghuren, alsmede van de vaste lasten, die mede de hoogte van deze huren bepalen, in het kader van de thans gevolgde economische politiek onaf wijsbaar is, zoowel uit een oogpunt van billijkheid tegenover de zwaar getroffen arbeidersbevolking als ook ter wille van een consequent economisch beleid en dat de thans voorgestelde maatregelen niet tot een dusdanige algemeene en diepingrijpen de huurdaling zullen leiden, Het N.V.V.-bestuur verzoekt derhalve de Tweede Kamer, het daarheen te willen leiden, dat in het onderhavige wetsontwerp a. een algemeene huurverlaging van 29 procent gerekend naar de huurwaarde van l Januari 1931, dwingend wordt voorgeschreven; vervolgens weer te betrekken, als bij iemand, wien juist een kostbare herinnering te Linnen schiet, om hem terstond weer te ontglippen. „Doch komaan, Jim, je deed beter, die beide brie ven van Waberski bij je te steken, en dien roman in drie deelen van Ann Upcott, en vervolgens het telegram van Betty" hij deed deze papieren bij elkander in een langwerpige enveloppe „en dan verwacht ik je over een paar dagen met een zeer vergenoegd gezicht hier terug. Ik zou dien aardigen Boris wel eens willen zien, wanneer hem een verklaring voor deze brieven gevraagd wordt." Mijnheer Haslitt stelde de enveloppe aan Jim ter hand en trok aan zijn schel. „Er zit iemand op mij te wachten, geloof ik" zeide hij tot den klerk die weldra verscheen. De klerk noemde den naam van een groot landeigenaar, die zich gedurende het laatste half uur had zitten verknijpen in een wachtkamer waar geen stof was afgenomen, in geen ander gezelschap dan dat van een paar muffe, oude wetboeken en een kast, die betere dagen gekend had. „Laat hem nu maar binnenkomen", vervolg de mijnheer Haslitt, toen Jim naar zijn eigen kantoor terugging. Toen de groote landeigenaar binnenkwam, werd deze verwelkomd met een standje. „U heeft verzuimd, een afspraak te maken, niet waar?" merkte de advocaat op. Doch hoewel mijnheer Haslitt den juisten, prac tischen raad gaf, waarvoor de firma een stille reputatie genoot, waren diens gedachten gedu rende dit geheele onderhoud nog steeds aan het verstoppertje spelen met een herinnering, die telkens flauw voor hem opdoemde, om hem, op hetzelfde oogenhlik dat hij haar meende te heb ben vastgelegd, weer te ontglippen. „Het geheugen is net als een vrouw", sprak DINSDAG 26 MEI. HILVERSUM (1875 M.1 KRO-uitzending. 8.00-9.15 en 10.00 Grampl; 11.SU —12.00 Godsd. halfuur; 12.15 Grampl. en de KRO* Boys; 2.00 Vrouwenuur; 3.00 Orgelconcert en Gram* pl; 4.00 Grampl; 4.15 KRO-Kamerorkest en Grampl; 6.15 KRO-orkest; 7.00 Berichten; 7.15 Medische cau serie; 7.35 Sportpraatje; 8.00 Berichten; 8.10 KRO Melodisten; 8.30 Inleiding Zwemcursus; 8.40 KRO Melodisten; 9.00 Muzikale causerie; 9.15 Sted. Orkest Maastricht; 10.15 Grampl; 10.30 Berichten; 10.35! Paul Godwin's orkest; 11.30—12.00 Grampl. HILVERSUM (301 M.)] AVRO-uitzending. 8.00 Grampl; 9.00 Ensemble Lis* monde; 11.00 Huish. wenken; 11.30 Omroeporkest; I.00 Een leeszaal in een groote stad; 1.15 Kovacs Lajos' orkest; 2.00 Orgelconcert en fluitrecital; 3.00 Knipcursus; 4.00 Pianorecital; 4.30 Kinderkoorzang; 5.00 Voor kleine kinderen; 5.30 Omroeporkest; 6.45 Causerie vanwege het Verbond van V.V.V.; 7.00 Voor de kinderen; 7.05 De Staalmeesters; 7.35 Bio logische causerie; 8.00 Berichten; 8.10 Omroeporkest;! 8.45 Cabaret-liedjes; 9.05 Kovacs Lajos' orkest; 9.30! Grampl; 10.00 Kovacs Lajos' orkest; 10.25 Schaak-i les; 11.00 Berichten; 11.19—12.00 Dansmuziek. DROITWICH (1500 M.)] II.20—11.50 Orgelspel; 12.10 Falkman's Apachen- orkest en solist; 12.50 BBC-Northern-Ireland-orkest en soliste; 1.50—2.20 Grampl. 3.19—3.55 Het Stanley* sextet; 4.20 Causerie „This and that"; 4.40 Triocon-» eert en soliste; 5.35 Vocaal en instrumentaal concerti 6.20 Berichten; 6.50 Orgelconcert; 7.15 Fransche les;] 7.50 Koloniale causerie; 8.20 Geraldo's orkest en so* listen; 9.20 Zangvoordracht; 9.50 Berichten; 10.20! Scheepvaartcauserie; 10.40 Pianorecital; 19.50—12.20 Dansmuziek. RADIO-PARIS (1648 M.) 7.20 en 8.20 Grampl; 11.20 Orkestconcert; 2.50 en 4.20] Grampl; 5.50 Orkestconcert; 9.05 Zang; 10.05 Concert}] 11.0512.35 Dansmuziek en populair concert. KEULEN (456 M.)] 6.50 Orkestconcort; 12.20 Dito; 1.35 Leipziger Sympli* orkest; 2.35 Gevar. concert; 4.20 Omroepkleinorkest; 5.35 Trioconcert; 6.20 Concert en schrammelmuziek 7.20 Dito; 8.30 Concert en Radiotooneel; 9.39—10.29 Omroeporkest. BRUSSEL (322 en 484 M.)] 322 M.: 12.20 Grampl; 12.50 Dansmuziek; 1.39—2.20' Grampl; 5.20 Salonorkest; 6.50 Grampl; 8.20 Om roeporkest; 9.20 Cabaret; 10.39—11.20 Grampl. 484 M.: 12.20 Grampl; 12.50 Omroeporkest; 1.50—2.20 Gr, pl; 5.20 Koorconcert; 6.35 Grampl; 8.20 Symphonie» concert; 10.39—11.20 Grampl. DEUTSCHLANDSENDER (1571 M.j] 8.30 Het Wendling-kwartet; 9.20 Dansmuziek; 10.29 Berichten; 10.50 Cellorccital; 11.05 Weerberichtj 11.29-12,35 Gram.pl. i>. een nog verder gaande verlaging van de hun ren in bepaalde deelen des lands mogelijk wordt ge-» maakt. c. in elk geval de kosten, volgens art. 19, lid 5,: van dit ontwerp verschuldigd bij indiening van een verzoek tot huurverlaging ad f 1.— te komen te ver-* vallen. d. de rente voor eerste hypotheken op 4J4 pro* cent en die voor volgende hypotheken op pro-» cent maximaal wordt vastgesteld. e. de huurder de mogelijkheid behoudt om ools gedurende het tijdvak, voor hetwelk hem huurver-» laging is toegewezen, de huurovereenkomst op te zeggen (zie art. 16, lid 4). f. de behandeling van verzoeken tot huurverla-» ging niet wordt opgedragen aan den Kantonrechten met twee bijzitters, doch aan speciaal tot dit doel in het leven te roepen huurcommissies, naar het voorbeeld van de vroegere huurcommissiewet. Bij het adres is een uitvoerige memorie van toe* lichting gevoegd. UIT ONZE OOSZJ EEN ERNSTIG AUTOBUS ONGELUK Aneta seint uit Magelang Donderdagmid-s dag is tengevolge van den regen op den weg van1 Mertojoedan naar Magelang een autobus geslipli waarna het voertuig over den berm van den weff- in de Sawah terechtkwam. De bus werd totaal; vernield. Acht passagiers, onder wie dokter Hooy; kaas, leeraar aan de A.M.S. te Djokjakarta, weri den in het hospitaal te Magelang opgenomen. hij tot zich zelveü, „Wanneer men haar nieü achterna loopt, komt zij uit eigen beweging Doeh hij verkeerde in hetzelfde geval als dei mannen ten opzichte van de vrouwen: hij kon] niet anders dan haar achterna loopen. Tegen hefc' einde van het onderhoud evenwel, gaf hij een; kleinen ruk aan zijn hoofd en aan zijn schouders, en schreef een woordje op een stuk papier. Zoo* dra zijn cliënt was vertrokken, schreef hij een! briefje, en liet dit door een bediende wegbren gen met het bevel op antwoord te wachten. Dö, boodschapper bleef geen uur afwezig, en toem spoedde mijnheer Haslitt zich naar het kantoon van Jim Frobisher. „Jim, het is mij eindelijk te binnen geschoten*, waar ik den naam van dien Hanaud eerder go* boord heb. Je kent Bicardo immers? Hij is eeflf van onze cliënten". „Ja", zeide Frobisher. „Ik herinner mij bent Een vrij fatterig heertje van Grosvenor Square „Zoo is het, Hij is een vriend van Hanaud en geweldig trotsch op die vriendschap. Hij en Hanaud waren op eenigerlei wijze gemengd in" een schandaal-misdrijf, eenigen tijd geleden te Aix-les-Bains bedreven, indien ik mij goed her* inner. Welnu, Bicardo zal je een introductie* brief voor Hanaud medegeven, wanneer je zool goed wilt zijn, van middag te vijf uur even naar Grosvenor Square te gaan. „Prachtig!" riep Jim Frobisher uit. Hij hield zich aan deze afspraak, en ontving de mededeeling, hoe hij zich voorbereid moesï houden, het eene oogenblik te worden aange* gaapt, het volgende flink te worden afgesnauwd een derde, belachelijk te worden gemookt, en epn vierde, met groote onderscheiding en hoffelijk heid te worden behandeld. Jim bejegende de geest; drift van mijnheer Ricardo met koelheid, doch hij kreeg den brief mede, en stak dienzelfden avond het kanaal over. (Wordt vervolgd)

Schager Courant | 1936 | | pagina 7